Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) fenergie84 válasza fenergie84 (#18149) üzenetére


fenergie84
addikt

Az enyém meg ilyen :D

Szerintem nem lett olyan rossz:

[ Szerkesztve ]

(#18152) fenergie84 válasza fenergie84 (#18151) üzenetére


fenergie84
addikt

Egyébként mi az az ACHI mód?
Tom láma kérdés, de nem tom :U

(#18153) Core2duo6600 válasza fenergie84 (#18128) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hol szoktál ?

(#18152) fenergie84
Aktiválja a sata funkciókat, elvben nőveli valamelyest a sebességet, de egy hdd és használtnál akár hátrány is lehet.
Egy biztos, igazán Win 7 esetleg vista alatt jön ki.
Korábbi win - alatt nem érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18154) fenergie84 válasza Core2duo6600 (#18153) üzenetére


fenergie84
addikt

Ja, debreceni vagyok és itt helyben egy kiskerben.
Nem szoktam online áruházból vásárolni, inkább kifizetem azt a plusz 1-2e-t, így legalább tudom, h zökkenőmentes a garizás.

Egyébként itt....

mod: aha, most már értem. Lehet kipróbálom, mert nincs bekapcsolva a biosban, és amúgy is win 7 van fent. Hátha gyorsabb lesz valamivel...

[ Szerkesztve ]

(#18155) Core2duo6600 válasza fenergie84 (#18154) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy újra kell tenned, vagy elötte engedélyezni kel a registryben az ahci támogatást.

http://support.microsoft.com/kb/922976

Én legtöbbször az iponból szoktam vásárólni, ritkábban az aqua ban,
Volt egy kedvenc megbizható hely, de megszünt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18156) Májsztró


Májsztró
addikt

Húú , csak most nézem az eredményeket. Valóban veszett gyors ez a vinyó ! Már tudom ,hogy milyet fogok venni :)

(#18157) Intel q8200 válasza fenergie84 (#18152) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Valóba a sata adta lehetőségeket használja.
Vista és win 7 alatt nem is megy a rendszer ilyen beállításokkal.
Érdemes úgy feltelepíteni a windowst, hogy már a biosban az ata módot ahci-re állítod.
De nem minden verziós win működik így sem benne.
Van, amikor be kell a rendszer feltelepítése után állítani.
Ez is megvan, hogy kell. (Ha érdekel elküldöm)

iPhone 14 pro

(#18158) fenergie84 válasza Core2duo6600 (#18155) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm az infót, majd átböngészem! :D

Intel q8200: Neked is köszi! :D

(#18159) banderasz77 válasza Intel q8200 (#18157) üzenetére


banderasz77
addikt

Win 7 64 bitet használom, ATA módban. Érdemes lenne AHCI-re váltanom? Ha igen, hogyan tegyem meg oprendszer telepítés nélkül?

(#18160) gg72 válasza banderasz77 (#18159) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem érdemes. Angol leírás: [link]

Igez ez a Vista-ra szól, de szerintem a Win7-nél is jó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18161) banderasz77 válasza gg72 (#18160) üzenetére


banderasz77
addikt

Átálltam, műkszik rendesen. De mi a haszna egyébként?

(#18162) gg72 válasza banderasz77 (#18161) üzenetére


gg72
veterán

Az alapértelmezett üzemmód a SATA-hoz az AHCI, mely elérhetővé teszi a SATA újabb funkcióit, mint amilyen a hot swap és a Native Command Queuing (NCQ).

[link]

(#18163) Intel q8200 válasza banderasz77 (#18161) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Én használtam így is úgy is.
Nem vettem észre sok különbséget.
Vagyis mondhatni semmit sem :D

iPhone 14 pro

(#18164) LGLuke válasza Intel q8200 (#18163) üzenetére


LGLuke
őstag

Semmi haszna nincsen az AHCI-nak tesztek szerint.

NCQ:
Illetve van, ugyanis jobban koordinálja a fejmozgatást, így a közelebb eső területre irányítja a fejet, ami kevesebb mozgást igényel, csakhogy ezt nagy teljesítményű szerverek esetében lehetne észrevenni, ahol több ezer konkurens adatkérés érkezik a vezérlőhöz, és ott bizony nem mindegy, hogy leesik a HDD sebessége 2MB/s-ra a sok fejmozgás miatt, vagy marad még használható tartományban.

