Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) dom1n0 válasza Saccco (#13050) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nálam az első pár layer ami necces, utána megjavul és stabil.
Ez lehet ettől szerinted?
Összességében sokat elöl volt már a pla (pla-k).

(#13052) fape válasza azbest (#13047) üzenetére


fape
senior tag

Retracktionnél az eredeti e3d titán is hajlamos klikkleni. Kicsit ferdén kell összerakni, hogy jobban szoruljon.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13053) Saccco válasza dom1n0 (#13051) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor is, ha kézzel átnyomsz egy kevés anyagot közvetlenül a nyomtatás előtt?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13054) KIZS válasza KIZS (#13021) üzenetére


KIZS
aktív tag

"Ami nem tetszik, hogy a nyomtató bekapcsolása nem stabil. Hol bekapcsolódik hol nem. Mármint hol betöltődik a firmware, hol nem."

Na itt az volt a gond, hogy ki-bekapcsolások alkalmával vándorolt az USB port, ezért nem talált rá a PI-futó rész a nyomtatóban futó részre. Viszont a nyomtató kijelzője csak akkor mutat értelmes szöveget, ha összebeszél a PI-vel. Szóval a /dev/ttyUSB0 helyett a /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB2.0-Serial-if00-port0 -t állítottam be neki és ez már stabil, nem vándorol.
Úgy néz ki ez a probléma is megoldódott.

(#13055) zsolti_20 válasza Saccco (#13050) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nagy probléma ha megkérdezem mit jelentenek pontosan ebben a témakörben az általad említett szavak? Throat,block,nozzle.

(#13056) blountex válasza zsolti_20 (#13055) üzenetére


blountex
senior tag

Details felirat alatt
Ami ki van nagyítva jobb oldalt az a Throat Tube
A Heater block az a szürke kis kocka
A nozzle pedig a sárga ami közvetlen rácsatlakozik
E hármast lehet külön is venni ami olcsóbb mint egybeszerelve készen venni. Összeszerelni pedig nem nagy ördöngösség.

[ Szerkesztve ]

(#13057) Saccco válasza zsolti_20 (#13055) üzenetére


Saccco
nagyúr

Annyi kiegészítés, vegyél egybe épített verziót is. Nem árt, ha veszel még fűtőpatront (heater cartridge) és hőmérőt is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13058) zsolti_20 válasza blountex (#13056) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Mindent értek, köszönöm! Abban kérhetek tanácsot, hogy milyet érdemes venni? :R

(#13059) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Anet a8-asom van , már lassan egy éve. Most olyat produkál, hogy a nyomtatást feljebb kezdi el. A z pozition -5 -öt mutat ha home all-nyomok. Eredeti frimeware-használom. Hol állíthattam el?

(#13060) dom1n0 válasza Saccco (#13053) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Kipróbálom este, köszönöm.

(#13061) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Többször olvastam már itt a fórumban, hogy kalibrálni szükséges azt, hogy mennyi filamentet továbbít az extruder.
A kérdésem az, hogy hogyan lehet egy gyári Firmware-el rendelkező nyomtatón ezt a kalibrációt elvégezni.
A mérést elvégeztem, 10*10 mm-t tudtam a nyomtatón léptetni. Erre a nyomtatóból 98 mm anyagot továbbított.

A nyomtató egy Tronxy X5SA.
A válaszokat előre is köszönöm.

János

(#13062) Saccco válasza Janix12 (#13061) üzenetére


Saccco
nagyúr

Firmware függő. Van amelyiken lehet a kijelzőn keresztül estep értékeket módosítani. Ha nem lehet, akkor firmware cserével lehet csak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13063) Janix12 válasza Saccco (#13062) üzenetére


Janix12
aktív tag

Ha jól láttam csak %-os értékben lehet állítani, de ezt tudja a CURA is.
Elegendő ott állítani, ha nincs más lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#13064) blountex válasza zsolti_20 (#13058) üzenetére


blountex
senior tag

Attól függ hogy milyen a nyomtatód mit akarsz rajta cserélni stb. Van sok féle, én pl E3DV5-ben nem utazok.
Heater cartridgere is figyelni kell hogy 12V vagy 24V megy a nyomtató-e....

