Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) azbest válasza zsolt320i (#12499) üzenetére


azbest
félisten

és 4mm-eset vettem. Meg gondolom gyártótól is függhet a minősége. Itt az íróasztal felületére rendesen tapad, simának tűnik.

De majd este kiderül. Igazából elsősorban azért kell, mert a gyári fólia foltokban nem annyira tapad, meg mintázatosan torzítja az első réteget, talán a ragasztó nem egyenletes vagy a melegtől elvált pár helyen.

Másodsorban a sima üveg marha jó lehet fényes felülethez. Múltkor nyomtattam próbaképp fektetve egy túlméretes darabot, 22cm-es és az asztal is fizikailag akkora (fw-ben átállítottam 222mm-esre, hogy curában egyáltalán le tudjam tenni a 220mm-es modelt). A szélénél a pontatlanságok miatt gondoltam lelóghat, így kapton ragasztót tettem oda... marha jól néz ki a fényes felület, ami oda esett. Az üveg is gondolom ilyen lesz. A matt üveget meg jobb tapadás miatt próbálom ki és annak is biztos érdekes felülete lesz. Bár nem tudom mennyire tartós az ilyen felület az üvegen. A sörös poháron elég sérülékeny volt a hasonló :D

[ Szerkesztve ]

(#12502) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy Anycubic 4max 3d nyomtatót Ali-ról. Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a ships from résznél mit érdemes választani, hogy ne legyen semmilyen extra költség a vételáron felül. Itt ha európai országot választok akkor ha jól gondolom csak a vételárat kell majd fizetnem? Van különbség ilyen szempontból az országok között? Mert van itt Németország stb. Még Checz Repuclic is ami ugye elég közel lenne hozzánk.Melyiket lenne célszerű választani? Van még valami amire érdemes figyelni rendelésnél? Előre is köszi a segítséget!

(#12503) Saccco válasza kinghaxor (#12502) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt válaszd amelyik szimpatikusabb. Én a németektől kértem az enyémet. Minden extra költség nélkül megérkezett.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12504) Thowra123 válasza fape (#12500) üzenetére


Thowra123
tag

Ezek szerint nem egyforma a minőség.
próbára én is berakom a nyomtatóba de éles használatra nem marad.

(#12505) printerpeti válasza zsolt320i (#12499) üzenetére


printerpeti
tag

Fordítsd meg az üveget

(#12506) fape válasza Thowra123 (#12504) üzenetére


fape
senior tag

refund kérést mindenképpen megér. Hátha kapsz egy jót vagy a pénzt.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12507) foka


foka
aktív tag

Az előzőek alapján most gondban vagyok, hogy SBASE (sajnos fix stepper driverek vannak rajta) vagy SKR (mennyire megbízható) legyen.
A LERDGE árát sokallom, ráadásul MKS TFT-m már van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#12508) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hahaha. Utolsó 12m volt, nem tudtam ellőni, feldobtam az esunt.

Azért ez egy másik dimenzió gyerekek :K 3 kockát nekiindítottam, 3 réteg után már láttam, hogy pöpi, nekiindítottam a nagy talpat 3 órásra és tökéletes lesz.

Szóval ha akció lesz legközelebb, ilyet veszünk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12509) u996


u996
csendes tag

Sziasztok!

Első 3D nyomtatóm, nincs nagy rutinom benne, viszont eddig így tökéletesen működik. ( le is kopogom :D )
Leírom, hátha valaki hasznát veszi,
Ender 3-ról van szó.
Az asztal gyári szintezése szerintem egy kalap kaki. Szinte minden nyomtatás után újra kellett állítanom.
Ami segített: Az asztal csavarjait hosszabbra cseréltem (M4x45) és alulról anyával rögzítettem az asztalhoz.
A fűtés kábel rögzítőjével egyező vastagságú hézagolót nyomtattam a másik 3 csavarhoz, hogy a rugók egyenlően legyenek megfeszítve, valamint a rugók alá is egy egy peremeset, hogy ne tudjanak oldalra elmozdulni. A gyári állító gombok helyett ezt használom, önzáró anyával.
3mm-es tükörre nyomtatok, Novatio Multifoam nevezetű monitor tisztító habot találtam itthon, azzal szoktam pucolni.
Gembird PLA első réteg 210/65 fok utána 200/60, venti 60%
Cura 3.6.0. Ender 3 profil, minden alap beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#12510) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Tényleg ilyen rossz az Anycubic lineáris sínek minősége? Mert én most akartam rendelni tőlük. A 3db 480mm sínre sikerült kialkudnom egy 50 EURO-s árat, de így már kétséges, hogy megveszem-e.

