Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) ló úr válasza Dzsekó (#18850) üzenetére


ló úr
őstag

Köszi szépen :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#18852) atesss válasza Dzsekó (#18850) üzenetére


atesss
addikt

Üdv !
Láttam, hogy te vettél már egy WD15EARS-et.
Mi a tapasztalatod vele a #18836 témájában ?

(#18853) Apollyon válasza Gerisz (#18819) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi a választ. Tegnap már megvettem, egy WD 320-as Blue mellé került, eddig minden szép és jó. Tesztek lementek, az is rendben. Vinyókkal általában szerencsém van, egy Maxtort váltott, aminek semmi baja, csak kicsi rajta a hely :) Érdekes, most már senki nem ajánlja a Maxtort, mert mindenkinél lehal, nálam viszont több mint négy évig majdnem mindig folyamatosan ment, mint rendszervinyó, aztán később torrent, meg zene és semmi baja nem lett, max health.

A tavalyi WD vinyóm meghalt, de remélem ez a Samsung is olyan lesz mint a maxtor, csak adattárra meg filecserére van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18854) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!
Ismeritek ez a vinyót? Tapasztalat?

Samsung HD103SJ (1000GB/ 7200rpm/ 32M)

(#18855) fenergie84 válasza SG3rg0 (#18854) üzenetére


fenergie84
addikt

Olvass vissza egy kicsit! Ez az F3-as 1Tb-os vinyó.
Vagy még megnézheted a Samsung topikban is...

(#18856) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellotok! Egy gyorsabb hdd mit befolyásol? Gyorsabb lesz a gép bekapcsolása meg ha kicsomagolok valamit akkor az is gyorsabb lesz? Vagy mi lesz gyorsabb?

(#18857) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mi erről a külső vinyóról a véleményetek :
hitachi simple drive III 1TB
18eFt-ért tudnám megvenni újonan 3év garival
főleg melegedés és zaj érdekelne :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18858) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

bocsi lejárt a szerkesztési idő és most vettem észre, hogy elfelejtettem linkelni:
hitachi simple drive III

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18859) TopaMo


TopaMo
aktív tag

ST31500541AS Ez most akkor ajánlott?
Megbízhatóság a legfontosabb!

(#18860) 590227 válasza kisza25 (#18858) üzenetére


590227
aktív tag

Szerintem ajándék ár érte.Mivel külsős,és usb-s,nem számit a hangja,meg nem hinném,hogy melegedne.Maga az adatátvitelt,az usb korlátozza,lassitja.

(#18861) kisza25 válasza 590227 (#18860) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az ára szerintem is ajándék, de a hangja azért érdekelne, azt tudom, hogy a sebességnek az USB port szab határt, mivel kivűl van ezért még idegesítőbb lenne, ha hangos

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18862) 590227 válasza kisza25 (#18861) üzenetére


590227
aktív tag

Az én Hitachim hangos,másé nem.Az USB-st lehet kipróbálni a legkönnyebben.Vételi tanácsot nem adnék,mivel nem én vagyok a vevő.Minden HDD-ben van kehés példány.

(#18863) kisza25 válasza 590227 (#18862) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

valószínű pénteken megveszem, aztán más nem én írok róla pár sort, már úgy is szokásommá vált a teszt :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18864) 590227


590227
aktív tag

Most figyelem,hogy a főkapcsoló piros ledje,a seekelésre villog. ???

(#18865) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!
Megvettem a Samsung HD103SJ (1000GB/ 7200rpm/ 32M) vinyómat!

Szerintetek az normális ha rögtön bekapcsolás után egy finomat kattan a vinyó?

(#18866) zolismith


zolismith
csendes tag

Cső!

SAMSUNG 1500GB F2 EcoGreen vinyót néztem ki magamnak. Rendszervinyónak szeretném, de csak otthonra, ahol csak szüleim használják csak netre, filmnézésre ilyesmi. Nekem 1 terrás ecogreenem van, és annak a sebességével, melegedésével, hangjával meg vagyok elégedve.
Ez van, amiben rosszabb attól?
Megbizhatósága???

[ Szerkesztve ]

(#18867) Speeedfire válasza SG3rg0 (#18865) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nálam is ezt csinálja, semmi para
amúgy ha win7 van fent akkor is fog ilyet csinálni ha nem dolgozik jódarabig, mivel kikapcsol majd vissza ha olvasni kell róla

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18868) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!
Redszer vinyónak mi lenne a jobb?
Csak ezért kérdezem megint,mert amit kinéztem Samu HD502HJ elfgyott, de van WD Caviar Blue, érdemes várnom a Samu-ra, vagy esetleg WD még jobb is?
:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#18869) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Sziasztok!

