Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Sonja


Sonja
veterán

Én meg úgy döntöttem, hogy veszek még egy WD5000AAKS-00V1A0 winyót, rendszernek. :DDD Nagyon megtetszett. :K :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19552) fenergie84 válasza JanR (#19547) üzenetére


fenergie84
addikt

Mindegy melyiket választod, jól fogsz járni. Nekem a Samsung a befutó, én azt választanám.
Nem tudom miért lassult be a vinyód, lehet egy töredezettség mentesítést le kellene futtatni rajta...ez csak egy tipp...:R

(#19553) JanR válasza fenergie84 (#19552) üzenetére


JanR
addikt

Eddig nekem is a samu-k jottek be, igy lehet tovabbra is ilyen markat veszek :)
Bar nagyon csiklandozza a fantaziam a WD :U

(#19554) fenergie84 válasza JanR (#19553) üzenetére


fenergie84
addikt

Most, hogy mondod nekem is felkeltette a kíváncsiságom, de már így is van 4 vinyóm, szal éppenséggel nincs rá szükségem :D De kipróbálnám....

(#19555) Dzsekó válasza fenergie84 (#19554) üzenetére


Dzsekó
addikt

Miért nem adod el a 2-3 kicsi Samut és veszel 1,5TB-2TB-s vinyót?
Kevesebbet fogyasztana a gép, csendesebb is lenne és hűvösebb is.

(#19556) fenergie84 válasza Dzsekó (#19555) üzenetére


fenergie84
addikt

Ezen én is gondolkoztam már, figyelgettem most a piacot és nem pörög annyira mint kéne, mindenki csak alkudozna (pedig piaci áron hirdetnek, szal nincsenek is elszállva az árak), meg sokat buknék rajta...

(#19557) Sonja válasza Sonja (#19551) üzenetére


Sonja
veterán

Meg is vettem a második WD 500-as winyóm. :DDD Most jöhet a mentés, utána meg a telepítgetés. :DD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19558) fenergie84 válasza Sonja (#19557) üzenetére


fenergie84
addikt

:D Akkor tényleg megmozgatta a fantáziád :D

(#19559) Dzsekó válasza Sonja (#19557) üzenetére


Dzsekó
addikt

Miért nem ghostolsz? :F

2006-ban telepítettem utoljára a gépemre op. rendszert. Akkor is csak azért mert áttértem Media Center SP2-re.

[ Szerkesztve ]

(#19560) fenergie84 válasza Dzsekó (#19559) üzenetére


fenergie84
addikt

És amúgy, hogy kell ghostolni? Mert még én sem csináltam soha...:R

(#19561) Dzsekó válasza fenergie84 (#19560) üzenetére


Dzsekó
addikt

Először is kell hozzá egy ghostoló progi, mostmár sokféle van.
Ezzel bebootolsz és kijelölöd a forrás vinyót (egész vinyó tükrözésénél) vagy forrás particiót, majd kijelölöd a cél vinyót vagy particiót és kezdődhet a tükrözés.
Nagyvonalakban ennyi, nem bonyolult. Ezután lehúzod a forrás vinyót a gépről, beállítod az új vinyót bootnak és bebootol az op. rendszer, mintha misem történt volna. Boot végén felismeri az op. rendszer az új vinyót új hardverként és berakja a helyére. Annyit lehet észrevenni, hogy begyorsul a boot folyamat, ha lassú vinyóról gyors vinyóra váltasz.

[ Szerkesztve ]

(#19562) fenergie84 válasza Dzsekó (#19561) üzenetére


fenergie84
addikt

Aha, értem.
Az fontos, hogy a forrás partició mérete megegyezzen az új cél particiójéval, vagy csak az szempont, hogy a foglalt terület elegendő legyen?

Nevesítenél egy progit, amit Te ajánlanál?

(#19563) Sonja válasza Dzsekó (#19559) üzenetére


Sonja
veterán

Mert mindig tiszta lappal szeretek indulni. Ez ilyen mánia nálam. :K :B

Egyébként mértem ezzel is egyet. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19564) LGLuke válasza fenergie84 (#19562) üzenetére


LGLuke
őstag

Hali!

