Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) Syl válasza Kékes525 (#49749) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, értem. Akkor passz. Nálam a könyvjelzősávon van kint. Persze nálam nincs így széthegesztve a foxi felülete ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49752) Kékes525 válasza csako (#49750) üzenetére


Kékes525
félisten

Oda nem tudom, csak a könyvjelző eszköztárra, az azért más, mert az egy plusz sort visz be, ami már nekem sok.

Mit tud ez: Beyond Australis: Miben több, mint az alapértelmezett. Én a két Classicot (toolbar és themet) használom erre is.

(#49751) Syl: Ezt (is) szeretem a Firefoxban, hogy nagyon flexibilis, szinte úgy variálom, ahogy akarom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49754) csako válasza Kékes525 (#49752) üzenetére


csako
veterán

Miért ne tudnád? Én is átvittem így (lásd a képen: a Facebook és az Inbox link).
Arra jó leginkább a B. A., hogy csak akkor jelenjen meg a címsor (böngésző eszköztár), ha fölé viszem az egeret, vagy ha pl. jelszót írok be, illetve középre helyezi az egészet.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49755) Kékes525 válasza csako (#49754) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem oda drag and drop-al nem megy. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49756) Syl válasza Kékes525 (#49752) üzenetére


Syl
nagyúr

Írhatnál erről egy blogbejegyzést ide a logoutra :D Ilyen tutorial félét, a felület átalakításáról.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49757) Kékes525 válasza Syl (#49756) üzenetére


Kékes525
félisten

Én a régi klasszikus felületet használom (menüsor és testreszabás + a két classic addon), az az alap, utána már a többi változtatások könnyen mennek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49758) Syl válasza Kékes525 (#49757) üzenetére


Syl
nagyúr

Ettől azért némileg bővebb tutorialra gondoltam :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49759) Kékes525 válasza Syl (#49758) üzenetére


Kékes525
félisten

Annyira azért nem érzem magamat kompetensnek. :D Bárki tud ilyeneket csinálni, ha ezeket használja. Csak kell egy FEBE is (teljes profil mentés), amivel visszaállíthatom a próbálgatások előtti állapotot, ha valamit nagyon elszúrtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49760) Syl válasza Kékes525 (#49759) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, ha nem nem :B

(#49754) csako

Ez nagyon jó cucc! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49761) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki mondja már meg legyen szives mivel tudom ezt megszüntetni:

Lapozáskor jön elő, már idegesít, az egeret úgy állítottam be, hogy lehessen egérrel is lapozni "egérmozdulatok engedélyezése" mint az opera böngészőben. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49762) Taranti


Taranti
senior tag

Sziasztok!

Létezik a könyvjelzőzésnél olyan, hogy időzítő?

Könyvjelzőzni akarnék egy oldalt, feljön a szokásos kis ablak, hogy mit-hogyan is akarnék pontosan. DE! Ha pár másodpercig nem csinálok semmit, akkor automatikusan elmenti az oldalt. Kissé bosszantó, mert ha nem vagyok eléggé gyors, akkor kereshetem, hogy hova rakta, plusz még írhatom át külön a nevet (ha eredetileg külön nevet akartam volna adni az oldalnak).

?????

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#49763) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, azt hol lehet beállítani, hogy a Firefox ahogyan a Chrome is, alapértelmezetten Android-on a Youtube alkalmazással nyissa meg a Youtube-os linkeket, és ne kelljen pluszban klikkelgetni? :)

(#49764) makoss válasza makoss (#49761) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49765) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ilyen könyvjelző ablakokat hogyan lehetne visszahozni a Sync-ből? :R
Új oprendszer lett feltelepítve.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#49766) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Létezhet olyan,hogy egy egy oldal szarul van meg csinálva és kiakasztja a processzort?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49767) kispx válasza Pityu. (#49766) üzenetére


kispx
addikt

Igen

(#49768) Digitalpimp válasza Pityu. (#49766) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

De még mennyi ilyen van. :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49769) Pityu. válasza Digitalpimp (#49768) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát párszor megakadt a firefox nekem is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49770) Rimuru válasza Pityu. (#49766) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagy cegek termekei kb mind ilyenek.

Vigyázat, csalok!

(#49771) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Helló!

Nem szeretném minden alkalommal frissíteni a Flash-t, amikor ki jön belőle egy új. Ki tudom valahol kapcsolni (pl.: about:config -nál), hogy ne tiltsa le a Firefox?

