Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) gg72 válasza solika (#18700) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem azt én írtam. :) Nekem van egy 640 gigás WD green vinyóm, ami ugyan nem hangos, de a Samsung F3 halkabb nála, vagyis hangtalan.

(#18702) Chaser válasza 590227 (#18673) üzenetére


Chaser
titán

Se beteg se buta nem vagyok, de vigyázz a szádra azért:) Még1x látom, hogy hülyeségeket írsz be meg személyeskedj megkérek pár modit, hogy kicsit fogják vissza a ceruzádat, hátha attól megnyugszol. Csak mondtam, az inteles notim mennyit eszik. Akarsz asztalit? Xarrá teszteltem E2xxx, 3xxx, 5xxx, 6xxx, Q8200-t, valóban fogalmam nincs mi mennyit fogyaszt. Úgy kíváncsiságból azt azért megkérdezném milyen tápod van pontosan? Privátba írd, nem offolok többet. Csakhogy tisztánláss, nem vitatkoztam, tényeket közöltem amikről neked fogalmad sincs, ahhoz hogy vitatkozzak valakivel némi tudás alap is kell a másik oldalról.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18703) g@bo


g@bo
nagyúr

HITACHI Deskstar 7K1000.C HDS721010CLA332 (0F10383) 1TB 7200 RPM 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive -Bare Drive

urak, erről mi a véleményetek? 17+fa.... jobb mint a wd?: :R

(#18704) 590227 válasza g@bo (#18703) üzenetére


590227
aktív tag

Már többször leirtam,hogy hangos.Egyébként[ennyiért megvehető.]Drágább,mint egy hete volt.

(#18705) 590227 válasza g@bo (#18703) üzenetére


590227
aktív tag

(#18706) hoffman187


hoffman187
csendes tag

Sziasztok!

1TB WD Caviar Green 3.5" WD10EARS SATAII 64 MB cache winchester

1TB WD Caviar Green 3.5" WD10EACS SATAII 16 MB cache winchester

Elvileg egy betű külömbség van a két vinyó között, meg tudnátok mondani hogy mit takar az R és a C? És hogy miért írnak egyik helyen 7200 a másik helyen meg 5400 RPM rájuk, van belőle több fajta? Az utsó kérdés pedig hogy a kisebb cashe el rendelkező miért kerül többe?

A válaszokat előre is köszi.

Üdv
Hoffman

[ Szerkesztve ]

(#18707) g@bo válasza 590227 (#18704) üzenetére


g@bo
nagyúr

pedig a hitachi vinyókat eddig favorizáltátok.... a wd vel szemben is. és ez elvileg új modell. :F

(#18708) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Helló erről a winyórol van valami tapasztalatotok?

WD 500GB(WD5001AALS) 7200RPM 32MB

Előre is kösz a segítséget :R

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#18709) 590227 válasza g@bo (#18707) üzenetére


590227
aktív tag

Igen,irták,hogy néha ratatázik.Én vettem egyet,de hangos.Nem ajánlom senkinek,csak a hangja miatt.

(#18710) Dzsekó válasza hoffman187 (#18706) üzenetére


Dzsekó
addikt

A WD10EARS 2 generációval újabb vinyó, ezért csendesebb, gyorsabb elődjénél.
Viszont az EARS vinyók már advanced formatosak, azaz XP alatt okozhat némi meglepetést, Vista és Win 7 alatt tökéletesen megy. A két generáció között a WD10EADS helyezkedik el, ha tartasz az advanced formattól, akkor azt vedd, de semmiképp sem az EACS-t. Ezek energiatakarékos 5400RPM-es vinyók, de WD marketingfogása, hogy változtatják a fordulatszámukat, ezért szerepel össze-vissza az 5400 és 7200 RPM. Tesztben kimérték, fix 5400-on pörög minden esetben.
Az EACS meg gondolom azért kerül többe, mert bentragadt, és nem akarnak veszteni rajta a boltok.

(#18711) LGLuke válasza 590227 (#18709) üzenetére


LGLuke
őstag

Nekem abszolúte csendben van. A ratata is csak ritkán hallható pár másodpercig, és ez sem olyan nagyon hangos, csak maga a gépem elég halk, és így jól elkülönül a többi zajtól. Egyébként magának a HDD-nek nem hallom a motorzaját, illetve a seek sem hangos.

