Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) phallos


phallos
tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám. Folyton lefagy a számítógépem kb. 5 percnyi működés elteltével, és arra gyanakszom, hogy a winchester kezdi megadni magát (Samsung 160GB). Nem vagyok otthon a témában. Esetleg Win7 frissítés lenne az oka, vagy az alaplap hibásodhatott meg?
Ha esetleg a winchester lenne a beteg, akkor egy Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) - t néztem ki.
Ennek a típusnak vannak-e gyengéi?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

[ Szerkesztve ]

(#19702) fenergie84 válasza phallos (#19701) üzenetére


fenergie84
addikt

HDsentinelt rakd fel, és nézd meg, hogy milyen kondíciója van a vinyónak, valamint a rendszernaplóban nézd meg a hibaüzenetet...

(#19703) phallos válasza fenergie84 (#19702) üzenetére


phallos
tag

Köszönöm gyors válaszod. A következő hét végén megcsinálok mindent, amit mondtál, aztán visszajelzek, hogy mik az eredmények.

(#19704) zoo8800


zoo8800
veterán

Helyzetjelentés

Tavaly vettem egy HDS721050CLA362 500 gigás Hitachit, azóta is probléma mentes.
Ajánlom mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#19705) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok!

A kép alapján melyik a gyorsabb?
A Samsungról átraktam a rendszert a WD-re,de lehet h nem kellett volna! :F

kép

[ Szerkesztve ]

(#19706) LGLuke válasza Atla (#19705) üzenetére


LGLuke
őstag

A WD látszik, hogy gyorsabb, persze teszt közben is használja az oprendszer, így ingadozások vannak, azért nem olyan egyenletes.

Annak lett volna értelme, ha a Samsungról akkor csinálsz tesztet, mikor azon van az OS.
És azt a kettőt hasonlítod, vagy a 2 üreset.
Annak nem sok értelme, van, hogy adat HDD-hez hasonlítasz egy OS-es HDD-t, mert nyilván az OS mindig piszkál vmit.

(#19707) Atla válasza LGLuke (#19706) üzenetére


Atla
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor mégse jártam rosszabbul!
Igen az lett volna a második kérdésem h miért ingadozik a WD,de most már ez is világos!

(#19708) tkazmer


tkazmer
addikt

ez az Iomega Home Media [link] mennyire lehet megvásárlásra érdemes?
printer serverrel rendelkező 500GB-os NAS-t ennél kedvezőbb áron még nem találtam, és ez mindig gyanús:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19709) agemate válasza gg72 (#19697) üzenetére


agemate
addikt

OK. Köszönöm, akkor élvezem az új vinyóm nyújtotta sebességet. ;)

(#19710) phallos válasza fenergie84 (#19702) üzenetére


phallos
tag

Hali,

Az a helyzet, hogy ezzel a progival már megnézni a vinyót még korábban, de emlékeim szerint az adott samsung típust nem ismeri fel, így infót sem tud adni róla. Esetleg vmi másik hasonló program? Nem akarnék vakon kidobni akár 1 ft-ot sem, ha nem biztos, hogy a vinyó miatt fagy le a gép folyton. Bár igazság szerint nem vagyok biztos benne, hogy lefagy, csak egy idő után elkezd tölteni, mint a hülye (házon a piros led folyamatosan világít) és így használhatatlan a cucc.

(#19711) fenergie84 válasza phallos (#19710) üzenetére


fenergie84
addikt

Hüm...vannak progik, de a kondíciót megnézhetnéd azért majd, mert lehet h bad szektoros.
Viszont a rendszernaplót mindenképp nézd meg, mert lehet attól okosabbak leszünk.
Vagy rakd át másik gépbe a vinyót és teszteld le.
Most jobb ötletem nincs :R

(#19712) Dzsekó válasza phallos (#19710) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg ilyenkor nézd meg a feladatkezelőt, hogy mi használja a vinyót/procit ekkor.
Ha valami 100%-on járatja a procit, ugyanez a jelenség és ilyenkor a feladatkezelő betöltése akár 5 percig is eltarthat. Ez a valami lehet egy progi is vagy akár virus exe/dll-je.

