Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) #16939776 válasza Cickánykoma (#24648) üzenetére


#16939776
törölt tag

Próbáld meg az oldallapon lévő nyílások felületét csökkenteni, hogy az előlapon keresztül kényszerüljön a levegő áramlani. A sínek között van perforáció/kivágások aminek elégnek kellene lennie, a hátlaptól függetlenül. Megpróbálhatsz a motor alsó része és a tálca közé gap-padot rakni, az is növeli a hőleadó felületet.

(#24650) zed1983: jó minőségű alkatrészek vannak rajta az a mosfetek hűtésén lehet javítani kell -üvegcsöves biztosítékot nem értem- a tápdugót el lehet felejteni 10A-hez. Szerintem vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#24652) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Van egy giga b75n lapom amiben van egy 60gb msata ssd és egy wifi kártya.Van mellette egy noti vinyó 500gb , és egy noti íro (slot in) most egy i3 4130 van benne .Vettem egy picobox z3 200watt tápot.

Találtam egy videót

Érdekelne , hogy az én konfigomba beraknék a videón szereplő kártyát azt elbirná a táp? Az én tápom ugyan az mint a videóban szereplő.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24653) zed1983 válasza #16939776 (#24651) üzenetére


zed1983
őstag

Ezt figyelembe véve, ez a táp elbírja a videóban szereplő párost???

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24654) flashpointer válasza zed1983 (#24640) üzenetére


flashpointer
őstag

Köszi meg is rendeltem, remélem még idén megjön

(#24655) Ispy válasza viperabácsi (#24652) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Palit Kalmx GTX750ti-m van és ennek az ajánlott tápja 300W min.

Itt ki tudod kalkulálni, hogy mi az ajánlott méret, ettől függetlenül lehet, hogy elviszi, nagy terhelés mellett nagyon maxon futna szerintem.

Nekem csak SSD-van benne és így 286 Watt jött ki (igaz 750ti-t nem találtam, csak 760-at).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24656) viperabácsi válasza Ispy (#24655) üzenetére


viperabácsi
addikt

A 750 ti kártyának nincs külön tápja , csak a pci-e x16 csatin át kap áramot.Ott max 75 watt mehet át így nem tudom miért kell neki 300 watt tápegység.Nekem a másik gépemben(adatlapom) egy 7850 2gb oc van és egy 350 es SFX táp eteti az egész gépet , úgy hogy 4770 van mellette vinyókkal és ssd vel.

Megnéztem a kártyádat és azt írja 60 watt card power

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24657) Ispy válasza viperabácsi (#24656) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, a weboldalon ezt írják, gondolom a táp soha nem fog leadni pont 300-at, legyen mondjuk 80%, tehát az már csak 250, ebből ha leveszek mindent, akkor lehet marad benne 50-60 tartalék, szóval nem azt van, hogy az alatt nem megy, csak ez az optimális.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24658) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem lenne, megköszönném, ha valaki rendet tenne a fejembe. :)

Adott egy GA-H81N-D2H alaplap és egy Cooler Master Elite 100 ház. Ugye az alaplapon hátul van 2-2db usb3 és usb2 külsőcsatlakozó és 2db Usb2 belső csatlakozó. A házon meg van 2db usb3 csatlakozó. Ha jól értelmezem, akkor ezeket a ház usb3-as csatlakozóit nem fogom tudni kihasználni? Vagy legfeljebb a belső usb2 csatira kötöm rá és akkor olyan sebességgel fog üzemelni?

You can walk straight through hell with a smile

(#24659) flashpointer válasza viperabácsi (#24656) üzenetére


flashpointer
őstag

Egy csomó helyen ki lett már beszélve miért írnak annyi ajánlottat.
Nekem is az i3 55w+gtx 750-et egy 160w-os táp viszi ami 12v-on 10A-t ad le és nagyon jól elvan.
Úgyhogy ezért remélem hogy az ugyanilyen paneltáppal is ugyanígy el lesz (:

(#24660) DR|FTK|NG válasza Ispy (#24655) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ezeknek a netes kalkulátoroknak szokásuk a hazudás. :(((
Bár attól függetlenül ez a program viszonylag korrektnek tűnik. :))

[ Szerkesztve ]

