Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) LGLuke válasza kisjuhi (#18299) üzenetére


LGLuke
őstag

1TB-osok jobbak, Samsung F3, Hitachi 7K1000.C, e kettő közül érdemes valamelyiket választani szerintem.

(#18302) Alex91 válasza kisjuhi (#18299) üzenetére


Alex91
félisten

25k korul az 1,5TB-os a legjobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18303) Pet123


Pet123
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#18304) PhoenixK válasza betyarr (#18294) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ahogy én értelmezem a manual-t:
Ha az OnChip SATA Port4/5 Type (SATA2_4/SATA2_5 connectors) SATA módra van állítva, akkor ugyanúgy viselkedik, mint az első négy. Tehát ha ott AHCI van beállítva, akkor AHCI lesz mindegyiknél!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18305) betyarr válasza PhoenixK (#18304) üzenetére


betyarr
veterán

aham.na megnézem,aztán írok mi sült ki belőle.köszönöm a segítségedet! :R

(#18306) Core2duo6600 válasza attiati (#18213) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet alaplap hiba is.
Egy bios update ot érdemes megpróbálni.

(#18218) kisjuhi
Wd green

(#18236) Dzsekó
A WD RE3 as is csinálta nekem, az általad említett módszerrel elkussolt.

(#18247) betyarr
Nem kizásrt, hogy ennyit bir a lapod.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18307) betyarr válasza PhoenixK (#18290) üzenetére


betyarr
veterán

nos,a registry-ben HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci kulcsot nem találtam,csak idáig leltem meg az utat: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services

próbáltam rákeresni de az sem hozott eredményt.
a biosban az említett beállítások Native IDE illetve, IDE-n vannak,de nem mertem átállítani nehogy kékhalálozzon.

Core2duo6600: azt azért nem hiszem,mert egy másik hdd-vel simán ment a 80-90 mega is akár.olvass visszább.

[ Szerkesztve ]

(#18308) PhoenixK válasza betyarr (#18307) üzenetére


PhoenixK
őstag

Milyen oprendszert használsz? Win7-ben tuti ott van...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18309) betyarr válasza PhoenixK (#18308) üzenetére


betyarr
veterán

xp-m van.

(#18310) PhoenixK válasza betyarr (#18309) üzenetére


PhoenixK
őstag

XP-t hirtelen passzolom, google...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18311) betyarr válasza PhoenixK (#18310) üzenetére


betyarr
veterán

ühüm,azért köszi a fáradozást!

(#18312) Core2duo6600 válasza betyarr (#18311) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Xp nativan nem tudja kezelni az AHCI-t , fel kell tenni neki a megfelelő drivert, utána sem biztos, hogy menni fog, mert néha egyszerűen nem megy fel .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18313) Core2duo6600 válasza betyarr (#18307) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most jelenleg ez az egy hdd, vagy több van felkötve a gépre, előfordult már, hogy bizonyos hdd ék nem szerették egymást.
Külön külön mind jó volt, de együtt nem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18314) kano válasza LGLuke (#18277) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Mennyire vagy megelégedve a Hitachival (zaj, melegedés, rezonancia)?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#18315) kano válasza kano (#18314) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi, már olvastam, hogy rezonál néha. :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#18316) betyarr


betyarr
veterán

nem fogjátok elhinni,de ma reggel egy 4 gigás filmet átmásoltam a hitára és 100 mega felett kavart átfelé!igaz ingadozott rendesen,volt hogy lecsökkent 15-17 megára is,de aztán újból felment szépen 80-90-ig meg 100 fölé is.utána próbáltam többször is,nagyobb méretű fájlokkal,de ugyanúgy gyorsan másolt.hát nem tudom.a technika ördöge? :Y

egy kis segítséget is kérnék tőletek:milyen külső 1tb-st érdemes most venni?apósomnak kéne a wd live-hoz filmet nézegetni.

(#18317) gg72 válasza betyarr (#18316) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem: Samsung Story Station 1TB (HX-DU010EB)
[link]

(#18318) betyarr válasza gg72 (#18317) üzenetére


betyarr
veterán

időtálló és megbízható megoldás,mit gondolsz?

