Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) M43g válasza M43g (#13283) üzenetére


M43g
aktív tag

Közben kikövetkeztettem, hogy valószínűleg a fej túl közel van az ágyhoz, mert az első réteg szemmel láthatóan nem igazán jelent meg az ágyon, illetve gondolom a további rétegek paszírozták az alsó réteget az ágyba bele, azért néz ki kicsit paszírozottnak.

Ebben valaki esetleg meg tudna erősíteni? Ha így van, akkor nem jól szinteztem. Értem, hogy papírnak a fej és az ágy között kell lennie ellenállásnak, de amíg nincs meg a rutin, hogy mennyi legyen az ellenállás, valaki kicsit körbe tudná írni? Jelenleg lehet mozgatni a papírt, de határozott ellenállása van a fejnek. Ha közelebb kerül a fej, akkor már nem lehet mozgatni a paírt. Nagyjából "éppen" érezni kellene az ellenállást? Vagy a kettő között, az éppennél erősebben, de az erősnél gyengébben? :F

(#13302) Saccco válasza M43g (#13301) üzenetére


Saccco
nagyúr

Legyen susogós hangja. Előbb melegítsd fel az asztalt és a fejet is. Húzd vissza a szálat kicsit, a maradékot töröld le a nozzle-ról. Papírtörlő kiváló takarító eszköz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13303) Holleanyo válasza Holleanyo (#13288) üzenetére


Holleanyo
tag

Megszakértené még valaki ezt a nyomtatási hibát? Köszönöm!

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13304) Tikakukac válasza Holleanyo (#13293) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rá pár opció, Cura-ban én a shortest opciót használom, másikra meg legutóbb volt itt egy szép thread azt kell előszedni

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13305) Saccco válasza Holleanyo (#13303) üzenetére


Saccco
nagyúr

S3D?

Bekezdés pozíciója nem egy helyre esik.
Túlextrudál.
Linear advance-szel (is) el lehet tüntetni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13306) izisz válasza M43g (#13301) üzenetére


izisz
senior tag

(#13301) M43g: Amit Saccco írt, +
én azt szoktam csinálni, hogy egy akármilyen kocka első pár rétegét (2-3 doszt elég) nyomtatom.
Egyrészt nyomtatás közben már figyelem az első réteg tetejét, simának kell lennie ujjal érintve (nyomtatás közben is lehet tapogatni/simítani).
Ha rücskös, mint a szántás az eke után, akkor túl közel van a fej.
Ha a hurkák közt rések vannak, akkor túl távol van a fej.
Majd ha kész, megsimítom ujjal/körömmel az első réteg alját is. Én akkor vagyok elégedett, ha a körmöm nem akad meg a hurkák közt. Van, hogy 0.01mm a különbség a nagyon fain és a "körmöm még akad" állapot között.
A lényeg: papírlappal lődd meg a lehető legpontosabban. Majd csináld a fenti procedúrát. És figyeld meg, melyik irányba kellene változtatnod. Így a következő papíros szintezéskor már tudni fogod, mennyire kell a papírlapnak szorulnia, hogy "pont jó" legyen. (ez nagyon precíz SI mértékegység, tudom :D )

(#13303) Holleanyo : linear advance...

(#13307) M43g válasza izisz (#13306) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszi a tanácsokat mindenkinek!

:R

(#13308) Saccco válasza M43g (#13307) üzenetére


Saccco
nagyúr

Érzésre is egyformán susogjon a papír. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13309) izisz válasza Saccco (#13308) üzenetére


izisz
senior tag

Erre is kéne offisöl SI mértékegység, hány vagy milyen erős "susog" legyen a jó susogás ;]

(#13310) Saccco válasza izisz (#13309) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amikor karmol az túlzás, ha lehel akkor meg messze van. :U ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13311) fape válasza Saccco (#13310) üzenetére


fape
senior tag

A bordás-szíj hangjának mi a mérték egysége? :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13312) izisz válasza fape (#13311) üzenetére


izisz
senior tag

~ A/5,5 :)) (hagyok időt)
vagy "elszakadt" > "pon' jó" > "kevésbé jó" > "lóg, mint a manci néni mentőmellénytartója"

(#13313) bigrob válasza M43g (#13307) üzenetére


bigrob
őstag

Én 0.15-re szoktam belőni hézagmérővel a nozzle távolságot az ágytól, aztán szemmel finomhangolok.

