Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Kumancs válasza Tankblock (#13699) üzenetére


Kumancs
kezdő

ezis jó tipp már megemeltem amikor felkerült az üveglap de hogy meglazult e az jókérdeés. eztis ellenörzöm.

(#13702) Saccco válasza Gabesz87 (#13700) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az a start gcode-ban van, illetve lenne. Ki tudja hogy állították be azon, amit letöltöttél. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13703) krisz.kocs válasza Saccco (#13698) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

Köszi , közbe meglett a folyamatos ugrálás hibája (remélem) a bowden cső hot end felöli része eléggé kivolt keményedve , lefutattam még egyszer és 90mm lett , érdemes a 10mm miatt állítgatni ? és ha igen mivel ? pronterface ? mert a cura elég bambának tűnik ilyen téren

(#13704) Saccco válasza krisz.kocs (#13703) üzenetére


Saccco
nagyúr

Illene tizedre állítani...

Linkeltem a tutorialt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13705) azbest válasza krisz.kocs (#13703) üzenetére


azbest
félisten

nono, nézd meg azt is, hogy nem csúszkál-e a filament az extruderben. Pár hete én is szétszivattam magamat azzal, hogy nem volt eléggé feszesre beállítva a titan extruder klón és simán megesett, hogy nem haladt a szál, mert a fogaskerék csak simogatta az oldalát, de nem lökte előre.

(#13706) izisz válasza krisz.kocs (#13703) üzenetére


izisz
senior tag

Áá, hagyd a p-ba, mit számít egy centi ide vagy oda :D sry, de ez kikívánkozott

(#13707) Gabesz87 válasza Saccco (#13702) üzenetére


Gabesz87
addikt

TeachingTech féle cuccok általában jók szerintem. Így néz ki a 2 féle kezdő g-code:

Balra az S3D, jobbra a Cura. Mondjuk nincs (még) BLTouch-om, így az a sor szerintem nekem nem is releváns. Megcsinálhatom, hogy egy az egyben átmásolom a Cura-s code-ot?

(#13708) krisz.kocs válasza azbest (#13705) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

Köszi Saccco :R , hektikus olyan mintha kicsit megmelegedne a filament és emiatt ragadna meg, most csereltem a fogaskereket is így kicsit jobb , azbest szeretnék még hallani erről a titan extruder klón ról már láttam ebay en pontosan melyik van neked ? és milyen ? nekem nagyon nem szimpi az ender-nek ez a gyári megoldása.

(#13709) krisz.kocs válasza izisz (#13706) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

már beállítottam :(( , de akkor vissza állítom az 1 centit :DDD

(#13710) Saccco válasza Gabesz87 (#13707) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha azzal elégedett vagy akkor igen.

krisz.kocs:
Inkább BMG felé nézelődj. Jó a Titan, de a BMG már jobb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13711) Imy


Imy
veterán

Nagyobb felületű tárgyat nyomtatok Heated Bed Sheet Build Surface-re. A kisebb is alig akart leválni róla. Annyi előnye van, hogy tuti nem válik el nyomtatás közben. De erről a nagyobb tárgy le fog jönni? :F

(#13712) Gabesz87 válasza Saccco (#13710) üzenetére


Gabesz87
addikt

Átmásoltam a kezdő kódot, 1-2 apróságot módosítottam, többek közt a filament átmérőt arra, amit mértem, ill. az extrusion multipliert 0,8-ra állítottam, ahogy azt számoltam kalibrálás alapján pár napja. Aztán nekifutottam újra a szíjfeszítőnek, ill. csak az ellendarabnak, amire az anya rámegy, és láss csodát, szuper lett. Végre simán rá tudom tekerni az anyát könnyedén. Nem tudom, hogy ez most a S3D érdeme a Cura ellenében, vagy a kalibrálásnak köszönhető, de nagyon szuper lett végre. Minőségen biztos lehet még javítani, hogy ne látszódjanak annyira a rétegek a falon, de ez már számomra részletkérdés. Már csak a BLTouch van hátra, ill ha megjött, feldobom egyúttal a damper-eket, és a heatsinket a motorokra, valamint a szíjfeszítőket, és remélhetőleg egy időre ennyi volt a fejlesztésekből. Max. később majd egy Titan Aero extuder+V6 Hot-end, csak hát az ára....kb. egy új nyomtató+jó sok munka.

(#13713) Saccco válasza Gabesz87 (#13712) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vegyél Trianglelab-tól.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13714) bigrob


bigrob
őstag

4Max Pro
"Do you want to get new released ANYCUBIC 4Max Pro? It's on sale today. Click the link to get the specifications and price."

