Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) izisz válasza KIZS (#13846) üzenetére


izisz
senior tag

Helyesen, igen :K (és szövegesen én rosszul is írtam...) (ez a kisszékkisszékházikó halmaz a rajzon mókás :D )
Viszont, azóta megnéztem, hogy áll az enyém meg konzultáltam cimborával, aki szintén így mókolta a ramps-át.
Mindhárom jumper le van szedve nálunk és a 100k ellenállás meg leforrasztva (B lehetőség a stickről leforrasztani azt az 1 lábat).
Így nem cincog azóta se (12V). (szimpla ramps 1.4, az skr rajz alapján szintén 100k ellenálláson át megy fix GND-re)
Ez mondjuk stealhchop táblázat szerint (3 open), de az is tény, hogy nem használunk 800/1000-nél nagyobb gyorsításokat és sebességben is ~55mm/s körül van a plafon layer shift nélkül.
Ha gondolod, próbáld meg így valamelyik módszert.

(#13852) fape válasza KIZS (#13850) üzenetére


fape
senior tag

nagy vonalakban:
- cserélhető biztosíték
- nem kell külső vezeték a tmc-nek (fysetc F6 V1.3 szerű)
- szervo pinek (bltouchhoz)
- hiba javítások pl az aux headerek rendbe rakva (elvileg :D)

kép a boardról

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13853) azbest válasza fape (#13848) üzenetére


azbest
félisten

itteni idő szerint 16 órára tervezik az újabb postjuk szerint a bejelentést :)

(#13854) izisz válasza azbest (#13853) üzenetére


izisz
senior tag

úgy várjuk/játok, mint az első csillagközi meghajtó tesztelését? :C

(#13855) azbest válasza izisz (#13854) üzenetére


azbest
félisten

Mint az első kapcsolatteremtést

Amúgy, ha olcsó lesz, lehet rendelek egyet... meglátom :) Hétvégén megint szétszedem és összerakom kicsit másképp a tarantulát, de idővel lehet elkezdek egy második, barkács géphez gyűjtögetni alkatrészeket :)
Meg bosszant a salmon skin, még nem próbáltam ki, hogy a fogatlan pulley-k miatt van -e.

(#13856) fape válasza izisz (#13854) üzenetére


fape
senior tag

Nekem pl nincs most jobb dolgom :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13857) Saccco válasza fape (#13856) üzenetére


Saccco
nagyúr

V? ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13858) fape válasza Saccco (#13857) üzenetére


fape
senior tag

Mondom, nincs! :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13859) KIZS válasza fape (#13852) üzenetére


KIZS
aktív tag

"nem kell külső vezeték a tmc-nek", ez nem hangzik rosszul.

BLTouch kérdés:
Van belőle nekem kettő (két különböző gyártmány/klón). Az egyik tökéletesen műkdöik az SKR V1.1 -gyel, a másik vég nélkül kattog (leejti a tűt, behúzza, leejti-behúzza, ...). Ha ebben a játékában megfogom, akkor hibaágra megy és pirosan villog, de abbahagyja a kattogást egészen a következő szintezési próbálkozásig.

Mitől lehet ez?
Tehát nem változtatok semmin, csak a működő BLTouch-ot lehúzom és a másik pont ugyanúgy bedugom.

Egyébként a "Z min" és a "Z max" pin-ekre kötöttem rá, ahol a "Z max" vezérli a BLTouch-ot.

[ Szerkesztve ]

(#13860) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Vref QQ: ha tekergetem a potmétert, de nem akar változni az érték, illetve ugrál, olyankor mivan?! :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13861) izisz válasza Mr.Csizmás (#13860) üzenetére


izisz
senior tag

Tápon van ugye a lap, amibe dugtad és úgy tekergeted?

-----------------
Éss, 16 dodó az SKR, végre raktak ki terméklap linkeket :C

[ Szerkesztve ]

(#13862) Mr.Csizmás válasza izisz (#13861) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, be van kapcsolva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13863) azbest válasza izisz (#13861) üzenetére


azbest
félisten

így végre sikerült nekem is, keresők nem dobták ki :)
BIGTREETECH facebook publikus nyílt csoportban, ha valaki keresi

(#13864) izisz válasza Mr.Csizmás (#13862) üzenetére


izisz
senior tag

melyik stick ez?

