Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) Matthewus válasza Kékes525 (#50747) üzenetére


Matthewus
őstag

Még egy ilyen megoldást tudok, amihez nem kell másik kiegészítő: innen telepíted a AllMusic (3rd Party - Google) keresőt, majd a keresődobozba behúzod a kiválasztott szöveget majd klikk az ikonjára. A jobb gombos menübe csak kiegészítővel tudod berakni: [link] [link] [link] [link]

(#50752) #27441408 válasza fecsu (#50749) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#50753) #27441408 válasza fecsu (#50749) üzenetére


#27441408
törölt tag

Megvan a ludas 1 darab kieg, a sütikidobáló cucc, ha ezt törlöm akkor ezt az újítást mostmár kézzel kell belőnöm? 1esélyt még kap a róka, ha így se megy nem használom, de ezt még megadom neki.

Viszonylag mázlim van Self-Destructing Cookies ez az 1 nélkülözhető addon nem jó ezt még nélkülözhetem.

[ Szerkesztve ]

(#50754) EmptyParadox válasza #27441408 (#50753) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Cookie AutoDelete e10s kompatibilis.

Csak gondolom újra beállítani mindent egy szenvedés lesz. Nekem is át kellene állnom.

[ Szerkesztve ]

(#50755) csako válasza fecsu (#50749) üzenetére


csako
veterán

Nekem a 30-ból 10-et jelölt nem kompatibilisnek, de működnek :) az egyik kiegészítő githubján olvastam, hogy vannak kerülő megoldásaik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50756) #27441408 válasza csako (#50755) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem találom azt amit írtál, ha kell csinálok képet. :)

Gondolom most kézzel kell bekapcsolnom a több szálazást.

mázlim van nekem csak atzt az egyet amit írtam, de az helyett meg ajánlottak, majd kipróbálom.

Ozrych EZER KÖSZÖNET! ez ugyan az viszont van Chrome-ra is.... :C :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#50757) csako válasza #27441408 (#50756) üzenetére


csako
veterán

Ha a "browser.tabs.remote.force-enable"-ra gondolsz, akkor azért írtam a 2/b pontot, nekem sem volt alapból.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50758) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha a legutolsó 44-es firefoxról váltanék autómatikus frissítésre, van olyan köztes megálló amit -mint volt korábban- fájlstruktúra változtatás miatt be kellene iktatni, vagy mehet az autó update, amíg a szem ellát :), majd az pakolgat...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50759) netpeti98 válasza ledgeri (#50758) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem mehet az update közvetlenül. Előtte viszont mentsd le a profilmappádat, és nem történhet baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#50760) netpeti98


netpeti98
addikt

Elég jól halad a Photon dizájn fejlesztése. Jelenlegi kép a Nightly-ből:

Még nincs bent az összes új dizájnelem, és kellett egy kis barkácsolás is, de nem lesz ez rossz, ha elkészül. :)

[ Szerkesztve ]

(#50761) ledgeri válasza netpeti98 (#50759) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Bár kérdés: Mi van akkor ha valami nem sikerül jól? legutsó újratelepít és profilmappa bele, vagy 44 újratelepít és egy köztes verzió beiktatása, vagy... majd jöjjek kérdezni...?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50762) netpeti98 válasza ledgeri (#50761) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez inkább a problémától függ, de megoldás lehet például annak a verziónak a megkeresése, ahol először megváltozott a problémás rész.
Ha van rendes biztonsági mentés, akkor nincs félnivalód. A Mozilla ftp-ről pedig tetszőleges verzió leszedhető kézzel is.

[ Szerkesztve ]

(#50763) movax


movax
őstag

Használ valaki olyan kiegészítőt, amely a tapipadon elérhetővé teszi a háromujjas előre-hátra navigálást? A Scrolling Gestures-t használom, jó, de nem kompatibilis a multiprocess-szel és sajnos nem fejlesztik. Pár egyéb hasonló cuccot kipróbáltam (All In One Gestures, Fire Gestures), de vagy nincs bennük tapipad-támogatás, vagy inkompatibilisek a mutiprocess-szel.

(#50764) ledgeri válasza netpeti98 (#50762) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50765) Syl válasza netpeti98 (#50760) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a Nightly "normál" Top Sites New Tab-ja, vagy valami kiegészítő adja?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50766) netpeti98 válasza Syl (#50765) üzenetére


netpeti98
addikt

Vannak pár kísérleti funkció amit külön lehet telepíteni a Firefox Test Pilot oldalon keresztül. Ez konkrétan az Activity Stream nevű.
Bővebben

[ Szerkesztve ]

(#50767) Syl válasza netpeti98 (#50766) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50768) Met válasza Met (#50667) üzenetére


Met
nagyúr

Frissített ma a FF de a FB ugyan úgy kiakasztja, másnál nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50769) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák az ESR-nek ma még van valami előnye a simához képest? Mert régen talán volt, de ma már én csak inkább szívok vele, állandóan összeomlik, ha valami flash-es oldalt nézek(pl: YT). Köszi!

