Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) Pityu. válasza kispx (#49400) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem,mert mikor újra raktam a rendszert rögtön a sima firefoxot raktam fel

De lehet akkor majd csinálok egy vér frissítést

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49402) netpeti98 válasza kispx (#49400) üzenetére


netpeti98
addikt

A WebIDE elérhető az összes verzióban. A kiegészítő listában lévő két új kiegészítőt a Firefox 50.1 alatt nem sikerült előcsalogatnom, de Nightly alatt rögtön megjelentek, ahogy megnyitottam a WebIDE-t.

Szerk.: egy harmadik teljesen tiszta profillal megjelentek Firefox 50.1 alatt is, amikor megnyitottam a WebIDE-t.

[ Szerkesztve ]

(#49403) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Rögzítve (pinelve) van a gmail nálam. Ha bezárom a böngészőt újra be kell jelentkeznem. Ezzel nincs is gondom, viszont a gmailben a bejelentkezésre kattintva új nem rögzített lapot hoz létre a böngésző és tesz rá, hogy nekem rögzítve van már egyszer. Hogy lehet erről leszoktatni? Kerestem a neten, de nem találtam hasonló problémát másnak. Letiltott kiegészítőkkel is fos.

[ Szerkesztve ]

(#49404) movax válasza zserrbo (#49403) üzenetére


movax
őstag

Amikor elindítom a FF-ot (50.1.0), okés a videólejátszás, de idő után nem indul el semmilyen videó, pl. a FB-on sem és a YT-on sem, a beágyazottak sem, csa forog az az izé a közepén. Ha újraindítom a FF-ot, minden rendben működik. (kifogástalanul működő win10, bejáratott addonok és pluginok). Két napja kezdődött és nem win-update okozza.

[ Szerkesztve ]

(#49405) Pityu.


Pityu.
nagyúr

:DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49406) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Sok ideig más böngészőt használtam mobilon, most elkezdtem használni a Firefoxot mobilon, mert erre rá lehet tenni az adblock bővítményt, így mobilon sem jönnek a reklámok böngészés közben.
De már az első lépésnél nem tetszik valami. A www.google.hu oldalt behozva, nem úgy néz ki a felső menüsor mint más böngészőkben, ez még nem lenne gáz, de:

Gondoltam következő lépés akkor, hogy belépek a gmail címemmel a google-n.
Belépés után a google.hu oldal írja hogy +Ferenc azaz a nevem a jobb felső sarokban, s semmi más nem látszik. Pedig ott szokott még lenni ez-az.. Na mondom ez még nem baj, s rákattintottam a +Ferenc -re erre ez jön fel:

"A Google+ nem támogatja a böngészőt. Előfordulhat, hogy elavult verziót használsz, vagy maga a böngésző típusa nem támogatott"

Eszem megáll, hogy felrakom mobilra az agyon dicsért firefoxot és nem megy normálisan a google(+) rajta. A telefonom teljesen friss, Android 6 -os, minden app friss verziós, tehát a firefox is. Így nem értem mi ez. Másnak jól megy?

Köszönöm!

(#49407) Syl válasza Ferenc. (#49406) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Bár én nem telefonon, hanem táblagépen használom. Plusz nem adblock, hanem ublock origin.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49408) Normi™ válasza Ferenc. (#49406) üzenetére


Normi™
őstag

"Eszem megáll, hogy felrakom mobilra az agyon dicsért firefoxot és nem megy normálisan a google(+) rajta. "