(#18319) attiati


attiati
veterán

még mindig nem jött ki az újabb vinyókról egy megateszt sehol?

(#18320) gg72 válasza betyarr (#18318) üzenetére


gg72
veterán

Hát erre a kérdésre majd csak az idő adja meg a választ... ;)

Egy barátomnak van kb. fél éve, szépen rendben, és csendben teszi a dolgát, pedig szinte állandóan használva van.

(#18321) PhoenixK válasza betyarr (#18316) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor a probléma megoldotta magát... Amikor betetted a vinyót, nem gyorsformázással formáztad?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18322) betyarr válasza gg72 (#18320) üzenetére


betyarr
veterán

aham,köszi! pedig szinte biztos voltam benne hogy majd valamelyik wd mybook-ot fogja valaki ajánlani :K de ettől függetlenül ez legalább jó árban van,a mybook-ok relatíve drágák.

PhoenixK: hát ja,pedig már totál el voltam keseredve.nem sok híjja volt hogy visszaküldjem gariztatni,vagy csak egyszerűen becseréltetni wd blackre. de szerencsére megoldódott.magától :Y el sem hittem amikor láttam hogy 75 giga nagyjából 15 perc alatt átment,míg tegnapelőtt a 400gb olyan 5 óra volt. ez tényleg a technika ördöge! :U

és hogy a kérdésedre is válaszoljak,gyorsformáztam miután bele került a gépbe.mindent úgy csináltam ahogy szokás,illetve ahogy legjobb tudomásom szerint kell.

lehet még le volt hülve,mert amikor meghozta a futár és megfogtam,még kérdeztem is hogy miért mirelitet hozott? persze ez csak poén,vagy 6 órát állt szobahőmérsékleten mielőtt kibotottam volna a csomagolásból és még utána is eltelt 2 óra,mire bekerült a helyére

mindazonáltal nagyon megvagyok vele elégedve,mert gyors és hűvös,és a kávédaráló hang is csak a lemez tesztnél jött/jön elő,egyéb használt közben nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

(#18323) PhoenixK válasza betyarr (#18322) üzenetére


PhoenixK
őstag

Akkor én rá is kontráznék alternatívának egy MyBook-al: [link]
Csak mert WD-párti vagyok! ;]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18324) betyarr válasza PhoenixK (#18323) üzenetére


betyarr
veterán

hejj,a külső wd hdd-kre nem él az 5 év gar?pedig ha lenne,akkor tuti ezt vetetem meg. :K mindenütt 2 csak az iponnál 3.

(#18325) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Most fogok vásárolni egy 1TB-os Samsung winyót, kérdés, hogy azt hogy célszerű partícionálni?
Rendszernek akarok csinálni egy 50GB-os partíciót, de aztán a többit? 2-3 részre?
Kinél, hogy van?

Köszi :C

(#18326) Dzsekó válasza kosarob8 (#18325) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól függ, hogy mire akarod szétválasztani, de sztem az 50GB-n kívül még 1 vagy 2 particiót érdemes létrehozni.
A mire akarod szétválasztanit kategóriákra értettem, tehát ha mondjuk filmeket akarsz tárolni, akkor elég 1 nagy partició, de ha lenne más is pl. nagy iso képfájlok, akkor lehet 2 particiót csinálni pluszban, hogy ne keveredjenek az adatok. De 1 vinyón 3-nál több partició felesleges.

(#18327) fagy53


fagy53
nagyúr

Na, megvan a negyedik búgó Samu egytányéros, tudniillik a kéttányéros Samu nem búg nálam.! :DDD
5 és 6 éves 80GB-os sokat használt Samu-k berezgetnek mindent, de 100%-os a kondi ma is, teljesen hibátlanok.
Kb.1 éves 320GB F1 pontosan mint az előzők és a kétnapos 500GB F3 tökéletesen leutánozza az elődöket, bár a megbízhatóságról itt még nincsenek adataim. :DDD
Mivel rutinosan gumikötélre fellógattam a többi közé semmi zaj, szokatlan mert seek hang sincs :Y . A HD Tach random és szekv. tesztjénél gyanús volt hogy működik, de csak a hang alapján nem is biztos. ;] Alig melegszik, a Samu-k alul mérik ugyan a hőmérsékletet, de egyórás kínzás után is tapintásra hűvösebb mint bármelyik korábbi HDD-m. Nagyon gyors, bár csak a tesztek alapján gyorsabb mint az F1, a gyakorlatban nem érezni különbséget a kettő között. Az árát nagyon megérte, de ha nem lógatnám, nem tudnám elképzelni, hogy egy napnál tovább maradjon a lakásban. :D

