Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) azbest válasza Gabesz87 (#13199) üzenetére


azbest
félisten

ránézésre normális, tényleg retract lehet. Amikor ugrik, akkor az sokkal hirtelenebb és kattanósabb.

Egyébként a hajlakkal szemben a ragasztó stick előnye, hogy utóbbi vízben oldódik, s a lila vizesen lila. Lemosáskor meleg vízzel lejön és látod hol van még rajta, mert színes :D Plusz lehet sokkal olcsóbb is.

Egyébként nyomtatáskor a brim is segíthet lenn tartani, főleg, ha penderedne a széle.

Nekem asztalos 60 foknál még simán felvált a pla gembird, 70-nél már jól letapadt az üvegre. Persze az is segít, hogy 225-tel 0.1 vastagon odakenetem az első réteget, s arra jön utána a többi 215/70 -nel (más anyagnál lehet kisebb hő is jó, ez már legalább 6 hónapja van levegőn, utolsó métereit járja).

[ Szerkesztve ]

(#13202) Imy válasza fape (#13200) üzenetére


Imy
veterán

Az ellánállás nyúlásakor fellépő ellenállásváltozást használja ki, hasonlóan ahogy a mérlegek mérnek. (Habár az "kicsit" más megoldás)

(#13203) Gabesz87 válasza azbest (#13201) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, próbálkoztam brimmel, csak azzal meg az a baj, hogy nem tudom leszedni róla rendesen a végén, és sajna a plusz anyag akadályozza a láncszemek egymáson történő forgását. Tegnap este pár db-ot amit így kinyomtattam, fél órán át reszelgettem egy kis reszelővel :(
Nekem is Gembird van még, (ez volt a legolcsóbb, ezért vettem, de a köv. szerintem Sunlu(?), vagy Spektrum lesz, arról jókat olvastam többnyire itt), és 225/75 az első réteg, aztán 215/65. Ezek nagyjából beváltak nekem. Mondjuk most 2-3 fokot csökkentettem a nozzle hőmérsékleten.
Kinyomtatom majd a temptowert is, csak elsőre a múltkor nem sikerült, nem váltott hőmérsékleteket. FB csoportban azt olvastam, hogy le kell menteni a gcode-ot, és SD-ről kinyomtatni, mert a Cura nem teszi bele valamiért, hiába vannak beállítva a scriptek.

(#13204) azbest


azbest
félisten

Most, ahogy kezdenek megérkezi a kínai csavarjaim, azért látom hogy mégiscsak sokkal jobb vétel kintről. Mármint egy alap készletet itthon ~3000 forint körül összevásároltam csavarokból (20-20 db m2, m2.5, m3, m4 m5 a nyomtatóknál gyakori hosszakkal, ami volt, összesen kb 600db), de emiből volt, ott a normál csavart és anyát vettem. A saválóak viszont itthon sem olcsók. Kínából meg most esett be 200-300 forintért 100-100 db m2, m2.5 és m3 anya például. Itthon a sima alu anya 1 forint körül okés, de a saválló 4-5ft darabja.
A 320 darabos többféle hosszú plusz anya és alátét készletek sem hangzanak rosszul 2200 forint körül, mert savállóban itthon 10-20 forint darabja a csavaroknak. És még hiányoznak is bizonyos hosszúságok. Saválló a fényes :D

Az biztos, hogy most vagy 10eft körül elszórtam, hogy legyen minimális készletem, hogy ha valamit nyomtatok, akkor össze tudjam csavarozni. Ja meg rendeltem egy doboz vegyes saru készletet is, mert a vllanyász boltban nem volt nekik csak nagy méret és még azt mondja, az a legkisebb. Az meg jól jón a tápokhoz nyomtatott házba, kapcsolóra, ventis kábelek végére. Úgy irígylem a youtubeosokat, mikor beséteálnak egy barkácsáruházba és minden van.

[ Szerkesztve ]

(#13205) azbest válasza Gabesz87 (#13203) üzenetére


azbest
félisten

szerintem ne csökketsd az asztal hőfokot, mert az üveg hótágulása lerúghatja a modelt.

Nekem per pillanat ezek az eszközeim vannak:

Van ami helyi boltokból, van ami kínából. A szikéket még bátortalanul használom, de pl brim mardványok, kisebb egyenetlenségek leszedésénél jól. A carbon fólia vagdosásnál nagyon jól jött, amikor a nyomtatott cucchoz alakítottam. De a kábelvágó meglepően jó multitool, mert erős és éles, ékszerű. A támaszok leszedésénél sokszor nagy segítség volt.

