Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Tikakukac válasza azbest (#12399) üzenetére


Tikakukac
titán

Savmaratott minősége nyomtatásban érdekel engem is, már agyamban volt, de nem akartam kiadni rá csak úgy :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12402) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Ender 3 -

Volt ugye egy gondom, hogy néha anyagot hagyott ki a nyomtató nyomtatás alatt: a ludas a réz fejbe ragadt anyag volt, ami szerencsésen szívószál jelleggel ragadt bele - azaz tud jönni az anyag rajta át, de néha elakad. Beraktam a csomagban található másik fejet és már nincs random réteg szünet.

Szintén másik új jelenség, de ezzel találkoztam párszor, az a torzulás a sarkokon - olvastam, hogy több oka lehet: a hosszabb melegítés és a rákerülő rétegek vagy hogy nincs szintben az ,,ágy"-munkafelület.

Én egyszer próbáltam 100% beszintezni az ender 3 at, de feladtam, a közepe fele továbbra is olyan érzés mintha kidomborodna (miközben semmi jele rámérve), de már nem foglalkozok vele, kicsit beljebb szintezem az ágyat a papírlappal és jól elvan.

Így maradt azt, hogy a másik módszerrel próbálom kiküszöbölni és az segített, ha másnak is hasonló felkunkorodó-torzulás gondja van a sarkokon ender 3nál: apró tárcsákat kell a sarkokhoz rakni, amik növelik a tapadást és így sikerül csökkenteni, rövidebb nyomtatásnál megszüntetni a munkadarab torzulását.

A harmadik módszer konkrétan odaragasztani amit nyomtatunk, de akkor jó móka leszedni, ezért azzal totál nem foglalkoztam.

A rögzítő tárcsa stl: link:

[link]

Szintén hasznos, milyen értékekkel használom a ender 3 at: gembird PLA, 210C fej, 65C ágy, sebesség 65%

[ Szerkesztve ]

(#12403) Tikakukac válasza Sentinel80 (#12402) üzenetére


Tikakukac
titán

Fosimosi anyag miatt megy ez a sarok felvállás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12404) Sentinel80 válasza Tikakukac (#12403) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Mivel drága mulatság, több gyártót, drágább PLA-kat nem próbáltam, de ha ilyen miatt is lehet, mert a gembird pl egy xar, akkor várom a tippeket - másnak is jól jön, mi az amelyiknél nem kunkorodik 3-4 óra után se fel a sarok. :R

(#12405) Janix12 válasza Sentinel80 (#12404) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Ender 3-nál nekem is volt gondom a közepén a púposodással.
Levegő van a gyári matrica alatt, illetve 110°C nál már konkrétan 1 mm magasra emelkedik a közepe.
Egyszerűen lecseréltem üveglapra..

Sarkok.
Próbáld meg 60°C tárgyasztal és 210°C anyaghőn. Fontos, hogy a tárgyhűtőt állítsd úgy hogy 1 mm után induljon csak el és akkor is csak 60% legyen..

Nem szabad túlmelegíteni a tárgyasztalt mert képlékeny marad az anyag és erős tárgyhűtés esetén azonnal tud deformálódni. Valamint minden nyomtatás előtt üvegtisztítóval mosd le a tárgyasztalt..

Majd írj, hogy sikerült.. :R

János

[ Szerkesztve ]

(#12406) Tikakukac válasza Sentinel80 (#12404) üzenetére


Tikakukac
titán

Hobbykinges okosságot szintén kerülheted, esun jön majd 2-3 héten belül aztán mondom mi a helyzet.

Janix12: Lehet, hogy a matrica alatt van levegő, csak nekem gyárilag nem volt felragasztva a matrica és egyből üvegre nyomtatok és így is megvan a jelenség :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12407) Janix12 válasza Tikakukac (#12406) üzenetére


Janix12
aktív tag

Akkor valamelyik görgő az "X" tengelyen üt mint a buszkerék.

(#12408) Tikakukac válasza Janix12 (#12407) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez anyagában ilyen sajnos, a görgők elvannak, semmi gond nincs a nyomtatóval. Egyszerűen ez az anyag ilyen, már szétmértem az agyam is, mindent átpörgettem, balansz-gépre csak ne vigyem már még ezt is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12409) energy4ever válasza Sentinel80 (#12402) üzenetére


energy4ever
addikt

Egyszeruen csak Brim nem lenne neked megfelelo? Ugy nem gorbulnenek fel a sarkok.

