Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) dom1n0 válasza blountex (#12200) üzenetére


dom1n0
aktív tag

A cr-10 pro 200e huf, kerdes megeri-e az arat...
Wanhao i3 plus mark 2 van valakinek? Ajanlott vetel? Esetleg D9 mark 1?

[ Szerkesztve ]

(#12202) blountex válasza dom1n0 (#12201) üzenetére


blountex
senior tag

Nem tudom hol nézted, de itt szálítással együtt 175 huf.
Gearbest

Az tényleg kérdés hogy megéri-e az árát. Bár vannak benne jó ficsőrök...
Azonban még erre sem cserélném le a Tornadot. Talán idén jön valami jó amire megérné :)

[ Szerkesztve ]

(#12203) printerpeti válasza blountex (#12200) üzenetére


printerpeti
tag

Prusa megy 5 színig1 fejjel

(#12204) fape válasza izisz (#12198) üzenetére


fape
senior tag

Molex SL-nek tűnik a csati.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12205) bitmad válasza blountex (#12200) üzenetére


bitmad
aktív tag

Az M3D Crane Quad nyomtatója 4 színt használ, és ebből 50000 színt tud nyomtatni.

CRANE QUAD
M3D QuadFusion Technology

QuadFusion four-filament extruder

[ Szerkesztve ]

(#12206) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap késő este végre elkezdtem összerakni az Ender 3-at :) Hálistennek pont karácsony előtt megjött, úgyhogy jó kari ajándék volt! :) Hát, azért összeszerelés közben elmondtam pár k..va an...kat :) Néhol alig lehet hozzáférni a csavarhoz, meg pl. amikor a Z tengely végkapcsolót teszem fel, a leírás szerint az aljának kb. 32mm-re kell lennie az alsó szelvény aljától (tehát az egész nyomtató aljától). Viszont az kivitelezhetetlen, mivel van egy kis műanyag kiálló pöcök (mint egy pozícionáló) a végállás kapcsoló alján. Szóval a valós érték az inkább 40 felé van. De néztem összeszerelési videót, és ott is meggyűlt ezzel a baja az embernek. Mindegy, remélem jó lesz így is. Remélem ma sikerül befejeznem.

(#12207) Imy válasza dom1n0 (#12201) üzenetére


Imy
veterán

Ne CR-10 pro-t vegyél, hanem Creality3D CR - X-t!

(#12208) dom1n0 válasza Imy (#12207) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Megmondom oszonten, ez a 2 extruderes dolog engem nem foglalkoztat, nem fogom kihssznalni ugy gondolom.
Egy auto bed levelling, vagy hasonlo fontosabb szamomra.
Ahogy pro-kontra nezegetem a gepeket, meg mindig a anycube i3 mega - wanhao i3 plus mk2 a befuto duo.
Kerdes a wanhao megeri-e a dupla arat.. :)

(#12209) Imy válasza dom1n0 (#12208) üzenetére


Imy
veterán

Ha annyi pénzt rászánsz, akkor hidd el, hogy jobb. Alátámasztásokat könnyen oldodó anyagból tudsz nyomtatni, vagy pedig 2 színű nyomtatást is tudsz csinálni. Az auto bed levelingnek sok értelme nincs, hidd el.

(#12210) Saccco válasza Imy (#12209) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért az túlzás, hogy nincs értelme. Ettől függetlenül 200×200-on üveggel simán elvan nélküle az ember.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12211) Imy válasza Saccco (#12210) üzenetére


Imy
veterán

Nah jó, de a CR-10-emen sincs, és el vagyok nélküle. Be akartam építeni, de mondták/írták, hogy több lesz vele a szívás, mint amennyit ér az gész. Ha jól ki van szintezve, akkor nem lehet probléma.

