Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Saccco válasza zsolt320i (#12684) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem ül szintig PTFE.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12702) PixelRambo válasza trialkornel (#12695) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

és Gabesz87 és izisz, köszönöm a válaszokat, próbálkozom ezekkel is. :)

(#12703) zsolt320i válasza Tikakukac (#12686) üzenetére


zsolt320i
senior tag

tintakukac, azbest Thx!

[ Szerkesztve ]

(#12704) gerleimarci válasza Thowra123 (#12681) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Amit küldtél, azzal jó.. De valamiért nem sikerül nekem lefordítanom olyanra, hogy úgy is működjön. Tehát ott a hiba. EZ alapján csináltam (valamelyik facebookos kommentben volt, onnan töltöttem le)

[ Szerkesztve ]

(#12705) fape válasza gerleimarci (#12704) üzenetére


fape
senior tag

Azóta már az official marlinban is benne van a board. Plusz 2-3 javítás a pin mappingen, de még így is van vele kézimunkázni való.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12706) gerleimarci válasza fape (#12705) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ééés...működik :DD Köszi, nem tudtam, hogy már ott is vergődtek a lap miatt :R
Letöltöttem, átírtam azokat, amit kellett, de dobálta a hibákat, hogy ezt-azt hiányol x helyen. Na azokat pótoltam, most jó.

Működő Marlin

(#12707) eJeti


eJeti
csendes tag

Gyári Tarantula MksGen 1.4 lapra szeretnék clone BlTouch Smart-ot tenni.

Néhány helyen azt olvasom hogy servo kábeleit (barna,piros) fel kell cserélni... mert eltér a polarítás..

Igaz ez?

eJeti

(#12708) Saccco válasza eJeti (#12707) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt egy tutorial. Ebben is írják. Lehet pont ezt találtad meg.
Ha esetleg nem kapsz konzisztens eredményt az ismétlésnél, ne lepődj meg.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12709) eJeti válasza Saccco (#12708) üzenetére


eJeti
csendes tag

Köszönöm!
Igen ez az amit találtam, és elbizonytalanít:

"Some TEVO Tarantula boards (MKS Base) have SWAPPED POWER AND GROUND PINS. YOU MUST SWAP THE BLTOUCH CONNECTOR OR YOU WILL FRY YOUR BLTOUCH."

Csak olvas valaki aki szintén kisérletezett vele Tarantulán :-)
Elég vegyesek a beszámolók BlTouch használghatósága kapcsán, talán szerencsém lesz :-)

eJeti

(#12710) Tikakukac


Tikakukac
titán

No, most, hogy minden készen van, váltottam 0,25mm-re. Hát igen, ez azért már jó világ. Mondjuk 0,6 után olyan nyomtatási időket ír, hogy hajaj, cserébe basszus olyan fogaskereket nyomtatni, mint egy álom :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12711) energy4ever válasza Tikakukac (#12710) üzenetére


energy4ever
addikt

0,6... :Y
Mekkora nozzlival csinaltad azt? :B

(#12712) Saccco válasza eJeti (#12709) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha BLTouch-hoz van papír, akkor nézd meg melyik kábel melyik, az alaplapon meg talán ki lehet mérni multiméterrel. Nem tudom, hogy fesz alatt vannak-e alapból. :D

(#12711) energy4ever:
Átmérő lesz az.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12713) Tikakukac válasza energy4ever (#12711) üzenetére


Tikakukac
titán

A nozzle volt nullhatos :B

Az Ikea asztalhoz nyomtattam dolgokat, meg a nyomtatóhoz csomó mindent, marha sok idő lett volna mással, bár van 1mm-es is :P

Szürke Hobbyking el is fogyott szerencsére, esun megy, tök jó ezzel is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12714) krisz.kocs


krisz.kocs
csendes tag

Sziasztok ! Napi amatőr kérdések következnek :D
Ender 3 pro
Létezik olyan hogy túl feszítem a szíjjat ? :D
Illetve csatolom a videót, valami furán csörög,zörög a hot end , cooler körül , már meghúztam szinte mindent
de még mindig zörög valami .
https://drive.google.com/open?id=1Ox8evqvV4orx55krSUIjwmHkebr8r5DR

Köszönöm előre is a segítséget :D

(#12715) Imy


Imy
veterán

Milyen sheet vált be nektek a heatbedre?
Nylont akarok rajta megtapasztani, de ha az ABS megtapad, akkor valószínű a nylon is, vagyis remélem.