[ Szerkesztve ]

(#18328) kosarob8 válasza Dzsekó (#18326) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Köszi a választ, én is vhogy hasonlóképpen gondoltam :R

(#18329) Kolondrum

[link]
[link]
Mai napon végleg leírtam a SAMSUNG hdd-ket, a munkám múlhat ezen a szaros laptop hdd-n! ****** ****** ********! :(((

(#18330) rocket


rocket
nagyúr

WD15EARS read teszt:
8MB:

32MB:

HDTune:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18331) proximus válasza Kolondrum (#18329) üzenetére


proximus
senior tag

Na ez azért már durva. :(((
Milyen régi a lemez?

(#18332) proximus válasza rocket (#18330) üzenetére


proximus
senior tag

Ez 5400 -as igaz? Ahoz képest elég jó.:)

(#18333) Kolondrum válasza proximus (#18331) üzenetére

Reggel még 100-as volt, most ennyi! A noti olyan 4 éves!

[ Szerkesztve ]

(#18334) rocket válasza proximus (#18332) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen, Green verzio :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18335) solika válasza Brekkk (#18280) üzenetére


solika
tag

nekem volt 7200.12 1 tb-os, de hibás lett, f3 1 tb-osra cseréltem és halkabb a seek-hangja a seagate-énél! és jóval gyorsabb is...

(#18336) proximus válasza Kolondrum (#18333) üzenetére


proximus
senior tag

Lehet csattant az is egy nagyot mint az én F3 samsungom :W :W
Az enyém csere alatt van, de már mióta..... :U
Nem baj, kiverem belőlük az újat akkor is. ;]

solika:
A hangjával nem is volt bajom, talán csak jobban vibrált(lehet ettől halt meg az enyém?)

[ Szerkesztve ]

(#18337) Uzmany válasza fagy53 (#18327) üzenetére


Uzmany
őstag

Elgondolkodtatott az értékelésed, mert raid0-hoz keresek vinyókat.
Bár kissé bizalmatlan vagyok a Samu hdd-kel, de erre még alszom egyet.
Ez a búgó hang mennyire zavaró? Ráadásul nálam 2 lenne, az pedig sztereóban :N

proximus: Mennyi ideig működött az F3? Gyakori náluk a meghibásodás?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#18338) solika válasza Dzsekó (#18292) üzenetére


solika
tag

sztem apró fájloknál lehet ezzel spórolni sokat (és ha a nagy fájlok maradványa, utsó szektora pont kicsike), mert 4 kb-ra ossza fel a fájlt. pl. mondjuk egy 1 kb-os fájl itt csak 4 kb-ot foglal, hagyományos fájlrendszeren meg 512-őt vagy többet. uh nem több a hely, hanem inkább több marad.

(#18339) gg72 válasza Kolondrum (#18329) üzenetére


gg72
veterán

A Samsung notivinyói sosem voltak jók sajnos... PC-s HDD-kben azért lényegesen jobbak.

(#18340) Kolondrum válasza gg72 (#18339) üzenetére

SZ** az egész!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Most csak ideges vagyok mert a főnököm notija, én vettem! :W