Másik, ami ugyanezt okozza, az a kevés rendszermemória és ilyenkor a gép állandóan a vinyót használja virtuális memóriaként. De az adatlapodon lévő 1GB RAM elegendő, ezért ezt az eshetőséget kizárnám.

ui: egy smart képet azért linkelj be a vinyóról.

[ Szerkesztve ]

(#19713) gainwardgs válasza fenergie84 (#19711) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hello.
Látom az adatlapodon h van neked 1 samu 401lj vinyód.Na most nekem is az van jelenleg, tervbe van 1 502Hj. Mennyi sebességkülönbség van a kettő közt, mert néha azt érzem h a vinyóm elég lassú.
THX :R

(#19714) Mano66


Mano66
senior tag

Kösz a válaszokat.Inkább a 1,5TB WD Caviar Green (WD15EARS) helyett rendeltem egy 1,5TB Samsung (HD153WI-t).Ez már az új F3-as sorozat és abbol már van egy 1TB Samsung (HD103SJ-m) is.Remélem ez is olyan jó mint a kis testvére,még ha lassabb is.Úgy is csak adat tárolásra kell.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#19715) Minstrel


Minstrel
senior tag

Notebook-ba vennék, ezek közül melyik az ajánlottabb?

320GB Seagate 2.5" 5400rpm 8MB SATA ST9320325AS
320GB WD Scorpio Blue WD3200BEVT 2.5" SATA 8MB cache

(#19716) fenergie84 válasza gainwardgs (#19713) üzenetére


fenergie84
addikt

Hát azt kell, hogy mondjam ég és föld...
Egyszer kényszerből raktam rendszert a 400-ra, de qva lassú volt.
Az F3 meg minden tekintetben a legjobb rendszervinyónak...

(#19717) fenergie84 válasza gainwardgs (#19713) üzenetére


fenergie84
addikt

(#19718) Dzsekó válasza Minstrel (#19715) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD-t vedd inkább.

(#19719) gainwardgs válasza fenergie84 (#19717) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor már értem mért lassú a rendszer :W
Köszi :R

(#19720) fenergie84 válasza gainwardgs (#19719) üzenetére


fenergie84
addikt

Arra én is rájöttem, hogy sem a HD401LJ, sem a HD501LJ vinyóm nem való rendszernek...sok bennük a lemez :D

(#19721) gainwardgs válasza fenergie84 (#19720) üzenetére


gainwardgs
addikt

Hát sajna most ez van. De következő hd502 lessz. Kiváncsi leszek a változásra :R

(#19722) phallos válasza Dzsekó (#19712) üzenetére


phallos
tag

Sziasztok!

Köszi a gyors választ. Megpróbálkozom azzal amit mondtatok, bár azóta már 2gb ram van a gépben. Ez is téged igazol.

Üdv.

(#19723) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Lenne egy sürgős kérdésem: Ma voltam HDD-t venni, Samsung F3-as HD502HJ-t akartam, de csak HD503HI volt, ami 5400rpm-es, és nekem nem kellett. Helyette egy WD 500GB-os caviar blue-t ajánlott a srác, azt mondta 100% hogy egy tányéros, és jó. Jobb mint az F3-as Samsung? Felírtam minden számát amit csak lehet, ha rossz akkor még holnap vissza is vinném. :F

Tehát:

WCAWF3251358
WD5000AAKS-75V0A0

(#19724) gg72 válasza Chosen (#19723) üzenetére


gg72
veterán

Attól függ, hogy mire kell? Ha rendszernek, akkor szerintem gyorsabb a WD, mint az 5400-es F3 Samsung. Ha adattárolásra, akkor én a Samsungot választanám, mivel biztosan halkabb.

