Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Megvolt tegnap az 1.nyomtatasom. Késő volt már úgyhogy csak valami gyorsat kerestem. EZT találtam. CraftWare-el gyorsan szeleteltem, és a gyári, nyomtatohoz kapott minta filamenttel ez született:

Nem túl tömör, homogén, és az egyik saroknál elég szálas is, de úgy összességében elsőre rosszabbra számítottam. Aminek örültem, hogy a gyári felületre nyontattam, és nem vált fel, szépen letapadt, és felszedni is könnyű volt.

Még egy-két kérdés:
1. Az normális, hogy amikor átlósan mozgott a fej (vagyis az asztal is mozgott, és az extrúder is oldalra) szinte zenélt, dallama volt a gépnek :) Kár, hogy nem vettem fel, de majd megpróbálom.
2. Nyomtatás kezdetekor azt hogy lehet megakadályozni, hogy ne kezdjen el kifolyni az olvadt anyag? Bedugtam a felmelegített extrúderbe a filmantet, már jött is ki, úgyhogy leszedtem a kis kiextrudált anyagot és gyorsan indítottam a nyomtatást.

[ Szerkesztve ]

(#12302) izisz válasza Gabesz87 (#12301) üzenetére


izisz
senior tag

1. zene normális :D
2. ott állsz indiításkor kis csipesszel a kezedben és lecsíped, ami fityeg. Később majd próbálkozhatsz szofisztikáltabb megoldással (pl. kezdő gkód, hogy az asztalon kivülről de asztal szintben induljon a fej, így az asztal "éle" levágja a felesleget. Vagy kis kefe, amin a fej letisztogatja magát automatikusan. Vagy skirt a slicerben és a skirt elején majd jobb esetben ott marad a felesleg.
De a legbiztosabb a csipesz :D
Egyébként, ha frissen tolod be filamentet, akkor mindképp lesz extra nyomás.
Ilyenkor lehet 1-2mm retractot csinálni, filament befűzés után, hogy csökkentsd a nyomást. Fog ekkor is csorogni kicsi, lecsíped, aztán már elvileg nem (annyira) csorog.

[ Szerkesztve ]

(#12303) Gabesz87 válasza izisz (#12302) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok köszi. És mi van ha nyomtatás befejezése után nem akarok többet nyomtatni. Hová tegyem a filamentet? Hol/hogy taroljam?

(#12304) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#12301) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kezdő gcode-ba rakj egy kis sraffozósat, vagy vmi adhesion legyen, skirt, brim, raft mindegy, akkor a modell területén kívül leganézza, amit csipesszel kitakarítasz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12305) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#12304) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most nyomtatom a filament vezetőt, ez sokkal jobban néz ki. Nem volt szerencsés hogy az a kis teszt forma egy 0.5mm magas kis semmi. Kb. félig van kész most a nyomtatás, de elég szépnek tűnik a felülete.
CraftWare-t használok első körben, hát eltart majd egy darabig, míg mindent megtanulok mi micsoda, mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#12310) szabzol


szabzol
csendes tag

Sziasztok!

Belépő 3d nyomtatót szeretnék venni. Nem félek a szereléstől, barkácsolástól (10 éve modellezek, repülő+autó) nem probléma ha valamit át kell alakítani, ki kell cserélni.

Az eddig olvasottak alapján az Anet A8 és az Ender 3 között vacilálok. Szivesebben vennék Endert, de nem találtam jó áron eu raktárban ellentétben az A8-cal. Esetleg valakinek valami tipp?

(#12311) Saccco válasza szabzol (#12310) üzenetére


Saccco
nagyúr

A8-at ne vegyél. :N
Ender 3 rendben van. $180-190 között szokott mostanában tanyázni. :D

Persze nem tudom, hogy számodra mi a jó ár.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12312) Mr.Csizmás válasza Saccco (#12311) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ender 3 az alja, alatta nem érdemes már az akril kreatúrákkal meg X1 szintű félkarú idegrablókkal szenvedni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12313) szabzol


szabzol
csendes tag

Esetleg tudsz olyan webshop-ot, ahol van raktáron eu-ban? Sajnosba gearbest-nél jelenleg nincs.

