Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) viperabácsi válasza AxBattler (#24246) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mennyit jelent az hogy réz magos?Van egy Új 4770 hűtőm azt tegyem fel az i3 -ra? Jobbak lesznek a hőfokok, vagy csak a tudat , hogy a réz magos jobb?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24252) AxBattler válasza Mercutio_ (#24248) üzenetére


AxBattler
félisten

Kb. feleannyit, mint amit patomi linkelt lejjebb; 1k HUF-nál biztos nem adnék érte többet.

(#24251) viperabácsi
Nem tudom, méréssel nem hasonlítottam össze a kettő teljesítményét, de engem kellemesen melenget a tudat, hogy ez jobb. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24253) rover45


rover45
senior tag

Srácok, érte ez mennyire reális ár?

(#24254) shteer válasza rover45 (#24253) üzenetére


shteer
titán

Hasznalatra keszen atadva korrekt.

..szerintem jónak tűnik

(#24255) rover45 válasza shteer (#24254) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, akkor asszem meg megveszem :)

(#24256) Pista0001 válasza patomi (#24247) üzenetére


Pista0001
addikt

A kategóriához képest annyira szemtelenül "olcsó" volt, hogy egy legyintéssel elintéztem a hiányosságokat. 100 négyzetcentit foglal csak az asztalon :D

(#24257) rover45 válasza Pista0001 (#24256) üzenetére


rover45
senior tag

Én 2 napja adtam el az enyémet :) Nekem nem jött át, így visszatérek a gyökerekhez :D ITX :)

(#24258) rover45


rover45
senior tag

Van itthon egy Asus P8H77-I és egy Asrock H77M-ITX alaplapom is.
Ti melyikbe tennétek inkább egy i5-2500K-t és miért?

(#24259) AxBattler válasza rover45 (#24258) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon helyes, hogy visszatértél, ez a helyes Út! :DD

Asus: sok STA-csati, és (gondolom) +1 év gari.
Asrock: 7.1-es kodek, digi power.

Én az utóbbit raknám alá, de Te tudod, mire van szükséged.

(#24260) Mercutio_
Hm, ja, én is inkább azt dobnám. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24260) Mercutio_ válasza rover45 (#24258) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek mellé minek a H61MV-ITX-es cucc?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24261) rover45 válasza AxBattler (#24259) üzenetére


rover45
senior tag

Megmondom őszintén sokkal szimpatikusabb nekem az az Asrock. Egyszerűen gyorsabbnak tűnik, stabilabbnak, érzésre jobban össze van rakva. Jobb a bios-a, jobb a támogatása.... jobban tetszik, mint az Asus.
Az Asust újonnan vettem magamnak, a Asrockot használtan a szüleimnek. Azóta az Asus az öcsémhez került. De egyik helyen sincs szükség valójában olyan teljesítményre, mint amit biztosítana a deszka, így (és itt válaszolok Mercutio_-nak is) amelyiket ki veszem a forgalomból, az alá teszem be ezt az új H61es cuclit ;)

(#24262) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok.

Egy ITX-es gép építésén töröm a fejemet. Nagyjából összeállt, hogy mik lesznek benne:
-PicoPSU 160 XT(honnan lenne érdemes megvenni?)
-Dell DA-2(12V*18A, ami 216w, erről látnám el a PicoPSU-t és a procit árammal. Az utóbbi jó megoldás lenne?)
-Celeron G1820 > i5 4440/4570/4590-re cserélném le
-GTX 750 Ti(az i5-tel együtt venném)
-(1×)4GB HyperX Fury RAM(még vennék egy ilyen modult a procival)
-ASRock B85M-ITX vagy Gigabyte B85N(a Giga 1-2 ezressel olcsóbb) > melyik legyen?
-valami WD 2,5" HDD
-SSD > később venném az i5-tel, még nem döntöttem el, hogy melyik legyen
-Egy "testreszabottá gányolt/moddolt" fekete színű(kívül-belül) ITX-es ház, plexivel > ezért szeretném, hogy sötét színű, lehetőleg fekete hardverek legyenek a gépben

HTPC-nek, haverokkal LAN-ozós gépnek szánom.

