Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Saccco válasza Kumancs (#12750) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dugulás.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12752) QbHead válasza Kumancs (#12750) üzenetére


QbHead
aktív tag

Részleges dugulásnak, vagy allulextrudálásnak tűnik nekem. kalibráld az extrudert.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#12753) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A4team-en olcsók a filamentek, pl PETG DD kilós 4700 ft, HIPS, speckó PLA-k is 5k alatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12754) Saccco


Saccco
nagyúr

MKS Sgen Smoothieboard 32Bit

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12755) foka válasza Saccco (#12754) üzenetére


foka
aktív tag

:Y
Az SBASE javítása!(?) SKR V1.1 ellenfele?

Üdv: Fóka

(#12756) Thowra123 válasza foka (#12755) üzenetére


Thowra123
tag

Nekem is ez ugrott be :)
Jelenleg MKS Sbase lap van a nagy gépemben, SKR V1.1 a kicsiben próbán.
Mindkettő működik, de az MKS jobban össze van rakva, jobban tetszenek a forrasztásai.

(#12757) Kumancs válasza QbHead (#12752) üzenetére


Kumancs
kezdő

És azt hogyan kell? mi szerint???

(#12758) Saccco válasza foka (#12755) üzenetére


Saccco
nagyúr

Idén lesz bőven 32bit-es lap. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12759) fape válasza Thowra123 (#12756) üzenetére


fape
senior tag

Sztem a sbase-nek az skr pro lesz az ellenfele.

(#12758) Saccco lesz lesz, csak legyen stabil és kiforrott, mind lap mind marlin.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12760) dom1n0 válasza Mr.Csizmás (#12753) üzenetére


dom1n0
aktív tag

most megyek majd a petg-ért, hétvégén tesztelem majd :)

(#12762) Saccco válasza fape (#12759) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az érdekel, hogy tudom-e a VORON1-ben használni. ;]
Tudom, hogy igen. Teljesen rákattantam... :W... Sőt akár a kettes is jöhetne... Majd, ha kiszámoltam a síneket, akkor logikusabb lesz az egyes... :D

Mindenhol azt írják, hogy ABS-ből kell a VORON alkatrészeket nyomtatni, hogy bírják. Több helyen kérdezték a PETG-t, ami ellen azzal érvelnek, hogy túl flexibilis. Akkor a Prusa Mk3-ak, hogyan bírják? Azok is PETG gépek. :F

Szerk.:
7x MGN9H 350mm
Vicc, hogy 460x460x480mm külső merétbe belefér a 300³.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12763) gerleimarci válasza Ra3 (#12728) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A TMC2208-at kb. 15 perc alatt cserélni tudod, csak leveszed a fedelét, kiveszed az A4988-akat. Kiszeded az MS3 jumpereket és mehet bele a TMC.
Az extruderét ne akard cserélni ;)

(#12764) Saccco válasza gerleimarci (#12763) üzenetére


Saccco
nagyúr

Irány?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12765) gerleimarci válasza Saccco (#12762) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ezen még meglepődsz egy kábelkötegelőkkel összerakott gépnél...

Akkor nyomtasd polikarbonátból :D Amúgy mi a baj az ABS-el? PETG az tényleg elég rugalmas, de ha kellően vastagok az alkatrészek és olyan helyre megy, ahol nincs nagy terhelés, akkor nem jelenthet akkora gondot.

(#12766) gerleimarci válasza Saccco (#12764) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Tényleg :)
Akkor firmware vagy aki nem szeretné, annak ott a szike, hogy be tudja dugni fordítva a léptető csatiját. +10 perc

(#12767) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Bocs, hogy egyből off témával kezdek.
Pár napja BangGood-on rendeltem egy Tevo Tornado printert. Ma kaptam e-mailt, hogy sajnálattal közlik, nincs raktáron.
Valakinek van valami infója, hogy mennyi esély van újabb készletre a közeljövőben?
Bár a termék oldalán azt írják, hogy van raktáron, és 24 órán belül intézik a dolgot, szóval nem értem, hogy 2 nap után miért kaptam ezt az üzenetet.
Szerintetek várjak újabb készletre, vagy vegyek valami mást? Ha mást, akkor mit?

