Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) #41133696


#41133696
törölt tag

Olyan Firefox kiegészítőt nem tudtok véletlenül, ami az Edge - korábban az Opera is tudta ezt, ameddig a saját motorját használta - új lapfül nézetét teszi lehető FFX alatt is valahogyan ekképp::

(#50202) csako válasza #41133696 (#50201) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50203) #41133696 válasza csako (#50202) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez fent van, de ez csak addig mutatja a dolgot, ameddig fölötte van az egér. Évek óta használom :K

(#50204) csako válasza #41133696 (#50203) üzenetére


csako
veterán

Más nincs :(
(illetve én nem találtam)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50205) #54715584


#54715584
törölt tag

Van olyan opció, hogy csak bizonyos oldalakról fogadjon el sütiket?

(#50206) Rimuru válasza #54715584 (#50205) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, alapertelmezetten ugy allitod be hogy sehonnan se, es ahol szeretned azt kivetelkent hozzaadod (ez is lehet session(bongeszo bezarasaig)/pernament).
megnyitod az oldalt, jobb gomb -> page info -> permissions -> innen egyertelmu.
masik megoldas: about:preferences#privacy -> exceptions -> kezzel felveszed, figyelj arra hogy szamit http/https

Vigyázat, csalok!

(#50207) okay


okay
aktív tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy indításkor bármit állítgatok, mindig ugyanaz a 4 oldal töltődik be, a mozilla firstrun, és firefox kezdőoldal, és még 2 kiegészítővel kapcsolatos. about configban csak showquitwarning-ot állítottam, de következőleg már azt se kérdezte.

Másik az új lap, hogy lehet oldalakat véglegesen törölni belőle, ezer éve nem használtam néhányat, nem is akarom de ott van.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#50208) okay válasza okay (#50207) üzenetére


okay
aktív tag

Persze megint "Tuningolni" kellett...

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#50209) Adler válasza csako (#50190) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi.

Kipróbáltam azt, hogy visszaraktam az eggyel régebbi Firefox-ot és azzal tegnap egész nap tökéletesen működött.

Ezek szerint az 52-es verzió eléggé selejtes. :(

Max annyi, hogy a weboldalak tanúsítványára azóta a Kaspersky folyton hibát jelez.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#50210) Matthewus válasza Adler (#50209) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Próbáld meg ezt, ebben az esetben a Kaspersky volt "selejtes".

(#50211) huan


huan
őstag

Sziasztok!
El lehet úgy menteni könyvjelzőt, hogy az mindig privát módban nyíljon meg, de csak az a könyvjelző? (plusz billentyűkód nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#50212) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy notebook, és egy asztali PC, mindkettőn FF x64-es. Bekapcsoltam, hogy szinkronizálja a lapokat is, de sajnos nem teszi, nekem viszont szükségem lenne rá. Mit lehet ezzel kezdeni?

:F

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50213) Vakegérke válasza Predator2 (#50212) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

MozBackup a megoldás. A progit értelemszerűen mindkét gépre telepíteni kell. Lemented a "jó" cuccokat, a fájlt átviszed a másik gépre, ott pedig visszaállítod.

Szerk: Ha pendrive-ra mentesz, egyszerűsíted az eljárást.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50214) DS39 válasza Vakegérke (#50213) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem ezt napi szinten eljátszani macerás, feltételezem, ez lenne cél, és nem egy újratelepítés, ahol a backup hasznos.

(#50215) Vakegérke válasza DS39 (#50214) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban macerás napi szinten, de nem tudjuk, hogy fórumtársunk milyen rendszerességgel akar szinkronizálni. Megjegyzendő, az egész művelet (sokat mondok,) talán 3 perc pendrive esetén.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50216) Predator2 válasza Vakegérke (#50213) üzenetére


Predator2
addikt

Olyan megoldást keresek ami folyamatosan működik, ráadásul automatán. :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50217) Matthewus válasza Predator2 (#50212) üzenetére


Matthewus
őstag

A szinkronizált lapoknál nem jelenik meg semmi? Próbáld meg újra hozzárendelni a böngészőket vagy resetelni a fiókot vagy csinálj újat.

(#50218) Vakegérke válasza Predator2 (#50216) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre sajnos nincs ötletem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50219) Predator2 válasza Matthewus (#50217) üzenetére


Predator2
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam, neki futok még1x. Azt szeretném, hogy a megnyitott lapok mindkét számítógépen olvasható legyen. Pl: Megnyitok egy videót az asztali gépen, azt nyissa meg a notebookon is amikor bekapcsolom (szerepeljen a lapok között). Így ott fojtathatom a munkát ahol abbahagytam.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50220) Matthewus válasza Predator2 (#50219) üzenetére


Matthewus
őstag

A Sync-kel ezt nem tudod megcsinálni ha jól tudom, de egyenként át lehet küldeni lapokat úgy, hogy jobb klikkelsz a lapfülre és ott lesz egy lapfül küldése eszközre vagy valami hasonló opció.

