Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50152) Bjørgersson válasza Fandango (#50145) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert nekem pl. egy kalap szar a Sync, sosem szinkronizál le mindent, legalább a fele mindig kimarad. A mappamásolgatás meg garantáltan működik. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50153) Syl válasza #20749568 (#50151) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudok róla.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50154) ztoldy válasza #20749568 (#50151) üzenetére


ztoldy
senior tag

Van, xmarks, lastpass. Persze ezek felhő alapúak.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50155) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem, mert kidobom a gépet az ablakon.
Az asszony újabban elkezdett nézni pár netes videó honlapot, köztük ezt.

A sírba visz a nyafogásával, hogy szaggat, de sehogy sem jövök rá, hogy miért, pedig amit lehetett, frissítettem.
A youtube videókat, filmeket gyönyörűen viszi a gép, de ezzel nem boldogul. A táblagépem a linkelt videót folyamatosan viszi.

Adjatok már nekem valami tippet, mihez kezdjek, mert nem akarom a nyafogást hallgatni, de új gépet sem akarok venni.

A Firefox verzióm: 52.0.2

Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#50156) ztoldy válasza CB (#50155) üzenetére


ztoldy
senior tag

Kiegészítőket letiltva is ez a helyzet? Nem jelent ugyan semmit, de nálam nem szaggat.
Lejátszás közben szaggat vagy nem tud elég gyorsan pufferelni?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50157) CB válasza ztoldy (#50156) üzenetére


CB
senior tag

Hol kell letiltani a kiegészítőket?
Lejátszás közben szaggat.

i5-ös proci van a gépben 8 GB memóriával, 320 GB-os winyóval. A hw nem lehet ehhez gyenge ugye?
(HP EliteBook 8570p)

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#50158) Matthewus válasza CB (#50157) üzenetére


Matthewus
őstag

Másik böngészővel nézted?

(#50159) Rasiel


Rasiel
senior tag

Van valamiféle megoldás arra, hogy YouTube html5 videók alatt menjen a hardveres gyorsítás NVIDIA kártyával?
Flash-el gond nélkül megy, viszont html5-el sehogy sem tudom működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#50160) CB válasza Matthewus (#50158) üzenetére


CB
senior tag

Feltelepítettem a Chrome-ot. Azzal a linkelt videó rendben van, viszont az rtl most videók továbbra sem folyamatosak. Ott nem tölti olyan gyorsan a filmet, mint ahogy lejátssza, így folyton megakad.
A problémám az, hogy az atomos táblagépem meg folyamatosan játssza ugyanazt, rendesen tud pufferelni.
Biztos valami driver probléma van.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#50161) csako válasza lck (#50149) üzenetére


csako
veterán

Én az egyszerűség kedvéért teljes Mozilla mappáról szoktam mentést csinálni, szintén nem kell írogatni semmit :))

Nálam a sync nem játszik, mert a laptopon más beállítások kellenek, kevesebb addon, csak a könyvjelzők ugyanazok.

(#50159) Rasiel: h264ify

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50162) Warpig válasza weiss (#50144) üzenetére


Warpig
aktív tag

A profil neve maradt, simán működik a másolással szerencsére.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#50163) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Problémám lenne a firefox-al lassú mint a dög 6-7 lap van megnyitva és 80% cpu használat van :)
Semmi extra gondolom és face,indamail,google levelezés ilyesmi semmi twich vagy bármi a mi úgymond "fut" videó zene stb.
Ötlet?

(#50165) #54715584 válasza #20749568 (#50164) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam is ugyanez, csak annyiban más, hogy ha kedvencek mappából egyszerre nyitok meg 8-10 oldalt, akkor lehal az egész. Eddig működött rendesen, most nem tölt be rendesen.