(#12768) Saccco válasza gerleimarci (#12765) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyrészt nincs olyanom*. Bent nyomtatok. Nem akarom szagolgatni. Még nincs szén+HEPA szűrőm. :DDD
*Egy 250g-os tekercsem van, amit a Tarantula mellé csomagoltak anno. :DDD

(#12767) csadi0011:
Beszerzik és küldik. Ne aggódj szerintem. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12769) Imy


Imy
veterán

Ma próbáltam nylont nyomtatni CR-10-el.

Letapadt a CR10-emen üveg lapra, és a nyomtató nincs beburkolva.

(#12770) WinZol válasza gerleimarci (#12763) üzenetére


WinZol
aktív tag

4max-ba milyen TMC-ket érdemes venni?

Vagyis milyenből mennyit?

(#12771) HUresz válasza WinZol (#12770) üzenetére


HUresz
tag

Szemelyes velemenyem, hogy mind1.

TMC2100: hasznalom, hasznaltam, csondes teljesen jo. 4db
TMC2130: Tornadomban van, SPI-ben, 3db +1db LV. A tisztan TMC2100 -as gephez kepest hangos, az LV az extruderben egesz rendesen cicereg. (szigoruan a fenti gephez kepest, igy is nagysagrendekkel csondesebb mint gyarilag).
TMC2208: Ilyen is van a polcon, azt mondjak nagyobb aramokkal is meg lehet kinalni, de az a tapasztalat (en tapasztalatom), hogy normal meretu nyomtatoban a 2100-as is eleg combos.

TMC2130-at vennem, ha erdekel az SPI adta elonyok, a sensoreless homing, stb. Amgy mind1.
De erdekel mit mondanak a kollegak.

(#12772) gardener válasza WinZol (#12770) üzenetére


gardener
senior tag

Lakk van az üvegen vagy pritt stift?

(#12773) konkav


konkav
csendes tag

4max:

a világítást megoldottam egy másfél méternyi LED szalaggal (120 LED/m). direktbe kötöttem a táp 12V-jára (pont volt is egy szabad hely). így már jól látható a nyomtatás, még fekete filamenttel is ( így néz ki képeken: egyik és másik ).

mivel nem sikerült bekötnöm a vezetéket a tápba az alaplapi nyíláson keresztül, így leszedtem az oldalát. és akkor vettem észre, hogy van ott egy érdekes lyuk :) képen így néz ki. szerintem gyártás közben elfelejtették kifúrni, és az Y motor tengelye próbálta ezt a hiányosságot megoldani. szóval érdemes leellenőrizni, mert ami fémreszelék onnan lefelé hullik, az pont a táp ventijénél hullik alá. miután kifúrtam, érzésre az Y tengely egy kicsit könnyebben kezdett ez mozogni, de még mindig nem az igazi.

ezen kívül, szétszedtem az extrudert is, mert filament cserénél nem tudtam visszahúzni a filamentet, elakadt a torok tetején, így ott el kellett csípnem, majd az új szállal átnyomni az egészet a fejen. de a befűzés sem volt egyszerű, ott kellett zsonglőrködnöm, hogy betaláljak a torokba. ezért felcsavartam a torkot amennyire csak lehet ( így néz ki). most már sokkal könnyebben megy a fila csere, ha új tekercset is indítok, csak elcsippentem 45 fokban a szálat, és ez elég is, hogy betaláljon.

[ Szerkesztve ]

(#12774) blountex válasza Imy (#12769) üzenetére


blountex
senior tag

Milyen tipus a nylon? Gembird
Hány fokos a bed és a nozzle? Én 250 és 90-110 között próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#12775) konkav