(#50221) Syl válasza Matthewus (#50220) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan ilyen. Most küldtem át ezt az oldalt az androidos táblagépemre. Kár hogy visszafelé nincs ilyen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50222) Predator2 válasza Matthewus (#50220) üzenetére


Predator2
addikt

Ehhez mindkét gépnek be kell lennie kapcsolva? Hogyan tudom párosítani őket? A másik gép nincs most mellettem.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50224) Matthewus válasza Syl (#50221) üzenetére


Matthewus
őstag

Kellene lennie, de olvastam, hogy többeknél nem jelenik meg az utóbbi pár hónapban.

(#50225) Matthewus válasza kiskacz (#50196) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha még mindig nem jó és uBlock Origint használsz, akkor frissítsd a szűrőlistákat.

(#50226) csako


csako
veterán

Azt hiszem ezt a cikket itt még nem láttam, ügyes adathalászatra hívja fel a figyelmet (firefoxban elég csak egy beállítást átírni ellene)
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50227) DS39 válasza csako (#50226) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi a cikket. Hát ez elég durva, így feltűnés nélkül lehet(ett) lopni banki adatokat. :U
be is kapcsoltam ezt az opciót.

(#50228) Vakegérke válasza csako (#50226) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, "intézkedtem". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50229) DS39 válasza DS39 (#50227) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébiránt nem teljesen világos, hogy
epic -> e1awd7f - miért ez az unicode-ban, ha netes konverterrel próbálkozom még csak hasonló eredményt sem kapok??

(#50230) #54715584


#54715584
törölt tag

Ez durva, átállítottam és a valós cím jelenik meg. Köszi a tippet. Ami még durvább, hogy ez alapból nincsen bekapcsolva a böngészőben, amikor egyértelműen segíthetne a felhasználóknak elkerülni veszélyes oldalakat.

szerk: pun intended: epic fail. :D

[ Szerkesztve ]

(#50231) DS39 válasza DS39 (#50229) üzenetére


DS39
nagyúr

közben rájöttem, hogy nem konvertálás, hanem kerestek az unicode táblában olyan karaktereket, melyek úgy néznek ki, mint a normál betűk. (ezek a cirill betűs unicode táblából lévő epic betűk - rafkós)

(#50232) canonoc


canonoc
újonc

Sziasztok!

És persze tojjon a nyuszi nektek is!

Nos, visszaolvastam jó néhány oldalt, de sajnos nem találtam bejegyzést arról, amiben segítségeteket kérem: a szüleim (82, 75 évesek) rendületlenül használják a fbookot. Eddig úgy jelentkeztek be, hogy a Firefox megjegyezte a felhasználónevet és a jelszót.
Volt valami feltörési kísérlet a fiókjukban, ezért Cuki Bácsi azt ajánlotta, változtassák meg a fb jelszavukat, amit szófogadó módon meg is tettek. Viszont így már nem működik a Firefox által tárolt jelszó.
Nagyobb gond az, hogy az az ablak, vagy panel sem jön fel a böngészőben, ami felkínálja az adott oldalon a jelszó mentését. A Beállításokban sem tudom „bepipálni” az opciót, ami megjegyezné a bejelentkezéseket az oldalakon, íme: [kép]

Szóval, az a kérdésem, hogyan lehet újra elővarázsolni azt az ablakot, amiben megadhatók és elmenthetők a böngészőben a felhasználónevek és jelszavak?

Operációs rendszer Win 7 Ultimate 64 bit, Firefox 52.0.2 (32 bites)

Segítségeteket előre is köszönöm.

Peace!

(#50233) Matthewus válasza canonoc (#50232) üzenetére


Matthewus
őstag

Adatvédelem/Előzmények - A Firefox... mi van kiválasztva? Ha a Nem jegyzi meg az előzményeket van, akkor állítsd át.

(#50234) canonoc válasza Matthewus (#50233) üzenetére


canonoc
újonc

Amennyiben az előzmények megjegyzését választom, akkor sem változik semmi, illetve attól még nem jön be az az ablak, amiben beállítható lenne a jelszavak elmentése. Erre gondolok:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#50235) karlkani válasza canonoc (#50234) üzenetére


karlkani
aktív tag

Esetleg próbáld meg ezt a kiegészítőt.

(#50236) canonoc válasza karlkani (#50235) üzenetére


canonoc
újonc

Köszönöm a kiegészítő ötletet, volt eszemben, csak hát egy kissé nehézkesen fogom tudni elmagyarázni az ősöknek, hogyan kell ezt használni. Persze TeamViewer-rel ez is megoldható lenne, csakhogy előbb azt is telepíteni ellene, ami megint csak nem egyszerű feladat nekik.
Amennyiben nincs más ölet, ezt leszek kénytelen használni.
Egyébként aligha sértődhet meg annyira a Firefox, amikor egyszer nemet mondasz a jelszavak megjegyzésére, hogy teljesen elérhetetlen legyen ez az opció...

