Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) SharpSA válasza headhunter (#49950) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem ezek csak az asztali Firefoxxal használhatók. Nálam sem jelenik meg semmi Androidon. Vagy van valami apró trükk, amire még nem jöttem rá...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#49952) Syl válasza SharpSA (#49951) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Esélyes, hogy ezek desktop kiegészítők, csak valamiért odakeverik az androidosok közé.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49953) SharpSA válasza Syl (#49952) üzenetére


SharpSA
veterán

Fel lehet telepíteni például a Tab Mix Plus-t is, de nem használható. Nem keverik oda, hanem nincs szétválasztva a csak PC-s az Androidtól.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#49954) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan lehet egy kiegészítőt alaphelyzetbe rakni/állítani? Letöröltem újraindítás, majd újratelepítettem, de ugyan az.
Van egy beállítás amit szeretnék alaphelyzetre állítani de nem engedi.

Illetve aki használ Classic Theme Restorer-t:

Lehet beállítást importálni?
Hogyan lehet bekapcsolni az olvasó módot? (Amikor elsötétíti a képet, hogy olvasás közben ne égjen ki a szemed)

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49955) EmptyParadox válasza Predator2 (#49954) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Options -> Advanced -> Reader mode.

(#49956) Predator2 válasza EmptyParadox (#49955) üzenetére


Predator2
addikt

Ez az köszönöm.

Már csak a többi kellene!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49957) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet ezt a fost kikapcsolni, ami legutóbbi frissítés óta van? Nagyon idegesítő.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#49958) csako válasza Hegyirabló (#49957) üzenetére


csako
veterán

Éppen még nincs 100 hsz-nyira sem :P
[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49959) Hegyirabló válasza csako (#49958) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#49960) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! nem biztos, hogy jó helyen kopogtatok, de mozillán keresztül jön elő a probléma. Kerestem egy programot, és mint aki nem 14 éve gépezik, valami vírust, telepítettem a gépre. Azóta a mozilla kb fél óraként felugrik, és be akar valami book-pages oldalt hozni, sikertelenül. Más jele nincs, de ez is idegesítő. Letöröltem a firefoxot, és a mappáját, registrit is pucollta de amint visszaraktam folytatta. Hogy lehetne megszabadulni ettől? Op rendszer win10 vírusírtó nod32.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49961) =Thor= válasza SenorGrande (#49940) üzenetére


=Thor=
tag

Ez a Session Manager eddig elkerülte a figyelmem, de most felraktam, köszi.

"Megpróbálhatod régebbi verzióra visszaállítani a Profilmappát a Windows segítségével."

Ezt hogy?

Ja, és a a könyvjelzők visszaállítása után az hozzájuk tartozó ikonképeket nem lehet valahogy visszavarázsolni?

Elég átláthatatlan így, 50.000+ könyvjelző manuális megnyitása meg igencsak nehézkes lenne....

(#49962) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv mindekinek!

mit állítottam el az FF 51.0.1-be mert mindig felül akar lenni illetve nem csak akar hanem van is amíg nem rakom le vissza a tálcára más megnyitott ablakra nem tudok átváltani.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49963) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv!

Éjjel frissített a firefoxom és azóta totál homályos a betűk megjelenése, nagyon zavaró szinte használhatatlan az egész. Utána olvastam neten de semelyik megoldás nem segített, találtam egy olyat hogy az about:config alatt ki ki kell kapcsolni a gfx.content.azure.enabled parancsot de nekem ilyen nincs is ott így azt kikapcsolni sem tudom. Próbálkoztam még a hardveres gyorsítás kikapcsolásával az sem segített, sütik előzmények törlése sem járt sikerrel, VGA-hoz nincs újabb illesztőprogram sem amit frissíteni tudnék, a kijelző natív felbontáson van, minden más programban jó a megjelenítés. Egyéb ötlet?

