Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) bigrob válasza Mr.Csizmás (#13750) üzenetére


bigrob
őstag

Én úgy tudom, hogy extruder alá dampert nem szabad rakni.
[link]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13752) kopi120


kopi120
tag

Tudnátok nekem segíteni, kicsit tanácstalan vagyok heatbed ügyben. Pörgetem az ali-t, van ugye a piros meg a fekete. Van értelme megvenni az olcsóbb pirosat vagy ipari hulladék? A feketénél írják, hogy alu, a pirosnál nem.

(#13753) bficsor válasza snowman (#13656) üzenetére


bficsor
csendes újonc

Bocsesz, hogy csak most reagálok, de 30 órás volt a csatolt nyomtatás és meg kellett várni, hogy mi lesz az eredmény...

és videó itt: [link]

@ snowman
- az egyik filament szorító tényleg laza volt, meghúztam
- talán csak ideiglenes dugulás ez, ami nyomtatás közben alakul ki, ezért ott nem szedtem szét

@ dom1n0
- retraction be volt állítva és 2 mm-ről átállítottam 20 mm-re és ekkor volt a minőségi ugrás a nyomtatásnál

@ izisz
- köszi a tisztítószer tippeket

Most ott állok, hogy a nyomtatás elején volt a jam, ill. a végén szétváltak a rétegek - lehet jamtől (utóbbi így típusú probléma [link]).

Valamiért az a benyomásom, hogy ott alakul ki probléma, ahol két tárgy találkozik. Emiatt a szeletelőmre (Slic3r) is gyanakodok.

(Hab a tortán, hogy a képeket ellentétes rétegekkel kellett volna legyártani, mert így pont a negatív lett kinyomtatva, csak hát már nincs idő meg filament újranyomtatni...)

Szóval tesztelkedek nem sokára...

(#13754) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a 3D nyomtatásban.
Ender 3D nyomtatóval az összes nyomtatásom aljából "hiányzik" kb 2mm. Eddig csak thingiverse-ről letöltött modellekkel próbálkoztam, de sajnos mindegyiknél valamiért hiányzik a modellek aljából egy kevés a nyomtatás végén. Cura SW-t használok, nem jövök rá mi lehet a gond.
Van valami ötletetek?
Köszi előre is!

(#13755) kulu22 válasza kopi120 (#13742) üzenetére


kulu22
aktív tag

Aztamindenit :)

(#13756) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kezd már rohadtul tele lenni a hócipőm. Nem sikerül kinyomtatnom a tensioner case-t, már vagy háromszor próbáltam, és mindig felválik úgy 3/4-es készültségi állapotban. Letisztítottam azt aztalt, Clin-t is próbáltam, beszinteztem, csináltam már brim-et is, nyomtattam 65 és 70 fokkal. Semmi nem használ. A nyomtatás minősége szerintem tök jó amúgy, azzal meg vagyok elégedve.

(#13757) energy4ever válasza Gabesz87 (#13756) üzenetére


energy4ever
addikt

Ennek a felbavagott kor az alja? Mekkora brimmel probaltad? Lehet nagyobb kellene. :B
Mennyi az elso reteg hofoka?

(#13758) Gabesz87 válasza energy4ever (#13757) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, a félkör az alja.
Skirt outlines: 5
Skirt layers: 1
Offset: 0

Nem változtatom a hőmérsékletet, 1. is 70 fok.

Megjött a BLTouch, nagyon szeretném már applikálni, csak csavarokat kéne szereznem. Aztán hátha nem kellene szívnom legalább a szintezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#13759) energy4ever válasza Gabesz87 (#13758) üzenetére


energy4ever
addikt

Skirt? :F
Brimmel csinald, es rakj ra akar tobb centit is... :K
A fej homerseklet elso retegnel mondjuk lehet plusz 10 fok a tobbihez kepest! :K

(#13760) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#13756) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezeket az apró vackokat bő rafttal kell nyomtatni. ja és 220/75, 20-30 kezdő sebesség.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13761) Gabesz87 válasza energy4ever (#13759) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez Brim! Csak S3D-ben nincs elkülönítve.

