Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- [K2]: AnyDesk átverés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- hcl: Mér' nem mér?
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája – egy Ikea-horror igaz története
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
DarkByte
#25446
üzenetére
A gyárilag kielégítő teljesítményt nyújtó pico- és paneltápos megoldások sajnos mind a mai napig a már eleve rétegigényt képviselő Mini-ITX témakörön belül is amolyan mostoha területnek számítanak. Nem jellemző, hogy akár több 3.5"-es HDD-t fogadó NAS házikót építsenek köréjük. Az általad linkelt Chenbro ház a ritka üdítő kivételek egyike (és nem, most hirtelen nem tudnék másikat mondani).
Ha nem riadsz vissza a barkácsolástól, azaz a pico/paneltáp és a 3.5"-es HDD-k (ATX és SFX tápok helyén történő) rögzítésének kialakításától, akkor máris reménytelibb a helyzet. Jó lehet például:
- 2db esetén a Silverstone ML05 és ML06
- 3db esetén a Chieftec BT-02 és BT-04
- 4-6db* esetén a Cooler Master Elite 110 és Cooltek V6. Ezek mellett szól továbbá, hogy a 4-6db HDD-t egymás mellett könnyen át lehet szellőztetni 1db 120/140mm-es ventivel, pláne, ha a ház elől és hátul is perforált.Vagy ha nagyon nem akarsz barkácsolni és nem gond, ha nagyobb térfogatú, mint ami feltétlen kellene, akkor a Fractal Design Node 304-et érdemes szemügyre venni.
* esetleg kis kreativitással még több
Új hozzászólás Aktív témák
- LEGO klub
- Synology NAS
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- Mobilinternet
- Minden PC-ből konzolt csinálna a Microsoft
- Milyen autót vegyek?
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Vác és környéke adok-veszek beszélgetek
- Kivégezheti a kisebb VGA-gyártókat az NVIDIA döntése
- További aktív témák...
- ASUS ROG Strix X570-F Gaming Alaplap
- Trident Z5 RGB DDR5-7200 CL34-45-45-115 1.40V 32GB (2x16GB)
- ASUS Prime B550M-K alaplap 24 hó gari
- Laptop memória 32gb-os/Kingston KCP432SD8/32/ 2TB NVME SSD PM9A1A 50ezer
- RAM Bazár!!! Corsair, Hyperx, minőségi fémházas DDR4-es RAM-ok kiárusítása 8-32 GB-ig akár KIT-ben i
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- magyar billentyűzet - 165 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Apple iPhone 13 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:100%
- Gamer PC /Ryzen 7 9800X3D, 32GB RAM, 1TB SSD/ akciós áron eladó! BeszámítOK!
- AKCIÓ! Apple Studio Display 27 5K Nanotexturált üveg monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

