Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ender 3 csendesítés: ikea lack asztal alapból, a lábakra megy egy készlet fixa padlóvédő [link], a nyomtató alá meg thin damper petg-ből, mert az rugalmasabb: [link] így perpill a leghangosabb a ventillátor, illetve nagyobb húzásnál a driverek vinnyogása.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12102) dom1n0 válasza fabula (#12098) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Foglalkozni természetes hogy kell velük, de nem szeretnék abba az irányba elmenni, hogy 6 órát reszelgetem mindig, hogy kinyomtassak egy dobókockát vele :)
Igazán a kérdést úgy is feltehetem, hogy melyik mostani 3d nyomtatóval van a legkevesebb szívás 100k alatt? :)
Boldog Karit mindenkinek.

(#12103) fabula válasza dom1n0 (#12102) üzenetére


fabula
őstag

Nekem eddig az Anycubic 4MAX-al, de más szívott azzal is, szóval nem tudom, én csak a saját tapasztalatomat írhatom le jó szívvel.

(#12104) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Szerintetek milyen lesz a 4MAX PRO?

(#12105) Tikakukac válasza Mr.Csizmás (#12101) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a láb marha okés, nekem is az van fent, remek :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12106) Saccco válasza gerleimarci (#12104) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ugyanaz, csak lesz rajta egy Titan aero copy, szerintem. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12107) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#12104) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

predator jobban izgat

jöhetne alapból valami pi-octo integrációval :D ja és persze max 499 pénz ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12108) Holleanyo


Holleanyo
tag

Boldog karácsonyt minden fórumtársnak! :)

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12109) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#12107) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

(#12110) bigrob


bigrob
őstag

Mi a szakszó a PTFE Coupler-re magyarul? :D
Szórakoztam kicsit a kalibrálással, aztán nézem, hogy az extrudernél a PTFE cső konkrétan ki-be mozog retractnál és szerintem ezért néz ki úgy a kockáim oldala mint az okádék... (mintha Angus a Maker's Muse-tól is ezzel szenvedett volna csak ő az Enderrel)
Jerk (4-5-ökre) és Acceleration (500-ra) levettem a Flashen, így már javult a helyzet.. (Jó cucc az az EEPROM szerkesztő Octoprint kiegészítő, köszi érte! :R)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#12111) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Találtam egy érdekes projektet. Jó lenne ha elmenne a fejlesztés ebbe az irányba, mert az STM32 egy "filléres erőgép" a mikrokontrollerek világában :) Bár már a kínaiak elkezdték használni már viszonylag régóta (pl. MKS TFT, MKS Robin lite stb), de sajnod egyik sem open source.

(#12112) Zsolt74 válasza Mr.Csizmás (#12107) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez nagyon hasonlít a Tevo Litle Monster-re.
Ugyanaz a baj lesz ezzel is, hogy nem lineáris sínnel van szerelve, és emiatt elég nagy a fej kottyanása.

Zsolt

(#12113) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#12109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+Zsolt74

ráadásul az extruder is be van függesztve :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12114) Zsolt74 válasza Mr.Csizmás (#12113) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én majdnem vettem egy Tevo Litle Monster-t de lebeszéltek róla.

Zsolt

(#12115) fape válasza gerleimarci (#12111) üzenetére


fape
senior tag

Első ránézésre ez sem tiszta stm32 fejlesztésű, hanem az arduinos marlin átirata (áthackelése). Kvázi a legalsó HAL-t cserélte ő is és minden maradt a régiben. Pont mint a marlin 2.0. Majd ha az abból ki jön a végleges akkor lesz végtelen olcsó kínai (klón) board. Bár már most is csordogálnak.

Az lesz majd egyszer a nagy újítás, ha 0-ról újraírják (mint a drónos világban a multiwii -> baseflight/cleanflight átírás)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12116) Mr.Csizmás válasza Zsolt74 (#12114) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anycubic delta kossel pluson kívül hirtelen nem is tudok más deltát, amit érdemes megvenni, és emberi árban van ( = linear sínes) najó meg a klónjai, de az változó minőség. (mondjuk az anycubic is jó retkesen jött meg nekem anno...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12117) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#12116) üzenetére


imibogyo
veterán

Én most két nyomtatón agyalok (eladtam az A6-ot :B ).