(#13863) azbest: jaja, én se leltem, mások se, aztán dobtak be direkt linkeket. De a "normál" ár se vészes, 20 dodó. :K

[ Szerkesztve ]

(#13865) Mr.Csizmás válasza izisz (#13864) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

creality 1.1.3 board, ender 3, gyári táp. a4988 tudtommal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13866) izisz válasza Mr.Csizmás (#13865) üzenetére


izisz
senior tag

hm, pedig annál aztán végképp semmi varázslat nincs tudtommal. Mondjuk olyan volt már, hogy párszor a multi mérőtüskével rá kellett böknöm a poti fém részére meg a forrasztás kis testébe is, hogy legyen rendes kontakt (gondolom oxidáció bezavart nálam)

(#13867) krisz.kocs


krisz.kocs
csendes tag

Sziasztok! Megvettem ma a pneumatika boltban a gyorscsatlakozót , viszont akkor nem vettem észre de másabb a kialakítása mint ami gyárilag volt a nyomtatón, gyári esetén ugyebár a tefloncső végig megy és teljesen a betekert nozzle-ig ér ezzen a festo-s gyorscsatlakozón viszont nem tud átmenni és a belső része is más, lefotóztam , bocsi a minőségért. Szerintetek jó lesz ez így ? Én kételkedem :DDD

ui.: bocsánat csak a tárcsázós telefonnal tudtam lefotózni :D

[ Szerkesztve ]

(#13868) fape válasza azbest (#13863) üzenetére


fape
senior tag

sztem már mindenhol elfogyott. Szerencsére még az első körben sikerült behúzni egyet.
BIGTREETECH SKR V1.3 doksi

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13869) krisz.kocs


krisz.kocs
csendes tag

Trianglelab -nél csak nekem újdonság hogy van egy csomó "új" cucc ? ;] :DDD

(#13870) azbest válasza fape (#13868) üzenetére


azbest
félisten

a face csoportban [link] beszórt és azóta is beszúrt linkek közül van ahol még 16 dolcsis is van.

Amúgy ja, végül is 20ért sem rossz, meg lehet később ez is lemegy alapból 16 körülre, mint az elődje.

Köszi a linket, a youtube csatornájukra is kitettek utmutató videót. majd megnézem jobban még később.

[ Szerkesztve ]

(#13871) Saccco válasza fape (#13868) üzenetére


Saccco
nagyúr

1 óra alatt hűlt helye lett. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13872) izisz válasza Saccco (#13871) üzenetére


izisz
senior tag

az a jó, ők belefutnak az esetleges hibákba, jön esetleg 1.4 és lehet rácuppanni ;]

(#13873) fape válasza izisz (#13872) üzenetére


fape
senior tag

Amit pont a v1.1nél is eljátszottam. Nem tanulok a saját hibámból sem :P
Mondjuk a v1.1 sem rossz board, csak én nem arra akartam használni amire alkalmas. Remélem v1.3 már nem ilyen lesz. De remény hal meg utoljára, ha ez sem jön be akkor eladom. $16ért tuti el megy.

Edit: sőt most látom hogy hivatalból is kapunk egyet-egyet ajándékba :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13874) Thowra123 válasza izisz (#13854) üzenetére


Thowra123
tag

Naná, ebből építjük............... a nyomtatót................ amivel kinyomtatjuk.................a makettjét :DD

(#13875) Thowra123 válasza izisz (#13872) üzenetére


Thowra123
tag

Az 1.1 megy az épülő lézeremre, az 1.3 a nagy nyomtatóra, az erról lekerülő MKS Sbase az Anetre, az onnan lekerülő Ramps + Arduino mega "játszós lapnak". Lesz itt kavarodás :D :))

(#13876) gerleimarci válasza fape (#13873) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én is venni akartam egy akciósat, de lemaradtam róla :( Utána megláttam facen', hogy nekem is jár az ingyen lap, akkor még meg is örültem, hogy nem vettem meg :DD

(#13877) KIZS válasza izisz (#13851) üzenetére


KIZS
aktív tag

Kiforrasztottam az SDI lábat és most szuper halk lett a nyomtató.
Tényleg csak a ventik hangját hallani.

Köszi!

(#13878) e.anti


e.anti
csendes tag

Sziasztok! Ma beüzemeltem az Octoprintet. Rashberry Pi 3B+ Viszont wifin nem tudok csatlakozni a routerhez. Mindent a leírtak szerint csináltam, még sem csatlakozik a wifi hálózathoz.Kábelen tökéletesen megy! Hogy tudom kideríteni, hogy a wifi egyáltalán működik-e, vagy gyárilag hibás? Nem igazán tudom, hogy mit ronthattam el. Vagy 10x próbáltam, 2 külön hálózatban is, de egyikben sem sikerült.

