Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) Normi™ válasza Matthewus (#49150) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,azt tudom,de sajnos azon kívül mindent letudok tiltani,de ezt nem,hiába kattintgatok a "disable"-re.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49152) csako válasza Normi™ (#49151) üzenetére


csako
veterán

about:config-ban a pocket-re kereséssel ezt találtam:
extensions.pocket.enabled -> false
Nálam Win10-en most az előbb bevált, eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49153) Normi™ válasza csako (#49152) üzenetére


Normi™
őstag

Próbáltam már,de hülye fejjel nem indítottam újra,most megtettem és eltűnt :) Köszönöm szépen a segítségeteket! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49154) Syl válasza csako (#49152) üzenetére


Syl
nagyúr

Mi ez a pocket izé?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49155) csako válasza Syl (#49154) üzenetére


csako
veterán

[link]
Röviden: elmenthetsz weboldalakat későbbi olvasásra

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49156) Syl válasza csako (#49155) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi.
Bár így hogy külön kell rá regisztrálni, nem is érdekel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49157) potyi23


potyi23
senior tag

hi.ilyet miert csinal a frissen telepitett rendszeren levo friss firefox ?

(#49158) Normi™ válasza potyi23 (#49157) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Olvass vissza légy szíves pár hozzászólást ahol leírtam pár lehetséges megoldást.

Segítek.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49159) potyi23 válasza Normi™ (#49158) üzenetére


potyi23
senior tag

:R koszi

(#49160) Normi™ válasza potyi23 (#49159) üzenetére


Normi™
őstag

Jah igen Nod32 esetén,így kell,ez nincs benne ebben a linklet h.sz.-ben.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49161) movax


movax
őstag

Az uBlock mellett nem működik a Youtube, valszeg blokkol valamit, de a kurva hosszú listáról nem tudom megmondani, hogy mit. Deafult szűrők vannak benne, plusz az ADB-ből áthozott saját szűrőim, amelyek csak a reklámot szűrik a YT-on.

Mit lehet tenni? (Az ADB visszatevésén kívül, amivel hibátlanul megy).

(#49162) movax válasza movax (#49161) üzenetére


movax
őstag

Mindegy, végérvényesen megy a kukába az uBlock, túl sokat szívok vele, rettentő körülményes kezelni a baszakodásait.

(#49163) Syl válasza movax (#49161) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam az uBlock-ban minden egyes kapcsoló (a regionálison kívül) be van kapcsolva és hibátlan a Youtube. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49164) Matthewus válasza movax (#49161) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy kattintással ki lehet kapcsolni a saját szűrőket, és kiderül, hogy az okozza e (valószínű igen).
Szerintem felesleges a YouTube-on saját reklámszűrőket használni, az alapértelmezettekkel nem fogsz látni egyet se.

(#49165) movax válasza Matthewus (#49164) üzenetére


movax
őstag

Ok, de hol a jóistenben kell beállítani, hogy oldalanként milyen szűrőket használjon? A loggerben? Ott több képernyőnyi elem van, nem lehet tudni, hogy melyik mit csinál. Vagy egyáltalán lehet az egyes oldalakhoöz rendelve szabályozni az aktív szűrőket?

Ha ehhez globálisan ki kell kapcsolni a saját szűrőket, akkor mégis ez hogy van már elképzelve... Nekem a saját szűrőim szükségesek egy csomó helyen.

Az ADB bezzeg nem hisztizik ugyanezekkel a saját szűrőkkel (amelyekkel ugye az uBlock állítólag kompatibilis).

[ Szerkesztve ]

(#49166) movax válasza movax (#49165) üzenetére


movax
őstag

Nem a loggerben, ezt látom, hanem a My filtersnél, rendben, és valóban a saját szűrők okozzák a YT-szarozást. De, mint fent írtam, globálisan nem kikapcsolhatom ki a saját szűrőket, túl sok minden van benne, ami máshol kell.

És az az érdekes még, hogy csak a YT-videók egy részénél van gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#49167) Matthewus válasza movax (#49166) üzenetére


Matthewus
őstag

Az a szűrő, ami nem kell a sor elejére raksz egy felkiáltó jelet.
Ha nem gond, megosztanád a YouTube-ra vonatkozó saját szűrőidet, meg egy olyan videó linkjét, ami gondot okoz? Lehet bugba futottál bele.

[ Szerkesztve ]

(#49168) movax válasza Matthewus (#49167) üzenetére


movax
őstag

Megvan a hiba, az AdBlock-szűrők exportjánál minden aktív szűrőt belenyom a listába, hiába van az ember a saját szűrők fülön (tehát nem lehet csak a saját szűrőket exportálni, csak az összeset).

Ezt én beimportáltam az uBlock My filters-be, ami nyilván redundancia, de elvileg nem kellene gondot okozzon, hiszen ugyanazok a szűrők vannak benne (pl. EasyList), amik amúgy is aktívak az uBlock-ban, (a másik fülön)

Tehát logikusan gondolkodva így kellene történnie: az uBlock alkalmazza x szűrőszabályt a bepipált szűrőlistán végighaladva, majd áttér a saját listára és még egyszer szembetalálkozik x szűrővel, tehát átugorja. De valahogy mégsem így működik.

(#49169) Matthewus válasza movax (#49168) üzenetére


Matthewus
őstag

Az azonos szabályokat nem veszi figyelembe az uBlock Origin.
Az ABP-ből ki tudod menteni csak a saját szabályokat, kijelölöd CTRL+A-val és utána simán kimásolod.
De elvileg az importálásnak is működnie kellene. Melyik verziót használod?

[ Szerkesztve ]

(#49170) movax válasza Matthewus (#49169) üzenetére


movax
őstag

Mindenből a legfrissebbet.

(#49171) csako válasza movax (#49170) üzenetére


csako
veterán

Exportálásnál itt kell kiválasztani, hogy csak a sajátokat exportálja és ne mindent.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49172) movax válasza csako (#49171) üzenetére


movax
őstag

Közben betettem kézzel, de jó hogy szólsz erről, átsiklottam fölötte. Fáljtípust refexből nem néztem, ott ugye Save as type: "Text document" vagy "All files" szokott lenni. :) Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#49173) draco31


draco31
veterán

Hello!

A letöltések számát hogyan lehet változtatni? 6-ot tölt nekem egyszerre, de néha többre lenne szükségem. Így most addig a többi letöltés várakozik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49174) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet visszaállítani egy szinkronizált gépen a favicon-okat ?
Eddig a FavIcon Reloader nevezetű kis kiegészítőt használtam remekül működött de most error-t dob minden frissíteni való linken.
Nagyon bosszantó esetleg ha valaki tudja a megoldást hálám üldözni fogja :)
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#49175) Dency01


Dency01
aktív tag

Srácok, minap előjött megint az a problémám hogy firefox-al "sec_error_bad_signature" írta szinte minden oldalra, és nem hozta be.
Rengeteg megoldást kerestem de semmi nem használt, már az újratelepítésen gondolkoztam, mellesleg nem rég használok windows 10-et.
Az a helyzet hogy Nod32-t használok, Win 7-ben is ezt használtam. De hogy pont ez kavart be, nem gondoltam volna, SSL/TLS protokollszűrés kikapcsoltam a nodon belül és minden megoldódott.
Erre a megoldásra itt találtam rá, úgyhogy kösz mindenkinek. Már azon voltam hogy kidobom a gépet az ablakon.
Bár nem értem hogy Win 7- ben ez a probléma sose jött elő. Kicsit csalódott vagyok emiatt a win 10-el kapcsolatban.
Másik érdekes dolog hogy frissen felrakott Nod32 -vel nem csinálta, egy idő után jött elő ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#49176) Normi™ válasza Dency01 (#49175) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem ennek semmi köze az op.rendszerhez,ez inkább Nod sara lesz,de könnyen lehet,hogy tévedek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49177) Dency01 válasza Normi™ (#49176) üzenetére


Dency01
aktív tag

Mint írtam Win 7-en is ugyanazt a nodot haszáltam, ugyanaz a verziót amit most. Egyszer sem jött elő ez a probléma. 100% hogy van köze a win 10-nek is hozzá.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#49178) Normi™ válasza Dency01 (#49177) üzenetére


Normi™
őstag

Másoknak is volt közük a problémához és nem csak win10 alatt.Elolvastam pár cikket erről,a Nod sara,néha behülyül.Pl.itt egy 2013-as probléma Xp alatt.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49179) Dency01 válasza Normi™ (#49178) üzenetére


Dency01
aktív tag

Lehet hogy régebbi verzió miatt. Amit utána sikerült kijavítaniuk xp alatt, aztán 7 alatt is.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#49180) Normi™ válasza Dency01 (#49179) üzenetére


Normi™
őstag

Ok ember,feladom,igazad van.Mindenki hülye.... a win10 hibás....

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49181) Dency01 válasza Normi™ (#49180) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nem hülye senki, mondtam ilyet? Egyszerűen nagyon friss még a win 10 és nagyon sokat változik a frissítések alatt,hiába a tesztelések. Sőt inkább mi vagyunk a tesztelők. Ezáltal sok bug is előjön. Nézz utána , bár biztos követed te is mi minden történik, legutóbb is internet kapcsolódási problémára jött az update.
Van alapja annak amit mondok.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#49182) Normi™ válasza Dency01 (#49181) üzenetére


Normi™
őstag

Win7 alatt is volt ssl probléma nod32-vel utána néztem,de hagyjuk,te tolod agresszíven a vélt igazságodat.Egy dolgot nem értek az ilyenek esetében mint te,hogy minek kérdez ha nem fogadja el a választ.Kiszálltam,nem off-olom tele a topikot,ráadásul ilyen feleslegesen pláne nem.Mostanában nem az első eset erre,kezd elegem lenni a p.h.-ból.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49183) Dency01 válasza Normi™ (#49182) üzenetére


Dency01
aktív tag

De ember, miért sértődsz meg? Az hogy utánanéztél nem jelent semmit. Rengeteg verzió van kitudja mit használtak, vagy milyen win volt fennt nekik, összefésült telepítők tömkelege kering az interneten mind xpből mind win 7 ből, egy ilyet felrak egy tudatlan ember, mert csak a tovább gombot tudja nyomogatni. Aztán hibák tucatjai jelennek meg, amit egyből írnak a fórumba hogy SEGÍTSETEK ez meg ez van.
Minden nagyképűség nélkül mondom rengeteg gépet szervizeltem, haverok, ismerősöknek. Különböző op rendszerek. Mindegyikhez mondhatni hogy egy alap telepítést végeztem. Ami egy gyári ISO telepítőből állt, firefox, nod32, driverek. Ezt telepítettem minden gépre. Egyik ismerősöm sem hívott vissza olyan problémával amiről most beszélünk. Egy sem. A legtöbb hiba az emberi tudatlanságból adódik.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#49184) Matthewus válasza Dency01 (#49183) üzenetére


Matthewus
őstag

Az operációs rendszernek semmi köze hozzá.
Több programmal is volt ilyen probléma, a megoldásokat bele fogom tenni a téma összefoglalóba.

(#49185) donmackó


donmackó
őstag

Tud valaki normálisan működő fordító kiegészítőt? A régóta bevált Google Translator for Firefox az utóbbi időben megmarhult és mindenre kiadja az 1100 karakteres hibát (pedig csak 1 szót jelölök ki), így megérett a cserére. 50.1.0-ás FF-ot használok ha ez számít.

Release the cable hounds!

(#49186) Apaxp válasza donmackó (#49185) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nálam ez a kettő megy. Eddig tökéletesen.

http://add0n.com/google-translator.html

http://translatorforfirefox.blogspot.hu/

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49187) donmackó válasza Apaxp (#49186) üzenetére


donmackó
őstag

Köszi. Ebből az egyik egy megszűnt oldalra mutat, a másik meg az ami nálam nem akar működni.

Mondjuk azóta olvasgattam és kiderült hogy az engedélyezett multi-process miatt nem akar működni.

Release the cable hounds!

(#49188) Matthewus válasza donmackó (#49187) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez multi-process kompatibilis: [link]

(#49189) donmackó válasza Matthewus (#49188) üzenetére


donmackó
őstag

Köszi ez már működik. :R

Release the cable hounds!