Megy a PETG 1st layer p*rn és alulextrúdál, ránézek a tekercsre, konkrétan össze van olvadva a filament...
Asszem így már érthető, hogy a régi nyomtatóval miért darálta el a filamentet...
Erre van valami tuti tipp, vagy csak tekerjek le pár métert aztán ismétel?
Spectrum Transparent Piros PETG amúgy...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13314) trialkornel válasza Saccco (#13299) üzenetére


trialkornel
tag

BMG klón tulajok!!! A trianglelab féle tényleg olyan jó mint írják? Minőséginek tűnik?

Már épp rászántam magam hogy veszek erre bedobjátok fele ennyiért a másikat :D
Aggaszt hogy az olcsóbb gyenge másolat, a TL féle dolgok viszont egész jók szoktak lenni.

(#13315) Holleanyo válasza Saccco (#13305) üzenetére


Holleanyo
tag

Cura-t használok szeletelésre.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13316) Holleanyo


Holleanyo
tag

Filament összefoglaló:[link]

Itt pedig egy nagyon jó táblázat a filamentekről:[link]

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13317) moex1 válasza tototos (#13284) üzenetére


moex1
tag

Szia!

Én is belefutottam (Ender 3). Szerintem érdemes a hw-t ellenőrizni először:
-pulley meg van húzva?
-szíj elég feszes? (nyomtass feszítőt)

Kezd el csökkenteni a sebességet. Én az alábbiakig vittem le, majd innen kezdtem lassan emelni újra:
print speed infill 40mm/s, shell: 20mm/s
acceleratrion: 500mm/s2, travel 1500 körül
jerk: 10 körül

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13318) Tikakukac


Tikakukac
titán

8 órás nyomtatásnál 4 óra után behalt a tárgyhűtőből a második venti is. Respect az eladónak kapja is az 1 csillagost, főleg, mert a videó feltöltése óta kussol.

Viszont vazzegh szépen kinyomtatta enélkül a cuccot. 1 pici helyen látszik, hogy levegőt kért volna egyébként patent. Szal respect, jó kis nyomtató ez az ender.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13319) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv.

Ha van egy letöltött (obj.) objektumom milyen programmal tudnám kicsit átszabni kitörölni részeit? mivel nagy az egybe nyomtatáshoz.
A legegyszerűbb leg amatőrebb program érdekelne akár több javaslat is.

(#13320) Tankblock válasza tototos (#13284) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Y szíj nem feszes. Majd az X is fog szépen, de az Y jellemzőbb, gondolom, mert nagyobb súlyt kell mozgatni.

Release the Beast....

(#13321) QbHead válasza Saccco (#13296) üzenetére


QbHead
aktív tag

:Y :Y alakulnak az áral rendesen :D már értelmetlen fake titan extrudert venni :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13322) M43g válasza Saccco (#13310) üzenetére


M43g
aktív tag

Hát most nekiálltam újra szintezni. Kiakaszt ez a nyomtató. Szerintem az ágy fém sínje görbe. Beszintezem vízszintmérővel felém elhúzott állapotban az ágyat, rendesen vízszintes, visszatolom a helyére, ferde.

