Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) hackeeeee válasza Kékes525 (#50298) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyszer már ellőttek egy hasonló update-es bakit, hogy tele volt hibával a kiadott frissítés.. De , most megint..

Oké, hogy használható.. De nem hiszem el, hogy ezek a tesztkor nem jönnek elő.. :(

Véleményem szubjektív...

(#50302) Kékes525 válasza hackeeeee (#50301) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen és még most sincs frissítés. Volt már, hogy egész gyorsan frissítették.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50303) DS39 válasza fcc (#50289) üzenetére


DS39
nagyúr

mik ezek a zárójeles részek?
el lehet tüntetni?

(#50304) hackeeeee válasza DS39 (#50303) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bug.

Igen, visszateszed az 52-es verziót.

Többször megfordult a fejemben, hogy visszaállok Chrome-ra. Ott is vannak bugok, de pont azért tértem át, mert itt kevesebb volt. De sajnos itt is egyre több van. :( És arról nem beszélve, hogy van amikor nincsenek is javítva egy ideig, pedig nyilvánvaló. Pl. ez is, plusz az angol menüpontok.. Nem tudom elképzelni, hogy ez nem tűnt fel senkinek a tesztelések során.

Véleményem szubjektív...

(#50305) csako válasza hackeeeee (#50304) üzenetére


csako
veterán

Most az az érzésem, hogy a beta/aurora verziók kevésbé bugosak, mint a stabil :D utóbbit használtam a megjelenése óta egészen az ehéten történt beszüntetéséig és minimális buggal találkoztam, nem is tudnék példát felhozni... pl. olyan zárójeleket nem is láttam még... mondjuk én teljesen angol nyelven használom.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50306) hackeeeee válasza csako (#50305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az angol menüpont még nem is annyiar vészes, oké, elfér, bár ha multilang. valami akkor elvileg teljes szokott lenni a fordítás (elvileg).

De ez, hogy ott maradnak zárójelek a gombokon.. :(

Véleményem szubjektív...

(#50307) Kékes525 válasza hackeeeee (#50304) üzenetére


Kékes525
félisten

"az angol menüpontok" Ez azért is érdekes, mert ezek az előző verzióban is megvoltak, de ott helyesen, legalábbis nem vettem észre őket. Ugyanúgy igaz ez a beállításokra is. Még ha az újonnan fejlesztetteknél lenne, az talán jobban érthető lenne. Most nagyon megkavarhattak valamit. Amúgy a menüpontok közül nekem csak az Alway on Top van angolul, ja és a restart is. Ezek engem nem zavarnak. Az már inkább, ha valamilyen funkció romlik el, vagy mint nekem a 32bites verzióra frissített.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50308) hackeeeee válasza Kékes525 (#50307) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyedül azt nem próbáltam, hogy esetleg letölteni a build-et az FF odlaláról, és feltelepíteni, hogy akkor megmaradnak-e a hibák, vagy esetleg csak az update-nél csúszik félre valami.

Igazad lehet, Nekem ez fel sem tűnt, hogy azonos menüpontok lettek angol nyelvűek.

Véleményem szubjektív...

(#50309) Kékes525 válasza hackeeeee (#50308) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam a build van a FF-ről. Kénytelen voltam az előbbiek írtak miatt azt feltenni.

Amúgy a frissítési csatornán nem az egész jön le, hanem valamilyen különbözet?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50310) hackeeeee válasza Kékes525 (#50309) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt nem tudom, de szerintem valami más lehet a frissítési folyamat, bár ez csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#50311) #54715584


#54715584
törölt tag

Nálam jónak tűnik az 53-as verzió. Sőt, mintha gyorsabban töltődnének be az oldalak.
Mit kellene figyelnem, ami bajos/bugos az új verziónál?

(#50312) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem, aki annakidején nemtetszését fejezte ki az Asutralis téma bevezetése miatt, az most tegye meg, hogy megnézi az új, kompakt témákat.
Visítva fogja visszakapcsolni az Australist :D

(#50313) Fandango válasza #54715584 (#50311) üzenetére


Fandango
veterán

Én se tapasztaltam hibát, szerencsére.

(#50314) csako válasza vlevi (#50312) üzenetére


csako
veterán

Mondjuk a Dev edition mindig is tartalmazott egy "szögletes" témát, de szerintem sokkal jobb, mint azok a "görbületek".

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50315) hackeeeee válasza #54715584 (#50311) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Letöltések esetén pl. OK és Mégse gomb mellett (), ilyesmik.

Véleményem szubjektív...

(#50316) vlevi válasza csako (#50314) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen abban alapértelmezett a szögletes. Nem is teccik.