(#12410) Tikakukac válasza energy4ever (#12409) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fogja meg sajnos. Próbáltam én is :K

Kicsiket igen, de ilyen 10cm fölött és 4 óra után húzza fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12411) Saccco válasza Tikakukac (#12410) üzenetére


Saccco
nagyúr

Megoldja egy zárt nyomtató. Ezért raktam anno dobozba a Tarantulá-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12412) Tikakukac válasza Saccco (#12411) üzenetére


Tikakukac
titán

Már rajta vagyok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12413) Imy válasza Tikakukac (#12406) üzenetére


Imy
veterán

HobbyKing PLA-ra célzol?

(#12414) Tikakukac válasza Imy (#12413) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah. De ismert jelenség, az internet is rogyasztva van a dologgal, itt is megerősítették. Erősen ABS tulajdonságokkal van felvértezve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12415) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Janix12

Nekem azt hiszem már a következő sorozat van, már ha jól gondolom - az Ender3 logos csodára gondolsz, ami alatt levegő van - na az nekem már külön egy üvegszálas lapra lett rakva és 4 iratkapoccsal ráfogva. Gyorsan rájöttem, hogy egy 4mm üveglappal, leszedve ezt
a ,,ender 3 lapot" jobb a tapadás, de ahogy írja Tikakukac üveggel is megvan az, hogy ráfogatom a 4 iratkapoccsal és befele-középre haladva enyhén megemelkedik.

Emiatt arra gondolok, ezt okozhatják a tengelyek- maga a szerkezet is akár - látom Tikakukac is hasonlóra jutott, tehát mikor középre ér, közellebb kerül a fej. - A végeredmény, leszámítva a hőtől való deformálódást a sarkokon nincs hatással, úgyhogy egyenlőre elengedtem a dolgot, lehet minőségre ez a limitje a ender 3 nak. Aki ilyet tapasztal ender 3 nál, ez ne lepődjön meg.

A sarkokról: ok megnézem 60 fokon az ágyat, hátha nem enged el. Olvastam valahol, hogy a tárgyhűtő is okozhatja - de amit írsz, hogy csak 1mm után induljon nem tudom állítani, de azt hiszem eleve csak az első réteg után kezd rá - addig 0-1% on van, utána úgy láttam felmegy 100% ra,de van opció amivel tudom szabályozni akár menetközben is. Tisztítani 70% alkohollal tisztítottam, de az alapvető tapadással nem volt gond.

Tikakukac

Akkor képben vagy, nem is kell sokat írnom. Kiváncsi vagyok a PLA dra ami érkezik.

energy4ever

Próbáltam a raft és a brim et is, a raft azt hiszem segített, de az úgy eszi az anyagot - azaz épít minden alá alátámasztást vastagon - hogy már csak brim-et használok, mert sok idő és anyag a raft. A képen nem látni, de a korongra használok brim-et is azaz 2 részes tapadás védelem lenne rajta, de 3-4 óra utánmár ezzel is torzúl.

Itt is Tikakukac ugyanarra jutott:D, ergo egy idő után ha valami nagyobb, járulékos vesztességgel kell számolni torzul - ezt 1 féle módon lehet még kivédeni - bontod több részre 2-3 órás munkánkra amit nyomtatsz. 1-2 óra között, még jó - utána láthatod azt, hogy a brim a sarkokon az anyaggal együtt elemelkedik, de még a külső gyűrűi tartanak - nyilván ha ez se lenne rosszabb lenne, emiatt segít a vastag korong, nehezebben húzza fel a munkadarab 3. óra után.

Janix12 hőmérséklet csökkentős, venti visszavevős ötletét kipróbálom. Tikakukac - mint rokonlélek:D ezzel próbálkoztál már? - azaz a tárgyhűtést visszavenni?

[ Szerkesztve ]

(#12416) printerpeti válasza azbest (#12399) üzenetére


printerpeti
tag

Én homokszórtra gondoltam de még nem csináltam meg. Érdekel a savmaratott eredmény na meg a tárgy alja is érdekesen fog kinézni

(#12417) Tikakukac válasza Sentinel80 (#12415) üzenetére


Tikakukac
titán

Az anyag itt van. De el akarom nyomtatni a hobbykinget. Ha sokat áll még rosszabb lesz. Szal most kinyomtatom a dobozhoz való dolgokat és minden mást is, fogyjon elfele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12418) mimey


mimey
tag

Nálam valószínűleg huzat volt az Ender 3 mögött (sajnos csak ablak elé tudtam elhelyezni), ezért a csomagjából kivett habos csomagolóanyagból vágtam kb. 12cm-es csíkokat, és a nyomtató köré helyeztem. Nálam a warping megszűnt. Spectrum Premium PLA, fekete. 200/65 °C, 55mm/s. Hozzá kell tennem, hogy az eredeti BLTouch nekem nagyon bejött. IKEA-s üvegre nyomtatok, azonban még így is homorú a tárgyasztal közepén.