(#12511) gerleimarci válasza Tikakukac (#12508) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én most ilyet rendeltem. Eddig jónak néz ki a nyomtatás :D Ingyen postával 4200Ft/kg Németből.

(#12512) fabula válasza gerleimarci (#12511) üzenetére


fabula
őstag

Bolt linkjét feltennéd?

(#12513) dom1n0


dom1n0
aktív tag

"Büntetlenül" meddig maradhat kint a PLA mindenféle fedettség nélkül a levegőn?
Napok, hetek?

(#12514) Saccco válasza dom1n0 (#12513) üzenetére


Saccco
nagyúr

Minél szárazabb a tér annál tovább.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12515) dom1n0 válasza Saccco (#12514) üzenetére


dom1n0
aktív tag

köszönöm, de ezzel azért nem vagyunk beljebb :D
Itthon kb, 30. a páratartalom, így? :)

(#12516) izisz


izisz
senior tag

Nem reklám, inkább ismeretterjesztés, aki titánium vs. stainless steel heatbreak között vacilál: [link]

(#12517) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sikerült végre kinyomtatni a kockát anélkül hogy felvált volna. Valószínűleg tényleg a szintezest szúrtam el, túl nagy volt a távolság az asztal és a fej közt. Viszont nálam is látszik ez a domború geometria, mert a négy saroknál ha beszintezem, közepén simán mozog alatta a papirlap és szemmel is látszik a nagyobb hézag. De mindegy, örülök hogy végre sikerült befejezni egy nyomtatást.

(#12518) kulu22 válasza izisz (#12516) üzenetére


kulu22
aktív tag

Használom, baromi jó. 400 fokos fej mellett simán fogtam az Aero bordát, még csak túl melegnek sem éreztem.

(#12519) azbest válasza azbest (#12495) üzenetére


azbest
félisten

Na megvolt az első tapasztalat az üvegezéssel. Hát nem egyszerű :D

Kezdetnek meglepődtem, hogy sokkal rosszabbul tapad rá az anyag, bár elsőre azt hiszem túl magasan is volt a fej. Aztán, mivel egyébként is kezdtett nem tetszeni a gyári hotend, mintha egyre egyenetlenebben dolgozott volna, így szétszedtem azt és cseréltem füvókát meg teflon csövet. Óh, hát az új fúvókával sokkal vékonyabb, pontosabb nyomtatást csinál. Ennek szinte hegyes a vége, a gyárinak meg egy nagy lapos rész volt körben a lyuk körül. Plusz a gyártó valami ragasztót is használt, ami elporladt, nem ért végig a tefloncső sem miatta, s talán az kezdett belekeveredni a műanyagba, időnként kihagyásokat okozva... ne de ez csak a mellékszál. Valsz újra is kell kalibrálnom a flowt az új fúvókával.

Szóval, miután kb megtaláltam, hogy nagyon lassan és nagyon közel az asztalhoz és nagyon melegen nyomtassak az üvegre a gembird anyaggal még mindig, így sikerült valamit produkálni mattra és simára is.

A matt lehet még könnyebben feljön, le is ütötte félidőben azt a próbát. A fényest is láttam, hogy penderedik felfelé, de az végigért.
Ennek több oka is lehet:
- az üveg súlya miatt sokkal jobban beleng az asztal az akril tartón, mint korábban. Tervben van alura cserélni, azzal elvileg megoldódik.
- csak az elejét csináltam lassan, aztán visszacsavartam a sebességet 100%ra, s az előbbivel együtt esélyesebb, hogy a billegő asztalon száguldozó fej jobban stresszelte.
- csak kéne üvegre gyerek ragasztó :D Bár nem fényesre, mert akkor az meglátszik.

Ahogy néztem nekem teljesen simák az üvegek, legalábbis úgy tűnt kb hasonló távolságra volt a fejltől. Igaz most két oldalt középen fogattam oda 1-1 nagy iratcsipesszel. Odalt nem fér rendesen, majd hoznom kell kisebb csipeszeket.