(#12314) blountex válasza szabzol (#12313) üzenetére


blountex
senior tag

Német raktáron 200$ - 2-5 nap szálítással
Alin

Fabula
Privi

[ Szerkesztve ]

(#12316) BVEKT0R válasza szabzol (#12313) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Ha esetleg nem szereted az Alit: Banggoodon 21-től lesz UK raktárban.
Én most azt várom épp mert paypallal szeretnék fizetni.
[link]
Honey nekem dobott hozzá "HONEYBG" kupont ami -11.4$

(#12317) szabzol válasza BVEKT0R (#12316) üzenetére


szabzol
csendes tag

Na rz egy jó hír, köszönöm. Nem vettem még aliexpressen semmit, inkább az eBay-t / paypal-t preferálom.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

(#12318) energy4ever


energy4ever
addikt

Irtatok, mar tobben is, hogy ha levegon all a filament, kibontast kovetoen, akkor degredalodik.(szallasan nyomtatt veluk a gep, vagy elgyengul, es torik, stb) Na leirom, hogyan tarolom en:

Lehet vasarolni Pepcoban vakumtasakot. Rengeteg filament fer bele, van nagy, meg kicsi is, a kicsibe kb 10, a nagyba pedig kb 15db 1kg-os filamentes dob fer bele.
Csak bele kell rakni a filamentet(en meg a papirzacsis nedvesseg szivo peteteket is beledobaltam pluszba) majd lezarni egy hozza adott csiptetovel, porszivoval kilehet belole szivni a levegot, es kesz is. 750Ft mindket meret, szerintem nem nagy beruhazas, es igy joval tovabb birja a filament. Raadasul tobbszor lehet hasznalni.
(A nagyon van fogas is, igy akar ruhasszekrenybe is akaszthatoak. :DDD )

Mas:

Az lapcsalad foruman(kiv. lokal) tilos a hirdetes! Ha valaki hirdet, akkor azt a hsz-t torlom, ez a kotelessegem mint TG. Hardverapron van 3D nyomtatos resz, azt tudjatok hasznalni, valamint alairasba is tehettek ki hirdetest (azsincs meg tiltva), de ide a topikba nem. Ennek tobb oka is van: Nem hirdeteseket jarunk ide olvasni, valamint a lapcsalad a fizetett hardverapros hirdetesekbol is el, igy ha mar ide jarunk, tiszteljuk meg annyival ezt az egeszet, hogy ott hirdeteunk! Ha egy hirdetest kiraktok ide, majd irtok utana ertelmes, ide illo szoveget is, abban az esetben nem torolhetem abbol a nem kivant reszt, mivel az uj torvenyek alapjan illegalis beleszerkeszteni a hsz-ekbe(kiv. ha valaki keri, de nekem arra sincs jogom). Legutobbi alkalommal mikor hsz-t toroltem azert kicsit durva volt, hogy valaki a halalomat kivanta. Azert ha mar valaki ilyet ir, gondolkodjon el egy picit, mielott nyilvanossa teszi azt.

(#12319) gardener


gardener
senior tag

Nektek a tefloncsövet nem szokta berágni a levegős csati fém karmai? Gondolom a retraction gyilkolja.
Volt,hogy már 1-1,5mm kotyogás is volt. Így mindig le kell vágnom a tefloncsőből az utolsó 1cm-ert.

Valakinek jó megoldás?

(#12320) energy4ever válasza gardener (#12319) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam is ez volt, majd a levegos csofogo belso fem resze, ami a csovet megfogja egyszeruen eltunt. Beleraktam ugyan olyan csatit, es most jo.

En ilyet szeretnek, erre rakell huzni a csovet, amjd menetes anyaval raszoritani, es fix, nem ugy mint a gyorscsati. (most csak bedobtam ide, a merete lehet nem stimmel!)

(#12321) gardener válasza energy4ever (#12320) üzenetére


gardener
senior tag

Azt a 4mm/1,75 csövet rá lehet húzni? Próbálok ebayen keresni.
Mennyi ideje használod vele?

(#12322) energy4ever válasza gardener (#12321) üzenetére


energy4ever
addikt

Nincsen meg nekem se ilyenem. Cegnel a levego csovek vannak igy, hollanderes csatikkal bekotve.
Majd kunyeralok par darabot bent, aztan leirom melyik meret a jo.

(#12324) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Van egy ilyen tervem (mellszívó pumpa alkatrész, ami eltört :((( ):

Az lenne a kérdésem, hogy ezt szerintetek így ki lehet nyomtatni? Van dupla extruderes, oldható "támasz" anyaggal kell/lehet ilyen apró cuccot? A falvastagsága a végein kb. 0.8mm lehet (3 mm furat átmérő).