Egyenlőre csak kínai rakiban.
429USD(gép)+168,42(szállítás)=597,42

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13715) blountex válasza bigrob (#13714) üzenetére


blountex
senior tag

4maxnak az ára így se fog lejebb menni, mert teljesen más ligában van a kettő, és nem hiszem hogy amennyivel többért adják a Pro-t egyáltalán megéri-e az árát....
Egy kicsit azért másabbra számítottam tőlük, nekem ez így csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#13716) trialkornel válasza bigrob (#13714) üzenetére


trialkornel
tag

Elég brutál az ára. És sima 4max most nem is elérhető, de nem törölték szal talán lesz majd még készlet. Megőrülök ha nem :O

(#13715) blountex: Szerintem sem éri így meg. Nem lesz akkora siker mint a sima 4max ha marad ez az ár. Amikor Taobao-n megjelent 100 ezer ft körül volt az ára, az jó vétel lenne nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#13717) Imy válasza trialkornel (#13716) üzenetére


Imy
veterán

Valószínűleg lesz, a creality CR10 és CR10S-ét is lehet kapni a mai napig, pedig az 'S' az egy updatelt javított verzió.

(#13718) dom1n0 válasza Gabesz87 (#13671) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szerintem szerezzetek mas bedet.
Kinyomtattam 1 karika gembird pla-t es nem volt gondom a tapadassal :)
215/65

(#13719) Imy válasza dom1n0 (#13718) üzenetére


Imy
veterán

Ez igaz, én IKEA-s üveget használok, arra szépen letapad minden. Vágattam üvegessel 2 helyen, és 2 különböző vastagságot, arra már nem úgy tapad. Azt én sem értem, hogy miért.... De mindegy, arra a sheet jól felragasztható. Csak a sheetről hogyan szedem le, épppen most nyomtatódik egy nagy tárgy, aminek az alapterülete 300x300, mint a bed. És hogyan jön le a sheetről nem tudom, mert a 20x20-as kockát is úgy kellett leimádkoznom róla. :D

(#13720) izisz válasza bigrob (#13714) üzenetére


izisz
senior tag

Azzal a színválasztással meg is van a célközönség: gyerekek (a promo kép is találó) és wckefe fejű tinik ;]

(#13721) Saccco válasza bigrob (#13714) üzenetére


Saccco
nagyúr

Így már nem is drága a Voron.

Kedves fórumozók, igen, jól látták, ez egy Voron poszt volt. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13722) krisz.kocs


krisz.kocs
csendes tag

Tegnap sikerült beállítani az extrudert . Hurrá gondoltam akkor egész hétvégén nyomtatás :DDD
hát rosszúl hittem :O

Múltkor elég csúnyán megtépáztam amikor szereltem , de megnéztem nem-e sérült ez az idétlen kosár, erre most egyszerűen átfordult az egész és elharapdálta a csövet is -.- , kérdésem hogy lehet ilyen menetes anyát rendelni külön ? Vagy alternatívaként van jobb megoldás , ez a csőre ráharapás elég érdekes megoldás.

(#13723) Imy válasza krisz.kocs (#13722) üzenetére


Imy
veterán

Tudsz venni olyan helyen, ahol pneumatikus szerelvényeket árulnak.

(#13724) bigrob válasza blountex (#13715) üzenetére


bigrob
őstag

+(#13716) trialkornel
Szerintem sem annyira deal of the day.. :DDD

(#13720) izisz
:C :C :C

(#13721) Saccco
Nagyon gondolkozom, hogy ki kéne nyomtatni amit lehet csak a biztonság kedvéért... :D

(#13722) krisz.kocs
Pneumatikus gyorscsatlakozó, legegyszerűbb ha keresel egy boltot a közelben, elviszed a mintát és adnak egy másikat.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13725) krisz.kocs válasza bigrob (#13724) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

Köszönöm , hétfőn meglátogatom a boltot :D

(#13726) DrojDtroll válasza Mr.Csizmás (#13678) üzenetére


DrojDtroll
addikt

telegram bot

(#13727) trialkornel válasza Saccco (#13721) üzenetére


trialkornel
tag

Szerintem most már tedd bele az aláírásodba hogy "a bejegyzést támogatta: vorondesign.com" ;]

(#13728) bigrob válasza trialkornel (#13727) üzenetére


bigrob
őstag

Illetve azt is, hogy "Anycubic 4Max magyarországi képviselője". :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13729) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mitől lehet az, hogy layer váltásnál, amikor a fej egyik pontból utazik a másikba, középen végigszántja szerintem a már nyomtatott felületet a nozzle. Így néz ki a nyomtatás:

A közepénél mozog a fej az egyik oldalról a másikra, úgy vettem észre, de lehet, hogy tévedek. És ilyenkor amikor átmegy az átellenes oldalra, valami nagyon fura hangra lettem figyelmes, és ahogy figyelte, csak arra tudok gondolni, hogy a nozzle hozzáér ott a supporthoz, amit nyomtatott.
A másik dolog, amivel a tököm tele van már, hogy most is, ahogy legtöbbször, a nyomtatás vége felé, felvált az egyik tárgy :W 70 fokos üveg asztalról!