konkav
csendes tag

miután a fejet összeraktam, újra kellett szintezni az asztalt. sajnos a Z végálláskapcsolót is át kellett helyezni. és szintezés közben jutott eszembe, hogy ne csak a 4 sarkát szintezzem, hanem nézzem meg, hogy mennyire görbe az asztal, éspedig úgy, hogy több ponton nézzem meg papírlappal. igen meglepő végeredménnyel zárult. amikor a fel elöl volt, és úgy mozgattam jobbra-balra, mindenhol jó volt a szintezés. amikor a fej hátul volt, szintén jó volt a távolság, a papírlap ugyan úgy szorult (érzésre). de amikor a fej Y-ban az asztal közepén volt, akkor csak középen volt jó, a két oldalán (X két vége) alá sem fért volna a papír. jobb oldalt a legrosszabb a helyzet, ott már akkor is szorult a papír, ha a Z +0,1mm-ben volt.
megpróbáltam megbizonyosodni az asztal görbeségéről, de bármit is raktam oda, ami eléggé egyenesnek találtam, nem mutatta ezt ki. úgyhogy most arra gondolok, hogy nem is az asztal görbe (legalábbis ennyire), hanem az Y rudak. amelyekkel már amúgy is gondom van.
tudtok esetleg pesten valami boltot, ahol jó minőségben tudok két ilyen tengelyt venni?

(#12776) Ra3 válasza konkav (#12773) üzenetére


Ra3
őstag

A világítás szuper lett, ezet a led szalagokat lehet vágni? Bár ahogy nézem a fényerejét egy méteres darab is elég lehet, már nekem is be kéne építeni valamit.
Az extruderbe lehet nyomtatni filament vezetőt, thingiversen van fent model, tényleg nehéz betalálni időnként.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12777) konkav válasza Ra3 (#12776) üzenetére


konkav
csendes tag

lehet, általában 3 led van sorba kötve egy ellenállással, és ilyen "szeletekben" vágható. nem túl hatékony, de legalább egyszerű megoldás ;] nekem is 4 darabból van az a másfél méter, abból 2-2 sorba kötve, majd azok párhuzamosan. így szépek körben világít. egyébként meg szerintem érdemes annyit tenni bele, amennyi belefér, mert a LED egyébként is folyamatosan veszít a fényerejéből, és itt még fűtött helyen is van, ami szintén ilyen irányban hat.

[ Szerkesztve ]

(#12778) konkav


konkav
csendes tag

egyébként vagy egy problémám, amire nem sikerült megoldást találnom. nekiálltam, és elkezdtem nyomtatni a gyereknek duplo méretben blokkokat (van egy ilyen golyós pályája, és ahhoz gondoltam plusz elemeket nyomtatni). csak sajnos mindegyik "vállas" lett ( példa ). kipróbáltam több beállítás, hőfokot, szeletelőt, anyagot, semmi sem segített. a képen, balról jobbra, Cura, Cura, Slic3r, MatterControl. A kékek, az frissen bontott Spectrum Premium PLA-ból vannak, a fekete az frissen bontott PLA, ami a nyomtatóval jött. Ezen kívül volt még egy tekercs Spektrumom, feketében, és az is ezt produkálta. A narancs, az valamilyen BangGood PLA, évekkel ezelőtt rendelve, de az sajnos elfogyott, így ezt az alakzatot nem tudtam vele nyomtatni. de egy csomó más alakzatot is nyomtattam, leginkább a fekete Spectrummal, voltak jó nagyok is, az egyik majd' 5 órán keresztül nyomtatódott. és mindegyiknél azon a ponton, ahol megvan az első "teli réteg", szélesebb lesz, mint eddig volt. megpróbáltam körbetologatni az asztalon, sebességet, rétegvastagságok, gyorsulást, jerk-et állítani, és az állítás meglátszott, csak a váll nem tűnt el.
lenne-e erre valakinek valami ötlete?

(#12779) azbest válasza konkav (#12778) üzenetére


azbest
félisten

Laza szíjak? Vagy valami alkatrész nem rögzített?

(#12780) izisz válasza konkav (#12778) üzenetére


izisz
senior tag

Véletlen nem annál a rétegnél kapcsol a tárgyhűtőd?

(#12781) moex1 válasza moex1 (#11965) üzenetére


moex1
tag

Sziasztok!

Hátha másnak is hasznos:
(Alul extrudáltak voltak a nyomatok Ender 3-on, Spectrum PLA-val, előzmények: 11443, 11965)
Filament csere után:

Most egészen tűrhető nyomatok jönnek ki.
Viszont még mindig lenne két problémám, amiben segítséget kérnék.
Van egy kis layer shiftingem. Egy halom leírást átolvastam már, szíjak szerintem jók (Amennyire meg tudom állapítani. Csináltam hozzájuk feszítőket is.), minden pulley meghúzva, sebességet és gyorsulást lejjebb vettem (ez egyébként segített valamennyit). Jelenleg infillt 40mm/s-mal, shellt 20mm/s-mal nyomtatok, gyorsulás 500mm/s2, kivéve a travel, az 2500mm/s2. Van esetleg valakinek egyéb ötlete merre indulhatnék még el? Ha jól tippelek csak az amardt, hogy emeljek áramot a motorokon...