A rossz chromecast mágnesével halászom ki néha a t-slotos anyákat :D

Hotend cseréhez még majd kell szerszám... utólag jöttem rá, hogy a tevo tarantula összerakós videónál talán azért írtak 20-as kulcsot, mert a blokkot azzal lehet megfogni. De nozzle cseréhez hozzá illő kulcs kell majd, mert lapos fogóval összekaristolom.

Ó a temp towernál valóban sd-ről nyomtattam. Fel sem merült, hogy közvetlen más lehet. De végülis... post processingként nevezik ezeket, szóval lehet tényleg mentéskor fut le.

[ Szerkesztve ]

(#13206) blountex válasza energy4ever (#13196) üzenetére


blountex
senior tag

Nem lenne rossz az ötleted, de azt a karikát nem tudod szabadon mozgatni Z-ben, mert mindig az asztalhoz igazítja vissza automatikusan. Nem tudom hogy ezt ki lehet-e kapcsolni valahol....

(#13207) Kumancs válasza Saccco (#13198) üzenetére


Kumancs
kezdő

Ender 3 pro

(#13208) Gabesz87 válasza azbest (#13205) üzenetére


Gabesz87
addikt

Már hogy 75 fokon nyomtassak végig, úgy érted?

(#13209) azbest válasza Gabesz87 (#13208) üzenetére


azbest
félisten

aha, a lényeg, hogy ha csökkented, akkor lehet zsugorodik az üveg. Ahogy írtam, nekem amikor 70-es indulás után 60-ra visszavettem, akkor feljött mindig. A 75 lehet még jobb, de a lényeg, hogy ne változzon, szerintem.

Ez akkro számít, ha nem hajlakkozol vagy ragasztózól, hanem tiszta üvegre nyomtatsz. Maszatolással még fűtés nélkül is illene leragadnia a pla-nak.

[ Szerkesztve ]

(#13210) fape válasza Imy (#13202) üzenetére


fape
senior tag

Jaja, a HX711-t főleg mérleghez használják. Gondolom pontosabb, mint bármelyik kapcsoló alapú.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13211) blountex válasza blountex (#13206) üzenetére


blountex
senior tag

Megtaláltam, kikapcsolható, így már működik a dolog.

(#13212) Saccco válasza Kumancs (#13207) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nézd meg a PTFE cső a rögzítésnél nem mozog-e.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13213) Kumancs válasza Saccco (#13212) üzenetére


Kumancs
kezdő

Bocsi az abszolute tudatlanságomért teljesen amatör vagyok. Az mi?

(#13214) Mr.Csizmás válasza Kumancs (#13213) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fehér, amiben a filament megy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13215) Kumancs válasza Mr.Csizmás (#13214) üzenetére


Kumancs
kezdő

Köszönöm

Ezek az értékek beállitások vajon jók? érdemeseb állitani rajtuk a precizebb nyomtatásért?

(#13216) Saccco válasza Kumancs (#13215) üzenetére


Saccco
nagyúr

Acceleration vedd le 1000/1000, a jerk legyen 10/10. Travel speed is sok az Ender-nek szerintem. 100-120-ra tedd. Esetleg, ha túl jól nyomtat, akkor lehet emelni. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13217) Gabesz87 válasza azbest (#13209) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megpróbáltam 70 fokon tiszta, isopropil alkohollal letisztitott üvegre, feljött. Maradtam 75 foknál+hajlakk. Így most egyelőre rendben van. De még 50 perc izgalom...

(#13218) Tikakukac válasza Gabesz87 (#13217) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor vagy még mindig magasan nyomtatsz vagy a nozzle nem melegíti fel rendesen az anyagot. Szívtam vele én is, én sem akartam elhinni, hogy fűteni kell tovább, pedig de. Az kefélne még be, ha öveget kéne PLA-hoz lakkozni 70 fokon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13219) Kumancs válasza Saccco (#13216) üzenetére


Kumancs
kezdő

Köszönöm
Volt egy érzésem hogy állitgatni kell rajta de nm volt támpont.
HA túl jó lesz a nyomat megünneplem. Bár úgy lenne...

(#13220) Gabesz87 válasza Tikakukac (#13218) üzenetére


Gabesz87
addikt

Beszinteztem pedig elég jól tegnap. Lehet hogy a mesh leveling-et is meg kéne még csinálni, bár annak mg nem olvastam utána, pontosan hogy is kell.
Most nyomtatok egy temptower kíváncsiságból, thingi-ről származó gcode-al SD-ről. Remélem most sikerül. De nekem akkor is csak magas asztal hőmérséklettel, hajlakkal tapad le a cucc.