(#18712) Tompie


Tompie
őstag

Az már tiszta, hogy adattárolásra ez (SAMSUNG 1000GB F2 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD103SI) tökéletes választás, gyors és csendes, de ha akarok rá játékokat installálni és róla futtatni akkor nem érdemesebb megvenni a 7200rpm-es változatát?

(#18713) fenergie84 válasza Tompie (#18712) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha az op-rendszeres vinyódon már nincs helyed, és ezért az adattáros vinyóra kell telepítened játékot akkor érdemesebb az F3 7200rpm-es változat. Ha csak adattárra kell, akkor tökéletes az F2, de ha a jövőben valamiből kifolyólag kénytelen vagy op-t telepíteni erre a vinyóra, akkor célszerűbb választás lenne az F3...

(#18714) 590227 válasza LGLuke (#18711) üzenetére


590227
aktív tag

Lehet,hogy megint kifogtam,egy hibás darabot,vagy kényes vagyok?Folyamatosan zörög,matat,ratatázik.Pont olyan,mint egy 5-6 éves HDD.A Samsung F2-est a gép mellett ülve,állva sem lehetettt hallani,sokan nem hitték el,hogy megy a gép.W7 támogatással a proci is visszavett fesszel megy,az energia támogatás működik.Viszont a HDD támogatást belinkelem,én láma vagyok hozzá.

(#18715) hoffman187 válasza Dzsekó (#18710) üzenetére


hoffman187
csendes tag

Köszi a válaszokat. Ez az RPM elég félrevezető, ezek után elvetettem a Green széria tagjait. Tudnátok nekem ajánlani egy jó 1 TB winchit? Fontos hogy halk legyen, de mivel az op rendszer is ezen lesz ezért asebesség is számít. A green elvetése után ezt néztem ki:
1TB Samsung HD103SJ SATAII 32MB cache winchester

Üdv
Hoffman

(#18716) 590227 válasza hoffman187 (#18715) üzenetére


590227
aktív tag

[Ára]Nem tudom a lakhelyed,de ha helyben veszed meg,nem lessz garanciális költséged.Nekem BP-re kell vinni a Samut,gariztatni.Ez idő+pénz+3-4 nap.És a végeredmény kérdéses.Idáig a garanciával,a fogyasztóvédelemmel,csak rossz tapasztalataim vannak.

(#18717) fenergie84 válasza hoffman187 (#18715) üzenetére


fenergie84
addikt

Jó választás, tényleg csak arra kell vigyázni, hogy újat, 3év garral és neked "legkényelmesebb" boltból vedd meg...

(#18718) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megérkezett a WD Caviar Black WD6401AALS 32MB cache 5 év garis vinyóm. :)

13 pénz, ma megyek érte. Sikerült kifognom egy utolsó darabot, remélem beválik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18719) ZsoAce válasza Dzsekó (#18710) üzenetére


ZsoAce
tag

Szia(sztok)!
Gondolom jól utánajártál a WD 10EARS Green-nek a vásárlásod előtt. Én is erre a vinyóra gondoltam, a másik jelölt a Samsung F3, utóbbi előnye, hogy 7200-as fordulaton megy, viszont 32MB-os a puffer. (Ami állítólag nem sokat számít, hogy 32 vagy 64.)
Hol található az a teszt, ami szerint a WD Green nem pörög fel 7200-ra?

Esetleg tud valaki olyan tesztet, ahol a kettőt összehasonlítják?

(#18720) Uzmany


Uzmany
őstag

A Burst Rate érték rendben van?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#18721) M4R1NE


M4R1NE
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 1 Terás winchestert. Az alábbi kettő közül melyiket ajánlanátok?

HDD Samsung 1000/SATA2/32M HD103SJ F3 7200
HDD WD 1000/SATA2/32M (WD1001FALS) Caviar Black

Köszi a segítséget!

(#18722) Dzsekó válasza ZsoAce (#18719) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt az oldal közepén késleltetésekből hámozzák ki, hogy 5400-as az RPM, itt meg a vinyó hangja alapján következtetik ki az 5400RPM-et.