Az,hogy nem támogatott nem a Firefox hibája.A Google előbb-utóbb üldözni fogja a Firefox-ot mert sok bővítmény és opció kicsinálja a gusztustalan adatgyűjtés funkcióit.Én még viccből sem használok semmit sem amihez a Google-ek köze van,nekem ne scannel-je az e-mail-jeimet,ne naplózza,hogy miket keresek majd adja el a profilomat senkinek sem..A Google+ legalább olyan hitványul van megszerkesztve mint a Facebook amivel egymillió gond van.Adblock helyett ajánlott Ublock Origin-t használni ugyanis az Adblock már nem szűr hatékonyan mivel lefeküdt néhány marketinges nagyvállalatnak.Régebben Androidon használtam a Firefox-ot,nem volt gondom vele,de az Androiddal lett a fent említett dolgokból kifolyólag.Kikapcsolt Adblock mellett is így viselkedik?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49409) Ferenc. válasza Normi™ (#49408) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek is a google+ nak utána nézve azt írja támogatott a firefox böngésző (persze nem tudom androidra is értik-e). Így nem értem miért nem megy nálam.
Engem zavar, hogy nem megy, mert onnan szoktam egy kattintással a fordítót, térképet és sok mást előhozni, s bármilyen noname böngészőt használtam eddig mindig jól működött a google.hu azon belül a jobb felső sarok miután bejelentkeztünk a gmail fiókunkba, csak Firefoxnál botlottam ebbe, hogy nem megy. Kérném akinek van firefox a telefonján(android), az írja meg, hogy annak sem megy a jobb felső sarokban a szokásos a google keresőt behozva? Ki próbáltam adblock nélkül is, akkor sem változik semmi, nem megy.

Viszont nagyon szépen köszönöm az Ublock origin tippet! Az adblock is szépen szűrte a reklámokat ebben nem látok változást, viszont miután letöröltem az adblockot és felraktam ezt az ublock origint, a böngészés sebessége a firefoxon androidon a kétszeresére nőtt! Fele annyi idő alatt betöltődnek a honlapok, sokkal jobb lett így! Elsőnek nem akartam elhinni így leszedtem az ublock origint és visszatettem az adblockot mint ahogy volt, na és egyből kétszer lassabban jöttek be a honlapok újra.. úgyhogy végleg leszedtem az adblockot és fent van az ublock origin! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

(#49410) DS39 válasza Ferenc. (#49409) üzenetére


DS39
nagyúr

A Google+ alkalmazás nem lenne jobb megoldás?
A Firefox elég gyenge androidon még mindig sajnos. 😒

(#49411) Shingen válasza Pityu. (#49405) üzenetére


Shingen
addikt

tök jó ;]

風林火山

(#49412) Pityu. válasza Shingen (#49411) üzenetére


Pityu.
nagyúr

:)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49413) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Asztali gépen használom a FF-ot és a Chrome-t.
Én azt tapasztalom, hogy a FF lényegesen lassúbb és lassabban is tölt be induláskor is meg oldalak keresésénél is (nálam) mint például a Chrome böngésző. Lehetséges, hogy a Kaspersky AV miatt lenne lassúbb? Ha igen akkor viszont a Chrome meg miért nem?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#49414) Normi™ válasza Jenne (#49413) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Köztudottan lassabb böngésző a firefox egyelőre mint a riválisai,ez a közeljövőben változni fog,új motor kerül alá.Nem a sebesség miatt volt eddig sem ennyire népszerű hanem a biztonság/privát szféra védelmének a szem előtt tartása kiegészítőkkel,beállítási lehetőségekkel,nyílt forráskóddal stb....Szerintem semmi köze a vírusirtóhoz.Így tudsz plusz sebességnövekedést kicsikarni belőle,de előfordulhatnak kompatibilitási problémák kiegészítőkkel.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49415) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Mi lett ezzel a mozillával ha valamit beírok a keresőbe akkor minden találat keretezett ablakban jelenik meg,hogy lehet ezt visszaállítani sima lista legyen mindenféle árnyákos ablakocska nélkül?

(#49416) DS39 válasza dodoroli (#49415) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez inkább Google feature, mobilon is ilyen.

(#49417) Normi™ válasza dodoroli (#49415) üzenetére


Normi™
őstag

Noscript segít rajta,de hozzáértést igényel,több "kárt" okozhat mint hasznot.DE ahogy előttem írták ez google dolog.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49418) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Hogyan tudom elerni, hogy mobil-nak azonosita a bongeszot egy oldal? Leginkabb add-on nelkul erdekelne, de kieget is elfogadok. :)

Koszonom szepen.

(#49419) DS39 válasza swoody (#49418) üzenetére


DS39
nagyúr

csökkentsd le a böngésző ablak méretét, szélességben 50%-ra kb.
akkor a reszponzív oldalak át fognak váltani a mobilnézetbe.
amelyik nem ilyen, hanem fapados mint a ph jelenleg, ott meg van lehetőség linkkel mobilnézetet kérni.

(#49420) robotjatek válasza swoody (#49418) üzenetére


robotjatek
tag

Nightly-ban és Dev Edition-ben a CTRL+Shift+M billentyűkombináció elindítja a Responsive Design Mode-ot. Szerintem működik a sima Firefoxban is. Segítségével beállíthatod hogy milyen felbontásban rajzolja ki a weboldalt.

(#49421) swoody


swoody
senior tag

DS39, Comrade92:Koszonom a valaszokat, de nekem konkretan az kene mintha mobilrol lennek, hogy mukodjon m.domain....

Mukodik amugy a crrl+shift+m kombinacio ff ban.

[ Szerkesztve ]

(#49422) kispx válasza swoody (#49421) üzenetére


kispx
addikt

A user-agent-et lehet még átírni. Link

(#49423) myke01


myke01
senior tag

Vajon véletlen ,hogy Snowden is FF-t használt a róla szóló filmben , vagy a filmet a Mozilla is támogatta ? :D


[ Szerkesztve ]

(#49424) Normi™ válasza myke01 (#49423) üzenetére


Normi™
őstag

Véletlen inkább,Snowden nem használ semmit sem titkosítás nélkül,nem hiszem,hogy megbízna bármelyik Vpn szolgáltatóban,ha Tor-t használ akkor azt Tor böngészővel teszi nem hagyományos Firefox-al,bár azt is feltörték több mint egy éve.Tehát valóság alapja kb.nulla.Chat,videó hívásra is a Signal-t használja,abban az egyben bízik meg.Inkább csak olyan lényegtelen filmes dolog ez,esetleg némi promó ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49425) Noxy válasza Normi™ (#49424) üzenetére


Noxy
veterán

VPN az lehet a sajátja is. (Nekem is van)
A TOR böngészö módosított FF.
Minden FF kiegészítő megy vele.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49426) Normi™ válasza Noxy (#49425) üzenetére


Normi™
őstag

Tisztában vagyok vele,hogy Firefox alapú,ezért is írtam,hogy nem hagyományos Firefox.Kipróbáltam néhányszor kíváncsiság képen jó néhány évvel ezelőtt,de a rendszer lassúsága és a hétköznapi embernek teljesen felesleges mivolta miatt maradt is próbaszinten,plusz nem is bízom meg a rendszerben.Saját Vpn még lehet,ez hirtelen eszembe sem jutott.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49427) myke01 válasza Normi™ (#49424) üzenetére


myke01
senior tag

Gondolom , hogy promóciós fogás lehet, mivel a Mozillat nem húzták le a filmben :D ,ellenben jó pár multi céggel. Igaz,hogy nem is akkora volumenű nonprofit szervezetről van szó. :K
A Tor browsert meg nem reklámozhatta a Snowden rendezője :D a "darkwebes" mivolta miatt :DD .

(#49428) Kékes525 válasza Normi™ (#49424) üzenetére


Kékes525
félisten

TOR böngésző biztonságos, csak nem lehet maximális képernyő módban használni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49429) Normi™ válasza Kékes525 (#49428) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem normálisan működik mint a Firefox,még az F11 is.Biztonságosnak azért nem nevezném,személyes adatot,jelszavakat nem futtatnék át rajta,de ne nyissunk új frontot.

Szerk:Jah most olvastam el mit ír,ez mitől lehet?

(#49427) myke01 : Nyilván,de azért egy Snowdenről szóló filmben nem lenne az akkora meglepetés,hogy felbukkan a dark web.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49430) Kékes525 válasza Normi™ (#49429) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is müködik, csak a TOR-nál rontja a biztonságot. Erről több cikk jelent meg. Azt elismerem, hogy abszolút biztonság nincs. Én sem futtatok át rajta érzékeny adatokat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49431) Normi™ válasza Kékes525 (#49430) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,elolvastam utólag amit ír,de mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49432) Rainman05


Rainman05
tag

Azt lehet tudni mikor jön ki az új kiadása firefoxnak?