Ja és a mattnál alig látni különbséget a gyári műanyag felülethez képest, azon az üvegen is matt az eredmény. Kicsit tudom, hogy túl közel van a fej, ezzel is próbáltam rásegíteni. Persze lehet szeletelőben is optimalizálni még.

Balról a gyári műanyag bevonaton (még a gyári fúvókával nyomtatva), középen a matt üvegen, jobbra a sima üvegen:

Itt egy videó is róluk, mert képen nem sok minden látszik.

[ Szerkesztve ]

(#12520) Thowra123 válasza foka (#12507) üzenetére


Thowra123
tag

Nekem kb 1 éve van Sbase. Építettem hozzá egy külső panelt amibe bármilyen motorvezérlő berakható.
Smothierware néhe fagyott nyomtatás előtt, de bátran rá mertem bízni egy 16 órás nyomtatást is. Tette a dolgát.
A cserélhető motorvezérlők miatt és a kisebb méret miatt akartam váltani SKR re. Nekem selejt jött, másnál jól működik. Eddig nekem Sbase vs SKR 1:0

(#12521) Saccco válasza dom1n0 (#12515) üzenetére


Saccco
nagyúr

1-2 hét alatt szerintem érezhető változás lesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12522) kzkz válasza Saccco (#12521) üzenetére


kzkz
őstag

Én addig nem teszem vissza a zacsiba az anyagot, amíg el nem fogy :) Ez van, hogy fél év 50%-os páratartalom mellett.

(#12523) fape válasza Thowra123 (#12520) üzenetére


fape
senior tag

Mondok "jobbat". Nekem csak most eset le, hogy az skr 1.1-n nincsenek extra pinek kivezetve. Prototípust vettünk, szal vannak még vele bajok :W Remélhetőleg a 1.2-ben javítják ezeket.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12524) Mr.Csizmás válasza izisz (#12516) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy a kérdés: mennyibe fáj?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12525) azbest válasza azbest (#12519) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez érdekes. Lehet, hogy hetek óta a gyári hotend miatt szívtam. A kitakarított és rendesen összerakott, új fúvókás hotenddel, üveglapra, amit csak szappanos vízzel elmostam és nem tapogattam össze :D, mintha 210/70 fokon felhajlás és felválás nélkül megcsinálná.

Előtte próbáltam 235 első majd 225/70 többi beállítással is, de ott soksor felhúzta maga után az első rétegből a szálat és felhajlott a széle. Szóval tippre a nagy meleg és aktív tárgyhűtés miatt zsugorodhatott a pla is.

Ha első réteget is vékonyra veszem, akkor kevésbé látszik vajon a kolbászolás rajta? Alapból a cura beállításoknál 0.3 szokott lenni erre.
Egyébként a cura ironing szépen utókezeli a legfelső réteget is. Kezdek újra bizakodni.

A fúvókák közti különbség elég látványos. Az utóbbi előnyére pontosságban:

[ Szerkesztve ]

(#12526) kinghaxor válasza Saccco (#12503) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Meg is rendeltem német raktárból a 4max-ot.

Annyi kérdésem lenne még hátha tudja valaki, hogy gyárilag mennyire módosítható a firmware rajta? Az extrudert szeretném majd rajta kalibrálni meg szeretnék csinálni egy pid tuningot és jó lenne ha az értékeket el tudnám menteni a firmware-be. Kérdés, hogy tiltva van e gyárilag a firmware írása ilyen szinten?

(#12527) Saccco válasza kinghaxor (#12526) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rá kell dobni egy újabb Marlin-t, aztán máris mindent be lehet állítani. ;)

(#12522) kzkz:
Tapasztalatom szerint ilyen felhasználás mellett a PLA szeret minden erősebb huroknál eltörni.
Én vettem csatos dobozt, abból PTFE csövön keresztül megy a géphez az anyag.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12528) imibogyo


imibogyo
veterán

Tegnapelőtt végre megérkezett az Ender-5 (Creality Ender 5, csak a kereső miatt). Tegnap raktam össze, de csak ma reggelre készült el az első nyomat. Első nyomtatásról lévén szó nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, látható néhány "hiba" és a "salmon skin" is jelen van, de ezek könnyen orvosolhatóak (lásd lentebb). Csak azért vágtam szét az alját, hogy lássam a belső "minőséget"...