[ Szerkesztve ]

(#12419) Saccco válasza mimey (#12418) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Spectrum PLA is nagyon jó cucc. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12420) Tankblock válasza izisz (#12398) üzenetére


Tankblock
aktív tag

A problémádnem véletlenül valamelyik csatlakozóban van?. Gondolom ahogy mozog a fej szépen kimozdul a hőmérséklet szenzor és akkor lekapcsolja a védelem a nyomtatást, mintha kiesett volna a szenzor.....

Release the Beast....

(#12421) Imy válasza Tikakukac (#12414) üzenetére


Imy
veterán

Én nem kevés HobbyKinges PLA-t kinyomtattam, és nekem tetszik, jó cucc.

(#12422) Tikakukac válasza Imy (#12421) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem sincs vele bajom, ha nem 255 fokon kéne 75 fokos asztalra tolni az anyagot, simán jó lenne :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12423) Saccco válasza Tikakukac (#12422) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tuti, hogy az PLA? :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12424) Tikakukac válasza Saccco (#12423) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, teljesen biztosan az. Ezért is mondtam, hogy ez már-már ABS szintű cucc PLA-nak írva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12425) Imy válasza Tikakukac (#12422) üzenetére


Imy
veterán

Akkor valami nem jó, vagy a nyomtatóval, vagy az anyaggal. :F
Én a hobbykinges PLA-t 210 fokon 60 fokos asztalra nyomtatom. Nem kevés cuccot nyomtattam vele.

(#12426) energy4ever válasza Imy (#12425) üzenetére


energy4ever
addikt

Uvegre? :F

Csak mert nalam is igy viselkedik uvegen, mintha csak ABS lenne, plusz meg vetemedik is.

(#12427) Tikakukac válasza Imy (#12425) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi gond nincs a nyomtatóval, hidd el. Most is épp elég szép kis csapágytartókat nyomtatok, tökéletes a cucc. Az egyetlen baj maga az anyag. De mint már írtam többször, írom megint: rengeteg ember beszámolt már erről, magának a PLA-nak az értékelésében is ott van, hogy a gyári hőfokokon ezzel te sosem nyomtatsz :K

De ha elfogy, jön az esun és kiderül :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12428) Imy válasza energy4ever (#12426) üzenetére


Imy
veterán

Igen, üvegre CR10-el. Akkor nem értem, pedig már kb 1.5-2kg-ot elnyomtattam belőle, és van itthon még jópár kg belőle.

(#12429) takika258


takika258
tag

Sziasztok :)
(Nemtudom hova irjam ki)
Nem vagyok jartak ezzekkel 3d programokkal
Roviden: Szeretnenk uj gephazat csinalni,de most komolyabbat,leszedtem a netrol egy 3D modellt.Csak kiszeretném nyerni belole a pontos parametereket h mi mekkora miliméter pontosan.Ha valaki mecsinalna az nagysegitseg volna vagy csak mondja el

https://1drv.ms/u/s!AmSXlvHpI1Qo0xLfryChBPbapX2Z

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#12430) Dalee válasza Tikakukac (#12410) üzenetére


Dalee
aktív tag

Mint pár hozzászólással ezelőtt írtam nemrég nyomtattam 90 darab alkatrészt, összesen 5 napos nyomtatási idővel az alábbi séma szerint:
heti egyszer acetonnal tisztítom az ágyat, illetve minden nyomtatás előtt izo-propil alkohollal. Mióta ezt használom nem igazán válnak fel a tárgyak, illetve a nyomtatási hőmérsékletem (Spectrum, Devil Design filament):
első réteg: ágy: 70; fej: 225
2. rétegtől: ágy: 60; fej: 210

A fej hőmérsékletet kicsit változtattam a színektől függően, de az ágy mindig a fenti sémát követte.
A nagyon kicsi alkatrészeknél alkalmaztam 4 mm brim-et.

Megjegyzés: az IPA-val vigyázni kell, csak PLA-hoz használható, mert a PETG úgy odatapad, hogy alig lehet lekaparni.

(#12431) Tikakukac válasza Dalee (#12430) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez tényleg baromi jó, hidd el, ez az üveglap is olyan csíramentes, hogy laborban is szívnának erről kokót.

