Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Normi™ válasza Syl (#49350) üzenetére


Normi™
őstag

Nálad is a nightly okozta vagy valami más?

(#49352) Syl :Értem,köszi!Ma is okosabbak lettünk! :R

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49352) Syl válasza Normi™ (#49351) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínű, mert a "normál" firefox mellett fent volt a nightly is. Igyekeztem mindig profile managerrel váltani közöttük, de ez volt, hogy nem sikerült.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49353) Fandango válasza Syl (#49350) üzenetére


Fandango
veterán

Refresh Firefox megoldotta a problémát, bár a többszörös bookmark probléma megmaradt, de az annyira nem érdekel.

(#49354) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Erre van bárkinek valami megoldása?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#49355) mexel


mexel
veterán

Segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem az új 50-es firefoxot. Eddig mindig használtam egy kiegészítőt, egy roboform jelszókezelőt. Régebben sem akarta engedélyezni, de az about:config oldalon az xpinstall.signatured.required beállítás módosításával ( false) sikerült telepítenem az aláíratlan kiegészítőket is, de most semmi hatása semmire, sehogy nem működik a kiegészítő. Találtam is valami leírást hogy a 42 vagy 43-as verziótól nem lehet telepíteni semmit ami nem aláírt. Erre van valami megoldás? Nagyon fontos lenne, mással nem tudom helyettesíeni.

(#49356) Normi™ válasza mexel (#49355) üzenetére


Normi™
őstag

Nem véletlenül nem ajánlott,ne erőltesd.Valószínűleg kompatibilitási és biztonsági probléma volt vele.Ennyi erővel kiírhatod a facebook üzenőfalra is a jelszavaidat.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49357) mexel válasza Normi™ (#49356) üzenetére


mexel
veterán

Ofline jelszókezelő, éppen ez a lényege, csak a gépen tárolódik. Most kénytellen vagyok egy portable 42-es verziót is feltelepíteni ha használni akarom. Vicces.
nem lehet rosszabb mintha a saját jelszókezelőjét használnám, ráadásul az új kieg az elfogadott lenne, de az már nem tud offline módott. A jelszavaimat meg nem szeretném sehol máshol tárolni, senki " felhőjében" :)

[ Szerkesztve ]

(#49358) Normi™ válasza mexel (#49357) üzenetére


Normi™
őstag

Attól,hogy offline még ugyanúgy jelenthet biztonsági kockázatot mivel nem támogatott így nem is frissíti a firefox,ezáltal támadható marad hibajavítások hiánya révén.

Nem kell felhőben,ott van a keepass például.De itt van offline alternatíva még a keepass-ra is.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49359) csako válasza mexel (#49357) üzenetére


csako
veterán

Ha aláíratlan kiegészítőt akarsz használni, akkor rakd fel a developer edition-t vagy nightly-t.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49360) mexel válasza csako (#49359) üzenetére


mexel
veterán

Anno amikor a keepasst próbálgattam annak nem volt jó az auto beléptetője, a roboform volt a legjobb. Megnézem majd újból a keepasst is, de az valamiért anno nagyon nem jött be.

(#49361) Normi™ válasza mexel (#49360) üzenetére


Normi™
őstag

Próbáld ki szerintem,azt hiszem,hogy keefox add-on-t kell telepíteni hozzá,még tavaly használtam pár hónapig,én inkább magam írom be a jelszavaimat/felh.neveimet.Ha jól emlékszem akkor Syl fórumtárs ajánlotta,nem tudom ő használja-e még,ha erre jár biztos szívesen segít.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49362) Syl válasza Normi™ (#49361) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen használom, máshová nem is vagyok hajlandó jelszavakat menteni :N

A Keefox form-felismerő része sajnos nem egy észlény. Szinte csak olyan jelszavakat tud automatikusan elmenteni, amiket a böngésző is. Vagyis például banki belépést nem.
Ilyen esetben kézzel mentem el a programba a jelszót, bejelentkezésnél meg copy&paste.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49363) Normi™ válasza Syl (#49362) üzenetére


Normi™
őstag

Azért nekem ez nem hátrány,banki jelszavakat nem is mentenék el sehova sem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49364) mexel válasza Syl (#49362) üzenetére


mexel
veterán

Banki jelszavakat én sem tárolok sehol, de kb 200 netes jelszó van a roboform-ban. Sajnos úgy látom az új 8-as robo már nem hajlandó offline tárolni, ezért kellene a régebbi. Ráadásul jó volt az auto kitöltés/beléptetés funkció is. Egyszerű aránylag, magyar nyelvű. A keepass amikor használtam elég nehézkesnek tűnt. Ha otthon leszek megnézem. Operára is van? A robo minden böngészővel nagyon jól ment és könnyen mobilizálható az adatbázisa.