Ezért van 0-ra állítva az offset, így Brim-et nyomtat. Esetleg felveszem 5-ről 10-re.
És az 1. réteget akkro nyomtassam 75-80 fokon :F PLA-hoz elég durván hangzik, tekintve, hogy normál esetben 60 fokon kéne nyomtatni kb. De ha beválik persze, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#13762) bigrob válasza Gabesz87 (#13761) üzenetére


bigrob
őstag

Pro tip: Felejtsd el a S3D-t.
Cura nagyobb layer heighttal nyomtat, még nem vált fel vele semmim csak amikor szarul szinteztem. (szerintem az se tuti nálad)
Első réteg 220/70-75 utána vissza kell venni, ha PLA akkor 200-205/65-re.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13763) Gabesz87


Gabesz87
addikt

2 tippem van még amúgy erre a felválásra, de lehet, hogy hülyeség...az egyik, amit nem értek, miért van, hogy néha néha nyomtatásnál, gondolom, amikor infillt nyomtat cikk-cakkban, annyira rezeg az egész gép, hogy az borzasztó. Squash labda lábak vannak alatta mondjuk, szóval sokat elnyel, de ennek ellenére néha mégis "ugrál". A másik, hogy ez még mindig az 1. filamentem, amit január eleje óta használok, itt van kint azóta is, és eléggé rárakódik a por, látom a dobon is, meg azon keresztül a filamenten, és arra gondoltam, hogy esetleg ez nem-e ront az adhézión/minőségen.

(#13764) Gabesz87


Gabesz87
addikt

És nem, és nem és nem. b..meg. Most is ugyanúgy, ugyanakkor felvált. Hiába a kezdő 75 fok, és a 2x akkora brim. Cura-nál azért az utóbbi pár nyomtatásomnál nem volt ilyen, mondjuk S3D-vel meg jobbnak tűnik a minőség. F..om kivan.

(#13765) bigrob válasza Gabesz87 (#13764) üzenetére


bigrob
őstag

Itt hisztizel már hetek óta, de normálisan még egyszer sem írtad le mik a beállításaid... Kezdő 75, ezzel nem megyünk sokra... Tárgyhűtés ugye nem megy első rétegen? Mennyivel lassabb az első réteg nyomtatása?
Illetve szerintem már egy ember se tudja milyen nyomtatód van és mire nyomtatsz...
Curaval persze, hogy nincs gond mert az nem nyomja össze az első réteget, hanem még nagyobb rétegvastagsággal is nyomja (alapbeállítás).
Első réteges képedből szerintem nincs elég közel a nozzle, vagy a flow kevés. SZERINTEM.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13766) Gabesz87 válasza bigrob (#13765) üzenetére


Gabesz87
addikt

Válaszod roppant kedves és szimpatikus bevezetéséhez inkább nem írom le mit gondolok, de képzeld el! Az a szitu, hogy ahány ember, annyi vélemény. Egyesek szerint a Cura szar, mások szerint a s3d. Nekem mondjuk érdekes módon épp itt mondta valaki, hogy Cura-ban első réteg legyen kisebb, hogy jobban odanyomja elősegítve a tapadást. Targyhuto első rétegnel nem megy. 1.reteg sebessége 25%. Ender 3, IKEA üveg. Flow extruder kalibralas utan 0.8 (multiplier)
Remélem boldog vagy és minden kérdésedre válaszoltam. Ender 3 és creality FB csoportokban azért nincs ez a stílus. Megelozven a kérdésedet, hogy akkor miért nem oda megyek, válaszolnak is: azt hittem ez is egy szakmai fórum ahol segítik, támogatják a kezdőket. De persze mindegyik topicban van 1-2 ember tipikus magyar mentalitással.

[ Szerkesztve ]

(#13767) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

Múltkor írtam a Kalibrációval kapcsolatban, és sajnos nem kaptam választ....

Z ben a magasság nem stimmel.

Nyomtató Ender 3, Cura 3.6. Duet Wifi boardra cserélve a vezérlő, Titan Extrider és Microswiss hotend.
Azt néztem, hogy a 20x20x20 mm kalibrációs kocka is 19.6 mm magas,
A linkelt 100x100x3 mm kalibráció, meg 2,44 mm magas.