(#12716) kulu22 válasza eJeti (#12709) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ahogy Sacco is írta, kell egy multiméter. A servo csatlakozón van 3 láb, egy test, egy táp és egy jel. Jellemzően az alaplap hátulján meg van jelölve a test és a táp, de emitt egy bekötés: [link]
Ezen látszik, hogy a D11-re kell a narancs (vezérlés), 5V-re a piros és a GND-re a barna. A Z- endstop csatlakozóra kell: D18-ra fehér, GND-re fekete, itt a harmadik nincs bekötve.

Azért a Touch-hoz adott papíton ellenőrizd, hogy a színek stimmelnek-e.

De biztos, hogy MKS GEN 1.4 az?

[ Szerkesztve ]

(#12717) gardener


gardener
senior tag

Geetech Prusa I3 Pro.

ABS. Már a 3. nyomtatásomnál hibázott a nyomtató. kb az 5. rétegnél az x tengelyen jobbra kb 1cmet elcsúszik a nyomtatás.A többi réteget meg már onnan pakolja tovább. Szíjat nem látom lazának. Mitől téveszthet annál a rétegnél? Ötlet? Esteleg megoldás? Szabad a gazda :)

(#12718) izisz válasza gardener (#12717) üzenetére


izisz
senior tag

milyen board? milyen driver? zárt házon belül van, nyomtatótér hőmérsékleten? van rajta hűtés?
milyen csapágyak az X-en? tud mozogni szabadon? kézzel tologatva nincs ellenállás sehol a tengelyen?
X motoron a fogaskerék biztosan fixen áll, hernyócsavarok jól tartanak?
X idler végen fogaskerék nem döcög? nem csapágyas? szabadon tud forogni ellenállás nélkül?
(elsőre bennem csak ilyen "kevés" kérdés/gondolat/csekkolni való merül fel :K )

[ Szerkesztve ]

(#12719) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Ender-

Ha megfut néhányszor a stepper motor erőlködés miatt, attól tönkre mehet a motor vagy a szíj?

Thx!

(#12720) trialkornel válasza eJeti (#12709) üzenetére


trialkornel
tag

Nálam így van bekötve a trianglelab féle BL (2017-es Tarantula, MKS Base V1.4).
[kép1]
[kép2]

(#12721) eJeti válasza trialkornel (#12720) üzenetére


eJeti
csendes tag

Ahh...
Nagyon Köszönöm!

Ez a Board nálam is :-)

(#12712) Saccco
(#12716) kulu22
Köszönöm Nektek is!

eJeti

(#12722) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

elhatároztam, hogy octoprintre átalakítom a drágát. mi pénzbe kerül most egy jó vételes cucc? kell egy pi 3, pi cam, kábelek, és ennyi? :D (van egy SFF ATX modultápom is, a gyárit cserélni)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12723) HUresz


HUresz
tag

Sziasztok,

Vegigolvastam (majdnem teljesen) az elmult 2-3 honap esemenyeit, :) nem tudtam kovetni valos idoben :D.
Latom a regi motorosok, is bovitettek es sok az uj nep is.

Kerdesem lenne a 4Max-os kollegakhoz, lattam itt irtatok, hogy tobben is rendeltetek, milyen tapasztalatok gyultek ossze. Nagyon nezegetem en is ... nem draga es majdnem zart ... extruder en szerintem cserelnem... 1 szoval erdekel.

Roviden ha van idotok, leirnatok, hogy mennyire vagytok vele elegedettek? Van olyan resze, pl az extruder amit cserelni kell mert gyarilag nagyon "keves"? Megvennetek a mai eszetekkel? Most mar azert szerintem lehet valos tapasztalat, mar erdemes lehet kerdezni.

