Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) fenergie84 válasza Gerisz (#19449) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem nem gyorsabb, most az F3 az ami a leggyorsabb, lehet az új WD Black 1 tányéros gyorsabb, keresni kellene tesztet róla. A sata3 interfész nem befolyásol most még semmit...
Ha meg a gazdaságosságot nézem, ha drágább a sata3 vinyó, mint a sata2-es megfelelője, akkor nem éri megvenni. De ez is a saját véleményem.

Llew: használat szempontjából semmi különbség, a giga lapokhoz sárgát szoktak adni, a boltba külön meg pirosat. A csatlakozó végben szokott eltérés lenni, hogy milyen a kialakítás, 90 fokos, vagy maga a hossza rövidebb vagy hosszabb....ennyi

mod: nyílván anyagi minőségben lehet különbség, nekem is a giga féle sárga jobb minőséget láttat, mint a sima piros, de használat szempontjából édes mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#19452) doc


doc
nagyúr

valakinek van tapasztalata Samsung vinyok megbizhatosagat illetoen? anno nagyon hullottak nalunk a cegnel, de ha mostanaban mar hasznalhato darabokat csinalnak, lehet beneveznek egyre (konkretan StoryStationrol van szo)
illetve milyen kulso (1-1.5TB) vinyot ajanlanatok? az elsodleges jeloltem a WD mint marka, de meggyozheto vagyok :)

(#19453) Llew válasza fenergie84 (#19451) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz. Az L-esekben van eltérés? Mert nekem egy olyan van ami lefelé fordul, de pont fordított kéne, a legalulra tett vinyó miatt.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#19454) fenergie84 válasza Llew (#19453) üzenetére


fenergie84
addikt

Ezt nem tudom, én még egyetlen egy L alakúval találkoztam, de az is olyan ami lefelé néz, tehát lefelé lehet elvezetni a kábel részét...

(#19455) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem az általam nem rég használt vinyóval kapcsolatban:
1,5TB Western Digital Caviar Green (WD15EARS) - 5400rpm, 64MB cache, Advanced Format
Tudomásom szerint ebben 3db 500GB-os lemeztányér van, ezt meg tudjátok erősíteni?
A fordulatszámáról pontos adatot nem igazán találni, mert 5400 és 7200 közé írják de elvileg 5400-as fixen?
A harmadik kérdésem az Advanced Format technológia. XP alatt elvileg használni kell az WD Align Software-t a teljesítmény maximalizálása végett.
Jelen esetben nekem két egyenlő részre van osztva a vinyóm, viszont a progit még nem futtattam le rajta.
Gondolom miután létrehoztam a két partíciót azt követően kellene futtatnom a progit. Van valami beállítás vagy bármi amit érdemes tudni róla?
(Jelenleg félig megtömtem a lemezt, ezért kérdezek utána mielőtt lementem az anyagokat és nekiállok a WD Align-al.)
Kinek milyen tapasztalatai vannak a modellel kapcsolatban?

Köszönöm a segítséget!

(#19456) norbi1416


norbi1416
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem 1 TB hdd ügyben. Az adatlapomon lévő gépbe lenne tárolónak berakva egy Zalman ZM-2HC1 kerettel együtt. A legfontosabb a biztonság és csendes (max 2 tányér) működés lenne.
A két jelölt pedig:
Hitachi HDS721010CLA332
WD Green WD10EARS
Mivel eddig megrögzött Seagate-es voltam, kicsit emésztenem kell a váltást.

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?

(#19457) Sonja


Sonja
veterán

Ma megvettem a WD5000AAKS-00V1A00 vinyót. Valóban halk. :R Remélem nem romlik el. :U :B

Mértem egyet azért, de ugye ez akkor valóban 1 tányéros? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19458) Dzsekó válasza Llew (#19450) üzenetére


Dzsekó
addikt

Éppen piros festékük volt... Semmi különbség nincs a sárga és piros között minőségben, giga régen pirosat adott a lapjaihoz. A kialakításban lehet különbség a sárga és piros között, sárgánál van olyan (nem minden sárga olyan) amelyiknél van egy fém klipsz, ami bedugáskor bepattan, megakadályozván, hogy kimozduljon menet közben a kábel. Kihúzásnál be kell nyomni és akkor lehet a kábelt eltávolítani a vinyóból. De nálam a piros is szorosan bnt volt mindig a helyén, sose volt ilyen gondom. Az L alak miatt kellett cserélnem a kábelt és az már sárga lett.
50cm-es a legrövidebb. Ipon 200-400%-os haszot tesz a kábelre, nyugodtan veheted a 180-240Ft-osat.