(#24661) Ispy válasza DR|FTK|NG (#24660) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem nem baj, ha egy táp nem fut folyamatosan nagy terhelésen, de persze mindenki azt csinál, amit akar :R

Wot alatt szoktam nézni a VGA fogyasztását, szinte folyamatosan fullon fut.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24662) viperabácsi válasza flashpointer (#24659) üzenetére


viperabácsi
addikt

Tudsz rá linket ahol az ajánlott fogyasztás volt beszélve?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24663) HookR válasza viperabácsi (#24662) üzenetére


HookR
addikt

#818

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24664) Mercutio_ válasza Ispy (#24661) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz meg egy teljesítmény - hatásfok görbét. Látszik, hogy hol optimális a terhelés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24665) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Üdv topiklakók!

Egy hosszabb matx időszak után ismét itx-be vágtam a fejszém. :D

nyugalom, a stock hűtő cserélve lesz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24666) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#24665) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ekkora VGA-val mi értelme az ITX-nek? :Y

Amúgy grat a géphez.
Ha lefújnád azt a "házat" feketére, és a kábeleket (szálanként) beharisnyáznád fekete+pirosra(feketére főleg), akkor nagyon jól mutatna.

(#24667) Ispy válasza DR|FTK|NG (#24666) üzenetére


Ispy
veterán

Kis ház nagy élvezet :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24668) zed1983 válasza flashpointer (#24659) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

EZ elvinné a te konfigod?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24669) shteer válasza Ispy (#24657) üzenetére


shteer
titán

"gondolom a táp soha nem fog leadni pont 300-at"

Ha itt arra gondolsz, hogy a 300-as tap (es taprol beszelunk ami minimum fsp/sirtec, nem valami veszelyes hulladek) akkor ne gondold. ami ra van irva, le kell tudnia adni - picit meg tobbet is

..szerintem jónak tűnik

(#24670) shteer válasza DR|FTK|NG (#24666) üzenetére


shteer
titán

Lehet kis alapteruletu, magas hazat epiteni :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24671) jim bcs válasza DR|FTK|NG (#24666) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#24666) DR|FTK|NG
az itx-et nem feltétlen kis vga-hoz tervezték és fordítva, nem létfontosságú hogy mini vga legyen mellé ;) és azért ez a lap mert ez tetszett mivel szabadon van, most megint itx korszakom lesz a sok matx után + jobban is szellőzik a vga, szerintem pontosan nagyon jól mutat ekkora vga-val :D ,

nekem csatlakozókban bőségesen elegendő, ez a test_bench marad így mert matx alá van, ha lesz egy kis időm csinálok egy itx-et, a táphoz nem fogok nyúlni abból már kinőttem

(#24670) shteer
így van, viszont amint fentebb írtam ez egy test_bench és megmarad mert matx, az itx alá meg vagy csinálok egy itx test_bench-et vagy az asztalba építem vagy a falra az még nem dőlt el

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24672) AxBattler válasza viperabácsi (#24656) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt pontosítsuk: a legtöbb gyártó nem rak rá, viszont pl. a Giga rakott tápcsatit a GTX750Ti OC Windforce-ra:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24673) shteer válasza AxBattler (#24672) üzenetére


shteer
titán

valamivel el kell adni :)

..szerintem jónak tűnik

(#24674) fogtunder válasza AxBattler (#24672) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az Asus is rak a sima OC kártyájára, ráadásul extrém szar helyre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24675) AxBattler válasza shteer (#24673) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább grátisz játékkuponokkal csinálják, ha lehet egy javaslatom! :N

(#24674) giorgio
Na bravó! Mondjuk Asus-t amúgy sem terveztem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24676) Cickánykoma válasza Patice (#24644) üzenetére


Cickánykoma
tag

#24644 Patice

Nekem a DAC Up USB is tetszett. USB-s DAC-ot használok, bár galvanikusan leválasztott a táp rész, kíváncsi leszek hallok-e különbséget a sima és a dedikált port között. Elvileg kisebb zajú a tápellátása, a gyártó szerint.

