Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) fabula válasza Saccco (#12150) üzenetére


fabula
őstag

Most nyomtattam egy kis maradék kb. 1 éves DD PLA-val. Eddig szigetelt zárt bobozban volt a társaival együtt meg mellete sok silicagel és még is törik mint a ropi, alig tuddtam befűzni, vagy 3x eltört közben, de utána lehetett vele nyomtatni. Úgy látszik a dobozolás és a silicagel sem garancia arra, hogy nem szed össze nedvességet, vagy öregszik és nem lehet ilyen sokáig tárolni.

(#12152) Ra3 válasza Saccco (#12150) üzenetére


Ra3
őstag

Hát végülis ha ennyi idő elég neki akkor lehet :D
Egyelőre nincs más bajom vele, de ezután leszedem a gépről ha nem használom. Azt az ikeás tuning adagolódobozt még indokokatlannak tartom, de nekem is van ilyen csatos műanyag láda, abban jó helye lesz egyelőre.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12153) Saccco válasza fabula (#12151) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az olyan. A CoLiDo is olyan, annak mindegy hol van, azonnal törik. Viszont a kész nyomat nagyon erős belőle.
Ami tapasztalatom szerint nem törik, az a Spectrum PLA Pro. Eleve is puhább.

Mindentől függetlenül szabad levegőn a PLA általában pár nap alatt megromlik*. Főleg, ha teregetés is van. :D

*változik a minősége

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12154) DrojDtroll válasza imibogyo (#12117) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Anycubic Linear Plus-on én is agyalok. Csak az asszonyt kell meggyőzni. Mindig is szerettem volna egy deltát.

(#12155) Holleanyo


Holleanyo
tag

Pet-g nyomtatásánál eléggé szálazik az anyag. Tudom, hogy ez ilyen, de azért jó lenne csökkenteni vagy megszüntetni. Készítettem pár retract tesztet különböző beállításokkal, de nem láttam lényeges változást. Ender3, DD Petg, asztal 80 fok, első réteg 240 a többi 225 fokon megy. Milyen beállítasokkal próbálkozzak, hogy csökkenjen a levegőben lévő szálazás?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12156) Imy válasza Holleanyo (#12155) üzenetére


Imy
veterán

Retract hossz/retract sebesség. Illetve a nyomtatási hőmérsékletet is ha visszaveszed, akkor kevésbé fog szálazni, illetve a travell speed növelése is segíthet valamennyit.

(#12157) Holleanyo válasza Imy (#12156) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszi! A hőmérsékletet nem nagyon tudom lejjebb venni mert a temp tower nyomtatásnál ez a hőfok lett a legszebb. Milyen konkrét értékek váltak be? Nekem talán a 7mm retract 7mm/ s értéken a travel speed 150mm/s.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12158) Imy válasza Holleanyo (#12157) üzenetére


Imy
veterán

7mm/s visszahúzásnak kevés, oda minimum 70mm/s kellene. (Ha bovdenes, akkor a 7mm visszahúzás elég, ha direkt akkor lehetne 1-2mm-el kevesebb)

Ha nem segít, akkor 5 fokkal vidd lejebb a hőmérsékletet, és nézd meg úgy az eredményt, ha a fenti retract beállítás nem segít.

(#12159) Saccco válasza Holleanyo (#12155) üzenetére


Saccco
nagyúr

#9624 izisz írta.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12160) Holleanyo válasza Saccco (#12159) üzenetére


Holleanyo
tag

Ez igen! Szép leírást készített a kolléga. :) Ebből leszűrtem azt, hogy az optimális beállítást csak kisérleti alapon rengeteg próbanyomattal lehetne belőni. :( Ezért örülnék annak, ha valamelyik Ender 3 tulajdonos megosztaná az ő tuti beállítását. Így legalább nem a sötétben tapogatódznék.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12161) sanyika987


