Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) Fandango válasza Predator2 (#49800) üzenetére


Fandango
veterán

Alapértelmezetten

Scroll to Bottom: LD
Scroll to Top: LU

[ Szerkesztve ]

(#49803) ArthurShelby válasza asuspc96 (#49799) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ennél jobb ilyen kiegészítő nincsen.
Ha jól tudom pl a mediklikknél is nem 1 részletben van fent a videó, hanem pár másodperces darabokban. Vagyis nem egy folyamatos videó, hanem több 100, amit egy play listából rak össze.
Valószínűleg nálad is hasonló a helyzet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49804) asuspc96 válasza ArthurShelby (#49803) üzenetére


asuspc96
senior tag

hát akkor marad az ősi favágó módszer...ha nézem instant fel is veszem :DDD

mindenesetre köszi a tippeket mindenkinek ! :R

[ Szerkesztve ]

(#49805) Fandango válasza ArthurShelby (#49803) üzenetére


Fandango
veterán

Internetdownloadmanager-rel én tudok leszedni videót a Mediaklikkről.

(#49806) Predator2 válasza Fandango (#49801) üzenetére


Predator2
addikt

Nézd el a tudatlanságom, de nem értem. Most ezt kellene kirajzolni, vagy ez most hogyan működik?
Nekem az jó lenne, ha jobb klikk, + lefelé rajzolok akkor a lap aljára ugrik stb...

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49807) Fandango válasza Predator2 (#49806) üzenetére


Fandango
veterán

Menj az Options/Mapping részbe, ott keresd ki a Page rész alatt a Scroll to Bottom, kattints rá, alul az Edit gomb kattinthatóvá válik, és ott úgy rajzolod ahogy neked jól esik, és már be is állítottad ahogy szeretted volna.

[ Szerkesztve ]

(#49808) Predator2 válasza Fandango (#49807) üzenetére


Predator2
addikt

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49809) Predator2


Predator2
addikt

Még valami!

Létezik olyan kiegészítő, ami két külön eszköz között (asztali pc-notebook) használt/megnyitott lapokat tud szinkronizálni?

Asztali Pc-n megnyitok pár lapot, de nincs időm elolvasni, viszont a cégnél notin igen.
Szeretném ha a már megnyitottak lapok mellet (ne zárja be ne tüntesse el), megnyitná/szinkronizálná a másik gépen megnyitott lapokat is.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49810) Fandango válasza Predator2 (#49809) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg a Firefox saját Sync megoldásának ezt tudnia kellene.

(#49811) Pityu. válasza #54715584 (#49780) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is zabál ramot,de most leginkább a procit kezdte el falatozni.

#Marci112233

Nekem 16gb ram nál 32bites firefox majd 3gb megeszik :) agaz az nem gáz de itt ott néha a procit felpörgeti 60% ra laptopon meg folyton 40-60% proci használat,kivétel mikor nem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49812) DS39


DS39
nagyúr

törölve, benéztem...

[ Szerkesztve ]

(#49813) movax


movax
őstag

Kijött az 52-es FF, ez fontos változás benne:

"Removed support for Netscape Plugin API (NPAPI) plugins other than Flash. Silverlight, Java, Acrobat and the like are no longer supported."

[ Szerkesztve ]

(#49814) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy szükséges még telepíteni a Flash player-t vagy már nem támogatott?

(#49815) csako válasza old-dog (#49814) üzenetére


csako
veterán

Támogatott, de a látogatott weboldalaktól függ, hogy szükséges-e vagy sem a számodra.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49816) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Firefoxnál, hogy lehet beállítani azt, ha egy oldalon új hír jelenik meg, küldjön értesítést? Az kellene, ha itt kirakják a felvételi eredmény, tudjak róla.

(#49817) csferke válasza pinnacle (#49816) üzenetére


csferke
senior tag

Ezzel lehet figyeltetni a változásokat Update Scanner

(#49818) pinnacle válasza csferke (#49817) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#49819) ph2012


ph2012
senior tag

Szeretném angol nyelvre átállítani a Firefoxot.
A Beállítás -> Tartalom -> Nyelvek menüben kiválasztom az angolt, de nem állítódik át a Firefox angolra. Mi lehet a gond? Magyar Firefoxot töltöttem le. Angolul kellene letölteni?

Köszi.

(#49820) VaSGyuRo


VaSGyuRo
csendes tag

Sziasztok!

Elég érdekes hibába ütköztem a Firefox-szal.
Nevezetesen a Courier New Félkövér betűkészlet hibásan kerül kiküldésre a nyomtatóra. A monitoron jól megjelenik, de a nyomtatáson már nem.
A betűtípus megtalálható a rendszerben, más program (Thunderbird, OpenOffice) tökéletesen nyomtatja.
A hiba csak a félkövér típussal áll fenn. A sima Courier New helyesen nyomtatódik, illetve más betűtípusnál nem tapasztaltam hasonló hibát. Több nyomtatóval teszteltem, ugyanezt produkálta mind.
A hiba ideiglenesen (a következő rebootig) megoldódik, úgy, hogy vagy újratelepítem a Firefoxot, vagy a Súgójából felfrissítem. Annak ellenére, hogy semmi beállítást nem módosítok, egyből az újraindítás után már nem ismeri fel a betűkészletet.

