Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Ra3 válasza fabula (#12650) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi mindenkinek, most már van annyi infó amivel el tudok indulni, a fogantyúkra nem is gondoltam, de most gyorsan leragasztom, aztán majd nyomtatok belevalót ha megint PLA lesz fent.
:R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12652) Zsolt74 válasza blountex (#12648) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Most olvastam egy Facebook csoportban, hogy valaki elkezdte a Cura-t magyarítani.

Zsolt

(#12653) fabula válasza Zsolt74 (#12652) üzenetére


fabula
őstag

Várjuk az eredményt!

(#12654) SanyiSay


SanyiSay
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Én csináltam egy fordítást saját használatra,(google fordítóval) a még nem készül jobb addig jó ez is alapon.

3.5.1 és 4.0 verziókra.

Így készült
Innen lehet letölteni

Ezt a mappát kell lecserélni.
\Program Files\Ultimaker Cura 4.0\resources\i18n\de_DE

Mivel a német nyelvet cseréltük le így a programban is a németet kell kiválasztani. A kezelőfelület angol és csak a help van magyarra fordítva, szerintem ez optimális mivel legtöbb fórumon angol a nyomtatási nyelv, de azért ott a magyar segítség mellette.

Valamiért ha a Hu mappába tettem a fordítást, akkor sem ajánlja fel a cura a magyar nyelvet, de ezzel a résszel ennél többet nem is foglalkoztam.

Verziónként változik a nyelvi fájlok tartalma is így minden új verziót újra kell fordítani, ami egy kicsit macerássá teszi a fordítást, figyelembe véve a cura gyakori frissítéseit.

Sanyi

ui. feltettem a magyarra fordított po fájlokat is, ha valaki finomítani szeretné. :)

[ Szerkesztve ]

(#12655) Thowra123 válasza fape (#12642) üzenetére


Thowra123
tag

Korrekt lap lesz.
A méret nem lenne gond, van szép nagy doboz neki (Dobozolás után a színe se zavaró) :) .
Úgy látom itt is 1 betáp csati lesz, nincs külön a teljesítmény fokozatnak.
A lap közepén úgy látom van egy led, ha az "életjel" led akkor hasznos lehet hibakeresésnél. Hiányoltam az SKR lapról.

(#12656) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Rendeltem tegnap rugókat, jókat írtak erről a FB csoportban is. Meg láttam egy-két képet a gyári rugókról, milyen ferdék, katasztrófális. Ma meg ha eljutok odáig, vágatok üveget is. Tegnap neki akartam állni nyomtatni Petsfang-et, csak nem került rá sor végül. De a modellt betettem Cura-ba, és az a gondom, hogy supportot most sem épített. Pedig azért ennél gondolom nem ártana itt-ott!? Vagy csak azután teszi rá a supportot, hogy a Prepare-re kattintok? Nem értem....este majd próbálkozom.

(#12657) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az ENDER 3-hoz.

Miért van az, hogy ha bármit bármilyen méretben nyomtatok ki, y irányban 0,2 mm-el nagyobb mint ahogy terveztem, és minden fal vastagabb 0,2 mm-el mint ahogy terveztem?
És ebben az a fura, hogy a mérettel nem nő arányosan az eu eltérés mértéke, mindig 0,3 mm, marad.

Nem tudtam megfejteni.
Másnál van ilyen?

Thx!

(#12658) Ra3 válasza Gabesz87 (#12656) üzenetére


Ra3
őstag

Ha a prepare után rámész a layer view-ra ott látnod kellene a suppoortokat, esetleg nézd meg hogy milyen support beállítások vannak még.
Lehet szöget állítani hogy mekkora meredekségtől rakjon supportot, meg van olyan beállítás is hogy vagy csak az asztal és az alkatrész közé rak supportot, vagy mindenhova ami nagyon kilóg.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12659) zsolt320i válasza zsolt320i (#12657) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szerkesztés lejárt:
"az eltérés mértéke, mindig 0,2 mm, marad."

(#12660) Devil Smile válasza zsolt320i (#12659) üzenetére


Devil Smile
őstag

e stepek be vannak kalibralva? XYZ+extruder..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#12661) zsolt320i válasza Devil Smile (#12660) üzenetére


zsolt320i
senior tag

az extrudert kalibráltam, ott relatív pontosra sikerül belőnöm, 10cm helyett 10,4cm-t nyom ki.
az x,y,z-t nem kalibráltam.
azt is kéne?

(#12662) Devil Smile válasza zsolt320i (#12661) üzenetére


Devil Smile
őstag

persze..gondolom abbol adodik a meret pontatlansag... meg a szij feszesseg..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#12663) trialkornel válasza zsolt320i (#12661) üzenetére


trialkornel
tag

"10cm helyett 10,4cm-t nyom ki"

Az nagyon sok, 4 mm eltérés. Állítsd be pontosabban.