A elérési idő 2-3ms-el rosszabb az 5400-as vinyóknál és egy 20-30MB/s-el lassabbak a 7200-as társaiknál.

(#18723) Dzsekó válasza M4R1NE (#18721) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó, de WD-ből már van WD1001FAES széria, ami már biztos 500GB/tányéros vinyó. Persze még nehezen fellelhető.

(#18724) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nos elmentem a 640es Caviar Black-ért... kiderült, hogy rossz információt küldtek és nem érkezett a vinyóból. Kárpótlásul választhattam helyette egy másikat, amit olcsóbban kaptam, így a következőre esett a választásom:

WD5000AAKS - 00V1A0 3 év gari, 8800 Ft.
valamint akartam még venni egy sata kábelt, amit ingyen adtak hozzá.

Jól jártam? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18725) Dzsekó válasza Real_Necro (#18724) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem igen. Hol vetted? Kollégámnak is kéne ilyen vinyó, de azt mondta minél olcsóbban. Szerintem ez best buy. :)

(#18726) Real_Necro válasza Dzsekó (#18725) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez így most egyszeri vásárlás volt sajnos. Cellcom-ot ajánlotta valaki, vagy Ipon, esetleg Aqua.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18727) Dzsekó válasza Real_Necro (#18726) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én is ezeket kedvelem, de ott drágább most.

(#18728) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

WD 2000EARS Advanced Format-jával van gondom. Egyszerűen nem kapok plusz tárhelyet és/vagy a fájlok sem foglalnak kevesebb helyet a lemezen. Második vinyó, egyetlen partíció, nincs rendszer rajta értelemszerűen. Windows 7 64 bit alatt vagyok. Alapból nem volt formázva, így a "csak tedd be és használd, minden elő van készítve" duma kicsit nagyképű és félrevezető. A Paragon szoftver nem csinál semmit vele, ugyanazt mondja, amit a cetli. Jumper nincs a vinyón. Kérdem én, hol a probléma? Itt van még nálam három másik fajta 2 terás vinyó és mind a négynek egységesen 1,81 TB-os formázott tárterülete van.

[ Szerkesztve ]

(#18729) malwy válasza 590227 (#18653) üzenetére


malwy
senior tag

Megsúgóm, hogy egy 12centis 1200rpm-es venti k**va sokáig elmegy egy egyszerű 9V-os elemről. Ja, hogy 3V-al kevesebbel nyomatom? Ha beszorzod nem sokkal fogyaszt kevesebbet.
Szorozd össze az ampert, a volt-tal és megkapod a wattot:)

[ Szerkesztve ]

(#18730) Dzsekó válasza Alvin_ti4200 (#18728) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#18731) attiati


attiati
veterán

Adnak sata kábelt a vinyókhoz? (Iponból, Samu F3 1TB, vagy Hitachi 1TB)
Mindenképp belemegy a gépembe, ha van sata csatlakozóm?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#18732) medium84


medium84
aktív tag

Üdv!

Próbálta valaki a Samsung S1 Mini 120Gb-ot pendrive-ként rádugni a TV-jére? Azért kérdezem, mert a 2,5"-os külső vinyómat hiába dugom rá, nem ismeri fel a TV.
Most vagy egy min. 16Gb-os gyors pendrive-ot kell vennem, vagy egy ilyen pici külső vinyót. Árban kb. azonosak, csak méretben sokkal jobb az S1.

(#18733) adalbert1 válasza attiati (#18731) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem szoktak adni hozzá.
Szerintem ha csak Sata1-et tud a lapod akkor is megy, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos... Amire még figyelj, hogy a tápodnak legyen az SATA eszközökhöz jó csatlakozója, vagy vegyél átalakítót.

(#18734) noncsika


noncsika
tag

sziasztok

kinéztem egy ilyen külső vinyót: Western Digital 3,5" 500GB My Book Essential
csak külső adattárolsára néha hurcolászásra de semmi komoly dologra nem kéne, szerintetek ez megbízható fajta?

ja és a globalpc-ről van valakinek valami tapasztalata? kicsit gyanús nekem, de ha nincs vele gond lehet ott venném
köszi

(#18735) attiati válasza adalbert1 (#18733) üzenetére


attiati
veterán

gondolatolvasó vagy, pont ezeket akartam még kérdezni, köszi :)

(#18736) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok.
Lenne pár kérdésem.
1. Szerintetek mi a különbség a két Samsung merevlemez között (HM320II, és HM321HI)?
2. Mi a különbség a Spinpoint M7, és M7E merevlemezcsalád között?
3. megbízható az M7-es széria?

