Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Frenky89


Frenky89
őstag

4 napos vinyó, Sentinel szerint 98%-os, ha nem csökken akkor no para? (Eddigi vinyóimnál ilyen - reallocated sector - nem volt... :F )

(#18052) Core2duo6600 válasza Frenky89 (#18051) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Cseszted rendsesen a hdd ét, hogy minél elöbb átlépje a küsszöböt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18053) Core2duo6600 válasza solika (#18041) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ime :
2 TB WD Green

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18054) Zin válasza Core2duo6600 (#18053) üzenetére


Zin
senior tag

Faja a cucc!Sajat hdd?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#18055) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy 500 GB-os vinyóval bővíteném az otthoni rendszerem, érdekelne, ezek közül melyiket ajánljátok:

HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2
[link]
WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2
[link]
WD 500GB F1 7200rpm 16MB SATA2
[link]
WD 500GB GP 5400rpm 32MB SATA2 Caviar Green
[link]

A merevlemezt külső USB rackbe fogom építeni notebook mellé, adattárolás céljára. A lényeg a megbízhatóság, a halk működés és a kis melegedés. Ezeket figyelembe véve a Caviar Green WD a legjobb választás, de érdekelne, hogy érdemesebb-e 7200 RPM-es modellt választani, esetleges későbbi felhasználás céljára? Bár nem valószínű hogy notiról asztalira váltanék. A harmadik F1 versenyző érdekes, arról mit tudni? Úgy 12k-m van rá.

A segítséget köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#18056) Prodigy0


Prodigy0
csendes tag

Sziasztok!

2 TB-os HDD vásárlását tervezem, a legfontosabb a megbízhatóság, majd a gyorsaság, a zajnak, illetve fogyasztásnak kisebb a prioritása.

A Hitachi 7K2000 (HDS722020ALA330)-t néztem ki, ha jól látom, nem tudja az NCQ-t, és így rendszer illetve mindenes winchesternek megfelelne-e?
A többi 2 TB-os márkával összehasonlítva (Seagate/WD) mi a különbség az 5x400 GB vs. 4x500 GB-os tányérokon kívül? Megér ez több, mint 10e-20e Ft-ot?

(#18057) AceTom válasza LGLuke (#18034) üzenetére


AceTom
aktív tag

Korábban kérdeztem én is ezt a jelenséget, de nem jött reakció. :)

Szerintem nem rezonálás, hanem a fejet mozgatja valamiért, és valóban már a POST során csinálja nálam is. Viszont a BIOS-ban meg nem, én úgy vettem észre, hogy amint idle jelzést kap, akkor kezdi el csinálni. Tehát kalibrálás lesz az, szerintem is! :K
Már 1hete megy, volt amikor 24+ órán át, és semmi gondja nincs, úgyhogy már annyira nem is aggódom.
A 7k250-es deskstar széria nyávogása jutott eszembe amúgy erről, de ezzel a szériával kapcsolatban nem nagyon láttam, hogy panaszkodtak volna ilyen kalibrációra az emberek.

(#18058) malwy válasza kutga (#18055) üzenetére


malwy
senior tag

F1 versenyzőt elírták, mivel kódszám (HE502IJ), és a típusszám (F1) alapján tutira samsung hddről van szó. Elég slágerhdd, keress rá itt a fórum keresőjében.
Nem szeretnélek befolyásolni egyéni véleményemmel, mert elég szerencsétlen voltam az utóbbi időkben hdd-k terén!
Üdv: Malwy

(#18059) Lipton


Lipton
őstag

Szeretnék HTPC-be csendes hdd-t. Kapacitás nem szempont.
Amiket néztem:

250Gb Western Digital 2,5" 5400rpm 8Mb SATA WD2500BEVT
250Gb Samsung SATA 2,5" 5400rpm 8Mb HM250HI
250Gb Western Digital SATA 3,5"16Mb WD2500AAKS
Samsung SATA 3,5" 80.......500GB

Melyik lehet a legcsendesebb?

(#18060) solika válasza Core2duo6600 (#18053) üzenetére


solika
tag

hűűűű, ez nagyon komoly! :Y tényleg simán elmenne rendszer vinyónak is! a samu se sokkal jobb 13,5 ms-el! ez igen meggyőző! megkérdezhetem még, h hol vetted és mennyibe fájt?

