Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Imy válasza DisRespect (#12799) üzenetére


Imy
veterán

Milyen szeletelőt használt? Verziót is irdd meg.

(#12802) izisz válasza kopi120 (#12800) üzenetére


izisz
senior tag

Erre a projectre alkalmasabb talán a hobbielektronika 3d nyomtatós topicja. Emlékem szerint ott láttam ilyen masinákat régebben, szintén mazochista lelkek tollából ;]

(#12803) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Ender 3 Pronál eléggé szenvedek a bed levellel. A processz amit végrehajtok:
Manuálisan bed level gcode segítségével bejárom a 4 sarkot és szintezem.
Mesh bed level bekapcsolva a firmware-ben így azt is lefuttatom 9 pontra, majd elmentem a beállítást.
Netről letöltött first layer calibrációs gcode-k nyomtatása következik amik néha megtapadnak rendesen néha meg nem. Bed z offsettel játszom de nem sok eredményt látok
Amikor nyomtatok egy nagyobb tárgyat akkor szépen megtapad és ki tudom nyomtatni.
Mit kellene máshogy csinálnom?

Köszi

(#12804) Thowra123 válasza kopi120 (#12800) üzenetére


Thowra123
tag

Az említett dvd mechanikás géppel találkoztam már neten, meglepően jól működött :).

(#12805) kopi120 válasza Thowra123 (#12804) üzenetére


kopi120
tag

A legnagyobb problémát a nyomtatási méretben és a silány műanyag részekben látom, de tanulni jó lesz.

izisz
Köszönöm, elolvasom.

[ Szerkesztve ]

(#12806) DisRespect válasza Imy (#12801) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Repetier host ha jól tudom a 15-ös curát használja illetve probáltam már a cura 2.3.1-gyel is. Filament márkát tudnál ajánlani?

(#12807) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Aki rendelt SKR V1.1 lapot, tud esetleg képet küldeni amin látszanak a forrasztások?
Érdekelne, hogy másnál milyen minőségűek (SMD kondik nálam szinte leesnek).

(#12808) kzkz válasza kopi120 (#12800) üzenetére


kzkz
őstag

(#12809) Mr.Csizmás válasza DisRespect (#12799) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

retract értéket csökkentsd, sebességet növeld. mondjuk 4 mm, és 75 mm/s.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12810) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
TronXY X5S-t upgradelném.
MKS Gen-L v1.0 alaplappal
Fysetc V1.2 TMC2208-as meghajtók mozgató tengelyeken plug and play módban (kell konfigurálni valamit ehhez, vagy ugyanaz mint a V1.0, hogy berakom és megy? )
MKS LV8729 meghajtó extruder tengelyen.
Milyen vref-et érdemes beállítani kezdésnek?
Utána olvastam, de csak megkeveredtem.
Fysetc wiki szerint számoltam ebben a videóban mutatja az Imax-ot és túl magas vref jönne ki (1,6V feletti) eszerint, amit kétlek.
Másik kérdésem, hogy a motor csatlakozókon kell változtatnom, vagy valamit módosítani ha mks gen L-be átdugok mindent? (sajnos a gyári csatik pin kiosztásáról kevés infót találni).

Melyik verziót ajánljátok, Z paralell, vagy Z1 és E1 driveren hajtanám a Z tengelyeket?

Kösz a választ előre is! :R

Esetleg ha van valahol az internet bugyrában egy jó MKS GEN L- ről készült oktató anyag, írott, vagy videó formájában megköszönném, ha megosztanátok velem! :R

(#12811) Saccco válasza szacsee (#12810) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ruiraptornak van erre videója.

Az irányokat le kell ellenőrizni. Illetve a jumper-ekre kell figyelni. MS3 nem kell, ha jól tudom. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12812) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Ezt a fajta nozzlet próbáltátok már?
Valóban tartósabb, jobb mint a réz szerintetek is?
https://www.vatera.hu/e3d-v6-stainless-steel-nozzle-0-4mm-es-3d-nyomtatohoz-m6-menet-1-75-filamenthez-2717097344.html

(#12813) szacsee válasza Saccco (#12811) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :)
Párhuzamos, vagy Z1 + E1 legyen a dual-z szerinted?

(#12814) Saccco válasza szacsee (#12813) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem támogatom azt. Szerintem 1 motor 2 tengely+szíj. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12815) szacsee válasza Saccco (#12814) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt tudom, de míg nem alakítom át addig melyik rossz a jobb megoldás? :D

(#12817) izisz válasza dom1n0 (#12812) üzenetére


izisz
senior tag

Én csak kommenteket olvastam stainless steel nozli kapcsán FB csoportokban, nem saját tapasztalat.
A rosszabb hővezetés miatt nem feltétlen ajánlott, csak akkor, ha tényleg "megeszi a nozzlit 2 perc alatt" anyaggal nyomtatsz.