Janix12
Tegyél fel egy újabb firmwaret, és akkor rengeteg mást be is tudsz állítani általában a gyári kuka, illetve a jobb nyomtatóknál már tudja alapból a firmware mint estep jerk, accel stb. értékek változtatása

[ Szerkesztve ]

(#13065) gerleimarci válasza Janix12 (#13061) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Érdemes géppel összekötni és Repetier hosttal kinyomatni egy huzamban azt a 100mm-t. Utána beírod, hogy M503, meglesed mennyi az eredet Estep és M92 Evalamennyi-vel megadod neki és M500-al mentesz eepromba. Vagy ha nem lehet eepromba rakni, akkor Curaban a kezdő g-kódhoz beírod az M92-t vagy flow-on állítasz százalékosan.

(#13066) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Olvastam hogy népszerű a Tevo 3D nyomtató. Látok Tornado, Tarantula stb modelleket. Kérdésem hogy melyik típust érdemes megvenni és miért? Mennyire pontos a nyomtatása a Tevo cuccoknak? Olcsónak nem mondanám, szóval nem lenne jó ha nem váltaná be a hozzáfűzött reményeket. Válaszokat előre is köszi.

(#13067) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Az alfawise u20-ról mik a vélemények?
Jó alternatívája a cr10-nek?

(#13068) energy4ever válasza Joshi (#13066) üzenetére


energy4ever
addikt

Tarantula azert lehet ajanlott, mivel itthon is elterjedtem model. Barmi problema van, kapsz segitseget. Alkatresz is bosegesen beszerezheto hozza, valamint az egyik legjobban tuningbarat nyomtato is.
A Tarantula alpabol is jo nyomtato, egy titan extruder nem art ra. Kesobb pedig barmelyik resze fejleszhteto.
Tanulo, eslo nyomtatonak ajanlott.

En amugy hasznaltan vettem egy szettuningolt gepet. Teljesen elegedett vagyok vele. :K

(#13069) azbest válasza Joshi (#13066) üzenetére


azbest
félisten

Nem feltétel a tevok most a legjobb vétel. Egy éve kb az volt. Akkor megcsípten 160 dolcsiért a tarantulát. De egy év alatt már odáig jutott a technika, hogy 200 dolcsi alatt meg lehet csípni, teljense fém vázat készülketket is, nem teljesen noname gyártóktól.

Például én, ha most kezdenék neki, akkor valószínűleg Creality3D Ender 3 -at nézegetnék. Mert annak normálisabb a kábelrendezése, nem nyitott a tápegysége. Erősebb a váza, fémből van szinte mindene. Persze annak is vannak betegségei vagy jobbítható részei, erről is sok videó van már youtubeon.

Az ár kapcsán a 200 dolcsi még az olcsó szint. Ennél olcsóbban legfeljebb a nagyon gyenge, régi megoldásokra épülő készülékeket találni általában. Néha peresze ki lehet fogni jó akciókat is. De van, hogy az csak amerikában elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#13070) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

BLV mgn Cube Jó is lenne valami könnyű direkt extruderrel :)

(#13071) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Az i3 mega mellé gondolkozok még egy kütyü beszerzésében.
Sokat írtatok az Ender3-ról, most hányadán állunk, működőképes a gyári config, tartós, alapvetően megbízható, megy minden nagy varázslatok nélkül?

Köszönöm.

(#13072) Zsolt74 válasza dom1n0 (#13071) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Miért nem veszel inkább egy Anycubic Kossel Plus Delta nyomtatót.
200 euróért a legjobb nyomtató amit ebben az árkategóriában lehet venni.
Fényévekkel veri a prusa nyomtatókat.
Ha lenne ennél kisebb méretben akkor még lehet hogy vennék is egyet a nagy nyomtatóm mellé.

[link]

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#13073) dom1n0 válasza Zsolt74 (#13072) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Lemértem, 5 centi híján nem fér be :/

(#13074) Zsolt74 válasza dom1n0 (#13073) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha magasságban nem fér be akkor csak vágni kell az aluprofilból, ez a delta nyomtatóknál nagyon egyszerűen kivitelezhető, gondolom az nem zavarna ha csak 250mm magasat tudnál nyomtatni a 300mm helyett.
Egy gérvágó fűrésszel egy perc alatt le lehet vágni.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#13075) izisz válasza gerleimarci (#13070) üzenetére


izisz
senior tag

kommentek közt úgy látom, készülőben a DD változat :)

(#13076) dom1n0 válasza Zsolt74 (#13074) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Persze, elég bőven szerintem.
Nekem a delták nagyon ismeretlenek még, a simához képest mennyire pontosak, strapabírók?