Alaplapnak néztem a Gigabyte B85N Phoenix-et is, de az nem jön be annyira(csak a színe miatt).

[ Szerkesztve ]

(#24263) viperabácsi válasza rover45 (#24261) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom , de nekem a legtöbb lapom asus volt , majd vettem 1 asrock -ot és 2 napig volt az enyém.Egyszerűen nem tudtam átlátni a biosát ASUS után.Most Asus z87i-prom van meg egy Gigabyte GA-B85 n .Ezt csak azért írom mert te pont Asus-t nem zudod megszokni.

(#24262) DR|FTK|NG Szerintem a Gigát vedd mert ott van mSata és minipci-express is.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24264) rover45 válasza viperabácsi (#24263) üzenetére


rover45
senior tag

Oh, világ életemben Asusos voltam/vagyok :) Nagyon szeretem a cuccaikat és soha semmi holmijukban nem csalódtam eddig :) Máig van egy tusl2-c lapom, benne egy 1740re húzott Cerkával, meg egy Asus iPanellel, imádom :)
Valójában Asrock holmim nem volt soha, mint most ez a H77M-ITX, de nagyon nagyon pozitívan csalódtam benne, jobb vételnek érzem, mint a P8H77-ITXet újonnan :)
Gigabyteom sem volt soha, talán max egy billentyűzet :)
Előítéletes vagyok a Gigabyte márkával, pedig belegondolva okom nincs rá :)

De ez szerintem így van rendjén, hála az égnek különbözőek vagyunk :)

(#24265) viperabácsi válasza rover45 (#24264) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem most a Giga b85N tűnik ár/érték arányban a legjobb vételnek.Nekem van most egy i3 4130 procival 2x4 gb rammal, elég jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24266) rover45 válasza viperabácsi (#24265) üzenetére


rover45
senior tag

Jól hangzik :) Gondolom nem akad sűrűn :)

(#24267) DR|FTK|NG válasza viperabácsi (#24263) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm :R

(#24268) viperabácsi válasza rover45 (#24266) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azért az adatlapomon lévő erősebb gép ami igazán jó.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24269) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Na, mivel hogy lejárt a szerkesztési időm, és még szerettem volna valamit írni az előző HSZ-embe, azt ide fogom írni.

Erre még mindig várok válaszokat. Alaplap téren, most úgy állok, hogy a Giga egy kicsit jobban tetszik.

(#24270) viperabácsi válasza DR|FTK|NG (#24269) üzenetére


viperabácsi
addikt

A cerka már megvan , vagy most vennéd?Szerintem irtó gyenge kár megvenni (arra amire használni szeretnéd vegyél i3-at és azt nem is kell cserélned a kártya érkezésekor.Egyből megvenném az SSD-t mert a leginkább az hozza a sebesség különbséget .

Én i3 + MSI 7850 2gb kártyával 2x4 gb rammal és egy ocz SSD -vel, tökéletesen tudtam multiban is gamézni.Black Ops , MV3 , Crysis ---24" monitor 1920x1200 felbontáson.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24271) DR|FTK|NG válasza viperabácsi (#24270) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Most venném, sajna csak ennyire van keret. Eredetileg is egy i3+GTX 750 TI+8GB RAM-ot terveztem, de nekem az i5 jobban tetszik.
Az asztali jóval erősebb lesz(SSD, i7, GTX 660 > ezt tartom meg).

(#24272) Mercutio_ válasza DR|FTK|NG (#24271) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha még belefér inkább G3220-at a magasabb freki és a 2 helyett 3MB L3 cachet meghalaljak a játékok és ott, ahol a game nem használja a 2-nél több magot nem lesz nagy difi az i3-hoz képest.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24273) DR|FTK|NG válasza Mercutio_ (#24272) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A G3220-at is néztem(H81M-ITX lappal :DDD ), talán az lesz B85 mellé, ha a keret engedi.