Lack asztal, csont egyenes. igyekszem minden szempontból azt a mindössze 8 csavart értelmesen becsavarni, ami összetartja a nyomtató alsó részét és a keretet. Az X tengely ("ablak", biztos van neve) felső része vízszintes. Az ágy amennyire csak lehet (lásd korábban) vízszintes. De a fej köszönő viszonyban sincs azzal, hogy az ágytól egyenlő távolságra legyen mindenhol. Ha beszintezem, 8 kör iteráció után is változik a szint. Plusz középen púpos, a legszélén púpos, a kettő között meg homorú... :F

Ezek a nyomtatók ebben az árkategóriában mind ilyenek? Mert ha igen, komolyan mondom eladom... :W

(#13323) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ma esti upgrade: felkerült a metal feeder, squash labda lábak, plusz a Lack asztal is kapott ilyen csúszásgátló filcet, feltettem pár clipset az LCD kabelhez, illetve betettem a kis szerszámos fiókot. De ez a squash labda láb szuper...máris halkabb a nyomtató, nem rezeg annyira.

(#13324) M43g válasza M43g (#13322) üzenetére


M43g
aktív tag

Úgy tűnik, hogy kétféle manual van ehhez, az egyikből ki van hagyva néhány levelling csavar / lehetőség. Fura. Mindenesetre a platform ettől még egyenetlen és a sínek görbék...

[ Szerkesztve ]

(#13325) Saccco válasza trialkornel (#13314) üzenetére


Saccco
nagyúr

TL-es BMG teljesen jól működik. Kicsit nehéz elsőre befűzni, ha megvan a trükk, akkor már megy. :D

(#13324) M43g:
Milyen nyomtató ez?
Tegyél üveget az asztalra, egyből egyenes lesz.

-------------------------------------------------------
Más:
Alakul a TMC2160, illetve van már TMC5160.
Mondjuk nem tudom mibe lehet belepattintani.

• TMC5160-TA stepper controller
• Supply voltage 9-36V (limited by the MOSFETs)
• I phase,RMS up to 2.8A
• Configuration & Control via SPI
• S/D mode selectable via solder option
• Use with optional lowESR ELCO, ca. 150uF
• Board width 1.5", board height 1.1"
• 2x11 pin 0.1" header rows for pins/connectors

Fape tudod hol írtak erről? :U ;] ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13326) izisz válasza Saccco (#13325) üzenetére


izisz
senior tag

Külön próbanyákon foglalatok + cap + táp, pár madzag vissza a controller boardra és uzsgyi (házi, diy ramps 2.0 :D )
Azért a max 60V táp már igen szép, meg spi és uart is megy, viszont a 3 ENC láb, na az már izgibb ;]

(#13327) M43g válasza Saccco (#13325) üzenetére


M43g
aktív tag

Anycubic i3 mega. Üveg fűtött tárgyasztal van rajta, amúgy nagyon jó felületkezeléssel.

Az ilyen fűtött tárgyasztalt hogyan lehet cserélni? Gondolom csak a tetejére lehet rakni mégegy réteg üveget.

(#13328) tototos válasza Tankblock (#13320) üzenetére


tototos
őstag

Én is erre gondoltam először, de szerintem majdnem hogy túl feszes. Hétvégén meglazítottam és kézzel megfeszítettem, valamint leformáztam az sd kártyát és azóta nem volt vele gond.

(#13329) Saccco válasza M43g (#13327) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor azon ultrabase van.
Szedd ki az egyik szintező csavart és a maradék 3-mal állítsd be.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13330) fape válasza izisz (#13326) üzenetére


fape
senior tag

A 672W (60*2.8*4) az nem kevés és akkor még még nem számoltam a fűtést. Még jó, hogy be van kötve az ipar áram is otthon;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13331) fape válasza QbHead (#13278) üzenetére


fape
senior tag

Ez annyira volt elővétel, hogy nekem már fel is adták. Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13332) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A z tengely csapágyas megvezetőről mi a véleményetek? (Ender-3) Amit a fenti vízszintes szelvényre kell csavarni, és a ferde menetes orsót hivatott segíteni. Mert sok helyen, FB csoiportban is azt olvasom, hogy nem jó ötlet, mert ahhoz nagyon pontosnak, totál egyenesnek kéne lennie, különben inkább negatív, mint pozitív a hatása. De páran azt is mondják, hogy mivel már eleve ferdén áll az orsó, így legalább kompenzál valamit.
SZóval nem tudom, használjam-e vagy sem. Mondjuk a csapágyat baromira nem bírtam belenyomni, óvatosan finoman kalapáccsal próbáltam besegíteni a helyére, de ettől inkább a nyomtatott darabka repedt el :)
Nyomtattam a motor alá is ezt a két kis lemezt, inkább először azt próbáljam meg? Mindkét oldalra fel kell tenni, ahol a motor támaszkodik?