Koszi

(#12724) trialkornel válasza Mr.Csizmás (#12722) üzenetére


trialkornel
tag

Én is nem rég kezdtem pízni. 16 körül volt a pi meg a gyári "töltője". Vettem még hozzá usb kábeleket, micro sd vót otthon, kamera meg nem kellett mert van egy sportkamerám, azzal is működik. Amúgy nagyon jó és kényelmes hogy kártya meg kábeldugdosás nélkül lehet mindent csinálni. Rendeltem még hozzá egy sonoff relét hogy ne búgjon ott a nyomtató ha csak az octopi-be akarok valamit matatni.

[ Szerkesztve ]

(#12725) Saccco válasza HUresz (#12723) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én simán megvenném megint. A gyári extruder is teljesen jól működik. De azért elkel egy palacsinta motor és BMG vagy Titan esetleg Aero. Az egyetlen hátrány, hogy lassú.
Illetve a kijelzőjét kívülre kell tenni, mert beakad SD-ről. :DDD

Viszont te szeretsz építeni. Esetleg egy Voron1 vagy Voron2? :DDD :DDD
Én ezen gondolkozok. Kértem árat profilra, csak nem kapok választ... :W

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12726) HUresz válasza Saccco (#12725) üzenetére


HUresz
tag

Tarantulat szeretnem cserelni, pontosabban nyugdijazni. Volt 1 regi TV alvany, amibe az uveges reszbe beszereltem. PC tap es az elektronika kint, a tobbi az uveges reszben. Nincs is ezzel semmi gond, sok sok modositas utan nagyon szepen dolgozik (abs, petg, stb), de koltozes miatt ez a sufni tuning gep nem maradhatna igy egybe. Tornado is nagyon szuper lett, es a tobbi, foleg PLA munkakat vele csinalom.

Baromi vagany ez a Veron tenyleg :) De most nagy projekt lenne.

A 4Max is azert tetszett meg, mert "ugy egyben van" es ranezesre nem kene sokat foglalkozni vele.
Ugy neztem, kell nehany TMC vezerlo egy extruder, meg egy hotend es fasza is. (ezek a tarantulaba benne vannak csak ki kell rabolni). Kap egy "buborekot" a tetejere es mehet is.

(#12728) Ra3 válasza Saccco (#12725) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem is jó a 4Max, bár nekem más gépekkel nincs tapasztalatom, de 2 hónapja is dicsérték itt a nálam többet látott emberek.
Kis küzdéssel ABS-t is tudtam vele elég szépen nyomtatni, igazából itt is csak az alapanyaggal szívtam hogy lent maradjon.
Én rendeltem hozzá BMG extrudert meg TMC2208-akat, de még nem volt időm az átépítésre.

(#12725) Saccco: mi ez a palacsinta motor?
A 4Max-hoz BMG-re van másik megoldás a thingiverse-sen kívül? Régebben mintha linkeltél volna egy olyat amin volt hely kettő 40-es ventinek is, de nem találom....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12729) HUresz válasza Ra3 (#12728) üzenetére


HUresz
tag

Nekem olyan van a Titan Aeron ... olyan motor mint a tobbi, de laposabb es konyebb.

[link]

(#12730) izisz válasza HUresz (#12726) üzenetére


izisz
senior tag

Hosszabb kínlódás után tegnap már nálam is célegyenesbe ért a fystec f6 + tmc2130 transzplant a 4max-ban (ugye a trigorillát sikerült már az elején kinyírni). Egyébként én is bevállalnám újra, mert míg ment, jól ment a gyári setup-ban is, csak cseppet hangosan. Viszont az oldallapok miatt nagyon jó, masszív a váz.
A panelek közti keskeny résekbe szerintem ablakhoz/ajtóhoz való szigetelő puhi-pufi ragasztható szigetelést berakva teljesen zárttá tehető - bár még nincs megcsinálva :B
Meg az oldallapok belső felére vagy combos világítás, vagy valami világos színű fólia felragasztása nem árt, különben olyan sötét van benne, mint egy feketelyukban :D

(#12731) Saccco válasza Ra3 (#12728) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ebben a fórumban van.

A palacsinta motor csak annyit jelent, hogy kisebb a mélysége. [Pl.]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12732) trialkornel válasza Saccco (#12725) üzenetére


trialkornel
tag

Hogy érted hogy lassú a 4max? Meg mihez képest?