(#12212) gardener


gardener
senior tag

Vettem még egy nyomatót. A régi elvolt az octopivel, kamerával. Viszont szeretném az új (Ender 3)-at is,
távolról kezelni. Mivel a garázsban vannak a nyomtatók Én meg bent szobában.

Most vagy 1db rasperry Pi+octopivel hajtom meg a nyomtatókat (később 3 vagy 4 nyomtatót lesz) vagy
minden nyomtatóhoz lesz egy-egy raspberry+octopi+camera.

Na most szeretném ha minden nyomtatót látnék kamerán.
RasPi Cam V2 van most a raspberry pi-n. Innetől kezdve már csak usb-sek jöhetnének szóba, de ott meg elfogyna az usb.

Viszont,ha 1nyomtató, 1octopi verzió, akkor hogyan kezeli le a Cura?

Segítsetek már eligazodni. köszi.

(#12213) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ha már octopi, pi, kamera:

egy ender 3-ast szeretnék távkezelésűvé tenni. miket szerezzek be, ha semmi extrát nem akarok vele? :D :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12214) imibogyo


imibogyo
veterán

Én pedig mivel nem kaptam túl sok (semmilyen...) visszajelzést az Anycubic deltájával kapcsolatban, ezért magamra vettem (ha jól tudom) a topik teszt-egerének a szerepét és berendeltem egy Ender-5-öt. :DDD

(#12215) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#12214) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem volt, de asszem írtam is :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12216) Saccco válasza imibogyo (#12214) üzenetére


Saccco
nagyúr

*teszttehén

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12217) Saccco válasza Mr.Csizmás (#12213) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont ezt a hármat.

Ha most venném, akkor V2 Pi kamerát és Pi plus-t vennék.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12218) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#12215) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen azt olvastam, csak "kicsit" részletesebb tapasztalatra voltam kíváncsi. Ugyan találtam egy, két infót, de a kereső nem szolgált túl sok infóval. Ezért úgy döntöttem, ha már új gép, akkor legyen olyan amilyen itt még nincs, hátha másnak is hasznos lesz majd... :B

(#12216) Saccco :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12219) Nyuszimancs


Nyuszimancs
újonc

Sziasztok!

Új vagyok még a témában, egy CraftBot + géppel próbálkozom a 3D nyomtatással.
Esetleg ismertek olyan angol vagy magyar nyelvű oldalt ahol a kezdő problémákról lehet hasznos tanácsokat olvasni, vagy esetleg nektek vannak tippjeitek? A legnagyobb gondom jelenleg az, hogy bizonyos tárgyak nyomtatásánál egyszerűen nem hajlandó megtapadni az anyag. Próbáltam a tálca beállítást, lassítottam a fej mozgását, tutajt, alapot tettem alá de semmi. Olvastam hogy van aki papírragasztóval lekeni a tálcát hogy megragadjon...na ezzel csak egy 30 perces takarítói munkával lettem gazdagabb.
A saját tálcájára nyomtatok, PLA-val 215 fokos fejjel és általában 65 fokos tálcával.
Bármi tippet előre is köszönök ezzel vagy akár felmerülhető problémákkal kapcsolatban is.

(#12220) Mr.Csizmás válasza Nyuszimancs (#12219) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most le mosogatószerrel, és szivaccsal. nálam üvegen bevált.

amúgy pont oda írtál, nem is tudom hogy ezenkívül van-e magyar nyelvű 3dp community bármelyik felületen :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12221) Saccco válasza Nyuszimancs (#12219) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tippre piszkos az asztalod és/vagy rossz a szintezésed.

Ezt nézd meg:
Print Quality Troubleshooting Guide

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12222) Tikakukac válasza Nyuszimancs (#12219) üzenetére


Tikakukac
titán

Anyagtól függ. Hobbykinges PLA 255-260 fokkal van első 2 réteg nyomtatva, harmadra lassítva, 65-75 fok közötti asztalon. Ez így tapad, mint atom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12223) Nyuszimancs válasza Tikakukac (#12222) üzenetére


Nyuszimancs
újonc

Gembird PLA van jelenleg benne, de Craftunique anyaggal is volt gondom.