Windows 10 és Firefox 51 van a gépen.

Természetesen szétgugliztam magam, de semmi :(

Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Javasolt kísérlet 1. - Fénysebességnél gyorsabb szimplex információátvitel interferometrikus hullámfüggvény-összeomlás indukációval és vizsgálattal szimmetrikus, párkeltéses, késleltetett választásos kvantumradír segítségével => HAJRÁ!

(#49821) MichaelSD válasza ph2012 (#49819) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igen, az angol verziót kell letölteni.

Amit Te állítgattál az a honlapok megjelenítésének nyelve: "Web pages are sometimes offered in more than one language. Choose languages for displaying these web pages, in order of preference:"

Bocs, nekem angol...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#49822) Syl válasza MichaelSD (#49821) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy a meglévő magyar verzióra felrakni az angol nyelvi csomagot. [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49823) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hogyan lehet kikapcsolni a 52.0 (64 bites) változatban a megjelenítés gyorsítását amit ez a változat vezet be.
Borzalmas. Gépeléskor az utolsó leütés láthatatlan marad. Az oldalak egy részébe fekete vagy fehér keretek vannak. Görgetéssel javul a megjelenítés, de nem minden esetben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49824) Vakegérke válasza Hieronymus (#49823) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha jól tudom, Beállítások, Speciális, "Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges" előtt pipa ki.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49825) Hieronymus válasza Vakegérke (#49824) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez megoldja problémát, de még sem jó.
Nagyon visszafogja a megjelenítés sebességét. Talán vissza rakom az előző változatot, ha nem lesz jobb ötlet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49826) Vakegérke válasza Hieronymus (#49825) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos csak ennyit tudtam segíteni. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49827) Matthewus válasza Hieronymus (#49825) üzenetére


Matthewus
őstag

Videokártya driver frissítés, kiegészítők letiltása.

(#49828) Mag__


Mag__
tag

Sziasztok,

na reggel a Firefox böngészömfrisiitette magát az 52-es verziora.A fejléce,és eszköztára a böngészönek elmosodott, és nem a megszokott éles betüket jeleniti meg.Anno ki kellett valami kapcsolni, ha jol emlékszem a 'ClearType' volt az.Most a többi program,pl Chrome nem változott át,csak a Firefox az update után.Ebböl gyanitom,hogy ott állitottak el valamit.

[link]

Azt a kijelölt értéket is kikapcsoltam, és ujrainditottam, de semmi változás.

Hogyan tudom vissza csinálni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#49829) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Ezt a fajta kérdezősködést hogy tudom kikapcsolni? Idegesítő, hogy némely lapokat duplán kell bezárni.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#49830) Matthewus válasza Armahun (#49829) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg ez a szkript kell neked, kell hozzá Greasemonkey.

(#49831) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Pár perce frissítettem a Firefox-ot az 52.0(32bit) verzióra.
A frissítés előtt amikor elindítottam a Firefox-ot és figyeltem a forgalmát amíg nem indítottam el egy weboldalat addig a program megnyitása után soha nem volt semmilyen kapcsolat sehova(hozzá kell ehhez tennem, hogy ezt úgy értem el, hogy telemetry küldéseket mindenhol kikapcsoltam, illetve kezdőlapnak üres(about:blank) van beállítva.
A frissítés óta azonban minden egyes indításnál amikor még nem is csinálok semmit a tűzfalon látom, hogy folyamatosan mindig csatlakozik a Firefox valamilyen IP címekre, párat leírok most itt ezekből:

52.85.173.250

52.85.173.48

52.85.173.186

54.192.130.163

IP Whois és virustotal-on rájuk kerestem és elvileg mindegyiknél van valami cloudfront is, de fogalmam sincs miért kommunikál minden egyes megnyitáskor ezekkel az IP címekkel amikor az előző verzióban ez nem volt, ez lehet, hogy az új 52-es verziónak egy újdonsága?
Azt még hozzá kell tennem, hogy a kommunikáció ezen IP-k felé elég kicsi, pár kbyte.

Firefox How to stop Firefox from making automatic connections hivatalos oldalát már néztem és elvileg mindent letiltottam ami kapcsolódást generálhatott volna.

Ha valaki tud ez ügyben segíteni, hogy ezeket a folyamatos kapcsolódásokat, hogyan tudnám leállítani megköszönném.

