Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) azbest válasza izisz (#12600) üzenetére


azbest
félisten

csak azt nem értem, ha ugyanakkora lyuk van rajta, mint a normál nozzle-n, akkor mitől lesz precízebb :D

Főleg, hogy a tárgyhűtő jobban éri, messzebb van a fűtőpatrontól, kiáll.

Mégha festéket fújna a frissen kinyomott normál fejből jövő műanyagra :D

(#12599) azbest
ja meg a bowdenes adagolás miatt gondoltam még, hogy nagyobb tehetetlensége és talán azért nagy sebességnél szakadozott a belső kitöltés.

[ Szerkesztve ]

(#12602) Tikakukac válasza azbest (#12599) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem gyári van fent és minden sebesség át van írva már. Van egy 3D nyomtatással céges szinten is érdekelt húgom, ha ő azt mondja, hogy ez a sebesség jó, azt el is hiszem kérdés nélkül :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12603) azbest válasza Tikakukac (#12602) üzenetére


azbest
félisten

Ha még egyszer sem szedted szét, akkor érdemes lehet .. mégha nem is cserélsz nozzlet. Bár nekem még a régebbi fajta hotenddel szerelt tarantula van, nem a v6 klónos. Esetleg abból is lehet különbség.

Gyárilag nekem ragasztóval volt benyomva, ami a melegtől szétmorzsolódott, a tefloncső sem bírt lemenni a nozzleig és valsz amiatt volt eldugulóban a nozzle és azért kellett 225-235 fokokig felmennem. Kitakarított heatbreak-kel és teflon cső valamint nozzle másikra cserélésével 215-tel jobban viszi ugyanazt a gembird tekercset. A teflon csövet csak azért cseréltem, mert nem bírtam kihúzni, így el kellett vágnom és kicsit már rövid lett. Az új nozzle alakjának is köze lehet a pontosabb eredményhez szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12604) Tikakukac válasza azbest (#12603) üzenetére


Tikakukac
titán

Atomjaira lett bontva már, minden tökéletes, a gép rendben van. Minden hasonló "gond" ami van az anyagminőségre vezethető vissza. Asztal az, ami egyedül érdekesebb, az tényleg kéri, hogy megkapja a szigetelést, mert a szélek érezhetően egyenetlenebbül melegednek. De a héten ha befut a parafa, ez is megoldódik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12605) azbest válasza Tikakukac (#12604) üzenetére


azbest
félisten

Nekem az asztal alján alapból volt szigetelés, te másik fajtát kaptál vagy át akarod rajta cserélni?

Most szorosabba húztam a rugókat, mert az üveg miatt jobban kileng az asztal. De nemsoká fémre cserélődnek az akril elemek ;]

[ Szerkesztve ]

(#12606) energy4ever válasza izisz (#12600) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezeknel a vekony/anyagtalan cuccoknal nem jelentos a hoveszteseg targyhuto alkalmazasanal? :F

(#12607) Tikakukac válasza azbest (#12605) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami van rajta, de szerintem ennyire nem szivacsos. Megy rá bőségesen szigetelés, 2-3 fok max amit el akarok érni, az már okay.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12608) Thowra123 válasza azbest (#12605) üzenetére


Thowra123
tag

A rugókba tennék valami támasztékot pl pneumatika cső darabot. Nem dülöngél és jobban állítható.

(#12609) izisz válasza azbest (#12601) üzenetére


izisz
senior tag

közben megtaláltam az eredeti ötletgazda oldalát (azt hiszem, ő az eredeti

hackaday-en is kint volt róla a cikk

Tárgyhűtő: annak sosem kellene a nozlira fújnia, innen induljunk ki :K Amelyik apparátus kivezetése direktbe fúj a nozlira, az véleményem szerint alapból rossz tervezés.
Rész légáramlat érinti a nozlit természetesen, de annak elenyészőnek kellene lennie vagy pid tuning során részben kompenzálni, majd nyomtatási hővel véglegesre kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#12610) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Induktív érzékelőre a feszültségosztót mivel szoktátok megcsinálni. Két ellenállás(15k-10K) és kész? (tarantuálhoz kellene, mks gen l boardhoz)

ha a 10K-s ellenállást két 5K-sal pótólom akkor abból nem lesz gond?

(#12611) Tankblock válasza DrojDtroll (#12610) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ha sorba kötöd akkor nem.

