Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) rszp válasza ló úr (#19047) üzenetére


rszp
aktív tag

Akkor eséllyes a bad sector. Felület teszt valamilyen programmal pl HD Sentinel.
Egyébként a SMART nem jelez hibát?

(#19052) rszp válasza OddMan (#19049) üzenetére


rszp
aktív tag

Nagyon pici. A december közepén gyártott black 1TB nekem még 3 tányéros.
Igaz, a száma is más.

[ Szerkesztve ]

(#19053) ló úr válasza rszp (#19051) üzenetére


ló úr
őstag

Nah most ráengdek akkor egy HD sentinelt,mert ez eddig még eszembe se jutott :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19054) MC Pite


MC Pite
veterán

Samu HD252HJ ajánlott? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19055) rszp válasza ló úr (#19053) üzenetére


rszp
aktív tag

Ha adat van rajta akkor felület tesztet ne! Vagy csak olvasást.

[ Szerkesztve ]

(#19056) ló úr válasza rszp (#19055) üzenetére


ló úr
őstag

Van rajta minden. Ez a rendszer és adattárolóm is egyben most!!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19057) ló úr válasza rszp (#19055) üzenetére


ló úr
őstag

HD Sentinel semmiféle hibát nem érzékelt!!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19058) fenergie84 válasza MC Pite (#19054) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha újonnan akarod venni, akkor ár/érték arányban nem...akkor inkább 2-3e többért F3 500gb-osat vegyél.
Ha használtan tudsz venni, 6-7e akkor megéri, ott meg a gar megléte, futási idő, állapot határoz...

(#19059) MC Pite válasza fenergie84 (#19058) üzenetére


MC Pite
veterán

Konkrétabban: Van két WD RE 160asom (R0), ami nem gyors, de megbízható.
19be van apróban egy pár 250es 0km-es garis, azt látom hogy 1 lemezes de pont erről egy szikra tesztet nem látok. Persze elvileg halk meg gyors, de gyakorlatilag is érdekelne, meg megbízhatóságra ha van tapasztalat. Ha olyan mint a nagytesója akkor majd 2× gyorsabb a WD-nél. Mindenáron nem akarok cserélni, de ha 18ba el tudom hozni, enyémeket 12be eladni és majd 2× gyorsabb és nem hangosabb és nem problémás széria akkor váltanék.

Majdnem egy pár 80as velociraptor lett, de 60mb average vicces tőle... :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19060) LK válasza Dzsekó (#19001) üzenetére


LK
addikt

Nekem most fog jonni a 640-es blue wd vinyóm. Acronissal lenne áttelepítve rá a régi win 7-es rendszer. XPalatt lenne partícionálva,aztán megy rá a "régi" win7. Ebben az esetben nem kell varázsolni a partícionálásnál,nem baj,hogy xp alatt fog menni? Vagy inkább minden win7 alatt menjen?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#19061) fenergie84 válasza MC Pite (#19059) üzenetére


fenergie84
addikt

Most már tom miről beszélsz.
Ha raid 0-ra kell, akkor lehet megéri, én is láttam azt a hirdetést.
Nekem nem volt ilyen vinyóm, de HD250HJ-m most is van, ez meg csak újabb fajta, szóval valamivel csak jobb.
Itt találtam egy raid 0 HDtune tesztet (teljes teszt itt).
Itt meg szólóban egy pár teszt:
1
2
3

Ha ezt megnézed, lehet tudsz belőle tanúságot levonni :D

(#19062) OddMan


OddMan
őstag

A Samu HD754JJ hdd-ről azt találtam, hogy 2 tányéros és 3 fejes.
Ez igaz lehet, mert akkor nekem egy ilyen is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#19063) fenergie84 válasza OddMan (#19062) üzenetére


fenergie84
addikt

Én is azt találtam róla, hogy 2 tányér 3 fej.
De ez szerintem nem "igazi" F3-as, mivel a tányérok nem 500gb adat sűrűségegűek...

Érdekes ez, mert egyre több F3-as modell kerül elő, amik nem 500gb tányérokkal vannak szerelve (HD253GJ, HD324HJ, HD323HJ, HD754JJ, HD253GI, HD324HI, HD754JI). Legalább is a gugli ezeket dobja ki...

