Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) szupi92 válasza csako (#49649) üzenetére


szupi92
tag

Nem nagyon javult meg sajnos.Mit lehet még tenni ?

(#49652) csako válasza szupi92 (#49651) üzenetére


csako
veterán

Hát, ha tiszta, új profillal is csinálja, akkor meg kell nézni, hogy más böngészőben jó-e, illetve nem írtad, hogy melyik verzió van fent, így ha nem a legfrissebb 51-es, akkor azt innen is letöltheted

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49653) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Nemigazán tudtam hová kéne írnom, a probléma a következő:
Nem indulnak a You Tubon a videók, semmit nem ír ki csak fekete képernyő,
nagynehezen rájöttem ha kijelentkezek minden indul rendesen, croomal internet expolerrel is ugyanez.
mi lehet a gond, eddig jó volt?

(#49654) szupi92 válasza csako (#49652) üzenetére


szupi92
tag

51.0.1. a legfrissebb verzió van fent.
A chrome-nál is lassan tölt be de legalább betöltötte a facebook-on a többi hírt nem csak az első kettőt.
200 mb/s netem van a sebességgel nincs baj,de ez valami más baj lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49655) weiss


weiss
addikt

Van valami lehetőség blacklistre tenni oldalakat Firefox Syncben? Jó volna, ha a LAN-os IP-ket nem syncelné.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#49656) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van 1-2 hete,hogy a FB-ból vagy egyéb oldalakról megnyitott youtube videókat firefox nem játssza le. Ha a youtubra megyek akkor az első videót még elindítja,de a másodiknál már megint csak fekete kép.Újabban már néha az első videónál leáll.
Firefox és flash player frissítve.Chrome-nál nem csinálja.
Mi lehet a baj?Van valakinek ötlete?
Csináltam róla egy videót:
http://indavideo.hu/video/20170212_124528

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49657) szupi92 válasza szupi92 (#49654) üzenetére


szupi92
tag

Most nézem,hogy böngészön keresztül sem tudok letölteni elkezdi tölteni menet közben megáll a letöltés.
Anny,hogy azt nem mondtam,hogy routerem van,de telefonon meg egyéb eszközön semmilyen hasonló probléma nincs

(#49658) szupi92


szupi92
tag

Kipróbáltam router nélkül és úgy néz ki úgy nincs baja.A router lehet a ludas.Valami tipp mi lehet a baja ?
TP-link-WR1043ND

köszönöm

(#49659) csako válasza szupi92 (#49658) üzenetére


csako
veterán

Router problémákkal itt kérdezősködj, nekem ugyan olyan routerem van, de ötletem sincs, hogy mi baja lehet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49660) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán tudtam hová írni, így itt teszem fel a kérdésem:
az a problémám, hogy a youtube videók lejátszása az alapértelmezett fiókommal nem működik csak fekete képernyő látható, viszont, ha egy másik fiókkal lépek be, akkor minden rendben van.
Másik böngészővel is ugyanez a helyzet.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm.

Üdv:
S

(#49661) csako válasza TSanya (#49660) üzenetére


csako
veterán

Általános youtube probléma, nincs mit tenni, chrome topik is teli van vele.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49662) TSanya válasza csako (#49661) üzenetére


TSanya
aktív tag

Köszi a gyors választ. Remélem, javítják mihamarabb...

(#49663) Joshi válasza csako (#49661) üzenetére


Joshi
titán

Nálam se játssza le a youtube videókat a Firefox, de az Explorer viszont igen. :B Biztos hogy youtube probléma? :U

(#49664) #54715584 válasza Joshi (#49663) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam minden gond nélkül működik.

(#49665) Joshi válasza #54715584 (#49664) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mit nyomkodtam el a Firefoxban? :F

(#49666) #54715584 válasza Joshi (#49665) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem lehet valami plugin / beállítás probléma?
HTML5-öt használok már régóta, flash nincsen és múlt héten váltottam a 64 bites verzióra, de előtte is működött rendesen.