Megemeltem a 800 mA ről a Z motort 1000 mA, de nincs különbség....

Ezt nem értem... Lehet keresnem kellene egy másik szeletelőt...

Az Ender 3 as Creality ultrabase szerüséget átfordítottam, így sima üveg lett a felület. végre teljesen sima az alja a nyomatnak. :C

Release the Beast....

(#13768) bigrob válasza Gabesz87 (#13766) üzenetére


bigrob
őstag

Meg lehet sértődni, de még mindig hiányoznak a hőfokok.
Első réteg flow-t húzd nagyobbra.
Gondolom te sem vetted meg 150 dodóért a S3D-t, szóval legalább egy 1 éves klienst használsz, amit azóta a Cura már rég túlfejlődött.
Megtaláltam az én régi S3D ender profilom (kb 4-5 hónapja adtam el).
Mivel szinteztél? Papírlap, hézagmérő?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13769) Gabesz87 válasza bigrob (#13768) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahogy szokták mondani, olvass vissza. Ha már ennyire nyomon követed a "hisztizesemet" egy korábbi hsz-ban biztosan írtam: 220/215.
Papír lappal.

(#13770) bigrob válasza Gabesz87 (#13769) üzenetére


bigrob
őstag

Kicsit nagy az arcod, hagy ne az olvasson már vissza 600 oldalt aki segíteni szeretne...

Látom te sem sűrűn olvasod hogyan szokás írni..
első réteg nozzle / első réteg asztal
további nozzle / további asztal

Tanácsok felét meg se fogadod, csak tized információkat beböfögsz és várod a csodát.
Sajnálom a srácokat a Creality és Ender 3 csopikban is...

70-75 fok asztal végig PLA-ra még mindig overkill, max első rétegre ajánlott feljebb húzni. (kb 2-3x írtam már ezt is le)

Szerk.: Én kb 5-10 percet szoktam hagyni amikor a gép szerint felmelegedett az első réteg hőfokjára és utána engedem rá a nyomtatást, mert valójában nem éri el az üveglap a kívánt hőfokot ahogy a gép írja.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13771) Gabesz87 válasza bigrob (#13770) üzenetére


Gabesz87
addikt

Segítek: van a keresésnel egy opció, felhasználóra is lehet keresni! Korábbi probalkozasaimnal, sikertelen nyomtatasnal többször leírtam a hofokokat.
Nem értem miből gondolod hogy nem fogadom meg a tanácsokat. Én megköszönöm azoknak akik segítenek, és megfogadom, de te amit a stilusoddal kepviselsz, az nem segítség. Jössz ezzel, hogy itt hisztizek....
Ja, képzeld, nyomtatás indítása előtt én is szoktam várni pár percet, hogy rendesen atmelegedjen az asztal, és ezt is tanács alapján!
Itt pedig most befejezem ezt a diskuralast veled, talán majd más normálisabb hangnemben képes írni.

(#13772) bigrob
Köszönöm a jotancsot ;]

[ Szerkesztve ]

(#13772) bigrob válasza Gabesz87 (#13771) üzenetére


bigrob
őstag

További sok sikert! :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13773) Saccco válasza Gabesz87 (#13756) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kép alapján messze van az asztal.

Egyébként én amikor brim-et nyomtatok, az legalább 8-12mm széles.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13774) Gabesz87 válasza Saccco (#13773) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben van, akkor megpróbálok még brim-et tenni hozzá. Illetve most módosítottam a TH3D fw-ben, betettem a Manual Mesh Level-t, azzal is próbálkozom.

Más: BLTouch-hoz Ender-3 esetén kell egy Pin 27 board? Most realizáltam videó alapján, az meg még hiányzik, úgyhogy ebay-ről rendeltem is egyet. Remélem nem fölöslegesen. Bár nem egy nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

(#13775) willz


willz
csendes tag

Üdv!

Van egy hülye kérdésem!
MKS Gen L alaplap. A drivereken beállított referencia feszültség függ a az alaplap tápfeszétől?