[ Szerkesztve ]

(#13077) Saccco válasza Janix12 (#13063) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha tényleg nem akarsz hozzányúlni, akkor lehet, hogy script-tel is rá tudod venni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13078) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ: milyen anyaggal lehet körbeburkolni a nyomtatót, ami zaj és rezgéscsillapít, nem éghető, és lakáskompatibilis? (nem üveggyapot és társai)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13079) Zsolt74 válasza dom1n0 (#13076) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Mivel ez lineáris sínnel van szerelve, strapabíró pontos és sokkal gyorsabb mint bármely más nyomtató.

Zsolt

(#13080) Zsolt74 válasza dom1n0 (#13076) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Itt van videó róla, szerintem magáért beszél.

[link]

És még egy videó.

[link]

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#13081) Saccco válasza Mr.Csizmás (#13078) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szendvicspanel, kompozit lemez, alumínium lemez.
Zajcsillapító piramisos izé, abból van tűzálló.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13082) bardi


bardi
aktív tag

Gembird meg Spectrum PLA mennyi ajánlott/kerülendő? (fekete színben)
Aqua-ból vennék új tekercset, ha jól emlékszem a devil design-t páran itt kerülendőnek írták.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#13083) Mr.Csizmás válasza bardi (#13082) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gembird sárga jó, egy idő után összetaknyolta az extruder továbbítót, le kellett vakargatni. spectrum pla remek, nincs rá panaszom, 220 kezdő, 205 végig, 4.5-4.7 retract, 70 bed.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13084) Saccco válasza bardi (#13082) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1 Spectrum PLA-k jók.
DD elsőre jó volt... Spectrum jobb, szaga sincs.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13085) bardi


bardi
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, akkor az lesz.

Először sikerült abba belefutnom, hogy elfogyott a filament nyomtatás közben. És mivel semmi okos fícsör nincs a nyomtatómban, valószínű folytatni sem tudtam volna, mondjuk csak egy 2 órás nyomtatás, szóval nem olyan vészes.

'92 Honda VFR 750

(#13086) energy4ever válasza bardi (#13082) üzenetére


energy4ever
addikt

Devil Design pedig jo. Feketebol pont nem hasznaltam, abbol Verbatimot probaltam, es tokeletes.
Gembird talan az itthon kaphato filamentek alja. Itthon elterjedt filamentek nem rosszak, nagyon nem tudsz mellenyulni.
Ha csak a ket marka kozul kellene valasztani akkor Spectrum.

(#13087) blountex


blountex
senior tag

Kérdésem lenne az alábbi saját tervezésű tárggyal nyomtatás terén, mert nem tudom eldönteni hogy lenne a jó kinyomtatni.
Van egy sima téglalap és a téglalap két oldala ugyan úgy néz ki tehát a tetején is és az alján is van egy kis 1mm-es kiemelkedés lásd a képet.
A gondom leginkább az aljával van mert hogy:
Tehát mivel az alján is van egy kis kiemelkedés 1mm ami nem sok, de próbáltam supporttal (amit mellesleg lehetetlen utána levakarni) és anélkül meg ronda.
A másik variáció: Kinyomtatóm magát a téglalapot a két kiemelkedő részt külön és utána összeillesztve megragasztani?
Harmadik variáció hogy nem elfektetve, hanem felállítva jobban működhetne talán a dolog.....
További lehetsőges ötleteket várok :F

Bár egy egyszerű dologról van szó még az alja miatt nem is olyan egyszerű kinyomtatni, mert ha sík lenne akkor simán menne.
Anyag amúgy PETG lenne....
Itt a kép.

Állítva:

[ Szerkesztve ]

(#13088) fape válasza blountex (#13087) üzenetére


fape
senior tag

Oldalra állítva? Az sík?
Vagy középen elvágva két darabban.

