Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) SzlobiG válasza jozsi252 (#22300) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tótgera tudna róla mondani.:D

De ez a motor nem eladó csak hirdeti.:D

[ Szerkesztve ]

(#22302) Smani válasza Criton (#22299) üzenetére


Smani
senior tag

Gondolom nem ment az 1 kerék :DDD

(#22303) jozsi252 válasza SzlobiG (#22301) üzenetére


jozsi252
veterán

:DDD

Nézegettem ám a Leo-kat is. Láttam hogy neked az van, mennyire vagy vele megelégedve? Volt bármiféle gondod vele?

iPhone 13 Pro Max

(#22304) dJ Peer válasza Bling95 (#22297) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Guminyomás megfelelő?
Nekem sokszor leenged a hátulja, és akkor veszélyes a kanyarokban, mintha ki akarna csúszni.

[ Szerkesztve ]

(#22305) Bling95 válasza Criton (#22299) üzenetére


Bling95
őstag

későn vettem észre egy pirost ( fránya napsütés....) , aztán satufék, elcsuszás, gyalogos elsodor...

egy hónapja volt, motor kész, gyalogos jól van ( agyrázkódása volt ) , rendőrségtől még nemjött papír, de szabálysértési eljárás

(#22306) SzlobiG válasza jozsi252 (#22303) üzenetére


SzlobiG
félisten

A variátor cserét leszámítva nincs gondom vele, de ez akármelyik gépnél előjöhet. Az hogy jó vagy nem az majd később fog kiderülni huzamosabb használat után. De ez 125-s geráé meg 50.

(#22307) zsolt19900 válasza Bling95 (#22297) üzenetére


zsolt19900
őstag

vagy kerékcsapágy, de tényleg le-le szokott ereszteni a hátsó kerék, és olyankor olyan mintha homokon mennél :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22308) jozsi252 válasza SzlobiG (#22306) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen azt tudom, nézegetek 100ccm fölöttieket is. Amúgy mióta van meg neked? Illetve hány km-t tettél már bele?

iPhone 13 Pro Max

(#22309) Criton válasza Bling95 (#22305) üzenetére


Criton
veterán

De veled akkor ezek szerint semmi gondolom a gyalogos miatt estel te is,nem a fek miatt.

(#22310) golyani válasza DigitXT (#22246) üzenetére


golyani
addikt

Grimeca tárcsa: nagyon jól pontosan passzol a gépre, lyuggatása mint a gyárié, belső élek ha jól látom valami fekete cuccal festve, nem csak úgy puritánul hagyva.

Ferodo Argento betétek: pofás darabok az elsőn a ferodol réteg picit alacsonyabb, mint a korábbi szinteres Goldfrenen S3, a teteje a tárcsa szélétől 0,5mm-re lehet (az előző pont a szélénél volta régi tárcsának).

motorozgattam is ma egy pár kilométert összevasalás címszóval, már egészen használható, de még folyamatosan növekszik a fékerő. az első kezd is visítani egy adott fékerőnél, elfelejtettem letörni picit a betét sarkát( mondjuk eddig a gyári brembo és a goldfren is sikított elöl).

új vs régi tárcsa

(#22311) Bling95 válasza Criton (#22309) üzenetére


Bling95
őstag

én nyélfék melett próbáltam még oldalra húzni, ebből lett az esés, és a földön csúszó motor sodorta el a gyalogost.

sajnos abszolut az én hibám , részben figyelmetlenség, a csúszás része pedig rutintalanság viszont ha nem csuszik el a motor sztem fékkel se állok meg addigra, akkor viszont nem sodrom hanem telebiütöm.... fene se tudja mi a jó döntés ilyenkor

hál istennek senkinek nem esett komoly baja. :U nekem csak egy folt a lábamon ( soha többet rövidgatya, tényleg , senki, baromira tud fájni)

más: ha 8 napon belül gyógyuló az "áldozat", akkor is vesznek el jogosítványt vagy csak pénzbírság?

[ Szerkesztve ]

(#22312) Criton válasza Bling95 (#22311) üzenetére


Criton
veterán

Ha 8napon belul akkor csak szabalysertes,bar ez nagyon sok mindentol fugg,sajnos ezt onnan tudom ,hogy kocsival sajnos mar sodortam el gyalogost...