Ez ugye azért volt fontos, mert SCSI és SAS HDD-kből nem nagyon lehetett TB-os adattárakat kreálni olcsón, azaz kis- és közepes szerverek esetében ez hatékonyabb, de otthoni felhasználásnál semmi lényegi szerepe nincs, mert ott úgyis kevés folyamat fut egyszerre.

HotSwap megint csak szerveres környezetben a leglényegesebb.

Elvileg NCQ még lassít is valamit a rendszeren HomePC esetében.

(#18165) banderasz77 válasza LGLuke (#18164) üzenetére


banderasz77
addikt

Na frankó, akkor menjek vissza ATA-ra? Vissza kell állítani hozzá az értéket 3-ra a registriben?

(#18166) LGLuke válasza banderasz77 (#18165) üzenetére


LGLuke
őstag

Nincs nagy különbség, csak nem ettől a beállítástól fog megtáltosodni a gép, igazából észre sem vehető. Ha már átállítottad hagyhatod, csak elvileg akár pár százalékkal lassabb is lehet a HDD a tesztek szerint AHCI módban otthoni gép esetében, de nem fogod érezni a lassulást, hiszen eddig sem vetted észre.

(#18167) banderasz77 válasza LGLuke (#18166) üzenetére


banderasz77
addikt

Ok, akkor marad. Én egyébként meg vok elégedve a Hitachi terrás vinyóval, főleg 18,5k-ért... :K
Te?

(#18168) LGLuke válasza banderasz77 (#18167) üzenetére


LGLuke
őstag

Mostanában mintha nem hallanám a géppuska kerregést, de beindításkor még 1x csinálja.
Amúgy halk HDD, nincs rezonancia sem. Seek zaj se lenne hangos, ha normális házban lenne, csak ez a "fostalicska" felerősíti, így az 500-as furcsa de jóval halkabbnak tűnik a másik gépemben.

Na meg érthetetlen, hogy miért 126MB/s a maximuma. Viszont eddig hibátlanul működik kb napi 16 órában. Bár most kb 5 nap 24 órában üzemel majd, mert Nyíregyen vagyok, és BP-en bekapcsolva hagytam.

Gyors is, hűvös is, halk is egyébként. Szóval elégedett vagyok vele. Ez már a 4. Hitachi én nem bántam meg egyiket sem.
Az egyik most lesz 1 éves és 1 év az üzemidő is. 7K1000.B 1TB-os és hibátlan FTP szerverben.
Ennyit a Hitachi desktop HDD-iről.

(#18169) Chosen válasza LGLuke (#18168) üzenetére


Chosen
addikt

Sziasztok!

Milyen külső vinyót tudtok ajánlani mostanában?Van már USB 3.0-ás? 320 vagy 500 Gb-os kellene, nem fontos a mobilitás, minden más viszont igen. :R

nem válasz akart lenni :B

(#18170) moho-jojo


moho-jojo
tag

Sziasztok!
Van egy olyan vinyóm ami 5400 és 7200 rpm közt pörög WD Caviar Green, azt be lehet állítani hogy csak 7200-on mennyen?
üdv.

(#18171) gg72 válasza moho-jojo (#18170) üzenetére


gg72
veterán

Nem. De különben állítólag csak 5400-en megy, az 5400-7200 közötti "pörgés" csak marketingszöveg...

(#18172) moho-jojo válasza gg72 (#18171) üzenetére


moho-jojo
tag

Jó tudni :((( köszi....

(#18173) Intel q8200 válasza moho-jojo (#18172) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Valóban így van! A green széria energiatakarékos és halk. De ennek fejében lassabb is.
Vagyis 5400rpm, nem pedig 7200.

iPhone 14 pro

(#18174) banderasz77


banderasz77
addikt

Gyerekek, az normális, hogy vinyóról-viszóra másoláskor elindul az egész 115-120 MB/s-al és fél perc alatt szépen lemegy 25-29-re? Ha USB-s vinyóra másolok, akkor ugyan ez a helyzet. Mi lehet ez?