(#49832) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#49831) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Azt még hozzá kell tennem az előző hozzászólásomhoz, hogy minden Firefox program megnyitásnál mindig csak egy IP cím felé nyílik meg egy TCP Out kapcsolat és ezt ha a tűzfal programban rámegyek, hogy állítsa le akkor ez a kapcsolat meg is szűnik, illetve még egy újabb IP tartomány felé is generál néha forgalmat, ehhez(de ezt is úgyanúgy le lehet állítani "Terminate connection"-el):

13.32.8.57

[ Szerkesztve ]

(#49833) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Frissen telepítettem win10 pro 64 bites rendszert, majd ahhoz a mozillát. Aztán telepítettem a k&h ebankhoz szükséges dolgokat, és mégsem tudom használni, mert hiányolja a plugint. Holott ott van a kiterjesztések között. Visszakeresve találtam olyat, hogy valaki írta, csak 32 bites mozillával működik, de a bank oldalán letöltéseknél a win10 64 bites rendszer is kiválasztható.
Mit tudok tenni?

(#49834) DS39 válasza Voice24 (#49833) üzenetére


DS39
nagyúr

64 bitessel nem megy a java plugin.
A Windows bit száma, nem releváns, ez a Firefox korlátozása.

(#49835) fcc


fcc
aktív tag

Hogy lehet kikapcsolni a biztonsági figyelmeztetést? Minden edddig általam használt oldalnál hisztizik amikor be akarok jelentkezni. FF52.

(#49836) Matthewus válasza DS39 (#49834) üzenetére


Matthewus
őstag

És már a 32 bitessel sem.

(#49837) movax válasza Voice24 (#49833) üzenetére


movax
őstag

Az 52-es FF már nem támogat egy sor plugint, például a Javát. És a Silverlight-ot sem, emiatt a HBO Go-n is szopás van, csal telefonról működik.

Viszont a FF Extended Support Release továbbra is támogatja, még egy évig.

[ Szerkesztve ]

(#49838) movax válasza movax (#49837) üzenetére


movax
őstag

Az ESR-ből is csak a 32 bites.

(#49839) ArthurShelby válasza movax (#49837) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ajj, ne már :(
Akkor a horizon go (upc) sem működik. Mi volt a bajuk a silverlight-tal?
Mit hozott az 52-es frissítés?
És hogy lehet downgradelni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49840) Matthewus


Matthewus
őstag

A megoldás a (#49837). hozzászólásban, használd az ESR verziót. Windows 10-hez van Horizon Go alkalmazás a Windows Áruházban.

(#49841) ArthurShelby válasza Matthewus (#49840) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az ESR verzió támogatja a sliverlight-ot a 64bites verzióban is?
(win 8.1)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49842) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Az új Firefox 52-nél bevezetett Web Assembly-ről van valakinek információja?

Firefox ezzel kapcsolatos oldalán nem találtam információkat, hogy ez az új funkció lehet-e esetleg a felelős a folyamatos cloudfront-os TCP IP kapcsolódásokért, de szerintem ez lesz, mert android-os Firefox-nál is ugyanezekhez az IP címekhez kapcsolódik kezdéskor amiket írtam az előző hozzászólásaimban.

[ Szerkesztve ]

(#49843) Matthewus válasza ArthurShelby (#49841) üzenetére


Matthewus
őstag

Igen.

(#49844) movax válasza Daywalkerke (#49842) üzenetére


movax
őstag

A cloudfrontos izé az Amazon-cucc, kontentgyorsító, hogy nekünk jó legyen, ugye?

(#49845) Matthewus válasza Daywalkerke (#49842) üzenetére


Matthewus
őstag

about:config -> javascript.options.wasm - tiltsd le és kiderül.

(#49846) movax válasza Matthewus (#49845) üzenetére


movax
őstag

Letiltva is azonnal kapcsolódik indításkor.

(#49847) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!
A PayPal Login oldal megnyitásákor, a felső 2 rubrikában már be van írva az e-mail címem és a jelszavam, és amikor megnyomom a „Login” gombot ki is nyitja az fiókomat. Vagyis aki az én gépemből bárki be tud ide lépni, ami nem túl biztonságos. Lehet ezen változtatni?

Üdv,

(#49848) Matthewus válasza sajog159 (#49847) üzenetére


Matthewus
őstag

about:preferences#security - Bejelentkezések/Kivételek - és itt hozzáadod a PayPalt. Vagy ki is kapcsolhatod teljesen a bejelentkezések megjegyzését, ha nincs szükséged rá egyik oldalon se. (Amúgy magától nem menti el a jelszavakat.)

(#49849) Daywalkerke válasza Matthewus (#49845) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Sajnos semmi változás az általad írt letiltás után sem, ezért egyre erősebb a gyanúm, hogy ez az új WebAssembly funkció miatt van, mert Android rendszeren is már 52-es verziójú Firefox van és ott is ugyanezt csinálja induláskor, de rákeresve erre a WebAssembly-re kihozta, hogy minden nagy böngésző (Firefox, Chrome,IE) be fogja vezetni (akik eddig még nem tették meg), ez lesz a szabvány, ami azért jó pár kérdést felvet(pl. mit csinálnak az így összegyűjtött adatokkal, mennyire biztonságos, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#49850) Matthewus válasza Daywalkerke (#49849) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem hiszem, hogy az csinálja, ha kikapcsoltad, akkor meg főleg nem.
Kérdezd meg külföldi Firefox fórumokon, Firefox redditen, amit fejlesztők is olvashatnak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.