Másik, a ventilátor kérdés...eléggé fura hangot ad néha a venti (nem tudom melyik, a tárgyhűtő, vagy a hotend hűtő). Zörög, ciripel, de nem folyton. Talán már érdeklődtem itt a cseréjéről, de nekem nem teljesen tiszta, hogy ha pl. Noctuát vesz valaki, hogy a fenébe köti rá? Merthogy 24V a táp, és az meg - ahogy a legtöbb venti - 12V-os. Vágom hogy az egyik megoldás egy DC-DC konverter (be is rendeltem amúgy Ali-ról 2-t ebből az LCD kijelzős fajtából), vagy sorba kötöm a két ventit!? Bár ebben az esetben gondolom nem igebn lehet külön-külön szabályozni. Szóval ha teszem azt, csak az egyik ventit cserélem, a konverteren kívül van valami másik megoldás is? Esetleg tudtok jó ventit ajánlani, ami halk, nem rosszabb a légszállítása, mint a gyárinak, és nem olyan drága, mint a Noctua?

(#13221) Tikakukac válasza Gabesz87 (#13220) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nagyon magas a hőmérséklet taknyol. Ha alacsony nem tapad. Nem nehéz eldönteni, hogy melyik a gond :B

Ventire jobb opcióm és megoldásom nincs. Nagy csoda nincs, ami sok levegőt tol, az hangos lesz. A minőségi kevésbé, de nyilván hangos. Amúgy konverter, ja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13222) Gabesz87 válasza Tikakukac (#13221) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tököm kezd tele lenni ezzel az üveggel. Esküszöm az lesz hogy kivágom a p...ba és maradok a gyári lapnál.
Ez a rohadt temp tower is eldőlt. ITT egy kép, eddig jutott, míg el nem borította a nyomtatófej. ŐSzintén élőben túl sok kül. nem látszik. De most változott valóban a hőmérséklet!
Nekem nem taknyolt eddig a nyomtatás 75 fokon, semmi ilyesmit nem vettem észre, ami kritikus lenne, bár nem tudom, pontosan mit értesz taknyolás alatt. 75 foknál is képes felválni...akkor szerinted mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#13223) Saccco válasza Gabesz87 (#13222) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az üveget le kell mosni és papírtörlővel szárazra törölni, innentől kezdve soha többé nem szabad puszta kézzel megérinteni.
Ha ennek ellenére se tapad, akkor a huzat vagy más külső tényező miatt történik a hiba.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13224) Tikakukac válasza Gabesz87 (#13222) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem asztal, nozzle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13225) Gabesz87 válasza Saccco (#13223) üzenetére


Gabesz87
addikt

Minden nyomtatás után? Csak mert akkor gondolom minden alkalommal be is kell szintezni.

(#13226) Saccco


Saccco
nagyúr


Penrose triangle

:DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13227) Saccco válasza Gabesz87 (#13225) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amíg tapad addig nem szabad hozzányúlni. Papírtörlővel szoktam a tárgyakat is levenni róla. Nem kell szintezni emiatt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13228) azbest válasza Gabesz87 (#13222) üzenetére


azbest
félisten

hogy néz ki az alja a nyomtatott cuccnak nálad?

egyébként az izopropil alkohol lehet csak ront rajta. Azt mondják ahogy felszárad, marad valami réteg a levegővel való reakciójából, ami inkább rontja a tapadást :)

Én 0.1-es első réteget használok, a nozzle szinte érinti a felületet. Áttetsző réteget tesz le, ami így erősen tapad. A cura alapból 0.3-as első réteget tett, de azzal nehezebben tapadt, ha meg túlságosan letettem a fejet, akkor meg kidudorodott meg hullámosodott a túl sok anyagtól. Így, hogy az első réteg vékony és rendesen odakeni az asztalra, így az alsó felszín is szép síma, egyenletes és alig látszik, hogy 3d nyomtatott, nincsenek rések.

Ha jól emlékszem a bal oldali 0.3as volt, a jobb oldali 0.1-es első réteg. Matt üvegre, azért nem tükröződően fényes.