(#19064) flash7


flash7
tag

Hello mindenki!

Vetten egy WD15EARS vinyót!
Tegnap be is raktam a gépbe. ABIT AB9 alaplapom van. Illetve egy 160 GB-os Samsung amin Win7 van, frissen felrakva. A vinyó berakása után, a windows-os beépített progival egy partíciót csináltam és gyorsformáztam.
Ma elkezdtem másolni rá az adatokat, és amikor kb 20 Gb-os mappát raktam át, ami tele van kb 100 Mb-os pdf-ekkel, elindult a képernyőkímélő.
Mikor az egeret megmozgattam, a másolás állt, 84%-nál. Nagy nehezen sikerül megszakítanom a másolást, de a WD vinyóra kiírta a Total Commander, hogy nem elérhető.
Újra indítottam a gépet, de nem látta a vinyót, sőt az elején a boot-olás, az ABIT ablakról nagyon sokáig (2-3 perc) nem lépett tovább. A BIOS sem ismeri fel...
Mi a baj????????? :O :O :O :O :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#19065) ló úr válasza flash7 (#19064) üzenetére


ló úr
őstag

Furcsa hangokat ad ki a winyó??

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19066) attiati válasza audi100td (#19034) üzenetére


attiati
veterán

Valóban csak együtt nem bírják egymást, külön-külön egyik sem rezonál. Most jó messze tettem őket egymástól, picit csökkent a zaj.

Abból lehet gond, ha kismeghajtó slotjába tettem, és nem csavarozom le?

Illetve abból lehet baj, ha egy szivaccsal letakarom a vinyó alját? (arra tenném rá) Nem melegszik be?

(#19067) flash7 válasza ló úr (#19065) üzenetére


flash7
tag

Igen...
Először kattan egyet, majd mintha visszahúzna valamit, vagy akarna visszahúzni...
Mi lehet ez, vagy mitől?

[ Szerkesztve ]

(#19068) OddMan válasza flash7 (#19067) üzenetére


OddMan
őstag

Jót nem az biztos. :DDD
Szerintem vidd vissza garba.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#19069) ló úr válasza flash7 (#19067) üzenetére


ló úr
őstag

A fej vagy a motor megadhatta magát,gyárihiba,láttunk már ilyet a legmegbízhatóbb modellektől is!! Vidd vissza gariba,és kicserélik majd neked!!

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19070) MC Pite válasza fenergie84 (#19061) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi!

Szólóban hiába gyorsabb majd másfélszer, raidben szűk 30%ra olvad a különbség, ami nem sok... Ez úgy néz ki nem olyan gyors mint a nagyobb F1ek... Sztem a WD-k maradnak :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19071) ló úr


ló úr
őstag

Am. ittvan a SMART táblázat a winyómról.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#19072) stifi


stifi
senior tag

én csak annyit szeretnék mondani, hogy lett volna pár kérdésem új vinyóvásárlással kapcsolatban, de rákerestem pár kulcsszóra itt a fórumban, és már nem akarok kérdezni semmit, köszönöm a segítségeteket :)
samsung HD103SJ-t fogok venni

tényleg köszi még1x mindenkinek!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#19073) Dzsekó válasza LK (#19060) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mehet XP-vel is, de win7 máshol kezdi a particiókat, ha erre megy a win7 op. rendszer, akkor ajánlatos win7-el particionálni.

(#19074) LK válasza Dzsekó (#19073) üzenetére


LK
addikt

köszi, win7 marad

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#19075) oncsi


oncsi
őstag

Vettem egy rendszernek való wincsit. Igaz nem szerepel az ajánlottak között, de eddig kellemes. Nem a leghalkabb (WD Green-hez képest) de igazán nem egy hangoskodó darab. Hűvős is. A megbízhatóságáról tudtok valamit? (9e Ft volt és van rá 33hónap gari még) :)
Kép!

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#19076) Dzsekó válasza oncsi (#19075) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem rossz vinyó, ha nem fog bad sectorosodni, akkor jó vétel volt.
Smart alapján nincs rajta bad sector?
Azért nincs az ajánlottak között, mert sok közülük bad sectorosodott.

(#19077) attiati válasza attiati (#19066) üzenetére


attiati
veterán

up :) ezekből lehet gond?