(#12224) Tikakukac válasza Nyuszimancs (#12223) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom. Nekem a gyári ajánláshoz képest 50 fokkal magasabban kell nyomtatnom. Asztalt is 20-25 fokkal magasabbra. De ez anyagtól függ úgyis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12225) energy4ever válasza Nyuszimancs (#12223) üzenetére


energy4ever
addikt

Hobbyking-es retek utan Gembird a kovetkezo... :(

1. par reteg: 225fokos fej, 110 fokos asztal, ugy tapad. Utan 80 fokos asztal 205fok koruli fej. Nalam meg igyis feljott egyszer, de nagy atlagban tapad. (uvegre probaltam)

(#12226) gardener válasza gardener (#12212) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor legalább azt áruljátok el: A Cura kezel több Octopi-s nyomtatót?

(#12227) printerpeti válasza bitmad (#12205) üzenetére


printerpeti
tag

Mondjuk ezt élőben megnézném mert az ömledék színkeveredése nem mindig egyszerű

(#12228) azbest válasza energy4ever (#12225) üzenetére


azbest
félisten

galaxis kék gembird pla-nál nekem 235 ös fej és kifejezetten lassú kezdés, plusz venti nélkül, 60as asztal. Majd következő rétegekben már 225 fej és normál sebesség, bekapcsolt tárgyventivel. Főleg nagy méretű dolgok nyomtatásánál, az első réteg szinte túl meleg kell legyen, hogy letapadjon, ellenkező esetben csak csúszkál a fejjel együtt az asztalon némelyik helyen, főleg az asztal széle felé. A magas asztalhő kevésbé számított, minthogy a fej legyen forró és lassú, hogy belevasalja.

Azért maradtam a 225-nél mert hőteszt törnyon úgy tűnt hidegebben szálazni kezd bridge-knél. Nameg a korábbi réteg egyenetlenségeit így be tudja jobban szántani, mint hűvösebben. Mondjuk pár abs nyomtatás után gondolkodtam, hogy az ottani 260 -> 235 vajon milyen hatással van a bowden anyagára, de azt hiszem még nincs gond. És azóta úton van azért egy klón e3d fej is, meg vannak tartalék csövek :D Tegnap véletlenül ledaráltam az elektronika feletti ventit, mert kerestem mi zajos átszerelés után és hát csavarhúzóval nem jó megállítani :D Szerencsére régebben vett hasonló méretű videokártya venti kis gyorskötözővel jó lett oda és ez csendes legalább, de azt hiszem fújásban sem rosszbb. A többi ventit is lehet cserélni kéne, mert marha hangosak.

Így most sikerül 22 centis tárgyat nyomtatni átlósan a tevo tarantulámmal :D

(#12227) printerpeti
gyanítom ennél is kell egy kűlön ürítő torony ahová kitolja a fejben lévő anyagot, hogy a kívánt színre váltson. Meg persze váltás nélkül is építi, hogy szintben legyen. Elég pazarlóak ezek úgy.

[ Szerkesztve ]

(#12229) printerpeti válasza azbest (#12228) üzenetére


printerpeti
tag

Az ok csak ha kevert színt akarsz az x% egyik meg y% másik és ez nem fog állandó lenni szerintem így meg az 50 000 szín csak valami keverék de nem állandó szerintem nem lehet 2 azonos termeket sem legyartani vele. Ilyen szines cuccokra én biztos gyantat használnék akkor már vagy ha FDM akkor festest.

Prusanal ha jól tudom infillbe is mehet az ürítő torony illetve másik alkatrész aminel nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#12230) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Nem olvastam vissza túl sokat, de jól látom, hogy szenvedés van a HobbyKing-es PLA-val?