Ez nekem elsőre nem volt épp szempont, mint extra, de most hogy említetted...van egy USB-s fejhallgatóm, ha erre tenném át az előlapi helyett, szebben szólna? Vagy csak az általános zajt, sistergést szűri meg és ennyi? :)

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24677) #16939776 válasza zed1983 (#24653) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem igen. 90-100W-ot át tud engedni magán gond nélkül, csak ne ilyen csatlakozóval akard átvinni azt a 8-10A-t!

(#24678) viperabácsi válasza AxBattler (#24672) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem értem minek rakják rá mikor a többi gyártóé elmegy anélkül.

(#24663) HookR Köszönöm.

Ezt ca tápot vettem , ez elbírná szerinted az előzőekben leírtakat?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24679) Patice válasza Cickánykoma (#24676) üzenetére


Patice
nagyúr

Feltettél nekem egy olyan kérdést, amire kipróbálás alapján csak magad tudsz válaszolni. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24680) flashpointer válasza viperabácsi (#24678) üzenetére


flashpointer
őstag

Szerintem azt csak csökkentett teljesítményű CPU-val vinné el, de próbáld ki mert engem is érdekel :D

(#24681) viperabácsi válasza flashpointer (#24680) üzenetére


viperabácsi
addikt

A videót nézted amit linkeltem nemrég?Ott nagyobb fogyasztású procival megy.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24682) flashpointer válasza viperabácsi (#24681) üzenetére


flashpointer
őstag

Igen de azt nem írta mekkora felso fogyasztás volt neki engedélyezve a biosban mert egy 55-set is lehet 35-re korlátozni.

(#24683) viperabácsi válasza flashpointer (#24682) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mondjuk ez igaz :R

Ha valakinek van szegeden egy 750ti -je , és kölcsönadja (elhozza- teszt végén viszi) akkor le tudjuk tesztelni.

Más mi az a legkisebb amd-s vga ami kb tudja azt ami a 750ti és annak sincs tápcsatija.2gb verzióban?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24684) Polllen válasza viperabácsi (#24683) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem ilyen amd vga nincs.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24685) AxBattler válasza Polllen (#24684) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, ilyen tuti nincs.
A legerősebbek a HD7750, illetve az R7-250: tesztekben eléggé lemaradnak a GTX750Ti-től, ami inkább az R7-260X-szel van pariban teljesítmény szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24686) zed1983 válasza #16939776 (#24677) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Ezt hogy érted? Akkor milyen csati lenne a jó???
Egyébként a fent linkelt psu működhet a Dell DA-2-el?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24687) Mercutio_ válasza viperabácsi (#24683) üzenetére


Mercutio_
félisten

A sima GTX 750-től is 30%-kal elmarad a HD7750 DDR5 és az a legnagyobb amin nincs tápcsati. Ebben a fogyasztási osztályban most durván lelépte az Nvidia az ATI-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24688) fogtunder válasza viperabácsi (#24678) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a gyári túlhajtás miatt, az Asusnak is van nem OC verziója tápcsati nélkül, a Gigának szintén. lehet, hogy bebiztosítják magukat, ha esetleg az átlagosnál nagyobb feszültséget kellene adni a GPU-nak, ami már lehet pont határérték.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24689) #16939776 válasza zed1983 (#24686) üzenetére


#16939776
törölt tag

[link] Igen.

[ Szerkesztve ]

(#24690) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

shteer(#24670) & Ispy(#24667) és jim bcs(#24671):
Lehet, hogy az én hibám, de nálam az ITX kimerül az
-i5(non-K)
-GTX 750 Ti(egy ventis, tápcsatlakozó nélküli)
-PicoPSU
mellett.

Ha, nagyobb teljesítmény kéne, akkor:
-i5(akár K, de min 4590) vagy i7(komolyabb feladatokra)
-Gigabyte GTX 970 ITX
-2×4GB/2×8GB
-komolyabb ITX-es(Z87/Z97-s) lap
-jóféle kompakt víz(kb 120mm-es ventijű)
-kb 400w-s minőségi full moduláris táp, egyéni, szálanként harisnyázott, méretre vágott kábelekkel :DDD

Én személy szerint az ITX-nek semmi értelmét sem látom egy batár nagy VGA mellett...