(#24274) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Keresgéltem házat a neten és ebbe a tesztbe botlottam. végül is ez is Mini-ITX, Digital Storm Bolt II. Bocs ha volt már.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#24275) shteer válasza sysrq (#24274) üzenetére


shteer
titán

durva kis out-of-box pc :)

..szerintem jónak tűnik

(#24276) flashpointer


flashpointer
őstag

Segítenétek a végső döntésben, a válogatásban oda jutottam hogy a hd2500 igp helyett egy gt730-as megfelelne, főképp mert elvileg 35-50w körül fogyaszt. típuson belül mindegy a márka? Illetve a fogyasztásukban lehet eltérés mert egyik márka 38w-ot ír másik meg 48-at igazából apróság de ha azt nézzük 25% eltérés :)

zotac gt730 1gb ddr5
MSI gt 730 1gb ddr5
gainward gt730 1gb ddr5

(#24277) flashpointer válasza flashpointer (#24276) üzenetére


flashpointer
őstag

Jó most látom hogy a gtx 750 csak egy tizessel drágább úgyhogy tárgytalan :)

(#24278) shteer válasza flashpointer (#24277) üzenetére


shteer
titán

Na azert :)

..szerintem jónak tűnik

(#24279) flashpointer válasza shteer (#24278) üzenetére


flashpointer
őstag

Az a problem végül is elég lenne a gt730 tudása is de így már rettentő drága a 750-hez képest viszont a 12v 10A tápegységem lehet nem szeretné a 110W tdp-t és akkor egy paneltáp is kéne adapterrel. De mindig ez van gépvásárlásnál úgy indul hogy x összegből megúszom erre több mint duplája összejön a végére :D

(#24280) AxBattler


AxBattler
félisten

Deepcool HTPC-200 a heti merítésben jó kis cuccnak tűnik, de ugyanennyiért versenyez a Raijintek Zelos, és arra már 3 hőcsövet terveztek 2 helyett.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24281) Ispy


Ispy
veterán

Beüzemeltem az új házat, akit érdekel katt ide.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24282) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Sziasztok!

Tanácsokat, véleményt szeretnék kérni a topik lakóitól.
Jelenleg bő 2 éve üzemel nálam teljes megelégedésre egy HP Proliant N40L microserver, azonban most elgondolkoztam a topikba betévedve, hogy megérné-e egy miniITX-es konfigot összeraknom melléje.
A Proliant tök jó, teszi a dolgát 8GB RAM + 1 SSD+5 HDD társaságában, viszont mivel nem csak FTP szervernek, távoli asztalnak vagy filmezős gépnek használom szinte a kezdetektől, hanem kvázi ezen dolgozok napi szinten, így gyakran már érzem, hogy a gépben levő AMD proci már nem elég bizonyos dolgokra (értem ezalatt pl. az Adobe Indesign/Photoshop és Sony Vegas használatát, illetve hogy távoli asztal módban is gyakran el kell érnem a gépet) és a felhasználói szokásaim miatt (sok program fut fut párhuzamosan) is időnként többet gondolkodik a rendszer. Az SSD-s OS miatt és az elengedő RAM-al csakis a procira gondolok, mint szűk keresztmetszet.

