Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Garold válasza Joke21 (#24196) üzenetére


Garold
senior tag

Mint írtam korábban is, én is ebben a cipőben járok amiben Te.

Én inkább kiadok érte többet és veszek egy eredetit, a koppintottnak kérdéses a hosszú távú működése.
Az a baj hogy ebay-ről eredetit rendelve a postával együtt drágább a picopsu mint az itthoni boltban. :O

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24202) Joke21 válasza Garold (#24201) üzenetére


Joke21
aktív tag

Ok, de honnan tudod, hogy melyik eredeti, ami az ebay-en van? Sőt, honnan tudod, hogy amit itthon kapsz pl a wireless-boltban, az eredeti?

(#24203) burny válasza Pista0001 (#24200) üzenetére


burny
aktív tag

És nem fog a vga 90 Celsiusnál visszavenni hogy ne olvadjon meg a műanyag borítás :DDD

(#24204) Garold válasza Joke21 (#24202) üzenetére


Garold
senior tag

Képek, alkatrészek, feliratok elhelyezése alapján. Plusz a kínai koppintások nyák-ja csak 1 NYÁK-ja van, az eredetin 2 nyák van.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24205) Joke21 válasza Garold (#24204) üzenetére


Joke21
aktív tag

Ez is eredetinek tűnik, de ezen is csak egy nyák van. Ugyan ilyen van a wireless-boltban is.

[ Szerkesztve ]

(#24206) Pista0001 válasza Garold (#24204) üzenetére


Pista0001
addikt

A 150XT és a 160XT egy nyákos.

Joke21: Mert az az is. Ha jól emlékszek attól az eladótól vettem én is.

burny: ja, két esélyes. Vagy halkabb mint a BRIX, de ugyanolyan meleg, vagy kevésbé meleg, de ugyanolyan hangos. Ami viszont biztos, hogy drágább lesz. A RoG túl jó márkanév ahhoz, hogy olcsón adják.

[ Szerkesztve ]

(#24207) Garold válasza Joke21 (#24205) üzenetére


Garold
senior tag

mela culpa...én a 80-90W-os verziókat néztem, a "nagyoknak" nem néztem utána! :U

Szerk.: Ennél az eladónál viszont a 90W-os is 1 nyákos :F

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#24208) Pista0001 válasza Pista0001 (#24206) üzenetére


Pista0001
addikt

Gyorsan utánanéztem, a BRIX is k...a kutya drága

(#24209) #25954560 válasza Pista0001 (#24208) üzenetére


#25954560
törölt tag

az. pedig en is acsingoztam utana. az amd-s raadasul bazari is az en izlesemnek.
viszont ha csinalna pl a realan egy alu hazat neki a muanyag helyett... hmmmm :) ...es akkor a kezem a bilibe er.

(#24210) fricc_


fricc_
tag

Mondana valaki egy véleményt erről az elképzelésről?

(#24211) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, újból építkezek :) Ami fix, az az hogy i5-2500k.
E köré szeretnék építeni valamit, lehetőleg Asus vagy Asrock Z-s alaplappal, illetve Raijintek Metis lenne a kiválasztott házam :) Egyenlőre dvga nélkül, paneltáppal.
Vélemények, ötletek, esetleg eladó alkatrészek? :)

(#24212) viperabácsi válasza rover45 (#24211) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ekkora házba kár lenne belebonyolódni a paneltápba szerintem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24213) shteer válasza rover45 (#24211) üzenetére


shteer
titán

paneltáp mikor ATX is belemegy? ugyanmár :) minimum SFX és akkor mehet bele hosszú vga is duplaventis halk hűtéssel

..szerintem jónak tűnik

(#24214) HisHis válasza fricc_ (#24210) üzenetére


HisHis
csendes tag

Kis fogyasztású, passzív hűtésű, az alaplapra integrált Celeron processzoros lapokat (J1800, j1900, j2900) is megnézheted, mert a jelenlegi igényeidet bőven tudják.

Írtál egy helyen a későbbi fejlesztésről, ami miatt ez hátrány.

Nekem most ASROCK Q1900-ITX alaplapom van (J1900 as processzorral); LCPOWER 75W-os házzal (ez kb a legolcsóbb ház, más előnye nem jut eszembe); 2,5"-os vinyóval.
Hangja akkor van, ha valamelyik progi jobban leterheli a procit, mert a házra szerelt plusz 4cm-es ventilátor 50°C-nál kapcsol be.
Billentyű nélkül simán indult.