(#12664) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv.

Teljesen kezdő vagyok. Soha semmilyen 3d nyomtatássl nem foglalkoztam.
Van egy Ender3 pro masinám és szeretnék nyomtatni vele de az alap kinyomása után kiáll a home pozícióval ellentétes sarokba. majd egy kicsit vár aztán elkezd tovább nyomtatni kábé egy centivel az eredeti területtől balra. Eezt hol cseszem el? mi okozhatja?

(#12665) izisz válasza Kumancs (#12664) üzenetére


izisz
senior tag

SD kártya csere?

(#12666) zsolt320i válasza trialkornel (#12663) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:Y
:R

(#12667) Kumancs válasza izisz (#12665) üzenetére


Kumancs
kezdő

Hát ha segíthet megpróbálom. Köszi
a programban nem lehet valami hiba?

(#12668) energy4ever válasza Kumancs (#12667) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha minden targynal ilyen, vagy hasonlo hiba jon elo, akkor nem a g-code-ban van a hiba.
Nalam hasonlokat produkalt az SD kartya hiba, valamint az sd kartya olvaso hiba is. Felfutest kovetoen megallt, kiment allandoan vegallasba, majd vissza, stb...

Probald meg USB-n keresztul a Repetier Host-al, ugyan azzal a G-Code-al. Ha ott lemegy a nyomtatas normalisan, akkor vagy SD kartya, vagy annak a foglalata a hibas.

(#12663) Trialkornel:

Fene tudja, hogy mi a jo. 100%-os beallitasnal szeleteloben +4-5%-al nalam, es innen masnal is szebben nyomtat a gep. Nala alapbol ott az a plusz 4-5%. :D
Nem azt irom, hogy biztosan jo lesz ugy minden, viszont en egyszeruen kiprobalnam ugy, hatha nem kell piszkalni majd.

[ Szerkesztve ]

(#12669) Kumancs válasza energy4ever (#12668) üzenetére


Kumancs
kezdő

Kipróbálom melyik hozza meg a sikert.
még egy kérdés mert tekergetem az értékeket mint a bolond hogy kisajtoljak valami rendeset. de honnan érdemes kiindulni van valami típus ismertető amiben le vannak írva az alapok? hőmérsékletek sebességek ilyesmi?

(#12670) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Na, megjött nekem is az SKR 1.1 :)
Smoothie-val nem sokat próbálkoztam, egyből rá akartam rakni a Marlint, de miután ráment, nem bírom elérni USB-n. Egy pár másodpercig megjelenik egy soros port

De ehhez nem lehet csatlakozni és gyorsan el is tűnik és megjelenik helyette ez:

De ehhez nem tudom felrakni az elvileg az ehhez való drivert, amit itt találok: Marlin-bugfix-2.0-biqu-master\Marlin\src\HAL\HAL_LPC1768\win_usb_driver
Aki lejátszotta ezt, annak mi lett a megoldás? Esetleg tudnátok küldeni kész lefordított firmware.bin fájlt? Hátha ott rontok el valamit.

(#12671) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na, akinek olyan gondja van, hogy öntött a fogaskerék X-en, azt megnyugtatom: kicsi kalapács és ügyeskedés után le tudjátok szedni mindenféle szerszám és vágás nélkül is. De kellett agyalni kicsit. Plusz szét kellett kapni a motort teljesen hozzá. De tök jó, be van rakva a dampener oda is, mesés :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12672) energy4ever válasza gerleimarci (#12670) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha van Steam-ed, akkor szedd le a Driver Booster 4-et(ingyenes), megfogsz lepodni mennyi driver lesz az egesz gephez, meg fog talalni a nyomtatohoz is. :K

[ Szerkesztve ]

(#12673) ricsrics


ricsrics
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az Anycubic chiron mennyire számít jó gépnek a szakmában, kinek mi a véleménye róla?

(#12674) gerleimarci válasza ricsrics (#12673) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A videók alapján egy kicsit problémás lehet a beüzemelés, de azt is említették, hogy már azóta javítottak rajta, mert a youtuberek még a korai verziót kapták. Nekem tetszik, de elég satnya a váza, egy frame bracet mindenképp megérdemel.
De ha ilyen méretben gondolkoznék, akkor inkább vennék egy Flyingbear Tornadot vagy hasonló gépet.

(#12675) Saccco válasza energy4ever (#12672) üzenetére


Saccco
nagyúr

A hivatalos oldalon ott van a Driver Booster 6, innen is ingyenes.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12676) Mr.Csizmás válasza Saccco (#12675) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

steamen 1-1 kattintással kevesebb telepíteni, és végzés után törölni ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12677) azbest válasza gerleimarci (#12670) üzenetére


azbest
félisten

tippre túl magas a baud rate esetleg... vagy túl hosszú az usb kábel és rossz a jelszint.