(#18175) Alex91 válasza banderasz77 (#18174) üzenetére


Alex91
félisten

USB csak ennyit bir...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18176) banderasz77 válasza Alex91 (#18175) üzenetére


banderasz77
addikt

na de mint látod, 2 belső vinyónál is ez van

(#18177) Alex91 válasza banderasz77 (#18176) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel nezed, TC-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18178) banderasz77 válasza Alex91 (#18177) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem, simán winfos intéző, a több info ablak lenyitásával, amikor másolok. Gyanús volt, mert lassú volt és le is esett az állam. Nem értem. Sok apró file és nagy mkv tök mindegy. Leesik és annyi.

(#18179) Alex91 válasza banderasz77 (#18178) üzenetére


Alex91
félisten

HDTune, vagy valami tesztprogrammal nezd meg a sebesseget. A multkor lattam egy gepet, amit egy BIOS defaulttal lehetett visszahozni a normal sebesseget.... Lekorlatozta 15 MB/s-ra :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18180) banderasz77


banderasz77
addikt

Hehhej, most nézem, hogy az AHCI átállás óta a terrás hitachika is lement HDTune-ban 60-65-re. Egyre jobb. ;]
Visszaállni ATA-ra a registriben be kell írni az értéket vissza 3-ra?

(#18181) Alex91 válasza banderasz77 (#18180) üzenetére


Alex91
félisten

Azt te tudod, hogy mit barmoltal ossze... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18182) banderasz77 válasza Alex91 (#18181) üzenetére


banderasz77
addikt

Visszaálltam, nem barmoltam, ez a hivatalos dolog, de most is csak 70-re ment fel. Lehet ez azért, mert majdnem 3/4-ig van cuccokal? Mert amikor még alig volt rajta valami, akkor 120-130 között pörgött.

(#18183) Alex91 válasza banderasz77 (#18182) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy toredezett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18184) banderasz77 válasza Alex91 (#18183) üzenetére


banderasz77
addikt

0 % töredezett

(#18185) banderasz77


banderasz77
addikt

Na nyomtam egy load bios defaultot, megjavult minden. Akkor már Biost is frissítettem, minden ok.

Ez így már egész türhető... :K

(#18186) Alex91 válasza banderasz77 (#18185) üzenetére


Alex91
félisten

Nah, akkor ezek szerint ez megoldva :). Lehet, hogy valami virus :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18187) banderasz77 válasza Alex91 (#18186) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem hiszem, az oprendszer ugyan az és van 1 hardveres meg 1 Kaspersky tűzfalam.

(#18188) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Ugyan nem teljesen ide tartozik, de talán itt vannak azok, akik segíteni tudnak.
Lenne egy 300GB-os Samsung winyóm így:
A lemez felületén található 257 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 10 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

100% teljesítmény és 15% kondíció normál méréssel és 2% szigorúval.
Milyen programmal és/vagy módszerrel formázzam le, hogy a hibás helyeket kilője?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#18189) banderasz77 válasza CHIPman (#18188) üzenetére


banderasz77
addikt

Ezt a vinyót gariztatni kell, vagy kukába dobni. Nem formázgatni. Mint látod, amíg van hely átmenti a hibás szektorokat, de én erre a cuccra már semmit sem bíznék.

(#18190) CHIPman válasza banderasz77 (#18189) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kb 1-1,5 éve lehet ilyen, de már megvan az utódja egy F3 1TB-os személyében, ezért is tudnám formázni. Gari már gondolom lejárt, kukába meg minek dobjam, ha adattárolásra még jó lehet? Tehát mi az a program, ami a használhatatlan részeket kilövi, hogy ne tudjon rá írni?
Btw láttam már olyan winyót, ami egy formázás után 25+% kondíciót nyert.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#18191) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Ma vettem egy WD15EARS-t.
Brutálisan halk, kezemben fogva nem érzem, hogy bekapcsolt-e, se hang, se rezonancia. Még bekapcsoláskori berántás sincs. Egyszóval brutális, mintha notivinyót fognék. Seekhangja sincs és 13,7ms az elérése. A sebessége is jó.
A másik ok, amiért vettem a vinyót, az az advanced format kipróbálása, mert mondanak itt mindent. Én még XP-t használok és itt nem sima ügy a particionálás. Tulajdonképpen a lényeg az, hogy találni kell egy particionáló programot, ami ezt a 4k clusteres felépítést kezelni tudja. XP saját particionálója nem tudja (ezt tudtuk eddig is), de se a particion magic 8, se a régebbi particionáló és ghost programok nem tudják. Egyedül a Paragon partition magic 10 ismeri (új particionáló), és particionálás után XP alatt is tökéletesen megy. Természetesen WD saját progija a WD Align is kezeli a vinyót. 80MB/s-el másolok rá, de sztem tudna többet is csak a régebbi WD green nem tolja az adatot jobban.
Egy kérdés: Tudja-e valaki, hogy melyik Norton Ghost verzió támogatja már az advanced formatot?