[ Szerkesztve ]

(#22313) latyak17


latyak17
tag

erről mi a véleményetek? apukámnak lenne munkába járásra kb 20 km oda 20 vissza + néha városi vásárlás posta..

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#22314) SzlobiG válasza jozsi252 (#22308) üzenetére


SzlobiG
félisten

Másfél hónapja kb, még mivel nincs rendszám meg még jogsi se így alig használom nem mentem el vele még 200km-t szal addig marad az autó, de jövőhónapba meg lesz.:)

(#22315) Bling95 válasza Criton (#22312) üzenetére


Bling95
őstag

igen ezt a rendőr is mondta... kiváncsi vagyok mennyibe fog fájni a vége

a motortól próbálok megszabadulni... elvan átkozva... aztán utána majd kérem a segítségetek és veszed egy olyat ami tényleg maximálisan rendben van és nem egy pénztemető

(#22316) Criton válasza Bling95 (#22315) üzenetére


Criton
veterán

Én a kocsival vagyok igy,ezert lett most robogo.
3eve van meg a kocsi,es most van harmadszor szervizben totalkar miatt,mindezt ugy,hogy nem en voltam a hibas...1honapja szervizben a kocsi es meg sehol,koszonhetoen a biztositonak :p
A motor meg a penz nem szamit most szerintem,a lenyeg hogy te is meg a gyalogos is meguszta!!! Na meg a jogsid!!! Ha beveszik sincs semmi,de arra figyelni kell ha az lesz,de remelem nem akkor 5honapnal hosszabb idore ne vonjak be!!!

(#22317) Bling95 válasza Criton (#22316) üzenetére


Bling95
őstag

Jogsim miatt fosok enis , raadasul pont most kezdem a B-t, miert pont 5 honap?

Motorral meg tenyleg azagaz hogy mindig volt vmi baja , vmit megjavitunk elromlik vmi mas...

Raadasul derbi hunter tipus , szoval 0 alkatreszallatas kb ... ( derbi blokk...)

Na mindegy gilera runnerbol csak kapom majd 200 kornyeken valami megbizhatot

Lenyeg a lenyeg , rohadtul figyelni kell mert lassu temponal is lehet nagybaj , es mindig ! Feloltozni

[ Szerkesztve ]

(#22318) DigitXT válasza golyani (#22310) üzenetére


DigitXT
félisten

Köszi!:) Valszeg jövő hónapban én is benevezek az általam korábban linkeltre.
A szerelőm azóta sem hívott, hogy tud-e beszerezni 20K környékén: jó lesz ez.

Bling95: biztos, hogy olyan lassú volt a tempód, hogy a vas is megborult, és a
bábut is ütötted? Nekem kollégám mesélt egyszer egy hajmeresztő sztorit arra
példaként, hogy mindig fel kell öltözni, stb. De a lényege az volt, hogy túl gyors
volt egy adott szituban: elsőbbséget kellett volna adnia, de nem tudott lefékezni.
(Szóval azért az ilyen eséseket általában megelőzi valami komoly vezetői hiba.)

Amúgy teljesen egyetértek: nagyon kell figyelni! Fokozottan veszélyes üzem!

[ Szerkesztve ]

(#22319) Criton válasza Bling95 (#22317) üzenetére


Criton
veterán

Igy azert mas a szitu,hogy meg nincs meg a B.
5honap utan mindent ujra kell csinalni,szigoritva es dupla annyi penzert...

(#22320) Bling95 válasza DigitXT (#22318) üzenetére


Bling95
őstag

Kb 30 :S komoly vezetoi hiba a piros lampa nem eszrevetele volt... Mire feltunt h fuba+ addigra mar keso volt :W

(#22321) Criton


Criton
veterán

Na, ma sikerült elázás nélkül beérni. GPS szerint 57 volt a max sebességem, fojtással.
Bár nem tudom, ennek mennyire lehet hinni...

(#22322) Criton


Criton
veterán

Egyvalamire rájöttem még, a buszsáv annyira nem is jó, a sok olajnak köszönhetően :DDD

(#22323) latyak17


latyak17
tag

?????????

