Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) gerleimarci válasza Thowra123 (#12435) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A lapról rakhatnál fel képeket, amin látszódik a hiba. Elküldeném az egyik Bigtreetech-es kínai csávónak, akivel szoktam facebookon írkálni. Kíváncsi lennék a véleményére.
Ja és refund az alap :)

(#12452) Thowra123 válasza fape (#12450) üzenetére


Thowra123
tag

Jól tudtad, van jumper.
Nekem alapból rajta volt.

(#12453) Thowra123 válasza gerleimarci (#12451) üzenetére


Thowra123
tag

Ha hazaérek rakok fel.
Az sd foglalat cseréje nem gond, ha attól megjavul.
Úgy tűnik a bootloader 1 működik, de nem tud betölteni a 2..

(#12454) gerleimarci válasza Thowra123 (#12453) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem kell azt az eladónak tudnia, hogy te nem egy átlag user vagy ;)

(#12455) Sentinel80 válasza Janix12 (#12434) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Janix12

Áh, már én se használom a üvegszálas lapot, de valami miatt ez az középre irányuló egyenetlenség megvan. Láttam olyan profi gépet, auto szintezést, ami több ponton rápróbál a az ágyra és eszerint módosítja a magasságokat, de olyat is, hogy valaki minden cm re nyomtatott, majd az eredmény láttán hozzácsiszolta az ágy fém lemezét. Én úgy vagyok vele, hogy szinte én is mindent megnéztem meghúztam, megmozgattam, de nem szorul, nem lötyög, többet nem tehetek. Amíg a nyomtatás rendben elkészül, nem zavar, próbálok eleve mindent középre tájolni.

Tegnap amíg nem osztottad meg, kipróbáltam 60 C vel a gembird megtapadt és lentebb vettem a ventit is, majd ha nyomtatok nagyobb felületet kiderül, hogy így rendben lesz-e.

Köszi szépen a beállításokat, át is vezettem a saját cura ba. majd jelentkezek mindenképp, hogy bevált e a sarok-elválás-torzulás tipped.

(#12456) fabula válasza fape (#12450) üzenetére


fabula
őstag

fape és Thowra123

Ahogy nézem ez az SKR alaplap csatalakozásokra, driver foglalatokra majdnem úgy néz ki, mint az MKS GEN-L lap, amit most használok, dek 32 bites. Erre milyen nyomtató szoftver megy fel, a marlin 2.0-ás, vagy mit terveztek hozzá használni?
Egész baráti áron van az eddigi 32 bites lapokhoz képest, majd írjátok meg, milyen használat közbben, mert elgondolkodtató a cseréje ennyi pénzért.

(#12457) fape válasza fabula (#12456) üzenetére


fape
senior tag

Én marlin 2.0-t tervezek. Igazából most is az van a tarantulámon :D
De smoothieware-rel is lehet használni.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12458) Dalee válasza Saccco (#12447) üzenetére


Dalee
aktív tag

Szia,

Én a Cr-10S-el jártam így, több mint fél évet állt a szekrényben mielőtt összeraktam és az asztal döcögött pár helyen. A CR-10S facebook csoportban két tanácsot adtak, de nekem már az első megoldotta a problémát: teljesen lazítsam meg a kereket 24 órára. Megtettem és láss csodát amikor visszaszorítottam a kerekeket megszűnt a döcögés (bevallom nem nagyon hittem benne, de bejött). Abban az esetben, ha ez nem jött volna be, akkor a következő tanácsolt lépés az lett volna, hogy leszedem a csapágyról a műanyag külső részt és meleg/forró vízben áztattam volna egy darabig, de ez már nem kellet. Mindenesetre a Banggoodról rendeltem tartalék görgőket, de azokat még nem kellett feltennem.

(#12459) takika258 válasza Saccco (#12437) üzenetére


takika258
tag

mindig parent file ker ami nics nekem,most mi a teendő?

