Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Intruder2k5 válasza Vesa (#50900) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha az AdBlock-ot letiltod, akkor is akad? Sok évig én is azt használtam, de 1-2 hónappal ezelőtt nekem is pont ezt játszotta a böngésző, és az AdBlock Plus volt a hunyó. Ha a letiltás megoldja, cseréld le uBlock Origin-re.

(#50902) mekker válasza Kékes525 (#50899) üzenetére


mekker
őstag

A lassabb rossz szó. Inkább úgy mondanám, hogy egy nem ősrégi (<10 éves) gépen nem terheli jobban a gépet, viszont a látvány és az animációk szebbek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50903) csako


csako
veterán

Ha valakit érdekel megjelent Androidra a Firefox Focus nevű böngésző. Beépített blokkolókkal, privát böngészésre kihegyezve.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50904) ArthurShelby válasza csako (#50903) üzenetére


ArthurShelby
addikt

privát böngészés lefordítva: [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50906) Kékes525 válasza mekker (#50902) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez ízlés kérdése. De lehet, hogy nekem is jó lenne, ha be lehetne rendesen állítani a színeket. Az a legnagyobb bajom, hogy nem mindegyik objektum színét tudom megváltoztatni. Nagyon sok szín marad tiszta fehéren és világoskéken. Nekem ez szörnyű. Itt megpróbáltam sötétíteni, de csak ennyire lehetett: [link]

(#50904) legelek: Ezt a programot hol tudom, megvenni? ;] Betölteném, izé, letölteném. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50907) csako válasza Kékes525 (#50906) üzenetére


csako
veterán

WindowBlinds-ot probáltad már?

(#50904) legelek: Bizony :C

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50908) Kékes525 válasza csako (#50907) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Ismertem, de teljesen elfelejtkeztem róla. Még sohasem próbáltam. Használtad? Van tapasztalatod róla?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50909) csako válasza Kékes525 (#50908) üzenetére


csako
veterán

Itt ez ám nagyon off... Még Windows XP idején, majdnem 10 éve... akkor működött :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50910) Kékes525 válasza csako (#50909) üzenetére


Kékes525
félisten

Folytassuk Windows 7 - Mobilarena Hozzászólások itt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50911) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok
Firefox-ban be lehet valahol állítani, hogy az új lapon megnyitott youtube videók csak akkor induljanak el, ha én ténylegesen megnézem azt a lapot? Chrome-ban ez alapból így van. Ha csak megnyitok egy videót új lapon, akkor addig nem indul el, amíg én arra a lapra nem megyek.
Eléggé megszoktam már, és ezt a funkciót hiányolom a Firefoxból.

#KeepFightingMichael

(#50912) csako


csako
veterán

Be bizony, 51-es óta.
Címsorba: about:config
Keresés: media.block-autoplay-until-in-foreground -> (duplakatt rá) true

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50913) Vesa válasza Intruder2k5 (#50901) üzenetére


Vesa
veterán

Megpróbálom köszönöm. Még tesztelni kell, de remélem az lesz.

A tudomány a valóság költészete!

(#50914) Rimuru válasza ArthurShelby (#50904) üzenetére


Rimuru
veterán

Szoval a PH is ide tartozik? Privat sessionbe lepek be ide (is). :P

Vigyázat, csalok!

(#50915) guftabi96 válasza csako (#50912) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez lesz az, működik.
Köszönöm a segítséget. :R

#KeepFightingMichael

(#50916) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Lehetséges a könyvjelzők áthozatala egy új profilba úgy, hogy a régibe már nem tudunk bejelentkezni, de fájl szinten hozzáférhető?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50917) Intruder2k5 válasza looser (#50916) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Keresd meg a profilban a dátum szerinti json file-okat, abból vissza tudod állítani.

(#50919) looser válasza Intruder2k5 (#50917) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm szépen, holnap tesztelem, távoli telephely és nincs ma bent a user.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50920) Faterkam


Faterkam
addikt

Ezt hogy lehetne eltüntetni? Ma frissítettem a FF-ot

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50921) nfsu17


nfsu17
veterán

Nem értem, hogy gpu gyorsítás nélkül miért olyan az FF használata, mint ha 15 fps-ben benne minden, mikor azért annyira nem gyenge a gépem.
4 mag, 4GB RAM, már 7 éve ez van és sokáig gpu gyorsítás sem volt belőve.