(#24215) fricc_ válasza HisHis (#24214) üzenetére


fricc_
tag

Köszönöm, körbe nézek Intel fronton is :-)

Feltételezem, hogy neked az LC-1350mi 75W-ös házad van.

Néztem a gyártó honlapját, de nem derült ki, hogy az előlapi csati az usb3-as-e?

(#24216) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
55-65W - os Intel procira Realan E-D3-ba milyen lapos /halk coolert javasoltok 5-8k max összegig (olcsóbb is jó G3220-ra nem költenék majd procinyi összeget)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24217) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#24216) üzenetére


Mercutio_
félisten

Illetve ha van valami olyan olcsó toronyhűtő ami felrakható úgy, hogy a ventije a ház teteje felé tolja a levegőt és elfér ATX táp és gtx750 LP mellett az is jó, gondolom olcsóbb /hatékonyabb /halkabb lenne :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24218) rover45 válasza shteer (#24213) üzenetére


rover45
senior tag

és viperabácsi:
2 éve használtam én a Prodigy-t is paneltáppal és dvga nélkül :D Volt bent tér, az biztos :)
Egy bármilyen atx vagy sfx táp, mennyivel eszik többet, mint mondjuk egy 120-150 környéki paneltáp?
Illetve "zajosabbnak is zajosabb" elvileg, nem? De győzzetek meg :)

(#24219) Polllen válasza rover45 (#24218) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs csendesebb a passzív tápnál... Főleg nem egy sfx. Ha elég kraftot ad a paneltáp, meg amúgy is van, felesleges cserélni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24220) HisHis válasza fricc_ (#24215) üzenetére


HisHis
csendes tag

Előlapon usb2-es van.

(#24221) viperabácsi válasza rover45 (#24218) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt értem , de akkor vegyél egy antec 110 vesa házat abban megértem a paneltápot , és neked elég is lenne.

NEM tudom megnyitni a linkedet

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24222) rover45 válasza viperabácsi (#24221) üzenetére


rover45
senior tag

Van jelenleg is egy Antec ISK100 házam otthon :) Nagyon szeretem, most épp a szüleim használják :)
Abban egy i3-3220T van és szerintem értelmes zajszint mellett ennél komolyabb dolgot nem is kell beletenni ebbe a házba :)
De szeretnék valami komolyabbat, amit szívem szerint szintén némának építenék.
Annyiban adok igazat az atx tápnak, hogy idővel szívesen tennék bele valami komolyabb vga-t, bár egyenlőre tökéletesen elégnek érzem az integráltat magamnak.
Az atx táptól csak a hangja és az esetleges többletfogyasztás riaszt vissza.
Itt a [link] a paneltápos Prodigy-ről :)

(#24223) patomi


patomi
őstag

Sziasztok. Azért fordulok hozzátok,mert a házas topikban tuti nem kapnék választ rá. Tehát a kérdésem, ebben a házban: Lian Li PC-Q07 nem főzném meg a rendszerem? Olvastam SK. tesztjét is, viszont mások véleményére is kíváncsi lennék. Ami benne lesz: i3 4330 (IGP-vel használom), egy 3,5" vinyó és egy 2,5" SSD, no meg ODD. Ha esetleg van más tipp szívesen meghallgatom. A cél,hogy kb. 20x20cm alap terülten elférjen.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24224) AxBattler válasza patomi (#24223) üzenetére


AxBattler
félisten

Nézegettem én is ezt a házat, de gáz, hogy nincs egyetlen házventi sem benne - legalább az előlapra rakhattak volna egyet, mint a Q11-esen (bár az egy kicsit nagyobb darab). Ebben a kategóriában én a Cooltek U2-t venném a látványos ablak, a hátsó venti, és a rugalmas belső alakíthatóság miatt, viszont ebben nincs ODD.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24225) imibogyo válasza AxBattler (#24224) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen a Cooltek U2-t én is csak ajánlani tudom. :K

Ja tényleg a házad ugyan nem került átalakításra, viszont új otthonra talált.
Műhelygép lett belőle a CNC-hez. :D

[ Szerkesztve ]

(#24226) AxBattler válasza imibogyo (#24225) üzenetére


AxBattler
félisten

:C Akkor minden bejött!
Az U2-es neked milyen konfigot hűt(ött)? És mennyire hatékony a hűtése?

Már kérdezni akartam, hogy milyen TV-t használsz monitornak?
Bevált? Nem égeti ki a szemed olyan közelről? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24227) imibogyo válasza AxBattler (#24226) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen-igen, már csak múltidő. Most ezt nyúzom.
Már csak be kellene fejeznem.

