Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz rszp #18894 üzenetére

    És arról tudsz valamit, hogy ha WD Align-al "kezeled" a vinyót, akkor Win7 alatt nem lesz esetleg lassabb utána ?
    Mármint hogy a szektorrendezés - 512Byte emulálás miatt utána lassabb lesz Win7 alatt is.
    Vagy a vinyó érzékeli, hogy olyan oprendszer alól érik el, ami kezeli már rendesen ezt a fizikai szektroméretet, és így kikapcsolja a vinyó az emulálást (ami lassítana ?) ?
    Ezt az érzékelést viszont ponthogy nem támasztja alá az, hogy ha csak egy partíciód van, akkor egy jumperrel át lehet állítani.
    Itt azt írják, hogy az align csak a particiók kezdő blokkját rakja helyre, de akkor miért tart ennyi ideig ?
    Áthelyezi a teljes adatmennyiséget néhány blokkal előre ? Vagy sok blokkal ?
    Tudnál ennek az Align-nak a működéséről még pár dolgot mondani ?
    Mondjuk először egy kis alap elmélet is kéne, pl. mit jelent az LBA blokk, stb. Wikipedia-n nézzek körül pl. ?

    Az Advanced Format meghajtók minden operációs rendszerrel kompatibilisek, lévén, hogy a meghajtók elektronikája 512 bátjos logikai felépítést emulál. A Windows Vista/7, Macintosh és Linux operációs rendszerek esetében teljesítménybeli problémákkal sem kell számolni;
    Ez alapján működnie kéne XP alatt is, csak teljesítménycsökkenéssel.
    De neked nem csak azzal volt bajod, nem ?

    EADS és EARS mérete tök ugyanaz, te nem nyersz semmit Advaced Format-ból.
    Pedig ebben a cikkben pont ezt hozták ki lényegnek. :U
    Akkor itt hülyeséget írnak ?
    Vagy nem lehet, hogy az van, amit az előbb is kérdeztem, hogy neked az XP miatt nem nagyobb a felhasználható kapacitás ?

    A másik fontos felhasználás ami eszembe jutott : Médialejátszóhoz való csatlakoztatás.
    Pl. egy WD-TV Live-hoz is lehet hogy használnám én ezt a vinyót.
    Az vajon kezeli az 512Byte-tól eltérő szektorméretet ?
    Vagy router : egy Asus WL-500gP-n futó Oleg vagy más custom FW, ami kezel USB-s vinyót, és azt tudom elérni Samba-n, FTP-n; vagy letölteni vele akár torrentről.

    Vagy ezeken is biztosan működik, csak sebességcsökkenéssel ?
    Ami mondjuk nem nagy gond, a router úgysem tud többet 2-3MB/s-nél, és a médialejátszóhoz egy nagyon komoly HD MKV adatrátája sem több 5-6MB/s (40-48Mbit/s) -nál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés