Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Kijavították már a () hibákat? (én még 52.0.2-n vagyok)
Vagy még inkább ne frissítsek 53.03-ra?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50552) nfsu17 válasza ArthurShelby (#50551) üzenetére


nfsu17
veterán

(#50553) kispx válasza ArthurShelby (#50551) üzenetére


kispx
addikt

Viszont az 54-esben (beta channel) mintha javították volna. Legalábbis még nem találkoztam vele.

(#50554) FrezeR válasza Matthewus (#50548) üzenetére


FrezeR
senior tag

Win 7 és a legújabb verzió van fent nekem. Ha több oldalt megnyitok vagy sokáig nyitva van a böngésző és sokat használom, akkor ha egy idő után eléri a 2 GB-ot azonnal összeomlik.

(#50555) Kékes525 válasza kispx (#50553) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemsokára már jönni fog.

(#50554) FrezeR: Ellenőrizd a kiegészítőket. Tiltsd le mind és egyenként kapcsold vissza. Nálam is Windows 7 van és a legújabb Firefox, de minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50556) Matthewus válasza FrezeR (#50554) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha 64bites oprendszert használsz, telepítsd a 64 bites Firefoxot, azzal még nem volt memóriaproblémám. Win7 alatt 2GB RAM-mal én is futottam párszor memóriahiány miatti összeomlásba. Lehet, hogy valamelyik oldal okozza, vagy valamelyik kiterjesztés okozza.

(#50557) Kékes525 válasza Matthewus (#50556) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, elfelejtettem a lényeget írni, 64 bites Firefoxot használok...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50558) FrezeR válasza Matthewus (#50556) üzenetére


FrezeR
senior tag

64 bitest használok én is. Amit még észrevettem, hogy akkor gyakoribb ez az összeomlás ha videót nézek, vagy egy flash vagy bármilyen videó elindul az adott oldalon. Nem azt mondom, hogy mindig de a legtöbb ilyen esetnél erre emlékszem.

(#50559) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
nem akartam a legújabbra frissíteni, de hiába jelöltem be a megszokott módon, hogy ne legyen frissítve (speciális beállításokban) mégis megtette magától.
Különösebben nem vettem észre semmi negatívumot azon kívül, hogy az X-notifier nem működik rendesen.
Telepítés után bármennyiszer indítom újra böngészőt, mindig úgy érzékeli, mintha akkor telepítettem volna és visszaáll alapra. Azaz minden beállítást, mail címet töröl és felugrik az Xnotifier üdvözlő oldala.
Másik gépeken működik még a korábbi verzió (aminek normális felülete volt), de itt nem kérdezi le a leveleket. Az új Xnotifier amúgy működne, de csak addig, amíg nem indítom újra a böngészőt... :)
Mi lehet a gond? Eltávolítás- újratelepítés nem oldja meg. Más kiegészítőkkel nincs gond. (még)

(#50560) Kékes525 válasza FrezeR (#50558) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam még nem volt összeomlás videó nézés közben. Flasht csak bankoláshoz használok. Sőt bankolást sajnos már nem tudok Firefoxal, mert nem támogatja a K&H az 52-53-as firefoxot. A régieknél is csak a 32bitest. Lusták fejleszteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50561) Syl válasza Kékes525 (#50560) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó kis bank lehet, ha flash kell hozzá...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50562) Kékes525 válasza Syl (#50561) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, így biztonságos! ;]

Megírtam nekik, de csak udvarias, kitérő sablonszöveg volt a válasz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#50563) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogy X-notifier helyett tudna valaki ajánlani másik email lekérdező kiegészítőt?
Olyat szeretnék, amihez nem kell folyamatosan bejelentkezve lenni és több fiókot is tud kezelni.

(#50564) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszönöm ezt a sok segítséget. Igazán hasznos volt. ;]
Most komolyan itt senki nem használ email értesítőt több fiók esetén? Egyesével lépkedtek be és nézitek mikor jött új mail? o.O

(#50565) Rimuru válasza Krystal_s (#50564) üzenetére


Rimuru
veterán

Sokra mesz azzal ha azt mondom hogy k-9 mail, vagy mutt. :DDD :P

Vigyázat, csalok!

(#50566) csako válasza Krystal_s (#50564) üzenetére


csako
veterán

bocsi, csak gmail-re valót nem akartam ajánlani
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50567) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép estét!