sanyika987
aktív tag

üdv mindenkinek
lenne egy kis problémám
adott egy ender 3 amiben alaplap lesz cserélve egy gt2560-ra
de a táp csatija 4 lábas de az ender tápjából 2 szál jön ki 24v
van lehetőség még lekötést tenni a tápra de az már 48v lenne nem?
tehát a kérdés a négyes csati 2 pozitív szálát kössem össze a táp egy pozitív szálával és a két negativat az egy negatíval vagy mi a megoldás ilyen felállásnál??
remélem érthető amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

iphone 14

(#12162) energy4ever válasza sanyika987 (#12161) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem ertem az egesz kerdest, viszont ha 24V-s a tap, es tobb agon addja le a feszultseget, akkor ha parhuzamosan kotod tobb agra(pl 2-2db GND, es pozitiv), marad a 24V, csak a watt lesz dupla akkora.
De azis lehet, hogy 1 agas tapod van, csak tobb kabelt tudsz rogziteni 1-1 agra.

(#12163) Tikakukac válasza sanyika987 (#12161) üzenetére


Tikakukac
titán

WAGO és 1 szál be, 2 szál ki. Csók.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12164) Holleanyo válasza sanyika987 (#12161) üzenetére


Holleanyo
tag

Milyen plusz funkciókat nyújt ez a 2560-as alaplap?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12165) sanyika987 válasza Holleanyo (#12164) üzenetére


sanyika987
aktív tag

nincs leégve mint a gyári illetve jobb áron jutottam hozzá mint a gyárihoz :D

(#12163) Tikakukac ez marad nekem is szerintem

[ Szerkesztve ]

iphone 14

(#12166) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Ma megrendeltem egy Ender 3 prot. Remélem jövőhéten kezdődhet a beüzemelés. :C

(#12167) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

éppen egy dupla ventis fejet nyomtatok ABS ből és már 3x is pont ugyanabban a layerben van under extrusion......
Ez a CURA lehet? bekapcsoltam a layer minimum időt 10 [sec] re..... lehet nem kellett volna??

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#12168) gerleimarci válasza Tankblock (#12167) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A layer time-mal max lelassítod az olyan rétegeket, amiket kevés ideig tartana megcsinálni, ezért nem tudna kihűlni, megszilárdulni (vékony henger, kúp csúcsa stb). Ez akkor jó, ha gyenge a hűtésed. Nálam 3s-en van.
Ott más hiba lesz :K

(#12169) Tankblock válasza gerleimarci (#12168) üzenetére


Tankblock
aktív tag

a hűtés nem megy mert ABS....
Az a furcsa hogy pont ugyanaz a réteg..... Lehet meg kellene lesnem egy másik G Code viewerrel is.

És pont azért nyomtatom ezt mert dupla 50-15 blower van tárgyhűtőnek mert nincs jó hűtésem :-P

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#12170) Dalee


Dalee
aktív tag

Szeretnék kétszínű nyomtatást csinálni,azaz egy alapból pirossal nyomtatott tárgy felső síkjára szeretnék nyomtatni fehér feliratot. A gond az, hogy a tárgy felső síkjából még kilóg egy henger, azaz a nyomtatást csak úgy tudom megcsinálni, hogy teljesen kinyomtatja a piros tárgyat, majd filament csere és utána a fehér felirat a tárgy felső síkjára ami nem a legmagasabb pontja a piros tárgynak.

Miképp lehetne a fenti szeletelést megcsinálni Slic3r-ben, azaz a feliratot, ami nem a legfelső réteg külön szeletelje a megfelelő helyre (tudom Simplify3D-ben könnyű, de nekem kimondottan Slic3r-ben kellene)?

(#12171) energy4ever válasza Dalee (#12170) üzenetére


energy4ever
addikt

En a lapos multicolor nyomtatasokat ugy csinalom, hogy a tervezo programban 2db kulon targyat csinalok. Az egyik az 1. szin, a masik a 2.
Mikor befejezodott az elso szin nyomtatasa, akkor cserelek filamentet, es kezdem a kovetkezo targyat csinalni, termeszetesen az elozo targyat a a nyomtatasi feluleten hagyom.
Ennel nincsen egyszerubb mod szerintem.