(#49964) Roland-87 válasza Roland-87 (#49963) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Update: Sikerült megoldani a problémát!
Leírom hátha más is belefut a közeljövőben
Némi angol nyelvű keresgélés után a következőt találtam

A megoldás:
-about:config ->enter, elfogadni a kockázatot
-megkeresni ezt a két bejegyzést:
gfx.canvas.azure.backends
gfx.content.azure.backends

Ha a két bejegyzés értéke a következő:
direct2d1.1,skia,cairo
akkor fel kell cserélni a sorrendet így:
direct2d1.1,cairo,skia

Ezt mind a két bejegyzésnél meg kell tenni ezután pedig csak be kell zárni a firefoxot majd a következő indításkor már minden a régi lesz, legalábbis nálam ez jelentette a megoldást

(#49965) Nyíl válasza zorzy4 (#49960) üzenetére


Nyíl
tag

futass le egy Malwarebytesot + adwcleanert, hogy talál e valamit

[ Szerkesztve ]

(#49966) #54715584 válasza zorzy4 (#49960) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézd meg a kiegészítőket, ha van ismeretlen, töröld.
Nézd meg a kereső motorokat, ha van köztük új és ismeretlen töröld.
Törölj minden temp mappát (user mappa alatt is), üríts cachet és törölj cookiet.
Nézd meg mit telepítettél utoljára a gépre, lehet azzal mászott fel.
Ha AdwCleaner vagy HitmanPro vagy Malwarebytes nem tudja leirtani, akkor csinálj USB-s Bitdefender kulcsot és azzal ellenőriztesd a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#49967) Predator2 válasza Predator2 (#49954) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki? Az alsó már megválaszolva.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#49968) tequila2007


tequila2007
újonc

Üdv!
Pár napja a FF-on keresztül nem tudok belépni pl a jófogás oldalára. Hiába kattintok a gombra, nem jelenik meg az ablak. De egyes kereső funkciói sem működnek. Korábban is volt már ilyen gondom egy másik oldallal. Akkor kitöröltem a sütiket és a hozzá tartozó előzményeket, és megoldódott a probléma. Most is ezt tettem, de továbbra sem működik. Másik gépről működik, tehát nem a weboldal szar.
Egyik nap amikor bekapcsoltam a gépet, autómatikusan települt valami. Nem tudom, hogy mi, de nem a FF frissítése. Nem tudom, hogy azzal van-e összefüggésben, de ez most így elég szopás, hogy nem tudom használni.
Van ötlet, mi lehet a gond?

(#49969) SenorGrande válasza =Thor= (#49961) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Win 8, 8.1 és 10-nél nincs alapból bekapcsolva ez a funkció, mert ezeknél csak külső- vagy hálózati meghajtó hajlandó menteni.

Windows 7-nél akkor működik, ha nincs letiltva a Rendszervisszaállítás, mivel ez annak a része.
Menete:
Itt található az FF profil:
C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxxx.default

Ezen, vagy a Profiles könyvtáron jobbklikk -> Tulajdonságok -> Előző verziók fül. Itt kiválasztasz egyet az összeomlás előtti időből, és a visszaállításra kattintasz.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#49970) ztoldy válasza myke01 (#49900) üzenetére


ztoldy
senior tag

Gyakorlatban minél több kiegészítőt telepítesz (főleg, ha olyan, ami módosít az oldalak megjelenítésén stb.) lassíthatja a programot. Én nem látok nálad olyan "felesleges" kiegészítőket, amelynek eltávolításával gyorsulást érhetnél el.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49971) ztoldy válasza tequila2007 (#49968) üzenetére


ztoldy
senior tag

A két gépen használt biztonsági szoftverek megegyeznek? A böngészőben használt kiegészítők és beállításaik azonosak?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49972) tequila2007 válasza ztoldy (#49971) üzenetére


tequila2007
újonc

a másikon 36-os ff van, úgyhogy biztosan nem. a Beállításmenüje is tök más.
Viszont nemrég még működött. Mint mondtam, cookik törölve, előzmények nem mind, de törölve, most akkor mégis mi a gond? :F
Hol tudom megnézni, hogy mik teleültek a gépre utoljára?