(#49365) Syl válasza mexel (#49364) üzenetére


Syl
nagyúr

http://keepass.info/plugins.html

Én csak Firefoxon használom, ez a fő böngészőm (kellő védelemmel ellátva - noscript plusz egyebek).

(#49363) Normi™

Én keepass-ba elmentek minden jelszót, mert a fejem nem computer :D és a password valamint az 12345678-tól azért összetettebb jelszavakat szoktam használni. ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49366) Normi™ válasza Syl (#49365) üzenetére


Normi™
őstag

Nyilván,én már ott tartok,hogy felírtam egy lapra mint Trump ;]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49367) mexel válasza Syl (#49365) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! ha hazamegyek majd saját gépemen átnézem újból a keepasst, jó pár éve próbáltam utoljára, valószínűleg fejlődött sokat.

(#49368) Syl válasza Normi™ (#49366) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó dolog a papír, de 20-30 karakteres jelszavakat füzetből begépelni... :N Annál azért én lustább vagyok.

(#49367) mexel

Itt igazából nem a Keepass tudása számít, hanem a keepass-t és a böngészőt összekötő extension. A firefoxos keefox (amit én évek óta használok) sajnos nem túl "okos".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49369) Apaxp válasza Syl (#49368) üzenetére


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Syl egy keefox kérdés: a leglehetetlenebb időbe/helyen felugrik egy negyed képernyő méretű ablak. Olyan oldalakon ahol előtte már bejelentkeztem. Hogy lehet ezt letiltani. Most csak annyit tudok vele kezdeni hogy a "ne jelenjen meg ez.." szövegű gombra kattintok. Sok haszna nincs. Legközelebb csinálok egy képet róla.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49370) Gézengúz válasza Bjørgersson (#49354) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ctrl+egérgörgőt próbáltad már ? :U

(#49371) Syl válasza Apaxp (#49369) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ezt keresed:
Keefox beállítások, Részletes fül, Üzenet/tipp értesítési beállítások [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49372) Apaxp válasza Syl (#49371) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszönöm. Kiszedtem a pipákat, majd kiderül hogy eltűnik-e az ablak.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49373) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kerestem, de lehet rosszul. Tudnátok olyan angol nyelvű cikket linkelni, ami a kiegészítőket ajánl/mutat be?
Nem ezer éves, kompatibilis legyen a legfrisebb rókával is.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49374) Matthewus válasza Predator2 (#49373) üzenetére


Matthewus
őstag

gHacks, a Firefox kategóriában nézz körül.

(#49375) Pierre75


Pierre75
senior tag

Pár hónapja kerestem fordítót és ajánlotta olvtársunk az S3.Google Translator-t, amit ezúttal is köszönök. Csak sajnálatosan az elmúlt negyedévben sem tudta megoldani az addon készítője a multiprocessinget. Amíg ezt nem javítják, egy másik hasonló alternatívát tudna vki ajánlani? Előre is köszi!

(#49376) donmackó válasza Pierre75 (#49375) üzenetére


donmackó
őstag

Google™ Translator Nekem ez működik.

Release the cable hounds!

(#49377) Pierre75 válasza donmackó (#49376) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszönöm!
Ki fogom próbálni!

(#49378) #41133696


#41133696
törölt tag

Duplicate Tabs Closer

Jó kis kiegészítő :K

(#49379) kovi166


kovi166
tag

http://www.%snf%.com/

Firefox kezdőlapként mindig ezt dobja, ( http://www.%snf%.com/ )hogy tudom ezt kitörölni?
Már próbáltam mindenhogyan de nem megy!
Nem tudom melyik könyvtárba menti.

Köszönöm a segítséget.

