Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Saccco válasza goldister (#13550) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem sok minden látszik belőle. Belül azért szálas mert jellemzően nincs retract, mivel úgysem látszik.
Ha egységesnek látod a rétegeket, akkor jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13552) goldister válasza Saccco (#13551) üzenetére


goldister
tag

Kész lett a kocka.
Ide töltöttem fel a képeket.
Amit észrevettem, x-nél és a túloldalán húz egy függőleges csíkot. Z egy kicsit furcsa. Illetve az első réteg is furcsa, mintha nem lenne négyzet alapja. Túl sok volt az asztal hőmérséklete? Szerintetek mit kellene változtatni?
(előtte felfűtöttem 70 fokra majd ráeresztetttem a programot. Sok mindent nem állítottam a programban. 200 fok, illetve 50 fok. 0.2 layer. 0.8 falvastagság. Kitöltés 20%. Sebesség 60., retraction on
)

Illetve a méretek: x=20.2, y=19.6 z=19.7
Ezeken hogy tudok állítani?

(#13553) QbHead válasza bigrob (#13547) üzenetére


QbHead
aktív tag

Nekem az a hűtés nagyon nem tetszik, a fűtőpatront fújja a tárgy helyett, szerintem előbb megszilárdul az anyag mint kellene.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13554) bigrob válasza QbHead (#13553) üzenetére


bigrob
őstag

Én is azt gondoltam, de paraszt teszttel (óvatosan odadugva az ujjamat... :DDD ) a nozzle alját fújja.
Amúgy most adaptive layer height NÉLKÜL eddig semmi probléma, idáig még nem jutottam el egyszer sem.. :DDD
Szóval nagy reményeket fűzök a mostani verzióhoz.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13555) goldister válasza goldister (#13552) üzenetére


goldister
tag

Most vettem észre. Hogy az x tengely mozgás nem egyenletes. Levettem a szíjat. És úgy mozgattam. Középen kicsit megakad kétszer :F Mi lehet a baj? Illetve a fenti kérdéshez valaki?

(#13556) bigrob válasza bigrob (#13554) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi a tippet, tényleg az adaptive layer miatt nem sikerült!
Vidinyó

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13557) fabula válasza bigrob (#13554) üzenetére


fabula
őstag

Sokat segít egy szilikon "zokni" a hotend-re, hogy a tárgyhűtő ne hűtse a heatblockot. Én rögtön tettem rá.

[ Szerkesztve ]

(#13558) bigrob válasza fabula (#13557) üzenetére


bigrob
őstag

Én is gondolkodtam már rajta, MK8 zokni köll rá ugye?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13559) fabula válasza bigrob (#13558) üzenetére


fabula
őstag

Igen.

(#13560) Thowra123 válasza gerleimarci (#13529) üzenetére


Thowra123
tag

Pici pénzér kaptam újat, korrektek és gyorsak az tény.
Azt nem mondom, hogy rossz lap, hibás darab előfordulhat máshol is.
Már megvan a nyomtató amibe kerül, egy Wanhao I3 duplicator lesz a teszt alany amint lesz rá idő.
Ami változást látok:
A zöld címkén QC PASS 01 val 02 helyett (Akinek még van ilyen lapja, mi van ráírva?)
Az SD foglalat nagyjából jó helyen van, kb 0,5mm az elcsúszás csak, lényeg, hogy működik :D
Átmérve a furatgalván hibás részt, itt jónak tűnik.

(#13561) Holleanyo válasza Holleanyo (#13544) üzenetére


Holleanyo
tag

Csinált már valaki 24-12V-ra való ventillátor átalakítást?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13562) Imy válasza Holleanyo (#13561) üzenetére


Imy
veterán

Melyik ventillátort akarod 24V helyett 12V-on használni? Aminek fix a fordulatszáma, azt tudod egy step down converterrel vagy egy 7812-es áramkörrel 12V-ra visszaszabályozni. Az elöző egyszerübb, mert készen van a panel, csak csatlakozni kell rá.