Kaptam egy anycubic i3 mega szerkentyűt karácsonyra a feleségemtől, és máris használni kéne - még el se kezdtem összeszerelni, mert nem volt rá kapacitásom... :U :C

Szóval készen adná magát az első projekt, de nem tudom, nem túl nehéz-e a kalibráláshoz, próbálgatáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#12325) energy4ever válasza M43g (#12324) üzenetére


energy4ever
addikt

Kalibraciohoz, akar 1. nyomtatasnak is ez javasolt: [link]

(#12326) Saccco válasza M43g (#12324) üzenetére


Saccco
nagyúr

Simán ki lehet. De csak akkor nyomtasd, ha nem ér közvetlenül a tejhez.

Azt a nyomtatót, ha rendesen összerakod, akkor egy ilyet simán kinyomtat. Elsőre teszteld le az SD kártyán kapott gcode-dal.

Szerk.: miért gondoltam csak a középső részére...
Kitámasztás és brim, sok brim kell hozzá.

Szerk.2: a tartósság kérdés, a rétegösszetartás kisebb, mint egy öntvény tartóssága.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12327) blountex válasza M43g (#12324) üzenetére


blountex
senior tag

és support sem ártana hozzá, mert a nagyobb kör részeket levegőbe nyomtatná.

(#12328) M43g válasza blountex (#12327) üzenetére


M43g
aktív tag

Na, ma is tanultam valamit (brim, support).
Át tudom tervezni, ha jól művelődtem, akkor 45 fok már működik support nélkül is (ez kérdés ám:D).

Általános kerdes: A supportot, ha jól gondolom nekem kell össze rakni. Az működik ilyen projektnél, hogy annyi külső gyűrűt gyártok a belső gyűrű köré, hogy mondjuk 2mm rések legyenek a gyűrűk között? Vagy más supportot csináljak? Nem tudom, koncentrikusan nyomtatja e a rétegeket (ekkor gondolom a koncentrikus support nem működő), vagy sugár irányban?

(#12329) Saccco válasza M43g (#12328) üzenetére


Saccco
nagyúr

A szeletelő szoftver is meg tudja csinálni a support-ot, nem kell neked bajlódni vele.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12330) Imy


Imy
veterán

A 4.6 CUAR mindenkinél jól működik? A képen látható hibám van vele, amiben a csavar is van. A 3.4-el meg semmi probléma....

(#12331) Reggie0 válasza energy4ever (#12318) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajna a folia onmagaban sokat nem er, erdemes mellerakni valami szaritoszert, pl. magnezium szulfat, vagy gyujteni a szaritotasakokat es azokat sutoben ujra kiszaritani.

(#12332) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

keresem azt az oldalt, ami stl-be piszkál bele adott rétegnél manuális színváltás... :U :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12333) WinZol válasza blountex (#12289) üzenetére


WinZol
aktív tag

Erre van a Custom support a Curaba... amit te keresel

Hol, hogyan kell beállítani?
Hogyan működik?

Köszi

(#12334) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne :
A nyomtatást csak digitális tervezett CAD-es anyagból lehet végrehajtani?
Vagy be lehet scannelni valami lézeres technikával 1 alkatrészt amiből másolatot akarok gyártani?

(#12335) Mr.Csizmás válasza Jarod1 (#12334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha beszkenneled, az már digitális fájl, és onnan már mindegy, max konvertálgatni kell. vannak 3d szkennerek, meg egyes telefonokkal lehet DIY módon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12336) energy4ever válasza Mr.Csizmás (#12335) üzenetére


energy4ever
addikt

Amugy ezek mennyire hasznalhatoak?
Disz targyaknal, pl szobrok, stb, kb mindegy ha minimalisan elter a merete, illetve minimalis torzitas is belefer. Viszont hasznalhatoak, pontos, specifikus masolasra is, ahol szamit a meret, stb?

(#12337) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#12336) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ööö passz, nekem az öcsém tanfolyamozott az ország egyetlen zeiss röntgenszkennerével, de az párszázmilliós kategória, cserébe valami 7-8 tizedes pontosságú. mutiba beszkennelt nekem csigaházakat, asszem fel is dobtam ide az stl-t :F

de az ilyen DIY cuccoknál szerény ismereteim szerint max tizedes pontosság várható el, már csak a leképező technika miatt is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12338) Saccco válasza Jarod1 (#12334) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jobb lenne megrajzolni.