(#18061) joccadoki válasza Lipton (#18059) üzenetére


joccadoki
senior tag

elég komoly márkával dobálódzunk ahogy láttam. Hát igen a western mái napig a legjobb igen én egy nagyobbat ajánlok min egy 500gb-ot tartalmazó hdd kell és western mivel a samsung és a többi fos nem rendelkezik ekkora múltal mint az miután megszűntek a nagy nevek pl maxtor quantum fireball stb

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#18062) Pr0GrEsSiVe válasza joccadoki (#18061) üzenetére

A Samsung winyókba nem fos.. ...ami fos az a seagate pl.

(#18063) luciferk


luciferk
senior tag

Tegnapelőtt beköltözött a házba egy új 1TB-os samu f3-as és kitúrta a helyéről az 1 éve jól működő, bár már három gyenge szektorral rendelkező de rendszernek lassúcska wd 250MB--os vinyót. Az f3 samuról röviden csak annyit írnák 3 nap távlatából, hogy jó vétel volt, vagyis gyors, csendes, hűvös és aránylag olcsó vinyó.
A kiköltözött wd vinyó
A kiköltözött wd vinyó
A beköltözött új F3-as vinyó
A beköltözött új samu F3-as vinyó

[ Szerkesztve ]

(#18064) kutga válasza kutga (#18055) üzenetére


kutga
nagyúr

#18055-re vki?

Let the Zone take me if I am.

(#18065) gg72 válasza kutga (#18055) üzenetére


gg72
veterán

Ha külső adattárolsára kell, akkor én 5400-es vinyót javasolnék, viszont a WD-ket ilyen szempontból nem ajánlom, mivel picit hangosak, pláne, ha külső rackben használod...

A harmadik vinyó elírás, ez a típus (HE502IJ) nem WD, hanem egy Samsung: [link] Ma már nem ajánlott, régebbi típus.

A WD green helyett én a Samsung SpinPoint F2EG 500GB (HD502HI) javasolnám, egytányéros, így gyors, halk, hűvös és nem rezonál (88,3 MB/s olvasás, 15ms elérési idő): [link]

(#18066) kutga válasza gg72 (#18065) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Jól hangzik, vmi teszt, leírás található róla esetleg az interneten? Érdekelne mennyire megbízhatóak a Samu merevlemezek.

Let the Zone take me if I am.

(#18067) gg72 válasza kutga (#18066) üzenetére


gg72
veterán

Ez egy elég jó teszt a vinyóról, az összegzésből csak egy mondat: The Samsung EcoGreen F2 HD502HI is a dream come true for the quiet PC seeker.
[link]

Az új szériájú Samsung vinyókra alig van panasz, szerintem megbízhatóságban beérte a WD-t.

(#18068) kutga válasza gg72 (#18067) üzenetére


kutga
nagyúr

Közben én is megtaláltam ezt a tesztet, mindenesetre köszönöm! :R

Akkor marad ez a Samu, vmi jóféle alumínium külső rackel.

Let the Zone take me if I am.

(#18069) Boci_83 válasza LGLuke (#18034) üzenetére


Boci_83
őstag

Ahogy figyelgetem van ezektől a Hitachiktól jobb vétel is. Samu F3-ak nagyon jól mennek, ahogy itt néhányan linkelnek sebességméréseket.
Az én Hitachi 500-asomnak nincs hangja, sokkal halkabb mint az előző 320-as winyóm, igaz másik helyre került a gépben, ez is lehet az oka, de most hogy rákerült a rendszer, filmek, programok, összesen majdnem 250GB adat van a 2 partíción, így jóval gyengébb tesztet produkál mint itt.

Nem tudom, ez normális-e, vagy én vártam túl sokat a winyótól....?

**********

(#18070) bba


bba
tag

Sziasztok!

akit érdekel, hogy milyenek az új WD-k (EARS, 64MB, Advanced Format), annak itt van pár HDTune eredmény a jelenlegi vinyóimról
WD 320GB RE2 YS:

WD 640 AAKS (még a régi 320GB/tányéros, 7200RPM):

WD 1500EARS (új 500GB/tányéros, 5400RPM):

múlt héten vettem ,eddig jól működik a kondíciója HDDSentienel szerint kifogástalan, 4 órás WD alapos tesztje is lefutott hiba nélkül. :)

remélhetően sokáig kitart és elég lesz nekem, nem leszek hely szűkében egy jó darabig. :DDD