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#12460) blountex válasza fabula (#12456) üzenetére


blountex
senior tag

Miért érné meg a Tornadohoz a 32 bites lap?

(#12461) fabula válasza blountex (#12460) üzenetére


fabula
őstag

Állítólag jobban működik vele. A facebookos Tornado csoportban már többen átépítették, többek között Tarek Delbridge is, aki elég komolyan foglalkozik a Tornado tuninggal és amennyire én meg tudom ítélni, ért is hozzá. Ő Lerdge boardot használt hozzá LV8729 driverekkel.
Azért lennék kíváncsi én is a fórumtársak gyakorlati tapasztalataira az SKR 32 bites lappal kapcsolatban, hogy valóban jobb-e és érdemes lenne-e átépíteni, mivel ez már jóval olcsóbb.
Csak akkor gondolkodnék ebben, ha valóban jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12462) Saccco válasza blountex (#12460) üzenetére


Saccco
nagyúr

What is the benefit of using an ARM based electronics?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12463) Saccco válasza takika258 (#12459) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fusion 360 simán megette. Viszont ezer alkatrészből áll.

Szedd le a Fusion-t és tedd bele abba. 30 napig simán ingyenes, utána lehet regisztrálni, hogy megint az legyen.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12464) Thowra123 válasza fabula (#12456) üzenetére


Thowra123
tag

Marlin 2.0 felmegy rá.
Mks Sbase lapom van, a kompaktabb kivitel miatt akartam váltani.

(#12465) Thowra123


Thowra123
tag

Sikerült feléleszteni az SKR v1.1 lapot :)
Sd foglalat csere után is ismeretlen eszközként látta a gép, sd tartalma nem látszott.
Méregettem és kiderült, hogy nagyobb a baj mint gondoltam. A kártya több lába a furatgalvánoknál nem érintkezett a procival. Órákba telt mire ez kiderült, de elgondolkodtató...
Miután "bedrótoztam" egy másik SD foglalatot, egycsapásra megjavult. A kártyán lévő firmware fel is kúszott.
A pc látja a lártya tartalmát. Rátettem a régi lap kijelzőjét (szalagkábel fordítás kellett) és reset után a Marlin 2.0 el is indult. Cura, Simplify is tud kommunikálni.
Úgy tűnik sikeres volt a javítás. A talált hibák, főleg a furatgalván hibák miatt viszont kicsit bizalmatlan vagyok vele...

(#12466) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tökön szurom magam...vettem alkoholt, letisztitottam az asztalt, beállítottam 215/75 fokot 1.retegnek, 210/65-t a többinek, ill. 70% hutest. Azt hittem végre sikerül a kalibracios kocka, viszont úgy a 3/4-énél megint felrantotta :-( Pedig nagyon jól néz ki, és a mérete is rendben van. X irányban ~0.2mm-el kisebb, Y irányban 20. Hétvégén megpróbálom levágni az üveget, és kiserletezek azzal.

(#12467) Saccco válasza Gabesz87 (#12466) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mutass egy képet az aljáról.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12468) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Anycubic Linear Plus tapasztalatok:

Fw-t cseréltem erre.
Az auto leveling tökéletes. A magasság állításával szabályozom, hogy milyen magasan kezdjen nyomtatni.

Kicsit nehéz volt megszokni, hogy le kell venni az mikrokapcsolót és vissza kell tenni.

Nem volt anycubic profil a Cura-ban ezért egy másik delta profilját módosítottam. (nem néztem meg a start g-code-ot, benne volt az auto leveling :( )

Fehér filamentet kaptam, a tesztekben mindenhol azt láttam, hogy feketével szállítják. Legalább így nem kell venni a lithophane miatt.

Az egyik kocsi könnyebben siklik a másik kettőnél, illetve kicsit zörgő hangja van nyomtatás közben. Az egyik gépész ismerősöm szerint talán az egyik csapágygolyó hiányzik belőle. Azt mondta ebből a hangon kívül nem lehet semmi baj. Mennyire helytálló ez?