Én már vagy 12 kilót elnyomtattam belőle..
Asztal 60 fok, fej Anet A6-nál 205 fok, Ender 3-nál 210 fok.
Első réteg 20 mm/s nyomtatási sebesség venti nélkül.
1mm után 60 % venti fordulat..

Tapadt sárga poly.... fóliára, üvegre, ender gyári fóliára és TESA maszkolóra is.

Ha van valakinek valamilyen kérdése írjatok, segítek szívesen.. :R

János

[ Szerkesztve ]

(#12231) Tikakukac válasza Janix12 (#12230) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs vele szenvedés, az ezüst változat ezekkel a beállításokkal kapufa lesz. Ez biztos :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12232) Janix12 válasza Tikakukac (#12231) üzenetére


Janix12
aktív tag

Erre az ezüstre gondolsz?

(#12233) Tikakukac válasza Janix12 (#12232) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre

És nem csak nekem van vele fura élményem, írnak netszerte érdekességeket. Ez sajnos ilyen, megszoktam már, lassan elfogy, de ha rendelek kövi alkalommal akkor rendes anyagot hozatok, mert azért ez már lassan ABS szintű okosság :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12234) Saccco válasza gardener (#12226) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem használok ilyet próbáltam keresni, de nem találom egyelőre.

Miért nem jó, hogy szeletelsz a Cura-val, böngészővel felteszed a gcode-ot az octoprint-re és onnan nyomtatsz?

(#12232) Janix12 :
Trabant? :Y

:R

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12235) Janix12 válasza Tikakukac (#12233) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nem ilyenem van és ebből készültek a képeken látható modellek.. LINK

(#12234) Saccco
Nem tudom, hogy Trabi-e
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12236) Tikakukac válasza Janix12 (#12235) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez teljesen jó, de a dolgokon nem változtat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12237) Zsolt74 válasza Tikakukac (#12224) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem lehet hogy neked a termisztoraiddal van probléma? Azaz nem annyi a hőmérséklete se a fejnek se az asztalnak mint amennyit mutat?

Zsolt

(#12238) energy4ever válasza Zsolt74 (#12237) üzenetére


energy4ever
addikt

Valoszinuleg nem! Nalam is ugyan az gond a HK filamentekkel. Brim nelkul nem marad meg uvegen normalis korulmenyek kozott.

De nem csak o panaszkodik ra, tenyleg jo sok ember szerint defektes az a cucc.

(#12239) azbest válasza Zsolt74 (#12237) üzenetére


azbest
félisten

Ha a szobahőmérsékletet jól mutatja az asztal és a fej, még aktív használat előtt, akkor feltételezhető, hogy magasabb hőfokon is pontos lehet?

(#12240) Tikakukac válasza Zsolt74 (#12237) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, meg a fél internetnek sem, grátisz mind a kettővel egyszerre ;]

Ennél öregebb róka vagyok a szervizes témakörben, első dolgom volt végigmérni az asztalt és a fejet is. Tűrésen belül vannak. A gond az anyaggal van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12241) blountex válasza bitmad (#12205) üzenetére


blountex
senior tag

Ez nagyon komoly, gyakorlatilag a CYMK keverékéből bármilyen színt kitud keverni.
Erről a technológiáról és nyomtatóról még nem hallottam, köszi a linket. Érdekesnek tűnik.

(#12203) printerpeti
Tudom, már az MK2 idejében is volt erre lehetőség de nem ez volt a kérdésem legvégén.
Ám gondolom ebből a szempontból akkor a direct drive esélytelen, csak a bowdenes játszik több szín nyomtatás esetében.

(#12242) gardener válasza Saccco (#12234) üzenetére


gardener
senior tag

Régi időkben még úgy csináltam, de már elmúlt. :D
Már nem olyan elegáns.

