Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) DS39 válasza Ferenc. (#50500) üzenetére


DS39
nagyúr

A bővítmények támogatása megszűnik.
Használj erre a célra IE-t.

(#50502) Kékes525 válasza Ferenc. (#50500) üzenetére


Kékes525
félisten

Használd a Firefox ESR-t Java plugin does not work in Firefox, vagy amit (#50501) DS39 javasolt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50503) Ferenc. válasza DS39 (#50501) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi, hát nem semmi, hogy az IE felhasználók száma ezért fog újra emelkedni mert ez az egyetlen böngésző ami még támogatja a bővítményeket.

(#50504) DS39 válasza Ferenc. (#50503) üzenetére


DS39
nagyúr

igazából a tendencia az, hogy a plugin eltűnnek, és minden olyan módon lesz elérhető, hogy ne kelljen semmit sem telepíteni. (HTML5 alapú + mobil platform kompatibilis)
ettől függetlenül biztos sokáig lesznek még olyan rendszerek, amikhez flash, silverlight, java plugin kell.

[ Szerkesztve ]

(#50505) csako válasza DS39 (#50504) üzenetére


csako
veterán

és azokat a rendszereket hónapok vagy már évek óta gyűlölöm :(((

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50506) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnél ketten használnak egy felhasználói fiókot, a böngészőt is. Minkét felhasználónak van Facebook fiókja, eddig működött rendesen a bejelentkezés. Egy ideje nem ajánlja fel, csak azt a fiókot, amivel utoljára be volt lépve. Süti törlés után jó, amíg valaki be nem jelentkezik. Jelenleg csak abban az esetben tudnak választani, ha a beviteli mezőből törlik az e-mail címet (ekkor dupla kattintásra választható mindkét fiók). Megoldható, hogy mindig ajánlja fel mindkét fiókot bejelentkezéskor, mint régebben?

Előre is köszönöm!

(#50507) netpeti98


netpeti98
addikt

(#50508) bozont


bozont
veterán

Üdv
Feltettem a legfrissebb 64bites FF-ot és hiába állítom be alapértelmezett böngészőnek, nem jegyzi meg. Előtte a 32bites verzióval nem volt ilyen probléma. Más is tapasztalt ilyet? Win10 Home-ot használok.

(#50509) Fandango válasza bozont (#50508) üzenetére


Fandango
veterán

Sose volt ilyen gondom. Szintén Win 10 Home.

(#50510) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Facebook-nál is is találkozik olyannal, hogy az új bejegyzés ablak véletlenszerűen nem jelenik meg? Chrome alatt nem tapasztaltam ilyet.

Ublock origin letiltását még nem próbáltam, most az következik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50511) ladislass


ladislass
csendes tag

Frissen telepítettem Windows 8.1-et Firefox 53.0.2 (64bit)-vel, és a biztonságos (https://) oldalakat nem akarja megnyitni. Az alábbi a hibaüzenet:

"A biztonságos kapcsolat sikertelen

Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: prohardver.hu. A partner tanúsítványának aláírása érvénytelen. Hibakód: SEC_ERROR_BAD_SIGNATURE

A megtekinteni kívánt oldal nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelessége nem ellenőrizhető.
Lépjen kapcsolatba a webhely üzemeltetőjével, és értesítse a problémáról."

A Google találatok között nem találtam megoldásra. Explorer alatt működik minden, így a Firefox beállításaival kellene babrálni, de hol és mit?

(#50512) Matthewus válasza ladislass (#50511) üzenetére


Matthewus
őstag

Használsz vírusirtót?

(#50513) ladislass válasza Matthewus (#50512) üzenetére


ladislass
csendes tag

Igen, ESS van fent, de az elvileg nem kellene hogy befolyásolja, hiszen más böngészővel működnek az oldalak.

(#50514) TIT válasza bozont (#50508) üzenetére


TIT
veterán

Persze,sőt gép bekapcskor mindig az előző munkamenetet dobja be,mintha nem tudta volna bezárni.
Aztán bedob egy ablakot kitejesztésekkel,összeset bepipálod,kivéve a felsőt és azt hiszem utána jó lett...ez a része.

[ Szerkesztve ]

(#50515) bozont válasza TIT (#50514) üzenetére


bozont
veterán

Igen nálam is ez, bár nekem a munkamenettel nincs probléma. Az sem segített ha a gépházban reseteltem az alapértelmezett alkalmazásokat. Viszont miután mindent kipipáltam a kiterjesztéses ablakon (a htttp, https és ftp nem volt kipipálva), most úgy tűnik megoldotta.