Első benyomások - pozitívumok
- Pofonegyszerű az összerakás, rutinosabbaknak akár 10 perc alatt is kivitelezhető (de ha valakinek van két kis "görénye" ( ;] :P ), mint nekem, akik fel-fel ébrednek már hajnalban / korán reggel "pisilés", "szomjas vagyok", "hol a macim", "simogasd a hasam", "feküdj mellém", "mit csinálsz apa?", "segítek én is..." és egyéb bármi más miatt, akkor is egy óra alatt megoldható a dolog.
- A váz nagyon stabil, jó érzés megfogni. Az Anet A6-hoz viszonyítva a "van benne anyag" tipikus érzése fogott el. Ennek ellenére is igényli a lefogatást, mert azért be tudtam remegtetni a gépet 100%-os tempónál (na jó a képeken is látható, hogy nem épp ideális helyen működtettem a motyót).
- Baromi jó a mágneses nyomtatási felület. Gyerekjáték leválasztani róla a nyomatot is és nagyon jól tapad.
- A X és Z tengelyek szépen futnak kézi mozgatáskor (Y-ról később), gépi mozgatáskor pedig mindegyik jónak tűnik (a nyomat is lényegében ezt mutatja).
- A Z-tengely egy-motoros mozgatása és a hotbed szintezése egy álom az A6-hoz képest. Végre könnyű hozzáférni a szintezőcsavarokhoz, a nagy méretű tekerő pedig szintén nagyon állat dolog és itt is elfogott egy tipikus "hogyan tudtam eddig enélkül élni..." érzés. Nyomtatás közben is (első rétegnél pl.) nagyon egyszerű korrigálni az esetleges szintezési hibát. Maga a szintezés pedig gyors épp ezért akkor sem lesz valószínűleg idegőrlő, ha esetleg sűrűn kell majd elvégezni. Ez majd kiderül...
- A Z-tengely végállásának kalibrálása is nagyon egyszerű egy csavar segítségével (gyárilag ez is tök jól be volt állítva).
- Tetszik, hogy "belenyúltak" a vezérlésbe, van pár egyedi feature, például a csak az X- és Y-tengely léptecseinek kikapcsolása, vagy a beépített asztal-szintezési script ami végig megy az asztal 4-5 pontján, és közben papírral, és/vagy indikátorórával (nekem ez lesz majd a következő upgrade, mármint a mérőóra felfogatás) méregethetsz, ha végeztél az adott mérési ponton akkor egyszerűen menüből tovább lehet lépni a következő mérési pontra. A menü is az órás mérésben lenne inkább partner és nem a papírozgatásban, mert ha az ember picit tököl a papírral simán visszadob a kezdő képernyőre és lehet újra kikeresni a szintezés menüpontot (ez mondjuk egy szintező gcode-al könnyen orvosolható tudom, de ha már van ilyen ki akartam próbálni).

Első benyomások - negatívumok
- Az Y-tengely az összerakás után és kézzel mozgatáskor "akadozott", vagy talán a bizonyos helyeken "beült" szó a helyes. 3-4 fix helyen jelentkezett a dolog (olyan érzés volt, mint amikor mondjuk a gérvágó fűrész beugrik az előre beállított 0, vagy 45 fokos helyzetébe, nem kellett hozzá sok erő, hogy kijöjjön onnan, de nem tűnt normálisnak egyáltalán). Mások is tapasztaltak hasonlót Creality gépen (mondjuk ez egy Ender 3). Érdekes, hogy menüből "árammal" mozgatva ez nem jelentkezett "szemre/hangra" sem. Valószínűleg a motor "áttolta izomból" azt a részt. Kézzel végig "simogatva" a profilt sem éreztem anomáliát. Sajnos ma rohanva fényképeztem le egyáltalán a nyomatot is, nem néztem meg, hogy jelentkezik-e még a dolog. Olyan egyszerű okra is gondoltam, hogy lehet a kerekek csak simán "kockásak" voltak, mert a közel 0 fokos műhelyből került fel a gép és ugye gyárilag "megfeszített" állapotban voltak. Lehet, hogy a nyomat is azért lett szép, mert már volt ideje bemelegedni az alkatrészeknek és visszanyerni a rugalmasságukat a kerekeknek. Nem tudom, azóta nem tologattam kézzel... Ez csak annyiban érdekes (mert mint hiba (ha van) könnyen orvosolható), hogy ez a felső rész ugye gyárilag összeszerelve, egy egységként érkezik, nem én rakom össze (így nem is hibázhattam), tehát ennek a MEO-snál (ha van egyáltalán) ki kellett volna derülnie, ha valóban létező hiba. De azt nem állítom, hogy valóban, 100% hibás a gép, mert a fent linkelt első nyomtatás elég jónak tűnik, lehet csak az excenteres csavarokkal kell majd játszanom egy kicsit és megoldódik ez a dolog. Vagy az itt elhangzott kerekekre vonatkozó tanácsok közül is működhet akármelyik (kerekek lelazítása stb.). Nem tudom, majd kipróbálom este, ha még mindig tapasztalható a "hiba".
- Az egyik kerék viszont biztosan hibás (hiányzik belőle egy kisujj-körömvégnyi darab), ezt majd jelezni fogom a Creality-nek cserére. Nem gondolom, hogy ez közvetlenül okozna bármi hibát (legalábbis önmagában biztosan nem), mert akkor is jelentkezik a fenti "beülés", ha épp ez az egy kerék hozzá sem ér a profilhoz annyira eltávolítom az excenteres csavarral a profiltól.