(#50166) Syl válasza #20749568 (#50164) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez valami win verziós bug lehet, mert linuxon semmi ilyet nem művel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50168) #54715584 válasza Syl (#50166) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erőforrást nem néztem, de Mint alatt a 8-10 tumblr oldal betöltése ismét nem működött.

(#50169) Syl válasza #54715584 (#50168) üzenetére


Syl
nagyúr

A könyvjelzők között, találomra ráböktem az egyik mappa alján látható "Mindegyik megnyitása külön lapon" pontra és így 21 új lapot nyitott. Betöltés után a CPU használat az alap 1-2%-on ment és a böngészőbeni navigáció is rendben zajlott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50170) Kékes525


Kékes525
félisten

Mostanában nem rakoncátlankodik nektek a NoSquint Plus 52.0? Ma reggel amikor elindítottam a Firefoxot nem működött, nem láttam az ikonját sem, az oldalak szétestek. Látom a Firefox addon siteján, hogy másnál is voltak hasonlók. Leszedtem újra feltettem semmi. Írtam a fejlesztőnek és utána újra látom, hogy müködik. Mi a fészkes fene történt?

Ez szívás! Most látom, hogy a második leszedés és installálás között frissítették a verziót. Már 53-as van. Jól megszívatott! :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50171) Rasiel válasza csako (#50161) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi a tippet! Meg fogom próbálni.
Ugyanakkor titkon abban reménykedtem, hogy Firefox-on belül az about:config-ban van erre megoldás. Ha nem muszáj, nem használnék plusz kiegészítőt erre a célra. Viszont, ha nincs más lehetőség, akkor maradok az általad ajánlottnál. :K

(#50172) Rasiel válasza csako (#50161) üzenetére


Rasiel
senior tag

Megnéztem a kiegészítőt. Megy vele a hardveres gyorsítás html5 videók esetében, viszont - ami miatt leginkább kellene - a 4k 60 FPS minőség nem érhető el, ha ez a kiegészítő aktív. Szóval így sajnos nem tudom hasznát venni. :B

[ Szerkesztve ]

(#50173) csako válasza Rasiel (#50172) üzenetére


csako
veterán

Hát akkor videokártya vagy proci csere az egyetlen megoldás :P
Innen válassz egyet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50174) Rasiel válasza csako (#50173) üzenetére


Rasiel
senior tag

CPU-nak nem megy már a 4k 60 FPS, nézhető ugyan, de egy pl. 4 perces videó alatt párszor beröccen, a kihasználtság is 90-100%-os egy ilyen videó lejátszásakor. Éppen ezért gondoltam arra, hogy a GPU-s gyorsítás megoldás lehet rá.
Egyébként a CPU egy i5-2500K 4,2 GHz-re tuningolva, a VGA pedig egy GTX 1070.

(#50175) csako válasza Rasiel (#50174) üzenetére


csako
veterán

Azzal pedig mennie kéne :F
Legfrissebb firefox és driverek vannak fent?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50176) Rasiel válasza csako (#50175) üzenetére


Rasiel
senior tag

A Firefox verzióm a 52.0.2 (x64), a VGA driver ugyan nem a legfrissebb (378.92), de max. megpróbálom a legfrissebbel. Ugyanakkor a legújabb driver (381.65) changelog-jában nem írtak erre utaló hibajavítást, így kétlem, hogy ez megoldaná a problémát.

(#50177) csako válasza Rasiel (#50176) üzenetére


csako
veterán

Nem, valószínűleg nem... meg tudod nézni, hogy Chrome-ban működik-e? Ha igen, akkor legalább biztos, hogy Firefox gond.
Annyi információt találtam, hogy pont az 52-esbe került bele a támogatás + azt vettem ki a szövegből, hogy Win10 kell az Anniversary Update-tel együtt ... egyébként kisebb felbontáson is a proci dolgozik? Lehet 4K 60 fps még nincs ilyen szinten támogatva.
Illetve érdemes lenne megnézni tiszta/új profillal, hátha valami kiegészítő/beállítás bekavar.