Kiegészítők -> Bővítményeknél is szürke a Mindig aktiválja opció.

"A Firefox megakadályozta az elavult "Adobe Flash" bővítmény futását ezen:www...." üzenetnél, ha rányomok az engedélyezésre, akkor az engedélyezés és megjegyzést is tudom választani, de nem szeretném ezt minden weboldalnál eljátszani.

(#49772) Matthewus válasza Kam1kaze (#49771) üzenetére


Matthewus
őstag

Jobban jársz, ha frissíted, mert mindig van valamilyen biztonsági javítás.
Csak a Flash ellenőrzését nem tudod kikapcsolni, mert akkor a többi kiegészítőt se ellenőrizné.

(#49773) Kam1kaze válasza Matthewus (#49772) üzenetére


Kam1kaze
tag

Volt, hogy gondot okozott a frissítés, ezért nem akarnám minden alkalommal. Az se zavarna, ha az összes kiegészítőnél megszűnne, csak párat használok. De akkor marad így, ahogy van.

(#49774) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az utóbbi időben csak offline módban tudom frissíteni a flash playert. Ez a kisebb gond. Viszont a 2 perce frissített verzióra is azt írja a fox, hogy elavult. Lehet ez ellen tenni valamit?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#49775) csixy


csixy
addikt

Ide a hozzászólás író ablakba hogyan lehet KDE alatt látható karaktereket varázsolni? Ez a firefox , vagy a prohardver hibája, vagy KDE betegség?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49776) Rimuru válasza csixy (#49775) üzenetére


Rimuru
veterán

Tema lesz a ludas, menj a kezdo topicba. ;)

Vigyázat, csalok!

(#49777) csixy válasza Rimuru (#49776) üzenetére


csixy
addikt

Van firefox kezdő?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49778) Rimuru válasza csixy (#49777) üzenetére


Rimuru
veterán

Bocsi, nem fogalmaztam pontosan. Linux kezdore gondoltam, ott relevansabb a tema.

Vigyázat, csalok!

(#49779) csixy válasza Rimuru (#49778) üzenetére


csixy
addikt

Köszi átmentem oda!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49780) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Fél órányi fb után ennyi memóriát eszik a böngésző.
Miért ilyen sok? Egy idő után teljesen használhatatlan, lassú, akadozik. Ha több lapot nyitok meg és bezárom őket, akkor is egyetlen egy lappal is 6-700MB memóriát eszik a böngésző. Ez normális?

(#49782) Marci112233 válasza #54715584 (#49780) üzenetére


Marci112233
őstag

Ott valami nem stimmel. Nálam ha több oldal is meg van nyitva nem megy 4-500Mb fölé. Lehet van bányászvírusod ami fogja a gépet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#49783) Rimuru válasza Marci112233 (#49782) üzenetére


Rimuru
veterán

Inkabb egy rosszul megirt kiegeszito.

Vigyázat, csalok!

(#49784) #54715584


#54715584
törölt tag

Volt az utóbbi időben gondom malware-rel, viszont azt sikerült megoldani.
Csináltam screenshotot, mik vannak felrakva.
Ezek közül okozhat bajt valamelyik?
Ami nem teljesen tiszta, hogy az alap FF plugineknél miért írja ki, hogy majd hamarosan települ?
Esetleg lehet vmi memória beállítás FF-ben?

[ Szerkesztve ]

(#49785) Matthewus válasza #54715584 (#49784) üzenetére


Matthewus
őstag

Adguard AdBlockert törölheted, elég az uBlock Origin. A Lightbeam-et is törölheted, hacsak nincs szükséged rá.

(#49786) DS39 válasza #54715584 (#49784) üzenetére


DS39
nagyúr

az adguard és ublock együtt eléggé overkill, szerintem használd csak ublockot.