(#19459) Dzsekó válasza rudeee (#19455) üzenetére


Dzsekó
addikt

- 3db 500-as tányér van benne
- 5400-as fixen
- particiók létrehozása után, adatmegtöltés előtt kell a WD align szoftvert lefuttatni, ajánlott a cd-ről bootolható Acronis változat. Többi adja magát. De ha van közelben Vista vagy Win7, akkor ajánlott azzal simán particionálni aztán mehet vissza XP alá adatmegtöltésre.
- nálam eddig hiba nélkül működik, csendes, hűvös

(#19460) Dzsekó válasza norbi1416 (#19456) üzenetére


Dzsekó
addikt

Bármelyik vinyó jó döntés megbízhatóság szempontjából, WD Green picit halkabb.
De ha PIII-ba akarod tenni, az nem valószínű, hogy felismeri, sőt be se tudod kötni, mert nincs rajta SATA port, ezek a vinyók már nem IDE-sek.
Javallott venni előtte egy 8-10000Ft-os Gigabyte miniATX-es lapot, amiben van integrált VGA (akkor azt nem kell venni), és akkor már kell memória, proci is. Vagy ne vegyél ilyen vinyót. :)
1. hsz-ben ott van a legnagyobb IDE-s vinyó az 500GB-os Hitachi, de sztem ezt se viszi már a jó öreg ST6.

[ Szerkesztve ]

(#19461) z00li válasza Llew (#19450) üzenetére


z00li
senior tag

Hali!

Itt vannak rövidebb sata kábelek is: LINK

Z

(#19462) norbi1416 válasza Dzsekó (#19460) üzenetére


norbi1416
csendes tag

A SATAII-es kártya már megvan SIL3512 2 port. Igazából nem értem WD EARS vinyó formázását. Hogyan csúszhatnak el a sectorok? NTFS alatt lehet 4kb-os clustereket csinálni.

[ Szerkesztve ]

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?

(#19463) Dzsekó válasza norbi1416 (#19462) üzenetére


Dzsekó
addikt

Úgy csúszhat el, hogy az 512Bájtos szektorméretet megnövelték 4kBájtra, és az XP a 63. 512Bájtos szektorban kezdi az első particiót, ami ha 4kBájtokra osztjuk szét a vinyót, akkor a 8. 4kBájtos szektor közepére esik. Azaz a fizikai és logikai szektorok elcsúsznak. Amit szoftverrel lehet állítani NTFS-nél pl a 4kB, az logikai, fizikailag XP-vel akkor is a 63. 512Bájtos szektorban fog kezdődni az első partició.
Ha XP-d van akkor EADS-t vegyél inkább, nem lassabb, sőt picit gyorsabb.

(#19464) Sonja


Sonja
veterán

Dzsekó! #19457-re tudsz válaszolni? :F :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19465) norbi1416 válasza Dzsekó (#19463) üzenetére


norbi1416
csendes tag

Erre vártam, most már értem. Köszönöm.

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?

(#19466) Llew válasza Dzsekó (#19458) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz. Nekem is ilyen fémkapcsos sárgáim vannak.

#19461 z00li neked is kösz

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#19467) perempe


perempe
addikt

Nem vagyon megelégedve a 80 gigás FUJITSU MHV2080BH-val (Lenovo 3000 N100). Milyenre érdemes cserélni? WD?

SMART szerint is hibás?
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#19468) Dzsekó válasza Sonja (#19457) üzenetére


Dzsekó
addikt

1 tányéros.

perempe: WD az jó, főként gyorsabb, meg prsze megbízható is.
Én nem látom hibásnak a smartot. Ha jól emlékszem seek error rate adat mezejében Fujitsunál 0-tól eltérő érték szokott lenni. Azért van 1 hibás és 1 gyenge szektor rajta, de az semmi, előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#19469) Sonja válasza Dzsekó (#19468) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19470) Huma


Huma
addikt

Sziasztok!

Ennél tudtok jobb 1TB-os vinyót ajánlani?
1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332) - 24/7

Ez 2 tányéros, ugye?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19471) realmadrid92


realmadrid92
tag

Western Digital
1Tb SATA-II 64Mb WD10EARS
E vinyóról szeretnék érdeklődni, főleg adattárolásra lenne, van ebben az árkategóriában jobb is?
kösz a válaszokat.
üdv

(#19472) Dzsekó válasza Huma (#19470) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Ez egy jó vinyó, veheted nyugodtan. 2 tányéros.

(#19473) Dzsekó válasza realmadrid92 (#19471) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez is jó vinyó, de ha XP-d van, akkor ajánlott a WD10EADS, ez ugyanazt tudja, csak nem advanced formatos, emiatt nem kell XP-vel szarakodni a particionálással.