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#22324) DigitXT válasza Criton (#22322) üzenetére


DigitXT
félisten

Meg a nyomvályúk: nagyon alattomosak tudnak lenni, főleg a megállók
környékén életveszélyesen huplis az aszfalt.:K A GPS-szel mért max.
sebességnek lehet hinni, ha rendben látta a műholdakat az egész úton.
Azt meg úgy lehet megnézni, hogy mekkora távot mért. Ha reálisat, jó
lesz a max. sebesség is. Ha rossz volt a jel / ugrált, akkor lehet rossz.

Bling95: hát az az. Azt hittem, legalább benne volt kb. 60-as tempó is:
30-ról tényleg nagyon későn vehetted észre, hogy mi történik, mert az
még tényleg nem nagy sebesség - onnan elég gyorsan meg kéne állni.

Persze a második vezetői hiba a fék rossz kezelése volt (a pánikszerű
rámarkolás). Nem tudom mióta motorozol, de szerintem nem hülyeség
egy kis forgalommentes helyet keresni, s ott különböző sebességekről
vészfékezést gyakorolni, rendesen progresszívan. Persze pánikhelyzet
esetén még mindig bejöhet az ösztönös satu, de ha sokat gyakoroltad,
akkor talán beugrik valami a helyes technikából is - rengeteget segít.:K

Messze többre képes a fékrendszer, csak nem egyszerű kihozni belőle.
Tuti, hogy amint megcsúszott a gumi, máris romlott a lassulás, ha meg
fel is borult a gép és az idomokon csúszott akkor meg "de pláne". Az a
motor, ami így (éppen?!) elvitte a gyalogot, valószínűleg simán megáll a
zebra előtt a segged alatt, HA lábon tartod. Nagy pech, hogy pont jött a
gyalogos, és satu közben akartál kitérni.:( Kitérni egyébként nagyon jó
ötlet motorosként: nagy fék, amíg lehet - majd menekülési útvonalon el.
(Nem a reklám helye, de ide érdemes lehet benézni: safety-hungary.hu)

Persze a figyelmet semmi nem helyettesíti...! Takarásból kiugró gyalog
bármikor jöhet, de piros lámpák azért nem szoktak csak úgy előugrani.
Pech, hogy ott volt a gyalogos, mert ha csak rácsúszol a vonalra, vagy
megcsíped a zebra elejét, még nincs belőle zakó. Ha meg mégis, nem
hívsz magadra rendőrt az eset miatt. Viszont annyiban szerencse, hogy
legalább az utolsó (utáni?) pillanatban észrevetted, és nem verted telibe,
meg mondjuk nem egy kamion jött keresztbe, vagy vmi más jármű.:R

(Szerk: tudom, gyalogátkelőn ezek nem szoktak jönni, de lehetett akár
kereszteződés is, ott is szokott lenni lámpa, meg zebra - meg minden.)

[ Szerkesztve ]

(#22325) g@bo válasza SzlobiG (#22301) üzenetére


g@bo
nagyúr

jah, még képet se küld róla..

(#22326) Criton válasza DigitXT (#22324) üzenetére


Criton
veterán

A nyomvályúkkal eddig szerencsére nem volt gondom, de nem is 80al mentem rá.
Láncot most ilyet tudtam rárakni : Tonyon , a hátsó kerékre raktam fel, de sajnos viszont kötni nem tudtam sehova sem :P

[ Szerkesztve ]

(#22327) Kolondrum

Nem tudom ki kérdezte a társasház vs. motort, tegnap láttam egy ilyet. Oszlop,előtte a motor letakarva hozzáláncolva,kifújt!

(#22328) Lauda válasza Kolondrum (#22327) üzenetére


Lauda
félisten

Az nem egy eletbiztositas.

(#22329) Kolondrum válasza Lauda (#22328) üzenetére

ki kell költözni a városbol. :)

(#22330) Smani válasza Kolondrum (#22329) üzenetére


Smani
senior tag

jaja. ott könnyebb a tolvajok dolga

(#22331) SzlobiG válasza Smani (#22330) üzenetére


SzlobiG
félisten

Főleg ha garázsban tartod. ;]

(#22332) Criton válasza Smani (#22330) üzenetére


Criton
veterán

nekem most az a szerencsém, hogy a hátsó kereken rajta van a lánc+a cég biztonsági emberke meg 10percenként kint cigizik, így nem fogják a robogót "bántani" :)

egyébként visszatérve a köszönés dologra, itt beljebb a városban már rohadtul nem köszön a motoros a motorosnak, de a nagyok sem egymásnak...