(#50317) Kékes525


Kékes525
félisten

Véletlenül erre ráklikkeltem és az ismétléskor már törölte a logint és a jelszót :W. Hogyan tudnám ezt eltüntetni? Más járt így? 53-as 64bittes Firefox.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50318) hackeeeee válasza Kékes525 (#50317) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem nem törölte ki a mentett loginokat. :Y Viszont a figyelmeztetés már 2 vagy 3 verzió óta van már, ha jól emlékszem. Elvileg ki lehet kapcsolni, havernak elvileg sikerült.

Véleményem szubjektív...

(#50319) csako válasza Kékes525 (#50317) üzenetére


csako
veterán

about:config -> insecure_field_warning.contextual.enabled -> false

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50320) Kékes525 válasza hackeeeee (#50318) üzenetére


Kékes525
félisten

53-asnál próbáltad? Csak az adott site-nál törölte ki, amikor "Tudjon meg többet"-re klikkeltem. Másodszor is próbáltam, most nem törölt semmit. Nem tudom, hogy mi történhetett. Fejből tudtam a logint és a jelszót is, de az előbb nem használt. A FEBE mentés után most minden jó.

(#50319) csako: Köszi! Működik!

Vissza tettem a FEBE mentést. Most müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50321) hackeeeee válasza Kékes525 (#50320) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, még 52-nél azt hiszem, de, átvitt ide: Insecure password warning in Firefox

De, nem törölte ki a login adatokat.

Véleményem szubjektív...

(#50322) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy HP notebook. Win10 x64-es op rendszer.

Ha csak a beépített programmal elindítom a webkamerát tökéletesen működik, skype videóhívás úgy szint.
De webböngészőn keresztül (Facebook/Messenger) legyen az FF vagy Vivaldi nincs kép, és egyszerűen nem tudom miért. Hang az tökéletesen működik.

Mi lehet a hiba, mit nézzek át? Találkoztatok már ilyennel? Olyan mintha valami blokkolná a webkamera képet ha az ember böngészőn keresztül szeretne videó chatelni.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50323) csako válasza Predator2 (#50322) üzenetére


csako
veterán

A böngészőben megadtad az engedélyeket a kamera és mikrofon használatra?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50324) Predator2 válasza csako (#50323) üzenetére


Predator2
addikt

Igen. Olyan mintha weben keresztül nem találná a webkamerát, mintha az tiltva lenne, vagy nem lenne feltelepítve. Ha driver gond lenne akkor akkor nem kellene skype-on sem működni nem?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50325) csako válasza Predator2 (#50324) üzenetére


csako
veterán

Ami azt illeti olyat tud a Win10, hogy az appokban (pl. a beépített Kamera nevezetűben) letiltja a kamerát, mert nem olyan a videofolyam tömörítése, ami tetszik neki... szóval ettől még lehet driver vagy kamera hiba.
De ha engedélyezted a kamerát, akkor nem tudom, én csak erre tudok tippelni, hogy híváskor pl. itt firefoxban a címsor elején az (i) gombra kattintva be lehet állítani, hogy legyen-e engedélye használni vagy sem, és ez nem lett megadva neki. Jobb ötletem nincsen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50326) Matthewus válasza Predator2 (#50322) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg, hogy nincs-e letiltva a WebRTC.

(#50327) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kezd egyre jobban tele lenni a hócipőm ezzel a mozillával. Kezdve olyan "apróságokkal", hogy a K&H netbank már nem megy rajta, rendszeresen gond van videók vagy képek megjelenítésével. Pl. egy nso oldalon mémeket sorolnának, de csak a rövid leírások láthatók, köztük méretes fehérségek, a képek helyei.
Biztos én vagyok a láma júzer, és biztos be lehet állítani mindent (vagy nem?), de korábban nem ez volt, böngésztem rajta, hosszú évek óta, és kész. Nem akart okosabb lenni, mint én, és nem akart önhatalmúlag eldönteni mindent, hogy mit akarok megnézni és mit nem.
Ja, és ki ne felejtsem a sütikéket, amikre gondos böngésző módjára minden egyes alkalommal figyelmeztet, még véletlenül sem hajlandó megjegyezni egy adott oldalhoz az engedélyt.
Tudom, nem kötelező használni, de ahogy írtam, sok éve ezt használom, és kicsit a szívemhez nőtt. Csak kezd kicsit az agyamra menni... :U

Bocsi, de ez úgy kikívánkozott ;]

(#50328) Kékes525 válasza Voice24 (#50327) üzenetére


Kékes525
félisten

Megy rajta, csak a 32bites ESR-t használd. Én is azt használom ( a legújabb ESR-t), legalábbis a K&H netbankhoz. Lusták fejleszteni...