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#18071) bba válasza bba (#18070) üzenetére


bba
tag

Csak egyetlen furcsaságot észleltem az új 1,5T WD vinyó bekötése után
(igaz közben más tápokat is ki próbálgattam, de végül a régi Zalman 360B-t kötöttem vissza, szal több adat és táp kábelt áthelyeztem, átdugtam)
, hogy bekapcsoláskor úgy tűnik, mintha áramot kapna a rendszer, el kezd világítani a led-es visszajelzés a házon, felpörögnek a vinyók, majd egy másodperc múlva hallani ,hogy leáll a felpörgés és a világítás is eltűnik, majd egy újabb rövid szünet után újra beindul minden immár teljesen normálisan.
Olyan mintha második nekifutásra sikerülne csak beindulni a gépnek, pedig a tápnak szerintem bírnia kéne őket. Mi lehet ennek az oka? :F

Egy Gigabyte EP35C-DS3R-re vannak bekötve egy DVD író társaságában, illetve egy 7600GT vidkari mellett, szal ezek túl sok áramot nem zabálhatnak, ill. a CPU és memória sincs húzva ,alap feszen mennek, nem értem... :(

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#18072) joccadoki válasza Pr0GrEsSiVe (#18062) üzenetére


joccadoki
senior tag

a seagate régen jó volt a maxtorral a wd és qf el együtt csak hát a minőség már nem a régi vonalon fut kivéve wd mivel az korszerűsítette az eszközeit
A samsung winyókról annyit hogy pl egy 250gb 1 év után előjönnek a gyenge sectorok
de ez ízlések és pofonok döntés mindenki azt vásárol ami neki megbízható és megfeleő

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#18073) joccadoki válasza bba (#18071) üzenetére


joccadoki
senior tag

minden megállt vagy csak a winyo?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#18074) bba válasza joccadoki (#18073) üzenetére


bba
tag

most nincs előttem a gép, de nekem úgy rémlik a hétvégéről, hogy minden más is, vagyis az alaplapi cpu visszajelző led csík és a proci venti is leáll.
Mint amikor hibernálásból jön föl a gép, olyan halk pittyegést ad ki felpörög minden venti, majd leáll.
Majd mikor másodjára teljesen beindul a rendszer és bejön a monitor képe a boottal, akkor adja az éles beep hangot.
este megfigyelem alaposabban...

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#18075) joccadoki válasza bba (#18074) üzenetére


joccadoki
senior tag

lehetséges hogy a táp készül feladni a harcot vagy kicsi a confignak

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#18076) Machado


Machado
tag

Vettem egy F3 HD103SJ 1 terrás Samsung winchit a jelenlegi WD 6400AAKS mellé.

Szerintetek melyikre érdemes az oprendszert tenni? (melyiken futna gyorsabban, gördülékenyebben)

(#18077) ixtom válasza bba (#18074) üzenetére


ixtom
tag

Joccadoki jól mondja, valószínű hogy a táp a ludas. Nézd meg mi történik akkor, ha csak egy HDD van bekötve. A tápodnak elégnek kell lennie (papíron), mostanra lehet hogy már nem tudja leadni azt a teljesítményt. Esetleg próbáld meg másik táppal.

Nálam hasonló eset fordult elő egy gyári hibás Seasonic táppal. :( Egy vinyóval semmi gond nem volt (tuning viszont nem ment olyan jól), kettővel néha előfordult ez a "duplaindulásos" jelenség, három-négy HDD-vel meg már minden indításnál jelentkezett a hiba vagy el sem akart indulni a gép. (Igaz itt 15k-s SCSI vinyó volt a harmadik és a negyedik HDD :D )

#18076 Machado: Szerintem a Samsung jobb rendszernek, nézd meg a fent látható grafikonokat, azok alapján a Samu egy kicsit gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#18078) gg72 válasza Machado (#18076) üzenetére


gg72
veterán

A Samsung F3 gyorsabb vinyó, én arra tenném.

(#18079) Frenky89


Frenky89
őstag

Akinek 7K1000.C-je van lenne oly kedves és megnézné, hogy nála is mérésről-mérésre össze-vissza ugrál-e S.M.A.R.T.-ban a Raw Read Error (0 és milliós értékek között)?

(#18080) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

A WD6400AAKS ha jól tudom 2db 320-as tányérral van szerelve.
Kérdés:
Van már 500GB-s 1 tányéros HDD?
A WD-nél árban hasonló, de jobb vinyó van-e vagy megvehetem nyugodtan azt?

Előre is kösz! :R
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18081) gg72 válasza dudika10 (#18080) üzenetére


gg72
veterán

Az első hozzászólásban szereplő gyors 500 gigás HDD-k mind egytányérosak:

500GB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721050CLA362) - 24/7
500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKS-00M9A0 ; WD5000AAKS-00D2B0 ; WD5000AAKS-00V1A0)
500GB Samsung SpinPoint F3 (HD502HJ)

(#18082) dudika10 válasza gg72 (#18081) üzenetére


dudika10
veterán

WD5000AAKS -ből van nem egy tányéros is? Mert csak annyit írnak ki, hogy AAKS, többet nem. :F

Akkor még 1 kérdés: Samsung F3 vagy WD?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18083) proximus


proximus
senior tag

Sziasztok!