(#19078) adalbert1


adalbert1
veterán

Üdv!
Ma beruháztam egy WD15EARS-re. Ha jól értelmezem a topicban már leírtakat, akkor ha Win7 alól formázom nem fogom XP alól látni? Ill. ha csak Win7 alatt fogom használni akkor ne álljak neki még most melóban XP alól formázni a WD segédprogramjait használva se? :F

szerk.:
attiati : szivaccsal nem takarnám el a drive alját, nehogy megsüljön az elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#19079) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv ! Újra itt. Végre sikerült beszereznem egy Samsung F3mat :) Jövő héten nyomatok egy kis tesztet . Bár azt már most remélem ,hogy a régi 80Gb-os WD-nél valamivel gyorsabb lesz :DDD

(#19080) Dzsekó válasza attiati (#19066) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyikből sem lehet baj sztem. A hőfok egyszerű 1-2 óra után megnézed a hőmérsékletét, ha 45 fok alatt van, akkor maradhat a szivacs. Csavarozás csak akkor gond, ha hurcibálva van a gép. Ha egyhelyben van, akkor jó úgy is.

(#19081) Dzsekó válasza adalbert1 (#19078) üzenetére


Dzsekó
addikt

Win7 alól particionálva fogja látni XP, és XP alól particionálva + align-olva fogja látni Win7. :) Szal tök 8. :)

(#19082) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözlet!

A gépemben egy Samu 500Gb EcoGreen vinyó van. Sajnos elég lassú a csomagolás és a másolás, az egy vinyó miatt. Esetlegesen egy 500Gb-os F3-as modellel ki leszek segítve ezen a téren?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19083) attiati válasza Dzsekó (#19080) üzenetére


attiati
veterán

köszi

adalbert: csak onnan jött az ötlet, hogy más is tette szivacsra a vinyóját, hogy ne rezegjen, de majd kiderül akkor hőfokokból

(#19084) fagy53 válasza attiati (#19083) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ne tedd közvetlenül egy szivacsra, jobb megoldás ha négy szivacs kockára teszed! ;)

(#19085) Dzsekó válasza fagy53 (#19084) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor már inkább gumibakokra tegye. :)

[ Szerkesztve ]

(#19086) zazahoho


zazahoho
őstag

üdv
VelociRaptor-hoz lehet külön venni icepack hűtő keretet?ill kb mennyiért?ha valaki tudna segíteni megköszönném :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#19087) oncsi válasza Dzsekó (#19076) üzenetére


oncsi
őstag

Köszi a választ.
Jónak néz ki. Kép!
De Ez! picit ilyesztő. Bár más Seagate wincsin is láttam ilyesmit.
Más: Van egy régi de naponta használt P3-as HP mini gépem (1GHz) most egy 40-es Maxtor wincsi van benne amit már régen kinőttünk. (ez a levelező meg minden egyébre tartott gép ami fontos) Nagyon megbízható!! Évek óta megy és soha, semmi baja nem volt Sajnálnám lecserélni. Milyen wincsit tegyek bele?
1. IDE-SATA átalakítóval valami modernet? Elférne, főleg ha valami 2,5-est tennék bele, ami nagyon csendes.
2. Melyik a leg kevésbé melegedős, ugyanakkor gyors 300GB körüli IDE ami még megbízható is. A sebesség nagyon fontos lenne, mert a wincsi a nagyon szűk keresztmetszete ennek a gépnek.
Köszi a választ előre is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#19088) fagy53 válasza Dzsekó (#19085) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ja, látszik, hogy nem volt egytányéros 80GB-os Samud! :DDD Nekem kettő is, a gumibakok alig számítottak valamit. Rendkívül elasztikus és nagyon kis felületű lábak jöhettek csak szóba, ez pedig eléggé üti egymást. :D Egyetlen dolog jelentett csak tökéletes megoldást, ezt azóta is alkalmazom mert az F1 és F3 pontosan olyan, mint az elődök, ez pedig a gumiköteles lógatás, szuper! :C

(#19089) adalbert1 válasza Dzsekó (#19081) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor jó. :)
Win 7 alól formázva teljesen jónak tűnik minden eddig, most kúsznak fel rá az adatok. :))
Elég hűvös is, az 1 TB-os Mybook amiről másolok rá 44 fokos (amúgy 3 tányéros WD10EADS), ez pedig 32. Persze benne van hogy itt a közelben forog egy 12-es HDD, a Mybook pedig csak passzív hűtésű.

attiati : scythe quiet drive-on vagy hasonlón nem gondolkoztál? Mondjuk elég drága megoldás, és nem is tudom mennyire válik be...