Download Firefox Extended Support Release in your language

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50329) csako válasza Voice24 (#50327) üzenetére


csako
veterán

A mémek azért nem látszanak, mert a követésvédelem be van kapcsolva.
A sütis kérdések ellen pedig pl. adblock-ba lehet szűrőlistát rakni. "i don't care about cookies" néven keresd a topikban vagy máshol.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50330) Voice24 válasza csako (#50329) üzenetére


Voice24
őstag

Köszönöm a tippeket!
A sütiket úgy tűnik, sikerült megoldani. Viszont hiába kapcsoltam ki a követésvédelmet, az a konkrét oldal továbbra is képek nélkül töltődik be. Chrome-mal semmi gond ilyen szempontból.

(#50331) csako válasza Voice24 (#50330) üzenetére


csako
veterán

Reklámblokkoló is okozhatja "social" szűrőkkel, mert ott facebook és twitter bejegyzések keverednek. Én látom őket.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50332) Voice24 válasza csako (#50331) üzenetére


Voice24
őstag

Ha konkrétan kikapcsolom az ADBlock szűrését azon az oldalon, akkor sem látom a képeket.

(#50333) Kékes525 válasza Voice24 (#50332) üzenetére


Kékes525
félisten

A 32bites ESR-t próbáltad a K&H netbankhoz? Működik vele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50334) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem nagyon hiszem el, hogy még midig nem adtak ki javítást. Számomra egyre zavaróbb ez a zárójeles téma. Tény, hogy apróság, de akkor is.. :(

Véleményem szubjektív...

(#50335) DS39 válasza hackeeeee (#50334) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként lehet csak a magyar nyelvi variáns hibás, és azért nem.

(#50336) Beren


Beren
tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy miért fehér időnként néhány párbeszédablak esetén a default gomb szövege? Lásd a képet... Az érdekes az a dologban, hogy nem minden ablak és gomb esetén ilyen, illetve teljesen szűz, frissen telepített FF esetén is előjön a hiba. Tippem szerint valami UI CSS hiba lehet, de sehol sem találtam erről semmit...

Beren

(#50337) hackeeeee válasza Beren (#50336) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:(

Érdemes lenne megnézni, hogy angol verzióban is ott van-e ez, vagy nincs.

Véleményem szubjektív...

(#50338) Beren válasza hackeeeee (#50337) üzenetére


Beren
tag

Megnéztem, az angolban is ugyanez a helyzet. Viszont mindjárt csekkolom más rendszer alatt (van VirtualBoxban Linux, másik Windows, ilyesmi).

(#50339) hackeeeee válasza Beren (#50338) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, köszönöm!

Akkor nem értem, hogy miért nem javítják. :(

Véleményem szubjektív...

(#50340) Syl válasza Beren (#50338) üzenetére


Syl
nagyúr

Linux alatt ugyanilyen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50341) Beren


Beren
tag

Asszem, kicsi félreértés van: nem a zárójelekkel van gondom, hanem azzal, hogy az "OK" gombon fehér a szöveg. Viszont közben rájöttem, hogy ez nem a Firefox hibája, hanem a Windows témáé.

(#50342) Slavia


Slavia
aktív tag

Üdv!

Firefox 53 64bit /Win10 64 bit

Ha találkozott valaki ezzel a problémával kérem jelezze,feltéve HA VAN HASZNÁLHATÓ hozzászólása!

A Zárójelekre Gondoltam!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50343) csako válasza Slavia (#50342) üzenetére


csako
veterán

6-7 hsz-t is visszaolvashattál volna, akkor már látod, hogy másnál is ilyen. A magyar fordítás hibája, angol verzióban elvileg nincs hiba.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50344) Slavia válasza csako (#50343) üzenetére


Slavia
aktív tag

5 hozzászólást olvastam vissza,de köszönöm a választ majd legközelebb használom a keresőt.

(#50345) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

valamiért a multifox kiegészítő nem érhető el, a feltelepített verzió pedig nem működik, tudja valaki hogy miért?
Iletve mit lehetne helyette használni?

(#50346) csako válasza #32577792 (#50345) üzenetére


csako
veterán

Van beépített dolog is: Container Tabs (le van írva, hogy mit kell állítani hozzá az about:config-ban stb.)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50347) Kékes525 válasza #32577792 (#50345) üzenetére


Kékes525
félisten

Elsőnek mindig itt érdemes az alternatívákat keresni (bármely más programra is jó!): Alternatives to Multifox for all platforms with any license

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50348) #32577792 válasza csako (#50346) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi, ez még jobb is, mint a multifox volt :)

(#50349) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem tudom mi okozza, de hogyan lehet kikapcsolni a facebook-on, hogy ne ugorjon fel egy post-omnak az ablaka ha hozzászólnak. Nagyon zavaró. Köszönöm! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50350) csako válasza zoltanz (#50349) üzenetére


csako
veterán

Ez a Facebook újítása, semmi köze a Firefoxnak hozzá.
Esetleg reklámblokkolóval lehet eltüntetni. Amikor megjelenik egy ilyen ablak, akkor ki kellene szűrni azt a "div"-et, ami tartalmazza, remélhetőleg nem annyira egyedi elnevezésű.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.