(#12172) Dalee válasza energy4ever (#12171) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én is így szeretném, csak pont azzal van gondom, hogy ha betöltöm a Slic3r-be akkor minden tárgyat ledob a tárgylemezre középre egy síkba, nem őrzik meg a fusion360-ban tervezett egymáshoz viszonyított helyzetüket.

[ Szerkesztve ]

(#12173) snowman válasza Dalee (#12170) üzenetére


snowman
tag

2 színcsere kell: először a fehér felirat kezdőrétegében, utána a felirat utolsó rétege után. A hengerben is lesz egy kis fehér, de ez még vállalható.

(#12174) Dalee válasza snowman (#12173) üzenetére


Dalee
aktív tag

Eddig én is így csináltam ahogy te is írod, hogy az utolsó rétegek lesznek más színűek, azaz M600 a megfelelő sorba és kész.

De most nem szeretném, hogy a hengerben legyen fehér rész, azaz Energy által leírt módra gondoltam először én is, csak nem tudom, hogy kell megcsinálni, az előző posztomban leírt probléma miatt.

(#12175) fape válasza Dalee (#12172) üzenetére


fape
senior tag

Nyomtasd ki külön a két tárgyat és ragaszd össze utólag.
Csinálhatsz bevágást a második tárgynak (persze magát tárgyat is növelni kell) és akkor viszonylag pontosan helyére tudod rakni és a ragasztónak is lesz felület.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12176) blountex


blountex
senior tag

Ha már szó van a színes nyomtatásról én valami ilyesmivel fogok próbálkozni az elkövetkezendő hónapokban.
[link]

(#12177) energy4ever


energy4ever
addikt

Volt egy kis idom, csinaltam befogot filctolnak... :D

Kivancsi leszek a vegeredmenyre! :K

[ Szerkesztve ]

(#12178) fabula válasza Dalee (#12172) üzenetére


fabula
őstag

A Cura szeletelőben a Filament Change scripttel meg lehet adni, hányadik rétegnél váltson szíínt és ezt lehet egy tárgyon belül többször is, ezzel már nyomtattam négy színréteget is egymásra.
Az Extensions/Post Processing/Modify G-Code alatt találod.
Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás a színváltásra.

[ Szerkesztve ]

(#12179) azbest válasza fabula (#12178) üzenetére


azbest
félisten

ha jól értem, neki az a gondja, hogy nem a teljes rétegben kellene színt váltani, hanem csupán egy részén. (feltételezve, hogy nincs útban a másik szín kilógó része)

(#12180) fabula válasza azbest (#12179) üzenetére


fabula
őstag

Én így csináltam 3 színű kulcstartót, Egy szín az alap, egy másik a felirat alatti más szín pár rétegben, mely kisebb, mint az alap és szabálytalan formájú és egy harmadik, maga a felirat.
Ha az első rész bármely része belelóg a második rétegbe, akkor darabokban nyomtatva sem tudja megoldani, mivel a nozzle valószínűleg bele fog akadni.
Ha egymásban szeretne két színt, akkor két fejes vagy cyclops megolddás kell két extruderrel szerintem, minden mást pedig eddig meg tudtam oldani a Filament change funkcióval, de lehetséges, hogy félreértettem az eredeti kérddést és valami teljesen mást szeretne megcsinálni.
Az ereddeti kérdés ez volt "egy alapból pirossal nyomtatott tárgy felső síkjára szeretnék nyomtatni fehér feliratot", erre pedig jó a Cura Filament change script.
Pl.:

[ Szerkesztve ]

(#12181) azbest válasza fabula (#12180) üzenetére


azbest
félisten

Olvasd el a másik mondatot is, hogy mi a problémája :)

Az, hogy ne üsse le a fej a kimagasló részt két dologtól függ: mekkora a fej kiterjedése abban a magasságban és hogy úgy generál-e utat a szeletelő, hogy elkerülje.