Gyakorlatilag a Proliant "kistestvérét" szeretném összerakni, hasonló funkciókkal de erősebb procival, hasonló vagy jobb fogyasztással. Talán a Proliantos fórumban olvastam valakitől, hogy a Gxxxx Celeronok erőben 2-3x jobbak hasonló fogyasztással, mint a Proliant AMD procija. Ezt valaki meg tudná erősíteni nekem, hogy tényleg ennyivel erősebbek a Celeronok?
Szeretnék több vinyót is tárolni benne az tárhely elérhetősége miatt. illetve a Proliantból áttenném a H6450-es VGA-mat is majd. A Proliantnál az is zavart mostanában, hogy nem Gigabites a hálókártyája, viszont a nagyobb gépem és közte gyakran mozgatok sokgigás videókat.
A költségeket ésszerű határok között szeretném tartani, mondjuk úgy, hogy a legjobb ár érték arányú megoldásokat keresem a lehetőségekhez mérten :)

Némi keresgélés után az alábbiakat szedtem össze tervnek:

-Cooler Master Elite 130 Advanced ház (2xUSB3 kivezetés, tágas, jó hűtése van, sok férőhely) - 12K
- FSP-350-60APN (több vinyó miatt nem merek 90W-os PSU-t tenni bele) - 8K
- Asrock 1155 H61MV-ITX (a tervek szerint 1 SSD és 3 db 2 v 3 TB-is 3,5"ös vinyó menne hozzá) - 13K
Intel Celeron G1610 proci BOX - 8,5K
Intel Celeron G3220 proci BOX - 14K - egyelőre a két proci közt vacillálok, nem tudom megér-e a 3220 +6K-ja ennyi felárat az igényeimhez :)
4 GB Kingston DDR3-1333 RAM - 10K
---------------------------------------------------------------------
+ szerverből átjönne: 120 Gb-os Kingston SSD + 3 x 3 TB HDD
+ Sapphire HD6450 VGA átjönne még

Szerintetek ez így megfelelő és jó arányú vagy tudtok jobb alternatívát írni?

Előre is köszönöm a véleményeket! :R

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24283) shteer válasza Cickánykoma (#24282) üzenetére


shteer
titán

1150-es platformot is nezted?

..szerintem jónak tűnik

(#24284) AxBattler válasza Ispy (#24281) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, jól néz ki!
Csak egy SSD-vel használod?
Milyenek a hőfokok?

Tetszik a Metis, de van vele néhány gondom:
- a táp szívhatná előről a levegőt, és lehetne sfx szabványú (így talán beférne előre, a táp fölé egy 80mm-es venti);
- az ablakos változat jobban tetszik, de azon meg nincs oldalsó rács;
- a felül elhelyezett hdd-t nem hűti semmi, gondolom nem 30 fokos terhelés alatt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24285) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm. A Silverstone SG12-prototípus eddig elkerülte a figyelmemet: úgy tűnik az Elite 120 belső dizájnját vették át, mATX méretben, ps/2-es táppal, SST stílusban, előlapi fogantyúval, két felső 80mm-es ventihellyel. Kérdés, hol jön be a levegő?


A hátsó az.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24286) Cickánykoma válasza shteer (#24283) üzenetére


Cickánykoma
tag

Nem, az 1150-es platformot nem néztem. Milyen értelemben kérded? Van jobb/olcsóbb megoldás ott? :)

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24287) Polllen válasza Cickánykoma (#24286) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mondjuk olyan, hogy Intel Celeron G3220 nincs. A G3220-s pentium és L1150-s a proci foglalata.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24288) shteer válasza Cickánykoma (#24286) üzenetére


shteer
titán

Csak mert a G3220-hoz minimum H81 lap kene :)

..szerintem jónak tűnik

(#24289) burny válasza AxBattler (#24285) üzenetére


burny
aktív tag

Nagyon praktikus az a fogantyú az elején. Az tényleg el tud dönteni 1-2 kérdéses helyzetet egy lan-party-n :D

(#24290) AxBattler válasza burny (#24289) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos nem látni, hogy a vázhoz, vagy csak az előlapi panelhez rögzítették - pedig tényleg praktikus lenne tudni... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24291) Cickánykoma válasza shteer (#24288) üzenetére