Milyen érzékelő?

Release the Beast....

(#12612) kzkz


kzkz
őstag

A PLA vagy PETG nyomtatásakor felszabaduló gázok/anyagok károsak az egészségre?

Én bent a lakásban nyomtatok, és nincs szellőztetése a nyomtatónak. Kivinni nem akarom a kisházba, mert ott nincs fűtés és télen 0 fok körül van a hőmérséklet, és én se szívesen ácsorognék ott kint :)

(#12613) blountex válasza izisz (#12594) üzenetére


blountex
senior tag

Ez baromi jó ötlet, így aztán két másodperc alatt cserélhető a nózi attól függ milyet akarsz.

Más:
Curanak van egy baromi jó feauterja, még pedig a Draft Shield.
Ez akkor jó, hogy ha a tárgynak a széle hajlamos felválni, ugyanis akkor nem a tárgyszéle fog felválni, hanem a draft shield (érdemes skirtit is tenni hozzá).
Nem beszélve arról hogy jobban segíti a hőt egyhelyben tartani amennyiben nyitott térben van a nyomtató, és valóban működik. Zárt nyomtatóknál eltudom képzelni, hogy talán nincs is warping jelenség.

(#12614) azbest válasza izisz (#12609) üzenetére


azbest
félisten

hmm, úgy olvasom, hogy pici tárgy nyomtatásánál túl közeli hotendre gondolják, mert a blokk melege puhítja.
Hát, erre jó a v6 szilikon zoknija is :D
a pro változat a nozzlet is fedi [link]

[ Szerkesztve ]

(#12615) izisz válasza azbest (#12614) üzenetére


izisz
senior tag

Jól olvasod :)
A nozlit az eredeti zokni mindíg is fedte (nem tudom miért nevezték át pro-ra, ez mindig így nézett ki, 1,5 éve vettünk egyik fórumtárssal). Csak a kínai egyszerűsített a dolgon néhány zoknijánál :D
Pedig vicces, hogy még a házi öntőformával is könnyen megoldható a nozli betakarása is.

[ Szerkesztve ]

(#12616) DrojDtroll válasza Tankblock (#12611) üzenetére


DrojDtroll
addikt

omron e2a-m12kno8-wp-b1

(#12617) azbest válasza izisz (#12615) üzenetére


azbest
félisten

eddig nem tudtam, de létezik nem pro is az e3d-től [link] és az nem fedi a nózit.

(#12618) izisz válasza azbest (#12617) üzenetére


izisz
senior tag

ez mondjuk nekem is új tőlük :B és szövegben még a nagy lyukast mondja "classic"-nak... na mind1is

(#12619) Komi28


Komi28
senior tag

Honnan érdemes rendelni PLA Filamentet? Van valami bevált, bolt, szaküzlet? Köszi

(#12620) blountex válasza Komi28 (#12619) üzenetére


blountex
senior tag

(#12621) Ra3


Ra3
őstag

Nekiálltam ABS-el próbálkozni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, a neten mindenféle infók vannak a bed hőmérséklettel kapcsolatban, a 4max ultrabase-re nem tapad meg rendesen.
Főleg a supportok válnak el, az ilyen kisebb szegmensek, maga az alkatrész az általában elég jól ott van a helyén.
A fúvókát állítgattam 230-245 között, de nem láttam különbséget, az asztal először 110 fokos volt, most 95-nél járok, meg nyomtam az első rétegre 135% flow-t, 15m/s sebességgel, ez már egész jónak tűnik, de egykét kis support még mindig elenged egy idő után.

Szóval az asztal hőmérséklet érdekelne, meg hogy ki milyen trükköket használ hogy jobban tapadjon.
Amúgy az normális hogy a frissen bontott ABS pattog? Na nem sokat, de időnként hallok egy-egy pattanást.

Szerk: mégse jó a 95 fok se, most engedte el az egész alkatrészt, 50%-nál, megnézek még egy nagyobb flow-t, de asszem mára elengedem a kísérletezést.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12622) azbest válasza blountex (#12620) üzenetére


azbest
félisten

látom máshol is kúsznak felfelé az árak... egy 500-ast szépen felment a legalapabb pla ára is fél év alatt :(

(#12621) Ra3
nézd az extrudert, hogy a pattogás nem step ugrás-e.

[ Szerkesztve ]

(#12623) Ra3 válasza azbest (#12622) üzenetére


Ra3
őstag

Gondoltam rá, de akkor is pattog mikor nem megy az extruder, csak simán szivárog az anyag fúvókából.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12624) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Milyen mosfet-et ajánlotok az asztal fűtéshez Tevo Tarantulához?

(#12625) energy4ever válasza DrojDtroll (#12624) üzenetére


energy4ever
addikt

Ilyen!? :B

3D Printer parts heating controller MKS MOSFET for heat bed/extruder MOS module exceed 30A support big current

(#12626) blountex válasza Ra3 (#12621) üzenetére


blountex
senior tag

Legalább zártan próbáltad az ABS nyomtatni? Mert a 4max nem teljesen zárt...

[ Szerkesztve ]

(#12627) Ra3 válasza blountex (#12626) üzenetére


Ra3
őstag

Igen, mondjuk eléggé barkács megoldás lett, de holnap veszek rá egy jysk műanyag dobozt.
Egyébként szépen nyomtatta, csak az asztalhoz tapadás amivel gond van, vagy azt is ennyire befolyásolhatja ha nem tökéletesen zárt felülről?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12628) blountex válasza Ra3 (#12627) üzenetére


blountex
senior tag

Szerintem számíthat.
Plusz segíthet a skirt/brim és a Draft Shield is.

[ Szerkesztve ]

(#12629) Tankblock válasza Ra3 (#12621) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

100C asztal, 250C fej Spectrum ABS filament

Warpol nagyon, de lenntmarad ha van Brim vagy raft . Csak néha hallok pattogást, az nem lehet, hogy nedves?

Panaszkodott már más is hogy a frissen bontott filament nedves volt.

Release the Beast....

(#12630) printerpeti válasza Ra3 (#12621) üzenetére


printerpeti
tag

Én üvegre nyomtatok ABS-t és hajlakkal lefujom. Ha nagyon nem tapad akkor acetonba feloldok ABS-t és azt rakom rá.

(#12631) kzkz válasza kzkz (#12612) üzenetére


kzkz
őstag

(#12632) Mr.Csizmás válasza kzkz (#12631) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pla+petg

ezeket az értékeket simán hozza egy félórás szellőztetés egy városban/téli füstös faluban.

Low-cost printers were prone to producing higher levels of UFPs and VOCs as compared to more advanced and expensive models.

mondjuk az érdekelne, hogy függ az árazástól a kibocsátás :U

(techgenix eléggé egy konzumer bulvár)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12633) Saccco válasza kzkz (#12631) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én is foglalkozok a kérdéssel.
Már vettem HEPA szűrőt, még kell aktív szén is, aztán mehet. :)
Nem véletlenül zártam dobozba az egész gépet.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12634) zsolt320i válasza kzkz (#12631) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R

(#12635) Komi28 válasza blountex (#12620) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, megnézem amit linkeltél. Aqua-tól esetleg érdemes? Az itt van helyben :)

(#12636) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Cura-ban hopgy kell Supportot építeni? Mert hiába pipáltam be, és választottam ki bármelyik opciót (Everywhere / a másik, aminek most nem tudom a nevét) nem nyomtatott, meg a modellen sem jelent meg. A test dog-ot nyomtattam volna ki, ami a kártyán volt alapból, az esélytelen, mert 200/50-en nyomtat, gyakorlatilag le sem tapadt az 1. réteg. Leszedtem thingiverse-ről, csak az meg alapból tök kicsi volt, úgyhogy 300%-al nagyítva nyomtattam ki. Az eredmény amúgy szerintem jó support nélkül is, majd teszek fel képet.

(#12637) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#12636) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

cura - layer view-ben se látszik? esetleg tegyél be olyan modellt, amin indokolt, a kutya asszem pont nem olyan - nincs áthidalása, se üreg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12638) fape


fape
senior tag

SKR pro v1.0: (reklám helye :D)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12639) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

(#12640) Saccco válasza fape (#12638) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vacc nyú?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12641) Saccco válasza gerleimarci (#12639) üzenetére


Saccco
nagyúr

:C
Teljesen zárt. Ahogy nézem kapott egy Titan-t is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12642) fape válasza Saccco (#12640) üzenetére


fape
senior tag

Kép alapján:
- 6 vezérélő hely
-- 7 motor hely (gondolom az egyik vezérlőre kettő van kötve, a dual Z-hez)
- ethernet csati
- tmc kábel nélkül
- cserélhető biztosítás (blade, amik az autókban is vannak, nem tudom mi a magyar neve)
- 2 usb port ( A és B típus)
- wifi ( vagy bluetooth, de inkább wifi) kiegészítő board (daughter board hogy van magyarul? :D)
- nagyobb mint a MKS Gen L

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12643) fape válasza Saccco (#12641) üzenetére


fape
senior tag

Remélem lesz értelmes színben, pl feketében is mert ez a baba kék csak "anutámnak" tetszik ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12644) izisz válasza fape (#12642) üzenetére


izisz
senior tag

ez már egész korrekt lenne, fystec f6 bővítve 32 biten :C

(#12645) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de honnan lehet tudni azt pl, hogy milyen vezérlő van a nyomtatón? TMC.... stb. Ha pl. TL Smoother-t akarnék (volt róla szó korábban, hogy Ender 3-nál már az újabbakhoz nem szükségs, mert más vezérlővel jönnek, mint a régebbiek). Nem akarok mindenképp venni, csak példaként hoztam fel. A lényeg a dolog mikéntje? Honnan tudom ezt "kiolvasni/leolvasni"?

(#12646) izisz válasza Gabesz87 (#12645) üzenetére


izisz
senior tag

megnézed kis szemeddel és meglesz, hogy mi a vezérlő típusa :K
a lábak elnevezése is segít vagy a borda alatti chip felirata:

[ Szerkesztve ]

(#12647) Zsolt74 válasza blountex (#12613) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Jó lenne a Cura-hoz egy magyar használati utasítás, hogy melyik beállítás mire jó, mert van rengeteg (hasznos beállítás benne amit nagyon kevesen használnak, mert legtöbben nem is tudják hogy mi mire jó).

Zsolt

(#12648) blountex válasza Zsolt74 (#12647) üzenetére


blountex
senior tag

Hát bíza ilyen biztos hogy nem lesz... de nem is kell.
Én se tudok nagyon angolul, de azt a pár sort amit odaírnak kb. megtudom fejteni miről is lehet szó.
Van rengeteg beállítása, csak ki kell tapasztalni a dolgokat, rá kell szánni az időt.

Fabula
Privi

[ Szerkesztve ]

(#12649) Dalee


Dalee
aktív tag

A minap nyomtattam egy csavart tartó dobozt és hozzá tetőt (200mmx180mm). A nagy felületű, solid layerek esetében amikor nagy sebességgel nyomtat a nyomtató (tehát az első réteg kivételével) valami berezonál. Ezért csináltam egy G-code file-t, ami mozgatja az X-Y tengelyt F1000-től F12000-ig, 1000-es lépésekben, illetve a kijelzőre elvileg kiíratnám a sebességet pl. az első körben: M117 F1000 paranccsal. A gondom, hogy a kijelzőre rögtön az F5000-es kijelzés kerül, gondolom a nyomtató az Octoprinnttől - a kódot nézve - olyan 20 parancsot bebufferel. Van ötletetek, hogy hogy lehetne megcsinálni, hogy a a kijelzés együtt menjen a valós végrehajtással?

Maga a rezonancia teszt egyébként eddig ott tart, hogy úgy tűnik az X,Y tengely nem rezonál egy sebességnél sem, bár F5000 körül a Extruderben valami csörög, lehet, hogy valamelyik filament cserénél kihúzásnál egy kis filament gömb letört a filament végéből és benn maradt.
Mindenesetre a rezonancia vizsgálatot, most az Extruder egyre növekvő sebességű extrudálásával folytatom.

(#12650) fabula válasza Ra3 (#12621) üzenetére


fabula
őstag

Én nyomtatok 4MAX-on Gembird ABS-t. Fúvóka 240 C, asztal 85 C, első réteg flow 130% és 20 mm/s, valamint 3 mm-es brim.
Nekem kiválóan letapad az Ultrabase-ra, amíg meleg, le sem lehet venni róla, viszont amint kihűlt, egyszerűen elengedi és simán levehető. Hűlés közben hallani, ahogy pattog az ABS és egyszerűen elválik az asztaltól magától.
A két oldalsó fogantyúba nyomtattam bepattanós fedlapokat, a tetején meg Jysk doboz van. A helyiség hőmérséklete 21-22 C, a nyomtató dobozában pedig 39 C van nyomtatás közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.