(#12733) Saccco válasza trialkornel (#12732) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nehéz a hotend. Hurcolja a motort, emiatt nem lehet olyan tempóval hajtani. :)
Az épített gépem 20-30%-kal gyorsabb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12734) Imy válasza Imy (#12715) üzenetére


Imy
veterán

Senki semmit? :O Mindenki üveget használ?

(#12735) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nyomtatom a cable chain-t, de stringing problémám van. A minőség nem annyira rossz szerintem, meg össze is lehet pattintani a láncszemeket (5-öt nyomtattam tegnap), de úgy néz ki, mintha egy pók beszőtte volna :)
Milyen retract értékeket ildomos ehhez használni? 10mm distance és 50mm/s sebesség van beállítva.

(#12736) HUresz válasza Saccco (#12733) üzenetére


HUresz
tag

Tornadon volt ido, mikor a Aero dolgozott, szerintem egesz szepen, azt is hurcolni kellett, jerk es az acc ertekek bantak. Igen, foleg a kis meretu targyaknal volt lassu. Nekem mondjuk raer a dolog. Jerk 5mm/s, acc 500mm/s2 ... tudom picit alacsony ertekek de igy tenyleg szep eredmenyt produkalt.

Most MK10 (ender / cr 10 fele) van rajta, probaltam a gyorsulast es a jerk ertekeket szepen visszacsalni, de nem volt sok ertelme. Eleve az Y nehez, nagy a talca es a ultrabase sem segit, X oldalon finoman probalhatnam de igy tenyleg jo.

Mas:
Polycarbonate Xtreme Soild kerek, tudjatok az az atlatszo v-slot kerek, szoval azzal van tapasztalat? Megeri a felarat?

(#12737) izisz válasza Imy (#12734) üzenetére


izisz
senior tag

én nem :D nálam csak PEI sheet van, erre ABS simán megtapadt, mikor egyszer nyomtattam.

(#12738) blountex válasza Imy (#12734) üzenetére


blountex
senior tag

Egyszer itt a fórumban még nyár folyamán feltettem én is egy hasonló kérdést.... nem sok válasz jött rá, végül én azóta Lokbuildot használok egy féléve és teljesen jó.

(#12739) fabula válasza HUresz (#12723) üzenetére


fabula
őstag

Ezért az árért teljesen jó a 4MAX. Nem egy sebességbajnok, de jó masszív. Az XYZ drivereket cseréltem le TMC2208-akra és sokkal csendesebb lett. Az extruder cserén kívül már én sem gondolkodom más komolyabb fejlesztésben. Egyébként egyenlőre a gyári extruder is teszi a dolgát, nem tapasztaltam semmi hibát vele, azért nem kapkodok a cseréjével.
Világítás kell bele, Jysk doboz a tetejére meg pár apróságot kell nyomtatni, pl. asztal kábel rögzítőt, LCD takaró keretet meg a fogantyúkra fedlapot.
Érdekes ez a mizéria a kijelző kábeleivel, amit többen írtak, mivel nekem eddig még soha nem jött elő, pedig úgy vannak bekötve, ahogy gyárilag jöttek. Nem tudom, nálam miért működött egyből normálisan, de örülök neki.

(#12740) trialkornel válasza Saccco (#12733) üzenetére


trialkornel
tag

Ja értem, azt hittem már más, konstrukciós hiba okozza. De akkor ez tényleg orvosolható egy könnyebb motorral vagy bowdenre alakítással. Mondjuk részben a direct drive miatt érdekel a 4max engem is.

(#12734) Imy: Én üveget használok és még nem próbáltam nylon-t, de egy kolléga akitől vettem anyagot azt a tippet adta hogy neki nagyon jól tapad textilbakelitra! Még nem sikerült szereznem hogy kipróbáljam mert mindenhol bazi nagy táblában kapni csak. De amúgy a szakirodalom a PEI-t ajánlja a nylon-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#12741) gardener válasza izisz (#12718) üzenetére


gardener
senior tag

- GT2560 alaplap,
- A4988 driver
- Zárt házon,nyomtatótér hőmérsékleten.
- Al aplapra fúj rá egy 40es venti.
- LM8UU van az X-en.
- Kézzel mozgatva szabadon mozog.
- Kézzel nincs akadás az x tengelyen.
- Mocin nincs hernyócsavar, D alakú furat van benne.
- Könnyen forog a fogaskerék(csapágyakat cseréltem kb 3-4 hónapja).