(#49433) csako válasza Rainman05 (#49432) üzenetére


csako
veterán

Igen, mert pontosan 6 hetente jön ki új. [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49434) Rainman05 válasza csako (#49433) üzenetére


Rainman05
tag

Ja akkor ma elvileg. köszi :)

(#49435) Syl válasza Rainman05 (#49434) üzenetére


Syl
nagyúr

Gyakorlatilag is. Mert már megjött. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49436) myke01 válasza Syl (#49435) üzenetére


myke01
senior tag

Sok minden nem változott ,talán gyorsabb lett valamelyest , de lehet csak "szemfényvesztés" :)) .

(#49437) Gézengúz válasza myke01 (#49436) üzenetére


Gézengúz
addikt

51

(#49438) netpeti98 válasza Gézengúz (#49437) üzenetére


netpeti98
addikt

gyorsabb lapváltás az E10s-et használóknál

Erre kíváncsi leszek. Néha kicsit sokat gondolkozott a tabváltáskor.

(#49439) Gézengúz válasza netpeti98 (#49438) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szintén, de úgy látom stimmel!

(#49440) Normi™ válasza netpeti98 (#49438) üzenetére


Normi™
őstag

Na erre kíváncsi leszek én is,a mostani verzióban tényleg elég lomha,előfordul,hogy csak tölt és tölt másodpercekig.Gyanítom,hogy kijön Linux-ra is pár napon belül ez a verzió és lehet tesztelni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49441) swoody válasza kispx (#49422) üzenetére


swoody
senior tag

Koszi szepen, nem ez az app lett aztan, de mukodott f@szam. :)

(#49442) Normi™ válasza Kékes525 (#49428) üzenetére


Normi™
őstag

Jah most esett le mi a téma,hogy újraolvastam.Képernyő felbontás alapján is tudnak követni,pár kieg. erről is kamuzik,például a Random Agent Spoofer,nem tudom Tor Browser setén mennyire hülyeség használni..

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49443) Nyíl válasza Pityu. (#49322) üzenetére


Nyíl
tag

nekem ma csinálta ugyanezt a firefox, pedig jó email címet adtam meg, direkt leellenőriztem, hogy nem e elírtam véletlenül, (cookiek engedélyezve vannak, csak a 3.féltől származók vannak tiltva) de kb a 3. próbálkozásra sikerült belépnem...

(#49444) Pityu. válasza Nyíl (#49443) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem hál isten csak elírás volt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49445) bsh


bsh
őstag

üdv,
itt is kérdezném, mert nem tudom melyik program okozza.
valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#49446) Normi™ válasza Nyíl (#49443) üzenetére


Normi™
őstag

Pityu fórumtárs esetében is volt róla szó,hogy ilyenkor azért ellenőrizd az url-t,hogy az eredeti oldalra akarsz-e belépni nem egy adathalász kamu facebook belépési oldalra.Ugyanúgy néz ki.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#49447) Pityu. válasza Normi™ (#49446) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,nekem az email címben csak egy betű tért el ezért szívatott :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49448) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék felétek, hogy a jelenlegi (linux alatti) Firefox-omban a gyors gombok nem teljesen olyanok mint ahogy megszoktam.
a ctrl+t - új tab, ez jó
a ctrl+w - tab zárás, ez jó
viszont a ctrl + szám (ugrás a számban megadott tabra) nem controllal, hanem az alt-al működik. Hogyan tudnám át állítani a ctrl-ra ? :\

Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#49449) Nyíl válasza Normi™ (#49446) üzenetére


Nyíl
tag

könyvjelzőként hozzá van adva, biztos, hogy az eredeti facebook oldal volt, de azt az 1 alkalmat leszámítva nem fordult elő ilyen és azóta is jó :)

(#49450) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,lehet e a firefox hibája amit most le írok,de nálam facebookozás közben olyan szokott előfordulni,hogy írok akár chatet akár hozzászólást de mikor mondjuk írok egy hozzászólást és át kattintok a chatbe vissza ugrik a hozzászóláshoz tudok csak írni sehova máshova olyankor frissítenem kell az oldalt és megint írhatok normálisan bárhova.Mostanában elég sűrűn el játssza ezt,csak nem tudom firefox hiba lehet e.Ja és van olyan ha írok hozzászólást rá nyomok a küldésre,de nem küldi el,viszont mikor be frissítek akkor meg látom ott van a hozzászólásom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.