about:config-ban elvileg ezzel lehet kapcsolgatni ki-be a vp9-re vonatkozó hardveres dekódolást:
media.wmf.vp9.enabled

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50178) Matthewus válasza Rasiel (#50176) üzenetére


Matthewus
őstag

YouTube-on ha jól láttam csak VP9 kódolású 4K 60fps videók vannak, azok hardveres gyorsításával még vannak problémák. Szoftveres dekódoláshoz pedig kevés a processzorod.
Nálam Chrome-ban se megy, viszont Edge-ben, ha engedélyezem a VP9 támogatást, akkor framedrop nélkül viszi, szóval valahol a Chrome-nál és a Firefoxnál van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#50179) csako válasza Matthewus (#50178) üzenetére


csako
veterán

Azt nem gondoltam volna, hogy Chrome-ban sem megy mindenkinek... és hogy pont Edge-ben meg igen :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50180) Rasiel válasza csako (#50177) üzenetére


Rasiel
senior tag

Chrome-ot nem, mert nincs fenn, maximum Edge-ben, esetleg Internet Explorer-ben tudok tenni egy próbát. Firefox-ban alapértelmezett profillal is ugyanez a helyet.

"Annyi információt találtam, hogy pont az 52-esbe került bele a támogatás + azt vettem ki a szövegből, hogy Win10 kell az Anniversary Update-tel együtt"
Mindkettő adott nálam. :K

Igen, kisebb felbontáson is a CPU-ra hárul a feladat, 1440p/60FPS-ig nincs is gond, mert addig probléma nélkül meg is oldja, különösebben nem is magas CPU-kihasználtsággal.
Ugye - mint már írtam - Flash Player-rel működik a GPU-s gyorsítás, viszont ott meg 60 FPS nincs, illetve ezzel nem is olyan folyamatos a lejátszás. Értem ez alatt azt, hogy a Flash-el nem olyan smooth (sima) az egész.

(#50178) Matthewus: Neked is köszönöm a segítséget! :K
CPU upgrade a közeljövőre van ütemezve, viszont addig gondoltam megoldanám ezt a problémát. Egyébként nem annyira vészes a dolog, mert 4k/60FPS-es videókba nem sűrűn botlok bele YouTube böngészése során, csak hát na, mégis csak szúrja az oldalam, hogy nem megy problémamentesen a gépemen. :)
Viszont, ahogy írtam csako-nak, alacsonyabb felbontású videók esetén sem megy a GPU-s gyorsítás html5 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#50181) Matthewus válasza Rasiel (#50180) üzenetére


Matthewus
őstag

about:support - Hardveres H264-dekódolás sorban mit ír?

(#50182) Rasiel válasza Matthewus (#50181) üzenetére


Rasiel
senior tag

Yes; Using D3D11 API

(#50183) Matthewus válasza Rasiel (#50182) üzenetére


Matthewus
őstag

YouTube videón jobb klikk Statisztikák - Mime Type sorban mit ír?

(#50184) Rasiel válasza Matthewus (#50183) üzenetére


Rasiel
senior tag

video/webm; codecs="vp9"

Közben megpróbáltam azt az opciót az about:config-ban, amit csako fórumtárs írt. Így működik a GPU-s gyorsítás 4k 60 FPS esetén is, viszont a sima 30 FPS-es videók eléggé darabosak lesznek.

(#50185) DS39


DS39
nagyúr

Tudtok segíteni abban, hogy miért nincs olyan opcióm PDF fájlok esetében, hogy Előnézet a Firefoxban?

így amióta megszűnt az a lehetőség hogy az adobe reader beépülő pluginje nyissa meg, azóta mindig le kell töltenek, vagy tempbe megnyissam.