Viszont megnéztem a 2 rétegél csúszik meg.
A megoldást meg itt gyanítom:

Úgy érzem túl jól tapad az ABS-em. Nektek tépte már fel az üveget? :) :U

Szóval valószínű a kitépett üvegszilánkba akad bele a nozzle.

[ Szerkesztve ]

(#12742) fape válasza gardener (#12741) üzenetére


fape
senior tag

Petg már jött fel üveggel együtt nekem is. Meg kell fordítani az üveget és használni tovább.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12743) gardener válasza fape (#12742) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor megoldást kell keressek túl jó tapadásra? :P
Vagy üveghiba lenne?

(#12744) energy4ever válasza gardener (#12743) üzenetére


energy4ever
addikt

Az biztos ABS? Nalam par reteg utan feljott uvegrol 100C fok felett is.

(#12745) Imy válasza blountex (#12738) üzenetére


Imy
veterán

Erre milyen anyagokat nyomtatsz?

(#12746) gardener válasza energy4ever (#12744) üzenetére


gardener
senior tag

Biztos.Most már 95%-ban ABS-el nyomtatok. PetG a bowden-pókháló miatt szünetel.(Nylon-t akarom még megtanulni)
Ez Gembirdes Fekete ABS. Herz-es fekete a kedvencem,de előbb olcsóbb.

Most megfordítottam a lapot és egy herzhes fehér ABS-el megnézem mit csinál.

110fokos asztallal tolom 245fokos fejjel. Lassan 1 éve egy kartondobozban, üveglappal az elején. :P
Elég csúnya úgyhogy most lassan költöznek át a nyomtattók egy Lack asztal 4-es toronyba.

A nyomtatási térben 39,5-40,6c között szokott lenni a belső hő. Nagyon jól szigetel a kartondoboz.
Félek is, hogy a plexi eldobja a hőt ezért is gondolkozom inkább policarbonáton.

Mikor az ABS-t próbáltam egy tesztháromszöggel próbáltam. Állandóan jött a wrap. Előkaptam egy kartondobozt(régi multim doboza volt :) ) és láss csodát, elkezdett működni az ABS. Az üvegen még a lakkok tesztelés volt. A Caola ami bivajerős( Lásd felszakítja az üveget is).

[ Szerkesztve ]

(#12747) fape válasza gardener (#12743) üzenetére


fape
senior tag

Tapogasd össze majd nem tapad :P
Nekem mire megadta magát már volt kb 200 óra nyomtatás az üvegben. Ráadásul középen adta meg magát, ahol szinte az összes nyomat miatt kapott terhelés. Megfordítottam, azóta úgy használom. Szerencsére nem nagy összeg, pár száz forint volt a sarki üvegesnél. Legközelebb kettőt veszek :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12748) gardener válasza fape (#12747) üzenetére


gardener
senior tag

Ebben is volt már vagy 200-250. És a közepén kezdte.Mondjuk egy ősrégi(30év) üvegből Én vágtam.
Szerintem az a baj, hogy néha türelmetlen vagyok és már 50-60foknál tépem le a cuccot.
Majd most ráállok a 25c-ra. Meg az nemtom számít-e, hogy lusta vagyok időnként pengével leszedni a régi lakkot, hanem csak "felülfújom". A képen is látszik hogy van már rajta 15-20réteg hajlakk. :)

(#12749) blountex válasza Imy (#12745) üzenetére


blountex
senior tag

Szokásos.... petg, pla pro, próbáltam már pp-t is.
Nylon-t azért nem nyomtatók vele (lásd az aláírásomat), mert nem zárt nyomtató lévén esélytelen hogy megtapadjon az anyag rajta.

(#12750) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv.

A multkori segitséget köszönöm az a probléma meg oldodott.
Helyette itt a következő. Fogalmam sincs mitől lett ilyen a nyomtatás.
Ötlet mit állitsak?
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-01/774962_img_20190118_041844_9_1.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.