A volt konfigom:
- i7 3770k + Mugen 2
- 8 GB Corsair LP
- ASUS 760 DC2 Mini (csak két hétig, nincs is róla kép, utána eladtam az egészet)
- Samsung SSD + 3TB WD Green

Semmi bajom nem volt a hőfokokkal. Még a gyári hátsó ventit sem használtam, bár tény, hogy sokszor lenn volt az oldallap, mert szeretem nézegetni a gépeim belsejét. De a Mugen 2 úgy áttolta levegővel ezt a kis dobozt, hogy jók voltak a hőfokok.

A TV egy Samsung 40"-os FHD LED-es. Nem tudom a pontos típusát fejből (talán Un40eh5300, de ez nem biztos egyáltalán). És nem égeti ki a szemem. Kicsit kevés mondjuk a FHD ilyen távolságra, de a 4k még messze van nekem (mármint anyagilag, mert most minden fölös pénzemet a műhelyfejlesztésbe ölöm). ;)

[ Szerkesztve ]

(#24228) patomi válasza AxBattler (#24224) üzenetére


patomi
őstag

Köszi, tetszetős az U2 is. De az U1 is szimpi, csak HDD nem fér bele a 2db. bár ezt meg tudnám oldani, illetve ebben sincs ODD hely.. (ok én ilyen maradi vagyok :D )

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24229) AxBattler válasza imibogyo (#24227) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez mind belefért egyszerre az U2-be, Mugen-nel, elfogadható hőfokokkal??? :Y
HDD-hőfokokkal sem volt gond?

Nem semmi, gondolom legóztál eleget az kábelekkel, mire elrendezted. De akkor lehet, hogy beszerzek egy ilyet, vagy egy U3-at, az én konfigom amúgy is karcsúbb...

A TV-t azért kérdeztem, mert nekem az 1200p 24"-on kicsit szemfárasztó 30-40cm-ről.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24230) Pista0001 válasza patomi (#24223) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem teljesen jó kis ház, nem lesz semmi gondja annak a konfignak benne. Van egy a polcon, konfig már nincs benne, mert még kisebbre váltottam.

(#24231) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#24217) üzenetére


Mercutio_
félisten

#24216-7-re tipp? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24232) patomi válasza Pista0001 (#24230) üzenetére


patomi
őstag

USB2.0 vagy USB3.0? Gondolom "útban van" :DD ,csak a helyet foglalja?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24233) AxBattler válasza Mercutio_ (#24231) üzenetére


AxBattler
félisten

Én az i3-ra a gyári rézmagos megoldást használom MX2-es pasztával, és elég.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24234) AxBattler válasza AxBattler (#24233) üzenetére


AxBattler
félisten

+ lehet, egyszer majd házilag cserélem a ventijét egy ilyenre (ha ráfér :D ):
ARCTIC COOLING F12 Pro PWM

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24235) Pista0001 válasza patomi (#24232) üzenetére


Pista0001
addikt

Van hozzá mindkettő. Gyárilag 2-es volt, de van hozzá alaplapra köthető 3-as aljzatom, ami tökéletesen passzol a gyári helyre. Útban épp nincs, de... áprilisig Franciaországban marad :)

(#24236) patomi válasza Pista0001 (#24235) üzenetére


patomi
őstag

:R És mi lett a még kisebb? ha megkérdezhetem..házügyileg persze.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24237) Pista0001 válasza patomi (#24236) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem ház, barebone. Intel NUC Ivy i3-mal

(#24238) imibogyo válasza AxBattler (#24229) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, simán. Itt láthatod jobban. SSD-t feltoltam a táp elé, HDD maradt lenn. Amikor bekerült a VGA is, akkor előre fogattam fel a merevlemezt, valahogy így. Azért csak "valahogy így", mert nem volt kedvem szétszedni a gépet, ezért gumiszalaggal fogattam fel utólag, nőgyógyász mozdulatokkal. :D

Igen az U3 nekem is kiszemeltem, sőt én örülnék egy U4-nek is ATX verzióban, de ugyanezzel a formatervvel és elrendezéssel. Nekem a W2 és társai annyira nem jönnek be, de ha nem sikerül eladni az alaplapomat, akkor muszáj leszek ilyenben gondolkodni. :K