Előzetes és tervezett átalakítások
- A (számomra) legfontosabb upgrade az "első-felső-vízszintes" 20x20-as profil áthelyezése, cseréje, mert szintezésnél és az első réteg "figyelésénél" is baromira útban van. Ha csak egy profilnyival lejjebb lenne, akkor rohadt kényelmes lenne nézni a nyomtatást. Így sem világvége, de ezt azért "észrevehették" volna a gyárban. Ráadásul könnyű orvosolni.
- A kábelek elég rövidek (de ezt nem tartom hibának, csak átalakításra érdemesnek). Nem igazán partner a gép a kulturált kábelmenedzsment kialakításában, miközben a váz és az alkatrészek elhelyezése szinte könyörög a "rejtett" kábelezésért. Ezt biztosan orvosolni fogom a jövőben. Nem kellene sok ahhoz (5-10 cm kábelenként), hogy szépen el lehessen mindent vezetni a profilokhoz fogatva. A legegyszerűbb megoldás erre az, hogy a komplett elektronikai boxot átrakom a gép hátuljára. Ekkor az elektronika és a tápegység is több levegőhöz jutna nem kellene többször felpörgetnie (az egyébként MeanWell) tápegységet.
- Ma reggel megérkeztek az energialáncaim és a Nema17 rezgéselnyelők is, ezért úgy döntöttem, hogy ezeket is ráépítem a gépre még most, ne később kelljen szétbarmolnom az egészet, amikor már aktívabb használatban van. Ha már csinálom, akkor igyekszem elsőre jól/jóra csinálni a gépet, elvégre itt vannak az alkatrészek előttem (a későbbi upgrade-ek persze más lapra tartoznak).
- Azt már tudtam Nerys videójából, hogy a gépen jelentkezik a "salmon skin" effektus az 1.1.3-as boarddal, amit pl. TL-smoother-ekkel (vagy új alaplappal) lehet orvosolni. Ezek (smootherek) is úton vannak, de kell még nekik vagy 20-30 nap mire ideérnek. Addig ha rendesen működik a nyomtató jó lesz így is, mert úgyis csak szerkezeti nyomatokra lenne szükségem, nem kell, hogy szépek legyenek.
- Úton vannak még a szilikon zoknik is (MK7/8 és e3d v6), ebből is kerül majd fel a gépre.
- Az első direkte fejlesztésnek nyomtatott modell pedig egy új tárgyhűtő fúvóka lesz (Petsfang talán).

ÖSSZESSÉGÉBEN: eddig (elsőre) nagyon elégedett vagyok a géppel, baromira nem egy liga az A6-al (még jó), és ugyan még csak az első komolyabb 8+ órás nyomaton vagyok túl vele, de már most látom, hogy végre egy már alapból is jó/elfogadható eszközt sikerült vennem. Ez volt a célom. Nem egy fejleszteni szükségtelen, "tökéletes", P&P gépet kerestem, hanem egy olyat ami azért már alapból partner a relatíve minőségi nyomtatásban. Van mit fejleszteni (természetesen), de legalább már alapból is jól használható. A képeken látható nyomat például teljesen gyári állapotban, konfigurációval és kalibrációval készült, semmihez sem nyúltam, maga a gcode is gyári, a PLA is gyári. Lényegében minden ahogy kijött a dobozból, úgy nyomtattam, ami azt jelenti, hogy ha nem tököl az ember és a szerelés után rögtön nyomtatni is van ideje, akkor a doboz kibontását követő 20-30. percben már értelmes eredménnyel nyomtathat. Ez szerintem nem rossz... :K