(#13563) Tankblock válasza Holleanyo (#13561) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Step down converter csak arra figyelj, hogy a bemenet bírja a 28V vagy többet. Ez konstans ventillátornak jó. Ha PWM kell akkor valami áramkört kell varázsolni, nem megoldhatatlan ...

Release the Beast....

(#13564) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Szeretnék nyomtatni egy kicsit bonyolultabb formát 3D nyomtatáshoz. Valaki esetleg vállalna tervezést ezzel kapcsolatban?

(#13565) csadi0011


csadi0011
őstag

Mit rontok el, ha Z-ben még mindig nem pontos a munkadarabom? 9 mm magas darab 8,7 körül van átlagosan.

(#13566) bigrob válasza csadi0011 (#13565) üzenetére


bigrob
őstag

Nem tudom milyen szeletelőt használsz, S3D-ben szokás volt az első réteget összenyomni, az is közrejátszhat.
Továbbá az estep beállítása.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#13567) goldister


goldister
tag

Nyomtattam egy kis hajót is. Ilyen lett.
200 fok, 60 fok asztal, 40% kitöltés, 0.8 falvastagság, 0.2 layer. Vélemény? Szerintetek milyen lett?
Illetve az oldalán azok a pöttyök miért vannak?

[ Szerkesztve ]

(#13568) Saccco válasza goldister (#13567) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez teljesen jó lett. :K
De ennek az a lényege, hogy kitámasztás nélkül menjen. Ez egy nyomtató kínzóteszt.

(#13565) csadi001:
Esetleg estep, rossz szintezés vagy a rétegvastagság nem adta ki.

-------------
Más:
Most indítottam el életem első PETG nyomtatását... :B :B
Kissé égő rám nézve, annak függvényében, hogy mióta nyomtatok már... :DDD :DDD

Anycubic 4Max - noch ein Umbau... - a modell innen van.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13569) kopi120


kopi120
tag

Sziasztok!

Sikerült összeraknom és életre keltenem a DVD írókból fabrikált szörnyem.
A kérdésem az lenne (aki csinált ilyet), jól gondolom, hogy nem volt jó döntés Z motornak is DVD-t használni? Most, hogy jobban megnéztem a videókat, képeket amin ilyenek vannak, mindenhol floppy motort használnak, gondolom jobb a mechanika minősége. Csináltam pár nyomtatást és mindegyik alacsonyabb lett és elnyomódott. Az az érdekes, ha kiadok neki 10mm-t akkor tolómérővel mérve kb 10mm lesz, de nyomtatás közbe a 7mm-ből kb 2mm lesz :(

(#13570) energy4ever válasza kopi120 (#13569) üzenetére


energy4ever
addikt

Olcso husnak hig a leve. Amugy nem lehet, hogy mozgas kozben lejebbrezeg? :F

(#13571) Saccco válasza kopi120 (#13569) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valószínűleg nem bírja el, amit kellene. Nem tudja mindig emelni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13572) Saccco válasza Saccco (#13568) üzenetére


Saccco
nagyúr

A bekezdéseknél lettek kisebb csomók, de nem mindenhol. Első próbára ezt nagyon jónak ítélem.
Maga az anyag fényképezhetetlen. :DDD

Másodikra mindjárt egy funkcionális darabot csináltam.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13573) kopi120 válasza energy4ever (#13570) üzenetére


kopi120
tag

Ezt kizárnám, mert az asztal megy x,y-ba, a fejet csak emelem.
Nem élvezném ennyire, ha vettem volna egy jo nyomtatót, olyan szép, majd csinálok róla képet :D

[ Szerkesztve ]

(#13574) kopi120 válasza Saccco (#13571) üzenetére


kopi120
tag

Olyan mintha az apro lépések nem érnének célba, a nagyok meg igen.

(#13575) Holleanyo válasza Imy (#13562) üzenetére


Holleanyo
tag

A heatblock ventillátorát szeretném első körben 24V-ról 12V-ra áttenni. Gondolom, hogy ez a fixes. Tehát, vagy megy vagy nem. A tárgyhűtő ventillátor már gázosabb, mivel annak szabályozható a fordulatszáma. Még jó, hogy eszembe jutott. Erre még nem kötöttem rá a step/down feszültség konvertert. Ezek szerint eznem olyan egyszerű dolog.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13576) Imy válasza Holleanyo (#13575) üzenetére


Imy
veterán

Igen, a fix 24V az mehet, de a nem fix, az nem, mivel PWM jellel van meghajtva.