(#19474) realmadrid92 válasza Dzsekó (#19473) üzenetére


realmadrid92
tag

Win7 alá lesz, és azért gondoltam ezt, mivel az EADS az drágább...

(#19475) Dzsekó válasza realmadrid92 (#19474) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor jó ez is.

(#19476) g@bo válasza Dzsekó (#19473) üzenetére


g@bo
nagyúr

xp "szarakodás" után, az ears azért jobb, nem? mégiscsak 500as tányérok.

(#19477) G4m3b0y


G4m3b0y
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Rendszernek szeretnék venni egy 500gb-s winyót. Lehetőleg 1 tányéros legyen és gyors. Néha 24/7 menne úgyhogy lehetőleg bírja is. Márkában WD-t szeretnék de könnyen lebeszélhető vagyok egy jó ajánlat miatt :) Pénzt 10-15őt szánnék rá. Előre is köszi.

(#19478) LGLuke válasza g@bo (#19476) üzenetére


LGLuke
őstag

Az EADS is 500-as tányéros, sőt volt olyan EACS változat is mely már az új 500GB-os tányérokkal volt szerelve, ha jól emlékszem.

(#19479) LGLuke válasza G4m3b0y (#19477) üzenetére


LGLuke
őstag

24/7-ben szerintem a Hitachi a verhetetlen, de egyébként F3-as Samsung is nagyon korrekt HDD, és természetesen a WD-kkel is elégedett lehetsz. Konkrét típusok az 1. hsz-ban találhatóak.

(#19480) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy 750gb-s wd (WD7500AAKS) vagy egy 750gb-os samsung (nem tudom a pontos tipusát) lemezt válasszak a gépbe? Erről menne a rendszer meg minden más is és most csak ez a két vinyó közül lehet választani. :U

Üdv:Viktor

(#19481) Dzsekó válasza g@bo (#19476) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az EADS picit gyorsabbMert a tányér külseje is használatban van, EARS-nél viszont nincs tele az 500-as tányér, emiatt a fejnek kevesebbet kell mozognia, ezért 13-14ms-es elérési időket produkál a 15-16ms helyett.
Mindkettő 500-as tányérokkal van.

(#19482) Dzsekó válasza Viktoár (#19480) üzenetére


Dzsekó
addikt

Több adatot kéne tudni, így látatlanban WD, mert Samsung lehet F1-es is és az nem olyan megbízható.

(#19483) adalbert1 válasza Dzsekó (#19481) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet hogy nagyon láma kérdés, de az EARS hdd-k mennek ext3 alatt normálisan? Valaki használ Linux alatt ilyen hdd-t? Ha igen, akkor milyen filerendszerrel?

(#19484) Söptöröttö


Söptöröttö
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy SATA-I-es vezérlővel megáldott alaplapból egy megfelelő merevlemezzel ki lehet hozni ennél lényegesen többet?
Előre is köszönöm a választ!

Üdv.

(#19485) Dzsekó válasza Söptöröttö (#19484) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ki lehet hozni, olyan 110-120MB/s-et tudnak a Sata1-es Lapok max. szal. ez lenne a 75MB/s helyett.

(#19486) Dzsekó válasza adalbert1 (#19483) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt nem tudom, személyszerint nem próbáltam még Linuxot tenni rá.

(#19487) Söptöröttö válasza Dzsekó (#19485) üzenetére


Söptöröttö
tag

Köszönöm a gyors és kielégítő választ.
Akkor tulajdonképpen egy Samsung F1 vagy F3 szériával el is tudom érni a maximumot?

(#19488) fenergie84 válasza Söptöröttö (#19487) üzenetére


fenergie84
addikt

El tudod szerintem, de gazdaságosság tekintetében ildomos inkább F3-at venni :R

(#19489) Söptöröttö válasza fenergie84 (#19488) üzenetére


Söptöröttö
tag

Köszönöm :R

(#19490) Dzsekó válasza Söptöröttö (#19487) üzenetére


Dzsekó
addikt

F3 csakis, F1 nem olyan megbízható. Ráadásul F3 gyorsabb.
Nem mindegy, hogy egy vinyó 110-ről kezd olvasni, vagy kihasználja a sata1-et 115MB/s sebességgel a kapacitása feléig, mivel max. 140MB/s körül kezd el olvasni, és mire eléri a 110-115MB/s sebességet, addigra elér olvasásban a kapacitása feléig.