[ Szerkesztve ]

(#12529) izisz válasza Mr.Csizmás (#12524) üzenetére


izisz
senior tag

szerintem inkább (#12518) kulu22-t pingeld meg, én nem használok ilyet még.
Ő azt írta, használja.
(egy kínai koppintással volt próbám, az x*r volt, nem anyagra, megmunkálásra)

(#12530) kzkz válasza Saccco (#12527) üzenetére


kzkz
őstag

Mit értesz hurok alatt? Hurok nálam nem alakul ki sehol. Olyan viszont van, hogy a henger és az extruder közötti szakaszon, ahol mindenféle cső nélkül halad az anyag, egyszerűen eltörik a hosszas állásban. Nagyon nem zavar, mert az extruderbe így is beletolom, és nyomja tovább, nincs kimaradás.
(Majd teszek fel képet, mert így nem biztos, hogy érthető.)

Persze a megoldásod mindenképp jobb, csak még nem volt időm tökéletesíteni mindent a nyomtató körül, de terveztem én is ilyet.

(#12531) Mr.Csizmás válasza kzkz (#12530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha nem teszed semmibe, ne csodálkozz ezen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12532) Saccco válasza kzkz (#12530) üzenetére


Saccco
nagyúr

A tekercs vége felé kisebbek a körök, arra gondoltam. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12533) kzkz válasza Mr.Csizmás (#12531) üzenetére


kzkz
őstag

Nem csodálkoztam, de inkább ez, mint, hogy minden egyes nyomtatás után kihúzzam a filát, eltegyem, majd újra elő, és befűzni. Az jóval több idő, jóval macerásabb így, ráadásul nálam 50-60cm van a henger és a nyomtatófej között.
A PLA tört meg eddig, a PETG még nem.

Saccco: értem. Ott még sose tört meg, csak a levegőben a henges és az extruder között félúton, ahol a görbület próbál kiegyenesedni, amiatt, hogy az extruder-es húzó hatást gyakorolt rá.

[ Szerkesztve ]

(#12534) Saccco válasza kzkz (#12533) üzenetére


Saccco
nagyúr

Volt olyan, hogy egy 50 centis PTFE csőben 4 helyen tört el. PLA-nak mindegy, eltörik, ha sokáig van levegőn. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12535) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Rendeltem tegnap BL Touch-ot. Tudom, sokan azt írták, fölösleges, mások azt, hogy marha jó. Nekem pozitívnak tűnik, hogy automatikusan elvégzi a szintezést. Pláne így hogy rendesen nem is lehet kézzel megcsinálni, mert az asztal közepén nagyobb marad a hézag....bízom benne, hogy a BLTouch ezt kiküszöböli. Bár az installálása, kalibrálása, beállítása így elsőre videók, leírások alapján elég macarának tűnik...
A Marlint amúgy simán fel lehet tenni összekötve a géppel a nyomtatót? Nem is kell hozzá külön Arduino hardver? Csak a szoftver? Mert én rendeltem még tavaly Arduino-t, lassan már az is megjön, de így lehet, hogy fölösleges. Tegnap egy kollégám mondta, akinek CR10 van, hogy nem kell hozzá.

(#12536) Saccco válasza Gabesz87 (#12535) üzenetére


Saccco
nagyúr

A linkről rendelted?

Triangelab-tól vettem, de nekem nem volt a jó az ismétlése. :(

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12537) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12535) üzenetére


Tikakukac
titán

Mérőóra. 2 hetente egyszer áttolod a tengelyeket és kész.

Én is akartam, de annyira pontatlan, hogy telesen letettem róla.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12538) Gabesz87 válasza Saccco (#12536) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, innen, amit linkeltem.