A másik probléma sokkal idegesítőbb, mert ötletem sincs hogy ez mi lehet. Erre van valakinek valami ötlete? Random jönnek elő a csíkok, nem ugyan azon magasságon. Még azt sem tudom, hogyan tudnék rá keresni. (Horizontal lines és társaira más jellegű találataim voltak.)

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#12782) Tankblock válasza moex1 (#12781) üzenetére


Tankblock
aktív tag

A Simplify 3D nagykönyvben ez áll:

[link]

A következőket még mindig megteheted: PID tuning, főleg ha van fennt szilikon zokni...Mehanika átnézése nincs e valami gond, kenése ha már úgyis ott vagy....

Az első képnél is fennt volt a feszítő? Mert ott nincs ilyen jelenség....

Release the Beast....

(#12783) konkav válasza izisz (#12780) üzenetére


konkav
csendes tag

nem. a tárgyhűtőt a második-harmadik rétegnél kapcsolom be. viszont ilyen rétegből van 19db (0,3mm réteggel). és minden alkalommal csak ezek a rétegek vékonyabbak. amint elkezdi nyomtatni az első réteget, ami már nem olyan mint a fenti, itt most pl. így néz ki, na pont ennél a rétegnél lesz szélesebb. ha 0,2mm-es réteggel szeletelem, akkor is ugyan ennél a rétegnél szélesedik. további opciók, amelyeket kipróbáltam Cura-ban, de nem segítettek: Fill Gaps Between Walls, Print Thin Walls, Equalize Filament Flow, sebesség, gyorsulás és jerk változtatása.
lehet, hogy segítene, ha a külső falat nyomtatnám először?

egyébként nem túl jelentős a különbség, max. 0,1mm-ről van szó, átmérőben, csak ugye ránézésre meg hát olyan vacaknak néz ki. viszont a duplo blokkokhoz jól rögzül, jó passzentos :)

(#12784) moex1 válasza Tankblock (#12782) üzenetére


moex1
tag

A két tárgy egymás után készült, semmi nem módosult közben. A feszítők már fent voltak. Az a bajom a s3d leírásával, hogy nem teljesen fedi ezt a jelenséget. Ez nem kitüremkedés, sokkal inkább olyan, mintha a shellből hiányozna a külső réteg. Mintha egy vonalat kihagyott volna. És ez igaz az egész rétegre, körben ilyen. Ugyanakkor egy réteggel feljebb már jó.

[ Szerkesztve ]

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#12785) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Ikeas tukorre tudtok küldeni egy cikkszamot, vagy egy linket? Thx!

(#12786) Dalee válasza zsolt320i (#12785) üzenetére


Dalee
aktív tag

LOTS tükör (Cikkszám: 391.517.00). 4db 300x300x3mm-es tükör van egy csomagban, a 310x310-es nyomtatómhoz tökéletes de üvegvágóval szükség szerint vágható kisebbre is.

[ Szerkesztve ]

(#12787) zsolt320i válasza Dalee (#12786) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Thx!

(#12788) szabod


szabod
senior tag

Szerezem az Ender 3-hoz egy 3 mm vastag üveglapot, mert az eredeti lap már csöppet le volt amortizálva. Viszont mióta az üveglappal nyomtatok állandóan van valami gebasz. Bekalibrálni sem tűnik olyan egyszerűnek mint régen, ráadásul folyamatosan felválnak útközben a művek. Az első réteg még jól letapad, de előbb-utóbb valamelyik sarka felválik, rosszabb esetben az egész tárgy. Próbáltam 60 és 65°C-os asztallal, egyaránt előbb-utóbb felválik, kivéve ha raftra nyomtatok, akkor megmarad, de eddig erre nem volt szükség. Annyi változás van még mellette, hogy most nem a kényelmes 22-26°C-os szobában nyomtatok, hanem egy csendesebb helyiségben ahol ilyen 10-18°C között ingadozik a hőmérséklet. Lehet ez is gond?