[ Szerkesztve ]

(#13229) moex1 válasza Gabesz87 (#13222) üzenetére


moex1
tag

Én is folyton szívtam az üveggel. Akármit csináltam, akármivel pucoltam nem lett jó.
Még korábban vásároltam amazonról PEI sheetet. Ráragasztottam az üvegre, olyan mint az álom. Azóta meg sem fordult a fejemben, hogy bármi másra nyomtassak. Naponta egyszer áttörlöm isopropyl alkohollal, papírtörlővel, és ennyi.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13230) Tikakukac válasza Gabesz87 (#13225) üzenetére


Tikakukac
titán

2 napja le sem töröltem, ráküldtem egy 3 órásat, brim és minden nélkül pörfikt lett, 70 fok kezdő 65 fok utána. Igaz, most már tényleg nagyon stabil, a parafa valóban áldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13231) Gabesz87 válasza azbest (#13228) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az alja szerintem jó, tükörsima tapintásra, azzal nincs gond.

(#13229) moex1:
igen, én is olvastam ezt a PEI sheetet, lehet, hogy beszerzek ilyet. Itthonról nem lehet véletlenül, hogy ne kelljen annyit várni rá?

[ Szerkesztve ]

(#13232) fabula


fabula
őstag

Hamarosan (?) vége a 3D nyomtatásnak, jön a replikator :Y !
[link]

(#13233) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Valaki emlegette itt a levegő szűrést. Na itt egy elég szép megvalósítás.
HEPA Air Filter Scrubber Tower

(#13234) azbest válasza fabula (#13232) üzenetére


azbest
félisten

múltkor egy másik hír is volt, ahol a resin alapú megoldást úgy fokozták, hogy több irányból toltak fényt, kevertek bele olyan anyagot is, ami más hullámhosszú fénnyel világítva pont gátolja a megszilárdulást... szóval térbeli módon felépíteni.

De egyik sem tűnik olyan megoldásnak, ami a sima fdm-es megoldást leválthatná hobbi szinten. Jó mérgező folyadékkal, pontatlanul, de legalább gyorsan tudnak csinálni valami figurát a resines újdonságok. A mostani videóban tuti csak grafikai reprezentáció volt, magyarul mese... mert ha látható lenne a megszilárduló anyag a resinben, akkor eltorzítaná a másik oldalát a testnek, hiszen rajta kersztül világítják meg. Szóval amíg le nem engedik a folyékony részt, addig teljesen homogénnek kell lennie és nem láthatónak. Mint a vízben a zselé golyók.

Ha viszont valós a videó, akkro marha pontatlan lesz és sokkal rosszabb minőségű, mint a rétegenkéni resin alapú.

[ Szerkesztve ]

(#13235) Gabesz87 válasza moex1 (#13229) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tudsz linket adni, milyet vettél? Elnézve az itthoni árat, lehet, hogy inkább megvárom külföldről :)

(#13236) Gabesz87 válasza moex1 (#13229) üzenetére


Gabesz87
addikt

Így első körben, gyors keresés után ezeket találtam: Amazonról, Aliról.

(#13237) KIZS


KIZS
aktív tag

Tervezgetem, hogy milyen legyen az új nyomtatóm és nem jutok dűlőre a motorok kiválasztásánál.
6 motorra lesz szükségem (x,y, 2 z, 2 e) csak azt nem tudom, hogy ezek motorok lehetnek egyfomák? Van bármi különbség köztük?
Mármint oké, NEMA17, különböző feszkók, különböző nyomatékok, stb.. De ha egy motor megtetszik akkor abból vehet hatot és az jó lesz mindenhova vagy a Z-nek például más motor kell mint az X,Y -nak?

Hol lehet ennek utánaolvasni? Nem találtam érthető leírást sehol (valszeg saját bénaságom miatt).

(#13238) KIZS válasza izisz (#13103) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ez jó tipp volt köszi!
Elég szépen nyomtat a gép általában, de fehér színnel valahogy nem. Ott frankón vízszintes csíkok látszódnak rendre. Pár centin keresztül rendben aztán pár centin keresztül hol kitüremkedik, hol anyaghiányos. Nem tudtam vele mit kezdeni eddig.

Játszottam kb. fél órát ezzel a linear advance beállítással és láss csodát!

Talán látszik, hogy bal oldali a régi, a jobb oldali pedig a linear advance utáni állapot.
Köszönöm a tippet!