Milyen hdd-t ajánlotok a kövi feltételekkel:
- rackbe szerelhető 1 slot magas szervergépbe kellene
- 500gb-1tb közötti kapacitással
- raid1-be menne belőle 2
- ár max 35K/db
- (server edition)
- sata2 csatlakozás

A választ előre is köszi.

(#18870) MZsoltee válasza Brumi˘ (#18869) üzenetére


MZsoltee
veterán

WD Green 1TB, ha az a fontos, hogy tarós legyen illetve hűs legyen.
Ha papíron server vinyó kell akkor WD Black de sztem ezek még nem 500GB-os tányérokkal vannak szerelve.
Ha gyors kell akkor Samsung F3 500GB-os tányérokkal.

Árban nem lesz nagy különbség 20k körül kapod darabját.
35kért már 2TB-osok is vannak!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#18871) Dzsekó válasza atesss (#18852) üzenetére


Dzsekó
addikt

Működik XP alatt, de kis fájloknál elég lassú. Érdekes, hogy nagy fájloknál hasít.

(#18872) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellotok! Egy gyorsabb hdd mit befolyásol? Gyorsabb lesz a gép bekapcsolása meg ha kicsomagolok valamit akkor az is gyorsabb lesz? Vagy mi lesz gyorsabb?

(#18873) Dzsekó válasza TopaMo (#18859) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sok rosszat nem hallottam róla, ezért bennehagytam a listában, de WD jobb sztem.
WD15EADS / WD15EARS.

(#18874) Dzsekó válasza zolismith (#18866) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább F3EG-t nézegess, ha nem feltétlen kell 1,5TB. F3 megbízhatóbb széria.
F3EG-ből van 2TB-os is: HD203WI a tipusa.
De rendszervinyónak sokkal jobb a 7200rpm-es F3-as, abból 1TB a legnagyobb.
Ha mindenféleképpen 5400rpm-es vinyó kell, akkor ajánlom még a WD Green-t.
WD15EADS / WD15EARS a 1,5TB-os változat tipusa.

(#18875) Dzsekó válasza Tálydi (#18868) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó a WD Blue is, veheted azt is.

(#18876) rszp válasza Mach5 (#18872) üzenetére


rszp
aktív tag

Attól függ melyik érték alapján nevezzük gyorsabbnak. I/O múvelet, random-szekvenciális írás és olvasás, elérési idő.

Gyorsabb lehet az indulás, az apró állományokkal való művelet. Leglátványosabb a nagy méreteknél a szekvenciális művelet. Ilyen a másolás diszkről diszkre.

A sebességet a diszken tárolt adatok töredezettsége erősen befolyásolja.

(#18877) Dzsekó válasza Brumi˘ (#18869) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az 1. hsz-ben lévő RAID üzemre optimalizált vinyók közül válassz.
Ezek kifejezetten RAID-re lettek kifejlesztve és általában 5 év gari van rájuk.

(#18878) Dzsekó válasza Mach5 (#18872) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kvázi mindent befolyásol, ha gyorsabb hdd-t teszel a gépedbe.
-gyorsul a win bootidő
-gyorsulnak a programok betöltései
-gyorsul a játékpályák betöltése
-mindenféle másolás, kicsomagolás, fájlműveletek mind gyorsulnak
-kevesebb seek, halkabb vinyó (nincs darálás) -> halkabb lesz a gép

(#18879) Tálydi válasza Dzsekó (#18875) üzenetére


Tálydi
senior tag

köszönööööm:R

szerk.:már jegelte hirdetést :(((

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#18880) Mach5 válasza Dzsekó (#18878) üzenetére


Mach5
aktív tag

Nekem kb. 5éves 120gb-s samsung winchesterem van, de adatait nem tudom (Biztos valami über szar már a mai winchesterekhez) Szóval lehet cserélem valamikor ha lesz pénzem, azt akkor kíváncsi vagyok mennyire lesz gyorsabb. Tuti sokat fog változni a mai winchesteremhez képest pl. egy új 320gb wd vagy hasonló 7200rpm winchester:D Szóval akkor minden gyorsabb lesz. Köszönöm neked is a segítséget.

(#18881) zolismith válasza Dzsekó (#18874) üzenetére


zolismith
csendes tag

az lett volna a másik , amit néztem, köszi a választ
valószínüleg azt veszem

(#18882) drlovi


drlovi
aktív tag

Hallo!

Köv. vinyór érdemes -e megvenni ?!