(#49973) ztoldy válasza tequila2007 (#49972) üzenetére


ztoldy
senior tag

vezérlőpult - programok és szolgáltatások

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49974) tequila2007


tequila2007
újonc

"Adobe flash player 25 NPAPI" települt 14-én úgy, hogy én nem is tudtam róla. :(( :(((
Ez mi egyáltalán?
Azt egyébként láttam, hogy amikor bekapcsoltam a gépet, valami telepítése elindult, de semmit nem irt ki, csak 2 db ikont, és szólt, hogy a telepítés pár percet vesz igénybe. Namost én azt hittem, valami frissités.

(#49975) =Thor= válasza SenorGrande (#49969) üzenetére


=Thor=
tag

Ja, hogy a rendszer visszaállításra gondolsz, sajnos az nálam ki van kapcsolva...

Azért köszönöm a segítséget!

Esetleg a könyvjelzős faviconok visszaállítására nincs valami tipped?

(#49976) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehet megcsinálni azt, hogy egy profil választóval választhassak 32 bites vagy 64 bites verzió indítása között. Egyszer már megcsináltam, de amióta az 52-est feltettem nem akar működni. :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49977) ztoldy válasza tequila2007 (#49974) üzenetére


ztoldy
senior tag

Konkrétan az a FF-hoz való flash bővítmény. Nem hiszem, hogy az okozná a problémát.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49978) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szüleim gépén a Firefox-ban olyan oldalakon, ahol azonosítót, és jelszót kell beírni, a szövegmezőbe kattintva egyből megjelenik alatta egy téglalap alakú szövegbuborék az alábbi szöveggel:
"Ez a kapcsolat nem biztonságos. A megadott bejelentkezések kompromittáltak lehetnek. Tudjon meg többet."
Mi a halál ez, és ki lehet kapcsolni valahogy véglegesen ezt az üzenetet?

(#49979) csako válasza Gabesz87 (#49978) üzenetére


csako
veterán

Légyszi olvass vissza, köszi.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49980) Visormail


Visormail
addikt

Hali, amióta frissült 52.0.1-re, nincsenek adatok az about:support oldalon. Nálatok van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49981) Fandango válasza Visormail (#49980) üzenetére


Fandango
veterán

Nálam rendben van.

(#49982) Kékes525 válasza Visormail (#49980) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is rendben van.

(#49976) Kékes525:

Rendszer visszaállítást csináltam, most minden rendben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49984) Pierre75


Pierre75
senior tag

Hogyan kapcsolható be a YT material design? Addig jutottam, hogy a cookie-kat kell bizgtani, de belépve a shift+f2-vel merre kell tovább lépni és beírni a varázs sort?
f1=50000000&f5=30030&f6=4&gl=US&al=en-US&hl=en
Előre is köszönöm!

(#49985) tequila2007 válasza ztoldy (#49977) üzenetére


tequila2007
újonc

Ha azt kitörlöm, akkor mi történik? Mármint a flash-t amit feltelepített.
Nagyon egybevág a két dolog. Igaz, nem mindennap lépegetek be jófogásra, de előtte nem volt gond, és miután ez a szar feltelepült csak úgy, a nem tudom honnan, amint bekapcsoltam a gépet, majd 1-2 nappal utána próbáltam belépni és már nem adja azóta sem a belépő-ablakot.
Ha meg nem az a flash szar a gond, akkor mi?
:O

(#49986) csako válasza Pierre75 (#49984) üzenetére


csako
veterán

A legegyszerűbb, ha felrakod a Cookie Manager+-t, a youtube oldalán megkeresed vele a "PREF" sütit, és átszerkeszted a tartalmát erre:
Code: f1=50000000&f5=30030&f6=4&gl=US&al=en-US&hl=en

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#49987) Matthewus válasza tequila2007 (#49985) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam megjelenik a bejelentkezési ablak bekapcsolt Flash Playerrel, de az oldal nem használja, ha jól látom. Próbáld meg kikapcsolni a bővítmények között, valamint letiltani a többi kiegészítőt, ha van. Melyik Firefox verziót használod?

