Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) dom1n0 válasza izisz (#13450) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Tegnap nyomtattam egy fejhallgató tartót, 0.12 layervastagság, 50mm speed, Sunlu PLA+ filam.
Szerintem egész jól sikerült összeségében.
[kép]

(#13452) Imy válasza azbest (#13449) üzenetére


Imy
veterán

Creality gépekbe lehet tenni, az biztos, én a CR10-hez kb 1-1.5 hete rendeltem szenzort. Ha ideér beépítem.

(#13453) bigrob válasza dom1n0 (#13451) üzenetére


bigrob
őstag

Ez király! :C :C :C

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13454) dom1n0 válasza bigrob (#13453) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi :)
Ha valakit érdekel esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13455) kulu22 válasza izisz (#13450) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nekem a harmadik gépem az MK3 egy Tarantula és egy X5S után, igáslónak vettem (kitet) és kitűnően beváltotta a hozzáfűzött reményeimet. Valóban csak összeszereli az ember és megy, a support remek: emberi időn belül, mindenre válaszolnak. Ha rendelsz valamit (UPS-el) kb. másnapra itt van, rezonált a tápban valami, küldtek ingyen egy újat, stb.
Eddig egyetlen tuningot tettem rá, egy hardened steel nozzle-t, egyébként sztem úgy jó ahogy van.

MMU2-re nagyon sokat kellett volna várni, inkább megrendeltem minden elérhető alkatrészt a Prusa webshopból + Aliról csavarokat és csapágyakat. Összeraktam, az is nagyon jól teszi a dolgát.

Szóval nem reklámozni akarom, és nyilván jóval több az ára mint egy kínainak, de azért megvan ennek is az előnye. Az aktuális projekt nyomtatómat meg úgyis állandóan buzerálom :)

(#13456) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Azt hiszem, hogy nekem kell egy ilyen delta :D

(#13457) imibogyo válasza gerleimarci (#13456) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak én érzek egy "kicsi" ellentmondást?

"The print heads are static. By avoiding the movements of large masses and engines, it was possible to add all the latest technologies in the head (DualDrive, inclination, liquid cooling…), there is no more mass to be moved. Only the print bed moves on the 3 axes."

Magyarul nem mozgatja az egyik "nagy tömeget", helyette mozgat egy másikat... Logikus. Szerintem az ágy a rajta lévő modellel (ami simán lehet 0,5-1 Kg is önmagában (sőt láttam már nehezebbet is, ami teljesen kitöltötte egy gép 200x200x200-as nyomtatási területét) nagyobb tömeg, mint a két fej akár az extruderrel együtt is. Jó lehet, hogy a dupla fejes kialakítás nem egy könnyű darab, de valahogy szkeptikus vagyok, hogy akár még ettől a szörnytől is könnyebb lenne egy asztal mozgatása a rajta lévő nyomattal együtt. :U

[ Szerkesztve ]

(#13458) gerleimarci válasza imibogyo (#13457) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én a mágneses gömbcsukló VS 90°C kamrában is érzek egy kicsit :)

Annyiból igazuk van, hogy így könnyebb megoldani a hotend hűtését. Egy sima delta vaskos csövekkel nem biztos hogy jobb lenne, a venti+hűtőborda meg egyszerűen "megfullad" fűtött nyomtatási térnél.
Meg azért egy PEI-t szerintem nem igazán nyomtatnál 30mm/s-nél gyorsabban, úgyhogy a tömeg itt annyira nem lényeg, nem sebességbajnoknak készül.

De szerintem érdekességnek elfér :D

(#13459) Saccco válasza gerleimarci (#13458) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor ez egy delta a delta előnyei nélkül? ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13460) bigrob válasza Saccco (#13459) üzenetére


bigrob
őstag

Pontosan! :C :C :C

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13461) bigrob


bigrob
őstag

Ez PETG szálaz mint állat..