(#13577) consono válasza kopi120 (#13569) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyobb a nyomatéka a floppy motorjának, meg más az áttétele, úgy látszik a gravitáció ellenében szükség is van rá... Én csak az alkatrészek összeszedéséig jutottam el, és félben maradt a projekt, gyakorlati tapasztalatom sajnos nincs...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13578) Saccco válasza Saccco (#13572) üzenetére


Saccco
nagyúr

50mm vázakocka

:C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13579) mandarini válasza Den (#50) üzenetére


mandarini
csendes újonc

belyegzo parna keszitesere is alkalmas ?

(#13580) Holleanyo válasza Imy (#13576) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm az infót! Talaltam az Alin olyan konvertert ami tudja kezelni a PWM jelet. Ezt: XH-M404 4-40V 8A Module Digital PWM Adjustabl DC-DC Step Down DC
Ezt beépíthetem?
Ha jól értelmezem ez a modul a bemenő feszültség változásának arányában a kimeneti feszültséget is módosítja. .?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13581) energy4ever válasza mandarini (#13579) üzenetére


energy4ever
addikt

Kozel 5eves hsz-re sikerult visszakerdezni. :B

[ Szerkesztve ]

(#13582) gerleimarci válasza Holleanyo (#13580) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akármelyik DC DC jó. A bemenetét(+,-) a tápra kötöd, a pozitív kimenetét pedig a ventire. A venti negatívját pedig hagyod a lap negatív (PWM) kimenetén.

(#13583) Holleanyo válasza gerleimarci (#13582) üzenetére


Holleanyo
tag

Ez jó ötlet. Ezek szerint a lap (-) megy egyszer a DC/DC modul bemenetére és a venti (-) bemenetére is.? Leírnád röviden, hogyan szabályoz ilyenkor a PWM rendszer?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13584) Janix12 válasza Saccco (#13578) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Elküldenéd nekem ezt az stl-t?
:R

János

(#13585) izisz válasza Holleanyo (#13580) üzenetére


izisz
senior tag

Van egyszerűbb mód is. Firmwareben állítható a maxPWM érték.
Ez alapesetben 255-ön van (pl. hotend, heatbed, tárgyhűtő venti)
Megkeresed a tárgyhűtő beállítását és 128-ra állitod.
Máris használhatod a 12V-os ventit a szokott módon, miközben 24V-ra van dugva.

(#13586) -kdM-


-kdM-
senior tag

Ismer valaki cseh vagy lengyel webshopot, ami küld magyarországra csomagot? Ilyen DD petg (lila/violet) filamentet vadásznék, de itthon sehol nem találok. Ellenben jó sok cseh és lengyel boltot dob a google, de ezek az oldalak általában angolul se tudnak.

(#13587) csadi0011 válasza -kdM- (#13586) üzenetére


csadi0011
őstag

https://www.easy-shop.hu/filament-devil-design-petg-violet-1-75-mm-1-kg.html

"A termék nincs raktáron, várhatóan 24 órán belül értesítjük az átvétel idejéről."

[ Szerkesztve ]

(#13588) gerleimarci válasza Holleanyo (#13583) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A DC DC modul bemenetét direktben a tápra (+,-), a kimeneti negatívat üresen hagyod (vagy ha akarsz fix 12V ventit, akkor azt ide kötheted), csak a pozitív megy innen a ventire. A lap venti kimenetére (-) kötöd a venti negatívját. Itt a pozitívat üresen hagyod.
A lapon N-csatornás MOSFET-ek vannak(Bed, HE0, fan etc). Ezeket úgy képzeld el, mint egy kapcsoló, ami másodpercenként nagyon sokszor kapcsol, és ilyenkor a terhelés (pl. venti) negatívjára rákapcsolja a táp negatívját. A pozitív a lapon csak direktbe át van kötve vezetősávval a táp bemenet sorkapcsától a kimenetek sorkapcsának pozitív termináljáig.
Azt hiszem, így már világos lesz :)

(#13589) gerleimarci válasza izisz (#13585) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Attól még ugyanúgy megkapja a 24V-os impulzusokat. Ha szerencséd van, akkor elviseli a ventiben lévő elektronika.