Lehet nem teljesen ide illik a téma, de azért teszek egy próbát.:)

Vettem tavaly év vége felé egy samsung HD502HJ lemezt az egyik (ismertebb) webáruházból, de vagy két hét múlva megadta magát: egyik bekapcsoláskor kattant egy bazinagyot, és onnastól kezdve nem volt megállás ami a gyenge szektorokat illeti(HDSentinel). Előtte 100%-os volt a lemez, ezután szépen lecsúszott a kondíció olyan 50% köré. Kezdett "laggolni" az egész rendszer(egér kurzor "szaggatott" + bazi lassú betöltés, bármi is legyen az).
Mi a JÓFENÉT csinál ilyenkor belül? Szétverte magát az Író-olvasó fej a csattanáskor?? :(
No mindegy, nem túl balga módon a régi Seagate lemezről nem töröltem le semmit átmásolás után, így nem veszett el semmi hála égnek.(türelmi idő az újnak, ~fél év:) )

OK, samu vissza gariba, tittiri, tittiri...., jön a cserepéldány.
Csomag gyorsan kibont: ez meg mi? --> HD501LJ :((( :(((
Repült gyorsan egy-két mail, az utolsóban ez áll:
"A Küldje vissza kicseréljük Önnek, de a mi szerződésünk csak 500Gb merevlemezre szól ,nincs benne sajnos az ,hogy melyik típus."

Most már akkor csak azt nem értem, hogy vásárolni lehet típus szerint HD502HJ-t,
de ha cseréltetném, akkor kaphatok helyette bármit ami Samu és 500GB. :(((

Lehet ilyen szerintetek?

(#18084) malwy válasza joccadoki (#18061) üzenetére


malwy
senior tag

"miután megszűntek a nagy nevek pl maxtor quantum fireball stb"
ezen jót borultam:D Remélem irónikusan mondtad :DDD

(#18083) proximus: Ezek szerint egy LG kb100 centis tv-t bármilyen más 100centis tévére cserélhetnek, ami LG? Ergó egy több éves kifutó típusra is? Vmi ott nagyon nem kóser... :(

[ Szerkesztve ]

(#18085) gg72 válasza dudika10 (#18082) üzenetére


gg72
veterán

Igen, van belőlük nem egytányéros is, csak a zárójelben szereplő szériák azok, erre az üzletben kell rákérdezni. Én személy szerint a Samsung F3-at ajánlom. Van nekem is, problémamentesen és gyorsan, halkan működik, a WD-kkel sem volt eddig semmi bajom, csak kicsit hangosnak tartom őket, még a green sorozatot is.

(#18086) dudika10 válasza gg72 (#18085) üzenetére


dudika10
veterán

Kösz a segítséget.
A WD 1darab ezressel olcsóbb és én eddig WD párti voltam a zaj meg nem zavar igazából, szóval ha van belőle egy tányéros akkor az lesz szerintem. :)
Még1x kösz a segítséget. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18087) gg72 válasza proximus (#18083) üzenetére


gg72
veterán

Nem semmi, hogy kaptál helyette egy 2006-os modellt (SpinPoint T166)... Én biztosan nem hagynám ennyiben. :(

(#18088) gg72 válasza dudika10 (#18086) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen, de mindképpen kérdezz rá a pontos típusra!

(#18089) fenergie84 válasza proximus (#18083) üzenetére


fenergie84
addikt

Én is így jártam.
Vettem egy HD403LJ-t és smart szar volt benne, kicserélték és kaptam egy HD401LJ-t ami eggyel régebbi generáció, szóval ez máshol is így van...sajnos...

(#18090) Boci_83 válasza Frenky89 (#18079) üzenetére


Boci_83
őstag

Hol nézzem meg...?

**********

(#18091) LGLuke válasza AceTom (#18057) üzenetére


LGLuke
őstag

Nekem továbbra is csinálja bekapcsoláskor is. Sőt van csak USB-s PATA/SATA átalakítómhoz külső táp.
Ha csak ezt dugom rá és nincs adatkábel, akkor is csinálja, szóval PC nélkül.
Furcsa, mert amúgy nagyon halk a motorja és a sima seek sem zavaró, valamint rezonancia sincs. De ez a géppuska ropogás szerű hang idegesítő, mert a házam felerősíti.