Egyébként curában külön tárgyak nyomtatásánál van olyan, hogy egyben vagy külön-külön csinálja-e. Vagy layerenként mindent érint, vagy tárgyanként végigmegy és asztalról kezdi a következő tárgyat. Mondjuk, ha utóbbinál lehet, hogy ne az asztalról kezdje, akkor esetleg 3 tárgyként talán fel lehetne sorolni őket egymásra rakva.
De még nem próbáltam ki, hogyan működik és alapból, ha csak szétszórok tárgyakat, azt hiszem nem is engedi a külön-külön esetet.

[ Szerkesztve ]

(#12182) energy4ever válasza azbest (#12181) üzenetére


energy4ever
addikt

Z Hope kell neki szerintem!

En eddig ilyeneket csinaltam tobb fajta filamentbol: [kép] [kép] [kép]

1 szin 2db reteg, masodik szin pedig a tobbi, viszont nem csak egymasra, hanem egymasba is. Kb igy:

Csak forditott sorrendben, es fejjel lefele.

(#12183) Saccco:

Nem ertem mire irtad. :F

[ Szerkesztve ]

(#12183) Saccco válasza energy4ever (#12182) üzenetére


Saccco
nagyúr

A remény hal meg utoljára. :DDD ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12184) azbest válasza energy4ever (#12182) üzenetére


azbest
félisten

igen, asztalon különböző színek nem gond, de neki nem az asztaon van, hanem a tárgy tetején van kétféle szín azonos rétegben. Ezért az a tippem, hogy talán a cura esetén a special modes - print sequence részen lehet valahogy varázsolni, egy előbb nyomtasson egy tárgyat és aztán nyomtasson másikat.

Elvileg az Automatically drop models on buildplate kikapcsolásával lehet fölfelé is mozgatni modelt.

szerk: ha csúcsos, akkor nehéz lesz fejjel lefelé nyomtatnia :D

[ Szerkesztve ]

(#12185) Dalee válasza azbest (#12184) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen ezt szeretném, hogy először kinyomtatná az alapmodellt pirossal, azután a felső síkjára egy fehér szöveget. Az alapmodell felső síkjából kilóg még egy henger emiatt nem lehet menet közben filamentet cserélni, ezért kellene először az alapmodellt, majd külön rá a fehér betűket nyomtatni. A hengerbe nem akadna el a fej, mert jobb oldalon van és csap pár millimétert áll ki a síkól.

Mint említettem ezt simán megcsináltam már Simplify3D-ben, most annyi a gondom, hogy ezt Slic3r-ben kellene, mert jelenleg egy nagyobb projekt nyomtatáshoz azt használom, jelenleg összesen a projekt 128 órát nyomtatott, mely 94 külön objektumot tartalmazott, ez lenne az utolsó (előtti) tárgy.

Egyébként ezt csinálom: Toyota motor

A szelepfedél Toyota feliratát szeretném fehérrel rá nyomtatni, de az olajbetöltő nyílás kicsit magasabb a betűknél. ( A képen látható olajbetöltő zárósapka külön tárgy).

De nem variáltam tovább, kinyomtattam külön a betűket fehérrel, reggelre kész a szelepfedél is.

Azért ha valakinek van ötlete Slic3r-el kapcsolatban szívesen tanulnék tőle.

(#12186) azbest válasza Dalee (#12185) üzenetére


azbest
félisten

ott is van valami sequencial printing és filament swap...