(#12818) Saccco válasza szacsee (#12815) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt a verziót használnám, ahogyan a gyári is van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12819) szabod válasza energy4ever (#12790) üzenetére


szabod
senior tag

Köszi és a többieknek is, bevált :)

(#12820) Kumancs válasza szabod (#12788) üzenetére


Kumancs
kezdő

Üdv.
Az itt kapott segítségnek hála sokkal előréb jutottam a nyomtatóval. Már türhető a nyomtatás felülete és a rétegek is ritkábban jönnek szét.
De ez a tapadás nálam is probléma olyan 1-1,5 cm magaságnál már elengedett az alja és csak vonszolta a darabot maga után.
Ezt kiküszöböltem ez alsó segéd talpat maszkolóval körberagasztottam ezáltal el nem mászkál de az alaja még mindig homorú.

(#12821) szacsee válasza Saccco (#12818) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bepróbálom. :D

Kumancs &szabod : Üveglapon tolom acetonnal törlöm át, ha nem tiszta már.
Sokszor így is felvált. Hideg fal van a nyomtatóm mellett és az sem előnyös, ha huzatot kap.
Próbáljatok ki 2 dolgot, nekem bevált, azóta nuku probléma.
1. Átmelegedés. Egyenetlenül fűti fel az asztalt a fűtőszál, így az egyik oldalon megvan a hőfok, másikon nincs.
A tárgy alatt meg ki tudja pont mekkora a hőmérséklete az asztalnak + termisztor az alut méri nem az üveget.
Hagyjatok időt míg átmelegszik, ezért a felfűteni kívánt hőfok elérése után 5-6 perccel indítsátok csak el a nyomtatást.
PLA-nál pl első réteg 68-70°C, 3-4. rétegtől 63-65°C
2. Környezeti hőfokok. Hőingadozás hatására amikor huzatban nyomtatsz, vagy pl egy hideg fal van a nyomtató mellett könnyen elválik a tárgy, ha ez a probléma könnyen leellenőrizheted, csak fogj egy nagyobb karondobozt és borítsd rá a nyomtatóra @ burkold körbe egy nyomtatás erejéig, ha tökéletes lesz akkor ez volt a problémád és gondolkodhatsz a végleges burkolat megvalósításán. :)

[ Szerkesztve ]

(#12822) fape válasza Thowra123 (#12807) üzenetére


fape
senior tag

Telefonnal csináltam pár képet az SKR v1.1ről. Ha jobb kell előtúrom az DSLR-t.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12823) gerleimarci válasza Thowra123 (#12807) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nálam teljesen jó.

(#12824) BVEKT0R


BVEKT0R
csendes tag

3dprintersbay.com/al van esetleg valakinek tapasztalata? Ender-3 most 209$ ott. EU raktár és PayPal miatt húzok felé.

Edit: 3dprintersonlinestore.com szintén hasonló
Ingyen szállítás EU raktárból mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

(#12825) bigrob válasza BVEKT0R (#12824) üzenetére


bigrob
őstag

Mi a baj az Alis officiál store-al, szintén német rakiból?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#12826) Kumancs válasza szacsee (#12821) üzenetére


Kumancs
kezdő

Köszi ezeket is kipróbálom mert kitudja hátha . Ez ABS amúgy.
Bár a "puposodás"+ kb úgy félórával a nyomtatás kezdete után volt mindig és megvárom a kezdéssel mig a nozi is meg a lap is eléri a beállított értéket.
Én még arra gondoltam lejjebb kéne venni a tárgyhűtést. de nem vagyok biztos benne

(#12827) Thowra123 válasza gerleimarci (#12823) üzenetére


Thowra123
tag

Valóban korrekt. Öröm az ürömben, hogy tudnak azért jót csinálni.

(#12828) BVEKT0R válasza bigrob (#12825) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

PayPal egyenlegemet szeretném kinullázni, amit sajnos ott nem tudok :(

(#12829) gardener


gardener
senior tag

Azt játsza az Ender3, hogy vagy el sem indítja a fűtést vagy, ha áramtalanítottam felfűtötte az asztalt, de nyomtatás közben igencsak engedte visszahűlni az asztalt.
Valakinek csinált már ilyent?

[ Szerkesztve ]

(#12830) kopi120 válasza kzkz (#12808) üzenetére


kopi120
tag

Valakinek a cél, másnak az oda vezető út ;)

(#12831) energy4ever válasza gardener (#12829) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam a Tarantulanal hasonlo volt, mikor elegett a futheto asztal tapcsatlakozoja.

(#12832) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Thermal runaway protetction-nek nem kellene közbelépnie?

Vagy alapból nincs benne az ender fw-jében?

(#12833) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Annó rengeteg videót és cikket néztem, hogy "best upgrades for tevo tarantula, must have upgrades" és hasonlók. Természetesen arról hogy nyomtassak valamit ami tartja a csatlakozót vagy csináljak bármit is a csatlakozóval nem volt szó. :))

(#12834) energy4ever válasza DrojDtroll (#12833) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehet nem olyan gyakori hiba!? :F
Itt irtam rola.