Temptower: fentről 220 C° --> lent 260 C°

Retract:

Bármi tipp? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13462) energy4ever válasza bigrob (#13461) üzenetére


energy4ever
addikt

Amilyen kepet beraktal a "retrac"-rol, bedobsz egy olyan kepet a "speed"-rol is? :B

(#13463) Mr.Csizmás válasza bigrob (#13461) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kitalálom, hobbykinges transparend red :DDD

retract 4-5 mm körül, olyankor csak vékony szálakat csinál, amit körömkefével le tudsz simogatni. 240/80

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13464) bigrob válasza Mr.Csizmás (#13463) üzenetére


bigrob
őstag

Spectrum transpa piros! :DDD
Direct Drive-ra nem sok a 4-5mm?

(#13462) energy4ever
Speed:

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13465) energy4ever válasza Mr.Csizmás (#13463) üzenetére


energy4ever
addikt

Arra leszek kivancsi, ha mostani gyors levegos csatit lecserelem hollanderesre, es megszunik a bovden lotyogese, akkor mennyire lesz eszreveheto ugyan azzon retrac-al. :D
Mar par honapja leakarom cserelni, csak mindig itthon felejtem, a mintat, hogy mekkora kell. :N

(#13464) Bigrob:

Esetleg a filament adagolast visszaveszed 100-rol pl 95-re? :F Sajnos ennel a piros anyagnal keprol nem latszik, hogy mennyire extrudal tul a nyomtatod.

[ Szerkesztve ]

(#13466) fabula válasza bigrob (#13461) üzenetére


fabula
őstag

Próbáld meg növelni a travel speed-et 100-150 közöttig, és ha már keveset szálaz így, akkor a retractot is 1-1,5 mm-el. Sokszor csak a travel speed drasztikus növelése segít a szálasodásnál. A PETG sajnos nagyon hajlamos erre.

(#13467) blountex válasza fabula (#13466) üzenetére


blountex
senior tag

Hogy halad a nylon tesztelés? :)

(#13468) bigrob válasza fabula (#13466) üzenetére


bigrob
őstag

Nem túl sikersztori... :DDD
travel speed 150, retract 4mm

(#13465) energy4ever
Megnézem úgy is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13469) fabula válasza blountex (#13467) üzenetére


fabula
őstag

Hát ez az, mióta megjött még semmit sem nyomtattam idő hiányában, mivel befutott néhány plusz meló, meg a családdal is foglalkoznom kellett. Remélem hamarosan sort keríthetek rá. Egy üres spoolt már előkerestem, hogy arra tekerjem rá :) .

(#13470) fabula válasza bigrob (#13468) üzenetére


fabula
őstag

Érdekes, nekem a travel speed növelése sokat segített PETG-nél (én DD-t használtam). Esteleg nem túl meleg a nozzle és emiatt folyik az anyag? A flowt próbáltad már csökkenteni a Cuara-ban?

(#13471) bigrob válasza fabula (#13470) üzenetére


bigrob
őstag

Első réteg 245/80, utána 240/75, flow-t most vettem vissza 95-re, épp nyomtatja az első réteget.
Temptoweren 240 az utolsó ahol még szép csillogó a felülete.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13472) bigrob válasza bigrob (#13471) üzenetére


bigrob
őstag

Még rosszabb a helyzet.. :DDD
Lehet lejjebb kellene venni a nyomtatási sebességet ehhez a modellhez?
Még bekapcsoltam a "Retract at layerchange" opciót is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13473) Mr.Csizmás válasza bigrob (#13471) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

240-235, esetleg coasting :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13474) blountex válasza bigrob (#13472) üzenetére


blountex
senior tag

Én még nekem ilyet sose sikerült nyomtatni, rossz ránézni is. Na akkor:
Speed 20mm/s és a többi speed érték is lehet ekorul, travel speed mehet 140-150ig is. A nozzlet próbáld ki 225/230on. A retraction direct esetén 0,8-2mm között is próbálhatod.
Coasting se rossz ötlet csak kapcsold be mellé a wipeot is.

[ Szerkesztve ]

(#13475) bigrob válasza blountex (#13474) üzenetére


bigrob
őstag

Levettem időközben 25 mm/s-re a sebességet, így is kuka az egész.