(#13776) gerleimarci válasza willz (#13775) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Olyan értelemben igen, ha USB-ről táplálod, akkor nem biztos, hogy megvan a teljes 5V (a legtöbb léptető meghajtó ebből ossza le). 12V vagy 24V nem számít.

(#13777) Saccco


Saccco
nagyúr

Kaptam 1 kg fekete Verbatim PLA-t. Az van ráírva, hogy Made in Japan. :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13778) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Tudtok Anycubic 4max-hoz EU-s forrást? Alin csak ausztrál meg amcsi raktárból kapható. Banggodon horrort áron van, gearbesten nem is kapni.

(#13779) fape válasza 2thletme2day (#13778) üzenetére


fape
senior tag

Sztem a 4max pro miatt most levették az összes elérhető helyről. Én is nézeget már egy ideje, már mint amikor nem a voronra csorgatom a nyálam :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13780) Saccco válasza fape (#13779) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez egy tudjuk mi poszt. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13781) DrojDtroll válasza fape (#13740) üzenetére


DrojDtroll
addikt

gépről

nincs screen a nyomtatón; az octoprint teljesen kiváltottam számomra

(#13782) DrojDtroll válasza kopi120 (#13742) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem építek egy ilyen gépet. Minden is van hozzá itthon és fun-olni teljesen jó.

(#13783) DrojDtroll válasza bficsor (#13753) üzenetére


DrojDtroll
addikt

milyen szoftverrel készült?

(#13784) fape


fape
senior tag

Ne csak Saccco reklámozzon itt minden félét:

Remélem $16ért adják majd aliről, de az meg túl szép lenne.

Ugyan itt megjött a banggood-os bmg clone. Első benyomásra elég masszívnak tűnik. Már csak egy új nyomtató kéne amire rakhatnám :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13785) bigrob


bigrob
őstag

Most, hogy belőttem a feszkót a TMC 2208-akon ez az első komolyabb nyomtatás a csendes és zárt 4Max-on! :DDD
X: 0,85V (olyan meleg volt 1V-on, hogy 5 mp-ig nem bírtam rajtatartani a kezem, pedig bírja a hőt hála a jó fogtechnikának.. :DDD)
Y 1,2V
Z és E: 1V

Részletek:
0.1mm layer height
3 shell
0 infill
Top layer: 8
Sacco kolléga sebességeivel, de a jerk és acceleration control nélkül.

Drive link a jobb képminőségért.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13786) Janix12 válasza Saccco (#13780) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Köszönök minden segítséget!! :R :R :R

(#13787) Imy válasza Janix12 (#13786) üzenetére


Imy
veterán

Ez szép lett, egész jó ez a gép. 4Max jó lenne, ha lehetne kapni, lehet beneveznék rá.
Lesz belőle még készlet, vagy csak az újat fogják horror áron árulni? Habár arra biztosan nem lesz nagy kereslet.

(#13788) bigrob válasza Imy (#13787) üzenetére


bigrob
őstag

Valószínűleg most kicsit pihentetik a régi készletet, hogy minél több fogyjon az újból, de lassan majd vissza kellene rakniuk azt is. (nem hiszem, hogy elfogyott volna az összes korábban legyártott darab)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13789) Janix12 válasza Imy (#13787) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Anet A6 -al nyomtattam.. :U
Anet A6 Evolution pontosabban..
[link]

:R

(#13790) GipszJ válasza bigrob (#13788) üzenetére


GipszJ
csendes tag

Én is 4Maxra pályáztam(szorgos fórumolvasgatás után :) ), múlt hét vége felé írtam az Anycubic Alis boltjának, hogy mikor lesz megint. Azt a választ kaptam, hogy nem lesz már, a 4Max Pro lesz helyette :

"Hello,
Thanks for your attention.
Sorry.
There is no 4max printer any more now.
But we will launch 4max pro printer in the future.
Please keep paying attention to my shop."