(#49667) Joshi válasza #54715584 (#49666) üzenetére


Joshi
titán

Ha rákattintok a youtube video beállítás ikonjára (jobb alsó sarokban), akkor nincs ott a felbontás és egyéb opciók, csak a kommentárok ki be. :F

Ez a verzió van most fent.

[ Szerkesztve ]

(#49668) Matthewus válasza Joshi (#49665) üzenetére


Matthewus
őstag

Sütik, cache törlése, indítsd újra a böngészőt, nézd meg privát ablakban és letiltott kiegészítőkkel is.

(#49669) Joshi válasza Matthewus (#49668) üzenetére


Joshi
titán

Ez volt a gond (süti + előzmény törlése), de mi a f_sz ez? Soha nem volt még ilyen. Futtassak le egy víruskeresést? :F

Köszi mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#49670) Digitalpimp válasza Joshi (#49669) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ártani nem árthat, de szerintem csak beragadt valami hülyeség az agyába. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49671) #54715584 válasza Joshi (#49669) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom pontosan ilyenkor mi történik, melóhelyen szokott előfordulni, hogy ha valami nem megszokottan működik vagy rosszul, akkor sütitörlés és már jó is. :)
Itthon nálam minden ideiglenes file tiltva van.

(#49672) Sam67 válasza HUNNIA1920 (#49640) üzenetére


Sam67
csendes tag

Vannak olyan oldalak, amelyek fizetős pop-up szolgáltatásokat használnak. Ezeket az általános felugró ablakok blokkolására fejlesztett kiegészítők/alkalmazások "nem tudják" blokkolni. (Üzleti, és jogi háttér szabályozás végett, de ez egy másik történet.)

Több szolgáltató úgy jeleníti meg a megrendelő honlapján a felugró ablakot, hogy elsötétíti a tartalmat mindaddig, amíg aktív a felugró ablak. Itt a tartalom fogyasztóján múlik, hogy merre tovább. Amennyiben nem érdekli bezárja, amennyiben igen, belekattint.

Az általad említett jelenség valószínűleg két okból fakad.
1, Amennyiben használsz olyan reklámblokkolót, amelyik tartalmaz eleve pop-up blokkolót is, továbbá emellett aktív egy külön erre a célra készült kiegészítő is, simán összeakad(hat). Ilyenkor valóban csak a böngésző újraindítása segít.

2, Olyan "strict" szabályozású pop-up blokkolót használsz, amelyik magát a keretet tudja blokkolni, de az alkalmazás lefuttatását már nem. (Ez szintén az üzleti és jogi háttér szabályozások miatt van így, bár jogilag ez már erősen a szürke zóna.)
Ezért látod a sötét hátteret, mert csak a script fut, de maga a felugró ablak letiltásra került.

(#49673) koxaman válasza milanfan (#49656) üzenetére


koxaman
tag

Szia !

Nekem is hasonló gondom van, egyes videokat lejátsza másokat nem , pedig mindegiyk html5 ös illetve csinaltam firefox felfrissítést minden addon ki fel a legujjabb beta, nightly semmi változás. Míg a chrome, edge be minden simán megy.

Én virusírtóra vagy tűzfalra gyanakodtam mivel az új, de mindekettőt kikapcsoltam és semmi hatás.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#49674) tzs01


tzs01
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehetne azt beállítani, hogy pdf-megnyitásakor a beépített pdf-nézegetőn az eszköz sor is megjelenjen rögtön, és elmentett nézet mérettel (ami kisebb, mint a teljes képernyő)

VAGY

ha úgy állítom be, hogy Adobe-ban nyissa meg a pdf-et, akkor ne nyisson a Mozilla pluszban új lapot, hanem csak nyissa rá az adott oldalra a Adobét.

Előre is köszi

(#49675) #41133696 válasza #41133696 (#48892) üzenetére


#41133696
törölt tag

Androidos Firefox esetében is beállítottam :)

(#49676) nap


nap
addikt

Valamelyik frissítésnél a privát böngészés alapértelmezett ablakát fehérről lilára változtatták.
Hogy lehet megoldani, hogy a privát böngészés ablaka ne az a rusnya lila legyen, hanem valami más?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#49677) Cheesy


Cheesy
őstag

https://snt149.mail.live.com/default.aspx?rru=inbox

Csak nálam nem bízik benne a firefox?
v32.0.3 portable

www.vakbelmutet.hu

(#49679) Beren válasza nap (#49676) üzenetére


Beren
tag

Ha van fent valamilyen lightweight téma, akkor régebben volt a Private Browsing Personas, nagyon jó cucc, de az 51-es FF-szal már nem működik (ahogy elnézem, 2013-ban frissült utoljára, szóval nagy eséllyel nem is fog).