Álljon végezetül itt egy HD Tune kép:

[ Szerkesztve ]

(#18192) malwy


malwy
senior tag

Új fejlemények: Az első Samsung F3 1TB rezgett és a seekelése egy traktor monológját idézte, de garancia keretein belül kezembe jutott még 2 ugyanilyen típusú, de immár kiváló működésű Samsung. Tehát tényleg egyéni probléma volt. Hamarosan összehasonlítom egy 500-as WD Greennel, vagy Samsung F2-essel.
Egyébként Seagate 7200.12-es 500-as halkabb, mint a Samsung, bár a Samsung bő 20-30MB/s-es gyorsabb is:)

(#18193) CHIPman válasza malwy (#18192) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mennyi idő alatt romlott el? Most szeretném formázni az elődjét, az adatokról nincs mentésem, nem akarok pórul járni.
Valaki a fenti kérdésemre?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#18194) Májsztró válasza CHIPman (#18190) üzenetére


Májsztró
addikt

Üdv !

Ha minden igaz akkor Linux alatt lehet ilyet bűvészkedni. Csak nem tudom ,hogy . Még haver annó egy 5 Gb-os vinyóról tüntette el a bad sectorokat. De formázásnál újra előjött ott is.

(#18195) Core2duo6600 válasza Chosen (#18169) üzenetére


Core2duo6600
veterán

El kell döntened, hogy 3.5 est vayg 2,5 est akarsz.
Fontos - e a sebesség ?

(#18190) CHIPman
Semmivel, a smart ezt megoldja.
Pontosan azért jelzi bad sectornak, mert nem ír rá.
A tartalék terület elfogyott, így csökken már a használható hely rajta.

No az adattárolás pont amire nem használható, leginkább kritikus adatok tárolására nem.

(#18191) Dzsekó
Mi ez az advanced format ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18196) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali!

Egy usb-s külső vinyót keresek, ár/érték arányban minél jobbat, 16e (+-3e) környékén. Megbízhatóság fontos lenne, adatmentés címen. :B

köszi. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#18197) banderasz77 válasza Dzsekó (#18191) üzenetére


banderasz77
addikt

Szerintetek nem lehet az, hogy ez az Advancd Format dolog nem vinyófüggő? Meg kellene próbálni, szerintem minden mai modern vinyónál meg lehet ezt csinálni, mert szerintem szoftveres vezérlésű a dolog. Tehát egy AF formázóval neki kellene esni egy üres, mondjuk terrás vinyónak. szerintetek?

(#18198) Dzsekó válasza banderasz77 (#18197) üzenetére


Dzsekó
addikt

Biztos, hogy hardveres a dolog, mert 1 particiónál van jumperelési lehetőség, ami elvileg kifelé emulálja az 512byte clustert, de sztem ez valamennyire belassítja a vinyót. Ha átrakom a jumpert, akkor elvileg a partition magic hiba nélkül megcsinál 1 elsődleges particiót. Normál esetben errorral leáll. Nincs olyan, hogy AF formázó. WD Align tud ilyesmit, de az is csak átalakítja/helyrerakja a régi szabvánnyal kreállt partíciót az advanced formatos vinyón. Régi szabványos particiót én személyszerint létre sem tudtam hozni a vinyón, mert minden régebbi particiónáló elszállt.
Régi szabványos vinyót meg hülyeség lenne align-olni, mert nem nyersz vele semmit meg sztem nem is lehet.
Egyébként én már le is töröltem a PM 8-at, mert bad-et ír az advanced formatos vinyóra meg elindításnál mindig fixálni akarja, ami persze elcseszné az egész rámásolt tartalmat.
Helyette ott a sokkal stabilabb Paragon PM 10.

[ Szerkesztve ]

(#18199) banderasz77 válasza Dzsekó (#18198) üzenetére


banderasz77
addikt

Csak egy elmélet volt...ezek szerint nem műkszik.

(#18200) Mozso26


Mozso26
senior tag

melyik most a leggyorsabb 1-1.5 Tb-os winyo?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.