Egyrészt nagyon tetszik továbbra is az Ender-5.
Legjobban a merevnek tűnő alumínium "kocka" felépítés (amiben sok potenciált látok a későbbi upgrade-ek tekintetében (dobozolás, extra lineárok adott esetben stb.), a csak függőleges asztalmozgás, valamint az egy-motoros Z meghajtás miatt tetszik. A két motoros kialakítás miatt volt a legtöbb macera az A6-al és csak komoly átalakításokkal lehetett megszabadulni az állandó újrakalibrálásoktól (a görbe ágy már csak hab volt a tortán, de azt ugye kicseréltem végül az eladás előtt). Ezt a lépcsőt most szeretném kihagyni az új géppel, mármint, hogy lényegében azonnal komoly átalakítás kelljen, csak hogy felesleges szívások nélkül lehessen használni. A moddingot élvezem, de azt nem, ha lényegében a teljes gépet át kell építenem már az elején. Ha ez lenne a cél, akkor eleve egy saját gépet építenék, de ahhoz még nagyon kevés vagyok. Tanulópénznek erre jó volt az A6, de a következő géptől azért már többet várok el az elején is.

Kíváncsiságból nagyon agyalok az Anycubic Linear Plus-on is.
A kezdeti szívások ellenére (nem jegyezte meg a szintezést ahogy olvasgattam stb., amiket talán az újabb boardokon már eleve meg is oldottak a "gyárban", ha más nem megy rá új Marlin) rengeteg jót olvasok és látok róla. Nem tudom, hogy pontosan mit várhatok ettől a géptől (azt már olvastam, hogy a kezdeti jó kalibrálás problémás, viszont ez ha jól értem hosszútávon "visszajön" a jóval kevesebb kalibrációs igényben). Jó lenne valamilyen személyes tapasztalatot olvasni, ami nem elfogult. Tudsz esetleg saját véleményt mondani, felhomályosítást adni? Lényegében minden érdekel (a kereső nem túl sok infót dobott ki típusspecifikusan).

Az nem baj, ha az első lépések nem egyszerűek, múltkor Saccco kitörölte a fejemből a naiv elvárásokat és most már látom (főleg pár ezer hsz.-t átolvasva a különböző fórumokon és nem is tudom mennyi YT videót megnézve, hogy ez a hobbi nem mindig egyszerű és még egy drágább géppel sem garantált a "hibamentesség", sőt még a "nagyok" (Sanlandarer, Maker's Muse stb...) is sokszor szívnak különböző dolgokkal. Szóval úgy érzem ez a helyére került a fejemben. Összességében tehát a "kis" nehézségek nem zavarnak, de egy alapvetően jó (konstrukciójú) gépet szeretnék. Még az is lehet, hogy kíváncsiságból mind a kettőt megrendelem. Több gép sose árt... :B

(#12118) Saccco válasza imibogyo (#12117) üzenetére


Saccco
nagyúr

:R

Nézz rá a Prusa Mk3-ra, az kb. Plug'n'play. :DDD
Persze ott is akadnak azért hibák.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12119) bigrob válasza bigrob (#12110) üzenetére


bigrob
őstag

ERRE valaki? :)

10-es menet van rajta, 10-es kulcs megy rá.
Itthon honnan lehetne rendelni normális minőségűt?
Illetve ha így letúrta, lehet a retract vagy extrusion multiplier beállítással szúrtam el valamit vagy ennyire gagyi a gyári?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#12120) Saccco válasza bigrob (#12119) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vaterán szokott lenni. Illetve caxtool. Horror áron. :DDD
PTFE csatlakozó talán.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12121) imibogyo válasza Saccco (#12118) üzenetére


imibogyo
veterán

Na jó basszus, de mennyiért... :N

Meg amúgy nem P&P nyomtatót keresek, de nekem az A6-al még olyan "általánosan jó" tapasztalatom sem volt, mint mondjuk egy Ender 3-al, hogy alap nyomtatóként "könnyen" ki tudtam volna nyomtatni az upgrade-eket. Azzal mindig volt valami. Na ezt akarom elkerülni.

Én most a két véglet közötti gépe(ke)t keresek. Vagyis a "hibátlan" adott esetben akár 1000$-os gépek nem játszanak, ahogy a ló másik oldaláról egy plexivázas 180$-os gép sem. Amiket láttam videókat ezt az elvárást talán tudja majd nyújtani a fenti két nyomtató közül akármelyik.

Nem az zavar, ha fejlesztenem kell, de legalább alapból legyen használható" normálisan, még ha a minőség nem is valami húdejó... :K

[ Szerkesztve ]

(#12122) gerleimarci válasza bigrob (#12119) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akármelyik pneumatikai boltban kapsz.
1/8 4mm gyorscsatlakozó

(#12123) bigrob válasza gerleimarci (#12122) üzenetére


bigrob
őstag

Már csak a kérdés, hogy nekem melyik kéne... :DDD
Totál fogyatékos vagyok ebben (IS)..
Esetleg ha lenne valakinek elfekvőben és megszabadulna 1db-tól a 2 ünnep közt pm-ben zaklasson! :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#12124) Mr.Csizmás válasza bigrob (#12119) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pneumatikus csatlakozo