HDD SATA 640 GB WD WD6400AAKS 16MB 30hó 12,8K az ára
ez elég barátinak tűnik.
Második vinnyó lenne.

(#18883) Mach5


Mach5
aktív tag

Merevlemezből mindegy melyiket veszük? IDE Merevlemez, külső merevlemez, meg minden féle merevlemez van, melyiket kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#18884) atesss válasza Dzsekó (#18871) üzenetére


atesss
addikt

Hmm ez érdekes, mit jelent az, hogy lassú ? Kb. mennyivel, mint az elvárt (vagy mint a nem advanced formatos WD15EADS), többször ?
A WD álltal adott progit lefuttattad rajta ? (amúgy mit is csinál az pontosan, és miért is kell, ha megy anélkül is (vagy nem megy?) ?)

Akkor XP-s rendszervinyónak biztosan nem jó, bár az 5400rpm miatt eleve nem túl jó arra.
De XP-s gépen (is) használt letöltővinyónak - USB-n rákötve az XP-s gépre - bőven elég még így is, nem ?
(én erre tervezek majd venni egyet kb. egy hónap múlva)

Bár a barátomnál, aki meg most venne egyet, lehet nála végül mégiscsak rendszervinyó is lenne egyben (Win7 alatt).
Ugyanis nagyon fontos a csend, egy passzív gépbe menne (FSP Zen 300 + Sythe Ninja).

[ Szerkesztve ]

(#18885) atesss válasza Mach5 (#18883) üzenetére


atesss
addikt

Hát ez attól függ mihez kell. :)
De most már inkább Sata-t (persze ha támogatja az alaplapod, vagy esetleg van hozzá bővítőkártyád), az újabb vinyókat már csak ilyen csatolóval adják ki egy ideje.
Laptophoz, vagy hordozásra meg külső merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#18886) Clark_1 válasza Dzsekó (#18878) üzenetére


Clark_1
csendes tag

Hello Dzsekó!

Nekem egy rövid kérdésem lenne csak, a WD15EARS vinyóval kapcsolatban.
Tényleg 'több hely' van amit felhasználhatsz?
A haveromnak EADS-es van, és a 1,5 Tb az kb 1398 Gb neki.
Köszi válaszod :R

(#18887) Dzsekó válasza Mach5 (#18880) üzenetére


Dzsekó
addikt

Melegen ajánlom a WD5000AAKS-t, ami 500GB-os és 10-11k az ára.
1. hsz-ban ott vannak a pontos tipusokm, ezek már 500GB-os adatsűrűségű 1db tányérból épülnek fel, azaz nagyon gyorsak. A tipusban a kötőjel utáni 6 karakter a lényeg, ezt telefonon tudod megkérdezni a boltoktól. Aqua-ban szokott lenni.

Ha van SATA port az alaplapodon (Gigabyte G31-en van), akkor csakis Sata2-es vinyót vegyél, ha külső vinyó kell, házon kívül, akkor usb-s külső vinyót vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#18888) Dzsekó válasza drlovi (#18882) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó, megbízható vinyó, veheted nyugodtan.

(#18889) Dzsekó válasza Clark_1 (#18886) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanannyi hely van rajta, XP-vel inkább ajánlott az EADS. Win7-el mindegy, mert a két vinyó ugyanolyan gyors, a 32->64MB cache nem számít.

(#18890) drlovi válasza Dzsekó (#18888) üzenetére


drlovi
aktív tag

:R
ha lesz a boltba holnap benevezek egyre

(#18891) Dzsekó válasza atesss (#18884) üzenetére


Dzsekó
addikt

MiniPE compile-olás alatt néha megáll a rendszer meg lassan is készül el, kb, mintha pendrive-ra dolgoznék. Viszont avi filmeket 60-85MB/s-el másolta. Paragon PM10-el particionáltam meg és utána xp simán látta, mással nem tudtam particionálni. WD align-t nem futattam, mert azt is paragon csinálta, meg nagy fájlokat gyorsan másolt, ezért nem éreztem szükségét, mostmár nem kisérletezek vele az adatok miatt. Ezt a MiniPE-s időszakot kibírom, utána csak nagy fájlokkal dolgozok már.
rszp-nek egyébként nagy fájloknál is nagyon gyengén másolt, WD align se segített neki, végülis az Acronis PM rakta rendbe a particiokat.

Ha XP-vel kapcsolatban lesz a vinyó, akkor inkább az EADS-t ajánlom, ugyanolyan gyors.
Pláne USB-vel hót mindegy a sebessége. EADS ugyanolyan csendes. De vehettek mellé egy pici SSD-t, az gyors is és csendes is lenne rendszernek, a WD meg menne tárolónak mellé.