[ Szerkesztve ]

(#50186) csako válasza DS39 (#50185) üzenetére


csako
veterán

about:config-ban ugye a pdfjs.disabled -> false?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50187) DS39 válasza csako (#50186) üzenetére


DS39
nagyúr

igen.

de átállítottam, true-ra, restart, majd ismét false-ra, restart, és most már van ilyen opción.
fura, valami beakadt neki.

[ Szerkesztve ]

(#50188) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Újra felteszem a kérdést:

Az lenne a kérdésem, hogy Facebook alatt játszok flash alapú játékkal Firefox böngészőn. NVIDIA GTX660-as kártyával. A drivere: 381.65-es. Folyamatosan a játék eltűnik és helyette fehér képet látok az ablakban ahol eddig a játék volt. Ez az állapot azóta áll fenn amióta megkapta a legújabb frissítést a flash!

Mi lehet az oka? Hogyan lehet megoldani?

Microsoft Edge-ben is kipróbáltam és ott nem tapasztaltam a jelenséget.
Frissült a Firefox 52.0.2-re de ott továbbra is fenn áll a hibajelenség. :(

A legújabb flash van fenn.

Válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#50189) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok 64 bites WIN8.1-en 32 bites firefoxom van ez nem baj, ? ill érdemes rátenni 64-est? (ezt magától tette fel anno mikor letöltöttem a firefox weblapjáról ezt a 32-est töltötte le, véletlen vettem észre,hogy ez nem is 64-es mikor a frissítéseket ellenőriztem) szóval a kérdés , hogy maradhat e a jelenlegi 32-es vagy jobb lenne e a 64-es?.

[ Szerkesztve ]

(#50190) csako válasza #27441408 (#50189) üzenetére


csako
veterán

Nem baj, minimális sebesség különbségek lehetnek.

(#50188) Adler: Habár biztonsági kockázat lehet, de innen letölthetsz egy régebbi flash-t amivel működik. Amúgy más ötletem hirtelen nincsen, csak a szokásos (kiegészítők letiltása, tiszta profil)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50191) prAet0r_


prAet0r_
csendes tag

Sziasztok!

Félig off-topik a téma, de kapcsolódik a böngészőkhöz. Aki gondolja, töltse ki ezt a kérdőívet, szakdolgozat készítéséhez nagy segítség lenne.

Köszi!

(#50192) Vakegérke válasza prAet0r_ (#50191) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak 37 évig van az életkor, én meg 66 leszek idén. Ha módosítod, kitöltöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50193) prAet0r_ válasza Vakegérke (#50192) üzenetére


prAet0r_
csendes tag

Sajnos csak Y és Z generációs szokásokat vizsgálok, így kénytelen voltam meghúzni egy korhatárt, ami nagyjából az 1980 után születetteket jelenti. Köszönöm a segítő szándékot! :R

[ Szerkesztve ]

(#50194) Digitalpimp válasza Vakegérke (#50192) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Jelöld be, hogy 37, oszt jólvan. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50195) Vakegérke válasza Digitalpimp (#50194) üzenetére


Vakegérke
veterán

Visszafiatalodtam. 33 lettem, az pont a fele a valósnak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50196) kiskacz


kiskacz
senior tag

Jelenség: Facebook-ra nem enged képet feltenni. "Hiba" üzenet egy keretben és kész. Minden más böngészővel működik, a fox (és a face) beállításait nem piszkáltam.
Valaki találkozott már ezzel a gonddal?

Köszönöm! :R

Huawei Mate 8

(#50197) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha véletlenül rányomtam a webhely elfelejtése opcióra az előzményekben keresgetve akkor azt nem lehet már visszacsinálni ugye? Végleg törlődik minden előzmény, beállítás adott oldalon?

(#50198) weiss válasza prAet0r_ (#50191) üzenetére


weiss
addikt

:DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#50199) Fandango válasza kiskacz (#50196) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam is ez van.

(#50200) Syl válasza weiss (#50198) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez mehet a Vicces képek topikba :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.