(#13590) Holleanyo válasza izisz (#13585) üzenetére


Holleanyo
tag

Ez a módszer lenne a legjobb csak nem tudom azt, hogy hogyan lehet belepiszkálni az Ender 3 firmware-be. :(

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13591) Mr.Csizmás válasza -kdM- (#13586) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kollega megtalálta :D

jótanács: árukeresőn márkákra szűrve végig kell görgetni, sokszor van elírás, vagy hiányos kitöltés, olyankor a kép alapján meg lehet találni :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13592) izisz válasza gerleimarci (#13589) üzenetére


izisz
senior tag

Igen, megkapja, ez igaz.
Ám alapból a PWM vezérlés amúgy sem egészséges ezeknek a ventiknek (itt, a nyomtatókon használt ventikre gondolok), rendes feszszabályzás kellene vagy eleve 4 vezetékes (+PWM +tach vezetékek) venti, nem?
Ha ebből indulunk ki, a venti mindenképp meghal idő előtt, kérdés, melyik módszerrel hamarabb.

(#13593) Holleanyo válasza gerleimarci (#13588) üzenetére


Holleanyo
tag

Így mar érthető, de sajnos nem működik! A DC modul bemenetére adtam 24V-ot közvetlenül a tápegységtől. A DC modul kimenet (+) ágát kötöttem a ventillátor (+) ágára. A ventillátor (-) ágát pedig az alaplapi ventillátor csatlakozó (-) ágára. Ebben a felállasban a ventillátor kapcsain 24V mérhető. Még jó, hogy bírta a 12V-os ventillator. Ötlet, javaslat?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13594) gerleimarci válasza Holleanyo (#13593) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Be is szokták állítani, mielőtt rákötnek valamit is :D

(#13595) gerleimarci válasza izisz (#13592) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Igen, a 4 vezetékes venti lenne a legjobb megoldás, de drága és elég kicsi a választék belőlük. De legalább egy alaplapi I2C vagy SPI PWM vezérlő IC, amivel lehetne egy normális frekvenciájú PWM-et csinálni + LC szűrés és ez legalább nem terhelné a mikrokontrollert. De ilyet sajna nem kapunk egyik gyártótól sem :(
De én azt mondom, hogy ne menjen a 12V-os ventire 24V PWM

(#13596) Holleanyo válasza gerleimarci (#13594) üzenetére


Holleanyo
tag

Ezek szerint nem lehet megoldani a DC/DC konverterrel? A DC modult előzőleg már beállítottam 12V-ra. A legutolsó konfigurációnál, amit leírtam - nem is világított a DC modul kijelzője. Lehet, hogy azert mert nem volt beterhelve és bekötve a kimeneti (-) ág.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#13597) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Anycubic ultrabase-el kinek mi a tapasztalata. Nekem kb 1 hónapot bírt. Mire érdemes váltani?

(#13598) Saccco válasza Janix12 (#13584) üzenetére


Saccco
nagyúr

XYZ 20mm Calibration Cube + Cura váza mód.

(#13597) DrojDtroll:
Nekem bevált. Tökéletesen tapad rá a PLA és a PETG is. Az első rétegnek kell +5-10°C.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13599) gerleimarci válasza Holleanyo (#13596) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Dehogy nem! Csak szerintem elkötöttél valamit, talán felcserélted a bemenetet a kimenettel.
Kösd rá a tápra, állítsd be aztán kösd csak a ventire.

(#13600) Holleanyo


Holleanyo
tag

Mégis jó lett. Én kötöttem el valamit. Most már működik a DC modul és a ventillátor is. Ha 35%-nál nagyobbra állítom, akkor kicsit elkezd halkan magas frekvencián fűtyülni/ciripelni. Gondolom ez a PWM vezerlés miatt van. Nem lehet ezt valahogy megszűntetni?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.