(#22333) DigitXT válasza Criton (#22332) üzenetére


DigitXT
félisten

Én mostanában csak határozottan bólintani szoktam a szembejövő
motorosnak. Integetni nemigen szeretek, mert első a biztonság...:D

(#22334) Bling95 válasza DigitXT (#22324) üzenetére


Bling95
őstag

Teljesen igaz minden amit írsz , tenyleg full tapasztalatlansagbol adodott a dolog ( meghat a figyelmetlenseg) , de így hog senki nem serult meg ug allok hozza hogy egy pofonnak tokeletes volt a kesobbi kozlekedeshez

Ez a fekezes probalgatas nem jo otlet, ez a ramarkolas ez tenyleg egy irtani valo reflex ...

Pechemre varos legforgalmasabb helye , rendor igazandibol a mentovel egyutt jot ( mivel a fejet utotte a csaj ezert ink kihivtuk biztos ami biztos)

De hat tudjatok kepzelni a 70 eves nenikeket , nem ám mentot akartak hivni a csajhoz hanem ram a rendoroket... ( merthogy buszpalyaudvarnal volt, szekesfehervar)

Na midegy , lassan egy honapja tortent , rendorsegi papir meg nemjott , de szerintem 1 heten belul megkell jonnie

(#22335) Criton válasza Bling95 (#22334) üzenetére


Criton
veterán

Én pont ezért lassan megyek, vagy is amennyi a megengedett, legyen az autóval vagy motorral.
Robogónál is szép fokozatosan fékezek, nem kergetem a sorsom, egyszer majd úgy is megtalál. Egyébként nagyon látni a közlekedőkben ki az akinek már volt balesete és kinek nem. Ma reggel egy öreg néni jött mögöttem, én a buszsávban, persze ő is! (persze nem vagyok azzal mentve, hogy ő ott nem is mehetne, ha a nyakamon már átment) és szerintem nagyon nem volt meg mögöttünk a követési távolság, olyan közel volt, hogy szinte láttam a ráncait a visszapillantó tükörben. Na ekkor egy kicsit átfutott rajtam mi van ha gyorsan meg kell állnom, akkor keresztül megy rajtam, vagy ha taknyolok egyet egy jó kis olajfolton...

Ez Budapest....Magyarország...

[ Szerkesztve ]

(#22336) Smani


Smani
senior tag



:DD

(#22337) g@bo válasza runner 125 (#22276) üzenetére


g@bo
nagyúr

no, rászántam magam, és feldobtam a női puccfuvarozót, szvsz igy elmegy a hirdetés? /urak?/

[link]

(#22338) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Ha egyel feljebb emelem a súrbertűt akkor mennyi többletfogyasztásra számíthatok egy 150-es ETZ-nél? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22339) Tothgera30 válasza g@bo (#22337) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó áron van, ha ugyan ilyen állapotban 2T lenne és Liberty, adnám érte az NRG-t :DDD . Amúgy nekem nagyon tetszik, csak hát nagy/magas vagyok ehhez a géphez, és pici a kereke. A melóhelyen az egyik csaj jár ilyennel (160cm/45kg), egy piros kis 4T, valami nyitott dobbal, elég durva hangja van, bár mondta hogy neki nem megy 65-70km/h-tól többet, viszont látszik hogy ki van égetve rendesen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22340) g@bo válasza Tothgera30 (#22339) üzenetére


g@bo
nagyúr

349k az akciós új ára most, ez is még garis. reális igy az ár? ( egy fax már hivott, alkudozott... )
látható hogy én megyek vele rendesen 9 hó 3700 km... más is mondta, nekem kicsi a motor ( 100 kg a koffer ) olyan vagyok rajta -ülök-, mint majom a köszörűkövön.

ha netán elmegy, nagykerekű erősebb gép lesz. :U

(#22341) Kolondrum

[link] - [link] - [link]

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Jó kis nap volt! :R

Az autotekaban azt mondták elfogyott a Repsol Moto Scooter 2T 1l, akart nekem adni Repsol Moto Sintetico 2T 1l mert, hogy ez ugyan az csak más felirattal. vegyek? Mert az a fránya lámpa meg meg villan.

(#22342) Lauda válasza g@bo (#22337) üzenetére


Lauda
félisten

Fogyasztása 2.5L/100km :DDD

De szep kis motor. ;)

amugy 320 akciosan. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#22343) g@bo válasza Kolondrum (#22341) üzenetére


g@bo
nagyúr

egyedül megküldted a szekeret.. ;) mennyi volt a max sebessége? jó a terep, a fénygép nem annyira.

Lauda :P

kb annyi, az én súlyom mellett, és hogy általában tempósan megyek 3L.

[ Szerkesztve ]

(#22344) Kolondrum válasza g@bo (#22343) üzenetére

A grafikonon a kiugrás csak egy teszt volt, a kb 60-at tartottam főúton.
Felfelé nagyon sokat zabálhatott a gép, olyan 40-el felfelé és néha megálltam. Van még hova menni, csak el kéne cipelni a motort a szerelőhöz, félek, hogy drága azért nem merem.

(#22345) SzlobiG válasza g@bo (#22337) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép kis gép gyakorlatilag új.:U

Ha ennyire szereted miért nem próbálkozol meg egy kis tuningal? Henger, Variátor.

Biztos hogy sokkal jobban menne más kérdés hogy ér-e ennyit az egész.:U

(#22346) g@bo válasza SzlobiG (#22345) üzenetére


g@bo
nagyúr

ááá, már néztem a hengert variátort. halásztelken van egy alkatrészbót, 47k volt a hengerszett ősszel és 12k a sport variátor, irtam nekik, de -meglepetésemre- lebeszélt a faxi, hogy +10-15km végsebességért nem érdemes ráfejelni a 60 ropit + szerelő kb 20k, mert alapvetően kiskerekű, háztól-boltig gép. amúgy -emlitette- erősebb, gyorsulósabb lenne a verda, de az alapvető hibák maradnak. ( kistestű gép - nem oké egy létra manónak, kis kerék - derékrohasztó, nem a legjobb futómű és fékek - egyértelmű, etc ) szóval, béka lábára patkó. ;)

(#22347) SzlobiG válasza g@bo (#22346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen így ezeket olvasva jobban meg kellett volna gondolnod ennek a gépnek a vételét. Alapból egy nagy testű embernek ilyen kis gépet hiba volt venni, de már belátod. :)

(#22348) SzlobiG válasza g@bo (#22346) üzenetére


SzlobiG
félisten

dual.

[ Szerkesztve ]

(#22349) g@bo válasza SzlobiG (#22347) üzenetére


g@bo
nagyúr

hiba? mikor megvettem, úgy ültem a motorra mint szűzlány a ..... hazajöttem vele 30km-et, és leadtam 5 kilót, bódog voltam. most, hogy télen megfagyasztottam a térdem, elmentem 3700 km-et a városi forgalomban, belejöttem /?/, kitapasztaltam a dolog izét, igy vált egyértelművé, hogy nem volt teljesen hibátlan a döntés. de új motort is szerettem volna, a 300k árával ez volt a legolcsóbb... ami nem keeway és tesói. :U

motorozni jó... de ezt nem tudod addig, mig nem tolod egy ideig. persze jó motorral jó... de mi a jó? utólag kiderül mindig.

és megint jön a cumás, hogy egy erősebb 50-es /vizes/ és már nézve a használt piacot is, mert újonnan 5-600k kissé meredek, vagy jogsi, és irány a 125 ccm.

(#22350) SzlobiG válasza g@bo (#22349) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hogy első motor volt ezt nem tudtam.:) Annak viszont tökéletes volt, de jó hamar kinőtted, én a helyedbe letenném a B125-t már ha van B-s jogsid és inkább egy 125-s gépet vennék. 50-es 2T-vel se fogsz sokkal gyorsabban repeszteni max ha tuningolod, de azzal meg ugye nő a fogyasztás előbb kopik...haver MC3-asa 5-6 litert eszik 70-es hengerrel igaz padlón jár.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.