Thermal runaway-t kaptam folyamatosan az extruderre. Beszigeteltem a heatblock-ot és nincs probléma. Szép egyenes a hőmérsékletgörbe az octoprintben.

A táp is pozitív meglepetés volt. Először azt hittem, hogy nincs bekötve a venti és szét kell majd szedni(tevo-hoz vagyok szokva). Megkönnyebbültem amikor láttam, hogy beindul és szép halkan teszi a dolgát.

(#12469) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#12468) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hiányzik belőle igen :K

ja és nem fog szeretni ezért, de érdemes átmosni hígítóval a lineáris síneket, kocsikat :))

pár tuning, amire emlékszem még a kosseles korszakból: teniszláb, kábeltartó, váz erősítés, alsó burkolat, mágneses felfüggesztés + V6, gurigatartó régi hdd csapágyból, rendesen szellőző control box, plexi befogató :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12470) DrojDtroll válasza Mr.Csizmás (#12469) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Könnyű beletenni?

(#12471) Gabesz87 válasza Saccco (#12467) üzenetére


Gabesz87
addikt

(#12472) Saccco válasza Gabesz87 (#12471) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az ujjlenyomatod éles. Jobb kép?

Ami talán kivehető, hogy nincs elég közel az asztal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12473) Gabesz87 válasza Saccco (#12472) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bocs, így sikerült. Szintezesnel mindig dilemmazom, hogy mi a jó? Ha gond nélkül, minden ellenállás nélkül mozog a papirlap a fej alatt, vagy ha azért van egy pici "fogása"?

(#12474) Saccco válasza Gabesz87 (#12473) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha minden ellenállás nélkül mozog, akkor nem csináltál semmit.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12475) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#12470) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

attól függ. :F

----------------

más: CR-10 V6 hotend, hűtővel. a felfogatás csereszabatos az ender-3-al, ugye? [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12476) zsolt320i válasza Saccco (#12440) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Saccco igazad volt, az excentrikus csapágy (kerék) a hibás.

Nincs valakinek egy fölösleges ENDER 3 kereke?
Nagyon kéne, sajnos nekem úgy érkezett, hogy a fent említett kerék hibás :(

Üdv.
Zsolt

(#12477) Janix12 válasza Gabesz87 (#12471) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Túl melegnek tűnik az anyag az első rétegnél.
Próbáld lejjebb vinni az 205-210 közé és az asztalhőt is max. 60-ra állítsd.
Tegyél úgy egy próbát..

(#12478) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12473) üzenetére


Tikakukac
titán

Mérőóra és kis konzol. Századra tudni fogod mennyire van a fej és megvan 5-6 dolcsiból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12479) azbest válasza Gabesz87 (#12471) üzenetére


azbest
félisten

Úgy néz ki, mint amit brimre nyomtattak. Szóval, ha ez érintkezett az asztallal, akkor talán túl nagy a távolság.

(#12480) izisz válasza azbest (#12479) üzenetére


izisz
senior tag

Raftra gondolsz? Mert brimre nem rányomtatsz, az a tárgy köré megy. A raft megy alá :K

(#12481) zsolt320i válasza zsolt320i (#12476) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Erre vki?

Tudnék kunyerálni vkitől egyet?

Thx!

(#12482) Ra3 válasza Tikakukac (#12478) üzenetére


Ra3
őstag

Tudsz erre esetleg linket dobni, vagy hogy érdemes keresni rá?
Amiket én találok az csak óra, és 25 dollár alatt nem igazán van.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12483) Mr.Csizmás válasza Ra3 (#12482) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

edigiben 6k az óra. dial indicator néven vannak stl-ek. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12484) azbest válasza izisz (#12480) üzenetére


azbest
félisten

arra :B

(#12485) Ra3 válasza Mr.Csizmás (#12483) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, még mindig nem állt át az agyam erre hogy kinyomtathatok bármit amire szükség van :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12486) Tikakukac válasza Ra3 (#12482) üzenetére