Egyébként nekem 100%-os a kondíciója, nincs se hibás, se gyenge szektor.

(#18092) proximus válasza fenergie84 (#18089) üzenetére


proximus
senior tag

De ilyet szabadna nekik csinálni?
Mennyire jogszerű ez?

[ Szerkesztve ]

(#18093) fenergie84 válasza proximus (#18092) üzenetére


fenergie84
addikt

Mivel az én számlámon is csak annyi van írva, hogy 400gb-os Samsung, így be vannak védve.
Mondjuk akkor nem igen foglalkoztam vele, mert nem értettem hozzá, de azóta már más a helyzet.
Nekem is van F3-om és HD501LJ-m is, és ég és föld a különbség gyorsaságban.
Szóval a helyedben nem hagynám, az már más kérdés, hogy nincs a kezedben ütőkártya sajnos....

mod.: jogszerűsége, szerintem sehol nincs ez leírva, a bizonylat a számla, ha azon nincs pontos típus megjelölve, nem igen lehet mire fel reklamálni. :W

[ Szerkesztve ]

(#18094) Core2duo6600 válasza Zin (#18054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen az.

(#18055) asound

A WD 500 as GP je célszerű

Elég korrekt a Freen 2 tb os a WD től.

(#18059) Lipton

Ha a csendesség a szempint akkor mindenképpen a 2,5 colos hdd ket részesítsd előnyben, 2,5 colos méret esetén kerüld a samsungot el messziről !

(#18060) solika
IPON, és úgy 40 000 körül ha jól melékszem.

(#18061) joccadoki
Ne felejtsük el, hogy a maxtornak is csak az utolsó szeriaival volt jó, diamonmax 9 től ha jkól emlékszem.

A samunak a notebook hdd jiot kell messzirúől elkerülni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18095) LGLuke válasza Boci_83 (#18069) üzenetére


LGLuke
őstag

Samsungról annyit, hogy a Hitachik legtöbbször 5-6 éven át hibátlanul üzemelnek, míg a Samsung pár MB/s-mal gyorsabb, amiből egyébként semmit nem tapasztalsz, de 1-1,5 év után elkezdenek szaporodni a hibás szektorok, legalábbis az előző generációs lemezek esetében ez mindig így volt.

Tehát, aki a megbízhatóságot részesíti előnyben, az nem a 140MB/s vs 135MB/s verseny alapján dönt.
(Természetesen vannak hibátlan Samsungok, de sokkal többen panaszkodtak az előző generációknál fél év, 1 év után jelentkező problémákra, hibásszektor szaporodásokra. Samu topikokban természetesen olvasható, pedig annak idején F1 is ajánlott volt.)

Nyilván használja a rendszer a HDD-t, ezért lett egyenetlenebb a teszteredményed.
Ez Samsungnál is így van, csak mindenki üres HDD-ről közölt képeket.

(#18096) Egon


Egon
nagyúr

Milyen egytányéros, halk desktop vinyót érdemes mostanság venni? Gondolom 500GB-osnál még nincs nagyob egyelőre.
Szempontok: elsősorban legyen csendes, de ne legyen lassú (nem 7200-n pörgő verziók kizárva), és lehetőleg legyen megbízható (Samsungot nem szívesen vennék). Előny, ha egyértelműen eldönthető a technikai paraméterek alapján a tányérszám (jártam már meg 320-as vinyóval: netes boltban megrendeltem, és utólag derült ki hogy kéttányéros verzsön volt...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18097) LGLuke válasza Egon (#18096) üzenetére


LGLuke
őstag

Hita az 1. hsz-ban. WD-ről nehéz eldönteni ugye, de az is benne van az 1. hsz-ban.

(#18098) Egon válasza LGLuke (#18097) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy mégis Samu lesz. 500 gigás Seagate-tel mi a gond? Régebben olvasgattam a topicot, akkor többen ajánlották...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18099) LGLuke válasza Egon (#18098) üzenetére


LGLuke
őstag

Azóta hullanak, mint a legyek a Seagate-ek. Sajnos nem sikerült jól a 7200.12-es széria sem, ahogyan a .11-es is vacak volt.

(#18100) Egon válasza LGLuke (#18099) üzenetére


Egon
nagyúr

Az 1. hsz-ben ajánlott vinyók közül a Samu lehet a leghalkabb? Lehet hogy bevállalok belőle kettőt...
Amúgy a Hita vagy a WD a halkabb?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.