(#24691) zed1983 válasza #16939776 (#24689) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi!
Gondolom eBay-en is van :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24692) Ispy válasza DR|FTK|NG (#24690) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem az ITX egy szabvány, ami a méretre vonatkozik az, hogy ezt ki mire próbálja használni az egyéni ízlés kérdése, sokan azt hiszik, hogy ITX=HTPC, pedig ma már ez egyáltalán nem igaz. Inkább azt mondanám, hogy az ITX indult valahonnan és tart valahova, de végét még nem látjuk, mert a hw-ek folyamatosan fejlődnek, egyre nagyobb tudást kapsz meg egyre kevesebb fogyasztással, nem kell leragadni egy dolognál :B

Én már nem is tudnék elképzelni egy batár nagy ATX házat a lakásban :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24693) DR|FTK|NG válasza Ispy (#24692) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szerintem az ITX lényege a kompaktság(úgy, hogy ne legyen ebédre sült VGA), és ezért nem illik szerintem bele egy batár nagy VGA.

(#24694) HookR válasza viperabácsi (#24678) üzenetére


HookR
addikt

Max load-nak a Z3-ATX-200-nál is 8A van megadva, mint a PicoPSU-160-XT-nél. 96W elég karcsú, ha a kiszemelt CPU és VGA TDP-jét nézed. Ha ragaszkodsz a procihoz, akkor esetleg egy fogyasztásmérővel kipróbálhatod, hogy mennyi a tényleges fogyasztás és szükség esetén alulfeszeléssel és/vagy a fogyasztási limit maximalizálásával belőheted a megfelelő paramétereket. Lehet, hogy ideig óráig járathatod a tápot a gyári specifikáció fölött, de az semmiképp sem a hosszú élet záloga, csak saját felelősségre...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24695) zed1983 válasza HookR (#24694) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!

És EZ???
Elvileg 12V-on 10A :Y

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#24696) HookR válasza zed1983 (#24695) üzenetére


HookR
addikt

12V-on 10A-t leadó DC táppal már jó lehet.
Ami engem kicsit feszélyez, az a 20pin-es Mini-Fit Junior csatlakozó, amin csak 1db 12V-os érintkező van és az átalakító kábelen abból van leosztva a 24pin-es csatlakozó 2db 12V-os érintkezője, meg a 4pin-es CPU tápcsati szintén 2db 12V-os érintkezője. A szabvány 8A-t ír érintkezőnként. Erről az elektronikában jártasabbakat kellene megkérdezni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24697) r4z válasza DR|FTK|NG (#24693) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy szellősebb mini-ITX házba (Corsair 250D, BitFenix Prodigy) simán bele lehet rakni egy GTX TITAN-t is egy bivaly i7 mellé vízhűtéssel megtámogatva, és nem fő meg benne. Ugyanaz a teljesítmény ma már kis házba is besűríthető kompromisszumok nélkül. És ha ez megoldható, miért ne venne ember egy kompakt PC-t a batár ATX helyett? :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24698) Cickánykoma válasza Patice (#24679) üzenetére


Cickánykoma
tag

Igazad van, hülye (vagy költői) kérdés volt. :)
Közben kipróbáltam, semmi változást nem észleltem hangminőségben. Gondolom a füles minősége (Microsoft Lifechat LX-3000) miatt sem változott ez számottevően...

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#24699) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Hali!

Gondolkodom, hogy át kellene alakítani a jelenlegi konfigom mini itx-re.
Ami van:
i3-2120 gyári hűtővel, amit ha kell cserélek.
CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W
SAPPHIRE 11180-18-20G HD6850 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE
1 vinyó (3,5") + 1 ssd
Ehhez vennék mondjuk egy ASRock B75M-ITX alaplapot, amúgy is a jelenlegi lapomon nincs sata 3- az ssd nek az is jót tenne.
cd nincs.
Egy ilyen xbox 360 szerű keskeny állított házra gondoltam.
Össze lehet ezt hozni így? Kell hűtőt cserélnem, és ha igen mit ajánlotok? Alaplapról vélemények? Esetleg ajánlanátok néhány házat 20-30 ezerig?

[ Szerkesztve ]

(#24700) viperabácsi válasza HookR (#24694) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez csak egy elgondolás volt , így már látszik az is marad.Amire lett kreálva a gép arra elég az Integrált gpu is.Nem minden áron akartam kártyát , bele , csak a videó elgondolkoztatott.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.