(#50770) Rimuru válasza KaiotEch (#50769) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugyanaz mint eddig, viszont ha ennyire bugzik akkor a kovetkezo esr-ig ez ilyen marad.
Itt nem olyat jelent az esr mint pl ubuntu eseten az lts.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#50771) KaiotEch válasza Rimuru (#50770) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kb 5-10 ESR óta csinálja, már nagyon kezd a hócipőm tele lenni. Meg a mániája, hogy nem tudja rendesen lerenderelni az oldalt, gondol egyet és blokkokat befeketéz..

(#50772) Rimuru válasza KaiotEch (#50771) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom a minor verziokat mondod, igy a 45-os esr-tol lehet ez. Frissitettel mar az 52-es vonalra? (bar ha nem akkor is fogsz, mert most lett vege a 45-os szeria tamogatasanak)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#50773) KaiotEch válasza Rimuru (#50772) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mivel én kezelem az SCCM-et így mindig kidobom a legújabbat, ami az 52.1.2 :K

(#50774) Kékes525 válasza Matthewus (#50751) üzenetére


Kékes525
félisten

Huh! Ez már tényleg OK! Nagyon, nagyon köszönöm! :R
Van olyan, amit nem tudsz a Firefoxról? Mert szerintem az nem is létezik. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50775) DS39 válasza netpeti98 (#50760) üzenetére


DS39
nagyúr

tehát feltalálták a Chrome-ot. kb. ilyen a hamburger menüje.

szerk: ez a Test Pilot cucc tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#50776) Kékes525 válasza Kékes525 (#50774) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom miért, de nem kellet semmilyen plusz Context Menu addont feltennem ott van a context menüben.

Ezek a kiterjesztések vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50777) Matthewus válasza Kékes525 (#50776) üzenetére


Matthewus
őstag

Akkor van ott, ha azt választottad ki alapértelmezett keresőnek.

(#50778) Kékes525 válasza Matthewus (#50777) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, az más. :D Ha zenét keresek akkor csak rá állítom és kész, majd vissza, ha már befejeztem. Ez így nekem tökéletes. Le is dörgöltem az allmusic addont.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50779) mekker válasza netpeti98 (#50766) üzenetére


mekker
őstag

Na, végre valami érdekes.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50780) mekker


mekker
őstag

Youtube-os zenehallgatóknak ez egy hiánypótló addon lehet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50781) csako


csako
veterán

Uhh, most frissült az 55-ös bétára... ez valahogy még gyorsabb lett :Y :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50782) Gézengúz válasza csako (#50781) üzenetére


Gézengúz
addikt

Rég használom az 55-öt, semmi bajom vele, nálam most frissült 56-ra.

(#50783) mekker válasza csako (#50781) üzenetére


mekker
őstag

Firefox és a gyorsaság egy mondatban ;]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50784) Kékes525


Kékes525
félisten

Változatlanul nem működik nálam a youtube-on az automatikus lejátszás kikapcsolása a legújabb 54.0 sem. Most annyi a változás, ha kikapcsolom, akkor a továbbiakban az új videóknál is kikapcsolva marad, de ez nem avarja és változatlanul automatikusan lejátssza a videót. Régebben még a kikapcsolás sem maradt meg és az új lapon már bekapcsolva volt. Persze tök mindegy mert így sem használ. Kénytelen vagyok addonnal megoldani a problémát. Pedig elvileg annak a funkciónak működnie kellene. Lehet, hogy valamelyik addonomat nem szereti? Van egy pár belőlük.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50785) mekker válasza Kékes525 (#50784) üzenetére


mekker
őstag

https://gist.github.com/Yonezpt/51adf278a24488f75ff0#file-yt-rmv-ap-un-user-js + Tempermonkey/Greasemonkey

Amúgy nem tudom, hogy linkeltem-e már, de van új Youtube design (dark is):
https://www.youtube.com/new

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50786) Kékes525 válasza mekker (#50785) üzenetére