Anycubic Mega S

(#13791) bigrob válasza GipszJ (#13790) üzenetére


bigrob
őstag

Oké, de attól még nem hiszem, hogy kukázzák a már legyártott, de raktárban ragadt darabokat.
Most promózzák az újat, vegyétek azt, majd 1-2 hónap múlva ismét visszadobják azt a pár darabot ami még van. Valszeg ők is tudják, hogy kicsit túllőtték az árat.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13792) willz válasza gerleimarci (#13776) üzenetére


willz
csendes tag

Köszi! A második fele érdekelt.

Ezek mennyire helytállóak?

TMC2208 vref = current * 1.3

LV8729 I Moteur = Vref * 2

(#13793) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Anycubic Predator összeszerelős, beállítós videó.

(#13794) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szétkaptam az endert, beraktam a smoothereket. viszont azóta az Y-on layer shiftingel, és nem jön előre max-ig, mintha 140-150 lenne az Y mérete. mi lehet a baj? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13795) Tankblock válasza Mr.Csizmás (#13794) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Melyik Ender 3 van?

Nem ér bele a tálcatartóba véletlenül a motor?
Nekem a Y endstoppot is át kellett rakni, meg bracketet nyomtattam, hogy elférjen az Y motor.

Release the Beast....

(#13796) Mr.Csizmás válasza Tankblock (#13795) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sima. előrefelé nem engedi, fizikailag nem változott a mozgástér, csak a kábelezést toldottam meg :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13797) azbest válasza Mr.Csizmás (#13794) üzenetére


azbest
félisten

Esélyes, hogy kicsit a driver vrefjét feljebb kell tekerni. Tapasztaltál bármi változást? Ha jól sejtem A4988 driveres az ender 3.

Egyébként hétvégére nekem is megérkezett egy olcsóbb fajta smooter készlet, 4 darabos, 8 pici diódás, januárban még 6 dolcsiért tudtam rendelni.

Hát, a tevo tarantulám a4982-es integrált drivereivel nulla változást okoz. Kicsit egyébként én is fejlebb vettem a vref-et, mert mintha ez is bizonytalanabb lett volna, kisebb hibákat láttam, alószínűleg elcsúszást. Gyárilag 0.7-0.8v környékén voltak, s most 1.0v -on. Ezek nem igazán melegszenek, a motorok sem. Picit mintha a mintázat még stabilabbá vált volna tőle.

Szóval alaposabban átolvastam a legelső és eredeti leírást, attól, aki kitalálta a diódás megoldást még a DRV8825 kapcsán.

A lényeg, hogy azzal a driverrel 1.4V esést akart elérni, amihez abból a fajta diódából kettő sorbakötésével jött ki. Azért két irányba (4 dióda pinenként), hogy az ac jel mindkét szinusz oldalán hasson. És azért nem ellenállás, mert az baromi sokat fogyasztana ebben a helyzetben.

Szóval arra gondoltam, hogy talán ezesetben, ha itt is a jelszint csökkentés lenne a cél, akkor 2-2 smoothert sorbakötök. Semmi hatás. Aztán y -ra mind a 4et sorba kötöttem. Semmi hatás :D
Szóval nálam már ki merem jelenteni, hogy nem ez a probléma. Várom, hogy megérkezzenek a fogas kerekek a szíjhoz, hogy ne a simán bukdácsoljanak. Ez a követkető tippem. Mondjuk, ha addig is lazítok a szíjon, akkor lehet csökken a jeleség, de mielőtt jobban piszkálok épp kinyomtatok pár abs alkatrészt (e3d klón hotend tartó és szíjhoz ráhúzható vacakok a gyorskötözők helyett. Másik fajta venti tartó....)

[ Szerkesztve ]

(#13798) imibogyo válasza azbest (#13797) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is pont ugyanezek jöttek az Ender 5-höz, de még nem sikerült teljesen összeraknom a nyomtatót, így konkrét tapasztalatról nem tudok írni. :N

(#13799) moex1


moex1
tag

Sziasztok!
Tud valaki jó itthoni beszerzési forrást? Gen L lapot néztem, egy helyen láttam összesen. Mosfetet nem is találtam, stepper drivereket sem.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13800) Mr.Csizmás válasza azbest (#13797) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

á, alvás volt és munka most, majd délután foglalkozok vele. mennyivel tekerjem feljebb? 0,3-0,4?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.