(#24239) Mercutio_ válasza AxBattler (#24233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van itthon egy TT Slim X3, 1 cm-el alacsonyabb mint a gyári és van rajta heatpipe, de hangra nem tűnik halkabbnak - igaz a gyári se hangos leszabalyozva - mintha lenne egy mély morgó beutese a TT-nek :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24240) Pisztillus válasza Mercutio_ (#24231) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Illetve a már említett Rajintek Zelos is szóba jöhet: nálam a nagygépben egy AMD FX8320-t hűt teljesen csendben. Az ITX-gép i3 3220 Thermaltake SlimX3 hűtőjét is ez fogja váltani, mert elkezdett zajosodni...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24241) AxBattler válasza imibogyo (#24238) üzenetére


AxBattler
félisten

Ejj, ez nekem már túlzsúfolt lenne, inkább az U3, vagy Q11 felé kacsintgatok akkor.

(#24239) Mercutio_
Ezt mondom én is, i3-ig jó az a rézmagos.

(#24240) Pisztillus
Egy 125W-os procit hangtalanul lehűt? Az igen! :Y
Megjegyeztem, ha egyszer lesz rá 5-6k HUF-om, erre fogom cserélni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24242) imibogyo válasza AxBattler (#24241) üzenetére


imibogyo
veterán

Pedig csak szemre rossz. A hőfokok tök jók voltak, mármint egy ekkora házikóhoz képest.

Proci max 67 fok volt (74 fok volt 4 GHz-en)
VGA max 72 fok volt (77 fok volt a 4 GHz-es proci mellett)
HDD max 36 fok volt a tuningolt gépben (tuning nélkül nem mértem)

Én úgy vagyok vele (mostmár, nem mindig gondoltam így), hogy ha valami elfér kis helyen és jó is ott neki, akkor minek legyen nagyobban. A mostani ATX-es lapomat is úgy megbántam mint a kutya, mert rájöttem idő közben, hogy úgy sem lesz még egyszer komoly VGA-m és procim, tehát nem lesz kihasználva egy nagy gép. Simán vehettem volna megint ITX-et. Most meg nem tudom eladni az alaplapot. :(

Legközelebb, csak akkor veszek megint ATX-et, ha ezt a tervemet meg tudom valósítani. De erre meg most anyagi források nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#24243) Pisztillus válasza AxBattler (#24241) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Én is meglepődtem rajta, a gyári után azt hittem, hogy valamit rosszul raktam össze, és nem megy... De megy, és terhelés alatt (virtuális gép futtatása) is csend van (és a hőmérséklet sem száll el, 60 °C körül áll be), míg a gyári itt már felszállásra készülő vadászgépet idézett meg a hangjával...
Egy másik ITX gépben (Gigabyte B85N, i3 4150) pedig a gyári intel megy, annak induláskor van egy kis zaja, de aztán elcsendesül az is. Majd ha esetleg zajosodni kezd, akkor az is kap egy ilyet. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#24244) Mercutio_ válasza AxBattler (#24241) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyik rezmagos, mert a G3220-hoz sima alu coolert ad az Intel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24245) fricc_ válasza HisHis (#24220) üzenetére


fricc_
tag

Köszönöm.

(#24246) AxBattler válasza imibogyo (#24242) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a körülményeket figyelembe veszem, nem is rossz eredmények!
Jah, az ITX terjed, mint a vírus! Remélem jön sok szép ház még! :DD

(#24243) Pisztillus
Nálam is simán elviszi a gyári ezt a konfigot. :K

(#24244) Mercutio_
A proci dobozában sima alu volt, de apróról vettem olcsóért egy ilyen rézmagost. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24247) patomi válasza Pisztillus (#24240) üzenetére


patomi
őstag

Ezt megjegyzem én is, jól jöhet ha össze áll majd a kisgép. Főképp,hogy a gyárit én sem szeretném használni.

(#24237) Pista0001 Nézegettem én is ezeket a pici egybe gépeket, de mindig lespórolnak valamit amire szükségem lenne, pedig tetszene.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24248) Mercutio_ válasza AxBattler (#24246) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy úgy!
Mennyit szabad adni egy ilyenért?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24249) patomi válasza Mercutio_ (#24248) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem ez lenne az, mert 2 félét árulnak i3-ig és i7-ig. Nyilván használtan olcsóbbnak kéne lennie.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24250) flashpointer


flashpointer
őstag

használ valaki 4cm ventit? A tápegységen ki kellene cserélni mert kicsit morog. A noctua NF-A4 szimpatikus de 5 ezer kicsit fájna ha mégsem jó.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.