Kékes525
félisten

A Tempermonkey megvan.
Viszont félreértettél, vagy én fogalmaztam rosszul. Nem az "Automatikus lejátszás" kapcsolót akarom eltüntetni, hanem az automatikus lejátszást akarom megakadályozni. Csak én indíthassam el a videót, magától ne induljon el. Az a script, amit linkeltél az csak a kapcsolót tüntette el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50787) Syl válasza Kékes525 (#50786) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a Youtube Plus kiegészítőt használom. A fentebb említett mini player funkciót is tudja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50788) Kékes525 válasza Syl (#50787) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Én Enhancer for YouTube™ használom, ez is tudja, de scripttel gondoltam megoldani, úgy azzal kiválthatnám ezt az addont.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50789) Matthewus válasza Kékes525 (#50788) üzenetére


Matthewus
őstag

(#50790) Kékes525 válasza Matthewus (#50789) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ez müködik. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50791) csako válasza Gézengúz (#50782) üzenetére


csako
veterán

Nem szeretem a Nightly-t :P

(#50783) mekker: Még a végén utoléri a Chrome-ot? ;]

(#50785) mekker: Az új kinézethez, új script -> [link]

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50792) Kékes525


Kékes525
félisten

Átkapcsoltam multiprocessra pedig az Add-on Compatibility Reporter szerint több nem kompatibilis addonom is van, ezek FEBE, S3.Google Translator, Screengrab, Speed Dail [FVD], Thumbnail Zoom Plus. Most próbálgatom, de minden rendesen müködik. Egyedül a Screengrab néhány funkciója nem müködik. Pár verzióval régebben, amikor bekapcsoltam az S3.Google Translatorral voltak gondok, most azonban müködik. A FEBE, S3.Google Translator, Speed Dail [FVD], Thumbnail Zoom Plus is teszi a dolgukat. Folytatom a tesztelést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50793) mekker válasza csako (#50791) üzenetére


mekker
őstag

Eddig pont a YT Plus miatt nem használtam ezt a témát, de most akkor kipróbálom. Talán kicsit reszponzívabb, mint a Stylish CSS témával, meg amúgy is szeretem ezt a material design-os mókát.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50794) csako válasza mekker (#50793) üzenetére


csako
veterán

Én is így voltam vele, de szépen halad a fejlesztése, számomra minden lényeges (és néhány lényegtelen :D ) funkció benne van már :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50795) mekker válasza Kékes525 (#50792) üzenetére


mekker
őstag

Ha esetleg valami nem működne rendesen:
Google™ Translator
Page Shot
New Tab Tools
(a másik kettőre nem tudok alternatívát)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50796) Kékes525 válasza mekker (#50795) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen az alternatívákat. Egyedül a Screengrab nem müködik rendesen. Azt mos letiltottam. Annyira nem hiányzik, mert könnyen tudok pdf-be menteni a Bullzip PDF Printerrel, vagy a HyperSnappal jpg-be.
Az S3.Google Translator rendes működésén csodálkozok, mert nem működött pár verzióval az 54-s előtt amikor bekapcsoltam a multiprocesszt. Most teszi a dolgát, ugyanúgy mint a FEBE vagy a Speed Dail [FVD]. Ha ezek nem működnének, akkor kikapcsolnám a multiprocesszt. Lehet hogy azokat a funkcióit nem használom, amiket nem tudja a multiprocessz alatt. De ez nem is érdekes, azt tudja amiért tartom őket és ez a lényeg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50797) farkas-j


farkas-j
őstag

Szükségem van ActiveX-et igénylő weboldalak használatára (pl. webkamerák). Ezt sajnos a Firefox nem támogatja. Eddig az IE Tab 2 pluginnal oldottam meg, ami Firefox ablakban, de IE motorral nyitja meg az oldalt. Az új Firefoxokkal (52-től) ez már nem működik, letíltódott :O Nem találok olyan plugint vagy megoldást amivel működne. :( Hogyan tudnám a jövőben ezt megoldani úgy, hogy ne kelljen IE böngészőt használnom? Nagyon nagy segítség lenne, ha tudnátok erre valami megoldást! :R

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50798) EmptyParadox válasza farkas-j (#50797) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

ESR Firefox verzióval próbáld meg esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#50799) snakebait válasza mekker (#50785) üzenetére


snakebait
senior tag

Ezt a sötét vagyis fekete kinézetet-témát hogyan tudnám én is alkalmazni? Nem találom sehol! Mi a megoldás? :F Nagyon jó volna,annyira irritál az a sok fehérség :B ;)

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#50800) Kékes525 válasza snakebait (#50799) üzenetére


Kékes525
félisten

Theme áruházból letöltheted. Az áruházat a beállításokból tudod elérni. Ott szelektálhatsz sötét témára. Nagyon sok van. Ne csak a főképét nézd meg, hanem rányomva lapozhatsz az oldalak között, így láthatod, hogy hogyan fog majd kinézni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.