Az megoldható, hogy bizonyos oldalakon ne legyen aktív a követés elleni védelem? Hiába kapcsoltam ki mindenhol a funkciót, akkor is ott a pajzs ikon a címsorban. Ha ott letiltom az ikonra klikkelve akkor oké, de amint újraindítom a böngészőt, megint aktív a védelem. Igazából csak pár oldalon szeretném engedélyezni a követést, de ha ehhez mindenhol le kell tiltani a védelmet az se baj, uBlock Origin úgyis véd elvileg a követés ellen, és azt lehet oldalanként ki/be kapcsolni. De az igazi mégis az lenne, ha lehetne 4-5 oldalt tenni kivételek közé.

(#50568) ztoldy válasza Krystal_s (#50563) üzenetére


ztoldy
senior tag

Checker plus for GMail

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#50569) Fandango válasza Krystal_s (#50564) üzenetére


Fandango
veterán

Levelező program is létezik ám. Gyanítom, hogy többen azt használnak, és nem addont.

(#50570) netpeti98 válasza Fandango (#50569) üzenetére


netpeti98
addikt

+1
A Thunderbirddel teljesen meg vagyok elégedve. Bár már ráférne egy kis modernizálás.

(#50571) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Letöltési oldalak ellen mi a legjobb kiegészítő, hogy ne kelljen még 2órat/pár napot várnom?
Csak az ip-t kell megváltoztatni, vagy esetleg mást is figyelhetnek (pl cookie-k)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50572) Krystal_s válasza Rimuru (#50565) üzenetére


Krystal_s
addikt

Oké, de írtam, hogy mi helyett keresek másikat. Amiből lehet következtetni, hogy Windowsra. :)

csako: Köszi. Ezzel is az a gond, hogy folyamatosan bejelentkezve kell maradnom és csak azt a fiókot kezeli...

ztoldy: Na ez már nem is értesítő, hanem egy komplett email kezelőfelület. :) Ennél is alap, hogy bejelentkezve legyek.

Fandango: Folyamatosan olvasom a topikot és korábban láttam elég sokan használnak ilyen értesítős kiegészítőt. Miattuk írtam csak azt..... :)

[ Szerkesztve ]

(#50573) BullZeye


BullZeye
veterán

Brief RSS readert szeretném kiváltani normálisan interneten szinkronizáló megoldással.
Feedly lett a befutó, találtam is hozzá egy jó kieget, viszont számomra olvashatatlan ez a speciális font amit használ. Amikor még több szabadidőm volt lazán megcsináltam ezeket valahogy Stylishba, de már fogalmam sincs hogy hogy.
Honnan a pék faszából tudom kiszedni, hogy milyen DIV PONTOSAN az adott szöveg? Régi FFnél simán az extensionon belüli CSS fájlt szerkesztettem és boldog voltam, most viszont ezt nem lehet, mert júj korruptált a kieg fájl, és világvégét hozna, ezért letiltja.

(#50574) megabe


megabe
tag

Hello Srácok!

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy ha youtube videót full képernyőre teszek ki akkor laggol(PC)?!?!? Az újratelepítés nincs hatással rá :(
Érdekelne a megoldás...

(korábban tökéletesen működött és más böngészővel ez a probléma nem jelentkezik)

[ Szerkesztve ]

A kiskakas kikukorékolásig él

(#50575) csako válasza Krystal_s (#50572) üzenetére


csako
veterán

X-notifier-ben is be kell jelentkezni, nem? Az miért jobb, hogy csak a kiegészítőben vagy benne? Ártatlanul kérdezem :D Régen, még mikor más volt a neve nem "x", akkor én is használtam, de én nem érzem a különbséget.
És amit linkeltem az kezel több fiókot is, csak a google rendszerében kell bejelentkezni a többibe.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50576) farkas-j válasza Krystal_s (#50564) üzenetére


farkas-j
őstag

Sok levelező kliens használható erre a feladatra. Én speciel a TheBat! levelező klienst használom. 11 különböző fiók van jelenleg beállítva. Szabadon ütemezhető, hogy milyen időközönként ellenőrizze a különböző fiókokat. Külön előny, hogy így az összes levél offline is elérhető. Támogatott protokollok: POP3. IMAP, MAPI.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50577) Krystal_s válasza csako (#50575) üzenetére


Krystal_s
addikt

X-notifier (nem a legújabb) több címet kezel és csak lekérdezi az összes címet, de nem marad belépve, nem léptet be egyik Google fiókba sem.
Az általad ajánlott (tegnap kipróbáltam) egyszerre 1db címet kezel alapból, mindig csak azt, amelyikkel bejelentkezel. Nekem 5-6 különálló címem van.
Amikor csak egy program kérdezi le a leveleket, az nem léptet be a Google fióka.
Gmailbe belépve viszont a Google fiókba is bejelentkezik és úgy is marad, (úgy minden tevékenységet, keresési előzményt naplóz az adott fiókhoz). Szóval én nem a Gmailben, hanem a Google fiókban nem akarok bejelentkezve maradni.