(#13879) Mr.Csizmás válasza e.anti (#13878) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

router látja? na meg ha jelszavas a wifid, nem fog magától felmenni :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13880) izisz válasza e.anti (#13878) üzenetére


izisz
senior tag

Figyeltél rá, hogy a wpa_supplicant tartalma unix sorvégű legyen? (ahogy az octopi oldalon kiemelik)
Ezt a troubleshooting oldalt átnézted?

(#13877) KIZS szivesen :K

[ Szerkesztve ]

(#13881) e.anti válasza Mr.Csizmás (#13879) üzenetére


e.anti
csendes tag

Beállítottam az SSID-t és a jelszót is a leírtak szerint. De nem látja a router.
(#13880) izisz Átolvastam, és figyeltem mindenre. Pihenek rá egyet és holnap nekiugrok megint kipihenten, figyelmesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#13882) DrojDtroll válasza kopi120 (#13843) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Milyen vezérlővel és milyen paramétterekkel hajtod ezeket a kis motorokat?

(#13883) foka


foka
aktív tag

Akkor most a jelenlegi felállás alapján az SKR V1.3, vagy az MKS SGen a jobb?

Üdv: Fóka

(#13884) Zoli8


Zoli8
csendes tag

Sziasztok!

Kicseréltem Anet A8 nyomtatómon az extrudert bowdenesre, de a forgásiránya megváltozott igy amikor adagolnia kéne a filamentet akkor pont az ellenkezőjét csinálja, és kihúzza a szálat.
Erre milyen megoldás létezik? Hogyan tudnám megváltoztatni a forgásirányt?

Válaszokat előre is Köszi. :)

(#13885) fape válasza Zoli8 (#13884) üzenetére


fape
senior tag

Vagy firmwareben fordítod meg az irányt, vagy felcserélsz két kábelt a csatiban.

Switching the polarity of either (one) coil, like changing ABCD to BACD or ABCD to ABDC.
Swapping the coils, like changing ABCD to CDAB.
Stepper direction can also be reversed in the firmware.
Plugging the plug in backwards (in case your electronics' plugs allow that). This swaps the coils, and reverses both coil A and coil B. Thus the effect is to change the direction 3 times, which gives a net effect the same as changing the direction once. Only few electronics allow that, because you have to figure the right way not once, but each time you connect the stepper.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13886) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok

Ender 3 ra feltettem ezt: [link]

33% sebesség felett túlhűti az hotendet és leáll a print. A silikon zokni sem segített, az aszteltól 1mm re van....

Release the Beast....

(#13887) izisz válasza Tankblock (#13886) üzenetére


izisz
senior tag

pid tuning kell

(#13888) Mr.Csizmás válasza izisz (#13866) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megvan a hiba, Y motor főtengelyen nem húztam meg az egyik csavart :W :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13889) azbest


azbest
félisten

ahh, tarantula kapcsán már mindent kizártam a salmon skin kapcsán.

A tl smoother nem működött, mondjuk nem is volt garantált, de néhány youtube-os példa azt mutatta, hogy talán az a4982-re is hat. Persze lehet, hogy kamu volt és csak a vásárlási linkek miatt tették ki.

A fogas pulley-k sem változtattak igazán semmin, szal nem a sima okozott lépcsőket.

Aztán - jobb később, mint soha - az a4982 és a4988 adatlapját elolvasva kiderült, hogy bizonyos konfigurációban kihagyhat steppeket, de ha földre van kötve a módot szabályozó láb, akkor nem. És persze a tarantula boardon egy 10k ellenállással van földre kötve, próba cseresznye, levettem őket és közvetlenül a fölre van kötve mostmár. Picit változott, talán néhány helyen simult, de alapvetően továbbra is van salmon skin :) És próba szerencse, erre tett tl smoothert is megnéztem. persze nem hat.

r8, r21, r26, r2 volt az, a másik extruder kényelmetlen helyen van, s mivel nem használom, nem is bántottam

[ Szerkesztve ]

(#13890) KIZS


KIZS
aktív tag

Próbálok nyomtatni az új alaplapommal, de nem megy.
Mármint nyomtat szépen, de időnként az Y tengely "ugrik".

A 3DBechy hajócskával próbálkozom már egy jó ideje, de amikor elér a fedélzetig, akkor itt elkezd elcsúszni az Y tengely mentén. Addig szinte tökéletes, de amikor elér a fedélzetig rétegről-rétegre csúszik el az egész.

Nem a fogasszíj ugrik, nincs hangja, szépen csinálja a dolgát csak csúszik szét az egész.
Eddig 8x próbáltam mint a 8x ugyanott kb. ugyanúgy romlott el. A mechanikához nem nyúltam (illetve kicsit feszítettem a szíjon az első eset után) és az eredeti alaplappal nem tapasztaltam ilyen hibát.