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12125) tototos


tototos
őstag

(#12126) Saccco


Saccco
nagyúr

Anycubic csoportban említették, átemelem ide is hátha hasznos lesz másnak, illetve visszakereshető számomra. ;] :DDD


drylin® R linear slide bearing RJUM-02


drylin® R aluminium shaft, AWMP
- Alumínium tengely.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12127) fabula válasza Saccco (#12126) üzenetére


fabula
őstag

Ezt a 4MAX-ba gondolod? Az Igus csapágy méretei megfelelők-e vajon, mert 4MAX ban rövid csapágyak vannak, LM8SUU az Y tengelyhez és LM8LUU az X tengelyhez, legalábbis a fórumon ezt írták.

[ Szerkesztve ]

(#12128) Saccco válasza fabula (#12127) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen. Nem nyomoztam, de biztos létezik mindegyik formában.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12129) Tankblock válasza tototos (#12125) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Az elgondolás nagyon jó, de pont a drivereket nem cserélte ki normálisra....

Release the Beast....

(#12130) tototos válasza Tankblock (#12129) üzenetére


tototos
őstag

Nem hallgattam végig a videót, így nem tudom miért ezt a drivert választotta. Az elsődleges cél szerintem egy nagyobb flash területtel rendelkező kontroller volt, így nem kell kikapcsolgatni funkciókat ha plusz dolgokat raksz a rendszerhez.

(#12131) Tankblock válasza tototos (#12130) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Ha valaki upgradel akkor szerintem a driverrket is érdemes normálisra cserélnie. Ég és föld a különbség zajban, ha meg mks típusú akkor a lépésvesztés ellen is védve vagy a visszacsatolás által(gondolom ott motorokat is illene cserélni)

A flash is fontos ennyi erővel 32 bites boardra is cserélhető. Az ára cserébe drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#12132) Saccco


Saccco
nagyúr


Anycubic 4MAX TEVO Titan carriage

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12133) Ra3


Ra3
őstag

4Max-hez keresek alkatrészeket, a BMG beépítésnek még nem álltam neki, a gyári extruder-hotend van fent, korábban volt pár dolog Sacco által linkelve V6 hotend kapcsán, nem tudom ezek mennyire lehetnek kompatibilisek az én gépemmel, meg hogy egyeltalán mennyire használódnak?
Nem akarok úgy járni hogy valami filléres alkatrész miatt álljon meg a gép hetekre.

Szóval ezek mennyire univerzális cuccok?
[cartridge]
[termisztor]
[nozzle]
Mondjuk ha átállok a BMG+V6-ra akkor úgyis megveszem ezeket tartaléknak.

Másik kérdés, a géphez kapott PLA filament formájában elég szépen törik, ha nem megy a gép egy napig akkor tuti hogy eltörik ott ahol a be van vezetve a teflon csőbe, de volt már olyan is hogy a csőben törött el az extruder előtt.
Ezt a márkásabb anyag is csinálja?
Csak mert ilyenkor mindig le kell szedni a teflont, felmelegíteni a fejet, és újrafűzni, ahelyett hogy egyből kezdhetnék nyomtatni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12134) energy4ever válasza Ra3 (#12133) üzenetére


energy4ever
addikt

Ott torik el, ahol az adagolo rugoja nyomja? Lehet tul erosen szoritja a szallat? :F

Nekem van Devil Desig, Verbatim, Hobbyking, E-Sun, Gembird, Spectrum. De ilyet, hogy eltorik meg nem nagyon lattam.

Spectrumbol a Volcano Grey az ami talan hajlamos az eltoresre, de az szerintem csak a szemcses resze miatt lehet.

(#12135) Ra3 válasza energy4ever (#12134) üzenetére


Ra3
őstag

Nem, azon végén ahol a tekercsről bemegy a teflon csőbe, van ott valami szenzor is ami nézi ha elfogy az anyag, de alapvetően csak a teflon cső vége van berögzítve egy foglaltba, szerintem semmi nagyobb erőhatás nem éri.
Ha nem jellemző akkor nem gond, ettől a noname anyagtól úgyse vártam sokat, kísérletezni jó, ha lefogy majd jöhet az Esun.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12136) energy4ever válasza Ra3 (#12135) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha stabilabb az osszetartasa a filamentnek, tehat, jo eros muanyag hatasu, attol meg lehet, hogy epp a nyomtatott targy nem lesz eleg jo.
PL a hobbyking-es PLA a tobbi PLA-hoz kepest annyira nem ruggalmas, ennek ellenere nem nagyon lehet eltorni. Ugy mint filament feltekerve kimondottan jo hatast kellt minosegre. Nyomtattni meg szornyu vele. Feljon, deformalodik, stb.