Amíg nem lesz szebb megoldás, én egy ilyet szúrtam be a userchrome.css-be:

#main-window[privatebrowsingmode] #navigator-toolbox:-moz-lwtheme,
#main-window[privatebrowsingmode] #navigator-toolbox:not(:-moz-lwtheme),
#main-window[privatebrowsingmode] #titlebar-content:-moz-lwtheme,
#main-window[privatebrowsingmode] #titlebar-content:not(-moz-lwtheme) {
background-color: #c9c9c9 !important;
}
#main-window[privatebrowsingmode] #TabsToolbar {
background-color: #000000 !important;
}

Lehet ezt még masszírozni, de sokkal szebb úgysem lesz. Viszont nem lila... :)

[ Szerkesztve ]

(#49680) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Nektek omlott már úgy össze a böngésző hogy nem akart utána megmozdulni? Egy YT videó betöltésnél megakadt, nagy nehezen be tudtam zárni a böngészőt, ezután elindítva vagy alk. hibát írt ki, vagy meg sem mozdult.

(#49681) csako válasza Beren (#49679) üzenetére


csako
veterán

53-astól kezdve a privát ablakon is megjelenik a "lightweight" (korábbi nevén personas) téma ;)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49682) Beren válasza csako (#49681) üzenetére


Beren
tag

Akkor elvileg már csak április 18-ig kell várni arra, hogy megoldjanak egy problémát, amit eddig megoldott egy plugin, amit meg ők nyírtak ki... :D

(#49683) nubreed


nubreed
veterán

A Web Of Trust (WOT) helyett mi lenne most az ajánlott addon a Firefoxhoz, ami ugyanazt a célt szolgálja?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49684) 7s26c


7s26c
senior tag

Sziasztok! Firefox időnként nem nyit meg oldalakat, a szerinte elutasitott sütik okán. Rendszeresen ccleaner-t használok, ez a baja? Köszi előre is!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#49685) Kékes525 válasza nubreed (#49683) üzenetére


Kékes525
félisten

uBlock Origin Ez nem egészen ugyanaz, hanem több, sokkal jobb, megbízhatóbb annál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49686) nubreed válasza Kékes525 (#49685) üzenetére


nubreed
veterán

A ublock origint használom, de az reklám/malware blokkoló inkább. Nem árt ha ki van egészítve a védelem valami olyasmivel, amit a WOT is tudott amíg el nem adta a lelkét a sátánnak. Azért kérdeztem, hogy van e használható alternatívája.

A Bitdefender Trafficlight-tal szemezek de még nem raktam fel.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49687) Matthewus válasza nubreed (#49686) üzenetére


Matthewus
őstag

A Nortonnak is van valami hasonló kiegészítője.

(#49688) Kékes525 válasza nubreed (#49686) üzenetére


Kékes525
félisten

Az uBlock origin mellett teljesen felesleges használni WOT-ot, bármilyen is. A WOT eredeti funkciója az, hogy figyelmeztet a felhasználók visszajelzése alapján a nem biztonságos site-okra. Mivel ezt tudja az uBlock, igaz nem figyelmeztet, hanem blokkol.
A WOT alapvető hibája a felhasználók által beküldött információ nem igaz voltában van. Sokszor, sokan politikai okokból diszkriminálnak egyes helyeket, vagy félreértésből. Úgyhogy szerintem az ilyenek teljesen feleslegesek. Az uBlock teljesen kiváltja.