(#12337) Mr.Csizmás:
A nyomtatás is tizedes. (FDM)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12339) blountex válasza energy4ever (#12336) üzenetére


blountex
senior tag

Utána néztem ennek a scanneres témákat és a reviewok alapján amitől fölfelé érdemes venni scannert az ez a kategória ami jó minőséget is produkál már:
EinScan-SE
Persze van olcsóbb kategória is, de azoknál úgy láttam, hogy nem mindenesetben volt meggyöző a bescannelt anyag, és úgy tudom utána még bőven kell rajtuk utómunkákat is végezni pl: Geomagic Design X szoftver segítségével.
Szóval ja, kicsit még elég drága mulatság, ha fele ennyibe kerülne még akár vennék is egyet.

(#12333) WinZol:
Pluginok között van a custom support. Feltelepíted és használod.

[ Szerkesztve ]

(#12340) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

más:

hobbykinges PETG-kkel mit csináljak, hogy ne szálazzon? :W fél óra után úgy néz ki minden nyomtatás, mint egy elszabadult pókcsalád bulija....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12341) blountex válasza Mr.Csizmás (#12340) üzenetére


blountex
senior tag

Nem csak Neked. Nekem ez volt az utolsó Devil Designes PETG-m, bowdenes nyomtatóval és többet nem nyomtatok PETG-t. Narancsszínű és kb. aligha használtam valamit belőle, eladni meg valószínűleg úgy se tudom.... szóval benyeltem egy guriga árát :O
Borzasztó, talán direkt drive-nál több az esély a nem szálazásra.

[ Szerkesztve ]

(#12342) energy4ever válasza blountex (#12339) üzenetére


energy4ever
addikt

Jo draga cuccok... :(
Amugy ezek kb olyanok mint az xbox 360/one-os kinect-ek. Rakeresve masok megoldottak, hogy azzal is lehessen skennelni. :K Kerdes mennyire pontos.

(#12343) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#12342) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

droidos teló + root, hogy az app natívban hozzáférjen a kamerához - elvileg ezzel is van vmi DIY megoldás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12344) gerleimarci válasza blountex (#12341) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem egyáltalán nem szálaz direkt extruderrel :D Viszont supportot kb. lehetetlen leszedni róla, mert úgy egybeforr a tárggyal. És bridgingben sem olyan jó.

(#12345) izisz válasza Gabesz87 (#12303) üzenetére


izisz
senior tag

Nem muszáj kifűzni a gépből, jól elvan az magának a filament tartón befűzve.
Filament tárolás: visszább is olvashatsz meg ahogy láttam pont ezután is volt már róla szó. Macskaalom, szilikagél, stb meg zacskó vagy doboz amennyire lehet, hermetikusan zárva.

(#12346) Reggie0 válasza energy4ever (#12336) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi hasznaltunk egy ideig, es hat nem egyszeru, mig ertelmes eredmenyig eljutsz. Nem jut eszembe a tipusa, de projectorral vetitett fuggoleges es vizszintes fekete-feher savokat es ket kameraval fotozta, mikozben folyamatosan csokkentette a vonalmeretet, majd forgatott a targyasztalon. A gepesz sracok sokat szivtak vele.

A targyat a feher szinu repedes vizsgalo szpre-vel kellett befujni, hogy hofeher legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12347) kzkz válasza blountex (#12341) üzenetére


kzkz
őstag

Nálam 9mm retract-tal nem szálaz, és bovdenes extruder van. DD PETG, zöld.

Ellenben az első rétegre túl sok anyag jut szerintem, ami már a 3. rétegre normalizálódik. Lehet, hogy állítani kellene valamit, hogy az első ne legyen ilyen vastag.

(#12348) Dalee válasza Mr.Csizmás (#12343) üzenetére


Dalee
aktív tag

Ajánlom az alábbi blogot:

[link]

(#12349) Imy válasza kzkz (#12347) üzenetére


Imy
veterán

Vegyél vissza az initial layer flow-ból, de első körben az asztal-nozzle távolságot nézném meg. Én 120-125%-on szoktam nyomtatni, akkor nekem jó szokott lenni, nem baj, ha oda kicsit több anyag jut, akkor fényesebb és egyenletesebb a felület. Igaz az első rétegnél 10 fokkal magasabb asztalhőmérsékletet használok.

(#12350) azbest


azbest
félisten

Maker's Muse tett ki egy videót tegnap arról, hogy a szálazást hogyan lehet megszüntetni. Konkrétan ender3 neki nagyon rosszul teljesített, viszon mások jelezték neki, hogy náluk jobb. Ennek ment utána és rájött a gcode fájlt elemezve, hogy a cura csinál egy trükköt, ami z-hop nélkül nagyon jól megszünteti a szálazást és ezt a trükköt igyekezett átültetni más slicer progikba is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.