A betűk belsejét tarja valami? Gondolok itt az A és R közepére.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13089) blountex válasza fape (#13088) üzenetére


blountex
senior tag

Utólag még oldalra is gondoltam.
Magukat a betűket nem kiemeltem hanem az darabba bevágtam, azaz kisüllyesztettem.
Kéne hogy tartsa valami?

(#13090) fape válasza blountex (#13089) üzenetére


fape
senior tag

Egyértelműen nem látszott a képről, hogy keresztül menne-e a betűk (átlátnia tárgyon), vagy csak be vannak marva. Ha az utóbbi akkor nincs gond. ;)

Összegében sztem a hátán fekve és félbe vágva (2db-t nyomtatva) tuti nem kéne support. Máshogy állítva valszeg még a betűk belsejébe is kéne support, azt meg öröm lesz kibányászni...

Bár való igaz, hogy nem sokat időt és anyagot vesztes, ha végül nem jön össze állítva vagy oldalára döntve nyomtatni, cserébe ha össze jön nem kell ragasztani.

Nem biztos, hogy van 100%ig jó döntés. Tipikus melyik kezébe harapjon az ember :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#13091) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ1-2:

színes TPU elérhető itthon?

illetve: vettem egy V6 készletet, hogy érdemes megcsinálni a kábelezést? átkrimpelni a csatlakozókat? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13092) trialkornel válasza Mr.Csizmás (#13091) üzenetére


trialkornel
tag

Általában csak fekete, fehér meg piros tpu szokott lenni. Szép színeseket még nem láttam sehol.

Én a fejnél minden vezetékhez ilyen (link) csatlakozót raktam a könnyebb szerelhetőség miatt. Meg nekem a kábelek energialáncban futnak, így nem kell az egészet kifűzni ha cserélni kell valamit.

[ Szerkesztve ]

(#13093) Zsolt74 válasza Mr.Csizmás (#13091) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én most rendeltem az Aliról olcsó TPU filamentet 23,8$-ért 1kg-os tekercset.

Zsolt

(#13094) Zsolt74 válasza trialkornel (#13092) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Itt vannak a színes TPU filamentek.

[link]

Zsolt

(#13095) Mr.Csizmás válasza trialkornel (#13092) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ó, energialáncot épp a hétvégén nyomtattam :DD

ilyen csatit gondolom elko boltba tudok venni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13096) Zsolt74 válasza trialkornel (#13092) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nyitható energialáncot kell használni, és akkor nem kell kifűzni a vezetékeket.

Zsolt

(#13097) trialkornel válasza Mr.Csizmás (#13095) üzenetére


trialkornel
tag

Én aliról rendeltem de biztos kapható itthon boltokban is, max drágább valamivel.

Zsolt74: Igen a nyitható lenne a legjobb. Én a legegyszerűbb láncot amit találtam elsőnek nyomtattam annak idején, de nem a legjobb mert összerakva nem egyenes hanem görbül. Mondjuk ennek lehet az is az oka hogy nem a minőségre koncentráltam nyomtatáskor. Amúgy eleget anyáztam már fűzögetés közben úgyhogy lehet következőre nyithatót nyomtatok. :D

(#13098) Zsolt74 válasza trialkornel (#13097) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Szerintem nem érdemes a nyomtatással vesződni, mert fillérekért lehet kapni energialáncot, ami sokkal jobb minőségű lesz mint a nyomtatott.
Itt van 3000Ft körül 1 méter.

[link]

Zsolt

(#13099) Janix12 válasza Saccco (#13077) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi!

Közben találtam infót.
Az e-steppet is FW-be el lehet menteni. Egy G.code-ot kell készíteni amiben csak a configok vannak és el kell indítani nyomtatásra..
Ha ez működik akkor felrakom rá a titan clone-t és azzal kísérletezem, ha már hozzá kell nyúlni..
Valószínűleg szebb eredményt produkál majd mint a gyári.

Minden esetre köszönöm a segítséget mindenkinek...

(#13100) Saccco válasza gerleimarci (#13070) üzenetére


Saccco
nagyúr

A GT2 fogazott oldalát nyomja a sima csapágyhoz. :N
Egyébként jól néz ki. Jó sok munka is van benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.