Itt a gond az anyaggal van. Mértem, nem szenzorral, rendes lézeres mérővel. 225 fokon ebből a PLA-ból kijönni sokat nem látnál. De ismétlem megint, ezt leírták már legalább 50-en fórumokon és a PLA rendelős oldalán is. Ezt így lehet nyomtatni. Pont. Az, hogy a DD, Spectrum és minden mást hogyan lehet teljesen irreleváns, mert ezt nem lehet :B

Teljes felválásom nekem sincs, de a sarkokat húzza. Durván.

Tényleg örülök mindenkinek és a mindenféle infóinak, de ez nem beállítás hiba, nyomtató hiba, user error stb. Ez az anyag ilyen. Került 3k-ba 1 kg, ennyiért ezt tudja. Nincs vele nagyobb bajom, minden nyomtató tuning alkatrészt ki fogok tudni nyomtatni vele, innentől kerülöm :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12432) Dalee válasza Tikakukac (#12431) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igazad, van, hogy nem valami jó a HK-s cucc, nekem PETG-ből van még egy kevés, de én sem veszek többet, nekem az a bajom vele, hogy nagyon maszatolódik, szálaszódik, a tapadásával nincs gondom.

(#12433) Mr.Csizmás válasza Tikakukac (#12431) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valszeg akkor azért olcsó, mert vmi hőtényezős adalékanyagot túladagoltak a receptben, és kiszórját a selejtet? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12434) Janix12 válasza Sentinel80 (#12415) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nekem is az új generációs van, vagyis amin egy üvegszálas lapra elhelyezett Ender 3 logós matrica van.
Ezen 55°C-on működik az asztal fűtés és mindig minden letapad és ott is marad.
Üvegen más a helyzet, ott kell a 60°C, de érdemes mindig kísérletezni, az hozza az eredményeket..
A gyári alátétnél gyakorlatilag a hőtől és attól, hogy leszeded a nyomtatványokat keletkezik az üvegszálas anyag és a matrica között egy légbuborék. Ez hozza a felületi egyenetlenséget. Fordítsd meg, a fehér foltok mind levegő buborékok.
Nagyon kellemetlen tud lenni. 100°C -nál meg egyenesen látványosan felpúposodik az üvegszálas lap középen.

Tárgyhűtés beállítás:

76 órás nyomtatás után sem jön fel a nyomtatvány.
Teszteltem: Aliról rendelt NO NAME PLA, HobbyKing PLA, ABS és TPU, Spectrum PLA és PLA Pro, DevilDesign PLA, Esun PLA, Gembird PLA Plus.
Az ABS-nél 10 kör "Brim"-et is szoktam alkalmazni, de PLA-nál csak 5-6-ot.

Sokan fikázzák (jogukban áll) a HobbyKing-es PLA-t nem tudom miért, nekem sosem volt megcsavarodva, rosszul felcsavarva és az egyik legkényelmesebb anyag amivel dolgoztam.
Én mindig egy hőtoronnyal kezdek új anyag esetén és megtérül mert gond nélkül megy le a nyomtatás 100%-a a helyes beállításokkal.

Ender 3 szerkezeti:
Sokat állítgattam mire minden saroknál ugyan úgy szorult a papírlap, de most bármit és bármekkorát nyomtatok mindig mindenhol ugyan úgy ér le a fej. Pici van az üvegben mert nem hőálló, sima síküveg ami 3 mm. Az összes excenteres csavart oda vissza megjárattam és minden állást végig rángattam, lötyög-e vagy mozog-e valami.

Én személy szerint, bár itt mindenki azt mondta, hogy nincs rá szükség lekentem Teflon zsírral az összes gumigörgőt. Fényes lett mind és nem kenődnek, rongyolódnak.

Kérdése van bárkinek bármivel kapcsolatban, szívesen segítek..

Üdv János

[ Szerkesztve ]

(#12435) Thowra123


Thowra123
tag

Megérkezett az SKR V1.1 alaplapom.
Nagyon gyorsan ideért, futólag ránézve minden ok.
Alaposabban átnézve viszont:
- Az sd foglalat minden irányból elcsúszva, lábak a levegőben.
-silány forrasztások mindenhol
-A kártyán kínai karakteres config fájl.
-A pc felismeri, de a kártya tartalmát nem mutatja (nincs meghajtó sem).
-Firmware frissítés nem működik.
Eddig ezek a tapasztalatok vele, kártyafoglalat csere után írom a fejleményeket.