(#18892) rszp


rszp
aktív tag

A teljesség kedvéért.
A Windows alól induló WD Align az Paragon, viszont a boot cd változat Acronis.
Logika nincs benne de ez van. Nálam az Acronis volt jó de nem tudom miért. Ez hozta a teljesítmény növekedést pedig mindkettő ugyanazt a cilinder/fej/szektor beállítást hozta, de valami mégis más volt amit nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#18893) atesss válasza Dzsekó (#18891) üzenetére


atesss
addikt

rszp-nek egyébként nagy fájloknál is nagyon gyengén másolt, WD align se segített neki, végülis az Acronis PM rakta rendbe a particiokat.
De ő is XP-t használ, ugye ?

De Win7 alatt ugye nem lehet semmilyen gond, a Win7 particionálója - a telepítés előtt futó is - ugye tökéletesen kezeli az Advanced Format-ot ?

WD align-t nem futattam ... mostmár nem kisérletezek vele az adatok miatt.
De akkor rögtön a (Win7 alóli) particionálás után azért jó lefuttatni ?
És mit eredményez ha lefuttatom, nem lesz esetleg valamivel lassabb Win7 alatt is (mivel döntően - vagy lehethogy végül teljesen - azzal lenne használva) ?

Ha Win7-es rendszervinyó lesz, akkor lesznek rajta kis fájlok, de ugye csak Win7 alól olvasva (a rendszerfájlokat meg egy másik gépről, XP alól úgysem állítgatjuk...).
Emellett lesz rajta pár telepített játék, de nagyrészt filmek.
Ha meg mégsem rendszervinyó lesz, akkor csak filmek lesznek rajta.
A film is inkább HD mkv - több, vagy inkább többtíz GB-os fájlok. Esetleg pár kép vagy ilyesmi, de azt végülis nem fontos hogy olyan gyorsan olvassa.

Az EADS 26e körül van már (nem webshopban), az EARS-t viszont 24e körül árulják.
És ráadásul elvileg ugye 11%-al, azaz ~165GB-al több hely van rajta.
Itt van erről egy számítás is : [link]
De az előbb azt írtad, hogy ez mégsem így van. :F
Lehethogy a WD egy kicsivel kisebb méretű lemeztányért használna az EARS-hez, mint az EADS-hez ? Én mondjuk kétlem, már csak azért sem, mert több félét kell gyártania.
Vagy esetleg letiltotta a kapacitás egy részét, bár ezt sem értem, ha már tudná a vinyó, akkor neki is jó, hogy a user több helyet használhat - lehet pl. valaki simán csak a formatálás után használható jóval nagyobb terület alapján ponthogy ezt ajánlja egy barátjának (legalábbis amíg ez nem terjed el nagyon).
Vagy lehet hogy nálad a "kapacitáscsökkenést" az XP, vagy XP alóli formatálás okozta ?

SSD nagyon jó lenne, de még mindig drága. :O

XP-vel kapcsolatban meg nálam lenne használva, de csak viszonylag ritkán.
Egy USB + E-Sata-s házba raknám bele.
A fenti (kevesebbet fogyasztó) géppel töltenék le párszor, és akkor kellene rádugnom USB-n arra a gépre.
De a letöltésen (nagyrészt FTP, kevesebb torrent) kívül másra nem lenne használva az XP-s gépen, esetleg nagyon néha egy (nem HD) filmet megnéznék.
De alapvetően a lenti (elvileg Win7-es, de még csak most térek át rá, remélem nem lesz gondom vele) gépen lesz használva, E-Sata-n.

De én még úgysem most venném, hanem csak egy hónap múlva.
Asszem az lesz, hogy a barátomnak veszünk egy EARS-t, aztán kipróbálgatom majd, hogy hogy menne nálam. Ha nincs gond vele, akkor én is egy ilyet veszek majd.
Főleg hogy szerintem az EADS nemsokára ki is fut (bár egy hónap múlva még nem hinném).

[ Szerkesztve ]

(#18894) rszp válasza atesss (#18893) üzenetére


rszp
aktív tag

Ugyan nem nekem címezted de válaszolok egy részére.

XP van nálan. Itt kell a WD Align. Én a boot cd változatot ajánlom.

Win7 alatt nem kell igazítani mert ez már kezel 512Byte-tól eltérő fizikai szektor méretet.
Ezt az SSD-k miatt van de itt is jól jön.