(#13333) dom1n0 válasza M43g (#13327) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ugyanilyen nyomtatóm van, semmi problémám vele, ami fontos, hogy fűtött állapotban legyen szintezve, utána patent.

(#13334) goldister


goldister
tag

Ender 3-on gondolkodom. Honnan érdemes most rendelni szerintetek? Most aliexpressen nem rossz az ára. Sőt ott eu-ban van. Milyen kiszerelésben érdemes? Mit kellene hozzá még venni hogy tudjak vele nyomtatni? Spray vagy valami? Filamentet milyet és hol? Pla-ra gondoltam mint kezdés, szerintetek? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#13335) goldister válasza goldister (#13334) üzenetére


goldister
tag

Illetve láttam ilyen Lithophanes 3d nyomtatott képet. Ehhez kell valami speciális dolog? Milyen anyagból készül? Ender 3-mal lehetne ilyet?

(#13336) Janix12 válasza Saccco (#13282) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szerintem beleugrok..
Még annyi, hogy a nagy szíjkereket szerinted érdemes lehetne SLA technológiával nyomtatni?
Talán jobban bírja a hőt is meg nem kopik olyan gyorsan..

(#13337) Saccco válasza Janix12 (#13336) üzenetére


Saccco
nagyúr

Minden alkatrész ABS-re van tervezve.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13338) szabod


szabod
senior tag

Valaki tudna segíteni, hogy itt mi lehet a probléma? Csak az első néhány rétegnél csinálja így utána hibátlanul megcsinálja, illetve ritkábban csinál egy pici sorját az egyik él mentén, ez a bal oldali formánál látszik is. Ender 3, PLA 200/75°C (hideg van), raftra nyomtatok, mert hajlamos felválni.

(#13339) bigrob válasza szabod (#13338) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem első tippem az, hogy addig nem megy a venti, illetve az élre az a tipp, hogy ott kezdődik mindegyik réteg.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13340) blountex válasza fape (#13331) üzenetére


blountex
senior tag

Akkor ez szinte nem is elővétel.... Nekem nagyon gyanúsan olcsó, bár gondoltam ennyiért veszek én is, de nem tudom. Inkább akkor már jobban bízok a TriangleLabosban.

Fabula
Privi

(#13341) dom1n0 válasza fape (#13331) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Megrendeltem én is, kiváncsi vagyok.

(#13342) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Ender 3-on, ami szemben van, az a hotend hőtű, ugye? AZ oldalsó meg a tárgyhűtő!? Épp nyomatok, és most látom, hogy nem megy a szemben lévő :( Eddig bírta volna? AZt sem tudom, most leállítsam-e, még egy fél óra van hátra. Túlmelegedni csak nem fog a hotend?

(#13343) Holleanyo válasza Gabesz87 (#13332) üzenetére


Holleanyo
tag

Szerintem ne tedd fel. Én is kinyomtattam, de nem szereltem fel. Inkább a motor alá nyomtass hézagoló lapot és még derékszögbe lődd be azt a lemezt, ami a bronz perselyt fogja. Én is egy napig centíroztam, állítgattam, derékszögeltem, szinteztem amire jó lett, de megérte.
Szerencsére én szemmel már láttam a csalafintaságokat a vázban. Tolómérővel pedig szépen helyre tettem mindent. Néha még a gumikalapács is előkerült. Most egy hiba van a gépben a jobboldali lába eleje alá kell pluszban tennem 1mm gumi alátétet, hogy ne billegjen. Ha a talpakat szintezem egy síkba, akkor meg elhúzza a jobboldali oszlopot, tehát marad így. Még valami: húzd meg az összes csavart és állítsd be mindegyik görgőt is. Sok sikert!

#13342) Gabesz87
Nekem is nyöszörög indulásnál egy-két percig, de még nem állt meg. Szerintem a hotendnek nem tesz jót, ha nincs hűtese. Ezek a gyári ventik egy kalap sz*rt ernek. Beiktatok egy feszültség szabályzót aztán mehet rá bármilyen 12v-os Pc-s venti.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13344) Holleanyo válasza dom1n0 (#13341) üzenetére


Holleanyo
tag

Melyiket rendelted? Ezekre a Bmg klón extruderekre nem illene egy vékonyabb motor, hogy ne azt a nagy dögöt rángassa az x tengely motorja?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13345) Gabesz87 válasza Holleanyo (#13343) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem tudom sajna, msot melyik lapra gondolsz, ami a bronz perselyt fogja!? Ez melyik? Esetleg képen meg tudod mutatni? Már régen kinyomtattam ezeket a kis hézagolókat a motor alá, csak még nem került fel. De mindkettőt tegyem fel?
A lábakkal kapcsolatosan....nemrég írtam, hogy én most tettem rá a squash labdás lábakat, és marha jó. Így nem billeg, nem rezonál, halkabb is, és stabil. Ajánlom! :)

Igen, több helyen olvastam, hogy a gyári venti elég hamar kipurcant. Az a baj hogy nem olyan rég rendeltem be 2 db fesz.konvertert Ali-ról, de hát az mire ideér....megőszülök. Addig meg nincs olyan, hogy ne menjen a nyomtató! :) Mondjuk találtam itthon is, valószínű veszek egyet addig is. Nem egy horribilis összeg. Nem úgy, mint a venti. Csak veszek egy Noctuat, ha már egyszer az bevált mindenkinek. Nem akarok kísérletezgetni, szo...ni mással.

[ Szerkesztve ]

(#13346) Tankblock válasza goldister (#13335) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Igen lehet nyomtatni, függőlegesen, és legyen talpa is.
Fehér PLA ból célszerű nyomtatni.

Release the Beast....

(#13347) dom1n0 válasza Holleanyo (#13344) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Rendeltem egy ilyen banggoodos készletet és egy fysetc-t is tartalék jelleggel :D
Én úgy gondoltam, hogy amikor megjön, összeszerelem a bontatlan v6 clone fejemmel, és tesztelek egyet, ha frankó akkor marad, ha nem akkor úgyis jövök ide és kérdezek :)))

(#13348) goldister válasza Tankblock (#13346) üzenetére


goldister
tag

Köszi szépen a válaszod.
Még egy kérdés, aliről érdemes megvenni? Melyik kiszerelésűt vegyem? A sima és a üveglapos kiszerelés között vacilálok. Vagy máshonnan?

(#13349) Holleanyo válasza Gabesz87 (#13345) üzenetére


Holleanyo
tag

A Z tengely beletekeredik egy sárga/bronz perselybe amit pedig egy fémlap tart. Ezt a fémlapot kell derékszögbe rakni a Z tengelyhez képest.

A labdás lábakat kihagyom mert Ikeás plexi dobozban csücsül a gépem :). A gép teteje és a doboz között nincs 2cm.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13350) Saccco válasza goldister (#13334) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagyjából bármelyik filament jó, amit például magyar webshop-okban árulnak. Nekem ilyen szempontból a Spectrum jött be.
Érdemes még Ali-n TPU-t vadászni. Illetve Esun-t Hobbyking-ről, amikor akciós.

Filament kell csak a géphez, hogy nyomtatni tudj. Illetve 1-2 apróság biztos, ami biztos szempontból.
Keress rá a fórumban az ender szóra és lesz sok hasznos infó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.