Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Hieronymus válasza myke01 (#49900) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kettőt biztosan kitehetsz a sorból.
Az egyik a ccleaner.
A másik az ublock, ami keménye lassított nálam.
A többit is tilthatod egy időre. A névteleneket illetve készítő nélkülieket sorold előre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49902) Matthewus válasza ubyegon2 (#49896) üzenetére


Matthewus
őstag

Valószínűleg nálad be lett kapcsolva az e10s, a Scrollbar Anywhere nem támogatja. Próbáld ki ezt az add-ont: [link]

(#49903) Matthewus válasza Hieronymus (#49901) üzenetére


Matthewus
őstag

Az uBlock Originnel nincs probléma, a többi pedig el se indul, csak akkor, ha kell.

(#49904) ubyegon2 válasza Matthewus (#49902) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem értelek most, a francia nyelvűt kéne felraknom? Mert egyébként ez épp fenn van, erről csináltam a jobbgombos képet. :)

Meg ezt a képet is:

(#49899) movax

:R

[ Szerkesztve ]

(#49905) Matthewus válasza ubyegon2 (#49904) üzenetére


Matthewus
őstag

Bocs, benéztem. Elvileg a legújabb ScrollAnywhere-ben, amit te használsz, javították a jobb gombos hibát. Próbáld meg újrarakni vagy nézd meg egy tiszta profilban, hogy nem-e valamelyik másik kiegészítő kavar be.

(#49906) ubyegon2 válasza Matthewus (#49905) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, megnézem! Szerencsére még nem kezdtem cserélgetni a verziókat, mert egy halottgyanús HDD miatt ugrálok az oprendszerek között! :)

(#49907) venomka1


venomka1
aktív tag

Sziasztok. Mostanabn oszeomlik a bongeszom. Azt irja hogy kezdjuk a rosz hirrel,ez a lap oszeomlott. Mi okozhatja?

(#49908) csako válasza venomka1 (#49907) üzenetére


csako
veterán

Legtöbbször kiegészítők, vagy egy elrontott beállítás, driver/hardver hibák, ritkábban a csillagállás, telejósdás átka stb.
Első körben letiltott kiegészítőkkel vagy egy tiszta/új profillal nézd meg, hogy mi a helyzet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49909) venomka1 válasza csako (#49908) üzenetére


venomka1
aktív tag

hogy erted hogy tiszta uj profillal nezzem meg?

(#49910) csako válasza venomka1 (#49909) üzenetére


csako
veterán

Címsorba írd be, hogy about:support. Ott lesz egy "felfrissítés" szövegű gomb, arra kell kattintani. Lehet kiírja, hogy mi veszik el és mi marad meg, de úgy olvasom a "személyes" dolgok megmaradnak, csak a beállítások és kiegészítők tűnnek el.
[link]

Vagy így (nem tudom mennyiben ad más eredményt):
[link]
Böngészőt zárd be, és az egész Mozilla mappát a linken írt helyről rakd át máshova, a következő indításkor láthatod, hogy minden elveszett, pl. a könyvjelzők is, ezeket érdemes előbb kiimportálni valahova (nyomsz egy "CTRL + Shift + B"-t -> Import -> Import HTML)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49911) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Nekem is frissített a firefox és belassultak az oldalak..Visszaraktam eggyel régebbit. Valami tényleg nem stimmel vele. Melyik reklamblokkolót ajànlatos felrakni?Mi vàlt be nektek?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49912) Matthewus válasza Pokesz007 (#49911) üzenetére


Matthewus
őstag

about:support, és nézd meg, hogy mit ír a Több folyamatú ablakok sorban.

(#49913) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#49906) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#49899) movax

Fenti verziót felraktam, azzal jól működik a scrollbar anywhere. Kicsit idegesít, hogy amikor meg akarom nézni a verzió számot, akkor egyből elkezdi frissíteni magát, hogyan tudnám ezt deaktiválni?

(#49914) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#49913) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szuper, ugyanaz történik, újraindításkor már az 52-re frissülve jött be és nem is működik a srcrollbar. Pedig kicsit tísztogattam a cache-ben és sokkal gyorsabb lett eddig, csak ez az auto update dolog....

(#49915) EmptyParadox válasza ubyegon2 (#49914) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Beállításokban (Options->Advanced) vedd ki az automatikus frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#49916) ubyegon2 válasza EmptyParadox (#49915) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A manó csípje meg, már annyira megszoktam, hogy ott minden ki van lőve, hogy eszembe sem jutott! Ennyire nokedli már tényleg nem lehetek....

Köszi! :R

Mappát töröltem, újra kitömörítettem és már újra minden OK! Már csak az a kérdése meddig nem érdemes frissíteni, bár egy perc alatt minden rendbehozható, ha tudom mit kell csinálni! :D

[ Szerkesztve ]

(#49917) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Az új verzió nálam sem engedte használni a k&h kiegészítőt. Viszont az egyik merevlemezemen volt egy régi firefox verzió is és azt - hü*e fejjel - elindítottam kipróbálni.