Akkor még kutakodok a neten.
Én azt hittem mindenki multitaskban printel és nagy 40"-os kijelzőn PIP-ben látja a kameraképeket :P

(#12243) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ha unatkoznátok, némi DIY projekte:

Universal stand-alone filament spool holder (Fully 3D-printable)

amit tud:

- dobos tartó
- oem (meztelen) filament tartó karmok
- nem kell semmi alkatrész pluszban
- 2020, akril stb. profilokhoz felfogatás

kb. 6-9 óra nyomtatás zusammen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12244) kzkz válasza imibogyo (#12214) üzenetére


kzkz
őstag

Érdekes megoldása van az Y tengely mozgatásra, mert cipeli az X tengely motorját.
Nem értem, miért nem CoreXY módon oldották meg, ott fixen rögzített helyen lett volna mindkét motor.
Pl.: 1. [link] 2. [link]

Nekem ez utóbbi van, csak az Z tengelyt "kissé" átalakítottam, így maradt 2x50 és 2x46cm fölös 2020-as profilom, amiből most Tevo Tarantula szerű nyomtatót tervezek építeni.

(#12245) imibogyo válasza kzkz (#12244) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. De pont emiatt döntöttem emellett, mert ez a fajta váz lényegében bármelyik meghajtás kialakítását lehetővé teszi, ha a gyári nem jön be, vagy csak szimplán kíváncsi vagyok...

Ugyan második nyomtatónak nem vettem meg az Anycubic-ot, de annyi extra alkatrészt rendeltem (és ugye itt lesz egy remélhetőleg jó nyomtató is kéznél), hogy akár egy komplett másik nyomtatót is építhetek a saját szájízem szerint, már ha persze akarom és a tudás/terv is adott lesz hozzá... :B

(#12243) Mr.Csizmás:
kb. 6-9 óra nyomtatás zusammen
Kontra 10 perc asztali dekopírozás... Bocsi... ;] :P

(#12246) Tikakukac válasza imibogyo (#12245) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam mondani, most, hogy házikóba lesz rakva a gép én azért fogok a műhelyben tevékenykedni. Egyszerűen van, amit sokkal olcsóbb meg egyszerűbb kivágni vagy lehajtani :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12247) Zsolt74 válasza Tikakukac (#12240) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Akkor ott tényleg az anyaggal van a gond.

Zsolt

(#12248) azbest válasza kzkz (#12244) üzenetére


azbest
félisten

mindkét extruder megoldásnak van előnye és hátránya is. A retraction problémák a lengőn rosszabbak, a fej cipelése meg talán a sebességre és bibrációkra rossz hatású.

Én meg tevo tarantula mellett akaron koncka gépet építeni. A kocka előnye, hogy kisebb alapterületű lehet és könnyebb befedni, mondjuk abs nyomatáshoz.

(#12249) WinZol


WinZol
aktív tag

BUÉK!

Előre szólok: tudom, hogy a felhasználóban van a hiba.

Egy egyszerű tárgyat nyomtattam. [Ezt.]

Curaval szeleteltem.
A nyomtatás minőségével ahol rétegenként nyomtat meg vagyok elégedve.
Viszont, maikor a levegőbe kezd nyomtatni, ott a gravitáció győz!

A leg szembetűnőbb, hogy a két db lyuk alját nincs ami tartsa. (ott tényleg a levegőbe nyomtat support nélkül).

A hosszú egyenes vízszintes szakasz a tetején, (ami szintén a levegőbe van) meglepő módon szépen megállt, igaz az alja (mármint a levegőben lévő rész alsó rétege) kicsit hullámos.

Hogyan kell a CURA-ban beállítani, hogy legyen support, de ne az aljáról építse fel?
Szerintem oldalról kellene neki egy kicsi háromszög és ennyi.

Remélem érthető voltam.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12250) azbest válasza WinZol (#12249) üzenetére


azbest
félisten

az experimental részen lehet bekapcsolni tree supportot, de nemtudom menniyre jó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.