(#12539) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Tegnap este megjött az Anycubic i3 mega németországból.
Kerek 70 000Ft volt szállítással, 4 nap alatt ért ide.
Összerakás 8db csavar becsavarozásából állt, plusz ugye a bed leveling utána, összesen 20 perc.
Az első teszt nyomtatás így sikerült.
Szerintem rendben van, egyedül ez a törtfehér pla nem az igazi ilyen részletgazdag dolgokhoz.
[kép]
Van még Gembird, illetve a gyári pla, illetve ha odajutok végre, elmegyek az sunlu pla-ért is.
Nagyon elégedett vagyok eddig :)

(#12540) izisz válasza Saccco (#12536) üzenetére


izisz
senior tag

csatlakozom, erre a bltouch topicra 2x is ráfutottam, 2 különböző "koppintás", mindkettő egy kalap majom galacsin volt pontosság szempontból. :W de legalább a 10 és 20 usd sávokban mozogtak.
Van ~3 dolláros 2mm-es induktív szenzorom, az meg tökéletes. Persze az üvegeseknek ez nem pálya, de PEI sitteseknek/puci alulaposnak stb. frankó ;]
(kicsit többért meg ott a hőkompenzálható verziója is már egy ideje)

(#12541) fabula válasza Saccco (#12536) üzenetére


fabula
őstag

Én is tőlük vettem, nekem sem volt jó az ismétlés, le is szereltem. Két nyomtatót használok kézi szintezéssel és egyáltalán nem hiányzik az automata szintezés, pedig nem szintezgetem. Egyszer beállíítottam és hónapok óta nem állítódott el a szintezés.

(#12542) gerleimarci válasza fabula (#12512) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Innen vettem.

(#12543) printerpeti válasza azbest (#12519) üzenetére


printerpeti
tag

Én is kipróbáltam a homokfujta

t

[ Szerkesztve ]

(#12544) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Most akartam feltenni a Marlin 1.1.9-et, Toms3D videója alapján. Mindent pöpecül, elsőre megcsináltam, amit kellett, de a végén a feltöltésnél hibát kapok:

Arduino: 1.8.8 (Windows 10), Alaplap:"Sanguino, ATmega1284 or ATmega1284P (16 MHz)"

Vázlat használ 122302 bájt (94%) -ot a program tárhelyből. A maximum 130048 bájt.
A globális változók 4621 bájt (28%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 11763 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 16384 bájt.
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x65
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x63
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x68
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x6f
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x3a
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x53
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x44
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x20
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x69
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x6e
Hiba történt a vázlat feltöltése közben

Ennek a jelentésnek több információja lehetne
a "Bővebb kimenet mutatása fordításkor"
opció engedélyezésével a Fájl -> Beállítások-ban.

Említette a videóban, hogy hiba esetén 2 lehetőség van:
1. Ha jól értettem, feltöltés előtt Resetet kell nyomni? Ez a reset gomb gondolom magán a nyomtató alaplapján van?
2. Ha a gépnek nincs elég saját memóriája, akkor kell valami külső hardver.

Most itt melyik áll fent? Én úgy látom a számok alapján, hogy az 1-essel kellene próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#12545) trialkornel válasza izisz (#12540) üzenetére


trialkornel
tag

Nekem is trianglelab-os BL van, egész használható, tudok vele nyomtatni. Viszont nem rég elkezdtem octoprintezni és kipróbáltam hogy többszöri mérés esetén miket mér. Hát elég nagy az eltérés, tényleg össze-vissza mér. Most gondolkozok hogy beruházok egy eredetire már csak kíváncsiságból is.

(#12546) energy4ever válasza printerpeti (#12543) üzenetére


energy4ever
addikt

Egesz jo! :K

Ez a targy milyen meretu?
A valosagban kb melyik csiszolopapirnak felel meg a durvasaga ehhez?
Jobban tapadt a homokoltra, mint a "gyari, sima" uvegre?

(#12547) foka válasza Thowra123 (#12520) üzenetére


foka
aktív tag

Akkor inkább Sbase+smoother-ek?
Akarok rá rgb led-et is (állapotkijelzés), eredetileg is az Sbase volt a terv (32-bit), de a cserélhető driverek miatt kezdtem elgondolkodni az SKR-en.

Üdv: Fóka

(#12548) Tankblock válasza Gabesz87 (#12544) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Mire szeretnéd a Firmwaret flashelni?

Az alap Ender 3 on nincs Bootloader ahhoz kelleni fog pl egy Arduino aminek lehet használni az ISP hogy feltöltsed a bootloadert és vagy csak a firmwaret.

Release the Beast....

(#12549) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Snapmakert esetleg vett már vaki itt és használja is? :)

(#12550) energy4ever válasza Komi28 (#12549) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha jol emlekszem negyed akkora sincs a targyasztal mint egy atlagos kis nyomtatonak. Ezert nem is ajanlott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.