(#50578) csako válasza Krystal_s (#50577) üzenetére


csako
veterán

Értem, én pont a keresési meg egyéb előzmények miatt vagyok mindig bejelentkezve :))
De abban továbbra sem értek veled egyet, hogy csak egyet kezel. Nekem konkrétan 3-4 fiókot is figyel. Nem vagyok ugyan biztos benne, hogy a beállításokban nem-e kellett megadni az url-eket (https://mail.google.com/mail/u/0/ - /u/1 - /u/2/ stb.), szóval az "alapból" lehet helytálló. Persze, mindegy.
Neked akkor inkább tényleg egy levelezőprogram kell, mint a Thunderbird, Outlook stb.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50579) Matthewus


Matthewus
őstag

Tipp KeePass-t használóknak:
Google fiókba automatikus gépeléssel való bejelentkezéshez az alábbi beállítást kell megcsinálni:
Bejegyzés szerkesztése\Automatikus gépelés\Automatikus gépelési parancsok felülbírálása, majd ezt hozzáadni: {USERNAME}{ENTER}{DELAY 500}{PASSWORD}{ENTER}
Ugyanez alkalmazható az emag-ra történő bejelentkezésnél is.

(#50580) MasterMind


MasterMind
tag

Üdv,
Érdekes dologra bukkantam rá, sok éve már, hogy Firefoxot használok, azt is próbálom a legbiztonságosabb módon, persze csak ami a tudásomból kitelik (csak privát ablak, követés elleni védelem, minden adat törlése kilépéskor, stb).
A héten beszereztem életem első Androidos telóját, egyből fel is raktam a Firefoxot, szinkronizáltam, kiváncsi voltam miket tud átvinni (add-onok, könyvjelzők, stb.). Itt jön a feketeleves: Top Sites menüpont alatt, több olyan link amiket kb 1 hónapja, illetve azon belül néztem, olyan oldalakról is, amik soha még könyvjelzőben sem voltak. Egyedül az aktív bejelentkezéseim nem törlődnek kilépéskor, minden más igen.
Nem vagyok az a "most akkor ez a biztonság?" meg hasonló hülye felkiáltásokat hangoztató valaki, próbálom megérteni a folyamatot, illetve, hogy ez hogyan történhet meg, ha "elvben" minden törlésre kerül. Ha valakinek van ötlete, köszi érte. :)

(#50581) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali, 64 bites FF alatt is beindul minden addon rendesen? Vagy nem? (ez a 32-es a gépemen nagyon lassú akad, chrome-ból pl 64-es van fenn, lehet FF-ből is az kéne...., csak nem tudom, hogy a kiegészítőim mennek e vele, ) köszi a segítséget.

(#50582) Vakegérke válasza #27441408 (#50581) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nincs gond, de kérdés, hogy milyen kiegészítők esnének áldozatul a cserédnek.

Amondó volnék, hogy MozBackup-pal mentsd le a böngésződ jelenlegi állapotát, aztán jöhet a 64 bit-es FF, majd megint indítod a progit, és visszavarázsolsz mindent. Ha gond van, úgyis sikít, legfeljebb visszarakod a 32 bit-est.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50583) #27441408 válasza Vakegérke (#50582) üzenetére


#27441408
törölt tag

Eszetlen lassú ez a 32-es... a chrome alapúak (chrome , opera , vivaldi asszem mind 64-esek és azok hasítanak is... ezért gondolom,hogy nem e ez a gond, hogy ez 32-es) köszi a választ :)

(#50584) Vakegérke válasza #27441408 (#50583) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