Kovi

(#49380) Normi™ válasza kovi166 (#49379) üzenetére


Normi™
őstag

Esélyes,hogy ez egy kártevő.Futtass malwarebyte-ot vagy superantispyware-t,de egy spybot sem árt.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49381) kovi166 válasza Normi™ (#49380) üzenetére


kovi166
tag

Malware már ment az nem találta.
kipróbálom a másik kettőt hátha.

Kovi

(#49382) Kékes525 válasza kovi166 (#49381) üzenetére


Kékes525
félisten

AdwCleaner Ezt is megpróbálhatod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49383) kovi166 válasza Kékes525 (#49382) üzenetére


kovi166
tag

Ezt is lefuttatom. THX.

Kovi

(#49384) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ezt is ráküldheted akár: Emergency Kit Scanner
Rengeteg aláírást ismer, több motor dolgozik benne.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49385) Vakegérke válasza Digitalpimp (#49384) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt én is letöltöm, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49386) kovi166 válasza Kékes525 (#49382) üzenetére


kovi166
tag

Na ez le is verte!
Köszönöm! :-)

Kovi

(#49387) Normi™


Normi™
őstag

Érdekességképpen.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49388) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a két sárgával kijelölt cucc mi lenne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49389) Normi™ válasza Pityu. (#49388) üzenetére


Normi™
őstag

A valence:

"Figyelje meg vagy keressen hibát alkalmazásaiban bármilyen böngészőben vagy eszközön a Valence segítségével – a hatékony, előre telepített kiterjesztéssel, amely kizárólag a Firefox Developer Edition böngészőben található meg."

Az Adb meg kizárólag egy androidos kiegészítő,mivel firefox os már nincs fejlesztés alatt.

"Firefox for Android and Firefox OS devices connected over USB device won’t be detected without the install of ADB Helper add-on, that’s why that add-on and ‘Tools Adapters add-on’ or the Valence will be automatically installed."

Itt írnak róluk.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49390) nfsu17


nfsu17
veterán

Ugye google drive-ba/photos-ba továbbra sem tudunk draganddrop behúzni mappát?
Hibát dob rá.

(#49391) Syl válasza nfsu17 (#49390) üzenetére


Syl
nagyúr

AirDroid-nál is csak Chrome-mal működik ez a ficsőr.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49392) nfsu17 válasza Syl (#49391) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, emiatt a 2 miatt kell azt használnom
köszi

(#49393) Pityu. válasza Normi™ (#49389) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos el távolítottam a két alkalmazást de mégis maradt utána valami,amit nem tudok,hogyan tudnám eltávolítani

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49394) Normi™ válasza Pityu. (#49393) üzenetére


Normi™
őstag

Ez dev.edition firefox?Milyen verzió?Ezek a cuccok a dev.edition-ben vannak.

(#49395) Pityu. : Érdekes,ugyanezt használom és nem jöttek vele ilyen dolgok.Nem találok webide-ra semmit sem a neten,hogy hogy lehet eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49395) Pityu. válasza Normi™ (#49394) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én anno csak letöltöttem rendesen a firefox honlapról se béta se semmi nem lenne elvileg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49396) Pityu. válasza Normi™ (#49394) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én is meg lepődtem mert nem tudom,hogy került fel ez a cucc

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49397) Normi™ válasza Pityu. (#49396) üzenetére


Normi™
őstag

Gyanítom,hogy nekem a linux miatt nem jöttek,frissítéssel kaptad.Elég régóta benne van a dev.edition-ben meg a nightly-ban ahogy olvasgatom,2015-ös a cikk is amit linkeltem.A fórumtársak közül többen is használják az előbb említett verziókat majd ők megerősítenek vagy cáfolnak.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49398) Pityu. válasza Normi™ (#49397) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet,mert a frissítések automatikusra vannak állítva,én windows 8.1 et használok

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49399) Pityu. válasza Normi™ (#49397) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig jutottam egy leírás által,de,hogy itt mit csináljak fogalmam sincs

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49400) kispx válasza Normi™ (#49397) üzenetére


kispx
addikt

Igen, a developerben vannak benne azok az addonok. (nightlyról nem tudok nyilatkozni.)

=========
Véletlenül nem volt a gépe egy developer edition és a profil mappája megmaradt?
Legjobban azzal az esettel jársz, ha mented a könyvjelzőidet, jelszavaidat, ... és egy új profillal elölről kezded, mert a kiadások közötti keveredés nagyon fura.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.