[ Szerkesztve ]

(#19090) attiati válasza adalbert1 (#19089) üzenetére


attiati
veterán

160 gigáért nem bizti, hogy megéri :D Barkácsolok valamit, vagy kipenderítem a gépből :)

(#19091) Dzsekó válasza oncsi (#19087) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Raw Read Error Rate Seagate-eknél mindig ilyen, ne foglalkozz vele, az adat mező pedig mindig megegyezik a Hardvare ECC Recovered adat mezejével, mint itt is.

Ácsi, egy P3-as alaplap nem biztos, hogy megeszi a nagyobb vinyót, lehet, hogy csak max. 120GB, amit visz. Mert az efelettiek már 48bites LBA-t használnak.
Először nézz utána a bios frissítések környékén az alaplap oldalán.

Leghűvösebb és csendesebb IDE a Hitachi P7K széria, de ebből asszem 160-as a legkisebb. Jó még a WD is. Esetleg Sata 2,5-ös vinyó átalakítóval jobban elérhető kis méretben, ebből Samsungon kívül bármelyik jó.

(#19092) Dzsekó válasza adalbert1 (#19089) üzenetére


Dzsekó
addikt

"itt a közelben forog egy 12-es HDD" :))

(#19093) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hali!

kéne egy 500gb-os hdd, 7200rpm, és nagyon olcsón kéne, nem használtan,

(#19094) Dzsekó válasza XP NINJA (#19093) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#19095) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

500 gb-os merevlemezt szeretnék venni és ezekröl nem nagyon találtam teszteket.A kissebb vinyók mennyire öröklik a nagyobb testvér tulajdonságait?(gyorsaság zaj stb)?

(#19096) attiati válasza Zsolt!! (#19095) üzenetére


attiati
veterán

nézz körbe itt, választ ki a kívánt vinyókat, és compare, és látni fogod az összes teszt eredményét a kinézett vinyóknak. Tomshardware többi tesztjei között vannak "régebbi" vinyók is, van köztük mindenféle 500-as, és szinte az összes 500-as vinyót kivesézték itt a fórumban a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#19097) Dzsekó válasza Zsolt!! (#19095) üzenetére


Dzsekó
addikt

Öröklik az 1 szériába tartozók. De 1 hsz-el előtted írtam is egy ajánlott vinyót. Gyors, halk, hűvös.

(#19098) rszp


rszp
aktív tag

wdidle3 bevált?

(#19099) Dzsekó válasza rszp (#19098) üzenetére


Dzsekó
addikt

Talán. EACS-nél kikapcsolta a head park-ot, de nőtt azóta 4-et a load/unload cycle. :F
EARS-nél nem működött a kikapcsolás, de 62 percre rakta (max) a head park-ot. Most azóta nőtt 30-al kb az érték. Úgyhogy lehet, hogy használt valamit még nem tudom, ha áprilisban 10000 alatt lesz, akkor használt valamit. Ami érdekes, hogy állítás után everestben a smartnál a két vinyó között klikkelgetve is nőtt az EARS-nél az értéke a load/unload cycle-nek. :F

Persze EACS-nél lehet, hogy a gép ki-be kapcsolásoknál is számol, de asszem azóta többször volt ki-be kapcsolva a gép.

Ami érdekes, hogy EACS-nél is 8mp volt a head park és majdnem 2 éves a vinyó, aztán 720 volt az értéke a load/unload cycle-nek. :F

[ Szerkesztve ]

(#19100) zazahoho


zazahoho
őstag

üdv
új bontatlan fóliás 300 gb raptor -ra telepítettem win7 64 bit rendszert ,és azon csodálkoztam ,hogy nem kellett leformázni a hdd-t :F ilyet még nem láttam :N a fóliát én vágtam fel ,és 0 perces a volt :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.