(#50516) Matthewus válasza ladislass (#50513) üzenetére


Matthewus
őstag

De befolyásolja, keress rá itt a topikban, már többször volt szó a megoldásról.

(#50517) weiss válasza hackeeeee (#50510) üzenetére


weiss
addikt

Ilyen nálam is van, és rohadtul idegesítő.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#50518) hackeeeee válasza weiss (#50517) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha letiltom a uBlock-ot, akkor is csinálja.

Elég régóta fennálló probléma ez már, ctrl+f5 után egy időre megszűnik, de utána előjön megint. Most pár hétig Chrome-ot használtam, ott egyszer sem csinálta.

Véleményem szubjektív...

(#50519) attiati


attiati
veterán

felraktam a Firefox ESR verziót

hogy lehet itt engedélyezni a Java-t?

nincs a kiegészítők között sehol a java plugin engedélyezése

(#50520) Matthewus válasza attiati (#50519) üzenetére


Matthewus
őstag

Először fel kell rakni a Java plugint, ahogy mindig.

(#50521) attiati válasza Matthewus (#50520) üzenetére


attiati
veterán

és melyik ő az addons oldalon?

java fel van telepítve külön
és a 64 bites Firefox ESR-t tettem fel

[ Szerkesztve ]

(#50522) Matthewus válasza attiati (#50521) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak a 32 bites ESR-rel megy a Java.

(#50523) attiati válasza Matthewus (#50522) üzenetére


attiati
veterán

köszi, akkor már csak utolsó kérdés: fent lehet egyszerre a 32 és 64 bites ESR?

(#50524) Matthewus válasza attiati (#50523) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen, csak használd őket külön profillal.

(#50525) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Valahogy lehúztam a Firefox "fülét". Miként lehetne visszaállítani?

Előző méretre kattintással. :)

[ Szerkesztve ]

(#50526) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem tudom van-e egyáltalán összefüggés, de érdekes: eddig 8GB memóriám volt, és ha megnyitottam 4-5 fület, már 1GB memóriát megevett a böngésző. Most dupláztam 16GB-ra és 40(!) megnyitott füllel ~900MB memóriát foglal. 30 füllel ez már csak olyan ~660MB. Nagyon csodálkozom.

(#50527) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem tudom mi van de a firefox olyan dög lassú lett, hogy ilyet még nem láttam. Frissítettem és ugyan olyan maradt. Ablakok között nem vált megakad homokórázik, alig lehet egy linket megnyíni, olyan mindha megfagyna gondolkodik csomót.

Azt gondoltam nettel van a gond de a Crome megy rendesen.

Mit csinálják a firefoxal? Alaphelyzeteb állítás ?

(#50528) BullZeye válasza #54715584 (#50526) üzenetére


BullZeye
veterán

Full random, legalábbis nálam biztos. Néha 3 füllel is elmegy 16gbnál 2gb-ig aztán kifagy szép lassan, néha meg 10+ tabbal 800mega alatt marad. Most 4 füllel 1gb.

(#50529) Goose-T válasza Khaosz55 (#50527) üzenetére


Goose-T
veterán

Vírusirtót kapcsold ki, ha van, azok szokták belassítani időnként, összeakadnak a Firefox pluginekkel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50530) farkas-j válasza Goose-T (#50529) üzenetére


farkas-j
őstag

A vírusirtó kikapcsolását nem tartom túl jó ötletnek, főleg Internetezés esetén!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50531) ztoldy válasza #54715584 (#50526) üzenetére


ztoldy
senior tag

Van olyan kiegészítő, ami X idő után inaktiválja azokat a füleket, amihez nem volt hozzányúlva, így memóriát takarít meg. Ha átkattintasz egy ilyen fülre, akkor újratölti. Érdemes lehet ilyen nagy mennyiségű tabnál használni. (én az auto unload tab-ot használom)

De, amit írsz az minden esetre érdekes jelenség.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50532) Kékes525 válasza Khaosz55 (#50527) üzenetére


Kékes525
félisten

Valamelyik kiegészítő csinálhatja. Tiltsd le az egészet és egyenként kapcsold vissza őket. Ahol elkezdődik az akadás az a ludas.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50533) Goose-T válasza farkas-j (#50530) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor cseréld le a vírusirtót. Vagy használd a Windows beépített védelmét, én is csak azt használom, sosem telepítek vírusirtót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50534) Kékes525 válasza Goose-T (#50533) üzenetére