Tikakukac
titán

pölö

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12487) DrojDtroll válasza Mr.Csizmás (#12475) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mitől?

csak ha a hang a gáz az nekem nem vészes, de nem akarom kinyírni sem a kocsit sem a sínt

(#12488) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#12487) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen kicsi, hogy helyezkedik el, stb.

mindenképpen pótolni kellene szerintem, mert kihatással van a nyomtatás minőségére.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12489) Gabesz87 válasza Janix12 (#12477) üzenetére


Gabesz87
addikt

Korábban, hétvégén kisebb homersekletekkel nyomtattam, és ott elég hamar felkapta a tárgyat, nem jutott el idáig. Valószínű hogy akkor az asztal-nozzle távolság lesz a ludas. Én azt hittem akkor jó ha a lapot akadálytalanul tudom mozgatni közte. Úgyhogy megnéztem mikor ütközik kicsit és akkor picivel meg lejjebb állítottam. Na de akkor kipróbálom ezt is. Csak sikerül végre már befejeznem egy nyomtatást.

#12478: Tikakukac
Tudsz ilyet linkelni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#12490) Tikakukac válasza Gabesz87 (#12489) üzenetére


Tikakukac
titán

Basszus ott a link kettővel feletted :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12491) Gabesz87 válasza Tikakukac (#12490) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja bocsi, nem vettem észre.

(#12492) Ra3 válasza Tikakukac (#12486) üzenetére


Ra3
őstag

:R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12493) Saccco válasza zsolt320i (#12481) üzenetére


Saccco
nagyúr

#12458

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12494) zsolt320i válasza Saccco (#12493) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R :R :R

(#12495) azbest


azbest
félisten

Na, meg is vannak az üvegek. Végül nem 3e, hanem 4.5e lett. A savmaratott üveg drágább. Így a sima darabja 500 a savmaratott meg gondolom 1000es lehetett. Esetle kipróbálom :D

Kérdeztem az üveges srácot, más is volt már nála, hogy 3d nyomtatóhoz vágasson üveget :)

[ Szerkesztve ]

(#12496) zsolt320i válasza Dalee (#12458) üzenetére


zsolt320i
senior tag

A kerék megszorításhoz meg kell engedni a felfogató csavart, vagy lehet a csavar meghúzott állapotában is az excentrikus feszítőt állítani?

(#12497) DrojDtroll válasza Mr.Csizmás (#12488) üzenetére


DrojDtroll
addikt

keresek majd youtube videót és beszámolok a fejleményekről

(#12498) Saccco válasza zsolt320i (#12496) üzenetére


Saccco
nagyúr

Annyit enged meghúzott állapotban.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12499) zsolt320i válasza azbest (#12495) üzenetére


zsolt320i
senior tag

én is vettem 3-as üveget.
nekem vannak apró hullámok a fej és az üveg között.
sőt ha bekalibrálom a 4 sarkát a közepe annyira feszes, hogy nem megy alá a papír.
most nem tudom, hogy ez az üveg hibája, vagy az y tengelyé, vagy mind kettőé.
sztem ezt csak cserélgetéssel (y tengelyt és az üveget is beleértve) lehetne kipróbálni, amihez nincs kedvem, meg egy fölösleges y tengelyt sem akarok rendelni :(

[ Szerkesztve ]

(#12500) fape válasza Thowra123 (#12465) üzenetére


fape
senior tag

Este én is megnéztem. Nem láttam forrasztási gondot. Valóban volt jumper a pinen, csak int-re volt állítva. Átraktam usb-re és bedugtam a gépbe. Elsőre jó lett. meg is lepett :D

Most látom már van BOARD_BIQU_SKR_V1_1 marlin2.0ban :C :Y Már "trükközni" sem kell. Kénytelen leszek berakni a tarantulába :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.