A kettő között gondolkodok, tetszenek a samsungok, a legelső 2 vinyó között 2.000ft különbség van, így valami eltérésnek kell lennie. Ha jobb a drágább/többet tud, akkor azt venném értelemszerűen.
Köszönöm válaszaitokat.
fabicska

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#18737) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

régi atás vinyók közül max 120gb-ig melyek voltak halkak?
a mostani vinyók elég hangtalanok de a régiekben voltak hangos szériák
esetleg nincs erre vmi táblázat?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18738) Dzsekó válasza fabicska (#18736) üzenetére


Dzsekó
addikt

Samsungból csakis F3 vagy F3EG (green) ajánlott, előbbi rendszervinyónak, utóbbi adattárolásra.

Speedfire: Tudom ajánlani Hitachi P7K szériáját, PATA-sból a leggyorsabb és halk is, ráadásul energiatakarékos. Viszont ilyen kicsi méretben nincs ez sem.

noncsika: Western Digitalból minden jó, szal nyugodtan veheted.

[ Szerkesztve ]

(#18739) Speeedfire válasza Speeedfire (#18737) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem hangzik túl jó h nincs ilyen kicsibe :(

egy régi gépbe kellene, fájl servert akarok csinálni és ezen lenne a rendszer
sajnos a 120gb-nál nagyobb vinyókat már nem kezeli az alaplap, usb-ről nem bootol, sata-s vinyóról raid-en keresztül szintén nem
csak ez a megoldás a járható út

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18740) LGLuke válasza Speeedfire (#18739) üzenetére


LGLuke
őstag

Nincs BIOS frissítés hozzá, mert sok régi gép esetében BIOS update után már tudták kezelni az alaplapok a 120GB-nál nagyobb HDD-ket?

(#18741) Speeedfire válasza LGLuke (#18740) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

már a "legfrissebb" van rajta, sajnos még-csak nem is márkás, nincs valami nagy support hozzá :((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18742) LGLuke válasza Speeedfire (#18741) üzenetére


LGLuke
őstag

Akkor veszel bele valami PCI-os SATA vezérlőt, és a BIOS-ban beállítod, hogy boot other device, valamint first boot device-t SATA, vagy SCSI-re kell cserélni, és akkor működni fog új HDD-vel is.

(#18743) PhoenixK válasza Speeedfire (#18741) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lenne egyszerűbb és költséghatékonyabb egy kategóriával feljebb fejleszteni a gépet? :Y

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18744) Speeedfire válasza LGLuke (#18742) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ez is megvolt már :D
elhiheted h már mindent megpróbáltam

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18745) Speeedfire válasza PhoenixK (#18743) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem :Y

mivel a mostani alig fogyaszt valamit, ilyen alany fogyasztást nem tudnék elérni P4 vagy athlon xp gépekkel

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18746) PhoenixK válasza Speeedfire (#18745) üzenetére


PhoenixK
őstag

Esetleg egy atomos vagy ULV cucc?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18747) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Hasznal valaki serial Ata 3 as hdd -t? 1-honapon belul cserélni szeretnek es ha mar cserélek akkor abban gondolkozom.

(#18748) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv.
WD 640AAKS vinyóm megadta magát és kaptam helyette egy Samsung 753LJ-t! Szerintetek jó ez a vinyó vagy kérjek valami másat?

(#18749) attiati


attiati
veterán

hoppácska, mondom most már körbenézek tesztek után, hátha... mai cikk:
[link]

esetleg tudtok még ilyen összehasonlító nagytesztet hita vs f3 témában?

(#18750) attiati


attiati
veterán

Esetleg valaki a Hitachi 7K1000.C 1TB tulajok közül meg tudna nézni egy IOMeter tesztet a 2006.07.27-es verzióval? (vagy itt)
Csak szeretném összehasonlítani az eredményeket ezzel a teszttel

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.