Ezeknél nem úgy megy a fw, hogy valójában csak az sd kártyára teszi őket?

(#12678) Saccco válasza Mr.Csizmás (#12676) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kipróbáltam... kár volt... most tudtam visszaállítani a gépet. :W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12679) energy4ever válasza Saccco (#12678) üzenetére


energy4ever
addikt

Melyiket raktad fel, amit te linkeltel, vagy a steames 4-eset? Mi volt vele a gond? :F
Nalam Steames 4-es DB van fent, azzal raktam fel a nyomtatohoz valo drivert legutobb, es semmi gond nem volt vele.

(#12680) Saccco válasza energy4ever (#12679) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amit linkeltem. :D
Elkezdte a frissítést jött egy kék halál, aztán vége lett mindennek. Szerencsére vissza tudtam állítani. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12681) Thowra123 válasza gerleimarci (#12670) üzenetére


Thowra123
tag

Üdv!
A soros port nekem is először csak "bevillan", majd kis idő múlva dobja be a meghajtót és éled fel a port.
A meghajtó csak akkor jelenik meg ha van betéve SD kártya az alaplapi foglalatba.
Melyik Marlint tetted fel?
Felraktam ide a saját .bin fájlomat: [link]
Marlin 2.0,
Reprap discount full graphics kijelzővel, vagy kábel fordítással Geetech kijelzővel (fehér) működik.
Lehet hibás a Marlin fordítás / config és attól nem indul el rendesen.

(#12682) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap nekiálltam a Petsfang nyomtatásnak, első kötben csak a nagy, fő alkatrészt próbáltam. Hát nem jött össze sajnos. Úgy a nyomtatás negyedénél, szóval viszonyleg korán összeszakadt, vagy 2 helyen leomlott. Nem tudom, a support miatt-e, vagy hogy ezekre a helyekre nem tett elégséges supportot, vagy mit rontottam el. (Nagy nehezen megtaláltam a layernél tegnap a supportot Cura-ban, csak pl. a legelső nyomtatásnál, CraftWare-el sokkal látványosabban volt jelölve a Support) Nem tudom, milyen paramétert ronthattam el, vagy mit kellene még állítani. Thingiverse adatlapon lévő beállításokat próbáltam.

(#12683) fape válasza Thowra123 (#12681) üzenetére


fape
senior tag

Rearm boardokon az alaplapi sdről fut a firmware/marlin (kb mint PC-nél az hdd/ssd). Szal kell az sd és kell hogy legyen rajta firmware.cur.
Plusz a #define SERIAL_PORT -1 is kell.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12684) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Ender-3

Az extruderem megfut a filamenten.
Megnéztem, és kézzel nyomtam filamnetet keresztül a csövön és a nyomtatófejen. Hát nagyon nehezen jön ki az olvasztott szál a nyomtatófejen.
Szerintetek mi lehet a gond, az extruderem vagy az hogy erősen kell nyomni a filamentet ahhoz hogy a nyomtatófejből jöjjön ki anyag?

Üdv.

(#12685) azbest válasza zsolt320i (#12684) üzenetére


azbest
félisten

hőmérséklet? Sebesség? Dugulás?
Korábban nyomtattál magasabb hőfokon, pl abs-t? Ha a tefloncső megégett, beszűkülhet.

[ Szerkesztve ]

(#12686) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12682) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon kevés helyre kell support hozzá. Thingiverse adatlaphoz képest a csillagos ég a differencia amivel én nyomtatok, ergo azt sose nézd. Azt nézd neked mik a megfelelő paraméterek.

zsolt320i: 190 fokon nekem is ezt volt, 250-en nem. Tanulság: ne 190 fokon nyomtass :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12687) dom1n0 válasza Tikakukac (#12686) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ez a hőfok csak a filamenttől függ elméletileg ugye?
Vagy hotend, layer vastagság, stb is befolyásolja?

(#12688) izisz válasza dom1n0 (#12687) üzenetére


izisz
senior tag

Meg a nyomtatási sebességtől is. Gyorsabb nyomtatáshoz a hőmérsékletet is emelni kell, különben nincs ideje megolvadni a filamentnek a hotendben.

(#12689) Tikakukac válasza dom1n0 (#12687) üzenetére


Tikakukac
titán

Több tényezős, igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12690) Gabesz87 válasza Tikakukac (#12686) üzenetére


Gabesz87
addikt

5 vagy 6 réteg falat állítottam be (most hirtelen nem emlékszem), 40% infill, 220/75 fok, 0% fan az 1. réteg, aztán 215/65, 100% fan. Kb. ezek a lényeges beállítások. A support meg csak az asztal és a tárgy közt, és arra sem emlékszem most, hogy 50 fokon hagytam, vagy 30-ra (netán 40-re) állítottam. Az infillnél meg ha jól emlékszem, Cubic-ot állítottam be. Vagy a sima Grid is jó? Mást ha minden igaz nem állíthattam. A layer 0.2-es. Nem vagyok benne biztos, nem vizslattam alaposan, de szerintem épp a supportok dőltek össze, mentek tönkre.