A puding próbája az evés. Ha javasolhatom, az ESR-t tedd fel. Van 64 bit-es, magyar nyelvű is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50585) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Op Rendszerem: Win10 Home x64 Eredeti ( Még nem kaptam meg a nagy frissítést )
Firefox verzió: 53.0.3 64 bites
Olyan jelenséggel szembesültem,hogy egy bittorent oldalon rámutatok az egérrel az i gombra a torrentnél és nem jelenik meg a borítókép. Ezután a feltöltésekre hiába kattanok nem nyitja meg a tulajdonságait. Bezárom a böngészőt,működik minden egy darabig. Adblock Plust használok. Kikapcsolva az oldalon is ezt csinálja. Más kiegészítőt nem használok. Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ilyennel?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50586) Syl válasza MasterMind (#50580) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha be van állítva a sync akkor természetes, hogy szinkronizálja az előzményeket is. Kapcsold ki a sync paramétereinél.

Azt meg ugye tudod, hogy a "privát ablak" az csak arra jó, hogy a helyi gépen ne maradjon nyoma ténykedésednek? Hogy anyu, barátnő, feleség stb. ne lássa merre jártál. A meglátogatott szerverek ettől függetlenül követnek, beazonosítanak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50587) Pokesz007 válasza Pokesz007 (#50585) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Update: Itt is csinálja a hp oldalon. Galériára katt egy hirdetésnél és nem jelenik meg a kép.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50588) #27441408 válasza Syl (#50586) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezzel kapcsolatban sajnos sokan még mindig tévúton vannak, hogy a böngészőkben mit jelent a privát mód....

(#50589) tpeter77 válasza Matthewus (#50522) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,
Céges gépen felraktam a legújabb Firefox-ot és meglepődve tapasztaltam, hogy a javát nem futtatja, pedig 2 olyan alkalmazást használunk, ami böngésző alapú és szükséges hozzá a java.
Most olvastam, hogy 32 bites ERS futtat jávát.
Leírnátok, pontosan hogyan kell? 1. felrakom innen a 32 bites ESR firefoxot, majd az NPAPI plugint.
Még valamit kell csinálnom hogy működjön a java? Csak holnap tudom élesben letesztelni...
Köszi

(#50590) Vakegérke válasza tpeter77 (#50589) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha minden igaz, a Java-t is le kell tölteni, telepíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50591) tpeter77 válasza Vakegérke (#50590) üzenetére


tpeter77
addikt

ööö, igen, ez az első lépés, hogy a régi jávát letúrom, és a legfrissebbet felpakolom.
Ezek után viszont csont nélkül kell mennie a programnak, vagy az about:configban kell még vmit túrni?

(#50592) Vakegérke válasza tpeter77 (#50591) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel fent lesz már a Java, szerintem nincs oka a programnak duzzogni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50593) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Ma botlottam bele két dologba amit szeretnék kiküszöbölni.

Első ez: Megnyitom a Firefox-ot és ez fogad.

Ha ráfrissítek akkor 2-3x akkor utána betölti és megy is de ha bezárom a böngészőt újra kezdődik ez a hülyeség.

A másik gond: Pár oldalon bekapcsoltam az adatok kitöltését mert hogy csak én használom a gépet. Erre ír egy figyelmeztetést. Ezt hogy lehet kikapcsolni?

Köszi előre is a segítséget. :R

Smoke some weed nigga!

(#50594) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Tud valaki segìteni? Kicsit fentebb ìrtam pàr dolgot. Vagy dobjam ki a firefoxot vagy a gépet ?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50595) csako válasza Pokesz007 (#50594) üzenetére


csako
veterán

Egyéb ötlet híján egy "felfrissítést" javaslok az about:support oldalon lévő gomb segítségével.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50596) Pokesz007 válasza csako (#50595) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi este kipróba most teloval vagyok.
:R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50597) #54715584


#54715584
törölt tag

Többször előfordult már, hogy nem láttam képeket vagy videókat oldalakon.
Pl. az itteni videót sem látom: [link]

Ezek közül mi okozhat bajt?

(#50598) Intruder2k5 Valóban. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#50598) Intruder2k5 válasza #54715584 (#50597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A címsorban a pajzs ikon, vagyis a követés elleni védelem.

(#50599) csako válasza #54715584 (#50597) üzenetére


csako
veterán

Facebook videó, szóval pl. "social" szűrő az ublockban, illetve a firefox beépített követésvédelme is szűri.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#50600) McSico válasza Wiz Khalifa (#50593) üzenetére


McSico
senior tag

Nálam is hasonló, random oldalakkal.
53.0.3 (64bit)
Lehet valamit benéztek a srácok.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.