(#12835) gardener válasza energy4ever (#12831) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor multiméterre fel! :)

(#12836) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Aki egy nagy méretű olcsó nyomtatót szeretne venni, annak itt van ez.
A nyomtatási mérete 720x350x400mm az ára meg 719$ .
Ez egy lineáris sínes nyomtatóhoz képest nem is sok.
Nem szép de legalább nagy.

[link]

Zsolt

(#12838) konkav válasza kopi120 (#12800) üzenetére


konkav
csendes tag

Én csináltam már DVD-ből nyomtatót. Ha hazaértem, keresek róla képet, ha érdekel.
Egyébként mi érdekelne ezzel kapcsolatban?

(#12839) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urakkkk,

a hűtőbordát hova érdemes ragasztani a motoron? :B :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12840) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#12839) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok helyre nem tudod, felületben minél nagyobb legyen, ez az ökölszabály.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12841) gardener válasza Mr.Csizmás (#12839) üzenetére


gardener
senior tag

Ismerősömnek, volt, hogy lekonyult a PLA-ból készült motortartó konzol :)

Én régebben az extruder mocin a "fenekére" ragasztottam egy régi P4 hűtőbordát.
De lehet a motorerőt kellett volna visszább venni. Viszont az ABS-hez kellett a kraft.

[ Szerkesztve ]

(#12842) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Felraktam tegnap késő este a TH3D fw-t az Ender-3-ra, és most nyomtattam először azóta, de valami eszméletlen pocsék lett a nyomat. Lehet, hogynem is a fw, hanem inkább az a baj, hogy a nyomtatót az ebédlőasztalról, ahol eddig volt, átraktam a Lack asztalra, és szerintem elég sok a vibráció. Van valami hangja is, zöreje, ha megfogom a nyomtatót, akkor megszűnik. Teszek majd ilyen csúszásgátló filc talpat az asztal lábai alá, ill. a nyomtatót alá squash labdás megoldást szeretnék.
Viszont ezzel a fw-el kapcsolatban tudnátok segíteni: nem tetszik, hogy nincs benne a Cooldown opció, ill. a Control submenü is totál hiányzik. Estep, acc. és hasonló finombeállítások. Mondjuk eddig még nem használtam őket, de ki tudja mikor kellhet. Ezeket valahogy vissza lehet varázsolni?

(#12843) kopi120 válasza konkav (#12838) üzenetére


kopi120
tag

Nem tudom hogyan kellene kiszámolni a lépéseket, hogy méretpontos legyen. Ha nagyon muszáj megcsinálom vonalzóval vagy tolómérővel, de jobb lenne kiszámolni. Te hogyan oldottad meg? A képeket megköszönöm, de szerintem egy ilyen gépnél úgyis azt használ az ember ami a keze ügyébe van :D

(#12844) gardener


gardener
senior tag

Szóval a HotBed-em wifi-s lett.

Úgy érzem kell valami megoldás a kábeltörés megoldására. De nem értem, mert ott meg a törésgátló után tört le a forrasztásról a vezeték.

(#12845) azbest


azbest
félisten

eh, valamit nem veszek észre és bosszant...

a tevo tarantulához kapott klón titán extrudert felszereltem (műanyag fogaskerékkel, ahogy kell), átbillentettem hogy fordított irányba megy az extruder, átírtam előbb 374-re majd miután úgy tűnt kevés, 417-re az estep-et, mert úgy tűnt kb 1 cm-rel kevesebbet húz be, ha a gép képernyőjén a 100mm behúzását választom.
Nade ezután 460-ra állítva a gép tune menüben is 90mm-et húz be.

Friss marlin 1.1.9 bugfix branches csak tevós easyconfig paraméterek vannak változtatva. Firmware-ben is átírtam az értéket... készüléken is néztem hogy mi aktív, nehog a régi értéket használjam beállításokból... a prepare move extruder 100mm az kéne, hogy figyelembe vegye az extruder stepek értékét, nem?

(#12846) kulu22 válasza azbest (#12845) üzenetére


kulu22
aktív tag

eeprom reset?

(#12847) azbest válasza azbest (#12845) üzenetére


azbest
félisten

ó bakker... csúszkált a filament... nem volt meghúzva eléggé a feszítőt szabályzó csavar, túl lazára hagytam mert kézzel nem tünt csúszkálósnak.

Megfeszítettem és 425-ös értékkel jó lett a kalibráció (400 -zal 94% lett, abból számolva). Viszont látom már, hogy más által közzétett értékeknél volt aki szorzott osztás helyett és akkor neki még rosszabb lett :D Nem árt utánagondolni a netes eredményeknek, mert simán felkapnak hülyeségeket.

(#12848) gardener válasza azbest (#12847) üzenetére


gardener
senior tag

Engem egyszer az szívatott, hogy a hernyócsavar pont a filament vonalába esett és néha-néha ott megcsúszott.

(#12849) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
3d-s anyag létrehozásához-szerkesztésre milyen programot használtok?Nem akarok bonyolult dolgokat készíteni. Csak én még nem használtam 3d-s programot. Van valami egyszerűbb? :D
Köszi

(#12850) Mr.Csizmás válasza Komi28 (#12849) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tinkercad, fusion 360

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.