Cickánykoma
tag

Oké, most már leesett, mit néztem félre :B
G3220-hoz ez már jó alaplap lenne? -> GIGABYTE GA-H81N-D2H (s1150)
Korábbi hsz-ekben volt ajánlva.
A kérdésem még áll továbbra is, hogy megér-e felárat a G3220+H81 kombó (kb.30-31K) a G1610+H61-el (kb. 21K) szemben teljesítmény és fogyasztás szempontjából? :) (lásd amilyen felhasználás igényeket vázoltam a hosszú posztomban)

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24292) rover45


rover45
senior tag

Nah, tegnap este átvettem az új szerzeményem.
Jelenleg így néz ki :D

Alapból soha nem vettem volna ilyen házat, olyan semmilyen, jellegtelen, kommersz, de végül is nem rossz. Meglehet vele barátkozni. Az eddigi pár literes házaimhoz képest bőséges a hely benne. Kicsit furcsa, hogy az egyik 3,5"-os hely az alaplap fölött van, a másik pedig a táp fölött.

Egy kérdés, a legelső képen a házhoz kapott táp adatai láthatóak. Bemerjem ezt üzemelni egy i5-2500k mellé? Egy ssd, egy noti hdd, és 2x2GB 1600Mhz kerül még az Asrock H77M-ITX-re.
Fogyasztásmérővel a gép cirka 75-85W-ot eszik.

Az előző tulaj feketére festette a ház belsejét, de gyakorlatilag elég kézzel hozzáérnem a festékhez és jön le. Ezt orvosolni fogom, a ledeket már fehérre forrasztottam. Rendben lesz ez :)

(#24293) shteer válasza Cickánykoma (#24291) üzenetére


shteer
titán

kicsit sántít a 2 combo

H61 + Celeron vs H81 + Pentium? utóbbi jóhogy aránytalanul drágább

tehát
ASROCK H61MV-ITX + INTEL Celeron G1610 2.60GHz 1155 BOX
14.540 + 9.589 Ft > 24129
vs
GIGABYTE GA-H81N-D2H + INTEL Celeron G1820 2.70GHz 1150 BOX
17.857 + 9.741 Ft > 27598

+1 év gari a Giga lapra, USB3 + SATA3 és egy újabb CPU széria - így már megéri szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#24294) flashpointer válasza rover45 (#24292) üzenetére


flashpointer
őstag

Nincs semmi baj azzal a táppal :)

(#24295) shteer válasza rover45 (#24292) üzenetére


shteer
titán

persze, jó az a táp :K

biztos sima spray festék, megfelelő felületkezelés nélkül - leesik az egy kis szellőtől is

vékony zsugorcsövet tehettél volna a forrasztásokra :B

..szerintem jónak tűnik

(#24296) rover45 válasza shteer (#24295) üzenetére


rover45
senior tag

Tápos dolgot köszönöm :) Ilyen vékony nem volt itthon, de van más igényes megoldás rá a szigszalagon kívül ;) :P

(#24297) Cickánykoma válasza shteer (#24293) üzenetére


Cickánykoma
tag

Köszönöm a javaslatot, Fővezér! :D :R

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24298) viperabácsi válasza rover45 (#24292) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem nem mennek a te linkjeid , pedig szivesen megnéztem volna

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24299) Ispy válasza AxBattler (#24284) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, csak SSD-vel, a router másik végén csücsül egy NAS 6TB-vel, az elég tárolásra, a gigabiten meg nincsen gond a sebességgel.

Netezés közben a proci 33 fokos, az alaplap 30, 1800-as CPU venti fordulat és 800-as ház venti fordulatszám mellett.

Elsőre nekem jobbnak tűnik a szellőzése, mint a Chieftec BT-02b-nek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24300) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Most kezdenék egy ITX konfig építéséhez, de valami hasonlót szeretnék készíteni!

A tápegység kérdés nem tiszta nekem, nem tudom milyen paneltápok vannak, melyikkel milyen konfigot lehet meghajtani, de egy hd 7750 vagy valami hasonló kis fogyasztású VGA is a konfig része lenne, mi tudja ezt meghajtani?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.