A WD5000AAKS-75V0A0 típusban nem vagyok biztos, hogy egytányéros, de futtass le rajta egy HDTune tesztet, ha az átviteli sebesség 100MB/s körül van, akkor az.

(#19725) fenergie84 válasza Chosen (#19723) üzenetére


fenergie84
addikt

Az F3 és a WD blue közel azonos teljesítményben, az F3 (HD502HJ csak) kicsit jobb, de gyakorlatban nem számottevő, legalább is amiket olvastam róluk...

Az 1 hozzászólásban a WD-hez ez van írva:
500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKS-00M9A0 ; WD5000AAKS-00D2B0 ; WD5000AAKS-00V1A0)
Ahogy nézem ezek közt nincs a tied.
Az lehet hogy új modell és még ettől lehet 1 tányéros.
Az Everest-el ha jól emlékszem meg lehet nézni, hogy hány tányéros egy vinyó, csak azt nem tudom, h 100% meg lehet e bízni a progiban...

Ja és egy HDtune tesztet csinálj, majd rakd ki itt, abból lehet kiderül milyen (A sebességéből)...:R

[ Szerkesztve ]

(#19726) Chosen válasza fenergie84 (#19725) üzenetére


Chosen
addikt

Elvileg 2010.03-ban készült, tesztelni nem tudom, mivel ha kibontom, akkor már nem veszik vissza.

gg72:az egyértelmű, hogy az 5400-asnál gyorsabb, el is áshatná magát a WD, ha nem lenne jobb annál, de a fő kérdés az, hogy a HD502HJ-nál jobb-e, vagy milyen különbségek vannak egyáltalán?

mod:rendszernek lesz

[ Szerkesztve ]

(#19727) gg72 válasza Chosen (#19726) üzenetére


gg72
veterán

Ahogy fenergie84 is írta, nagy különbség nincs sebességben az F3 és a WD között, feltéve, hogy egytányérosat kaptál, de ezt így bontatlanul nehéz kideríteni. Ha mégsem az, esetleg hivatkozhatsz arra, hogy neked tutira azt mondták...

Ami a halkaságot illeti, nekem mostanában jobb tapasztaltaim voltak/vannak a Samsungokkal e téren, mint a WD-kkel. A HD502HJ gyakorlatilag hangtalanul működik, ez sajnos nem volt elmondható egy WD-ről sem, ami nálam járt, pedig volt köztük green (5400es) is.

(#19728) fenergie84 válasza Chosen (#19726) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor kimondom én, nem jobb a WD az F3 HD502HJ-nél, ha csak a puszta olvasási/írási adatokat nézem. Mint olvashattad a samsung még halkabb is, én is ezt tapasztaltam, mivel az összes többi vinyómnál halkabb.
Egy fő érv még a samsung mellett, hogy könnyebb vásárlásnál beazonosítani.
Szóval én visszavinném és, vagy cseréltetném, vagy visszakérném az árát :R

(#19729) Chosen válasza fenergie84 (#19728) üzenetére


Chosen
addikt

Mindkettőtöknek megy a kérdés:

Milyen tekintetben hangosabb? Jobban rezonál, vagy zúg? Jóval hangosabb vagy csak egy árnyalatnyival?

(#19730) fenergie84 válasza Chosen (#19729) üzenetére


fenergie84
addikt

Ez a hangosság dolog elég szubjektív.
Én csak annyit tudok mondani, hogy az F3-t csak nagyon fülelve lehet hallani...míg a többihez nem kell fülelni.

(#19731) Dzsekó válasza Chosen (#19723) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az biza 1 tányéros lesz, méghozzá az egyik legújabb széria. Az 1. hsz-ben még nincs frissítve, de már a 65V0A0 is újabb az 1. hsz-ben lévőknél. Ha lesz időm, akkor frissítem...