(#49190) Normi™


Normi™
őstag

Érdekesség képpen,bár az itt rendszeresen fórumozók nagy része tudja,de biztos van aki még nem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49191) Apaxp válasza donmackó (#49187) üzenetére


Apaxp
senior tag

Általában ellenőrizni szoktam a linket amit megosztok. Mindkettő működik jelenleg is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49192) ALFA válasza Normi™ (#49190) üzenetére


ALFA
senior tag

Már megint valami hülye baromságokat írt. :W
"... 400 százalékkal csökkenti a Firefox válaszidejét ..."

Azaz háromszoros időszakasszal korábban küldi el a választ, mint ahogy a kérés megérkezett volna?

Vajon mekkora a sötétség az online szerkesztőségekben, meg a FF M$-tól alkalmazott kommunikációs seggfejeinél? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#49193) Normi™ válasza ALFA (#49192) üzenetére


Normi™
őstag

Érdekes igen,de ez ilyen,a lényeg,hogy gyorsabb lesz. :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49194) Kékes525


Kékes525
félisten

Befejezi a régi bővítmények támogatását a Firefox

''a Mozilla Firefox teljesen új kiegészítőrendszerre fog átállni, amely javarészt a Google Chrome beépülőrendszerére épül.''

Ez azt is jelenti, jelentheti, hogy a Google Chrome beépülőit is használhatja? Ha nem is egy az egyben, de nagyon könnyen átírhatók lesznek a beépülök?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49195) Apaxp


Apaxp
senior tag

Évek óta aurórát, később dev editiont használtam. Az utóbbi időben (e10s megjelenése óta) rettenet lassuvá vált jó néhány oldal megnyitása. Tegnap ledózeroltam minden firefox bejegyzést és egy csont tiszta telepítéssel felraktam az 50.1.0 változatot e10s nélkül. Lényegesen gyorsabbá vált a problémás oldalak megnyitása. E10s bekapcsolással megint lassu lett.
De az igazi vicc hogy, amit eddig elkerültem, felraktam a chrome böngészőt kiváncsiságból, és rájöttem hogy a chrome többszörösen gyorsabb a firefoxnál. A rókán használt kiegészítők egy kivételével megvannak a chromehoz is. Most úgy érzem hogy csak nosztalgiából fogom megnyitni a firefoxot, figyelve hogy javul-e.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49196) SharpSA válasza Apaxp (#49195) üzenetére


SharpSA
veterán

Tab Mix Plus sajnos csak Firefoxra van és nagyon hasznos bővítmény. A Chrome-mal meg az a bajom, hogy a gép bekapcsolását követően szinte minden alkalommal újra be kell jelentkeznem, mert szerinte "A bejelentkezési adatok elavultak"... Ráadásul a bejelentkezés nem is sikerül elsőre, sokszor többszöri próbálkozásra sem (Service unavailable).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#49197) Normi™ válasza Apaxp (#49195) üzenetére


Normi™
őstag

Valószínűleg valamelyik kiegészítőd nem kompatibilis még az e10-el,de ezt le is írják.Ameddig nem jön ki a fix többszálasított firefox lehetnek bőven anomáliák és vannak is.Nekem pl.a Bluhell kiegészítő nem ment.Most például az van,hogy kilövöm a flash-t és mégis fut,aztán van amikor nem.Ez még kezdeti tesztidőszak,nem véletlenül nem alapértelmezett mindenkinél.Firefox-nak sebességben hátránya van(még) ez tény,ellenben a privát szférát egyik sem tiszteli így,ilyen témájú kiegészítők sincsenek ilyen számban és ami a legfontosabb,hogy a Chromium kivételével egyik sem nyílt forráskódú mint a Firefox.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49198) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Hogy lehet beállítani, hogy ne férjen hozzá kisgyerek felnőtt tartalomhoz ?
Van valami ilyesmi szúrő beépítve ?
Vagy hogyan tudom ezt elintézni ?

(#49199) Normi™ válasza asuspc96 (#49198) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Ezt vagy ezt lenne érdemes kipróbálnod.Nem próbáltam még őket így csak visszajelzések alapján sejtem,hogy működnek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49200) Matthewus válasza asuspc96 (#49198) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha nem csak Firefoxhoz kellene: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.