Amugy meg lehet, hogy jo minosegu az emlitett PLA-d, csak kerdes milyen korulmenyek kozott, es meddig allt.(nem feltetlenul nalad, hanem osszesegeben)

[ Szerkesztve ]

(#12137) fabula válasza Saccco (#12132) üzenetére


fabula
őstag

Miért nem BMG extruder? Ha már átépítés.

[ Szerkesztve ]

(#12139) Ra3 válasza energy4ever (#12136) üzenetére


Ra3
őstag

A nyomtatás minősége szerintem nem rossz, 205 fokon nincs vele semmi gond, csak érdekes volt hogy másnapra mindig letörik a tekercs a gépről.
Kíváncsi leszek a hobbykingesre, én még november végén vettem 2x1kg-ot egy csomó fél kilós Esun-al együtt, de még nem bontottam meg.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12140) Saccco válasza fabula (#12137) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt felraktam az épített gépre. :DDD

________
Ra3:
Nedves a PLA, azért törik, mint a ropi.
Azok az alkatrészek kompatibilisek. Bár vannak már újabb verziók, de azok is beazonosíthatóak (pl. fém tokos termisztor).

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12141) BVEKT0R


BVEKT0R
csendes tag

Gondoltam meglepem magam "karácsonyra" egy 3D nyomtatóval. Egyenlőre egy Ender 3-ban gondolkodok.
Honnan érdemes venni? Aliexpress? Megéri várni valami közelgő leárazásra?

(#12142) fabula válasza BVEKT0R (#12141) üzenetére


fabula
őstag

Várni mindig megéri, mivel mindig jönnek ki újabb, jobb típusok, a régebbieknek meg folyamatosan esik az ára. Így azonban soha nem lesz 3D nyomtatód, ha mindig olcsóbbra vársz :) .
Én sem venném meg most a Tevo Tornadot, ami akkor akcióban jó ár-érték arányú és eléggé elterjedt nyomtató volt. Most helyette pl. a GEEETECH A20M Mix-color 3D Printer venném meg leginkább :D .
Vagy a Sapphire S CoreXY-t.
Ez már csak ilyen :F .
Kezdésnek, tanulni jó az Ender 3.

[ Szerkesztve ]

(#12143) BVEKT0R válasza fabula (#12142) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Úgy értettem, hogy szokott-e lenni mondjuk valami nagy újévi akció vagy valami ilyesmi az elkövetkezendő hónapban :D
Van esetleg valami ajánlott eladó aki megbízható és jó áron adja?

(#12144) Thowra123 válasza BVEKT0R (#12141) üzenetére


Thowra123
tag

Érdemes figyelni, hátha. Karácsony előtt volt pár akciózás, pl Gearbesten. Én ott csíptem el egy Anet A8 at "játszós" nyomtatónak míg kapok alkatrészt a komolyabbhoz :) Árához képest (40 körül volt) szépen is nyomtat. Persze ráment 1 hét mire tetszik az eredmény, node ezt vártam is.

(#12145) azbest válasza Ra3 (#12133) üzenetére


azbest
félisten

ha nem volt vákuummal rácuppanva a fólia, vagy már régóta ki van bontva, akkor lehet felszívott párát. Nekem is egy próbatekercs maradéka vált törékennyé, meg kicsit rosszabbul is nyomtat mint az eleje. Igaz ki van bontva hónapok óta.

(#12146) printerpeti válasza Ra3 (#12133) üzenetére


printerpeti
tag

Sütő 80-100 fok előmelegít majd lekapcsol és rakd be a tekercset így kiszárad. Fűtött helyen van a gép/anyag vagy hideg? Hidegbe jobban felveszi a nedvességet

(#12147) Imy


Imy
veterán

CURA 3.6 mennyire megbízható? Vannak vele problémák, vagy nyugodtan feltehetem? :R

(#12148) Ra3 válasza Saccco (#12140) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi a tippeket a PLAval kapcsolatban, talán 2 hete van bontva a csomag, előtte zsugorban volt, szilikagéllel a közepén, szerintem nem nálam szedte össze a nedvességet, lehet hogy akkor került bele mielőtt lecsomagolták.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12149) fabula válasza Imy (#12147) üzenetére


fabula
őstag

Én már használom egy ideje két különféle nyomtatóval, eddig nem tapasztaltam problémát. Nyugodtan felteheted. Készül a 4.0 is, már van belőle beta, gondolom a 3.6-ot már stabilnak ítélték a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

(#12150) Saccco válasza Ra3 (#12148) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nálad szedte össze. :K :D
Csatos fedelű dobozban tartom egy halom do not eat-tel és így bírják.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.