valahogy ezekkel talán össze lehet kombinálni, a pozícionálást kell megoldani

(#12187) macko49


macko49
újonc

Egy szomorú tapasztalat, hátha tudjátok használni.
Ender 3, új gép happy minden, ünnepek alatt, nyomtatok mint egy gyerek.
Mivel nem volt még nyomtatóm nem tűnt fel, hogy egy kicsit hangos gép.
Kétszer előfordult, hogy hogy kb. egy milliméter magasság után vízszintesen jobbra nyomtatott gép (nem egymás után). A körök kezdtek nem körök lenni. Tologatom a fejet jobbra balra, tologatom az ágyat előre hátra, és éreztem, hogy a jobbra balra tologatás sokkal nagyobb erőfeszítést kíván, mint az asztal előre hátra mozgatása. Ami furcsa volt, hogy meg, meg akadt a sínen a fej. Mindkét rendszer ugyanolyan módon van megvalósítva. Álló motor, bordás szíjjal mozgatja fejet, illetve az asztalt. Elvárható, hogy mint az a fej mint az asztal kb. ugyan erővel legyen mozgatható az áramtalanított készüléknél. És ne akadozzon!! Szétszedéskor kiderült, hogy fej mozgató mechanizmus 3-dik kerekén roncsolódások vannak. A nyilas kereszt alakú alumínium vezetőn 3 görgőn fut fej illetve az asztal kocsija. Kettő görgő egy oldalt van, egy pedig a túloldalt. Ez az egyedüli görgő távtartója egy hatlapfejű távtartó ami nem középen van kifúrva hanem egy kicsit excentrikus a benne átmenő furat. Össze szereléskor a tengely meghúzása előtt a hatlap fejet egy villás kulccsal be lehet állítani, hogy menyire szoruljon a vezető sínen a kocsi. A Kinai szerelő vélhetően szorosra állította be ezt a görgőt. Ameddig megérkezik az új görgő 1100Ft addig az egyik függőleges kocsival cseréltem fel a görgőt. Meg vagyok lepve, hogy milyen halk a gép. Az ilyen lassan analóg módon tönkre menő dolgokat nehezen vessz észre az ember, csak amikor már baj van.

[ Szerkesztve ]

(#12188) Dalee válasza azbest (#12186) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen azt megtaláltam, be is jelöltem, tényleg sorba nyomtatná, de egyrészt figyel arra a szeletelő, hogy ne legyenek túl közel a tárgyak egymáshoz, és ami a legfontosabb nem tudtam a betűket Z irányba mozgatni.

A külön nyomtatott és ragasztott eredmény:

(#12189) Saccco válasza Dalee (#12188) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mondjuk ez elég jól mutat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12190) fabula válasza Dalee (#12188) üzenetére


fabula
őstag

Nagyon jó lett!

(#12191) Imy válasza Dalee (#12188) üzenetére


Imy
veterán

Szuper! Majd a végeredményt is mutatsd meg! Habár ebbe belemegy elég sok filament.

(#12192) Dalee válasza Imy (#12191) üzenetére


Dalee
aktív tag

Már 2-3 hete nyomtatgatom.

Eddigi adatok:

Tiszta nyomtatási idő: 5 nap 1 óra 30 perc
Különálló alkatrészek: 93
Elhasznált filament: 398,98m 1262,92g

Hátra van még egy 7 órás nyomtatás, de ez már csak a motor tartója, utána jön az összeszerelés (ami elég lassan fog menni).

[ Szerkesztve ]

(#12193) Tankblock válasza Dalee (#12192) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nagyon szép lett!!!
Majd az elkészült motorról is tegyél fel képet :-)

Release the Beast....

(#12194) izisz


izisz
senior tag

(#12182) energy4ever: Z Hop nem Hope, erre jött Saccco leütése :K

(#12195) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Buék!

Egyszerűbb dolgok, feliratok tervezéséhez melyik progit ajánljátok leginkább?

(#12196) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék egy egészen érdekes problémával.
Egy kis kör alakot ami 5mm átmérőjű szeretttem volna kinyomtatni 240mm magasan.
A speedet és az infil speedet valamint a travelt levettem alacsonyra, hogy legyen ideje kihűlni a rétegeknek, de a retract 6.8mm illetve a speedje 60mm/s.
Egy ideig egész szépen haladt, teljesen korrekt volt a nyomtatás, majd egy idő után elkezdett dugulni az egész, így a rétegek is szétestek. Egy jó ideig semmi jel, majd ahogy a rétegek is kezdenek szétesni egy idő után hallani hogy a rectractnál is nyöszörgés van, egyre nagyobbakat kattog.
Már másodjára próbálkoztam vele mikor az eredmény ugyan az.
Bowdenes a gép, és van egy olyan elméletem ami lehet hogy hülyeség, de ahogy emelkedik a szerkezet fölfelé, úgy változik a retract befolyásolása, és ezáltal szép lassan kezdhet eldugulni az egész.