Az hagyján, hogy nem működött vele sem a kiegészítő, de teljesen nullázta a meglévő firefoxomat.

Van lehetőség még menteni valamit?

Elvileg ugye a bookmarkoknál van minden nap mentés egy jsonlz4 file-ba.
Ebből hiába próbálom visszaállítani, mert fél perc gondolkozás ezt írja ki és utána lefagy a firefox.
[Hiba]

Erre valami ötlet?

(UI: Nálam elég nagy ez a file, 11MB, 50.000+ könyvjelző, sok-sok év termése)

(#49918) csako válasza =Thor= (#49917) üzenetére


csako
veterán

Tekintve, hogy sok, ilyenkor kattints a folytatásra, a fagyással ne törődj, és közben menj el kávézni :))
Lehet hogy végezni fog vele értelmes időn belül.

Jobb ötletem sajnos nincs :(

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49919) Pokesz007 válasza Matthewus (#49912) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Több folyamatú ablakok 2/2 (Alapértelmezésben engedélyezve)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49920) Matthewus válasza Pokesz007 (#49919) üzenetére


Matthewus
őstag

Tiltsd le a multiprocess-t vagy a kiegészítőidet és nézd meg úgy, hogy lassú-e.

(#49921) Klara_


Klara_
őstag

52.0 ESR bizonyos oldalaknal nem kivanom a belepesi jelszavakat menteni. Minden bongeszo ujrainditaskor ujra felajalnja, hogy mentem-e az adatokat. Ezt ki lehet utni belole, hogy jegyezze mar meg, hogy itt nem akarom, hogy mentsen? Folyamatosan elfelejti a kiveteleket.

(#49922) =Thor= válasza csako (#49918) üzenetére


=Thor=
tag

Köszi:
1 óra és vagy egy tucat folytatás nyomogatása után vissza tudta hozni...

Valami ötleted nincs esetleg az előzményekre, cookie-ra, űrlapokra?

(#49923) csako válasza =Thor= (#49922) üzenetére


csako
veterán

Azokat nem menti így el máshova, mint a könyvjelzőket, szóval nincs.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49924) =Thor= válasza csako (#49923) üzenetére


=Thor=
tag

Hát, akkor ezt jól megjártam...

Azért köszi!

(#49925) Daywalkerke válasza =Thor= (#49917) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Az ilyen és hasonló esetek megelőzésére tudom ajánlani az általam is használt Mozbackup freeware programot.
Én már többször ebből állítottam vissza a Firefox-ot, jó még pl. Windows reinstall után is.

(#49926) ph2012


ph2012
senior tag

52.0, 32 bites Firefoxot használok.
Használjuk az indamail levelező weboldalt. Újabban az az üzenet jelenik meg a belépéskor, hogy nem biztonságos a kapcsolat: [link].
Ha rákattintok erre az üzenetre akkor ez a weboldal nyílik meg: [link]. Mit kellene tennem? Miért nem biztonságos ez a kapcsolat?

Edgében és a Chrome-ban nincs ilyen hibaüzenet.

Köszi.

(#49927) csako válasza ph2012 (#49926) üzenetére


csako
veterán

Nem hibaüzenet, csak egy figyelmeztetés, hogy tudjad: előfordulhat, hogy ellophatják a jelszavad.
Azért nem biztonságos, mert a weboldal tulajdonosai nem törődnek vele, és nem állítottak be semmilyen titkosítást.

Ha akarod kikapcsolhatod ezt a figyelmeztetést: Címsorba: about:config -> Keresés: insecure_field_warning.contextual.enabled > (duplakatt) false

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49928) Syl válasza csako (#49927) üzenetére


Syl
nagyúr

>nem állítottak be semmilyen titkosítást

Olyankor is feldobja, amikor van titkosítás, csak a kulcs self signed (pl. NAS-nál).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49929) DS39 válasza Pokesz007 (#49911) üzenetére


DS39
nagyúr

pár napja frissítettem, akkor nem vettem ezt észre, de most eléggé döcög minden, és nem a netsebesség miatt. több folyamatú ablakok 0/1. valamit elcseszhettek ezen tényleg.

(#49930) headhunter


headhunter
addikt

Androidos firefoxnal, elocsalogathato az eszkoztar? [link]

Kiegeszitok nem jelennek meg. (.52.0beta )

(#49931) SharpSA válasza headhunter (#49930) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze. Válts teljes nézetre az oldal alján.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#49932) Pokesz007 válasza Matthewus (#49920) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Verzióval lesz gond.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49933) Pokesz007 válasza DS39 (#49929) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Visszaraktam 1-el régebbit és tökéletes.Letiltottam egyenlőre a frissítést. Az újjal nem működött az ebank,reklám blokkolás se. Ennyi kiegészítőt használnék pedig csak.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49934) =Thor= válasza Daywalkerke (#49925) üzenetére


=Thor=
tag

Igen, én is használom, de egy lenullázott profilból nem tud sok mindent lementeni...

Azért köszönöm a segítő szándékot!