Így - gpu-val - mondhatni tökéletes.
A 60 fps is megy, meg úgy minden jónak tűnik.
De ez akkor is furcsa, enélkül is mennie kellene.
Adblock plus-t viszont kukázni kellett, úgy érzem. Ez is rátett egy lapáttal a nemsimaságra. Bár eddig ez is jó volt.
Használom így, de ha vki tudja az okát, azt azért elolvasnám.

(#50922) Vesa válasza nfsu17 (#50921) üzenetére


Vesa
veterán

Adblock plus-t én is most dobtam ki, itteni tanácsra. Azóta nem akad a róka...

A tudomány a valóság költészete!

(#50923) #54715584 válasza nfsu17 (#50921) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az nálam is problémákat okozott.
Ajánlották helyette a Ublock Origin-t, most azzal megy.

(#50924) Rimuru


Rimuru
veterán

Ha megnyomom azt Alt-ot akkor elougrik a menu bar, gondolom eselytelen hogy kiirtsam belole ezt? (zavaro mert ablakkezelo funcio van alt-ra bindelve)

Vigyázat, csalok!

(#50925) mekker válasza Rimuru (#50924) üzenetére


mekker
őstag

Keybinder
Nem próbáltam, de ilyesmit keress

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50926) Rimuru válasza mekker (#50925) üzenetére


Rimuru
veterán

A nem legacy addonoknak egyaltalan van ra joguk? Az a baj hogy nem hiszem.

Vigyázat, csalok!

(#50927) mekker válasza Rimuru (#50926) üzenetére


mekker
őstag

https://superuser.com/questions/770301/pentadactyl-how-to-disable-menu-bar-toggle-by-alt
Ez nálam működött.
about:config > ui.key.menuAccessKeyFocuses > false

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50928) Rimuru válasza mekker (#50927) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez tenyleg jo, mas kulcsszokkal keresem about:config alatt.

Vigyázat, csalok!

(#50929) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Van olyan könyvjelzőkereső/rendező, amivel ki lehet szűrni a konyvjelzőmappákban lévő ismétlődő URL-eket?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50930) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha azt írja a frissítéskereső, hogy béta vonalat használok, hogyan állíthatnám át, hogy a fővonalat keresse, telepítse, anélkül, hogy újraraknám az egészet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50931) mekker válasza ledgeri (#50930) üzenetére


mekker
őstag

Egyszerűen csak telepítsd fel a normál Firefoxot. Mindent átimportál, utána törölhető a béta telepítés.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50932) ztoldy válasza ledgeri (#50929) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ez a kiegészítő annál sokkal többet is tud: [link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50933) ledgeri válasza mekker (#50931) üzenetére


ledgeri
nagyúr

& (#50932) ztoldy

Köszönöm! Rájuk próbálok majd!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50934) csako


csako
veterán

Hű, a GTX260-asom lecseréltem egy GTX1050 Ti-re, amivel már működik a VP9 videók hardveres gyorsítása... 4K 60 FPS videónál a 60% feletti proci használatot levitte 10% alá :C (i7 920 @ 3,8 GHz)
Firefox fejlesztői jól implementálták :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50935) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésemet, de nem találtam Tor topikot.
Az lenne a problémám, hogy Tor alól nem tudom elindítani a Spotify web playerét, mert hiányolja a flash bővítményt. Annak ellenére teszi ezt, hogy a gépre fel van téve, a böngészőben az engedélyezve is van mindig, és más honlapon fut is. Csak a Spotify-nál normál esetben még egy pici felugró ablakban kérni szokta, hogy engedélyezzem a flasht. Viszont Tor alatt ezt valamiért nem teszi meg. Tudnátok ebben segíteni?