Partition Manager 2010 Free Edition

Ebben Windows alatt beállítasz mindent, majd mikor elfogadtad a dolgokat, akkor újraindul a gép, és megcsinálja bootolás után. A partíciók méretét is igényeid szerint változtathatod, csak nyilván kisebb nem lehet, mint amennyi adat már eleve rajta van a másolandó partíción.

(#19565) fenergie84 válasza LGLuke (#19564) üzenetére


fenergie84
addikt

Most már minden világos :D
Köszi:R

(#19566) LGLuke válasza fenergie84 (#19565) üzenetére


LGLuke
őstag

Ja azt elfelejtettem írni, hogy regeltetni kell, ami annyit tesz, hogy installálás után megadsz egy e-mail címet, és oda küldik ki neked a felhasználói kódot, amivel ingyenesen használhatod a programot.

(#19567) fenergie84 válasza LGLuke (#19566) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor gondolom time limites a progi, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#19568) LGLuke válasza fenergie84 (#19567) üzenetére


LGLuke
őstag

Teljesen ingyenes és nincs benne semmi limit. Időkorlát sem.

(#19569) fenergie84 válasza LGLuke (#19568) üzenetére


fenergie84
addikt

Az f@sza :D
Akkor lehet ki is próbálom...:R

[ Szerkesztve ]

(#19570) JanR


JanR
addikt

Na ne offoljunk kerem!

A ghost-olashoz: En altalaban ujrateszem a gepet, idonkent, viszont nekem jol jonne valami olyasmi, hogy ha nem kellene mindent visszatelepitenem, hanem valami "ghost" szeru megoldassal felmasolni a rendszert es mar minden mukszik ujra :)

Amugy a ghostolashoz kell kulon vinyo? Vagy lehet esetleg egy masik particiora is lementeni a win particiot?

Ugy tunik FAEX HDD-t veszek :) Kiprobalom a WD-t is :)

(#19571) Dzsekó válasza JanR (#19570) üzenetére


Dzsekó
addikt

Le lehet menteni egy ghost file-ba is az adott rendszerparticiót, feltétele, hogy legyen egy másik partició a rendszerpartición kívül.
Felrakod a rendszert, feltelepíted a progijaidat, lemented ebbe a ghost fájlba a rendszert, és ha jön egy vírus, akkor visszarakod. Ha meg vinyót cserélsz, akkor az épp aktuális jól működő op. rendszert tudod MBR-el együtt áttükrözni.
Elég egy külön partició a ghostoláshoz, de lehet csinálni külön vinyóra. Ennyi.
Aki nem így csinálja, annak sok a felesleges ideje. :D

(#19572) luciferk válasza LGLuke (#19564) üzenetére


luciferk
senior tag

A belinkelt progival ghostolni is lehet, vagy csak a partícióval lehet bűvészkedni?

(#19573) malwy válasza Dzsekó (#19571) üzenetére


malwy
senior tag

Vagy kevés a helye:)

(#19574) JanR válasza Dzsekó (#19571) üzenetére


JanR
addikt

Nekem ugyan van helyem, de eddig mindig formatc-vel takaritottam a gepen :D Bar igaz 1,5 ora alatt meg van minden telepites :)

Na jo, ujabban nem, de ez a vinyonak tudhato be - majd ha meglesz az uj ;]

[ Szerkesztve ]

(#19575) Sonja


Sonja
veterán

Az biztos, hogy le fogom cserélni majd a Samsung 750-es vinyómat egy 1TB-os WD Black-re. Persze ezt majd csak a nyáron, mert most sokat ráköltöttem a gépre. :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19576) LGLuke válasza luciferk (#19572) üzenetére


LGLuke
őstag

Klonozas funkcio van benne, de ebben az esetben is atmeretezheted a particiokat.

(#19577) Dzsekó válasza LGLuke (#19576) üzenetére


Dzsekó
addikt

Áttértél angol win7-re? :DDD

(#19578) Dzsekó válasza JanR (#19574) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nálam vagy 4-5 óra, mire mindent felteszek, beállítok mindent (fícsörök kikapcsolása, tuner beállítása, stb.) ehhez képest a ghost max. 20 perc. :)

(#19579) Sonja


Sonja
veterán

Dzsekó! #19530-ra nincs ötleted? :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19580) fenergie84


fenergie84
addikt

Ezt az AAM-t be lehet kapcsolni az én samsungjaimon is?
HD502HJ, HD501LJ, HD401LJ, HD250HJ...
Mert a HDsentinel-ben próbáltam, de valamit kiírt, hogy nem lehet.
Mondjuk nem néztem meg a támogatottságot, csak megpróbáltam bekapcsolni...