(#12436) takika258 válasza takika258 (#12429) üzenetére


takika258
tag

Esetlege valaki tudna segíteni valaki vagy tudok erre egy jobb topicot netán?

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#12437) Saccco válasza takika258 (#12436) üzenetére


Saccco
nagyúr

https://viewer.autodesk.com/ - Ide feltöltöd, akkor tudsz rajta mindent mérni, nem ördöngösség. Ingyenes. Elképzelhető, hogy regisztrálni kell.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12438) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap megjött a metal feeder végre :C Veszek ma isopropil alkoholt, megtisztítom az asztalt, aztán nekiesek újra a kalibráló kockának, hátha tisztítás után majd nem válik fel.
A kalibráló kockánál van egy képlet, ami alapján a steps/mm állítható? Egyrészt a képletben van egy expected dimension. Ezt honnan tudjam mennyi? Nincs jelölve sehol a kocka tényleges mérete...ill. a nyomtatón állítható (és ha igen, hol) a steps? Meg hol találom a jelenlegi értéket?

(#12439) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

-Ender3-

Az normális jelenség, hogy amikor kézzel mozgatom az X tengelyen a nyomtatófejet (pld-ul ágy kalibrálásnál) 3 helyen megakad (mintha döccenne egyet), de persze túl tudom, húzni a döccenésen csak zavar.
Más is észlelt már ilyet, ha igen ez normális?
ha nem mi lehet a gond, motor, szíj, vagy dörgő+tengely?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#12440) Saccco válasza zsolt320i (#12439) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz a csapágy vagy kockásra nyomta a kereket a túl szoros beállítás.

(#12438) Gabesz87:
expected dimension = elvárt méret, 20-as kockánál 20.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12441) zsolt320i válasza Saccco (#12440) üzenetére


zsolt320i
senior tag

THX! :R

(#12442) Saccco válasza zsolt320i (#12441) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg lehet kosz a profilon is. Húzd el az ujjad azon a ponton ahol akad.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12443) izisz válasza Tankblock (#12420) üzenetére


izisz
senior tag

Nekem nincsen problémám :) DrojDtroll-nak válaszoltam

(#12444) zsolt320i válasza Saccco (#12440) üzenetére


zsolt320i
senior tag

És ezzel mit tudok tenni, reklamálhatok a gearbestnek?

(#12445) zsolt320i válasza Saccco (#12442) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Thx, ezt is megnézem du-án.

(#12446) Gabesz87 válasza Saccco (#12440) üzenetére


Gabesz87
addikt

A szó jelentését értem, csak nem tudtam, mekkora ez a kocka, de csupán figyelmetlen voltam, most látom, hogy a nevében benne van a 20mm. Így már stimm. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12447) Saccco válasza zsolt320i (#12444) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt mondják te tetted tönkre. :DDD
Kell rá másik kerék. Ha kosz van ott, akkor csak azt kell leszedni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12448) fape válasza Thowra123 (#12435) üzenetére


fape
senior tag

Tegnap nekem is megjött, egyelőre ment a hétvégén majd foglalkozom vele dobozba. De akkor este majd ránézek én is. Facebookon azt írták, hogy smoothieware rajta és annak a config fájlja van az sd kártyán. Kártyát tuti kaptam, de nem néztem mi van rajta.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12449) Thowra123 válasza fape (#12448) üzenetére


Thowra123
tag

A kártyán van egy firmware.cur (utolsó telepített firmware) és a config text.
A pc eszközkezelő látja (soros port megvan) de a meghajtó nem jelenik meg a fájlkezelőben és a nyomtató programok sem tudnak kommunikálni vele. A soros vonalra (hőérzékelők melletti fekete csati) ráakasztottam egy USB<>soros átalakítót, ott van életjel.

(#12450) fape válasza Thowra123 (#12449) üzenetére


fape
senior tag

Mintha lenne egy jumper, hogy usb-ről vagy a főtápról akarok-e venni az áramot. Nekem külön zacsiban vannak a jumperek. Lehet az sincs berakva alapból

Edit: igen jól rémlett:

4. After the SKR motherboard is powered on, the red light D4 in the lower left corner will light up, indicating that the power supply is normal; The middle of the board 5V SEL is the power supply selection end;
1) when using USB to power the motherboard, short circuit cap should be used to connect +5V and USB feet;
2) when 12v-24v power supply is used, short circuit cap shall be used to connect +5V and INT pins;
Note: it can be connected to both [12v-24v power] and [USB] at the same time. Short circuit cap must be used to connect +5V and INT in the printing process.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.