(#13239) gerleimarci válasza KIZS (#13237) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha lehetőséged van választani, akkor egyforma hosszból a legkisebb induktivitásút (aminek következménye, hogy kisebb feszültségű, nagyobb áramú) válaszd, mert azzal lehet a legnagyobb sebességeket elérni travelnél.
Az extruderre pedig a palacsinta léptető kell, mert ugye nem akarod szívatni magad és áttételes direkt extrudert fogsz használni (BMG vagy Tevo titán) ;] De ha mégis eltévedsz olyan irányba, hogy bowden, oda mehet akármekkora motor is, úgy sem lesz olyan jó :) |Véleménynyilvánítás vége|

A fehér filamentre: nekem is elég csíkos a gembird fehér. Vennem kéne másikat, de előbb elfogyhatna ez.

(#13240) blountex válasza KIZS (#13238) üzenetére


blountex
senior tag

No akkor lehet én is teszek majd egy próbát ezzek után a linear advanceddel.

(#13241) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Meguntam a várakozást a másik kijelzőre. Azt hiszem a kép magáért beszél :D

(#13242) gardener


gardener
senior tag

Ha Curában forgatom-mozgatom-zoomolom a nézetet sokszor elmászik a kamera középpont, de oly annyira,hogy képernyőn kívülre esik pl. a forgatási középpont. Elég idegesítő. Hol-hogyan lehet megadni a kamera középpontot?

(#13243) moex1 válasza Gabesz87 (#13236) üzenetére


moex1
tag

Bocs, most látom, hogy hülyeséget írtam. Aliról vettem még anno, nem amazonról. De német, uk amazonról gyorsabb lehet. Én ezt használom:
https://m.aliexpress.com/item/32828356065.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32828356065&aff_trace_key=00213d0d910d4682829c2247b8feb2ff-1548606033348-09540-kd8ZN1I&aff_platform=msite&m_page_id=2657amp-cDUdHnJsscfbeAKMhY7PZg1549170991154

[ Szerkesztve ]

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13244) Saccco válasza moex1 (#13243) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elégedett vagy vele?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13245) moex1 válasza Saccco (#13244) üzenetére


moex1
tag

Teljes mértékben. Egy dolgon változtatnék, csak még nem találtam ki a pontos módját.
Nem biztos, hogy üvegre tenném. Valami vékony, jó hővezető, flexibilis holmira ragasztanám, amit könnye le tudok pattintani az üvegről, és azt meghajtva könnyebben le tudom szedni a tárgyat róla. Elég jól tapad. :)
Igazából üveg sem feltétlenül kellene alá. Elég lenne valami könnyű, mágneses holmi, ami rátapadna a bedre, ha a bed nem lenne olyan deformált gyárilag, mint egy gyümölcsös kosár :) Mondjuk valami hasonló.

Szerk.:
Ebben tudnátok segíteni? Mi ez? Oozing? Blobbing? Vagy szimplán túl meleg a hotend? Spectrum PETG@Stock Ender-3; 245/70 fok.

[ Szerkesztve ]

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13246) moex1 válasza moex1 (#13245) üzenetére


moex1
tag

Lejárt a szerkesztési idő.
Bocs, csak most látom milyen "jól" sikerült az alis linket beszúrnom mobilról.
Szóval ilyet vettem annak idején. Két darabot adnak az összegért, és ezek két részből állnak. Egyrészt egy vékony 3M ragasztó fóliából (nem tudom pontosan mi a neve, gyakorlatilag egy ragasztó réteget visz fel), másrészt magából a PEI sheetből.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#13247) Imy


Imy
veterán

Úgy néz ki a TL Smoothers-nek van értelme, valaki amúgy próbálta creality gépen?

(#13248) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Úgy tűnik a Clin lesz nekem a megoldás :K
Lemostam tegnap féktisztítóval az üveget, de látom az abszolút nem viszi le a hajlakkot. Úgyhogy lemostam Clin ablaktisztítóval, papírtörlővel eltöröltem, és végre sikerült kinyomtatni a temptowert. Az alja tükörsima, de én mondjuk úgy 205-210 fölött nem sok különbséget látok. Lehet, hogy a képek sem tökéletesek, nem vagyok valami jó fotós.
Most meg kishajót nyomtatok.

[ Szerkesztve ]

(#13249) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

A 405 nm UV Resin mennyire állhat ellen a benzinnek és a szintetikus olajnak? Egy karburátor fúvókájához gyártatnék (SLA) alkatrészt, de valószínűleg érintkezni fog az üzemanyaggal és némi hővel.
Előre is köszi a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#13250) zsolti_20 válasza kuyarashi (#13249) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tapasztalatok alapján nem sok anyag áll ellen a benzinnek sajnos. A legjobb módja az ha egy nyomtatsz egy kisebb darabot, majd beledobod benzinbe és benne hagyod pár napig. Meglátod, hogy bele kap-e vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.