[ Szerkesztve ]

(#49935) Syl válasza headhunter (#49930) üzenetére


Syl
nagyúr

Konkrétan mit szeretnél? Vagyis mit hiányolsz?

(#49931) SharpSA

Nézd meg a képet! Teljes nézetben van az oldal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49936) SharpSA válasza Syl (#49935) üzenetére


SharpSA
veterán

Na várj... Akkor pontosan melyik eszköztárra gondolt? Fent a címsor mellett, ahol megjelennek a telepített kiegészítők is?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#49937) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Kezd tele lenni a ..... ezzel a böngészővel. Mindig ezt használtam, sosem volt komolyabb gondom, azonban tegnap óta csak a baj van vele. Összefosta magát a profilom csak úgy. Sebaj, csináltam egy újat, minden rendben ment. Ma délutánra megint meghülyült, nem tudok egyetlen weboldalt sem a könyvjelzőkhöz hozzáadni, kivéve azokat, melyek már amúgy is el vannak mentve. Ha a profilmappából törlöm a places.sqlite-t, akkor ment bármilyen oldalt, viszont eltűnnek a könyvjelzők ikonképei. Favicon Reloader csak néhány könyvjelző képét javította meg, rengeteg könyvjelzőnél kézzel történő megnyitáskor sincs változás.

Előre is köszönöm!

(#49938) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ebben az Indexes cikkben lévő NAV oldal nem tölt be. Más gépen bejön. Mi lehet a gond? IE-vel bejön, Chrome-al nem.

(#49939) Syl válasza SharpSA (#49936) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát ez az, ezt kérdeztem én is. Hogy mit hiányol?
Egyébként a kiegészítők ott vannak a jobb oldali hárompöttyös menü legalján.

(#49938) pinnacle

Nálam bejön rendesen, működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49940) SenorGrande válasza =Thor= (#49917) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Megpróbálhatod régebbi verzióra visszaállítani a Profilmappát a Windows segítségével.

Egyébként én a Session Manager-t használom nagy megelégedéssel már évek óta.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#49941) Syl válasza Syl (#49939) üzenetére


Syl
nagyúr

Gyorsan be is adtam a bevallást :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49942) pinnacle válasza Syl (#49939) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Másik gépen nincs uBlock Origin. Kikapcsolva, gondolom semmit nem tud blokkolni.
Most bejött. Olyan, mintha valami hiányozna a megjelenítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#49943) headhunter válasza Syl (#49935) üzenetére


headhunter
addikt

Telepítve lett kiegészítő (Screenshot), kiírta az "eszköztáron elérhető", de nincs eszköztár.
Beállításokban sem találom hol lehetne aktivá tenni és a menüből sem tudom előcsalogatni.

(#49944) Miki551105 válasza csako (#49864) üzenetére


Miki551105
újonc

Szia! Segítenél nekem abban, hogy ha egy lakat jelenik meg az oldalinformációnál (bal oldalon) egy korábban simán működő oldalon, akkor hogyan lehetne megint megnyitni. Amióta az 52-es van fent nem sikerül és hiába is térek vissza egy korábbi verzióra.

(#49945) Syl válasza headhunter (#49943) üzenetére


Syl
nagyúr

A működő kiegészítők a hárompöttyös menü legalján láthatóak [kép]

Linkeld már be azt a kiegészítőt, hogy kipróbáljam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49946) csako válasza Miki551105 (#49944) üzenetére


csako
veterán

Nem feltétlenül értem a problémát. Milyen lakat? Zöld vagy szürke pirossal áthúzott? És mit jelent, hogy nem lehet megnyitni? Ha azt, hogy nem jön be az oldal, akkor milyen hibaüzenetet ír ki?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49947) Miki551105 válasza csako (#49946) üzenetére


Miki551105
újonc

Ebbe az oldalba szeretnék bemenni. http://labdi.autoddns.com:1181/WebClient.html
Amikor bejön, akkor a "link sor" - nem tudom jól nevezem-e meg, de ahol a link neve látható, elején, azaz bal oldalon vannak az oldalinformációk. Mellette most - ahogy itt vagyok ezen az oldalon - egy zöld lakatot látok. De annál az oldalnál egy piros vonallal áthúzott lakatot, amire kattintva az van írva, hogy a kapcsolat nem biztonságos. Na most én úgy gondolom, hogy ezen kellene valamit beállítanom, hogy ne vegye figyelembe a nem biztonságos kapcsolatot. Konkrétan nem enged be az oldalra még a jelszóhoz sem. (A WebkitPlugin alkalmazást már többször is letöltöttem és elindítottam, de így sem) Ha hülyeségeket írtam nézd el, nem vagyok informatikus :)

(#49948) Matthewus válasza Miki551105 (#49947) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha az oldal használatához szükség van a pluginra, akkor használd az ESR verziót.

(#49949) csako válasza Miki551105 (#49947) üzenetére


csako
veterán

Ahogy Matthewus mondja itt inkább a plugin lesz a probléma, nem a lakat és ő le is írta a megoldást.

címsornak hívjuk :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49950) headhunter válasza Syl (#49945) üzenetére


headhunter
addikt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.