Kékes525
félisten

"Vagy használd a Windows beépített védelmét" Ez felelőtlenség. Mást ilyenekre ne biztass!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50535) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 53.0.3 változatban sem javították ki a "()" kozmetikai hibát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50536) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdekes addon: Clean Uninstall

Add egy listát az általa ismeretlen és a már törölt addonokról, maradványokról és azokat kiválasztva el lehet távolítani. Plusz amikor eltávolítok egy addont azonnal előugrik és felajánlja a maradványok eltávolítását. Így elég könyen kordában tartható a prefs.js fájl, nem maradnak benne szemetek. Clean Uninstall leírása

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50537) Vakegérke válasza Kékes525 (#50536) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, ez jól jött. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50538) Kékes525 válasza Vakegérke (#50537) üzenetére


Kékes525
félisten

Már régóta kerestem egy ilyet. Volt régebben (most is van) egy hasonló, de ahhoz sokkal profibbnak kellett lenni, jobban kellett ismerni azt amit elakartam távolítani, így nem igazán tudtam használni. Ez sokkal jobbnak tűnik. Az tetszik nagyon, hogy egy addon eltávolítása után előugrik egy ablakba és választható módon felajánlja a maradványok törlését. Ez nekem akkor történt, amikor a tisztító után telepített addont szedtem le. Nem tudom, hogy a régebben feltett addonok után is felajánlja e a listát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50539) Vakegérke válasza Kékes525 (#50538) üzenetére


Vakegérke
veterán

Korábban eltávolított addon szemetét megtalálta, el is takarította. :)

Szerk: Nem volt felugró ablak, el kellett indítanom.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50540) Kékes525 válasza Vakegérke (#50539) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem erre gondoltam. Hanem arra, hogy a telepítése után telepítettem egy másik addont és amikor azt leszedtem, akkor jött elő az ablak. A régen eltávolított addonok maradványának eltávolítását nekem is kezdeményezni kellett. Telepítsd például ezt Reader, majd ahogy kell távolítsd el, azután felugrik egy ablak és felajánlja ennek az addon maradványainak a leszedését.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50541) Vakegérke válasza Kékes525 (#50540) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ééés tényleg! :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50542) Goose-T válasza Kékes525 (#50534) üzenetére


Goose-T
veterán

:DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50543) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni, a mai reggeltől fogva semmit sem akar letölteni a böngészőm.. már az előzményeket is töröltem (letöltési) de még így is rendre az összes letöltésre azt írja hogy sikertelen a böngésző.
IE-n semmi probléma nincs a letöltésekkel.

Press "F" to pay respects.

(#50544) ArthurShelby válasza Imilenni (#50543) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hova akarja menteni? Ahova menteni akarja van ott elég hely?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50545) Visormail válasza WonderCSabo (#23425) üzenetére


Visormail
addikt

Sziasztok

Azóta változott valami? A cégnél több géppel is találkoztunk mostanában, ahol a firefox valamiért nem a program files-ba települt, hanem az "AppData\Local\Mozilla Firefox\" mappába.
Tehát az AppData\Local\Mozilla\Firefox\ mappa mellett van egy olyan is amit írtam és abban van az egész telepített program az exe-kkel, arra mutat a felhasználó asztalán lévő parancsikon.

Jó közben azt találtam, hogy ez is tud ilyet ha nem rendszergazdaként indítja valaki a telepítőjét, ahogy a chromenál.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#50546) Imilenni válasza ArthurShelby (#50544) üzenetére


Imilenni
addikt

Szia!
Az alapértelmezett Letöltések mappába, van még ott majd 30GB-om :/

Press "F" to pay respects.

(#50547) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Az természetes, hogy ha a firefox eléri a 2 GB-os memóriahasználatból, akkor automatikusan összeomlik? Ez így lett kitalálva?

(#50548) Matthewus válasza FrezeR (#50547) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem. Milyen oprendszert és Firefox verziót használsz?

(#50549) movax


movax
őstag

A legfrissebb FF (32b) nálam pörgeti a procit, mint az állat, nem normális, hogy egy i7-es 20 százalékon járjon hét nyitott füllel. (win10, 12GB memória, ssd)

(#50550) Kékes525 válasza movax (#50549) üzenetére


Kékes525
félisten

Kiegészítők nélkül is? Tiltsd le őket és egyenként kapcsold vissza.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.