(#19581) LGLuke válasza Dzsekó (#19577) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia!

Nem egyik gépemen tényleg Win7_ prof_x64_eng van, de nem arról írtam. :))
Felléptem elolvasni a fórumot, meg válaszolni 1-2 embernek, csak siettem, és nagyon ideges voltam.
Tönkre vágtam egy HD3850-es AGP-s karit, illetve valószínű nem bírta a meleget.
Lecseréltem a gyári hűtését, mert nagyon hangos volt egy Accelero S1 rev2-re. Passzívban felment max. 108 fokra, bár gyárival is 100 fok volt OCCT teszt alatt teljes terhelésnél.
Sajnos elkezdett csíkozni a képernyő, szóval gpu túléli, mert talán van benne védelem a túl magas hőmérséklet elérésekor lekapcsol, talán 120 fok körül, viszont a memóriák, vagy a vezérlőjük nem élte túl. Kb 13k volt használtan a vga, plusz 5k az accelero, szóval kicsit mérges vok. Az Artic Cooling szerint viszont elviszi passzívban ezt a VGA-t. Ház is jól szellőző. Viszont az Accelero ram bordái alig akartak felragadni, az nagyon vacak.
Nem offolok tovább, csak ki kellett adni a dühöm. :(

(#19582) Sonja válasza fenergie84 (#19580) üzenetére


Sonja
veterán

Samsunghoz a HUTIL/ES-Tool (gyári programok) is jó, de a HDD Scan progival is működnie kellene. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19583) fenergie84 válasza Sonja (#19582) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi, meglesem majd akkor...:R

(#19584) Dzsekó válasza Sonja (#19579) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ilyen e-sata-t nem próbáltam még. A kis ikonnak biztos meg kéne jelennie a tray-en?
Lehet, hogy csak egyszerűen ki lehet húzni és kész. Bár ilyenkor a vinyó cache nem biztos, hogy jó, ha be van kapcsolva, az okozhat galibát. Talán LGLuke tud segíteni.

(#19585) LGLuke válasza Dzsekó (#19584) üzenetére


LGLuke
őstag

Húha, régebben olvastam róla valahol, hogy USB féle eltávolítás lehetséges, ha másnem registry buherával. Az biztos, hogy az írási gyorsítótárazást ki kell lőnni, vagyis "optimalizálás eltávolíthatóságra" vagy hasonlót kell kiválasztani az eszközkezelőben, mert ha cache-ben maradnak adatok és lehúzod, akkor azoknak SANYI.

(#19586) syberia


syberia
veterán

Hali!

Kinéztem egy WD vinyót, konkrétan ezt.
Az ajánlottak között van az első hsz-ben, de
kíváncsi vagyok a véleményetekre. :R
Ez most 5400 vagy 7200 rpm :F Jó lenne ha nem "zúgolódna"

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19587) Sonja válasza Dzsekó (#19584) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi neked is azért! :R

(#19585) LGLuke: Igen, meg is jelenik, ha nem teszem fel az Intel Rapid driver-t (ez lett a Matrix Storage driver új neve), hanem csak a natív MS féle ACHI driver van. Viszont én jobban szeretem a gyári-t, így marad ez. Nem olyan nagy baj, elég lesz nekem akkor az USB-s kapcsolat is, kivárom amíg átmásolódik a cucc. :) Köszi! :R

(#19586) syberia: Ha a Green-ről van szó, az 100%, hogy 5400rpm-es! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19588) JanR válasza JanR (#19574) üzenetére


JanR
addikt

Na meg lett a valasztott, egy WD1002FAEX lett az aldozat! Mar csak az adatmentes, masolas es rendszerpakolas jon :D

Olyat kerdeznek: van jelentosege annak, hogy win xp, vagy win7 telepitovel csinalom meg a particiokat? Mert ha igen, akkor kerlek javasoljatok a jobbikat :)