(#50936) mekker válasza mustang08 (#50935) üzenetére


mekker
őstag

Segítséget nem tudok, de a TOR nem első igazán multimédiára való. Lassú is, meg nem is illik Flasht, javascriptet bekapcsolva hagyni rajta (biztonsági sebezhetőségek miatt). A legegyszerűbb, ha nyitsz egy Firefoxot arra a kis időre.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50937) looser


looser
addikt

Sziasztok, van olyan plugin, amellyel szélső margót lehet egy szövegbe illeszteni az olvasáshoz? Konkrétan arra gondolok, hogy pl. egy MEK-es könyv "faltól-falig" megy, de kényelmesebb lenne úgy olvasni széles monitoron, ha nem kell annyit "menni" a szemnek, tehát keskenyebbé lehetne tenni a szöveget.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50938) Matthewus válasza looser (#50937) üzenetére


Matthewus
őstag

about:reader?url=http://mek.oszk.hu/00800/00867/00867.htm vagy átméretezed az ablakot, vagy át tudod konvertálni az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#50939) netpeti98 válasza looser (#50937) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld ki az olvasó nézet funkciót. A kis könyv ikonnal lehet előcsalni a címsorban, az újratöltés gomb mellett.

Szerk.: közben Matthewus megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#50940) csako válasza looser (#50937) üzenetére


csako
veterán

Csak annyit tennék a topikgazda válaszához, hogy az ő megoldása a címsor végén lévő "olvasó mód" (nyitott könyvecske ikon) gombbal is elérhető.
Bal oldalt az "Aa"-val tudod valamennyire állítani a kinézetét.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50941) looser


looser
addikt

Te jó ég, ennyire ismerem az alkalmazást, amit 10 éve használok böngészésre :-)
Köszi srácok, ez az olvasó mód szuper!
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#50942) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Egyre gázabb ez a firefox már komolyan mondom. Világ a világ ezt használtam és szeretem is, de egy ideig tök jól ment a videók megtekintése teljes képernyős módban, most ismét akadozik mint a fene. Tök szűzen feltelepítve semmit nem tettem vissza úgy is ezt csinálja. Mi lehet a gond szerintetek? Gépem azért nevetséges lenne ha nem boldogulna az eseményekkel, meg most tényleg egy ideig jó volt most ismét a hang tökéletes, a képi megjelenítés meg akadozik mint a fene de csak teljes képernyős módban, kis méretben semmi problémájuk nincs.

(#50943) Kékes525 válasza ftamas0201 (#50942) üzenetére


Kékes525
félisten

Az nem lehet, hogy más miatt akadozik, nem a Firefox fogja vissza? Például frissített VGA driver.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50944) GIJoe válasza ftamas0201 (#50942) üzenetére


GIJoe
addikt

Én is épp ezt akartam kérdezni, a kezdetektől fogva foxom van, szeretem a bővítményeket...stb
De most minden mp.-re akad, gondolkodik, otthon a T440esen, asszony x205én,a céges i7es HPn, mindenhol ideje váltanom, vagy valamit konzekvensen rosszul telepítek ?

[ Szerkesztve ]

(#50945) mekker


mekker
őstag

Most jól megszivattam magam. Backup nélkül kipróbáltam egy user.js konfigot, és úgy látszik nem áll vissza defaultra, ha kitörlöm a user.js-t. Szóval most tákolhatom össze a másik gépen lévővel.

Ha valaki nem hallotta még a hírt, itt egy rövid összefoglaló: Classic Theme Restorer @ Firefox 57+

Elvileg Nightlyban még működni fognak ezek az addonok, bár kérdéses, hány %-ban.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50946) ftamas0201 válasza Kékes525 (#50943) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Most hogy mondtad valamiért kikapcsoltam a monitoromban a freesync funkciót az este, Erre megjavult a tróger. Akkor ezek szerint a videó kártya driver havi egyszer frissítés után el fogja ezt velem játszani hogy megszívat. Mennek az agyamra a szarabbnál szarabb újítások mindig amiket ezek összetákolnak :)

(#50947) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondom kikapcsolom a JavaScript-et a böngetőben, a sok reklám lassítja a netet néha, pár weboldal egyből részben egészében használhatatlan: XD
- facebook de a m.facebook.com megy.
- felhőkép
- OMSZ radar, városok előrejelzése
- magos oldal

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50948) Kékes525 válasza ftamas0201 (#50946) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is jártam már hasonlóval. Mindig amikor frissítettem a drivert visszaállt az alapértelmezésre és kegyetlenül elkezdte hangosan pörgetni a ventilátort.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50949) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Használ valaki Adguardot? Lett még valakinek ilyen szürke nagyon sok weboldal háttere?

[kép] [kép] [kép] [kép]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50950) Kékes525 válasza Bjørgersson (#50949) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztos, hogy az Adguard? Ha kikapcsolod, akkor megszűnik?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.