(A Flasht biztos, hogy nem a Firefox telepítette.)

(#49988) Pierre75 válasza csako (#49986) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!
Újraindítás után visszaáll a régire. Vmi beállítás még hibádzik.

(#49989) ztoldy válasza tequila2007 (#49985) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ha korábban volt telepítve flash, akkor lehet, hogy úgy lett beállítva, hogy automatikusan frissítheti magát újabb verzióra. Ahogy már írták, tiltsd le.
Még esetleg azt megnézheted, hogy ha újraindítod a FF-ot letiltott kiegészítőkkel, akkor működik-e megfelelően az oldal, mert ha igen, akkor biztosan valamelyik kiegészítő okozza a problémát.

címsorba kell írni: about:support a megjelenő oldalon megnyomni az újraindítás letiltott kiegészítőkkel gombot.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49990) tequila2007 válasza ztoldy (#49989) üzenetére


tequila2007
újonc

Kitörölten ezt a Flesh cuccot. Még a gépet is újrainditottam, de ugyanúgy nem működik a belépés
most letiltöttam ezt:
"Primetime tartalomvisszafejtő modul az Adobe Systems Incorporated-től"
Nem tudom mi ez, de hiába van letiltva, FF-ot újraindítottam, továbbra sem tudok belépni.
41.0.2 foxim van.
A kiegészítőkön belül a bővítményekben van 5 db, mind 2015 óta vannak. A probléma kb 1 hete lépett fel. A gép állandóan frissítgeti magát de gőzöm sincs, olyankor mi a lósz...t csinál, mik állítódnak át, stb.

Egyéb ötletek?

:W

(#49991) EmptyParadox válasza tequila2007 (#49990) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Letiltott kiegészítőkkel, üres profillal próbáltad tesztelni?

(#49992) ztoldy válasza tequila2007 (#49990) üzenetére


ztoldy
senior tag

Szokásos vizsgálatokat megcsináltad? Malwarebyte, adwcleaner stb.?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49993) csixy


csixy
addikt

Mi a x@rnak teszik bele ezt a moslékot, ha úgyis kikapcsolja mindenki?

Ha a http -t kijavítom https -re , akkor meg nem enged be az adott oldalra.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#49994) #41133696


#41133696
törölt tag

Tab Memory Usage 0.2.7

Complete YouTube Saver

Ezeket most kezdtem el használni, szerintem nagyon jók :)

(#49995) ztoldy válasza #41133696 (#49994) üzenetére


ztoldy
senior tag

Még ajánlom az advanced mute list plugint. Automatikusan nemítani lehet vele domain-eket, így a háttérben véletlenül sem szólal meg az oldal. Úgy is beállítható, hogy minden új fület némítson.

@csixy: attól, hogy átírod kézzel https-re még nem lesz az, gondolom ezért nem megy, elég nagy kockázat lenne, ha így megkerülhető lenne :)

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#49996) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Pár napja elkezdett külön keresési javaslatokat dobni a google jobb felső sarokban lévő keresési sávba írva. Lehetetlen kikapcsolni. Mit kezdjek vele? Sőt most már csak ezeket adja be. A színe a keresett tételeknek babakék. Én gyűlölöm......
Megoldás?

(#49997) EmptyParadox válasza tzsolesz (#49996) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Options -> Search -> Provide search suggestions elől a pipa kivételével nem szűnik meg?

(#49998) Visormail


Visormail
addikt

Az https://addons.mozilla.org oldalon, hogy lehet kedvencekhez adni egy kiegészítőt? Nem találom már jó ideje a szívecske ikont, meg még valami gyűjteményhez adás gombot, amik korábban voltak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#49999) zorzy4 válasza #54715584 (#49966) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm! Megnézem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#50000) tzsolesz válasza EmptyParadox (#49997) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha hazaérek megnézem. Az biztos hogy a beállításokban nem találtam eddig rá gyógyszert.....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.