Szal tedd be a vinyót nyugodtan, nem fogsz csalódni benne. Én az F3 HD502HJ helyett is ezt vettem volna... Jobban bízom a WD-ben.

[ Szerkesztve ]

(#19732) Cyno


Cyno
tag

Sziasztok!
Tárhely bővítésre kerül a sor, ezért kerestem magamnak egy merevlemezt.
WD 640 AAKS-t néztem ki magamnak(itt sok jót olvastam róla), de aztán láttam, hogy az AARS ugyanazt tudja, csak + 48MB cache. Végül ezt rendeltem meg, de csak most nézem, hogy az green széria. A WD honlapján a marketing osztály remek müködésén kivül semmit nem tud meg az ember. Az Aqua honlapján 7200 rpm-t írnak erre is.
Mivel ez lenne a rdsz. vinyóm is, ezért a sebesség nem lenne teljesen mindegy.
Szóval vagyem át a green(AARS)-t, vagy blue(AAKS)? :R

(#19733) Dzsekó válasza Cyno (#19732) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyértelműen WD Blue AAKS, mert a Green az 5400RPM fixen. És az rendszervinyónak nem olyan jó.

(#19734) Cyno válasza Dzsekó (#19733) üzenetére


Cyno
tag

Köszönöm!
Közben elolvastam az első hsz-t, ahol szintén 5400 írtatok rá.
Tehát a vízesnél félre van vezetve a nép. :(((
Azért arra kiváncsi lennék, hogy egy 5400 rpm-es merevlemezbe minek 64 MB cache, mikor a black széria is csak 32M-t kapott.

(#19735) Dzsekó válasza Cyno (#19734) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mert a Green gyártósort fejlesztik a legkorábban, és már csak 64MB-os chipeket ültetnek be. Az Black széria még régebbi picit, azért csak 32MB cache van benne. Ha megnézed, akkor az EADS Greenekben is még "csak" 32MB cache van.

(#19736) Mucsi14


Mucsi14
tag

1-1.5Gb os WD mennyire halk ,nagyon halk winyot keresek van egy samum 1,5-ös 5400-et forog nem is hangos a motor ,de az olvasófejek baromi hangosak.Valakinek tapasztalat?
Nem ragaszkodom márkához,csak nagyon halk legyen!

Mielőtt kapnék a pofámra,hogy ezt már másik topikban is kérdeztem ígérem máshová nem írok

(#19737) j.bravo


j.bravo
addikt

Hadd kérdezzek (vélhetően) hülyeséget :)
Vettem tegnap egy HD502HJ-t, remélem gyorsulni fog a rendszer (eddig 250-es PATA vinyón volt).
Ezt ugye nem kell align-olni vagy ilyesmit?
Simán particionálni (mehet winXP disk managerből?), formázni, és csá?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#19738) fenergie84 válasza j.bravo (#19737) üzenetére


fenergie84
addikt

Simán leformázod winXP boot lemezzel telepítés közben...

(#19739) agemate


agemate
addikt

Nemrég vettem egy HD502HJ F3-as Samsungot. Azt olvastam róla, hogy nagyon halk, nos, én az ellenkezőjét tapasztalom, olvasás/írás közben zakatol, persze jóval halkabban, mint a P120-as Samum, de azért lehet hallni, ha netezek, írok, stb.
A probléma akkor jött elő, amikor a gépet az asztalra tettem, amíg a földön volt, ezt nem tapasztaltam, nyilván azért, mert az asztallp elhatárolt a géptől teljesen.

Arra lennék kíváncsi - főleg HD502HJ tulajok - hogy nektek mennyire hangos, halljátok-e ezt a zakatolást írásnál/olvasásnál?

(#19740) fenergie84 válasza agemate (#19739) üzenetére


fenergie84
addikt

Én nem hallom, mert elég messze vagyok a gépedtől :DDD

Komolyra fordítva a szót, az enyém halk, pedig közvetlenül a fejem mellett van a gép az asztalon...