(#19589) Sonja válasza JanR (#19588) üzenetére


Sonja
veterán

Én mindig az adott oprendszer telepítésekor partícionálok/formázok. Régebben XP-t használtam, akkor azzal, mikor Vistát, akkor azzal és most már Win 7 telepítésekor pedig azzal. Nincs különösebb baj velük, nyugodtan használhatod szvsz. :K ;)

Szerk.: Majd egy sebességtesztet tegyél már fel, mert én is erre akarom cserélni a 750-es Samu F1 vinyómat. :D Meg persze szubjektív véleményed is érdekelne a hangra. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19590) JanR válasza Sonja (#19589) üzenetére


JanR
addikt

Rendben! Sebbesseget mivel tudok merni? Masik, egyenlore meg csak adatmentes van, szoval ma nem igerek semmi jot:D

(#19591) Sonja válasza JanR (#19590) üzenetére


Sonja
veterán

HD Tune Trial elég. :) Ráér, szóval nem gond. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19592) Dzsekó válasza JanR (#19588) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább Win7-el csináld meg a particiókat, mert elképzelhető, hogy már Advanced Formatos a vinyó.

(#19593) JanR válasza Dzsekó (#19592) üzenetére


JanR
addikt

Na es az mit is takar pontosan? :D

Bar mar javareszt mind1, mert xp telepitovel megcsinaltam a particiokat, win7 alol formaztam oket, most meg mar tobb mint 100GB-ot ramasoltam, nem szeretnem elorol kezdeni ;]

[ Szerkesztve ]

(#19594) Dzsekó válasza JanR (#19593) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor nézd meg WD oldaláról letölthető bootolos Acronis align tool-al, hogy mit ír ki rá, aligned-et vagy not aligned-et vagy esetleg azt, hogy not advanced format winchester.
Ha not aligned, akkor jól belassul a vinyó főleg kis fájloknál. Én a helyedben megcsinálnám. Örülnék, ha lenne 1TB mentőkapacitásom 1 napra, hogy megcsináljam én is, mert baromira idegesítő, hogy dög lassú a vinyó.

Advanced format:
az 512Bájtos szektorméretet megnövelték 4kBájtra, és az XP a 63. 512Bájtos szektorban kezdi az első particiót, ami ha 4kBájtokra osztjuk szét a vinyót, akkor a 8. 4kBájtos szektor közepére esik. Azaz a fizikai és logikai szektorok elcsúsznak. Ezért lassú lesz a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#19595) JanR válasza Dzsekó (#19594) üzenetére


JanR
addikt

Es ha ugy csinalom, hogy most 1 particiora lementek mindent a mosatni vinyomrol es a masik kettot W7-el hozom letre, az javit valamit a helyzetemen?

(#19596) Dzsekó válasza JanR (#19595) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha csúszik az első partició, akkor a többi is csúszik. De nem biztos, hogy advanced format-os a vinyó, nézd meg az acronis align toolal, 10 percet megér...

(#19597) Sonja válasza Dzsekó (#19592) üzenetére


Sonja
veterán

Ez a típus nem Advanced Formatos. :N

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19598) JanR válasza Sonja (#19597) üzenetére


JanR
addikt

Akkor meg mind1 :D Pedig mar halalra idegesitettem magam :D

Bar Brekk szerint par hete megjelent valami ujabb kiadas a FAEX-ekbol es ez is az mar. Lehet meg kellene neznem, de a WD honalpjan egyreszt ezt a progit nem talaltam, masreszt igy is szepen masol ~ 80MB/sec a regi samu vinyomrol, zeneket, isokat beleertve!

Na de most elviszem az asszonyt vacsorazni, utana meg kitudja mikor erek vissza gep ele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19599) PhoenixK válasza Sonja (#19597) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerintem viszont igen, mivel a letöltések között ott van az adv. formatos cucc: WD1002FAEX

szerk.: Bár most nézem, hogy az a teljes black szériához közös... Akkor marad az alap: Rá van írva a vinyó fedelére, hogy advanced format?

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#19600) JanR válasza PhoenixK (#19599) üzenetére


JanR
addikt

Egy vitat elkerulve, ha hazaerek megnezem, hogy mindenkinek a kis lelkiismerete megnyugodjon :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.