Ha mégis valami hasonlót akarsz:

Scan Url with

McAfee SiteAdvisor szoftver – Webhelyek biztonsági minősítése és Secure Search

Is This Website Safe | Website Security | Norton Safe Web (Matthewus ötlete alapján)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49689) nubreed válasza Kékes525 (#49688) üzenetére


nubreed
veterán

OK, rendben, köszi a tippeket! :R Egyelőre maradok külön webfilter nélkül, meggyőztél, főleg, hogy néztem review-kat pl a Bitdefenderről is, nem túl hatékony.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49690) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, ezt Írja 1 golf játéknál, ez mi? Ettől még játszhatom nyugott szívvel az oldalon? A dismiss all-ra szoktam nyomni köszi a segitséget.

itt van ez, hogy ezt írja

[ Szerkesztve ]

(#49691) DS39 válasza #27441408 (#49690) üzenetére


DS39
nagyúr

az alkalmazás nem tud fájlba írni, vagy onnan olvasni, mert nem találja az elérési utat. (valószínű ez utóbbi lesz)

ha működik így is, használhatod. de érdemes lenne jelezned a hibát a weboldalán a supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#49692) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Va negy kiegészítőm aminek szeretném megtalálni a telepítési helyét a hdd-n. Az összes kiegészítőt megtalálom a "C : UsersFelhasználónévAppDataRoamingMozillaFirefoxProfilesxxxxxxx.defaultextensions" mappában, de ezt az egyet sehol. Hol lehet még ahová telepíti?

[ Szerkesztve ]

(#49693) DS39 válasza mexel (#49692) üzenetére


DS39
nagyúr

a default mappán belül is lehet saját mappája a kiegészítőnek. pl az adblockplus-nak van.
(vicces hogy több hónapja töröltem de a mappája fájlokkal még itt van)

(#49694) mexel válasza DS39 (#49693) üzenetére


mexel
veterán

Már végignéztem mindenhol de nem találom. Le van tiltva mert valamiérthirtelen nem tetszik a firefoxnak pedig nem frissítettem a böngészőt, s így törölni sem lehet sehogyan.
Vajon hogy törölhetném a nem engedélyezett kiegészítőt? Melyik firefox verziótól módosult a dolog hogy nem lehet beállítani hogy az engedéllyel nem rendelkezőket is lehessen használni? ( ja és hol érem el azt a részt? nem emlékszem mit kell beírni)

(#49695) mexel


mexel
veterán

Végül is meglett amit kerestem ( about:config) volt amit elfelejtettem és itt engedélyeztem a kiegészítőt. Ha jól emlékszemaz 50-es firefoxtól nem lehet ezt megtenni.

(#49696) #27441408 válasza DS39 (#49691) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, a játék kifogástalanul működik, akkor nem kell aggódnom, ebből gondom nem lehet, játszhatom?

Jelezni a supportnak nem tudok, angol tudás hiányában.

A két lehetőségre amit ad melyikre nyomjak, ha ezt kiadja? köszi

(#49697) DS39 válasza #27441408 (#49696) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lesz.
igazából szerintem mindkettőre továbbmenne, annyi, hogy a continue esetén szerintem újra próbálkozna a betöltéssel, szóval jobb a dismiss, mert azzal elutasítasz minden ilyen hibaüzenetet/fájlbetöltést.

(#49698) #27441408 válasza DS39 (#49697) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mindkettővel enged! Amiért megkérdeztem, az ugye az,hogy angolul nem tudok, és megijedtem nem e lehet ebből valami baj, mert akkor inkább nyílván nem játszom, noha a játék mint írtam tökéletesen megy, és ha megnézed a linket, ugye nem holmi névtelen valami, 1 komoly játéknak nézem.

Akkor nyugodt szívvel játszom vele, aztán majd csak bejelentik nekik... , köszi a segítséget.

(#49699) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem nézni, hogy nekik hogy reagál a Firefox, ha ezt a pdf-et meg kell nyitnia?
Nekem teljesen meghal tőle, (ha több ablakban fut, akkor az összes ablak). Csak az segít, ha bezárom.
Legfrissebb, stabil kiadás.
link

#KeepFightingMichael

(#49700) Vakegérke válasza guftabi96 (#49699) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Semmi gond. ESR 45.7.0 verzió.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.