(#19741) fagy53 válasza agemate (#19739) üzenetére


fagy53
nagyúr

A seek hang nem erős, de búgni azt tud! Fellógattam egy gumikötélre és így néma.... :D

(#19742) agemate válasza fagy53 (#19741) üzenetére


agemate
addikt

Én a seek hangra gondolok, nálam hangos. (ez az a hang, amit kiad, amikor "dolgozik"?) búgást megoldottam gumitömítésekkel.

(#19743) fagy53 válasza agemate (#19742) üzenetére


fagy53
nagyúr

A seek nálam elhanyagolható, sokszor csak a LED-en látom, hogy dolgozik a HDD. :K
Így fellógatva alig hangosabb mint az SSD! :DDD

(#19744) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Helló emberek!
Érdeklődnék,szerenték vásárolni egy 1.5terrás vinyót,de sajna a kiváncsiságom miatt nem tudom,hogy mit vegyek? :)
A lényeg az,hogy most van egy 154UI-m....tökéletes csöndes,egész gyors is,de bökkenő annyi csak,hogy sokan dícsérik a Caviar Green szériát.Hajt a kiváncsiság,hogy kipróbáljam,de félek is kissé :F Van ez a jobb EARS,de az a baj,hogy még nagy XP-s vagyok határozatlan ideig így ez kiesett nem?Maradt a EADS?Vagy esetleg ha tudtok jobbat osszátok meg velem légyszíves,a lényeg,hogy nálam 2márka lehetséges a WD meg a Samu :U
Jah és majd elfelejtettem a vinyókat persze adattárolásra venném(sokat töltögetek).
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#19745) Mano66 válasza Petya2900XT (#19744) üzenetére


Mano66
senior tag

Én holnap veszem át a 154UI utodját 153WI-t.Ez váltja a te szériádat.Tapasztalat majd ha tudtam már használni.Kint jokat irnak róla,de nálunk még minden üzlet megakar szabadulni az F2-es 154UI-tól.A kis és nagy testvére (1Tb(HD105SI) - 2Tb(HD203WI) ) is az ajánlott kategoriában van,remélem evvel sem lesz gond. :)

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#19746) agemate válasza fagy53 (#19743) üzenetére


agemate
addikt

Kénytelen leszek belenyugodni ebbe a seek hangba, vagy máshová tenni a gépemet :)

(#19747) Vatinius


Vatinius
csendes tag

Üdv! Utánakerestem de nem találok megfelelő topikot úgyhogy ide is írok mert az Amilo Notebook topikban még mindig nem válaszolt senki. Szóval van egy FS Amilo Li1718 notim amiben haldoklik a vinyo (smart failure predicted on hard disc). A noti leirása szerint sata csatlakozó van benne. Vajon működne benne egy 320GB-os 7200-at pörgő sata2 vinyo? Csak mert találkoztam már olyan sata csatis asztali géppel amiben nem működött a 250GB-os sata2...

(#19748) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,segítségeteket kérek,sikerült eladni egy 1Tb Hdd-met,és helyette szerettem volna venni egy 1.5Tb adatnak,meg valami gyors Hdd-t rendszernek.De anyagiak közbeszóltak és más megoldás nincs mint egy 1.5Tb amin lesz rendszer meg adat.A kérdésem milyen vinyót javasoltok? Legyen gyors,a márka végül is mindegy a WD talán előny :F

Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#19749) scope2007 válasza Giovanny (#19748) üzenetére


scope2007
addikt

hali! holnap küldök pár eredményt 1.5tbosok közül...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19750) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Láttátok, hogy lehet kapni 1TB WD-ből Blue szériát?[link]
Akkor ugye ez jó lesz rendszervinyónak is? Eddig az tartott vissza a WD nagy vinyóktól, hogy Green széria volt csak és azok lassabbak mint a 7200-esek.
Köszönöm!
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.