Túlmelegedhet a driver és hibázik?
Vagy túl kicsi a feszkó rajta, esetleg túl nagy?
1V -ra állítottam mindent, a Z tengelyt 1.2-re.

A max accel 400 az X,Y tengelyen és stealthchop módban vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#13891) kopi120 válasza DrojDtroll (#13882) üzenetére


kopi120
tag

A4988

#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT { 108.2, 108.2, 157.9, 100 }
#define DEFAULT_MAX_FEEDRATE { 50, 50, 5, 25 }
#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION { 300, 300, 100, 10000 }
#define DEFAULT_XJERK 40.0
#define DEFAULT_YJERK 40.0
#define DEFAULT_ZJERK 0.4

A vezérlőn a potit addig tekertem amíg meg nem mozdult a motor (kb)
Óvatosan kell vele bánni, mert ugye ezek a motorok 5V-osak, az egyiknek volt egy kis szaga az első próbálgatásoknál, de működik. Hosszútávú használatnál szerintem érdemes megoldani, hogy 5V-ot kapjanak a motorok.

(#13892) szipipeti válasza Mr.Csizmás (#13888) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Anno 1983-ban az általános iskolában mechanika órán a csavaros kötések biztosításáról tanultunk. A feleletben felsoroltam minden, általam 13 évesen ismert biztosítást, pl.: sasszeges, koronás, rugós-alátétes, ragasztós, ellenanyás..
A végén jött az ellenőrző kérdés: biztos, hogy mindent elmondtál? Mondom: igen!
Akkor válassz! Kapsz egy 5-öst és egy 1-est, vagy egy 3-ast, mert mindent elmondtál, csak a legfontosabbat nem!
Tudod mi maradt ki, mint a csavarkötés legfontosabb "biztosítása"?
Az "erőteljes meghúzás"
(Az egyes meg elfért többi 4-es, 5-ös között)...

(#13893) KIZS válasza KIZS (#13890) üzenetére


KIZS
aktív tag

Lentebb vettem a feszkót 0.6V-ra, ekkor már a 3. rétegnél elkezdett szétcsúszni.
Úgyhogy most fentebb vettem 1.2V-ra és remélem nem fog elfüstölni.

(#13894) izisz válasza Mr.Csizmás (#13888) üzenetére


izisz
senior tag

És ez hogyan is hat a poti körüli midiklorián számra? :D

(#13895) izisz válasza KIZS (#13893) üzenetére


izisz
senior tag

3 okból csúszhat (ami velem is előfordult már)
- a TMC túlmelegszik és szakaszosan lekapcsol a thermal védelem (nem hosszan, épp csak pár lépés erejéig, de pont elég)
- szorul a mechanika azon a ponton, ahol a csúszás kezdődik
- a gyorsulási/jerk értékek magasak
(az első a legsanszosabb, főleg, hogy már 1.2V-on jársz, az elég durva... nálam pl. X és y is 0.7V-on ketyeg és még így is mellé van állítva egy 12cm-es venti lengetni a levegőt)

sorry a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#13896) Saccco válasza KIZS (#13890) üzenetére


Saccco
nagyúr

Forgattad, tologattad az asztalon a modellt?

izisz:
Már nincs dupla, ha külön témára válaszolsz.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13897) KIZS válasza Saccco (#13896) üzenetére


KIZS
aktív tag

Még nem, megvárom az 1.2V-os eredményt és ha az is szétcsúszik, akkor megpróbálom elforgatni.
De a gyári Anet alaplappal ugyanezt, ugyanígy szépen kinyomta.

A mechanika biztosan nem tökéletes, hiszen a legolcsóbb "csináld magad" nyomtatót vettem meg anno. Biztos akad, szorul egy kicsit valahol. De eddig is ilyen volt és nem volt belőle (ekkora) probléma.

(#13898) kopi120


kopi120
tag

Épül a ver 2.0 :C

(#13899) Mr.Csizmás válasza izisz (#13894) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

úgy hogy arra gyanakodtam, hogy kevés az áram :D de legalább a vref is már be van lőve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13900) Tankblock válasza izisz (#13887) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

megvolt, ezen az nem segít... 2 db 50x15 24V os ventillátor szállított levegőmennyisége túl sok, és a tárgyról felkeveredve szépen hűti a blockot.....

lehet, hogy 2 db 12V kellett volna sorbakötni.... Azt is ki tudom próbálni talán van itthon még kettő....

Release the Beast....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.