és a bővítményeket is letiltanám. (primetime, java, stb. - bár nem hiszem, hogy a túlzott memória fogyasztást ezek okoznák)

(#49787) DS39


DS39
nagyúr

mozilla addon oldalon havi ajánlat, a Dark Youtube theme kiegészítő:
elvileg így kellene kinézzen: [link]
nálam ilyen: [kép]

ennyit számítana, hogy HU jelzésű youtube-t használok?
(a kiegészítő 2017 jan 17-én lett frissítve legutóbb)

(#49788) csako válasza DS39 (#49787) üzenetére


csako
veterán

Nem, nálam is a kereső körül fehér, tippre jan. 17. óta megváltozott a form-nak a neve.
Az ilyen témákkal gyakran előfordul ilyesmi, az adott weboldal folyamatosan frissül stb. A témát pedig utána kell javítani, ami ugye idő, míg megtörténik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49789) DS39 válasza csako (#49788) üzenetére


DS39
nagyúr

remélem frissítik, mert ez a keresősáv így elég gáz. (mondjuk az egész gyári youtube, nem is értem egy ekkora cégnél, hogy a szöszbe nincs egy normális webdesigner, és ez a sok fehérség...)

[ Szerkesztve ]

(#49790) Fandango válasza #54715584 (#49780) üzenetére


Fandango
veterán

Rakd fel ezt az addont, és meglátod melyik oldal mennyi memóriát eszik.

(#49791) Digitalpimp válasza #54715584 (#49780) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Volt régen ez a módosítás, amikor lerakod tálcára a Rókát, akkor egész minimálisra levette a memória használatot:

Címsorba:about:config

jobbklikk,Új-logikai:config.trim_on_minimize érték:true

Nem tudom, hogy most még az új verziókkal működik-e, próba.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49792) #54715584 válasza Matthewus (#49785) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. Töröltem őket, és érezhetően gördülékenyebb lett a netezés.
FB sem akad már annyira, most 4 megnyitott fülnél járok kb. 700 megánál. Ha csak egyet hagyok, még mindig 550-et használ.

(#49786) DS39 Java kell sajnos remote office miatt, Adguardot töröltem.

(#49790) Fandango FB eszi a legtöbbet, 145 megát kb. 10 perc után. Youtube 30-40 körül van, PH 5-10-20 között ugrál. A többit nem tudom mi foglalja le?

(#49791) Digitalpimp Megcsináltam ezt is, de nem használ.

(#49793) Fandango válasza #54715584 (#49792) üzenetére


Fandango
veterán

Én is ma raktam fel az addont, akkor 400 megánál járt a Facebook, ahogy kicsit görgettem a hírfolyamot felkúszott 500 mega fölé.
Mivel én altatom a gépet, ezért ritkán van újra indítva a Firefox, így a memória fogyasztása 1,5-2 giga közé szokott menni. Hiába van 32 giga ram a gépbe, van amikor már érezhetően lassul akad az egész böngésző, akkor kénytelen vagyok bezárni és újra megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#49794) #54715584 válasza Fandango (#49793) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam is ez van, csak ez úgy néz ki, hogy megnézem 7-8 oldalon ami érdekel, majd már ekkor be kell zárnom és újranyitnom a böngészőt különben egy sima híroldal is akadozik. Azt sem tudom, hogy imdb oldala miért dobál hibát, amikor beletekerek a trailerbe, ez is random.
Most, hogy leszedtem a 2 kiegészítőt kíváncsi leszek mikor lehet majd érezni lassulást.

(#49795) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Tudtok olyan addonról, ami flash videót képes letölteni (hanggal együtt), és működik is ? :DDD

előre is köszi :R

(#49796) ArthurShelby válasza asuspc96 (#49795) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Video download helper?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49797) asuspc96 válasza ArthurShelby (#49796) üzenetére


asuspc96
senior tag

nem nyert...én legalábbis ezzel csak felvenni tudom... :(((

(#49798) ArthurShelby válasza asuspc96 (#49797) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen videót akarsz letölteni, milyen oldalról?
Mediaklikk pl? Mert ott csak felvenni lehet.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#49799) asuspc96 válasza ArthurShelby (#49798) üzenetére


asuspc96
senior tag

hát igazából ez nem publikus (de nem olyasféle videó :DDD ),. a lényeg, hogy fizettem egy oktató videóért és csak korlátozott számban engedi megnézni, van jó sok videó, lejátszási listába, de sajnos nem játssza le automatikusan egyiket a másik után, mert úgy fel tudnám venni...
Nem tovább terjeszteni akarom, hanem magamnak, hogy többször megnézhessem

ennyi lenne

(#49800) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Használ közületek valaki a FireGestures (egérmozdulatok) kiegészítőt? [link]
Szeretném azt megtanítani neki valahogy, hogy a lap aljára, vagy a lap tetejére ugorjon, de nem sikerült.
Értelem szerűen külön külön egérmozdulat "hatására".

Hogyan?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.