[ Szerkesztve ]

(#12197) energy4ever válasza dom1n0 (#12195) üzenetére


energy4ever
addikt

Autodesk Fusion 360. Szerintem igencsak egyszeru kezelese van. :K
Bonyolultabb dolgokra is ezt hasznalom, bar hajlamos az osszetettebb dolgoknal szejjel akadni(talan az online mentes miatt :F ).

(#12198) izisz


izisz
senior tag

Pontosan ennek a csatlakozó típusnak tudja esetleg valaki a becses magyarul kereshető verzióját / itthoni beszerzési forrását?
Alilink

(#12196) blountex:
A rövid nyomtatási út aztán a restract nyúzza a filament egy igen rövid szakaszát, vagyis helyes kis barázdák helyett akár simára gyalulja(hatja) a továbbító görgő, mire tovább tudna jutni azon a szakaszon.

A másik gond a sűrű, szapora retracttal a heat creap is lehet. Mivel gyakori a visszahúzás, és feltehetőleg nem elégséges a hotend hűtés, az olvadék határréteg egyre feljebb kúszik a heatbreaken belül, mígnem jön a kattogás majd a dugulás.

Amennyiben csak szimpla hasábról van szó, kapcsold ki a retractot. Vagy próbálkozhatsz azzal, hogy extrém lassan nyomtatod cserébe extra erősen hűtöd tárgyhűtővel, hogy meg tudjon szilárdulni.
Vagy több oszlopot (3+) próbálsz nyomtatni egyszerre. Így az oszlopok közti utazásokkal eltelt idő segíthet. Mivel nagyon karcsú oszlop, lehet ahogy egyre magasabb egyre gányabbul fog kinézni mert az asztal mozog alatta.

(#12199) energy4ever válasza izisz (#12198) üzenetére


energy4ever
addikt

Pontosan ilyet nem tudok, de en tuskesor aljzat, vagy dupont csatlakozo keresoszoval keresnem.

(#12200) blountex válasza izisz (#12198) üzenetére


blountex
senior tag

Egész jól megfogalmaztad a dolgot.
Valami ilyesmire gondoltam én is tulajdonképpen.

Első bekezdésnél úgy gondolom a direct drive nagy előny lehet, sőt sok mindenben az is.
Második bekezdésnél szinte pontosan ez a jelenség áll fent nálam, és igazából itt vettem észre, hogy a Tornado hűtése ilyen esetekben szart sem ér. Többnyire elég szokott lenni, de ha overkill kell akkor egy ilyet érdemes berakni alá: Petsfang, amivel többnyire már support nélkül is lehet nyomtatni nyílván lassan.
Harmadik bekezdésnél jó ötlet volt ez a retract kikapcsolása, csak egy idő a filamentem csavaros fagyiként nézett ki.

Ez a több oszlopos megoldás szintén nem rossz, lehet még ezt kipróbálom.
Na igen, ezért is lenne jó következőleg egy olyan nyomtató ahol az asztal nem mozog csak a fej.

Más:
Kiváncsi leszek mi lesz idén mert azért a Tarantulától kezdve az Ender 3tól egészen a 4maxig egész jó kis fejlődésen ment keresztül a nyomtatóvilág. Csak ezek kb. mind egy ársávban mozognak (és low budget kategória), sőt akcióba még a Tornado, Creality CR10 sem drágább 80-90e ezektől nagyon. Igazából 120 és 300 közötti ársávban olyan lyukas az egész mezőny (persze ott az MK3, esetleg Wanhao D9), utána Craftbox., ultimaker, Sygma R17.
Úgy látszik már nem iszik annyit az ürge mint régen :D :DD
Jól látom?

Lenne egy érdekes kérdésem:
A színes nyomtatás csak is kizárólag bowdennel működik? Ha direct drive-val is akkor az hogyan? Csak mert gondolom nem épp jó ötlet 2db stepper motort felhelyezni az x tengelyre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.