Más: milyen egyéb kiegészítők, tuningok ajánlottak még? Eddig az üveglapon kívül olyanok vannak, amiket ki lehetett nyomtatni (pl filament vezető, tok a kijelzőhöz).

(#12789) Tikakukac válasza szabod (#12788) üzenetére


Tikakukac
titán

Yep, amiatt van gond. Dobozba a cuccot és no para.

Kinyomtatható cuccokkal meg tele a világ, ami tetszik csapassad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12790) energy4ever válasza szabod (#12788) üzenetére


energy4ever
addikt

Az uveglapot tisztisd meg, ugy eszrevehetoen jobb lesz a tapadas. Uvegre nyilvan rosszabb a tapadas, mint a gyari asztalra. Nalam eszreveheto letapadas ugyileg a szobaban valo homerseklet(18C vs 23C), ha van legmozgas, keves a szobahomerseklet, aktiv a targyhutes, akkor deformalodik jobban a keszulendo targy, ezert van nalad a sarokfelvallas is.

(#12791) azbest válasza szabod (#12788) üzenetére


azbest
félisten

ha nagyon nem megy a tiszta üveglapra, akkor a gyerekeknek való vízben oldódó ragasztó stift is jó. Van ami lila és száradás után lesz átlátszó, pl nebuló stift színváltós 150 forint sincs. Így később lemosni is könnyű, mert ha víz éri megint lila. Kíváncsiságból csináltam egy ilyet is tegnap és úgy kellett spatulával lekapni az üvegről, nem válik fel lehűlés után sem, mint a tiszta üvegnél.

(#12792) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Ha elkezdett masszívan tapadni a nozzlera a cuccos, érdemes valamit bűvészkedni vele, vagy csere azt kész?

Köszi

(#12793) Saccco válasza dom1n0 (#12792) üzenetére


Saccco
nagyúr

Törölgesd le papírtörlővel melegen. Ha már nagyon csúf, akkor csere. Én így szoktam. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12794) krisz.kocs válasza szabod (#12788) üzenetére


krisz.kocs
csendes tag

Szia , korábban nekem is ez volt a gond , az üveget zsírmentesíteni kell , én denaturált szeszt használok
de van több lehetőség is , én 75 fokos bed-re nyomtatok azon viszonylag jól letapad.

(#12795) dom1n0 válasza Saccco (#12793) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi.
Még egy kérdés, próbáltam cserélni, de sem a 6mm sem a 8mm kulcs nem stimmelt.
Létezik hogy 7mm kell hozzá? Nem túl gyakori méret, praktikerben csak 6-8-10mm volt...

(#12796) zsolt320i válasza szabod (#12788) üzenetére


zsolt320i
senior tag

tisztisid meg az üveget,és utána cukros vízzel enyhén töröld át. youtube...

(#12797) dom1n0 válasza dom1n0 (#12795) üzenetére


dom1n0
aktív tag

látom már, 7mm :/ :D

(#12798) Saccco válasza dom1n0 (#12795) üzenetére


Saccco
nagyúr

Létezik. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12799) DisRespect


DisRespect
csendes tag


Szükségem lenne egy kis segítségre. Mint ahogy a képen is látszik valamiért kihagy a nyomtató már több dolgon is próbáltam állítani de nem volt eredménye. Olyan mintha visszahúzás után nem jönne ki időben a filament az extruderből, de próbáltam már azt is hogy kikapcsoltam a visszahúzást és ugyan ez az eredmény fogadott. Kitöltéseknél is van hogy hiányos és érdekes hogy mindig ugyan ott. Mi lehet a gond? Még filamentre gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#12800) kopi120


kopi120
tag

Sziasztok!

Fejembe vettem, hogy csinálok egy 3D nyomtatót, először DVD-ből, később fa vázból, majd pedig egy rendeset, ezt már valószínű alu profilokból. Az elmúlt hetekben végigolvastam a fórumot, de nem volt szó ilyen elvetemült projektről, maximum saját építés. Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen mini szörny létrehozásában?
A kérdésre, hogy miért nem egyből egy rendes nyomtatót veszek / csinálok, egyszerű a válasz: Szeretem ha fáj, és nem tudom, hogy egy múló hóbort vagy egy újabb hobbi lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.