(#13730) bigrob válasza Gabesz87 (#13729) üzenetére


bigrob
őstag

Nem mindig jó a magas hőfok...
Anno én úgy is nyomtam PLA-t hogy első réteg 220/70, aztán 2. rétegtől 205/65(vagy 60).

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13731) Gabesz87 válasza bigrob (#13730) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most ennél emeltem fel 70-re, mert az előző nyomtatásnál is (65 fokon) felvált, ugyanígy a vége felé. Nyomtatok még egyet, előtte megpróbálom Clin-el lekezelni, az bejött a múltkor. Azt olvastam, vagy talán itt mondta valaki, hogy üvegen nem jó a hőmérsékletet változtatni.

(#13732) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Extruder kalibrálással szenvedek a Tarantulán. Nem nyúlok a step/mm-hez és mégis változik az extrudált hossz. pl.: 80mm >> 80.8, 81,5

titan extruder, a filamant neki van szorítva rendesen a keréknek, a motor bőven elég áramot kap

mi lehet a gond?

(#13733) krisz.kocs válasza Saccco (#13710) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

Nézelődtem kicsit bmg téren ,egy buta kérdés klónok is jók ? :D
[link]
[link]

(#13734) Saccco válasza krisz.kocs (#13733) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy biztos, a Trianglelab változata nagyon jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13735) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#13729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"avoid printed parts"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13736) blountex


blountex
senior tag

Valaki használt már 2.85mm átmérőjű filamentet?
Van valami kritériuma annak, hogy 1,75mm vagy 2.85mm filamentet használj?
Itt arra gondolok hogy alapesetben a legtöbb gép 1,75mm képes dolgozni.
Na most tegyük fel ha kicserélem a pneumatikot, PTFE tubet, a hotendet stb, nyílván a titán marad, akkor ugyan úgy gond nélkül mehet a nyomtatás csak immár nem 1,75-ön hanem 2.85?
Vagy ez ennél kicsit összetettebb?

(#13737) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#13735) üzenetére


Gabesz87
addikt

És ez S3D-ben hol van? Cura-ban használtam a Z hop at retraction, 0.2 értékkel és ilyet sosem tapasztaltam. Szóval S3D-ben ezeket megtalálom valahol?

(#13738) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#13737) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

FFF settings - advanced - movement behavior - avoid... ide pipa

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13739) izisz válasza Mr.Csizmás (#13738) üzenetére


izisz
senior tag

Inkább Extruder -> Retraction -> Retraction vertical lift a Cura Z-hop (kb) megfelelője :)
Amit írtál, az csak nem megy ki a modell külső felszínén túlra, marad a modell területén a fej.

[ Szerkesztve ]

(#13740) fape válasza DrojDtroll (#13732) üzenetére


fape
senior tag

Honnan vezérled, hogy mennyit adagoljon? PC-ről vagy tekerővel? A tekerővel nem lesz jó. Azzal csak "ajánlásnak" veszi, aztán valami randomot fog csak mozogni. Nekem anno Z-vel volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13741) Gabesz87 válasza izisz (#13739) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha, szuper, köszi, megtaláltam. És akkor a másik opció, az avoid crossing..... legyen bepipálva, vagy ne?Nekem alapból be van ebben a TeachingTech féle profilban.

(#13742) kopi120


kopi120
tag

Úgy érzem kimaxoltam a dvd írós projektet, ráfekszem a nagyobb nyomtatóra. Egy tárgyhűtő nem ártana rá, de ezzel már nem szenvedek.

(#13743) energy4ever válasza kopi120 (#13742) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha pc-s cuccokbol csinalod, akkor alaraksz egy rovidre zart szaz forintos procit... :DDD

(#13744) kopi120 válasza energy4ever (#13743) üzenetére


kopi120
tag

Asztalfűtésnek?

(#13745) izisz válasza Gabesz87 (#13741) üzenetére


izisz
senior tag

Hagyhatod bepipálva. Csökkentheti a modell külső felületén alakulú pókhálót, stringinget, cserébe kis mértékben nőhet a nyomtatási idő a nem optimális travel utak miatt.
Amúgy ha az opciók fölé viszed az egered, tooltip buborékban mindegyikhez van infó, hogy mit takar.
Érdemes elolvasni mind, mikor először használod :K

[ Szerkesztve ]

(#13747) Saccco válasza blountex (#13736) üzenetére


Saccco
nagyúr

Régen mentek a gépek 2,85/3mm-es filament-tel. Az extrudernél figyelni kell, hogy a megfogó rész képes legyen továbbítani a filamentet. Pl. a sima BMG nem tud vastagabb anyagot nyomni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13750) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noob kérdés: extruder mocorgó alá érdemes tenni dampert? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.