(#50237) csako válasza canonoc (#50236) üzenetére


csako
veterán

Ha egyszer nem-et mondasz neki, utána a Beállítások -> Biztonság részen a Jelszavak megjegyzése - Kivételek közül kell kivenni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50238) canonoc válasza csako (#50237) üzenetére


canonoc
újonc

„Jelszavak megjegyzése” lehetőség nincs, hanem „Bejelentkezések megjegyzése az oldalakon” van, viszont ahogy a kezdő kérdésemben is látható képen van, nem lehet pipát berakni, sem a mellette levő „Kivételek” gombot használni, mivel nem aktívak.

(#50239) EmptyParadox válasza canonoc (#50238) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Dobsz egy print screent az Adatvédelem fülről a beállításokban?

[ Szerkesztve ]

(#50240) bul07


bul07
nagyúr

Újabban nálam idegesítő szokást vett fel a Firefox
Megnyitok egy linket, vagy csak egy lapot akkor agy új lapon feljön a discount.s3blog.org/addon.html, majd magától be is záródik (lent kép)

Laptopon és PC-n is tapasztalom

Szerintetek mi lehet ez?

Pár kiegészítő van telepítve, NetVideoHunter, NoScript, Screengrab, Text Link, uBlock,

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50241) csako válasza canonoc (#50238) üzenetére


csako
veterán

Ja oké, igaz, és úgy értettem, hogy a pipa már megoldódott az előzmények bekapcsolásával, csak nem adja be, de akkor nem szóltam :R

(#50240) bul07: Screengrab kiegészítő hibája. Ha nem a fixed verzió van fent, akkor cseréld rá. Illetve a beállításaiban az utolsó fülön kell a reklámjait kikapcsolni, ha ez az akarna lenni (nem tudom, még nem láttam).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50242) canonoc válasza EmptyParadox (#50239) üzenetére


canonoc
újonc

Íme:[kép]
Annyit hozzátennék, hogy a szüleim biztosan nem piszkálták az adatvédelmi beállításokat, másrészt nálam is ugyanazok a beállítások; az előző hozzászóló Matthewus is tanácsolta, bekapcsoltam az „Előzmények” opciót, majd ezen az oldalon bejelentkeztem, de mégsem ajánlotta fel a jelszó megjegyzését.

(#50243) bul07 válasza csako (#50241) üzenetére


bul07
nagyúr

Screengrab (fix version) 0.99.10c ez volt fent , de azért leszedtem és újra felraktam, hátha megoldja
Nem találtam meg a beállításokban a reklám kikapcsolásának a helyét

Köszönöm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50244) csako válasza bul07 (#50243) üzenetére


csako
veterán

Itt:

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50245) Matthewus válasza canonoc (#50242) üzenetére


Matthewus
őstag

Remélem a Firefox: Nem jegyzi meg az előzményeket átállítottad Megjegyzi az előzményeket-re, vagy az Egyénire.
Ha ezek után se jó: about:config -> signon.rememberSignons értéke legyen true.

(#50246) canonoc válasza Matthewus (#50245) üzenetére


canonoc
újonc

Kedves Matthewus, az én esetemben valóban a „Keresőmezők és űrlapmezők előzményeinek megőrzése” pipa nem volt aktiválva, azért nem jött az ablak, köszönöm.
Az ősöknél is remélem, ez lesz a hiba és zárhatjuk az ünnepet egy korty bourbon whiskyvel :R

(#50247) bul07 válasza csako (#50244) üzenetére


bul07
nagyúr

Nálam ott így néz ki

Rányomok a Advertising customization , akkor feljön egy oldal http://thisadsfor.us/optout[link], itt OFF-ra tettem újra is indítottam a Firefoxot de nem vált olyanra mint a te képeden

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50248) csako válasza bul07 (#50247) üzenetére


csako
veterán

A change status-ra bökj, ott pedig a bal oldalt lévő "no..." kezdetűre

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50249) bul07 válasza csako (#50248) üzenetére


bul07
nagyúr

Rányomtam feljön ez az ablak itt Igenre de mégse kapcsolódik ki

Köszönöm hogy próbáltál segíteni ez így marad, nem szenvedek vele tovább, ha nem változik meg a új lapos dolog akkor letörlöm és keresek másikat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50250) csako válasza bul07 (#50249) üzenetére


csako
veterán

Itt a nem-re kellett volna :D bocsi, pocsék a memóriám és elfelejtettem, hogy van még egy "trükkös" ablak :W

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.