EADS és EARS mérete tök ugyanaz, te nem nyersz semmit Advaced Format-ból.

(#18895) Mach5 válasza Dzsekó (#18887) üzenetére


Mach5
aktív tag

Winchester sebességét az határozza meg, hogy hány rpm, hány mb (pl. 8,16,32stb.) és a tányér, nem? Vagy mik határozzák meg, hogy melyik a gyorsabb?

(#18896) atesss válasza rszp (#18894) üzenetére


atesss
addikt

És arról tudsz valamit, hogy ha WD Align-al "kezeled" a vinyót, akkor Win7 alatt nem lesz esetleg lassabb utána ?
Mármint hogy a szektorrendezés - 512Byte emulálás miatt utána lassabb lesz Win7 alatt is.
Vagy a vinyó érzékeli, hogy olyan oprendszer alól érik el, ami kezeli már rendesen ezt a fizikai szektroméretet, és így kikapcsolja a vinyó az emulálást (ami lassítana ?) ?
Ezt az érzékelést viszont ponthogy nem támasztja alá az, hogy ha csak egy partíciód van, akkor egy jumperrel át lehet állítani.
Itt azt írják, hogy az align csak a particiók kezdő blokkját rakja helyre, de akkor miért tart ennyi ideig ?
Áthelyezi a teljes adatmennyiséget néhány blokkal előre ? Vagy sok blokkal ?
Tudnál ennek az Align-nak a működéséről még pár dolgot mondani ?
Mondjuk először egy kis alap elmélet is kéne, pl. mit jelent az LBA blokk, stb. Wikipedia-n nézzek körül pl. ?

Az Advanced Format meghajtók minden operációs rendszerrel kompatibilisek, lévén, hogy a meghajtók elektronikája 512 bátjos logikai felépítést emulál. A Windows Vista/7, Macintosh és Linux operációs rendszerek esetében teljesítménybeli problémákkal sem kell számolni;
Ez alapján működnie kéne XP alatt is, csak teljesítménycsökkenéssel.
De neked nem csak azzal volt bajod, nem ?

EADS és EARS mérete tök ugyanaz, te nem nyersz semmit Advaced Format-ból.
Pedig ebben a cikkben pont ezt hozták ki lényegnek. :U
Akkor itt hülyeséget írnak ?
Vagy nem lehet, hogy az van, amit az előbb is kérdeztem, hogy neked az XP miatt nem nagyobb a felhasználható kapacitás ?

A másik fontos felhasználás ami eszembe jutott : Médialejátszóhoz való csatlakoztatás.
Pl. egy WD-TV Live-hoz is lehet hogy használnám én ezt a vinyót.
Az vajon kezeli az 512Byte-tól eltérő szektorméretet ?
Vagy router : egy Asus WL-500gP-n futó Oleg vagy más custom FW, ami kezel USB-s vinyót, és azt tudom elérni Samba-n, FTP-n; vagy letölteni vele akár torrentről.

Vagy ezeken is biztosan működik, csak sebességcsökkenéssel ?
Ami mondjuk nem nagy gond, a router úgysem tud többet 2-3MB/s-nél, és a médialejátszóhoz egy nagyon komoly HD MKV adatrátája sem több 5-6MB/s (40-48Mbit/s) -nál.

[ Szerkesztve ]

(#18897) multimelon


multimelon
tag

Na beraktam a gépbe a sam F3 1tb vinyót, most E-sata n van egyelőre. Csináltam tesztet teljesen üresen, még nincs rajta partició sem.

hd tune [link]

hd sentinel [link]

ezek jó eredmények mit gondoltok?

Particionálást hogy érdemes megcsinálni, paragon?
Úgy lesz, hogy 100gb rendszer valszeg win7, +maradék 830gb ez hd filmek, dvd iso-k meg játékinstallok, programok.
Régebben volt szó itt róla, hogy cluster méretet érdemes jól megválasztani. ezzel érdemes foglalkozni és milyen érték lenne rendszernek meg a másik particiónak ideális. thx

(#18898) Egyfejű


Egyfejű
tag

Erről a winyóról van valakinek valami tapasztalata?
Samsung SP1614C
Mennyire megbizható, hangos, gyors és meleg?

(#18899) Dzsekó válasza Egyfejű (#18898) üzenetére


Dzsekó
addikt

Felejtsd el, hulladék. Samsungból csakis F3-at vegyél.

(#18900) Dzsekó válasza multimelon (#18897) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó eredmények.
100GB elég a rendszernek, én 50-et szoktam, de ki hogy szereti.
cluster meg ntfs alap, nem kell vele foglalkozni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.