(#18341) proximus válasza Uzmany (#18337) üzenetére


proximus
senior tag

Olyan két hetet bírt. :(
Frankón nagytakarítást rendeztem ami a számítógépet és részeit(+asztalt) illeti, ráraktam az oldalát, visszaraktam a helyére. Na mondom sínen vagyok...., gép bekapcs, hátradőlök, 1-2 másodperc, majd mintha valaki csúzliból megküldte volna a gépházat csapágygolyóval. Azt a kib******, mondom ennek fele se tréfa ---> HDSentinel ---> 3-4 gyenge szektor a lemezen.(Ez előtt egy sem volt) Na, ezek a szektorok szépen felszaporodtak, miközben kibírhatatlanul belassult a lemez.--->garancia.
Rajtam kívül egy-két emberkének romlott még el a winchestere, de szerintem baromi sok is fogy ebből gyors "kis" 500-asból.
Bízom benne hogy csak kifogtam egy rosszat, főleg hogy egy ugyanilyenre akarom cseréltetni(az a 150MB/sec nem hagy nyugodni ;] )

(#18342) AceTom válasza LGLuke (#18273) üzenetére


AceTom
aktív tag

Sikerült "letesztelned", hogy megszűnik-e a fura seek hang? :)

(#18343) fagy53 válasza Uzmany (#18337) üzenetére


fagy53
nagyúr

A háztól is függ, hogy mennyire zavaró, de akármilyen ravaszul rögzítettem, vagy gumitappancsokra állítottam, mindig búgott mindegyik egytányéros. Két dolog némítja el, vagy a tenyeredben tartod, vagy fellógatod őket, más nincs. Mennyire zavaró? Baromira! A szomszéd szobában is hallom, hallanám. :D

(#18344) LGLuke válasza AceTom (#18342) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem szűnik, sajna csinálja továbbra is. De ez nem seek hang, hanem valami kalibrálás vagy nem tudom mi.
Majd utána olvasok külföldi fórumokon, csak mostanában sok a munka, nincs időm semmire.

(#18345) Brekkk válasza solika (#18335) üzenetére


Brekkk
senior tag

Szia,

Nekem egymás felett van ez a 2 típusú HDD, de a Samsung seekje nálam, hangosabb.
Amíg tölt a win7 addig csak a Seagate megy, és nem hallom a hangját, a Samsungra dolgozom sok apró file mellett és annak igencsak lehet hallani a hangját.
Nem lehet, hogy a Seagate azért volt zajos, mert már haldoklott?
Vagy az én Samsungom fogja feladni a harcot? :F

(#18346) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni, és a kérdés több topic-ba is elférne, így szorry, hogy pont ide került: :P

Adattárolásra szeretnék egy külső vinyót 18k-g max.
filmek egyéb nagyméretű fájlokat tennék rá, és azért külső, mert max heti 2-3 órát menne, ha valamit megnézek rajta vagy rámentek, aztán pihen a polcon. (vagy netbook mellé berakom a táskába és hurcolászom kicsit)

Több variációt nézek, de hozzá tudnátok tenni a véleményetek pro és kontra? :) Pont a netbookos cipelés miatt hezitálok, hogy a 3,5" de nagyobb tár vagy a 2,5" mobilabb, de kisebb...

1. 10-12 környékén egy 3,5" 500-s vinyó (pl. samsung evergreen) + 5k-g valami külső rack (ugye nem 24/7-ben használnám, így talán nincs szükségem ultraszuper 6 ventris tokra)
2. 2,5"-s vinyó és egy külső rack
3. vagy ezek a 250-320 GB-s külső vinyók (pl. samsung)

(fő szempont az adattárolás, de azért a gépben a 400-s mellett, meg a netbookban a 160 mellé már a 320 is elég lenne...szükösen :DDD )
:F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18347) Alex91 válasza Polllen (#18346) üzenetére


Alex91
félisten

Ha cipelned is, akkor 2,5"-os...

(A szegedi MM-ben most van 20k-ert 2,5"-os, 500 GB-os Maxell kulso HDD!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18348) Polllen válasza Alex91 (#18347) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R a tippért.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18349) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Hali!
HDD vásárlás előtt állok, de nem tudom milyet vegyek.
Samsung EcoGreen F2
[link]
Ezt néztem, de nem vagyok biztos a dologban.
Játékra, filmre, kellene.
Maradjak ennél, vagy tudtok jobbat ajánlani ebben az árban?
Előre is köszönöm!
Üdv, Szabi

(#18350) Dzsekó válasza bszabi84 (#18349) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább WD15EADS / WD15EARS, de az picit drágább (1-2K).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.