Travel speed 150-en, retraction már 4 mm-en volt, holnap rápróbálok 240 alatti hőfokra és coastinggal, köszi a tippet!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13476) Fehalofaja


Fehalofaja
csendes tag

Sziasztok,
kedves szakik! :R

Apró, részletgazdag tárgyakat szeretnék nyomtatni. Mintha azt mondanám, hogy pl egy ötforintost fele méretben.
Van esetleg olyan nyomtató, ami csak kis méretben dolgozik, de ott igen részletesen?
Nekem nem kell 20*20*20-as kapacitás, 5*5*5 pont elég lenne.
Tudnátok ilyet javasolni? Nem baj, ha nem nagyon drága... :N
Milyen paramétert kell néznem, amikor arra vagyok kíváncsi, hogy milyen kicsi részletekre képes?

Nagyon szépen köszi!
üdv
K

(#13477) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Szervusztok!
Kísérletezni hajlandó "mesterembert" keresek 3D nyomtatással kapcsolatban...
A feladat: nagyobb méretű tárgyak (a legnagyobb mérete is kisebb mint 30 cm x 18 cm x 18 cm vagy 25 cm x 25 cm x 8 cm) beszkennelése... a nyomtatási terv kicsi átalakítása és nyomtatás, ha lehet 1 darabban, vagy megbontva 2 darabban, ha a méret nem fér a nyomtatóban. Nem szükséges a nagyon precíz felület, mert utánmunkálás lesz. A termék: nagyobb méretű műfogások mászófalra. Pontosabban: a gyártáshoz szükséges "mesterdarabok" vagy "ősminták" készítése.
Szóval olyan személyek jelentkezését várom, aki ebben tudna segíteni!
Tehát:
3D szkennelés
A szkennelés szükséges átalakítása, módosítása, nyomtatás 1-2 darabban olcsó anyagból...

Aki érez ebben kihívást, vagy szívesen vállal a ilyen "munkát" gyakorlás céljából az kérem jelentkezzen PÜ-ben.
Ideális jelentkező mindenképp Budapesti, közelebb; M3 metró vonala, és még közelebb Kispest...
(A személyes kapcsolattartás céljából) - Természetesen a további részleteket személyesen!

(#13478) Zsolt74 válasza bigrob (#13472) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Esetleg 2db-ot nyomtass egyszerre távolabb egymástól, mert a fej hőkisugárzása miatt lehet hogy nem tud rendesen megszilárdulni.

Zsolt

(#13479) Saccco


Saccco
nagyúr

VORON Mobius3 (Release on Feb20th)

Gyors voltam... :))

fape :P

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13480) izisz válasza Fehalofaja (#13476) üzenetére


izisz
senior tag

SLA, DLP, LCD, resin printer - ilyen nyomtató típusokra keress rá. FDM-el ez nem fog menni.
25 resin/dlp/sla printer

(#13481) Saccco válasza Fehalofaja (#13476) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az Anycubic Photon a legolcsóbb ilyen gép tudtommal.
Arra készülj fel, hogy több elővigyázatosság kell a resin nyomtatókhoz. Mérgező gázok miatt. Bőrre se kerüljön a resin. Stb. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13482) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv.
Ender 3
Szerintetek milyen paraméteren kéne állitanom hogy ennél szebb nyomtatást kapjak. a sebeség 60 on voltszerintem nem az volt a gond.
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-02/11/774962_l9izunq6n18ljz1g_img_20190211_074247_0_1.jpg

[ Szerkesztve ]

(#13483) fape válasza Saccco (#13479) üzenetére


fape
senior tag

Olyan hiányérzetem is volt a hétvégén. Csak nem tudtam, hogy mi :P

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13484) MASSlag válasza Saccco (#13481) üzenetére


MASSlag
tag

Már én is gondolkoztam egy ilyen gépen. Egy aggályom van, hogy mennyire gyorsan koptatja el az erős UV az LCD-t (ha elkoptatja egyáltalán)?