(#12691) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12690) üzenetére


Tikakukac
titán

Az igen, 5-6 réteg fallal bakker még motorbakot sem nyomtattam ki :B

Grid is jó, többit passzolom. Ha egy xzy kocka hibátlanul elkészül mással sem lehet gond. Ha nem, akkor finomítani kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12692) Gabesz87 válasza Tikakukac (#12691) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is furcsállottam, de szintén a thingiversen volt hogy 4+ fal azánlott, ill. 50%+ infill:

Print with 6 walls or 80 - 100% infill. These are structural parts and need to be strong, especially the mounting points.

(#12693) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12692) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha annyi, akkor annyi. De sokat nem érnek, ha annyira gyenge bent a kitöltés, hogy nyomtatás közben kicsit akadva a fej is leszaggatja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12694) PixelRambo


PixelRambo
csendes tag

Sziasztok, a fiamnak vettünk karácsonyra egy ender 3-at, már elnyomtatott egy fél guriga pla-t, a kocka szép, a tengelyeket kimértem 10 centin 10 centit mozognak, szóval elvileg minden patent. Viszont most próbbált technik legóhoz nyomtatni kis fogaskereket meg még egy kis bizbaszt amik szemre szépek de nem lehet ráhúzni a lego kereszt alakú tengelyére mert kisebb. Mit tudok ezzel kezdeni? Növelni kellene curában a tárgyméretet? Vagy valami más lesz?

(#12695) trialkornel válasza PixelRambo (#12694) üzenetére


trialkornel
tag

Próbáld meg a szeletelőben a flow értéket kicsit csökkenteni vagy ha saját tervezés a tárgy akkor a kereszt alakú furatot 2-3 tized mm-rel nagyobbra venni. Okozhatja még az is hogy a nyomtatófej túl közel van az asztalhoz így jobban szétnyomja rajta az anyagot.

(#12696) izisz válasza PixelRambo (#12694) üzenetére


izisz
senior tag

Hirtelen egy slic3r screenshotot találtam, S3D-ben biztos van ilyen opció, gondolom Cura-ban is van valahol
XY size compensation
Ezzel lehet bizonyos mértékig korrigálni szeleteléskor a nyomtatási méret difiket.
Amúgy FDM nyomtatás során szinte természetes, hogy nem lehet annyira precíz modelleket nyomtatni, mint amire a fröccsöntés képes. És a legó esetében még inkább igaz. Próbáljatok meg ezzel az opcióval játszani, nyomtatni, tesztelni.

(#12697) Gabesz87 válasza PixelRambo (#12694) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hasonló problémám van nekem is a filament guide kis kockájával, amivel az X tengelyhez/szelvénybe kell rögzíteni. A közepén a kis csap nagyobb, mint a furat, ahová menni kéne. Már 2x próbáltam nyomtatni, úgyhogy inkább majd valahogy lereszelgetek belőle.

(#12698) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12697) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is volt most reszelés meg csiszolás és fúrás. Meg kell oldani, mert egy idő után nem vicces, hogy 3 órát nyomtatsz és még 2-t csiszolsz. Kíváncsi vagyok zárt házban mennyire lesz meg a jelenség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12699) Gabesz87 válasza Tikakukac (#12698) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én most kicsit elbizonytalanodtam a tervezett Enclosure-t illetően. Megvettem már csaomó dolgot hozzá: 2 db IKEA Lack asztal, plexi, kis mágnesek az ajtóhoz (jó, mondjuk szerencsére egyik sem nagy tétel). VIszont ABS-t tuti nem fogok nyomtatni, úgyhogy ez nem indokolja a bezárást. Illetve ha bezárom, akkor még a tápot is ki kell vezetni, az is macera...szóval lehet, hogy csak simán az egyik Lack asztalon lesz. Szerencsére a 17 hónapos fiam sem akarja közelebbről megvizsgálni. Nyugodtan elvan, meg eszik úgy hogy közben az ebédlőasztal másik végén megy a nyomtató (jelenleg még itt van, de majd áttelepítem nemsokára a Lack-re).

(#12700) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12699) üzenetére


Tikakukac
titán

A táp az annyira macera, hogy 5 perc szerintem már erősen túl is lőtt időkeret hozzá :B

Nekem sem ABS miatt kell, hanem a warpolás és zaj miatt. Nomeg van szag PLA-val is. Nyáron meg hőokádás lesz ezerrel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.