(#19491) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

egyszerű kérdésem lenne csak, lécci segítsetek ha tudtok
vennék egy vinyót 250-320 giga körül adattárolásra (sata-s kéne)
két szempont van, ne legyen hangos és viszopnylag gyors legyen
az árkategóriáról nemtok nyilatkozni mert itt vennéma ph-n, de ahány hirdetés annyi típus és márka, szóvalnemtok választani
elég egy márka vagy típusnév aztán majd leresgélek

üdb. péter

(#19492) PhoenixK válasza péter007 (#19491) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én azt mondom, inkább menj rá az 500GB-osra, ott a tuti befutó: 500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKS-00M9A0 ; WD5000AAKS-00D2B0 ; WD5000AAKS-00V1A0)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#19493) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Használtan szeretnék venni egy kisebb vinyót (80-160 GB), konkrét modellt még nem néztem, viszont azt szeretném kérdezni, van-e vmi olyan program, amivel lehet készíteni előzetesen egy riportot a merevlemezről hogy megtudjam milyen állapotban van?

Let the Zone take me if I am.

(#19494) Dzsekó válasza kutga (#19493) üzenetére


Dzsekó
addikt

HD sentinel ingyenesen letölthető változata például tökéletes erre a célra.

(#19495) péter007 válasza PhoenixK (#19492) üzenetére


péter007
senior tag

thx
jó lesz az 500-as is, madj válogatok ezek közül
amúgy mennyire hangosak és mennyire rezegnek?
csak azért kérdezem mert Gigabyte 3D Aurorám van (nagy lemezház) és az előző amsung vinyóm nagyon berezgette, a mostani hitachi annyira nem, de már gondolkoztam rajta hogy házonkívülre helyezem

amúgy mekkora lehet a max. satakábelhosszóság amin még nincs sávszélességesés?
ha 2 méter még beleférne, megolddódna minden gondom a hanggal....

(#19496) Sonja válasza péter007 (#19495) üzenetére


Sonja
veterán

Szintén WD5000AAKS-00V1A0 winyót vettem múlt héten, mert halk vinyót akartam. Alapból is nagyon halk, nincs semmi rezonálás, rezgés. Sajna egy kis seek hang volt, de amint AAM-et aktiváltam, mintha nem is működne. :Y Olyan kicsi hangot adhat ki, hogy az előtte lévő Scythe venti, ami 7V-on üzemel (nagyon halkan), hangosabb és semmit nem hallani. :C Csak ajánlani tudom. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19497) Brekkk válasza Sonja (#19496) üzenetére


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

WIN7 Ultimate 64 bit alatt milyen progival lehet AAM-et váltani?
XP alatt a F3-as samut le tudtam halkítani, de a 7200.12-es Barracudat ott sem. A beállított értékeket meg elvesztette rebootnál. HDsentinellel próbáltam.
Alapból a seek mindkettőnél iszonyat zajos. Szinte,csak ezt hallom elnyomja a ventiket is, amik csak max 6-700 at pörögnek, így alig van hangjuk.

Ötlet?
Mennyivel halkabb egy 5400-es WD EARS? Gyári adat szerint mind kb egyforma hangos.

A Samura 28 Db (Tipikus), A Barracuda max 30 Db, A WD EARS szériára max 28 Db van megadva gyári adatra. Tehát szinta mindegy melyiket veszem, vagy mégsem?

Köszi
Brekkk.

(#19498) Sonja válasza Brekkk (#19497) üzenetére


Sonja
veterán

Seagate winyóknál állítólag nem is nagyon lehet AAM-et állítani. Egyébként több progival is lehet állítani. Hitachi és WD winyónak pl. jó a Hitachi Feature Tool, ezen kívül még lehet a HDD Scan progival vagy a Systool-lal is, stb. stb. :K Én a HD Sentinel-el állítottam egyébként. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19499) Brekkk válasza Sonja (#19498) üzenetére


Brekkk
senior tag

Szia,

Nekem a HD sentinellel nem ment a dolog, de a HDD Scan progival igen.
A Samsung HDD nél nem történik változás a használatakor. Olyan mint a WD Black ott sem használ semmit a dolog, de a Samu F3 -nál érezhetően halkabb lesz a rendszer az AAM használatakor. A Seagate marad rendszernek, a Samuról meg torrentezek.

Köszi
Brekkk

(#19500) Viktoár válasza Dzsekó (#19482) üzenetére


Viktoár
addikt

Sziasztok

Tegnapi kérdésem miszerint két 750gb-os lemez közül választhatok,információ hiánya miatt megválaszolatlan maradt.Ezt igyekszem most pótolni tehát a két lemez közül melyik lenne a jobb választás rendszernek és adattárolására.
WD WD7500AAKS vagy Samsung HD753LJ

:)

Üdv:Viktor

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.