Közben készül a másik gép is, töltöm fel a képeket, amint fotogén lesz ;)
Egyenlőre a berd-air cső hajlítgatásával szívok.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#13485) Fehalofaja válasza izisz (#13480) üzenetére


Fehalofaja
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#13486) Fehalofaja válasza Saccco (#13481) üzenetére


Fehalofaja
csendes tag

Köszönöm szépen neked is! :R

(#13487) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Használ itt valaki mks-gen-l lapot és tmc2130-at együtt?

(#13488) Imy


Imy
veterán

Erre valakinek ötlete, hogy mi okozza, vagy mi lehet a megoldás? (PETG) A képen a rétegenél kicsi, kb 1-2mm közötti hiányok láthatóak. Mintha akkor keletkezne, amikor a fej elemelkedik. (Mivel a belső rétegek felöl halad a külső felé)

(#13489) compi.hu válasza DrojDtroll (#13487) üzenetére


compi.hu
senior tag

Jelen

(#13490) KIZS válasza gerleimarci (#13456) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ez valami hasonló, csak olcsóbb:
https://www.thingiverse.com/thing:33636

:)

(#13491) DrojDtroll válasza compi.hu (#13489) üzenetére


DrojDtroll
addikt

jól sejtem, hogy kell kábelezni és nem csak plug&play az spi?

(#13492) kulu22 válasza DrojDtroll (#13491) üzenetére


kulu22
aktív tag

Igen, kábelezni kell.

(#13493) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ:

octoprint be van állítva. androidról megy, ha egy wifin vagyok, de valahogy ki kellene engedni, hogy mobilneten is tudjam piszkálni. hogy lehet? ssh piszka? (amúgy webcamstreamer-el tudom már twitchen nézni,fain plugin)

p.s Ender 3 webcam mount, scale 2540%, mert barbaric unit-ben rajzolta az elkövető :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13494) Dalee válasza Mr.Csizmás (#13493) üzenetére


Dalee
aktív tag

A Routeren be kell állítani a port továbbítást (port forward).
Abban az esetben ha internet oldalról nem fix IP címed van akkor még regisztrálnod kell (ha még nincs) egy DDNS szolgáltatónál, amit szintén beállítasz a routerben. Ezután már el is éred kívülről a Pi-t. Az Octoprintnek van egy pluginje Nautilus néven, ahhoz nem biztos, hogy kell mókolni a routert, de ebben nem vagyok biztos, mert már régen állítottam be, de ha kell meg tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#13495) Dalee válasza Dalee (#13494) üzenetére


Dalee
aktív tag

Bocsi, most nézem, hogy az Nautilus csak ios alatt fut, de google szerint van OctoRemote, illetve AndroidRemote néven is valami app. Az első a képek alapján egész jó.

Én mondjuk nem nagyon használom a Nautilust, helyette simán a telefon böngészőjén (Chrome) keresztül érem el a Pi-t az internetről.

[ Szerkesztve ]

(#13496) bigrob válasza Mr.Csizmás (#13493) üzenetére


bigrob
őstag

Ahogy Dalee mondta.

Routerben nyitsz egy portot a lefixált belső ip-s Pi-nek és whatismyip-ről kinézed az ip címed.
Nekem kb hetente van ip csere úgyhogy nem foglalkoztam a fix ip kreálással.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13497) DrojDtroll válasza kulu22 (#13492) üzenetére


DrojDtroll
addikt

azért van ott a 4 pin minden motorvezérlő melett, vagy az teljesen más?

(#13498) Mr.Csizmás válasza bigrob (#13496) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ Dalee

köszi, holnap szórakoztatom magam vele. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13499) trialkornel


trialkornel
tag

Ha már octoprint, én is kérdezek. Hogy lehet beállítani hogy két nyomtatót is tudjon kezelni egy RPi? Már két napja szórakozok vele de nem jön össze. Valamiért ha az ip után írom a portot nem jön be. Tegnap már sikerült annyira elcseszni a dolgokat hogy egyáltalán nem jön be a web interface... :( :D

(#13500) kulu22 válasza DrojDtroll (#13497) üzenetére


kulu22
aktív tag

Azok a külső driverekhez vannak, nem az SPI-re. Ezt érdemes elolvasni: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.